>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

I Liga - dyskusje, transfery, informacje [Sezon 2016/2017]

Status
Zamknięty.
szymon1989 2,1K

szymon1989

Użytkownik
Przypominam że Stal straciła swój motor: Prokicia, który notabene przyszedł do Katowic. W Katowicach pozbyto się graczy typu Bury i postawiono na mieszankę młodości i doświadczenia. To może wypalić nie musi. Terminarz sprzyja. To jest zupełnie inny zespół niż w zeszłym sezonie. Druga sprawa jest taka, że niezwykle istotne jest to jak wejdą w sezon, jak wejdą dobrze to może zatrybić. Do tego ciągle potrzebna jest zmiana dla Foszmańczyka.
Mandrysz, wielka nadzieja Zagłębia czyli Sobkow, Prokić, Foszmańczyk, Goncerz, Bębenek. Taka linia ataku może naprawdę solidnie zakręcić każdą obroną. Problem znowu może być z ławką. W bramce Nowak powinien dać mega solidność.
Tak naprawdę to i tak mówienie o czymkolwiek nie ma sensu bo ta liga jest niezwykle nieprzewidywalna.
Aczkolwiek przyczepię się GKS in minus. Wywalili graczy nie rokujących i psujących atmosferę(Leimonas, Iwan, Bury) oraz kilku innych oraz zakupili 10 nowych zawodników i nie wygląda by były to odpady a kilku z nich to naprawdę bardzo dobre wzmocnienia jak na 1 ligowe boiska.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
krecik1988 246

krecik1988

Użytkownik
Pierwszym celem piłkarzy Stomilu Olsztyn ma być odrobienie &quot;minusowego dorobku&quot; z jakim ta drużyna przystępuje do rozgrywek 1. ligi. PZPN ukarał klub odjęciem trzech punktów za niespełnienie wymogów licencyjnych.


http://www.transfermarkt.pl/stomil-zaczyna-sezon-na-minusie/view/news/244634


To zaczyna się odejmowanie...
to już było wiadomo miesiąc temu że 3 pkt odjęte. Stomil dziś powinien wygrać, Olsztynianie mają 9 zawodników nowych, w sparingach prezentowali się naprawdę dobrze. Wygrali 3-1 w Pucharze Polski. Objawieniem ligi może być niemiecki obrońca Martin Ziemann. Oglądałem 2 sparingi i zapierdziela chłopak grubo. Ze Stomilem trenuje też 20 letni Szewczyk z Cracovii który w tamtym sezonie strzelił 26 bramek w rezerwach. W klubie w końcu jest stabilizacja, sponsor i super atmosfera. Nowy trener Łopatko fajnie poukładał zespół i dziś Stomil powinien zgarnąć 3 pkt u siebie
 
szymon1989 2,1K

szymon1989

Użytkownik
Po 10 kolejkach można zrobić jakieś podsumowanie.

Na czele Zagłębie, które w sumie było gdzieś wymieniane w gronie faworytów, ale po odejściu Magiery na wstępie porażka u siebie z Olimpią. Nie wiadomo jak to będzie dalej. Szczególnie po przerwie zimowej mogą mieć problemy. Chojniczanka małe zaskoczenie, chociaż dla tych co uważniej śledzą 1 ligę na pewno nie. To jest ekipa co na pewno powinna być w górnej części tabeli.
GKS dla mnie obecnie kandydat numer 1 do awansu. Mało kto wierzył, że po tylu zmianach o zaskoczy a jednak. Grają obecnie bardzo równo. Do tego chyba mieli najcięższy terminarz a mimo to 19 punktów w 10 meczach to dużo. Teraz lżejsza końcówka sezonu, więc jak kontuzje ominą to powinni zameldować się na miejscach dających awans. Brzęczek odwalił sporo dobrej roboty.
Zawodzi na pewno Podbeskidzie. Tam totalnie nie ma pomysłu i wygląda to wg. mnie dramatycznie pod względem piłkarskim. Na szczęście dla nich nałapali trochę punktów na początku sezonu i ta strata jeszcze jest niewielka, ale jak się nie obudzą to może być gorąco. Miedzi nie traktuje poważnie, bo wyniki mają lepsze niż gra.
Wigry wg. mnie spuchły już i racze teraz powoli będą zmierzać w środkowo-dolne rejony tabeli.
Sandecja - tu nie wiem czego się spodziewać. Ale raczej widząc ich kadrę i kto tam gra to jakoś nie chce mi się wierzyć by dali temu klubowi awansować. Brzmi odważnie ale za dużo widziałem w tej lidze. Poza tym tacy gracze nie bardzo mi się widzą w dobrej formie przez cały sezon.
Górnik to dla mnie zespół na bardziej spokojne utrzymanie niż walkę o coś więcej. Nie z tą kadrą.

Co do kandydatów do spadku to wg. mnie Stal jak zatrzyma obecnego trenera to jest tam szansa na lepsze jutro. Dla mnie kandydaci to Znicz, Kluczbork. Reszta stawki jest dosyć mocno wyrównana.
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
kto zachwycił?
Bez wątpienia moim zdaniem zachwyciła Pogoń Siedlce. Klub bronił się w poprzednim sezonie przed spadkiem, początek sezonu również miał nieudany, ale jak widać 4 miejsce zrobili, co trochę szokuje bo mają na koncie aż 8 porażek. Atak na pewno jest kiepski, tylko 16 strzelonych bramek co daje drugie miejsce od końca po ostatnim Kluczborku, 15 strzelili. Można by rzecz, że to takie 1 ligowe Atletico Madryt ???? .
Trener Pogoni Siedlce Banasik odchodzi do Zagłębia od stycznia:
http://tygodniksiedlecki.com/t37394-banasik.w.zaglebiu.htm
 
uzytkownik-23347 790

uzytkownik-23347

Użytkownik
Koniec I rundy

Tabela:




Kto Was rozczarował, a kto zachwycił? Kto do ekstraklasy, a kto do 2 ligi?

Zachęcam do dyskutowania!
Zdecydowanie zachwyciła Chojniczanka. Z sezonu na sezon prezentowała się średnio, aby teraz w końcu odpalić. Ciekawe jest jednak czy zdoła utrzymać formę i pozycję lidera do końca, bo GKS też zamierza ostro walczyć o awans.

Mnie osobiście rozczarował Górnik Zabrze - wydawało się, że mobilizacja jest, awans będzie natychmiastowy, bo jednak Zabrze to sprawdzona marka i kiepsko wygląda, aby grała na I-ligowych boiskach. Rzeczywistość jednak zweryfikowała pewne plany i Górnik prezentuje się co najwyżej średnio. Traci punkty nawet w meczach u siebie, które po prostu powinien był zdobyć.

Sam liczę na jeszcze lepszą grę Stali Mielec, bo tam jednak jest zadowolenie po ostatnich wynikach. Początek sezonu bardzo kiepski, ale powoli zaczynają się wdrażać do I-ligowych warunków. Oby tak dalej.
 
prezezo 2K

prezezo

Użytkownik
Życzę Stali Mielec jak najlepiej. Naprawdę nic do nich nie mam. Ale przyszedł tam trener Smółka. Jak wdroży swoje metody przygotowawcze przez zimę to już Stali współczuje serdecznie. Samograja Zawiszę w zeszłym sezonie właśnie zimą zaorał tak, że nie była w stanie włączyć się do walki o awans, chociaż miała ku temu możliwości ogromne.
 
uzytkownik-23347 790

uzytkownik-23347

Użytkownik
Życzę Stali Mielec jak najlepiej. Naprawdę nic do nich nie mam. Ale przyszedł tam trener Smółka. Jak wdroży swoje metody przygotowawcze przez zimę to już Stali współczuje serdecznie. Samograja Zawiszę w zeszłym sezonie właśnie zimą zaorał tak, że nie była w stanie włączyć się do walki o awans, chociaż miała ku temu możliwości ogromne.
Oby te słowa nie okazały się prorocze. Doskonale zdaję sobie sprawę, że Smółka będzie chciał jak zwykle pokazać kto tu rządzi, ale może tym razem w końcu cały zarząd się z nim dogada. W Mielcu w zarządzie akurat zasiadają ludzie sumienni i rzetelni, więc może znajdą nić porozumienia, a piłkarze się z nim dogadają.
 
pawelek78 1,7K

pawelek78

Użytkownik
Z Pogoni Siedlce odszedł Dariusz Banasik i przeszedł do rywala z Sosnowca Zagłębia. Dla mnie to nie poważne gdy trener mówi o tym że wycisnął z drużyny już wszystko jak z cytryny. Czy zdobycie w rundzie 29 oczek to zły wynik ? Moim zdaniem po prostu poleciał na kasę. Dał Pan Panie Banasik wiarę kibicom że może być dobrze i zaraz Pan tę wiarę odebrał. Te słowa bolą mnie kibica. Niech Pan pomyśli jak się poczuli piłkarze po tych gorzkich, uszczypliwych i niesmacznych słowach. Po tym co powiedział po meczu z Siedlcami Dudka żaden szanujący się trener nie powinien tam pracować. Można było chociaż rozstać się z klasą. Tyle w temacie odejścia Trenera.
Jeśli chodzi o rozczarowania i zachwyty to napewno pozytywnym zaskoczeniem są Chojnice i Siedlce. W ubiegłym sezonie obydwie te ekipy walczyły o utrzymanie dzisiaj są w czubie tabeli. Rozczarowanie to postawa Tych, piękny stadion, mnóstwo kasy i wyniki poniżej oczekiwań.
 
prezezo 2K

prezezo

Użytkownik
Oby te słowa nie okazały się prorocze. Doskonale zdaję sobie sprawę, że Smółka będzie chciał jak zwykle pokazać kto tu rządzi, ale może tym razem w końcu cały zarząd się z nim dogada. W Mielcu w zarządzie akurat zasiadają ludzie sumienni i rzetelni, więc może znajdą nić porozumienia, a piłkarze się z nim dogadają.
Tu nie chodzi o to, czy się ktoś z nim dogada czy nie. Byłem w miarę blisko tego co działo się w Bydgoszczy. On nie potrafi zespołu PRZYGOTOWAĆ do sezonu. Nikt w Zawiszy nie grał przeciwko niemu celowo. Tam drużyna miała naprawdę obiecane potężne pieniądze za awans. Tylko głupi by nie próbował wywalczyć awansu. Ale niestety - nogi nie niosły, pomysłu na grę żadnego nie było.

Tu jest wg mnie największy problem. Złe treningi. By nie powiedzieć bardzo złe.
 
pawelek78 1,7K

pawelek78

Użytkownik
Rafał Makowski najprawdopodobniej opuści szeregi Pogoni Siedlce. Został on dowołany przez Jacka Magierę na okres przygotowawczy w Hiszpanii, jeśli przekona go do siebie to zapewne zostanie na rundę wiosenną jeśli nie to możliwe że wróci do Siedlec lecz minie go okres przygotowawczy Pogoni który to zacznie się na początku stycznia. Pomocnik ten został wypożyczony na sezon z możliwością wcześniejszego ściągnięcia po rundzie jesienniej.

Wiadomo też o jednym ze sparingów Pogoni Siedlce. Jak podaje strona Olimpii Zambrów 28 stycznia (środa) zostania rozegrany miedzy tymi drużynami w Siedlcach.
 
uzytkownik-23347 790

uzytkownik-23347

Użytkownik
Tu nie chodzi o to, czy się ktoś z nim dogada czy nie. Byłem w miarę blisko tego co działo się w Bydgoszczy. On nie potrafi zespołu PRZYGOTOWAĆ do sezonu. Nikt w Zawiszy nie grał przeciwko niemu celowo. Tam drużyna miała naprawdę obiecane potężne pieniądze za awans. Tylko głupi by nie próbował wywalczyć awansu. Ale niestety - nogi nie niosły, pomysłu na grę żadnego nie było.

Tu jest wg mnie największy problem. Złe treningi. By nie powiedzieć bardzo złe.
Może w końcu wyciągnie wnioski z poprzednich sezonów i zmieni swoje podejście do treningów. Co by jednak nie mówić, ambicje Zawiszy były olbrzymie, granie o awans, a granie o utrzymanie na zapleczu Ekstraklasy to jednak dwie różne bajki. Poczekamy, zobaczymy.
 
aliant 531

aliant

Użytkownik
Największe rozczarowanie to dla mnie spadkowicze z Ekstraklasy. Powiem szczerze, że po pierwszych 2 kolejkach myślałem, że pierwsze miejsce jest już zarezerwowane dla Podbeskidzia, no ale później było już (nie)stety tylko rozczarowanie. Jakoś nie wierzę w nagłe przebudzenie Górnika na wiosnę. Głupie porażki jak choćby ta ze Zniczem może rzutować na resztę sezonu. Więcej oczekiwałem też od Stali. Liczyłem, że to będzie zespół na miarę Zagłębia sprzed roku a gdyby nie końcówka rundy to byliby w podobnej sytuacji co Kluczbork.
Na plus Pogoń i przede wszystkim Chojniczanka, choć nie sądzę aby ci drudzy utrzymali się na miejscu gwarantującym awans.
Dał Pan Panie Banasik wiarę kibicom że może być dobrze i zaraz Pan tę wiarę odebrał. Te słowa bolą mnie kibica. Niech Pan pomyśli jak się poczuli piłkarze po tych gorzkich, uszczypliwych i niesmacznych słowach. Po tym co powiedział po meczu z Siedlcami Dudka żaden szanujący się trener nie powinien tam pracować.
Znam ten ból bo to samo przerabialiśmy z Magierą i kilka dni zajęło mi dojście do siebie po tym kacu. Ale nie zgodzę się z tym, że piłkarze w Sosnowcu wybierają trenera, tak może powiedzieć jedynie ktoś kto ma styczność z tym klubem w nagłówkach gazet. Facet rozpieprzył całą drużynę, coś co w pierwszej części rundy działało perfekcyjnie. Uparł się, że zrobi z ten drużyny defensywną, podczas gdy Zagłębie ma może 1-2 obrońców na poziomie 1 ligi i efekt był taki, że jak tracili bramki tak tracili dalej, tylko strzelać przestali. Poza tym ekipa która walczy o awans nie może chyba wychodzić z założenia, że &quot;najważniejsze zero z tyłu, a jak coś z przodu wpadnie to też dobrze&quot; Taka dywersja personalna w składzie jaką uprawiał ten pan to był kryminał i wcale się nie dziwię irytacji Dudka (nie bronię go w kwestii wywiadu, choć może było to potrzebne żeby w końcu ktoś zwrócił uwagę na ten problem) bo wyniki nie broniły jego dziwactw w ustawieniu.
Bój o utrzymanie podejrzewam, że toczyć będą ekipy poniżej 13 miejsca z tym, że chyba pierwszy spadkowicz jest już znany.
 
pawelek78 1,7K

pawelek78

Użytkownik
Nowym trenerem zespołu Pogoni Siedlce został Marcin Broniszewski. Podpisał on półroczny kontrakt z opcją przedłużenia. Jak dotąd nie miał on okazji do wykazania się na dłuższą metę. Pracował jako tymczasowy trener w Wiśle Kraków i jako asystent choć by Franca Smudy w Jahn Regensburg. Mam nadzieje że nie zmarnuje on dorobku 29 punktów osiągniętych za kadencji Banasika. Pracę z zespołem oficjalnie zacznie z dniem 2 stycznia 2017.

Pogoń Siedlce ogłosiła program sparingów w okresie przygotowawczym przed sezonem. Plan ten ustalany był za poprzedniego trenera i możliwe jest że obecny może coś pozmieniać lecz myślę że nie jest to konieczne.

14.01 Podlasie Biała Podlaska
18.01 Olimpia Zambrów
21.01 Legionovia Legionowo
28.01 Legia II Warszawa
08.02 ŁKS 1926 Łomża
11.02 Polonia Warszawa
18.02 Wisła Puławy
25.02 Stal Stalowa Wola
 
Z 620K
Były reprezentant Polski wzmocnił Chojniczankę Chojnice
MC, Polsat Sport
2016-12-17, 15:54

Działacze Chojnczanki Chojnice zamierzają wiosną walczyć o awans do Ekstraklasy, dlatego już teraz sfinalizowali pierwszy transfer. Nowym piłkarzem tego klubu został były reprezentant Polski Paweł Golański.


Obrońca Chojniczanki Chojnice nie należała jesienią do monolitów. To ma się zmienić, w czym ma pomóc właśnie Golański. 34-latek może grać zarówno na prawej stronie obrony, jak i na lewej.

&quot;Golo&quot; przez ostatnie pół roku nie miał klubu. Wcześnie reprezentował barwy między innymi Korony Kielce, Steuay Bukareszt, ASA Targu Mures czy Górnika Zabrze. W reprezentacji Polski rozegrał 14 meczów i strzelił jednego gola.

Golański jest pierwszym zimowym transferem lidera 1 ligi.
 
doberman 4,5K

doberman

Forum VIP
Były reprezentant Polski wzmocnił Chojniczankę Chojnice
MC, Polsat Sport
2016-12-17, 15:54

Działacze Chojnczanki Chojnice zamierzają wiosną walczyć o awans do Ekstraklasy, dlatego już teraz sfinalizowali pierwszy transfer. Nowym piłkarzem tego klubu został były reprezentant Polski Paweł Golański.


Obrońca Chojniczanki Chojnice nie należała jesienią do monolitów. To ma się zmienić, w czym ma pomóc właśnie Golański. 34-latek może grać zarówno na prawej stronie obrony, jak i na lewej.

&quot;Golo&quot; przez ostatnie pół roku nie miał klubu. Wcześnie reprezentował barwy między innymi Korony Kielce, Steuay Bukareszt, ASA Targu Mures czy Górnika Zabrze. W reprezentacji Polski rozegrał 14 meczów i strzelił jednego gola.

Golański jest pierwszym zimowym transferem lidera 1 ligi.
Ważne info dotyczące zespół z Chojnic to :
Piotr Gruszka został nowym trenerem pierwszoligowej Chojniczanki Chojnice. Na stanowisku zastąpił Hermesa, który pracował jako trener tymczasowy po odejściu z klubu Macieja Bartoszka. Gruszka ostatnio był trenerem Chemika Bydgoszcz, a wcześniej prowadził m.in. Nielbę Wągrowiec, Cuiavię Inowrocław i Unię Solec Kujawski. Był także drugim trenerem Lechii Gdańsk i Zawiszy Bydgoszcz.
90minut.pl
 
marjol 102

marjol

Użytkownik
Zagłębie zainteresowane Małkowskim z Korony. Ostatnio dobrze bronił ale 40 na karku i coraz częstsze urazy.
Odchodzi prawdopodobnie Wilk, który podobno jest za dobry na tą ligę ???? (wg prezesa).
Cisza jak na razie w sprawie obrony, a głownie ta formacja jest do wymiany
 
pawelek78 1,7K

pawelek78

Użytkownik
Trochę zmieniony został plan sparingów Pogoni Siedlce. Przygotowania wzbogacone zostały o pojedynki z Górnikiem Łęczna, Gryfem Wejherowo, Chojniczanką Chojnice i Zniczem Pruszków. Te trzy ostatnie Siedlczanie rozegrają we Władysławowie-Cetniewie gdzie będą na obozie przygotowawczym.

Plan sparingów:
14 stycznia – Górnik Łęczna (Uniejów)
15 stycznia, 12:00 – Podlasie Biała Podlaska (Siedlce)
18 stycznia, 17:00 – Olimpia Zambrów (Siedlce)
21 stycznia, 12:00 – Legionovia Legionowo (Siedlce)
28 stycznia, 17:00 – Legia II Warszawa (Warszawa)
1 lutego, 17:00 – Gryf Wejherowo (Władysławowo-Cetniewo)
4 lutego, 12:00 – Chojniczanka Chojnice (Władysławowo-Cetniewo)
5 lutego, 12:00 – Znicz Pruszków (Władysławowo-Cetniewo)
8 lutego, 17:00 – ŁKS 1926 Łomża (Siedlce)
11 lutego, 13:00 – Polonia Warszawa (Warszawa)
18 lutego, 12:00 – Wisła Puławy (Puławy)
25 lutego, 13:00 – Stal Stalowa Wola (Siedlce)

Ciekawostką jest że obrońca Mateusz Żytko ukończył licencję trenerską UEFA A. Prowadzi on grupy młodzieżowe w Siedleckim klubie.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom