>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

I liga Polska 2011

Status
Zamknięty.
verti 3,4K

verti

Forum VIP


Transfery i doniesienia klubowe w I lidze żużlowej.


Stranieri (Obcokrajowcy):
  1. Antonio Lindbaeck (6.68) [Polonia Bydgoszcz
    K.S. ROW Rybnik]
  2. Andreas Jonsson (9.96) [Polonia Bydgoszcz
    Falubaz Zielona Góra]
  3. Darcy Ward (3.32) [Unibax Toruń
    Wybrzeże Gdańsk]
  4. Tobias Kroner (6.50) [Wybrzeże Gdańsk
    ŻKS Ostrovia Ostrów]
  5. Matej Kus (5.33) [Wybrzeże Gdańsk
    Unibax Toruń]
  6. Grigorij Łaguta (9.84) [Lokomotiv Daugavpils
    Włókniarz Cz-wa]
  7. Artiom Łaguta (8.62) [Lokomotiv Daugavpils
    Włókniarz Cz-wa]
  8. Andriej Kudriaszow (5.56) [Wanda Kraków
    GTŻ Grudziądz]
  9. David Ruud (4.48) [Stal Gorzów
    GTŻ Grudządz]
  10. Rory Schlein (5.20) [GTŻ Grudziądz
    K.S. ROW Rybnik]
  11. Jasper B. Monberg (5.54) [Unia Tarnów
    K.S. ROW Rybnik]
  12. Aleksandr Łoktajew (6.50) [Falubaz Zielona Góra
    K.S. ROW Rybnik]
  13. Daniel Nermark (8.98) [K.S. ROW Rybnik
    Włókniarz Częstochowa]
  14. Claus Vissing (6.50) [Orzeł Łódź
    Kolejarz Rawicz]
  15. Simon Gustafsson (6.50) [Stal Gorzów
    Start Gniezno]
  16. Lewis Bridger (4.92) [Włókniarz Częstochowa
    Start Gniezno]
  17. Scott Nicholls (6.50) [Speedway Miszkolc
    Start Gniezno]
  18. Ryan Fisher (6.50) [KMŻ Lublin
    GTŻ Grudziądz]


Zawodnicy krajowi:
  1. Mateusz Lampkowski (2.50) [Wybrzeże Gdańsk
    GTŻ Grudziądz]
  2. Karol Ząbik (2.50) [Wybrzeże Gdańsk
    Unibax Toruń]
  3. Adam Skórnicki (7.87) [PSŻ Poznań
    Unia Leszno]
  4. Roman Chromik (6.67) [Wanda Kraków
    K.S. ROW Rybnik]
  5. Mariusz Węgrzyk (5.27) [K.S. ROW Rybnik
    ŻKS Ostrovia Ostrów]
  6. Rafał Fleger (2.50) [K.S. ROW Rybnik
    Kolejarz Opole]
  7. Sławomir Pyszny (3.80) [K.S. ROW Rybnik
    Wanda Kraków]
  8. Emil Idziorek (2.50) [Orzeł Łódź
    ŻKS Ostrovia Ostrów]
  9. Tomasz Gapiński (7.54) [Stal Gorzów
    Polonia Bydgszcz]
  10. Daniel Pytel (7.81) [Ostrovia Ostrów
    K.S. ROW Rybnik]

Składy i podstawowe informacje:


POLONIA BYDGOSZCZ:

Stadion: im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, ul. Sportowa 2
Prezes/Trener: Jacek Wojciechowski / - - - - Długość toru: 348m. Rekord toru: 60,11s Tomasz Gollob (20 czerwca 1999)
Oficjalna strona: www.polonia.bydgoszcz.pl

Seniorzy:
Emil Sajfutdinow (Rosja) - 9,50
Grzegorz Walasek - 9,46
Robert Kościecha - 6,31
Denis Gizatullin (Rosja) - 5,35
Tomasz Gapiński - 7.54

Juniorzy:
Szymon Woźniak - 3,14
Damian Adamczak - 2,50
Mikołaj Curyło - 2,50
Patryk Braun - 2,50
Łukasz Wieliński - 2,50
Adrian Ojczenasz - 2,50
Mikołaj Drożdżowski - 2,50


LOTOS WYBRZEŻE GDAŃSK: Stadion: im. Zbigniewa Podleckiego, przy ul. Długie Ogrody
Prezes/Trener: Maciej Polny / Stanisław Chomski Długość toru: 349m. Rekord toru: 61,69s Kenneth Bjerre (14 czerwca 2009)
Oficjalna strona: www.lotosgdansk.pl
Seniorzy:
Dawid Stachyra - 7,75
Renat Gafurow (Rosja) - 7,56
S Paweł Hlib - 6,08

Juniorzy:
Andriej Kobrin (Ukraina) - 6,50
Alexander Maksakov (Rosja) - 6,50
Damian Sperz - 3,52
Darcy Ward (Australia) - 3,26
Dariusz Rybakowski - 2,50
Marcel Szymko - 2,50



START GNIEZNO: Stadion: ul. Wrzesińska 25
Prezes/Trener: Arkadiusz Rusiecki / Lech Kędziora Długość toru: 348m. Rekord toru: 62,64s Krzysztof Cegielski (21 lipca 2002)
Oficjalna strona: www.start.gniezno.pl

Seniorzy:
Krzysztof Jabłoński - 8,39
Michał Szczepaniak - 7,90
Mirosław Jabłoński - 7.22
Adrian Gomólski - 5,90
Scott Nicholls (Wlk. Brytania) - 6.50
Lewis Bridger (Wlk. Brytania) - 4.92
Juniorzy:
Oskar Fajfer - 2,50
Simon Gustafsson (Szwecja) - 6.50
Kacper Gomólski - 4.34
Adrian Gała - 2,50
Wojciech Lisiecki - 2,50
Marcin Wawrzyniak - 2,50


LOKOMOTIV DAUGAVPILS: Stadion: Lokomotiv Stadium, Jelgavas Street 54
Prezes/Trener: Władimir Rybnikow / Nikołaj Kokin Długość toru: 373m. Rekord toru: 66,65s Artiom Łaguta (3 maja 2010)
Oficjalna strona: www.lokomotive.lv

Seniorzy:
Maksim Bogdanow - 8,53

Juniorzy:



GTŻ GRUDZIĄDZ: Stadion: ul. gen. Józefa Hallera 4, Grudziądz
Prezes/Trener: Zbigniew Fiałkowski / Robert Kempiński Długość toru: 379m. Rekord toru: 64,41s Maksim Bogdanow (2 sierpnia 2009)
Oficjalna strona: www.gtz.grudziadz.net

Seniorzy:
Tomasz Chrzanowski - 9,05
Krzysztof Buczkowski - 8,86
Davey Watt (Australia) - 7,35
Kamil Brzozowski - 6,38
Ryan Fisher (USA) - 6.50
Oliver Allen (Wielka Brytania) - 4,75
David Ruud (Szwecja) - 4,48

Juniorzy:
Joe Haines (Wielka Brytania) - 6,50
Andriej Kudriaszow (Rosja) - 5,56
Mateusz Lampkowski - 2,50
Karol Szychowski - 2,50


PSŻ POZNAŃ: Stadion: Stadion Olimpii Poznań, ul, Warmińska 9
Prezes/Trener: - - - - / - - - - Długość toru: 397m. Rekord toru: 66,05s Artur Mroczka (1 sierpnia 2010)
Oficjalna strona: www.pszpoznan.pl
Seniorzy:
Norbert Kościuch - 7,56
Adrian Szewczykowski - 4,48

Juniorzy:
Rafał Dąbrowski - 2,50


K.S. ROW RYBNIK Stadion: Stadion Miejski w Rybniku, ul. Gliwicka 72
Prezes/Trener: Michał Pawlaszczyk / Adam Pawliczek Długość toru: 357. Rekord toru: 62,37s Grzegorz Zengota (15 lipca 2009)
Oficjalna strona: www.rkm.rybnik.pl
Seniorzy:
Antonio Lindbaeck (Szwecja) - 6,68
Andriej Karpov (Ukraina) - 6,70
Roman Chromik - 6,67
Ronnie Jamroży - 5,72
Jesper B. Monberg (Dania) - 5,54
Rory Schlein (Australia) - 5,20
Daniel Pytel - 7.81

Juniorzy:
Aleksandr Łoktajew (Rosja) - 6,50
Mateusz Domański - 2,50
Kamil Fleger - 2,50
Łukasz Piecha - 2,50



ORZEŁ ŁÓDŹ Stadion: przy ulicy 6 Sierpnia 71
Prezes/Trener: Bronisław Sagan i Joanna Skrzydlewska / - - - - Długość toru: 382. Rekord toru: 66,02s Mathias Schultz (20 kwietnia 2008)
Oficjalna strona: www.orzel.lodz.pl
Seniorzy:

Juniorzy:
Kirył Cukanow (Ukraina) - 6,50
ZAPRASZAM DO DYSKUSJI!
 
B 38K

bosky

Użytkownik
Wielu chyba już skreśliło z walki o awans gdańszczan i Gniezno. Rzeczywiście, skład Bydgoszczy wygląda w tym sezonie okazale, jednak jeśli tylko, w przeciwieństwie do poprzedniego sezonu dopiszą finanse, wcale nie mniejsze szanse na 1 lokatę mają właśnie te 2 wyżej wymienione kluby. Za nami pierwsze sparingi i chciałem zwrócić uwagę wszystkich typerów na 2 nazwiska - Paweł Hlib i Kacper Gomólski. Czuję tutaj duży prezent od bukmacherów, pozostaje tylko cierpliwie czekać na rozpoczęcie sezonu i zakasać rękawy na typy, które, jak to zazwyczaj, w 1 kolejce bywają NAJbardziej interesujące. :)
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
Nie zgodzę się z tą opinią. Skład Polonistów bije na głowę Gniezno czy Gdańsk. O finanse nie ma się co martwić, bo są zabezpieczone przez miasto. Nie zabraknie ich więc. Według mnie jeszcze nigdy żadna drużyna nie miała tak silnego składu w 1 lidze. Emil, Walasek czy Gapiński to poziom absolutnie ekstraligowy. Dwaj pierwsi to nawet czołówka. A Gizatullin czy Kościecha gdy jeździli w 1 lidze to też kręcili średnie ponad 2pkt/bieg. Zwłaszcza Kościecha. Dużym plusem jest też fakt, że skład jest niemalże 100 % polski. Nawet Rosjanie nie tylko porozumiewają się w naszym języku ale mają tu też swoją bazę. Wiem, że celem Bydgoszczan nie jest tylko sam awans a wygranie wszystkich meczów.
Gdańsk ma ciekawy skład ale to właśnie w ich przypadku trzeba martwić się o finanse. Żużel to taki sport, że bez pieniędzy nie ma szans na dobry wynik. Zwłaszcza jeśli trzon zespołu tworzą obcokrajowcy. A wiemy, że w Gdańsku mają problem by zdobyć nawet licencję czyt. spłacić długi z poprzedniego sezonu ... Dlatego ja na 2 msc. większe szanse - póki co - daję Startowi Gniezno.
Grudziądz na papierze też wygląda całkiem przyzwoicie ale jakoś ciężko mi uwierzyć, że wszyscy tam załapią formę ...
 
T 1,5K

torretoo

Użytkownik
Tutaj zgadzam się prawie ze wszystkim, tylko nie z jednym. Nikt nie wie jakie kontrakty zawodnicy podpisali, a Emil czy Walas to można się spodziewać, że będą &quot;trzaskać&quot; pod komplety co mecz, pytanie czy finanse to wykorzystają? Bo miasto, miastem, ale już afera z tego tytułu była, że były prezydent Bydgoszczy obiecał wielkie pieniądze a takich pieniędzy miasto nie może dać tam z tego co pamiętam jest różnica 2 milionów, ale wszystko wyjdzie w praniu. Jeszcze wrócę, do spotkań Polonistów, niestety śmiem twierdzić, że będą one nudne jak flaki z olejem, szczególnie te na torze przy ulicy Sportowej 2. Bez dwóch zdań Bydgoszczanie to murowany kandydat do zwycięstwa pierwszej ligi żużlowej. Mimo wszystko po zmianie na stołku prezydenta Bydgoszczy, co raz lepiej zaczyna się dziać w Bydgoskim sporcie. Tomek come back! ;)
Torre.
 
verti 3,4K

verti

Forum VIP
Oferta kursowa Tobet.com

Tobet zaoferował nam możliwość wytypowania najlepszej drużyny na zapleczu Ekstraligi. Co o tym myślicie? Według mnie kurs na &quot;Gryfy&quot; jest miłym zaskoczeniem. O ile dobrze pamiętam w ubiegłym roku kurs na zwycięstwo Stali Rzeszów był jeszcze niższy, a porównując Stal&#39;AD2010, a obecną Polonię to nie mam wątpliwości, że klub z Bydgoszczy jest jeszcze mocniejszy. Dla mnie niejako to 55% lokata. Jak pisze Jacques celem Polonii nie jest sam awans, ale wygrana wszystkich meczów. Być może tego drugiego celu nie uda im się zrealizować, przecież czekają ich ciężkie wyjazdy chociażby do Gniezna czy Gdańska, jednak przekonany jestem co do tego, że Polonia okaże się najlepsza na I-ligowym froncie. Drugiego tak pechowego sezonu &quot;Gryfy&quot; chyba mieć nie będą. Skład naprawdę imponuje jak na warunki I-ligowe. Jest Walasek, Sajfutdinow którzy z powodzeniem mogliby liderować niejednemu Ekstraligowemu klubowi, ponadto &quot;Giza&quot;, &quot;Kostek&quot; i &quot;Gapa&quot; to jeźdźcy, którzy na zapleczu E-ligi powinni gwarantować wysokie zdobycze punktowe. Nie chcę mi się powtarzać argumentów, które już tu padły. Po prostu nie jestem w stanie sobie wyobrazić innego scenariusza, niż taki w którym Polonia wywalczy mistrzostwo I-ligi.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
unicaja 7K

unicaja

Użytkownik
Ja myślę, że... nie ma co zbyt długo myśleć tylko brać póki gorące ;)
Tak jak piszecie panowie wyżej z takim składem nie widzę tutaj zwyczajnie w świecie innej opcji. Także jestem baaardzo mile zaskoczony tym kursem.
Oczywiście nie spodziewałbym się tutaj jakiegoś rekordu wygranych ale sam awans powinny &quot;Gryfy&quot; wywalczyć jak to się mówi w cuglach.
Wiadomo jak to jest w przypadku takich długoterminowych betów - potrzeba także sporo szczęścia i omijania szerokim łukiem kontuzji przede wszystkim ale nawet biorąc pod uwagę zdarzenia losowe oceniam ten zakład jak wielce prawdopodobny.
Ja nie mam wątpliwości, Polonia musi wrócić do najwyższej klasy rozgrywkowej po tym sezonie.
 
K 23

krzychu...

Użytkownik
Tobet zaoferował nam możliwość wytypowania najlepszej drużyny na zapleczu Ekstraligi. Co o tym myślicie? Według mnie kurs na &quot;Gryfy&quot; jest miłym zaskoczeniem. O ile dobrze pamiętam w ubiegłym roku kurs na zwycięstwo Stali Rzeszów był jeszcze niższy
Kurs wyjściowy to było 1.80 jeżeli chodzi o Bydgoszcz, co do zeszłego roku na Rzeszów było 3.00 na Orzeł 1.90 były to kursy wyjściowe z początku sezonu.
 
robson_26 612

robson_26

Forum VIP
W tej chwili mamy 1.7 na Polonię i jeżeli ktoś ma ochotę zainwestować, to warto. Wygrają I ligę o ile obejdzie się bez kontuzji.
 
lancev 984

lancev

Użytkownik
Sądząc po wynikach dzisiejszych sparingów, bardzo ciekawie zapowiada się inauguracyjny pojedynek w Łodzi między miejscowym Orłem, a rybnickimi Rekinami. Co prawda Rybnik jeździł z okrojoną Częstochową, ale Orzeł również nie może szczycić się zwycięstwem nad drugoligowcem, który 9 biegów jechał z przynajmniej jednym juniorem. Pewnym punktem Rybniczan z pewnością będzie tegoroczny uczestnik GP - Antonio Lindback. Toninho świetnie prezentował się dzisiaj na torze w Rybniku i z dziecinną łatwością, nawet mimo czasem przegranego startu, przyjeżdżał do mety pierwszy. Dodatkowym atutem Szweda jest jazda parą - w dwóch pierwszych biegach pilnował Loktajeva, który po świetnym wyjściu spod taśmy wtórował Antonowi przez 4 kółka. Dwa ostatnie biegi Rosjanina to dwa trzecie miejsca - raz totalnie przegrał start, jednak na trasie zdołał wyprzedzić jednego z Częstochowian, a w drugim musiał uznać wyższość Daniela Nermarka. Bardzo pozytywne wrażenie wywarli na mnie też Jamroży i Karpov. Ronnie zakończyłby zawody z większym dorobkiem punktowym, jednak na końcowym wirażu w jednym z wyścigów przesadził z jazdą po bandzie i zaliczył niegroźny upadek. I on i Andriej pokazali walkę i umiejętną jazdę na rybnickim owalu. Nie przekonali mnie za to Domański (chyba to on będzie jechał w Łodzi, gdyż groźny upadek miał dziś Kamil Fleger) i para Pytel/Chromik. Jeden z nich będzie jednak musiał znaleźć się w składzie, aby spełnić wymogi regulaminu. Na dzisiejszy dzień chyba będzie to Pytel, który zna łódzki tor, gdyż ścigał się w drugiej lidze przed rokiem. Skład Rekinów uzupełni ktoś z dwójki Schlein/Monberg. Australijczyk ostatnio nieźle zaprezentował się w sparingu z Wrocławiem, a Duńczyka będę miał okazję oglądać w czwartek na sparingu z Tarnowem. Wszystko gra w rybnickiej ekipie, jednak był to mecz na swoim torze. Czy równie dobrze zaprezentują się na wyjeździe ? Z pewnością łatwo nie będzie, bo Łódź również pokazała, że jest mocna u siebie. Zdobyła 60 punktów przeciw Lublinianom, jednak jak wspomniałem ci nie jechali pełnym składem. Szczególnie groźni wydają się być Jeleniewski, Trojanowski i Szczepaniak. Zaskoczył mnie pozytywnie też Sundstroem, który w trzech startach zrobił 9 punktów. Nie wiem jak wyglądał ten sparing - czy to Łódź taka mocna, czy Lublin taki słaby, jednak z pewnością 3 kwietnia nie możemy się spodziewać tak wysokiego wyniku dla którejkolwiek ze stron. Minimalnie lepsi wydają się być rybniczanie, jednak jest to niwelowane przez atut własnego toru łodzian. Myślę, że będzie to mecz na styku i warto przypatrzeć się handicapom (jeśli będą).
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Kto wygra I ligę żużlową? Polonia Bydgoszcz @ 1,70 tobet http://affiliates.tobetpartners.com/processing/clickthrgh.asp?btag=a_80b_947
Nie ma na co czekać dzisiejsze kryterium asów pokazało że bydgoszczanie są rewelacyjnie przygotowani do tego sezonu. Skład jest imponujący jak na warunki I ligi. Bo przecież Polonia ma lepszy skład od przynajmniej dwóch drużyn Ekstraligowych (Wrocław i Częstochowa). Prawdopodobnie Polonia będzie jeździła takimi parami: Sajfutdinov, Gizatulin, Walasek, Kościecha, Gapiński, Woźniak, Curyło. Jeśli nie będzie żadnej poważniejszej kontuzji to Bydgoszczanie nie powinni mieć problemów z pokonaniem rywali. Tak jak ktoś już w dziale zauważył Polonia nie tylko jedzie o awans do Ekstraligi ale o wygranie wszystkich spotkań. Głównym konkurentem będą drużyny z Gdańska i Gniezna. Jednak ja uważam że potencjał którym dysponują Bydgoszczanie jest ponad poziomem I ligi. W drużynie jest lider z prawdziwego zdarzenia (Emil), bardzo mocny i wyrównany skład więc każdy z zawodników powinien solidnie punktować. Stawka maksymalna jaką gram bo typ raczej jest lokatą długoterminową.
 
lancev 984

lancev

Użytkownik
Okej, o meczu Łodzi z Rybnikiem już się wypowiedziałem, zabierzmy się więc za resztę spotkań.
Poznań - Grudziądz
Sądzę, że możemy mieć tu powtórkę z 22 sierpnia ubiegłego roku, kiedy przyjezdni zwyciężyli 42:48. Poznań zbudował całkiem fajny skład, jak na zapowiedzi o &#39;odpuszczeniu ze względu na oszczędności, bo i tak nikt nie spada&#39;. Miśkowiak, Kościuch, Ljung i Słaboń będą mocnymi punktami Skorpionów. Stawkę seniorów uzupełni ktoś z dwójki Norbert Magosi - Adrian Szewczykowski. W poznaniu największą bolączką będą juniorzy, którzy nazwiskami ani wynikami nie imponują. Co prawda Poznaniacy zakontraktowali Rene Bacha, ten jednak ma również kontrakt z Newcastle Diamonds i w sobotę będzie jeździł właśnie w Premier League. Wątpię, że pojawi się w niedzielę na Golaju. Zatem juniorami gospodarzy będą Dąbrowski/Świdziński/Fajfer. Skład Poznaniaków wydaje się niezły i wyrównany. W dodatku jadą u siebie. Mimo to moimi faworytami są Grudziądzanie, których skład nie jest niezły, ale bardzo dobry. Zachowano liderów z poprzedniego sezonu - Buczkowskiego, Chrzanowskiego i Watta, a sprowadzono ekstraligowca Ruuda i Kinga, który powinien walczyć o skład z Brzozowskim i Allenem. W dodatku przyjezdni będą dysponować solidną parą juniorską. Dobrze rokujący Rosjanin Andriej Kudriaszow i sprowadzony z Gdańska Lampkowski (mam nadzieję, że po kontuzji już ani śladu). Taki skład jak na pierwszą ligę jest moim zdaniem świetny i powinien bić się o awans (oczywiście za Polonią). Obie drużyny udowadniają dobre przygotowanie do sezonu w sparingach. Dla mnie delikatnym faworytem wydaje się być Grudziądz, jednak zwycięstwo Poznania też mnie nie zdziwi.
ZMIANA GOSPODARZA !! W takim razie pewny typ na Grudziądz.
Gdańsk - Gniezno
Kolejny bardzo interesujący mecz. Obie ekipy wymieniane są w typowaniach w pierwszej czwórce. Składy obu zespołów wyglądają bardzo ciekawie. Według mnie małą przewagę ma Gdańsk, dzięki obecności takiego asa jak Darcy Ward. W tym meczu jadą u siebie toteż uważam, że uporają się z Gnieźnianami. Wyjazdy były zawsze problemem Startu. Zdecydowanie wolą oni się ścigać na swoim betonie. Powinni wygrać pojedyncze wyjazdy ze słabszymi rywalami, jednak z taką ekipą jak Gdańsk raczej nie będą mieli szans. Warto by tu było zaryzykować nawet handicap.
Bydgoszcz - Daugavpils
Szykuje się ładny pogrom na Sportowej. Łotysze stracili w zimie dwie swoje największe armaty - braci Łagutów. Co prawda został jeszcze Bogdanow, a działacze sprowadzili innych zawodników, jednak nawet z braćmi Daugavpils nie miało szans na wyjazdach w zeszłym sezonie. Teraz bez nich wątpię, żeby wygrali więcej niż połowę meczy u siebie. Povazhny, Klindt, Kylmaekorpi, Bogdanov, Poudzuks i Tarasienko to zdecydowanie za mało, żeby osiągnąć choć 40 punktów z ekstraligowym składem Polonii. Ciekawi mnie jakie handi buki wystawią w tym spotkaniu.

Jak tylko pojawią się kursy na pierwsze mecze w tym sezonie to edytuje post i napisze kilka propozycji od siebie.
 
feekus 1,7K

feekus

Forum VIP
Gdańsk - Gniezno Kolejny bardzo interesujący mecz. Obie ekipy wymieniane są w typowaniach w pierwszej czwórce. Składy obu zespołów wyglądają bardzo ciekawie. Według mnie małą przewagę ma Gdańsk, dzięki obecności takiego asa jak Darcy Ward. W tym meczu jadą u siebie toteż uważam, że uporają się z Gnieźnianami. Wyjazdy były zawsze problemem Startu. Zdecydowanie wolą oni się ścigać na swoim betonie. Powinni wygrać pojedyncze wyjazdy ze słabszymi rywalami, jednak z taką ekipą jak Gdańsk raczej nie będą mieli szans. Warto by tu było zaryzykować nawet handicap.
Ward jeszcze przez 2 tygodnie nie wsiądzie na motocykl, a nie orientuje się jakie są dokładnie zasady w Polsce i czy z/z za niego można zrobić ????
 
lancev 984

lancev

Użytkownik
Do mojej wcześniejszej analizy o meczu Łódź - Rybnik dodam tylko, że Rybnik ma w swoim teamie Zdzisława Ruteckiego (mechanik-mentor Aleksandra Loktajeva), który w zeszłym roku pełnił funkcję trenera w Łodzi. Z pewnością nie będzie szczędził uwag i podpowiedzi swojemu podopiecznemu, jak i całej drużynie. W czwartek w Rybniku odbył się trening punktowany i specjalnie w ramach przygotowania na Łódź zrobiono dziurawy tor. Zawody przerwano z powodu upadków Tarnowian - a nie przypominam sobie, żeby jakiekolwiek problemy mieli rybniczanie. Uważam, że dobre przygotowanie i solidny skład umożliwią Rybnikowi zdobycie dwóch punktów w Łodzi. Oto moje propozycje na dzisiejszą kolejkę:
Lotos Wybrzeże Gdańsk - Start Gniezno H(0 - 6.5) 1 @1.72 ⛔
GTŻ Grudziądz - PSŻ Lechma Poznań H(0 - 14.5) 1 @1.90 ✅ (Skorpiony bez Kościucha)
Orzeł Łódź - KS ROW Rybnik 2 @2.45 ⛔
Antonio Lindbaeck over 11,5 @1.90 ✅
Krzysztof Buczkowski over 11,5 @1.65 ✅
Vader// Żużel to nie jest piłka nożna, że w każdym buku znajdziesz zakłady... warto podawać bukmachera z którego podajesz typy ;)
Właśnie edytuję posta, żeby to napisać. ???? Zapomniałem o: Tobet ????
Trzech punktów zabrakło Rekinom, ale jeśli Osmólski &gt; Jamroży, Domański, Loktajev to innego wyniku być nie mogło. Zawiódł mnie Ronnie i Alex strasznie. :/
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
Polonia Bydgoszcz - Lokomotiv Daugavpils +24.5 1 @ 1.85 ⛔ 24 pkt ;/
Emil Sajfutdinov over 13.5 @ 2.15 ⛔ co on zrobił w XVbiegu ?
Walasek - Gapiński 2 @ 1.95 ⛔ gdyby nie defekt ...
Krzysztof Buczkowski over 11.5 @ 1.55 ✅ przynajmniej Buczek zrobił swoje
Handicap na mecz Polonii wynosi tylko 24.5 punktów co oznacza, że wyniki 58-32 już nas premiuje. Szczerze mówiąc nie wiem kto te 32 punkty dla Łotyszy miałby zdobyć. Dwa lata temu mieli znacznie mocniejszy skład a Polonia zrobiła na nich 60 punktów.
Wydaje mi się po pierwszych sparingach i KA że Sawina poukładał w końcu sprawy torowe. Widać, że chłopaki z Bydgoszczy dobrze czują się na swoim torze. Jest on zrobiony nieco inaczej niż w poprzednich sezonach i zawodnicy lepiej się na nim czują. Składów seniorskich nie ma co porównywać. Jedyna szansa na walkę dla gości to wygrana walka na pozycjach młodzieżowców ale szczerze mówiąc i w to wątpię, bo młodzi Poloniści zrobili duże postępy.
Dla Emila to już w ogóle nie widzę rywala. W zeszłym sezonie był najlepszym zawodnikiem Ekstraligi biorąc pod uwagę mecze u siebie. Gdy jeździł w Elidze to przegrał na swoim torze 1 bieg, i miał chyba jakiś defekt. Poza tym trójeczki. W tym sezonie też zdziwię się jak potraci na swoim torze jakieś inne punkty niż po defektach czy na bonusach. Po takim kursie aż żal nie spróbować. Zwłaszcza że ustawiony w parze z juniorem.
Gapiński póki co lepiej się prezentuje niż Walasek. Dodatkowo Grzegorz pojedzie w parze z Kościechą, spod nr. 12. A Buczkowski to wiadomo. Klasa na swoim torze. Według mnie linia o 1-1.5 pkt za nisko.
Interesujący jest też kurs na Rynik ale jeszcze się temu &quot;przyjrzę&quot;
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Polonia Bydgoszcz -24,5 - Lokomotiv Daugavpils @ 1,70 tobet Polonia wielki faworyt 1 ligi na inaugurację dostaje łotewski Daugavpils. Goście przed sezonem ogromnie się osłabili, odejście Griszki i Artioma Łaguty bardzo mocno odbije się na postawie Daugavpils. Polonia ma znakomity skład pierwszą parę tworzą dwaj Rosjanie Sajfutdinov i Gizatulin. Drugą szwagrowie Walasek i Kościecha. A młodzieżowca prowadzi w pierwszym spotkaniu Gapiński. Choćby w kryterium asów poloniści pokazali że są niesamowicie mocni na swoim torze jeśli dzisiaj goście wyjdą z 30 to będzie dla nich przeogromny sukces.
Teraz patrzę i linia się już przesunęła z 22,5 na 24,5 więc tu poprawię ;)
 
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
Ja też gram to handi 24,5 na Lokomotiv✅✅. Dlaczego? 24,5 punktów mają na starcie,plus 15 za 15 biegów. Jest już 39,5. Zostaje 6 punktów do zdobycia. Kto je może zdobyć? Na pewno Bogdanows,być może cos dorzuci Powazhny bądź Kylmaekorpi. Juniorka Łotyszy też ma szanse na jakieś punkty. Poza tym przy wysokim prowadzeniu na pewno więcej biegów pojadą juniorzy Polonii. Do tego dochodzi Gizatulin bardzo niepewny. No i jeszcze Walasek,który nie wiem czy uporał się ze sprzętem.
 
lancev 984

lancev

Użytkownik
Na SF wyczytałem, że Gizatullin nie pojedzie, a Sawina do boju desygnuje trzech juniorów. Spowodowane jest to słabą postawą Rosjanina w meczach kontrolnych. Curyło na seniorce, a Woźniak z Adamczakiem na pozycjach 14-15. W takim wypadku popierałbym typ +24,5 na Łotyszy, gdyż kilka punktów powinni urwać. ✅
e/ link: http://www.sportowefakty.pl/zuzel/2011/04/01/trzech-juniorow-w-skladzie-bydgoskiej-polonii/

****
Edit by Jacques
Curyło akurat prezentował się znacznie lepiej od Gizatullina na treningach i sparingach, więc akurat tym bym się nie kierowal ;)

 
kapszti 7,3K

kapszti

Forum VIP
A ja dodam swoje propozycje na dzisiaj:
Krzysztof Jabłoński over 9,5 @ 2,30 Tobet✅11
Czego taki wysoki kurs na Krzysia? Nie rozumiem tego kompletnie. Fakt, że rywal nie łatwy ale kto jak nie on ma ciągnąć zespół z Gniezna. Przecież to ich lider. Na dodatek jeździł w Gdańsku więc tor zna dobrze. Pewnie Start będzie przegrywał 6 punktami więc widzę jego też jako taktyczną rezerwę. Krzysztof jest ustawiony w parze z juniorami, którzy może słabi nie są ale jednak Jabłoński jest zdecydowanie bardziej doświadczony w takich bojach. Kurs jak dla mnie kapitalny i aż grzech nie spróbować.
Maksim Bogdanovs Over 8,5 @ 1,85 Tobet✅10
Tutaj też nie rozumiem linii. Maksim ma być w tym sezonie po odejściu Łagutów liderem Lokomotivu. Dla niego nie przeszkodą jest zdobywanie dużych ilości punktowych nawet jak jego zespołowi nie idzie. Wiadomo, też że jego zaletą jest walka na torze, a jak w Bydzi zrobią fajny tor to będzie śmigał aż miło. Klindt z którym jedzie w parze nie należy do mocarzy więc na nim powinien coś już zdobyć, a przecież zapewne wystartuję jako taktyczna, gdyż nie możliwością jest by Lokomotiv trzymał się tak dobrze z mocną Polonią.
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
1 kolejka 1 ligi za nami.

Orzeł Łódź - KS ROW Rybnik 46:43 WYNIK
Lotos Wybrzeże Gdańsk - Start Gniezno 37:52 WYNIK
GTŻ Grudziądz - Lechma Poznań 56:34 WYNIK
Polonia Bydgoszcz - Lokomotiv Daugavpils 57:33 WYNIK
Spora niespodzianka a wręcz sensacja w Gdańsku. Czyżby problemy finansowe o których wspomniałem były większe niż się mówi ? Taka drużyna nie powinna przegrywać u siebie. Poza tym wyniki nie zaskakiwały, choć osobiście żałuję że Polonia nie wygrała z handicapem. Można powiedzieć, że dość pechowo. Defekt nieosiągalnego dziś Gapińskiego czy wjazd w bandę Emila w 15 biegu.
Za tydzień :
2. kolejka - 10 kwietnia 2011 (niedziela)
Daugavpils - Poznań
Gniezno - Łódź
Grudziądz - Gdańsk
Rybnik - Bydgoszcz
 
kapszti 7,3K

kapszti

Forum VIP
Skoro jechały ze sobą drużyny, które po Polonii mają walczyć o awans to ja nie wiem jak to może być sensacja. Nie wiem może ja się nie znam, może jestem głupi no ale zauważ, że Start ma bardzo mocny skład i uważam, że Wybrzeże to na wyrost jest tak cenione. Wybrzeże ma dobrych zawodników ale wielu jest strasznie nieobliczalnych. Dzisiaj tak naprawdę mogli liczyć na Szwedów obu i Hliba, a reszta tragedia. Widać braki na pozycji juniorów, bo Start bił ich na głowę i Kacprem i Simonem.
W Łodzi blisko remisu i tego należało się spodziewać. Widziałem w sparingach dobrą postawę Lindbaecka ale nie myślałem, że od razu tak pojedzie. Gdyby miał wsparcie w reszcie drużyny to pewnie wyjechaliby z Łodzi z kompletem punktów, a tak na pewno jest niedosyt w ich szeregach.
Pod względem typerskim wyszło ładnie i skutecznie co najważniejsze. Buki widać nie doceniły dwóch zawodników, którzy moim zdaniem mają spore szanse na miejsce w pierwszej 10 najlepszych w I lidze.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom