>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Kolarstwo 2011 - Tour de France

Status
Zamknięty.
S 2,4K

soltysiao

Użytkownik
w koncu ladne ako weszlo polaczone z waszymi pytami panowie + moje typy patrzac na kursy u wszystkich bukach i znalezieniu pewniakow ;).
7033 Wygrany Kolarstwo - TdF - 14.etap -
Schleck A.-Schleck F. kto lepszy / 3-8
1 1.65 16.7. 12:00 1 7038 Wygrany Kolarstwo - TdF - 14.etap - Rolland P.-Dupont H. kto lepszy / 10-32
1 1.50 16.7. 12:00 1 7037 Wygrany Kolarstwo - TdF - 14.etap - Sanchez S.-Evans C. kto lepszy / 2-4
1 1.80 16.7. 12:00 1 7046 Wygrany Kolarstwo - TdF - 14.etap - Sorensen Ch.-Szmyd S. kto lepszy / 20-67
1 1.75 16.7. 12:00 1 7045 Wygrany Kolarstwo - TdF - 14.etap - Arroyo D.-Zandio X. kto lepszy / 35-43
1 1.62 16.7. 12:00 1
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Ile dzisiejszych postów ????
Nie oglądałem ostatnich etapów TdF ale po tym co przeczytałem tutaj i na innych stronach to widzę że po raz kolejny nic nie straciłem. Nikt nie szarpie z czołówki, bardzo pasywnie jeżdżą. Szleki niezłe gamonie zamiast wykorzystać słabość Alberto to dojeżdżają razem z nim do mety, a na końcu wyjdzie że ich wszystkich wydyma Evans który pojedzie mega czasówkę. Wtedy będzie dopiero beka. Voeckler broni się jak może i widać że naprawdę zasługuje na koszulkę lidera, bo przecież wszyscy wróżyliśmy mu stratę jej już na Luz-Ardiden.
Jutro etap sprinterów, ucieczka kompletnie nie wchodzi w rachubę. Wygra ktoś z trójki Cavendish, Greipel, Hagen. Raczej będzie to ten pierwszy ale kurs żenujący na jego win więc nie ma co taki zakład grać. TOP 3 Hagena po @5 to chyba dobra inwestycja możliwe że się skuszę.
Jutro też pewnie nici z oglądania, mam nadzieję że Etapy w Alpach będę mógł już obejrzeć i w końcu coś się ruszy bo narazie to jest tragedia żeby nikt nie spróbował jakiegoś ataku. Oczywiście chodzi mi o &quot;wielkich&quot; faworytów.
 
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
Na jutro taki lekkostrawny dubelek ze sportingbet:
Greipel-Farrar 1 1.71 ⛔
Niemiec jedna z nielicznych postaci, która się w sprincie wyróżniała. Również TOP3 Greipela bardzo prawodpodobne. A Farrar po wygranym etapie spuścił z tonu i całkowicie niewidoczny.
Cavendish - Reszta 1 1.50 ✅
Kurs żałosny, ale dokładam do dubla. Jutro przedostatnia szansa dla Cavy na etap. Ponoć po górę znowu klamkował, więc może pójdzie łatwiej. Ale szczerze mówiąc poza Greipelem nie widzę dla niego konkurencji jutro. Feillu poza wyścigiem, Denis przekroczył limit czasu, Petacchi zmordowany po Giro, bezbarwny Farrar, Rojas w klasycznym sprincie jednak nie ma tej szybkości.

Co do dalszego przebiegu wyścigu, to Voeckler na zjazdach do Gap czy Pinerolo może jeszcze zarobić parę sekund nad Schleckami czy Basso, którzy słabiej zjeżdżają. Również to dobry pomysł dla Berto i Samu na sojusz ????
Z taką jazdą faworytów to Tomek spokojnie dowiezie żółtko do etapu z Alpe d&#39;Huez... ciekawe co to będzie
 
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
Pozwolę sobie na pierwszy post w tym dziale,bo kolarstwa nigdy nie obstawiam. Po prostu chciałem tylko napisać,że ten kiedyś piękny wyścig podupada z roku na rok i za niedługo więcej emocji będziemy mieć w Tour de Pologne niż tam. Jedyne co mnie trzyma przy tv to piękne trasy i komentarz w Eurosporcie;)
Nie ma co liczyć panowie na zmianę taktyki czy stylu jazdy zawodników liczących się w generalce. Bracia na razie wyglądają na mocniejszych od Contadora. Ten jakiś zmęczony,ledwo się trzyma czołówki w górach.Pytanie czy się przełamie w Alpach? Kursy pewnie będą rosły na niego. W piątek w parze z Andym na Alberto był kurs ok 1,60-na dzisiejszy etap już 2,10. Myślę,że jak wejdzie w okolice 2,5 to warto coś zagrać-w końcu potencjał ma kilkakrotnie większy od rywali i jak &quot;odpali&quot; na jakimś podjeździe to spokojnie zakład wygrany.
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Na dzisiaj wybrałem dwa typy, raczej sprinty staram się odpuszczać ale spróbuję bo wygląda to całkiem nieźle.
André Greipel - Alessandro Petacchi 1 @ 1,39 tobet ⛔
Niemiec z Omegi-Pharma wygląda całkiem dobrze w tym TdF. W każdym płaskim etapie walczy o wygraną, dwukrotnie już mu się to udało. Nieźle rozprowadzany przez kolegów z zespołu, a jeśli ich zabraknie to potrafi się zabrać na koło za innymi klasowymi sprinterami by przy finiszu powalczyć o wygraną. Włoch natomiast odczuwa trudy Giro d&#39;Italia i już tutaj we Francji Ale-Jet nie jest tak błyskotliwy, słabo ustawia się na finiszach i nie ma dobrego wsparcia od kolegów z zespołu. Ale również nie ma takiej mocy by po 3-4 obrotach korbą wyjść na prowadzenie jak to robi Cavendish czy Greipel.
Mark Cavendish - Rest of the field 1 @ 1,55 tobet ✅
Drugi typ na Cavendisha. No jest niewątpliwie faworytem do wygrania. Na finiszach niesamowicie mocny a do pomocy ma niezastąpionego Renshawa, Cav walczy o zieloną koszulkę więc punkty do tej klasyfikacji są mu niewątpliwie potrzebne. Przed sezonem zapowiadał że jest w najwyższej formie w karierze i narazie to potwierdza 3 wygranymi etapami, czy dzisiaj będzie czwarty? mam nadzieję że tak.
 
coolmen7 8,8K

coolmen7

Użytkownik
Alberto Contador, czterokrotny zwycięzca Tour de France, zapowiada, iż w Alpach będzie atakował swoich rywali i postara się odrobić straty.
28-letni Hiszpan ma spore problemy na trasie tegorocznej Wielkiej Pętli. Najpierw został przyblokowany przez gigantyczną kraksę i stracił sporo czasu do innych faworytów, potem upadł, aby wreszcie zaszokować obserwatorów wyścigu słabą formą i dać się ograć rywalom na jednym z pirenejskich etapów.
- Ze względu na upadek musiałem zmienić swój styl jazdy - mówi Contador. - Prawa noga bardzo bolała i nie mogłem przez to pedałować równomiernie. Teraz jest już dobrze i jestem pewien, że w Alpach znów będę silny - dodał kolarz.
- Na pewno nie jestem tak świeży, jak w czasie Giro, ale wciąż mam wielką siłę w nogach. Będę atakował, bo inaczej nie potrafię jeździć - zapowiada Hiszpan.
Contador traci do lidera, Thomasa Voecklera, 4 minuty. Francuz nie jest jednak uważany za faworyta do zwycięstwa w całym wyścigów i w związku z tym Hiszpana będzie interesować przede wszystkim zniwelowanie straty do braci Schleków i Cadela Evansa, do których traci około 2 minuty.
Oby mówił prawdę, bo i wyścig pod koniec będzie ciekawszy, no i przede wszystkim nie chcę by Schleck wygrał, jeżeli oni potrafią się tylko czaić to nie zasługują na wygraną...
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
no i przede wszystkim nie chcę by Schleck wygrał
???? o to chodzi
Jutro ciekawy etap i co najważniejsze uda mi się go obejrzeć, faworytami bukmacherów o dziwo są silni sprinterzy oraz zawodnicy dobrze jeżdżący w klasykach. Jednak spore wzniesienia mogą wyeliminować tych zawodników i o wygraną powalczą średni górale typu Lu Lu Sanchez, Samuel Sanchez czy może nawet Voeckler. Raczej z czołówki nie spodziewam się ataków, więc wybrałem jeden dość ciekawy typ mam nadzieję że przełamie on moją nieciekawą passę w tym TdF.

Samuel Sanchez - Cadel Evans 1 @ 2,00 bet365 ⛔ 13-11 standard
:-|
Sanchez narazie nie kalkuluje w TdF jedzie na tyle ile noga pozwoli, co odzwierciedla zresztą znakomita pozycja w generalce, raczej o wygraną Touru nie powalczy ale jutrzejszy etap znakomicie mu pasuje. Dość ciekawy ostatni podjazd i bardzo wymagający zjazd. Samuel bardzo dobrze radzi sobie z tą drugą czynnością więc w nim można upatrywać jutrzejszego zwycięzcy. Evans będzie pilnował Szleków i Contadora no i Voecklera by nie uciekli, na zjazdach najmocniejszy to on nie jest, a i na ostatnim podjeździe napewno nie będzie szukał ucieczki. Po takim fajnym kursie napewno spróbuję.
Pamięta to ktoś jeszcze? To był mega etap.
http://www.youtube.com/watch?v=h_8m5-sR6I4
 
szakal1991 362

szakal1991

Użytkownik
oczywiście Dawid jak mozna by zpomnieć ten nieszczęsliwy upadek Belokiego obojczyk chyba mu chyba poszedł wtedy i już nie wrócił do wielkiego ściagania....
Bardzo jestem ciekaw postawy Contadora i Evansa( zamykaja dwa kupony) pierwszy ma wygrać Tour a drugi stracić w Alpach ???? było by pieknie i tera czy alberto robił zasłone dymna i jest silny i ustawił wszystko na jeden etap odrobić minute i resztę w czasówce zakładając że zgubią Thomasa ale jakoś nie wydaje mi się żeby to było taki trudne tylko nie wolno się czarowac tylko trzeba atakować i tyle ! jutro niestety nie będe mógł obejżeć etapu ale juz środowy od początku do końca
Vamo$$ CONTADOR !!!!


PS. Fajny typ Będą czary mary i znowu Samuel ucieknie i nikt za nim nie pogna :p
 
J 7K

juanroman08

Forum VIP
Pozwolę się włączyć do dyskusji :razz: Muszę przyznać że tegoroczny wyścig mnie bardzo zaciekawił i z chęcią oglądam kolejne etapy i na początek kilka przemyśleń: bardzo mnie zdziwiła postawa topowych kolarzy na sobotnim etapie, wydawało się że będzie ustawione pod Schlecka albo Contadora, a tu dość spora niespodzianka i pozwolili swobodnie odjechać Holendrowi. Podoba mi się jazda Voecklera, który cały czas trzyma się najgroźniejszych rywali i można powiedzieć że wykonuje w 100% plan. Co ciekawe na chwilę obecną tylko Armstrong wierzy że to Francuz będzie zwycięzcą, kurs na chwile obecną to 9.0 W tym momencie pytanie do ekspertów jak widzą szanse Voeklera oraz pozostałych bo nie będę ukrywał że zbyt dużo wiedzy nie posiadam na temat kolarstwa, a z chęcią spróbowałbym posłać typ na zwycięzce. Kusi również kurs na Contadora jednak jego forma pozostaje zagadkowa, aczkolwiek mam na uwadze to że on i Schleck najlepiej jeżdżą czasówki także ciężko wywnioskować jakieś konkrety :razz:
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
Sanchez narazie nie kalkuluje w TdF jedzie na tyle ile noga pozwoli, co odzwierciedla zresztą znakomita pozycja w generalce, raczej o wygraną Touru nie powalczy ale jutrzejszy etap znakomicie mu pasuje.
Typu nie neguję, bo jest prawdopodobny, ale dodam coś od siebie...
Przed wyścigiem nie byłem przekonany co do Sancheza, ale faktycznie wydaje się, że do Touru przygotował się bardzo dobrze. Jednakże nim wyścig na dobre się rozpoczął on już miał straty... Na &#39;dzień dobry&#39; wyhamowany przez kraksę i grubo ponad minutę straty, a później Euskaltel bardzo słabo w drużynowej czasówce. I Sanchez musi odrabiać... i odrabia. Wszędzie na etapach z krótkimi podjazdami w czołówce był, a teraz po kilkadziesiąt sekund odrabia. Wydaje się jednak, że jest już na tyle blisko, że taki Contador już go nie puści.
A Sanchez do dla mnie typowy góral, a i przy okazji dobry czasowiec. Do takiego Franka Schlecka na czas minutę spokojnie może nadrobić. ;)
===
Podsumowując, typ wydaje się ok. Sanchez świetnie zjeżdża. Voecklera już nikt nie będzie puszczał z faworytów, choć gdzieś tam będę mu kibicował. Sanchez jest typowym góralem, a swoich analiz nie wrzucam bo podobno to nie ma sensu ;|.
Jutrzejszy etap z pewnością obejrzę, choć spodziewam się uciekinierów, a nie ataków faworytów.
 
grzesio 43,6K

grzesio

Forum VIP
Vockler w tej żółtej koszulce ma chyba jakis &#39;&#39;doping&#39;&#39; , jeszcze jest Fracuzem.
Życzłbym mu zwycięstwa z TDF , ale na czas słabo jeżdzi.
Najambitniej jezdzacy kolarz w stawce right now
Jutro wygra ktoś z ucieczki , góra 11 km przed metą , ale zjazdy co najwyżej moga poroznic o 10-15 sekund.
 
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
Co do pytania JR&#39;08 to ciężko określić czy Voeckler ma szansę wygrać cały Tour bo nadal zaskakują jazdą w górach, kto wie kiedy będzie miał dość, czy w ogóle będzie miał.Dochodzi do tego brak przejrzystej jazdy faworytów, na razie słaby Contador, nie wiadomo co robią Schlecki, Evans oczekuje [ na co ? ] także zbyt dużo niewiadomych aby obstawiać na ten czas zwycięzce wyścigu, dla mnie zbyt niepewne.
Zgodzę się co do Samu Sanchez, pisałem już tutaj, że jedzie aktywnie i będzie starał się odrabiać, cieszę się, że mnie nie zawiódł i w świetnym stylu wygrał etap, oby jutro działo się to samo, w dodatku można wysunąć trochę szaloną teorię iż jeśli Contador nie będzie czuć się na siłach to właśnie będzie pomagać Samu w walce o jak najlepszą pozycję [ SS między słowami powiedział, że jak będzie konieczność to pociągnie Alberto ] także kto wie i mnie się bardzo podoba kolarz Euskaltela.

Na razie nie szukałem typu, ale SS w parze z Evansem dość solidnie i można się głębiej nad tym zastanowić, jak nie znajdę alternatywy to zagram propozycję Dawida.

Jak już ucieczka miałaby dojechać to oby to był jakiś kolarz z top10 [ w artykule pisało, że Pistolet ma atakować, jestem ciekawy czy dotrzyma słowa ], kto wie co pokaże Uran, powinien być wysoko, jak ucieczka to na pewno ktoś z FDJotu będzie [ znów Roy ? ], ale nie liczę aby dojechał.

TBM - podejrzewam, że zasugerowałeś się postem jednego chłopaczka, który pytał o granie na live po kursie [ nie znał się, napisał tutaj jednego posta bo chciał coś pograć na live ] i później zjechał Nas, że zna się lepiej, ale daj spokój i nie przejmuj się, przecież doskonale wiesz, że jest w dziale sporo osób, które interesuje Twoja opinia/typy i nie trzeba ich wymieniać z nicku.Pzdro.
 
szakal1991 362

szakal1991

Użytkownik
Panowie przecież Voekler nie wygra Touru daje mi jakieś 5 % zgubią go w Alpach poprawił jazde zdecydowanie w porównaniu do poprzedniego sezonu ale on straci z dwie minuty na czasówce trzeba by zerknać do przeszłosci i zobaczyć ile tracił na czasówkach w poprzednich latach ale mysle ze napewno minuty. Duzo więcej szans pozostało jeszcze Contadorowi tylko wreszcie musi odpalić czy się tego doczekamy ? przekonamy się w tym tygodniu ???? Pozdrawiam !
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
adrians-71951 228

adrians-71951

Użytkownik
Panowie przecież Voekler nie wygra Touru daje mi jakieś 5 % zgubią go w Alpach poprawił jazde zdecydowanie w porównaniu do poprzedniego sezonu ale on straci z dwie minuty na czasówce trzeba by zerknać do przeszłosci i zobaczyć ile tracił na czasówkach w poprzednich latach ale mysle ze napewno minuty.
Po pierwsze jedzie w żółtej koszulce co daje mu +10 do motywacji i siły.
Po drugie to Voeckler.
Po trzecie to Voeckler.
 
S 2,4K

soltysiao

Użytkownik
Sanchez jest typowym góralem, a swoich analiz nie wrzucam bo podobno to nie ma sensu ;|.
Widze ze rozmowa o mnie i o tym co niby pisalem. Nigdzie nie napisalem ze twoje analizy nie maja sensu itp. Dzieki nim i moim dorzutkom o ktorych pisalem na tej dyscyplinie da sie zarobic. A co do Sanchez-Evans patrzac na kursy zagralem po 2,00 widzac 1,60 w betsafe i licze na kolejna wygrana dzieki wam.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Co do typu na Sancheza to uważam że to niezły pomysł. Jest on póki co jedynym kolarzem z czołówki który nie kalkuluje i nie ogląda się za siebie tylko jedzie swoje. Cieszy mnie to, gdyż od początku wyścigu był moim cichym faworytem, mimo strat w pierwszych dniach. Evans natomiast jedyne co robi, to patrzy gdzie są Contador i Schleckowie.
Mam na dziś jeszcze jeden, dość ciekawy, choć ryzykowny typ:

Luis Leon Sanchez - Sylvain Chavanel 2,05 Unibet ⛔ [135-98]
Hiszpan ma już na koncie wygrany etap w tegorocznym TdF. Dobrze jeżdzi na zjazdach i to może być dzisiaj klucz do osiągnięcia wysokiej pozycji. Co do mistrza Francji to ten nie pokazuje się ze swojej najlepszej strony w tym roku. Traci na etapach, gdzie powinien spokojnie utrzymywać się w peletonie, ucieczki z jego udziałem są dość rzadko, a jak już są to dość niemrawe.

/Chavanel zgodnie z przewidywaniem ale Lu-Lu szkoda słów
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
Soltysiao, zostawmy już tą sprawę ;)
---
Dzisiaj etap wiedzie cały czas lekko pod górę, później podjazd 2 kat, z którego 11km szybkich zjazdów.
Z jednej strony spodziewana ucieczka, a z drugiej tacy kolarze jak Rojas, Hushovd czy Gilbert mogą przejechać podjazd i finiszować na wysokim miejscu. Wszystko zależy od tempa na podjeździe i od tego czy wcześniej pójdzie duża ucieczka.
Nicolas Roche zapowiadał ataki, mówił, że jest rozczarowany dotychczasowymi wynikami i nastawia się na wygranie etapu, ale czy dzisiaj.. ? czy może jutro ? Czas pokaże.
--
Osobiście decyduję się na stosunkowo niski kurs, ale po przemyśleniach dla mnie do wzięcia.
Philipp Gillbert - Jose Joaquin Rojas @ 1 - 1,47 w Unibet ⛔ 15-14
Gilbert ma dzisiaj szanse na zwycięstwo etapowe. Podjazdy 2 kategorii na tegorocznym TdF przejeżdżał w czołówce, dodatkowo dobrze zjeżdża [urwał się z peletonu na etapie do Lourdes]. Dzisiaj w zależności od faktu czy będzie duża ucieczka, może być podobnie. Rojas potrafi przejeżdżać podjazdy, ale jest w tym elemencie slabszy od Belga, a dodatkowo gorzej zjeżdża a ten dynamiczny zjazd może mieć spore znaczenie.

EDIT Co by tradycja została podtrzymana Gilbert przegrywa z Rojasem o centymetry ;)
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Albertooooo wreszcie, noga jechała tak jak chciał i Schlecków wciągnął nosem, jednak martwi mnie postawa Evansa bo naprawdę jest mega mocny i to oni będą walczyli w Alpach o żółtą koszulkę.
Typ jak zwykle na minus choć teraz już bardzo mało brakowało. :-|
Po raz kolejny Voeckler in plus. Jest niesamowicie ambitny i za to go lubię. Oby skończył Tour w TOP3.
 
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
Doczekałem się ataku Alberto, cieszy mnie, że dotrzymał słowa, ale teraz nie wszystko zależy od niego, a widać, że Evans na razie ekstra mocny jest, znów urwał parę sekund, w dodatku szkoda bo miałem jego w parze z Samu Sanchezem ;/.Chyba jednak więcej na Evansa wskazuje, cieszy mnie, że bracia stracili ???? .

Jutro też ciekawe, premia pierwszej kategorii na Sestiere, później dość długi zjazd.

Szacun dla Hushovda, świetnie jedzie, kapitalnie się rozwinął, nie tylko płaski etap, ale i podjazd wytrzyma i zafiniszuje.
 
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
Czekałem na to 2 tygodnie. Contador.
I cholernie szkoda tych strat z 1 etapu...
Również Samu, krok po kroku coraz bliżej podium ????
Basso skreślony. Również babySchleck słabiutko, teraz chyba będą na Franka jechać.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom