>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

II Liga - Grupa Wschodnia [Sezon 2011/2012]

Status
Zamknięty.
groven 2,2K

groven

Forum VIP
Jeziorak potrzebuję punktów jak powietrza i na pewno nie odpuści - tego jestem pewny. Piłkarze z Brzeska będą mieli bardzo trudne zadanie.
Jeśli chodzi o sytuację kadrową, to w ekipie z Iławy nie zagrają Tomasz Sedlewski oraz Marcin Kalkowski, którzy muszą pauzować za żółte kartki. Do składu powróci natomiast Mohammed Eid i być może Piotr Skokowski, który w dalszym ciągu dochodzi do siebie po kontuzji. Rywale z kolei wystąpią bez jednego z najlepszych strzelców - Pawła Smółki, pauzującego za kartki Mateusza Urbańskiego i narzekającego na lekki uraz Jarosława Krzaka.
 
S 2

sport83

Użytkownik
W ostatniej w tym roku kolejce widzę dwa interesujące spotkania: Świt - Garbarnia i KSZO-Jeziorak. W obu przypadkach gospodarze radzą sobie ostatnio całkiem nieźle, goście gorzej.
W przypadku pierwszej pary nie do końca się to zgadza bo Świt przegrał, a Garbarnia wygrała swój ostatni mecz. Świt przegrał z Resovią, która jest w naprawdę wysokiej formie - dla mnie taki wynik nie był zaskoczenie. Garbarnia z kolei wygrała ze Stalą Rzeszów, jednak trzeba zwrócić uwagę na to że grając część meczu i tak straciła bramkę.
Statystyki do spotkania: http://podkarpacielive.pl/analizy/17781,swit_nowy_dwor_mazowiecki_garbarnia_krakow.html?sezon=6
W przypadku drugiej pary - KSZO z 6 ostatnich spotkań wygrało 4, a 2 zremisowało. Te cztery wygrane odniesione co prawda nad drużynami &quot;z dołu&quot;, jednak Jeziorak też się do takich zalicza. Biorąc pod uwagę ich obecną forme (5 spotkań - 5 porażek) + to co kilka postów wcześniej napisał o Jezioraku Sutek, remis uznałbym za niespodziankę.
Statystyki do spotkania: http://podkarpacielive.pl/analizy/17785,kszo_ostrowiec_swietokrzyski_jeziorak_ilawa.html?sezon=6
Kursy na te spotkania odpowiednio: 1.90⛔ (spadł z 2.05) i 2.20✅ w Tobet
EDIT:
Świt grał tragicznie. Momentami Garbarnia zamykała ich na połowie boiska. W pewnym momencie obrońców ośmieszył napastnik gości (Praciak?) mijając w polu karnym jednego... obrotem na piłce ???? a drugiego prostym zwodem i oddając mocny strzał na bramke który z trudem sparował Bigajski.
KSZO zdobyło bramke w końcówce, choć miało okazje strzelić wcześniej. Gospodarze wyszli na mecz z opóźnieniem protestując przeciwko zaległościom finansowym. Ciekawe, czy dotrwają do wiosny.
 
n3r0 632

n3r0

Użytkownik
Ostatni mecz w tym roku i w Iławie z tego powodu cieszą się jak nikt inny, bo każdy chce już skończyć tą męczarnie (czytaj: bez zwycięstwa od 11 meczów), udać się na urlopy, przemyśleć parę spraw i ruszyć z nowymi siłami i co najważniejsze z nowymi zawodnikami w rundę rewanżową. Iławianie jednak gdy są skazywani na porażkę, gdy nikt na nich nie liczy, lubią spłatać psikusa i wznieść na wyżyny umiejętności. Zawiodłem się totalnie na swojej drużynie tydzień temu, ale jeszcze raz im zaufam, bo i tak nie mają nic do stracenia w starciu KSZO. Gospodarze na pewno nie będą się bronili, a więc dla Jezioraka nadarza się okazja na grę z kontry - czyli to co lubią najbardziej. Do Ostrowca pojechał najsilniejszy obecnie skład. Nie ma praktycznie żadnych osłabień. Do linii defensywy wraca Marcin Kalkowski, który może super grajkiem nie jest, ale na pewno wypełni swoją rolę lepiej niż Imibiorowicz, który zawalił kilka goli w tym sezonie. Zagra także Tomasz Sedlewski, czyli siła napędowa iławskich skrzydeł. Kursy na Jeziorak wysokie, bo wiadomo że nie są stawiani w roli faworyta i ja się skuszę na typ:
KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Jeziorak Iława X2 1.60 @Tobet
P.S. Szczerze mówiąc ten kurs wystawiony przez Tobet to kpina ????. Kurs na czysta &quot;2&quot; 3.50 w Tobet. Dla porównania w Unibet mamy na czystą &quot;2&quot; 3.15, a na X2 też 1.60. No, ale trudno. Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma ;)
 
sutek 79

sutek

Forum VIP
KSZOki wymęczyły i w 90. minucie zadały ostateczny cios po bramce Dylewskiego trzy punkty zostały w Ostrowcu Świętokrzyskim, Jeziorak naprawdę statystyki ostatnich meczów ma nie do pozazdroszczenia...

Koniec gry w tym roku na drugoligowych boiskach, byłem &quot;chyba&quot; na wszystkich meczach w Łowiczu zdecydowanie najlepszą drużyną był Okocimski KS, ten zespół przewyższał innych rywali o jedną klasę. Fajny zespół zbudował w Brzesku trener Łętocha, jeśli znajdą pieniądze to awansują na 100%. Gorzej będzie jak odpuszczą awans tak jak miało to miejsce rok temu, ale lepiej dla nas typerów bo pod koniec będzie można grać przeciwko &#39;Piwoszą&#39;.

Mój Pelikan kończy rundę na odległym 11. miejscu uważam że Pelikan kadrowo wygląda nieźle: Brodecki, Łakomy, Przybyszewski, Żółtowski, Łochowski, Adamczyk, Solecki to zawodnicy którzy grali przez długi czas na ekstraklasowych i pierwszoligowych boiskach. Kadrowo Pelikan wygląda zdecydowanie lepiej niż na 11. miejsce.
 
pawelek78 1,7K

pawelek78

Użytkownik
Jak wyczytałem wczoraj na portalu
Łukasz Pucyk za porozumieniem stron rozwiązał swoją umowę z drugoligową Pogonią Siedlce.
Pomocnik trafił do Pogoni dwa lata temu z Grodziska Krzymosze. Najpierw występował w rezerwach, a w sezonie 2010/11 trafił do pierwszego zespołu.
Mam nadzieje że Siedlecka Pogoń wzmocni się jakimiś obrońcami gdyż ta formacja spisywała się najgorzej w rundzie jesiennej.
 
pawelek78 1,7K

pawelek78

Użytkownik
Jak podaje serwis Pogoni Siedlce do drużyny dołączyli dwaj zawodnicy: Adrian Dziubiński z Broni Radom gra on na pozycji pomocnika i Maciej Górecki z Mazura Karczew jest on wszechstronny bo może występować na prawym i lewym skrzydle pomocy oraz jako napastnik. Wspomnieć mogę że do zespołu dołaczył także grający trener bramkarzy Andrzej Olszewski który ma doświadczenie z zespołów Ekstraklasy Jagiellonii oraz Śląska lecz bez występów w niej. Jak więc widać &quot;Biało-Niebiescy&quot; zbroją się na rundę wiosenna i zapewne poważnie myślą o pozycji w środku tabeli. Zatem życzę powodzenia. Najbliższy sparing już 28 stycznia w Ząbkach z tamtejszym Dolcanem.
 
pawelek78 1,7K

pawelek78

Użytkownik
Siedlecka Pogoń dalej szuka piłkarzy. Przypomnę że do klubu przybyło już trzech graczy: Adrian Dziubiński, Maciej Górecki, Marcin Rogoziński i grający trener bramkarzy Andrzej Olszewski. Z siedlecką ekipą trenuje Hubert Kosim. Czyżby to kolejny nabytek &quot;biało-niebieskich&quot;. Wzmocnienia są potrzebne klubowi aby móc spokojnie myśleć o rundzie wiosennej. Może drużyna powalczy o coś więcej niż środek tabeli.
 
ramzesa 13,8K

ramzesa

Forum VIP
W Motorze jak widać powrót starej gwardii, Kursa, Koczon, Ptaszyński. Zmiany idą u nich w dobrą stronę jak widać. Nie wiem też jak stoją finansowo, ale skoro robią niezłe wzmocnienia to raczej napinają się na miejsce premiowane awansem na koniec sezonu. Powinni powalczyć, ze Stomilem o ten awans, bo jakoś inne drużyny mnie nie przekonują. Okocimski raczej poza zasięgiem. Widać, że są zdecydowani na ten awans. W końcu jest kasa na I ligę i w następnym sezonie powinniśmy ich zobaczyć właśnie tam. Runda minęła, a oni jeszcze ani jednej porażki nie zaliczyli. Nieźle się to prezentuje.
 
fanatyk1950 3

fanatyk1950

Użytkownik
Motor ostatnio dostał 500 tysięcy złotych od miasta także finansowo nie jest tragicznie, choć zawsze może być lepiej, wszystko idzie w dobrą stronę. Motor trenuje w Lublinie, ma do dyspozycji hale i pełnowymiarowe boisko ze sztuczną trawą gdzie rozgrywa większość sparingów, także wszystko na miejscu. W poniedziałek wyjedzie na zgrupowanie do Zamościa.
Kadra: Mateusz Oszust, Kamil Styżej, Kacper Skrzypek, Dawid Ptaszyński, Sebastian Pyda, Michał Orłowski, Piotr Karwan, Damian Falisiewicz, Radosław Kursa, Sergio Batata, Jakub Flak, Iwan Dykij, Łukasz Młynarski, Piotr Prędota, Marcin Popławski, Patryk Czułowski, Rafał Niżnik, Igor Migalewski, Damian Szpak, Michał Górniak, Daniel Koczon, Rusłan Majdan, Pedro Perin
Wyniki sparingów:
21.01 Motor Lublin - Stal Kraśnik 4:0 (2:0)
Bramki: Ihor Mihałewski 29&#39;, Piotr Karwan 45&#39;, Łukasz Młynarski 62&#39;, 72&#39;
28.01 Motor Lublin - Chełmianka Chełm 2:2 (1:2)
Bramki: Majdan 20&#39;, Migalewski 75&#39;
01.02 Motor Lublin – Radomiak Radom 3:1 (1:1)
Bramki: Majdan 2′, Koczon 80′ i 88′
08.02 Motor Lublin - Mazur Karczew 4:3 (2:3)
Bramki: Mihałewski 37&#39;, Koczon 45&#39;, Młynarski 80&#39;, Górniak 105&#39;
10.02 Motor Lublin – Siarka Tarnobrzeg 4:3 (1:2)
Bramki: Pyda 40′, Popławski 60′, Górniak 73′, 84′
 
pawelek78 1,7K

pawelek78

Użytkownik
Pogoń Siedlce - Garbarnia Kraków





Typ: Pogoń Siedlce
Kurs: 2,25

tobet

W końcu moment na który czekałem cała zimę. W sobotę na stadionie przy ulicy Jana Pawła II o godzinie piętnastej trzydzieści siedlecka Pogoń podejmie krakowską Garbarnie. Jest to mecz który podopieczni trenera Piotra Szczechowicza wygrać muszą. ich rywal zajmuje przedostatnie miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem siedemnastu punktów. W wyjazdowych spotkaniach wygrywał zaledwie dwukrotnie. Pokonał Świt Nowy Dwór Mazowiecki dwa do zera po bramkach Siedlarza i Praciaka oraz Stal Stalową Wolę trzy do zera po golach po bramkach Siedlarza i dwóch Praciaka. Jak więc widać ich wyjazdowa forma pozostawia wiele do życzenia. Podopieczni Krzysztofa Bukalskiego między ósmą a siedemnastą serią spotkań zdobyli marne trzy punkty. Krakowianie nie radzili sobie w obronie i stracili w tym okresie dziewiętnaście bramek. Nowymi twarzami w ekipie z grodu Kraka są: bramkarz Marek Wróblewski, obrońcy Radosław Barabasz i Paweł Byrski oraz pomocnik Bartosz Iwan (syn byłego Piłkarza Andrzeja). Siedlczanie na swoim obiekcie jak dotąd tylko czterokrotnie z zespołami KSZO Ostrowiec, Resovia Rzeszów, Stal Stalowa Wola i Świt Nowy Dwór Mazowiecki. Kadrę Pogoni wzmocniło az ośmiu nowych zawodników Andrzej Olszewski (Pogoń Łapy), Marcin Rogoziński (Wigry Suwałki), Adrian Dziubiński (Broń Radom), Maciej Górecki (Mazur Karczew), Hubert Kosim (Mazur Karczew), Dariusz Dadacz (Dolcan Ząbki), Michał Steć (Jagiellonia Białystok) i Hubert Łukanowski. Dziubiński, Kosim i Dadacz w meczach sparingowych strzelili w sumie sześć bramek co jest dobrym prognostykiem. Siedlczanie w okresie przygotowawczym rozegrali dwanaście meczy sparingowych z tego wygrali pięć, trzykrotnie zremisowali i pięciokrotnie przegrywali. Po wzmocnieniach w linii obronnej gra w defensywie, wyglądała co raz lepiej, natomiast w meczach kontrolnych biało-niebiescy mieli problemy z jak dotąd dobrze spisującym się atakiem. Najlepszy strzelec zespołu Jacek Kosmalski trenował indywidualnie i dopiero później dołączył do zespołu zaś Adam Czerkas i Hubert Kosim zmagali się z problemami zdrowotnymi jednak bramki dla zespołu strzelali inni gracze. W sparingach ogółem Pogoń strzeliła czternaście bramek a strzelali je gracze z każdej pozycji co też jest dobrym prognostykiem. Ja myślę że te wzmocnienia pomogą zespołowi. Obecnie wszyscy piłkarze są do dyspozycji trenera na ten mecz i nie pozostaje nic innego jak wybrać się na stadion i kibicować Siedlczanom co pomoże w osiągnięciu sukcesu w tym spotkaniu.
 
n3r0 632

n3r0

Użytkownik
Wigry Suwałki - Jeziorak Iława Powyżej 2.5 2.40 Tobet
No i startujemy z ligami niższymi, gdzie w końcu mogę podzielić się kilkoma spostrzeżeniami. Zaczynam od Mojego Jezioraka. Sytuacja w klubie lekko mówiąc bardzo zła. Nie ma prezesa, nie ma pieniędzy - jeden wielki zamęt organizacyjny. Drużynę opuściło aż ośmiu zawodników, z czego niemal cała linia defensywna. Klub pozyskał tylko trzech graczy, na dodatek młodzieżowców. Do pozostałek kadry zostało dołączonych sześciu najzdolniejszych juniorów. Tak właśnie wygląda kadra iławskiego Jezioraka. Zgłoszonych jest bodajże 23 zawodników, z czego jeden kontuzjowany (Sobociński), jeden poza granicami kraju (Klein) - pięciu juniorów, którzy nigdy nie grali na II-ligowym szczeblu, kilku kolejnych młodych graczy, którzy na jesienie rozegrali zaledwie około 100 minut no i żeby nie było tak tragicznie paru podstawowych zawodników z jesiennej kadry. Przechodząc do sedna, stawiam na over, gdyż Jeziorak jak nigdy spisuje się bardzo źle w defensywie. Opieram się na spotkaniach sparingowych. Iławianie rozegrali 13 meczów kontrolnych, zdobyli 22 gole i stracili 21. Tylko w trzech z nich nie stracili bramki. Na dodatek, jak wspomniałem już wcześniej, całkowicie została przemeblowana linia defensywna. Odeszli: Bartosz Sulkowski (16 meczów na jesieni/1 gol), Dariusz Imbiorowicz (12/0), Dawid Kowalski (17/0), Marcin Kalkowski (14/0). Czyli jak widać czterech podstawowych obrońców zmieniło barwy klubowe. Pozostał tylko Mohammed Eid (15/2). Z nowych defensorów w jutrzejszym meczu zobaczymy młodzieżowców: Arkadiusza Wietechę (20 lat, 2/0) i nowopozyskanego Pawła Żurawia (21 lat). Na lewej obronie wystąpi pewnie nominalny pomocnik - Tomasz Sedlewski i to wszystko. Defensywa w zupełnie nowym zestawieniu, więc nie wróżę jej dobrze. Stawiam, że iławianie na pewno jakiegoś gola stracą, bo w sparingach widać było namnażające się błędy. Możliwe, że iławianie coś strzelą, bo przecież nie mają nic do stracenia. Kurs na over bardzo dobry, więc polecam!
 
adqs 3,5K

adqs

Forum VIP
Wisła Puławy - Stal Rzeszów Under 2.5 @ 1.95 Tobet, Under 1.5 @ 2.97 Betsafe ✅ 0:0
No i trochę nietypowo jak dla mnie, no ale jak taka hooynia z grzybnią w handballu dziś, to peffy muszą się innego rodzaju pojawić.
Przede wszystkim, boisko w Puławach jest bardzo słabe, na pewno nie będziemy mieli okazji tutaj oglądać porywającego meczu, zapewne będziemy oglądać szachy piłkarskie. Przed meczem &quot;trener&quot; Magnuszewski wraz z wuefistą Nowakiem mobilizowali naszych zawodników, ale mówiąc szczerze, mnie by taka przemowa nie zmotywowałaby, cokolwiek by nie gadali, bo ludzi z takimi kwalifikacjami w II lidze nie powinno być.
No ale nevermind. Wisła w sparach bardzo słabo, w zimie pozbyto się kluczowych graczy jak Łukasz Giza, Mateusz Olszak i Kamil Beszczyński. Pierwszy 6 bramek (łącznie myślę, że ponad sto), drugi 2 bramki i 2 asysty, dodatkowo młodzieżowiec. &quot;Beszczu&quot; był pierwszym bramkarzem KSW i jej jednym z jaśniejszych punktów.
W Stali doszło do paru zmian, ale generalnie drużyna będzie grała podobnym składem co i na jesieni.
W Wiśle kilku nowych graczy. Penkowec, Kycko i Muszyński wydają się pewniakami do składu. Jagła i Pożak rozpoczną od ławki, a Wesołowskiego najpewniej zabraknie w meczowej kadrze. Skrzydła w Wiśle, ogólnie cały jej personalny skład (acz bez killera pola karnego jakim był Giza) wygladają dobrze. Naprawdę uważam, że taki skład przy normalnym trenerze walczyłby o więcej niż o utrzymanie. Tak jednak niestety nie będzie.
Co do scenariusza na mecz, to wydaje mi się, że 0:0 jest bardzo możliwe. Mało który zespół w tej lidze gra atak pozycyjny a mało który kwapi się do grania piłką na wyjeździe. W chwili obecnej i Wisła i Stal takimi nie są. Wydaje mi się, że zobaczymy nudne 0:0, ewentualnie 0:1 dla Stali. Wisła jak dotąd nie strzeliła bramki na nowym stadionie (straciła 4).
Wkleję jeszcze artykuł ze strony Wisły. artykuł
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
pawelek78 1,7K

pawelek78

Użytkownik
II Liga grupa wschodnia

Świt Nowy Dwór - Pogoń Siedlce
Typ: under 2,5
Kurs: 1,62

bet-at-home

Jutro o godzinie siedemnastej w Nowym Dworze tamtejszy Świt podejmie siedlecką Pogoń. Ciężko wytypować tu rozstrzygnięcie tego spotkania i ja zdecydowałem się postawić tutaj na małą liczbę bramek w tym spotkaniu. Po wzmocnieniu formacji obronnej i zatrudnieniu nowego trenera Siedlczanie zmienili styl gry na bardzo defensywny. Ostatni mecz z Garbarnią zakończył się bezbramkowym rezultatem i małą ilością sytuacji strzeleckich. Nowodworzanie w pierwszym swym spotkaniu ulegli walczącej o awans Puszczy Niepołomice jeden do trzech. Świt na swoim obiekcie jak dotąd strzelił zaledwie dziewięć bramek w dziewięciu meczach. Ogółem w tych dziewięciu spotkaniach padło tylko siedemnaście bramek co daje średnią poniżej dwóch bramek na spotkanie. &quot;Biało-Niebiescy&quot; na wyjazdach nie imponują skutecznością zdobyli zaledwie pięć bramek w ośmiu rozgrywanych spotkaniach. zatem wszystko wskazuje że w tym spotkaniu może paść mało bramek.
 
rivaldinho 240

rivaldinho

Użytkownik
Stomil Olsztyn - Jeziorak Iława ✅ 1:0

Dzis swieto na trybunach w Olsztynie.. klub wraca do nazwy Stomil Olsztyn, szykowany solidny doping, niezla oprawa itd.. ale to na trybunach.. a na murawie.. 2 w tabeli Stomil podejmie 11 ekipe Jezioraka (w lidze druzyn 16) - awansuja 2
Zdecydowanym faworytem malych derbow Warmii i mazur beda gospodarze, ktorzy u siebie prezentuja sie bardzo dobrze 7-2-0 17:4, Jeziorak na wyjazdach: 0-3-5 4:12.
Gospodarze zmotywowani po wpadce na inauguracje rundy wiosennej - porazka na wyjezdzie 2:1 ze Stala stalowa Wola dzis licza na pewne 3 punkty.. Olsztynianie w niezlej formie w koncowce rundy jesiennej kiedy to wygrali 4 kolejne spotkania nie tracac przy tym bramki.. kibice wierza w powrot na ta wlasciwa droge..
Jeziorak pozyskał kilku graczy: Paweł Żuraw (Olimpia Elbląg), Sebastian Zajączkowski (GKS Wikielec) oraz Jakub Sierzputowski (Mrągowia Mrągowo) - czy mozna nazwac to wzmocnieniami nie wiem.. poki co goscie prezentuja sie slabo..nie wygrali od 13 spotkan, slaby bilans wyjazdowy.. nie napawaja optymizmem kibicow z Iławy.
U gospodarzy zabraknie Krzysztofa Filipka i Pawła Głowackiego (kontuzje) do gry wracaja Arkadiusz Koprucki i Piotr Łysiak.
Co ciekawe.. Stomil 3 razy podejmowal u siebie ekipe z Iławy.. kazdy z tych meczy przypadkiem konczyl sie tym samym wynikiem 2:1 - mozna sprobowac takiego sc :grin:
Tobet tu wyszedl po 1.80 kilka dni temu, dzis mamy 1.55

Powodzenia :cool:
 
S 0

strefa_bet

Użytkownik
Stomil - Jeziorak
Krótką zapowiedź można znaleźć na stronie dwadozera:
Stomil musi, a Jeziorak może – w niedzielne popołudnie derbowych emocji na stadionie przy al. Piłsudskiego na pewno nie zabraknie!
Po pierwszej wiosennej kolejce sytuacja obu drużyn jest… dziwna.
W Olsztynie trwa świętowanie powrotu do tradycyjnej nazwy i pompowanie balonu związanego z walką o awans do I ligi. Coraz więcej mówi się też o świetlanych perspektywach czekających klub. Zawiodło tylko to, co najważniejsze – poziom sportowy. W pierwszym wiosennym meczu Stomil wypadł blado i przegrał w Stalowej Woli 2:1.
W Jezioraku jest zgoła inaczej – klub ledwo dyszy, niedawno wprowadzono do niego kuratora, a na dodatek wciąż ma nieskompletowaną kadrę. Mimo to, tydzień temu przywiózł z Suwałk jeden punkt. Dzięki temu iławianie przyjadą do Olsztyna bez tak wielkiej presji i będą mogli zagrać na większym luzie.
Luzu musi też poszukać Stomil, bo jeżeli zagra tak sztywno i nerwowo, jak w Stalowej Woli, to i z Jeziorakiem olsztynian może czekać niemiła niespodzianka…
W Jezioraku sytuacja kadrowa nadal jest fatalna (wciąż nie zgłoszeni do rozgrywek są Iwo Zubrzycki, Haik Chiligarjan i Jewgenij Chorolskij), ale do gry powinien być gotowy najbardziej doświadczony Remigiusz Sobociński. Niewykluczone jednak, że „Remi” wejdzie z ławki.
W przeciwnym obozie kadra również wygląda lepiej, co nie znaczy perfekcyjnie. Po przeziębieniach doszli już do siebie Arkadiusz Koprucki i Piotr Łysiak, a pauza czeka jeszcze Pawła Głowackiego i Krzysztofa Filipka (obaj kontuzjowani).
Kto poradzi sobie z presją i absencjami? Trudno powiedzieć. Na pewno za to nie będzie „otwartej gry z obu stron”, jak zapowiadają trenerzy. Derby to walka, taktyka i jeszcze raz walka.
Ostatnie mecze: Jeziorak – Stomil 2:0, 1:0 – Klein (54), 2:0 – Kuciński (81) (21 sierpnia 2011, II liga); Stomil Jeziorak 2:1, 1:0 – Kowalski (45 k), 1:1 – Kalkowski (54), 2:1 – Eduardo (81) (2 kwietnia 2011, II liga).
Tak zagra Stomil? Skiba – Bucholc, Koprucki, Baranowski, Stefanowicz – Suchocki, Jegliński, D. Kun, Tunkiewicz, Świderski – Łukasik
Tak zagra Jeziorak? Kręt – Sedlewski, Eid, Wietecha, Żuraw – Kowalczyk, Żaglewski, Kuśnierz, Kolibowski, Skokowski, Kretow
=== === === === === === === === ===
O derbowym smaczku, swoim najlepszym meczu przeciwko lokalnemu rywalowi i prognozie na niedzielne spotkanie (stadion Stomilu, godz. 14) mówią Krzysztof Filipek ze Stomilu Olsztyn i Remigiusz Sobociński z Jezioraka Iława. Obaj to liderzy swoich zespół i obaj nie zagrali w inauguracyjnych spotkaniach rundy wiosennej. W niedzielę pierwszy nadal będzie pauzować, za to drugi może się już pokazać na boisku.
1) Dlaczego derbowe starcia Stomil - Jeziorak to mecze specjalne?
Krzysztof Filipek: — Tak jest na całym świecie. Atmosfera przed meczami derbowymi jest zawsze mocno podgrzewana i wszyscy staramy się przed tymi meczami mocno mobilizować. To spotkanie dwóch drużyn, o uznanej marce nie tylko w regionie, z miast położonych blisko siebie. Czy się chce, czy nie, zawsze podnosi się przed tymi meczami adrenalina.
Remigiusz Sobociński: — Przez atmosferę. Tworzą ją kibice, którzy przed meczem mocno się napinają. My jako piłkarze staramy się mimo wszystko traktować ten mecz normalnie, jak kolejne spotkanie o punkty.
2) Twój najlepszy mecz derbowy?
K. F.: — Zaraz po powrocie do Olsztyna, chyba trzy lata temu. Strzeliłem wtedy dwie bardzo ładne bramki i wygraliśmy 2:1. Jeden z tamtych goli to była chyba moja najładniejsza bramka w karierze, bo piłka wpadła do bramy z blisko 30 metrów. Czułem się wtedy wspaniale.
R. S.: — Wbrew pozorom wielu tych meczów nie zaliczyłem. Ostatnie, jakie sobie przypominam to 2:1 w Olsztynie, gdy zwycięską bramkę dla rywala strzelił Eduardo, i ostatnie 2:0 dla nas w Iławie. Zdecydowanie chętniej wspominam oczywiście ten drugi mecz, bo po kilku latach przerwy udało nam się wtedy z Olsztynem wygrać. Poza tym grałem też w kilku spotkaniach derbowych Amiki z Lechem. Muszę przyznać, że wielu tych derbów wtedy nie przegraliśmy.
3) Kto i dlaczego wygra w niedzielę w Olsztynie?
K. F.: — Wygramy i to, jak myślę, zdecydowanie. Ja nie zagram, ale mocno wierzę w chłopaków. Wiem, że dodatkowo mobilizuje ich wpadka na początek ze &quot;Stalówką&quot; (Stomil przegrał tydzień temu w Stalowej Woli 2:1 — red.). Chociaż, jak wspomniałem, na derby nikogo nie trzeba mobilizować. Nie zawiedziemy trenera, siebie i kibiców. Będzie 2:0.
R. S.: — Wierzę w swój zespół. Nie mamy nic do stracenia i można powiedzieć, że jedziemy walczyć o życie. Mamy się pokazać i udowodnić, że warto na nas stawiać. Chcemy potwierdzić, że Jeziorak może i powinna być wizytówką Iławy. Stawiam na powtórkę z jesieni, czyli 0:2 dla nas.

Nowi zawodnicy Jezioraka pochodzą z lokalnych boisk 4. ligi, więc na pewno doświadczenie u Stomilu. Na pewno Jeziorak zablokuje dostęp 11 graczami do bramki, ale to może nie pomóc.
 
S 0

strefa_bet

Użytkownik
Stomil 1-0 Jeziorak
I po derbach. Scenariusz taki jaki myślałem. Początkowo Jeziorak grał z wiatrem, zagroził kilka razy miejscowym, później z kolei Stomil z wiatrem i cała druga powoła pod ich dyktando. Gol w 84&#39; minucie i kolejny raz Stomil udowadnia swoją siłę. Jeziorak jednak mimo osłabień wcale nie stoi na straconej pozycji i ich spadek nie musi być pewny. W zespole wiedzą jednak, że ta runda będzie bardzo ciężka...
 
S 2

sport83

Użytkownik
Resovia - KSZO
Krótko o gospodarzach - trener Jałocha powinien mieć do dyspozycji wszystkich swoich graczy. Resoviacy w ostatnich spotkaniach rozbili Pelikana 4-0 (dom) i przegrali z Okocimskim 0-2 (wyjazd).
Teraz o gościach. KSZO w kadrze którego jest... sześciu piłkarzy (w tym kontuzjowany bramkarz) miało rozpocząć treningi w poniedziałek. Maciej Pastuszka pełniący obowiązki trenera odwoływał je, ponieważ na zajęcia stawiało się mniej niż 10 zawodników.
W Ostrowcu liczą, że uda się poskładać kadrę z wolnych zawodników którzy podobno zgłaszają sie do klubu. Tylko jak chcą zdążyć do soboty?:grin:
Tobet zrobił nam prezent i ustalił kurs na gospodarzy na 2.20. Można tylko żałować, że obowiązują limity wygranej:?
Statystyki do Resovia-KSZO
 
malin157 72,4K

malin157

Znawca - Sporty zimowe
widzę że już typ opisany, ale oczywiście jak najbardziej popieram!
Resovia - KSZO SSA 1 2.10 tobet
sobota 15:00
Resovia u siebie to bardzo mocny zespół, 5 zwycięstw 2 remisy i 2 porażki, bramki 20:5. Sporo zwycięstw u siebie wyraźnych, często u siebie zdobywają nawet po 4 bramki w meczu. Jednak nie o dobrą postawę Resovii u siebie się rozchodzi przede wszystkim a o problemy organizacyjne KSZO, zespół ten przygotowania do sezonu rozpoczął dopiero w poniedziałek i jest tam dopiero kompletowana kadra, także wątpliwe by cokolwiek byli w stanie zdziałać na treningach w ciągu tygodnia. Zdecydowanie tobet przesadził z tym kursem i warto mocno pograć na gospodarzy!
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom