>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Kolarstwo 2013 - 100. Tour de France (29.06 - 21.07)

Status
Zamknięty.
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
A myslisz,ze jest w stanie jakis Holender zaistniec ?Ja jestem sceptyczny co do tego pomyslu,Ten Dam,Mollema szarzowac nie beda bo jechac beda w glownej grupie,Gesink tez nie jest taki ze bedzie szarzowac,ale jedynie do glowy przychodzi mi Hoogerland,miales go na mysli ?
Ja jutro stawiam na jakiegos Francuza - Voeckler,Rolland,Pinot ktorys z nich wypluje pluca mimo,ze ich forma slaba,ale tak mi sie w glowie to ulozylo ze jutro oni beda aktywnie smigac.
Btw. dla mnie krolem Alpe d&#39;Huez zawsze i tak bedzie Pan z linku w podpisie ;).
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
No z Rabofaila na nikogo nie liczyłem. Bo Mollemy nie puszczą tak samo jak i Ten Dama. Gesink bez komentarza na pewno zaatakuje ale przy pierwszym mocniejszym pociągnięciu spłynie do grupetto.
Liczyłem na Vacansoleil, bo w generalce już się nie liczą a jest właśnie Dżony no i Poels który miał nogę na początku sezonu, przed TdF buńczuczne zapowiedzi a jakoś się zatracił. Jedyna szansa na uratowanie Touru to walka na takim prestiżowym etapie. Chociaż z drugiej strony, jury może każdego sobie wybrać do czerwonego numeru.
 
valverde 9,7K

valverde

Użytkownik
Nieve wczoraj bardzo treningowo przejechał etap. Również na wcześniejszym nie wykazywał większej aktywności. Jednak wcale to nie znaczy, że jest w słabej formie. W mojej ocenie Bask ma w głowie tylko jeden cel - utrzymanie (a raczej najpierw zdobycie, bo wciąż traci do Frooma i Quintatny parę punktów i na chwilę obecną zakłada ją w zastępstwie Chris i Nairo) koszulki najlepszego górala. Wygrana w jakiejś klasyfikacji na pewno będzie dobra karta przetargową przy poszukiwaniu sponsora na następny sezon. Dlatego tez dzisiaj spodziewam się, że Mikel Nieve zabierze się z jakąś ucieczką, ażeby solidnie zapunktować na podjazdach, a może nawet i wygrać etap. Niewykluczone bowiem, że jeżeli w ucieczce znajdą się jacyś mniej znaczący kolarze, to możemy mieć dwa wyścigi. Peleton ucieczki raczej nie będzie gonił za wszelką cenę, tym bardziej że w następnych dniach kolejne ciężkie etapu.
Mikel Nieve - Alejandro Valverde 1 @ 1.847 Pinnacle
Mikel Nieve wygra etap @ 17 Betfair
 
K 1,5K

kulu

Użytkownik
Dziś przed zawodnikami bardzo trudny, górski etap. Kolarze będą dwukrotnie wspinać się pod Alpe d’Huez. Prawie 14 kilometrowy morderczy podjazd, który dokona kolejnej selekcji w peletonie. Ciekawe, czy któryś z faworytów spróbuję atakować już na pierwszym podjeździe. Spodziewam się jednak, że nikt się nie będzie próbował szarżować podczas pierwszej wspinaczki i Froome + Richie Porte będą wszystko kontrolować. Zawodników Sky może zgubić tylko koalicja Saxo + Belkin + Quintana + Rodriguez. Zmasowane ataki mogą zmęczyć Skybot, ale do tego chyba nie dojdzie. Nikt chyba nie wierzy, że można zgubić Froome&#39;a, a poza tym każdy ma swoje interesy.
Tak czy inaczej liczę na duże emocje podczas dzisiejszego etapu.
Robert Gesink – Romain Bardet 1,70 unibet ✅ 25 - 16
Podoba mi się ten typ. Wspomnieli o nim michalchojnice i sumada90. Gesink jest tylko pomocnikiem w Belkin i pewnie szybko się ujedzie. Tak naprawdę nie walczy o nic w tym wyścigu. Bardet jest teraz najlepszym Francuzem w generalce. To na pewno dodatkowo go zmotywuję. Jest solidnym góralem. Na pewno nie będzie wspinał się z najlepszymi, ale powinien być koło 20-30 miejsca, a to powinno wystarczyć na Gesinka.
Roman Kreuziger - Jakob Fuglsang 1,32 unibet ⛔ 12 - 10
Tutaj mam zdecydowanego faworyta którym jest Czech. Wczoraj dzięki dobrej czasówce awansował na podium w generalce. Do tej pory spisuję się górach dużo lepiej od Fuglsanga. Kreuziger i Contador na pewno będą próbowali atakować Froome&#39;a. Wg mnie Fuglsang nie wytrzyma tempa najlepszych i przyjedzie ze stratą do nich. O Kreuzigera jestem spokojny, jest w bardzo dobrej formie. Contador też raczej go nie wyżyłuję, bo Czech jest 3 generalce. Dla Saxo dwójka zawodników na podium to bardzo dobry wynik.
Do przemyślenia też:
Joaquin Rodriguez - Roman Kreuziger 3,50 tobet
Czy Purito jest aż takim faworytem w tej parze? Czy tak naprawdę w ogóle jest faworytem?
Daniel Moreno - Igor Anton 1,52 sportingbet ⛔ 21 -17
Pojedynek dwóch Hiszpanów. Na Mont Ventoux o minutę lepszy był Moreno. Jego głównym zadaniem jest pomoc Purito. Ze swojej roli wywiązuję się dobrze, a później nie odpuszcza i przyjeżdża blisko najlepszych zawodników. Dziś powinno być podobnie, ale to raczej wystarczy na Antona. Zawodnik Euskaltel nigdy nie przekonywał mnie w górach, a kreowany jest na świetnego górala. W generalce także lepszy jest Moreno.
Christopher Froome - Nairo Quintana 1,50 sportingbet ⛔ 7 - 4
W tym wyścigu jest tak, że jeśli Froome chce to wygrywa. Dziś na pewno będzie pełna kontrola + próba powiększenia przewagi w generalce. Quintana nie da rady go odczepić w górach, a jeśli przyjadą razem to zawodnik Sky nie lubi nikomu oddawać wygranej na mecie. Na zjazdach Kolumbijczyk też nie błyszczy, a chyba tam można urwać Froome&#39;a.
 
P 72

picenty

Użytkownik
Ode mnie:
Daniel Martin - Bert De Clerc 1,55 Fortuna ⛔....
Trochę nie rozumiem tej pary. Irlandczyk zajmuje dziesiąte miejsce w klasyfikacji generalnej, natomiast De Clerc plasuje się po za pierwszą &quot;50&quot;. Para trochę z kosmosu. Martin pokazał już wielokrotnie, że wspinać się potrafi. Do jego największych sukcesów należy zwycięstwo w naszym narodowym tourze. Wczoraj na czasówce nie zachwycił, uplasował się na 32. miejscu, ale było wiadomo, że specjalistą od jazdy na czas nie jest. De Clerc był 54. Para spowodowana pewnie dobrą postawą kolarza Lotto pod Mont Ventoux. Przyjechał wtedy na 11. miejscu. Martin był 14. Nie wierzę, jednak w kolejny, tak dobry występ De Clerca. Przyznam szczerze, że przed Tour de France nigdy wcześniej o nim nie słyszałem. Martin to już uznana firma i dzisiaj powinien zameldować się w czołówce. De Clerca tam nie widzę.

Joaquim Rodriguez - Alberto Contador 1,94 Fortuna ⛔
Spodziewałbym się raczej kursów na odwrót. Contador daje z siebie wszystko, próbuje atakować i właściwie jako jedyny myśli o zgubieniu gdzieś Froome. Rodriguez jedzie trochę pasywnie. Niby znajduje się tam, gdzie powinien, ale jakoś w jego jeździe brakuje mi ikry. Myślę, że dzisiejszy etap będzie podobny, jak pod Mont Ventoux. Fromme i Porte wszystkich zgubią, ale Contador znowu powinien trzymać się najdłużej. Mam nadzieję, jednak, że tym razem druga grupka, w której pewnie będzie Rodriguez nie da rady go dogonić.
 
Otrzymane punkty reputacji: +12
martinus 491

martinus

Użytkownik
Roman Kreuziger - Jakob Fuglsang 1,32 Unibet
WilliamHill daje nawet 1.45 w tej chwili. Wszystko zostało już tutaj powiedziane. Kreuziger w górach jest mocniejszy, broni podium wyścigu i nie wyobrażam sobie żeby mógł w tej parze przegrać.
C. Evans - A. Schleck 1 @ 2.90 WilliamHill
Obaj zawodnicy totalnie bez formy. Evans wczoraj wyraźnie ulgowo potraktował czasówkę z myślą o tym, aby powalczyć o jakieś etapowe zwycięstwo w Alpach. Szanse w tej parze według mnie rozkładają się mniej więcej równo, więc warto spróbować.
C. Froome - N. Quintana 2 @ 2.45 WilliamHill
Froome swoje już wygrał i nie wierzę, że będzie jeszcze raz żyłował na kolejne zwycięstwo. Quintana jest w tej chwil drugim góralem w peletonie i jeżeli nie dojedzie jakaś ucieczka to nawet jeśli wjadą razem tym razem Froome powinien oddać zwycięstwo Kolumbijczykowi.
I ekstra typ: R. Porte top 3 @ 20.00 Unibet
Jestem przekonany, że na którymś z etapów w Alpach zobaczymy Porte walczącego może nawet o zwycięstwo etapowe. W to, że stać go na to chyba nikt nie ma wątpliwości.
 
F 79

fafa-87435

Użytkownik
P.Rolland - J.Bakelants 1 1.60 @Fortuna ✅
W tej parze jeżeli patrzeć na klasyfikację generalną faworytem jest Bakelants, jednak dla mnie jest zupełnie odwrotnie. Pierre już w 2011 roku pokazał że lubi wzniesienie Alpe d&#39;Huez i dzisiaj liczę, że znowu powalczy. Oczywiście przed wyścigiem mówiło się, że Rolland ma szansę na TOP10, ale jego forma nie jest tak wyborna. Z drugiej strony stara się być aktywny, czego nie można powiedzieć o Belgu. Oprócz Bardeta jest to jedyna nadzieja Francuzów na ten etap. Oprócz tego pograłem Kreuzigera z Fuglsangiem.
 
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
Nairo Quintana TOP 3@1,55 Unibet⛔⛔4..

Za chwilę startują więc będę się streszczał.Staram się unikać takich niskich kursów w kolarstwie,ale jednak widzę tu duże prawdopodobieństwo wygranej.Kolumbijczyk to jest obecnie najlepszy góral obok Kenijczyka w peletonie.A dziś jest taki procent pod górkę,że on znów zaatakuje i nie bardzo widzę kogokolwiek kto wskoczy mu na koło i nie spłynie po kilku chwilach.Contador jest bez formy imo,więc on odpada.Nie wiem czy ktoś z Hiszpanów jest w stanie się utrzymać,Purito niby zapowiada że pociśnie w Alpach ale mówić to on sobie może..
 
nr69 1,4K

nr69

Użytkownik
Wygra Quintana @ 6,00 WilliamHill

Froome Tour de France już dawno wygrał, widać, że chodzi jak talala, ale któregoś dnia musi po prostu puścić Kolumbijczyka. Nairo dzielnie walczył ostatnio z Christopherem, ale ten włączył swój motorek i odjechał na ponad 30 sekund. Nairo koszulkę młodzieżowca ma już w kieszeni, a na takim etapie jak Alpe d&#39;Huez na pewno chciałby wygrać, a okazja ku temu jest duża, bo zagrozić może mu tylko Froome, bo moim zdaniem nawet forma Alberto Contadora nie jest wystarczająca na Quintane.
 
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
Ja też last mineta:
Purito - Contador 1 1.85 ✅ niet problem
Hmm, chyba Katalończyk zaskoczył na dobry poziom, pudło w czasówce TdF? :grin: kto by pomyślał. Świetnie pojechany 2 podjazd, mimo zmiany roweru i tak lepszy od Contadora, który przeszarżował w 1 części.
Jeśli Froome nie założył organizacji charytatywnej, to powinien wygrać. Ucieczka musi być naprawdę mocna by dojechać. Czuję aktywną jazdę saxo i movistaru.
http://climbing-records.blogspot.ro/2013/07/all-time-top-100-fastest-rides-on.html stopery w dłoń
 
michalchojnice 742

michalchojnice

Użytkownik
Niemiec i Bardet nie zawiedli. Cieszę się szczególnie z trafienia kursu na Niemca. Reszta słabo ????
Szybko na jutro:
Kwiatkowski - Monfort 1 - 1.85 ⛔
Nie udało się dzisiaj, to uda się jutro. Kwiatek jak wiadomo lubi zjazdy. Jutro po ostatnim podjeździe zjazd, na którym grupa zjedzie się. Wątpie, że Monfort daleko ucieknie Kwiatkowi. Na finiszu Kwiato wszystkich ogra ;)
Ten Dam - Mollema 1 - 3.75 ⛔
Trochę pojechali z tym kursem na Laurensa. Aż tak bardzo słabo nie jedzie tego Touru. Trochę &#39;value&#39;.
Astarloza - Niemiec 2 - 2.25 ⛔
Niemiec dał zarobić dzisiaj. Da i jutro. Polak na pewno już rozjechał nóżkę. Jutro powinnien pyknąć Hiszpana.
Froome - Contador 2 - 2.75 ✅
Kolejny &#39;value&#39;. Froome będzie chciał bezpiecznie dojechać do mety. Contador na pewno będzie szarpał. Zarówno na zjazdach jak i na mecie. Hiszpan się zegnie, a wyprzedzi zawodnika Sky.
Wszystko bet365.
 
Otrzymane punkty reputacji: +12
blaise 2,8K

blaise

Użytkownik
Ten Dam - Monfort 1 - 3.75
Trochę pojechali z tym kursem na Laurensa. Aż tak bardzo słabo nie jedzie tego Touru. Trochę &#39;value&#39;.
na pewno piszesz o Ten Damie? Gdzie taki kurs na niego?
Aż tak słabo nie jedzie? przecież on jedzie tour życia, w ostatnim tyg trochę opadł z sił, ale jeszcze się trzyma w top10..
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Jutro taki etap, gdzie wygrać może znów jakiś uciekinier, a faworyci mogą wjechać na metę w większej grupie, bo zjadą się na zjazdach.
Fajna ta para Monfort - Kwiatkowski. Dzisiaj nie weszło ale jutro te zjazdy na koniec dają spore nadzieje.

Ja na jutro dość ryzykowny typ proponuje rozważyć ????
Andy Schleck - Pierre Rolland 2,15 Tobet ⛔
Większość może zobaczy profil jutrzejszego etapu, gdzie jest z górki do mety i nawet nie będzie chciał tego czytać ???? No ale coś napisze:razz:
Rolland jest napalony na koszulkę w grochy i pewnie będzie chciał trochę punktów zebrać. A jeśli zbierać to na początku etapu, bo tam mamy od razu podjazdy na Col du Glandon i Col de la Madeleine ponad kategoriami. Jest do zdobycia bodajże 50 punktów na tych dwóch premiach, więc warto załapać się do ucieczki, a może i na kolejne szczyty też się uda wjechać na czele. Rolland jakiejś wielkiej formy na ten wyścig nie ma, dzisiaj też był aktywny więc i sił stracił. Schleck jedzie sobie spokojnie, nie wychyla się i idzie mu nieźle. Nie jest to forma z ostatnich lat ale lepiej idzie niż Evans chociażby. Liczę, że jutro Andy będzie dość długo trzymał się w grupie z najlepszymi, a na zjazdach w grupce jakoś da radę. Rollanda natomiast widzę w ucieczce, pozbiera punktów ile się da, zajedzie się prędzej czy później i spokojnie dojedzie sobie w jakiejś dalszej grupce.
 
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
Z Monfortem, to zaraz wpadnie dawid i napisze o stacji przekaźnikowej dla Schlecka w 2011 :p :grin:

Etap dla ucieczki raczej, nie spodziewam się tu fajerwerków czołówki od startu. Mam nadzieję, że Nieve odjedzie po grochy ;) Właśnie Monfort mi też tu pasuje do odjazdu. Evans jedzie spacerowo ostatnie 2 etapy, czy taki słaby, czy jeszcze chce zawalczyć o etap? No i Niemcowi jak piszecie noga się zaczęła kręcić, jeśli nie jutro to kiedy do ucieczki? I taki strzał w kosmos - Hesjedal, który dziś zaskoczył.

A tak poważniej: różnica zwycięstwa 0-1 s. 2.40 bwin

Jest spora szansa, że się wszystko zjedzie na zjazdach do mety, czy to z ucieczki, a z faworytów to samotnie nikt nie będzie uciekał, tylko z kimś.
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
na pewno piszesz o Ten Damie? Gdzie taki kurs na niego?
Aż tak słabo nie jedzie? przecież on jedzie tour życia, w ostatnim tyg trochę opadł z sił, ale jeszcze się trzyma w top10..
Raczej pisze o Mollemie aniżeli o Monforcie ;)
Bo Ten Dam jest wystawiony z Mollemą.
 
K 1,5K

kulu

Użytkownik
Ja jeszcze wrócę do dzisiejszego etapu.
Pierwsze francuskie zwycięstwo podczas tegorocznego Tour de France. Christophe Riblon finiszował jako pierwszy na Alpe d`Huez. W samej końcówce etapu ograł współtowarzysza ucieczki Tejaya van Garderena.
U faworytów też trochę się działo. Mocno przeszarżowali Contador i Kreuziger. Słabiej wyglądał dziś Froome, wyraźnie słabł na ostatnim podjeździe. Nie pomógł nawet batonik i Richie Porte. Bardzo dobrze pojechali Quintana, który jest coraz bliżej drugiego miejsca w generalce i Rodriguez.
Bardzo duże starty ponieśli dziś Daniel Martin i Cadel Evans. Przegrali z Riblon aż 25 minut.
Moje typowanie wyszło dziś słabo. Do końcówki wyglądało fajnie. Moreno był lepszy od Antona, a Kreuziger od Fuglsanga. Ostanie kilometry odwróciły sytuację i wszystko się pochrzaniło.
 
S 145

superg

Użytkownik
Mollema jest chory i może jutro wcale nie wystartować także jak jest z kimś ok w parze to grajcie przeciw nie mu. Może nie koniecznie z Ten Damem, bo ten zdrowy, ale już jest też totalnie ujechany.

W STSie jest na generalkę Mollema - Fuglsang 2 @ 1,85 jak dla mnie lokata
Do tego można zagrać Valverde - Rogers 1 @ 1,5 Purito - Kreuziger 1 @ 1,5 i Quintana - Contador 1 @ 1,75 i w niedzielę liczyć pieniądze
 
Otrzymane punkty reputacji: +18
valverde 9,7K

valverde

Użytkownik
Może będę monotematyczny, ale znów wierzę w jakąś akcję zaczepną Nieve. Wczroaj Bask ewidentnie coś próbował, ale zdecydowanie wybrał zły moment. Po pierwsze z przodu już była dosyć liczna i mocna ucieczka, więc zamiast solidnego punktowania na górskich premiach wyciągnął raptem 10 punktów, a na drugim przejeździe przez Alpe d&#39;Huez nieco odstawał od najlepszych. Kolarz Euskaltel ma w generalce sporą bo 24 minutową stratę. Z kolei na dzisiejszym etapie już na początku są dwa epickiego podjazdy zakończone premiami HC. Także już w połowie dystansu można mieć 50 punktów do klasyfikacji górskiej. Zakładam, że Bask będzie wtedy w jakiejś ucieczce, z którą do mety będzie walczył o kolejne punkty na górskich premiach. Wątpię by na taką akcję zdecydował się Valverde, który niedość że jest wysoko w generalnce i moze stanowić zagrożenie choćby dla kolarzy z top 10, to w dodatku raczej będzie on opiekował się Quintaną, który ma szansę nawet na drugie miejsce w generalce.
Mikel Nieve vs Alejandro Valverde 1 @ 2.52 Pinnacle ✅
 
K 1,5K

kulu

Użytkownik
Trochę dziwny ten dzisiejszy etap. Na początku dwa trudne podjazdy - kategoria specjalna, a później 100 km do mety po zdecydowanie łatwiejszej trasie. Sam etap kończy się na zjeździe. Ciężko przewidzieć jakiś scenariusz. Pewnie selekcja pójdzie od pierwszego podjazdu. Jednak po wczorajszej szarży pary Contador-Kreuziger i jej skutkach chyba nikt nie odważy się atakować na samym początku. Nie wiem czemu ciągle za faworyta etapu uznawany jest Contador, który wczoraj wyglądał słabo. Przez cały wyścig ma tylko przebłyski dobrej formy. Wg mnie najlepiej aktualnie wyglądają Quintana i Rodriguez, tylko te zjazdy na koniec...
Po wczorajszym niepowodzeniu myślę, że dziś pójdzie lepiej:

Richie Porte
- Daniel Moreno 1,50 William Hill ✅ 32 - 33
Zagram na opiekuna lidera Sky. Richie Porte wyglądał wczoraj bardzo dobrze, w ogóle jego dyspozycja na całym wyścigu jest zagadkowa. Gdyby nie strata na jednym z etapów mógłby powalczyć nawet o podium. Na pewno będzie dzisiaj pilnował Froome&#39;a, to jego podstawowe zadanie. Jeśli przyjedzie ze swoim liderem to powinien być wyżej od Moreno. Hiszpan jest pomocnikiem Rodrigueza jednak na pewno nie tak dobrym jak Richie Porte. Solidny wyścig, ale nic poza tym...
Alejandro Valverde - Mikel Nieve 1,55 Tobet ⛔ 18 - 9
Ja w tej parze zagram na Valverde. Zawodnik Movistaru po stracie na jednym z etapów powoli pnie się w górę w generalce. W górach wygląda całkiem dobrze, jego atutem jest to, że potrafi dobrze zjeżdżać. Dziś metę mamy na zjeździe. Myślę, że Valverde będzie chciał uratować wyścig jakąś wygraną etapową. Dziś ma szansę, a faworyci nie powinni go jakoś specjalnie ścigać. Nie jest dla nich zagrożeniem. Nieve także jest aktywny na wyścigu, jedzie dobry wyścig, ale dziś stawiam na Valverde.
 
dawid1892 2,1K

dawid1892

Użytkownik
Nairo Quintana na podium? TAK @ 3,50 Unibet
Od razu zaznaczam że na kolarstwie się nie znam ale oglądam tegoroczny Tour de France i można powiedzieć że coś tam wiem na temat tego sportu. ???? Do rzeczy, Quintana jest góralem i oczywiście najlepiej radzi sobie na etapach górskich. Wczoraj właśnie na takim etapie był czwarty ale pewnie gdyby zaatakował ucieczkę wcześniej to miałby spore szanse na wygranie tego etapu bo po prostu bardzo dobrze jechał. Dziś znowu jest etap górski i Kolumbijczyk na pewno będzie &quot;cisnął&quot; bo jako debiutant ma już praktycznie zapewnioną białą koszulkę ale przecież może być drugi w klasyfikacji generalnej drugi a dla debiutanta biała koszulka i drugie miejsce w generalce to będzie ogromny sukces. Do drugiego Contadora (który w sumie wczoraj dobrze nie wyglądał i stracił mnóstwo czasu do Kolumbijczyka właśnie na wczorajszym etapie) traci 21 sekund więc może sporo odrobić i już jutro wskoczyć na drugie miejsce. Teraz jest trzeci ale tuż za nim są Rodriguez i Kreuziger którzy tracą do niego odpowiednio 12 i 26 sekund więc Kolumbijczyk na pewno jutro będzie walczył nawet o wygraną. Poza tym Froome który najlepiej jeździ na tegorocznym wyścigu ma taką przewagę że na pewno nie będzie ryzykował przede wszystkim dlatego że &quot;ukształtowanie terenu sprzyja różnym, nieprzewidywalnym wydarzeniom na trasie&quot; więc odpada na pewno najgroźniejszy rywal który jakby chciał to pewnie bez problemów by tutaj wygrał ale nie ma takiej potrzeby bo ma w generalce nad drugim zawodnikiem ponad 5 minut przewagi.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom