>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

I liga Polska 2011

Status
Zamknięty.
pierzakrys 178

pierzakrys

Użytkownik
Darcy Ward +0.5 - Emil Sajfutdinov -0.5 1.57 tobet
Gram bezpieczniejsza opcje. Bydgoszcz ma juz zapewniony awans wiec Emil pojedzie pewnie tylko 4 raz, co było praktykowane juz parę razy. Ward jeden z filarów Lotosu i z juniorami Poloni nie powinien mieć żadnych problemów co pokazał w 1 meczu.

i jeszcze za drobne Emil suma punktów 12 7,50
 
obserwator-m 9,1K

obserwator-m

Forum VIP
Ostrów w 1.lidze !
W niedzielę zespoły Lechmy Poznań i Lubawy Litex Ostrów Wielkopolski miały rozegrać pierwszy mecz barażowy o miejsce w I lidze. Jednak spotkania pomiędzy tymi drużynami nie dojdą do skutku. Ekipa Lechmy Poznań nie przystąpi do spotkań barażowych, a co za tym idzie zostaje zdegradowana do II ligi. Awans do I ligi uzyskała drużyna z Ostrowa Wielkopolskiego, która tegoroczny sezon zakończyła na trzecim miejscu w najniższej klasie rozgrywkowej. Decyzję tę potwierdziła w najnowszym komunikacie Główna Komisja Sportu Żużlowego.
Oprócz zespołu Lubawy Litex Ostrów Wlkp. awans do I ligi uzyskały drużyny z Piły i Lublina.
Komunikat nr 84/2011 Głównej Komisji Sportu Żużlowego
Stosownie do pisemnego oświadczenia zarządu klubu PSŻ Sp. z o.o. z dnia 30.09.2011 r., drużyna Lechma Poznań nie przystąpi do meczów barażowych o miejsce w DM I Ligi 2012. Tym samym, drużyna LUBAWA - LITEX Ostrów Wlkp. wygrywa mecze barażowe walkowerem i uzyskuje awans do DM I Ligi w 2012 roku.
(http://www.sportowefakty.pl)
 
marqs3lby 10K

marqs3lby

Użytkownik
Mój klub (Ostrów) awansował więc i ja awansuje z tematu &quot;II liga&quot; na &quot;I liga&quot;. Pokuszę się o małą analizę ????


Start Gniezno
To będzie sezon ekipy z pierwszej stolicy. Paka z którą może utrzymaliby się w E-lidze.
Dwójka jeźdźców z GP - Antonio Lindbaeck oraz Bjarne Pedersen, ponadto Magnus Zetterstroem i Adam Skórnicki. Piątym seniorem najprawdopodobniej będzie Scott Nicholls. Jestem ciekaw czy finansowo zdołają przetrwać sezon, ponieważ zapowiada się że Start będzie łoił przeciwników. Jak dla mnie zdecydowany faworyt do awansu.
Seniorzy:
Antonio Lindbaeck (Szwecja) - 9,56 (GP)
Magnus Zetterstroem (Szwecja) - 8,43
Bjarne Pedersen (Dania) - 7,49 (GP)
Adam Skórnicki - 4,62
Juniorzy:
Oskar Fajfer - 3,24
Adrian Gała - 2,50
Wojciech Lisiecki - 2,50
Marcin Wawrzyniak - 2,50


GTŻ Grudziądz
Główny rywal Gniezna w walce o pierwszą lokatę. Podobnie jak Gniezno skompletowali bardzo ciekawą drużynę. W GTŻcie pierwsze skrzypce powinien grać jedyny uczestnik GP - Peter Ljung (notabene były jeździec Gniezna). Silnym punktem powinien być również nowy nabytek z Poznania, Norbert Kościuch. Seniorską piątkę powinni uzupełniać Andriej Karpov, Davey Watt i David Ruud. Prezes Fiałkowski nie zapowiada więcej transferów więc myślę, że skład GTŻtu jest już zamknięty, no chyba że pozyskają jakiegoś ciekawego juniora.
Seniorzy:
Peter Ljung (Szwecja) - 9,50 (GP)
Norbert Kościuch - 8,00
Andriej Karpow - 7,33
Davey Watt (Australia) - 7,33
David Ruud (Szwecja) - 6,83
Joe Haines (Wielka Brytania) - 6,50
Juniorzy:
Adrian Osmólski - 2,50
Karol Szychowski - 2,50
Mateusz Rujner - 2,50

ROW Rybnik
Niestety o Rybniku zbyt wiele powiedzieć nie można, a jeśli już to raczej nic dobrego. Problemy finansowe klubu jak co rok przysparzają kibicom mnóstwo zmartwień i trosk o przyszłość klubu. Dobrze raczej nie będzie, tym bardziej że klub opuścił czołowy jeździec - Antonio Lindbaeck. Odeszli też Karpov oraz Schlein. Również Daniel Pytel nosi się z zamiarem odejścia. Niestety ale klub ze Śląska należy upatrywać jako kandydata do spadku, o ile zostanie w ogóle dopuszczony do rozgrywek 1 ligi.

Lokomotiv Daugavpils
Oczywiście o łotewskim klubie wiemy tyle, że nic nie wiemy. Jak co roku. Klub zdążyli już opuścić Joonas Kylmaekorpi oraz Nicolai Klindt. Jak co roku Maksim Bogdanov jest łakomym kąskiem dla wielu klubów z E-ligi. Roman Povazhny z kolei jest przymierzany do Ostrowa. Zapewne o sile klubu będą stanowili młodzi Rosjanie.

Orzeł Łódź
W Łodzi mamy podobną sytuację jak w Rybniku. Odszedł prezes Skrzydlewski i klub powoli się sypie, mimo że nie ma żadnych długów. Również nie wiadomo czy klub otrzyma licencję, ponieważ nie ma sztucznego oświetlenia na łódzkim stadionie i ,jak mówi prezes Skrzydlewski, na pewno w terminie mieć nie będzie. Jeśli chodzi o zawodników to najprawdopodobniej w Łodzi zostanie Mateusz Szczepaniak, a niewykluczone że dołączy do niego jego brat Michał. Do tej pory z klubu odszedł jedynie Adrian Osmólski.

Polonia Piła
Piłę opuścili najlepsi jeźdźcy II ligi w zeszłym sezonie tj. bracia Pawliccy którzy wrócili niczym synowie marnotrawni do Unii Leszno. Klub jest sponsorowany przez bogatego Stokłosę więc można się spodziewać wszystkiego. Były plotki że chcą sprowadzić samego Nickiego Pedersena, dla którego brakło miejsca w Gorzowie. Osobiście nie chce mi się w to wierzyć, ale czas pokaże. Całkiem możliwe że do Piły trafi Mariusz Staszewski, jednak osobiście w to wątpię. Na chwilę obecną zakontraktowani są jedynie juniorzy.
Seniorzy:
Juniorzy:
Patryk Dolny - 2,50
Radosław Małuch - 2,50
Sajmon Paczewski - 2,50
Dawid Wiwatowski - 2,50

Lubelski Węgiel KMŻ Lublin
W Lublinie też póki co cisza. Czekają na decyzje regulaminowe. Do klubu przymierzany jest Peter Karlsson. Ponadto został ogłoszony przetarg na budowę oświetlenia.

Lubawa Litex Ostrów
Na koniec pozwoliłem sobie zostawić klub o którym mogę najwięcej powiedzieć czyli mój rodzinny Ostrów. Celem beniaminka jest środek tabeli, dlatego zarząd powinien myśleć o zakontraktowaniu ciekawych jeźdźców. Póki co podpisano list intencyjny z Rorym Schleinem z Rybnika. Trzeba przyznać że to strzał w dziesiątkę, ponieważ Australijczyk zawsze świetnie czuł się na ostrowskim owalu. Do klubu, jak już wspomniałem, przymierzany jest również Roman Povazhny z Daugavpils. Najważniejszą decyzją, na którą czekają ostrowscy fani jest decyzja Falubazu odnośnie wypożyczenia Łukasza Sówki. Patrząc na transferowe poczynania drużyny Rafała Dobruckiego wychodzi na to, że nie będzie z tym problemu i Sówka będzie zdobywał punkty na stadionie przy Paderewskiego. Problemem jest pozycja drugiego juniora. Przepis o dwóch polskich juniorach bardzo skomplikował sprawę Michałowi Widerze. Było bowiem na to miejsce aż trójka kandydatów - Władimir Borodulin, Witalij Biełousow a także Ijla Czałow, który zapewne podpisze umowę. Osobiście podejrzewam że Czałow zostanie wypożyczony do II ligi, Borodulin pojedzie jako senior, a Biełousow będzie rezerwowym. Na pozycji juniora będzie albo Piotr Świdziński albo wypożyczenie z innego klubu. Kontrakt powinien też przedłużyć Niemiec Tobias Kroner, który mówi że Michał Widera sprawił że odzyskał radość z jazdy. Pozostaje pytanie co z resztą zawodników. W klubie i na forach kibiców toczy się dyskusja czy warto przedłużać kontrakt z Mariuszem Węgrzykiem, Adrianem Gomólskim i Aleksiejem Charczenką. Nie wiadomo też co z Mariuszem Staszewskim - kapitanem i najsolidniejszym zawodnikiem biało-czerwonych. Jeśli chodzi o nowe nabytki to spekulacji było dużo. Z klubem byli łączeni bracia Szczepaniakowie, jednak Mateusz powiedział że nie trafi do Ostrowa, natomiast Michał raczej podbija stawkę innym klubom. Również Adam Skórnicki, który już podpisał w Gnieźnie. Kibice wierzą w powrót bożyszcza ostrowskiej publiczności - Roberta Miśkowiaka i jest to całkiem możliwe, ponieważ jego główni sponsorzy to bracia Garncarkowie. Marzy nam się tez powrót Karlssona jednak myślę, że to raczej nigdy nie nastąpi.
Seniorzy:
Rory Schlein (Australia) - 6,22
Juniorzy:

Podsumowując, w moim odczuciu faworyt do awansu jest jeden. Na chwile obecną mało wiemy więc trudno o dobrą analizę. Nie mamy pojęcia kto (albo czy w ogóle) pojedzie w Rybniku, Lublinie, Łodzi czy Daugavpils. Osobiście mam nadzieję, że mój Ostrów zajmie 4-5 miejsce, a awans do elity zyska Start Gniezno.
Przy pisaniu pomagałem sobie informacjami ze sportowychfaktów.pl. W razie mojej pomyłki proszę o napisanie ????
Pozdrawiam kibiców żużla!​
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom