>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Kolarstwo 2013 - Vuelta a Espana (24.08 - 15.09)

Status
Zamknięty.
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Dzisiejszy etap uświadomił mnie w tym że Nibali tego nie wygra, chyba jednak ta pszczoła co go użądliła wywołała większe skutki niż każdy się spodziewał. Bo forma u rekina rosła po tym incydencie kompletnie odcięło mu prąd, może brał jakieś antybiotyki, które nie można było łączyć z koksami :grin: nikt nic nie wie.
Ja jednak uważam że Horner tego nie wygra, nie miał jeszcze słabszego dnia a przeznaczenia nie oszukasz, musisz mieć na 3 tygodniowym wyścigu jeden dzień kryzysu. Może akurat jutro dziadek z Teksasu nam strzeli :?: kto go tam wie. Może akurat dzisiaj kładąc się spać pomyli strzykawki i nie zaaplikuje sobie złotej witaminy i na Angliru będzie pływał :?:
A już wracając do spraw czysto sportowych, to tak Valverde ma tylko 1 minutę straty co to jest na takim podjeździe :?: NIC. Ma bardzo mocny zespół tylko nie potrafią tego wykorzystać, może jutro to się zmieni. Rodriguez ma tylko 2 minuty straty co to jest na takim podjeździe :?: NIC. Jest w dobrej dyspozycji, ma Moreno do pomocy, na TdF na ostatnim górskim etapie wyszarpał podium, może tu wyszarpie zwycięstwo :?:

Wygra Vueltę:
Alejandro Valverde @ 26,00 Bet365
Joaquin Purito Rodriguez @ 30,00 Unibet
 
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
Ja bym w h2h na generalkę spróbował na Purito z Pitim. Ale wątpię by ktoś tu zagroził Krzysiowi. Raczej to on zrobi różnicę ;p
Poprzednie finisze:
http://cqranking.com/men/asp/gen/race.asp?raceid=18713
http://cqranking.com/men/asp/gen/race.asp?raceid=16291
http://cqranking.com/men/asp/gen/race.asp?raceid=9037
http://cqranking.com/men/asp/gen/race.asp?raceid=8653
http://cqranking.com/men/asp/gen/race.asp?raceid=21298
Jutro widzę jakiś większy odjazd outsiderów, Scarpa w dobrej formie w 3 tygodniu, powinien wskoczyć do 10. Anton też jakby przyczajony na jutro. W 2011 roku gdy był w kiepskiej formie tam atakował i nawet nieźle pojechał, przyjechał z Wiggo na 6 miejscu. Ktoś od Basków musowo pójdzie w odjazd, by przypieczętować drużynówkę.
Przed rokiem na Bola walczyły drugie noże, tu może być podobnie. Purito/Valverde olewają bonifikaty cały wyścig, więc wątpię by nagle im zaczęło zależeć.
Roche na takich % to tylko defensywnie go widzę, może Majka by dostał szansę na odjazd ;p
Astana też nie ma po co gonić, a Horner ma już 2 wygrane etapy i powinien całą uwagę skupić na rywalach za nim.
Anton TOP3 7.0 unibet
Aha i jutro ma być ponoć zimno i deszczowo, może Nibbs się zepnie i obroni jakimś cudem przed Valverde :|

Tu jeszcze z włosami ;p
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Igor Anton - Thibaut Pinot 2,25 Unibet ⛔
Też bym pograł w stronę Antona. Nie pchał się wczoraj do przodu, wybiera sobie etapy, gdzie próbuje powalczyć. Dzisiaj raczej to będzie dzień, gdzie spróbuje powalczyć. Ostatni górski etap, jedzie u siebie i inne takie. A forma wcale nie jest jakaś zła. Pinot po słabym TdF jedzie dobry wyścig ale wczoraj trochę spuchł i stracił. W generalce musi się bronić przed Samu Sanchezem ale coś wydaje mi się, że ciężko mu będzie dziś.
 
rimaraf 14,6K

rimaraf

Użytkownik
Joaquim Rodriguez - Chris Horner 2,90 WilliamHill ⛔ za rok Voigt wygra TdF :]

Nawet jeśli Horner okaże się maszyną to on musi pilnować jak oka w głowie Nibaliego (trudno nie będzie ;)) Rodriguez będzie atakować po zwycięstwo lub chociaż podium, a ze stratą 2 min dziadek nie będzie sobie wypruwał żył żeby wjechać na metę przed nim.
Zobaczymy jak potoczy się ostatni etap, ale kurs 2.90 na Purito warty zagrania.

PS.: Jakby ktoś był zainteresowany typami od dawida to na WH jest Alejandro po kursie 29.
 
martinus 491

martinus

Użytkownik
V. Nibali - C. Horner 1 @ 3.50 bet365⛔
Być może typ bardziej życzeniowy, ale ja cały czas podobnie jak przedmówcy liczę na to, że Horner okaże się zwykłym człowiekiem. Jak już słusznie pisał Dawid na 3-tygodniowym wyścigu każdy jakiś kryzys musi przejść, nie sposób pojechać go na równym, nieosiągalnym dla innych poziomie. Kryzys na Angliru to chyba najgorsze co może kolarza spotkać, ale jestem pewny, że wobec tego jak w dalszym ciągu otwarty jest to wyścig tempo będzie na tyle mocne, pewnie już pod Cordal, że po prostu wygra najsilniejszy. Mam nadzieję, że nie będzie to śmierdzący na odległość dopingiem &quot;Dziadek&quot;
Podbijam również typ na Purito z Amerykaninem.
 
K 1,5K

kulu

Użytkownik
Dziś rozstrzygający etap. Ciągle po cichu liczę, że Horner spuchnie na ostatnim podjeździe. On nie może wygrać tej Vuelty.
-Alto de L&#39;Angliru (kat. E; 142 km; dł. 12.2 km; śr. 10.2%; max. 23.5%)
To nie jest podjazd dla starych ludzi! Dziadek musi tam &quot;spuchnąć&quot; i oddać czerwoną koszulkę.
Purito wygląda dobrze, ale trochę za dużo traci. Może Nibali się odrodzi? Chyba sam w to nie wierzy...
Samuel Sanchez - Domenico Pozzovivo 1,62 unibet
Sanchez wygląda bardzo solidnie w trzecim tygodniu. Może jeździ bez jakiegoś błysku, ale cały czas jest w czołówce. Wczoraj był 4, a w czwartek 15. Na obu etapach pokonał Pozzozivo. Włoch chyba trochę &quot;spuchł&quot;. Na każdym etapie trochę traci. Dzisiejszy podjazd jet bardzo trudny i jeśli braknie mu siły to może bardzo dużo stracić.
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Igor Anton - Diego Ulissi 1 @ 1,45 Expekt
Anton może dzisiaj pojechać dobry etap. Pogoda ma być bardzo ciężka, zresztąjak zawsze na Angliru. Ulissi dobry chłopak ale na takim podjeździe będzie pływał i tego jestem pewny. Poza tym kwestia taka że Ulissi bardzo źle znosi zimno i ma kłopoty na takich etapach, co bym nie rzucał słów na wiatr na 14 etapie do Andory stracił 16 minut przez zły ubiór i ogólnie złą jazdę w ciężkich warunkach.
Chris Anker Sorensen - Rafał Majka 1 @ 1,90 Expekt
Nie podoba mi się to co robi Rafał, a mianowicie daje mocną zmianę a później staje w miejscu, no jak tak można. Dzisiaj będzie pewnie podobnie, pójdzie w trupa zagra na drugi fortepian Rołczowi a później strzeli, albo w ogóle nie dojedzie z najlepszymi na Angliru bo jeśli pogoda mu nie będzie odpowiadała to strzeli tak jak na 14 etapie gdzie stracił 23 minuty. Sorensen. Duńczyk i tak moim zdaniem wygląda lepiej niż Polak, lepiej jeździ w takich warunkach no i myślę że to on do końca pojedzie z Roche.
Joaquim Rodriguez - Chris Horner 1 @ 2,75 Expekt
Jak wszyscy to wszyscy, jak uważam że Purito ma szansę wygrać tą Vueltę to musi być przecież przed starym koksiarzem Hornerem.
BTW:
Levy42 to dla Ciebie
Vincenzo Na bili go ????
Po upier***eniu przez pszczołę:
 
Otrzymane punkty reputacji: +11
nr69 1,4K

nr69

Użytkownik
Joaquim Rodriguez - Chris Horner 1 @ 2,40 WilliamHill
Hola, hola. Naszprycowany różną maścią koksów i innych dupereli Chris kiedyś pęknie, bo wątpię by śmigał jak Armstrong na koksach, w tym wieku. Wielu 42 lat! Rodriguez już wczoraj pokazał formę i dziś będzie w gazie. Strata jest niewielka, dlatego warto zaatakować zwycięstwo Purito w Vuelcie, dziś wystrzeli.
 
nr69 1,4K

nr69

Użytkownik
Wszystko w Vuelcie już jasne, czysty Horner wygrywa Tour, Nibbs obronił drugą pozycję, Purito i Valverde bardzo mnie zawiedli. Dziś ostatni, honorowy etap, w którym sprinterzy będą bić się o etapowe zwycięstwo. Wielkim faworytem jest dla mnie Hagen, któremu może zagrozić tylko Matthews. Edvald wydaję się być w nie najlepszej formie, dlatego też dziś zagram na niego TOP3, kurs elegancki.
Hagen TOP3 @ 1.60 Unibet
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Ja krótko o wczorajszym etapie. Wielkie słowa uznania dla Nibalego. Widać po nim było, że jest niesamowicie ujechany, a mimo to atakował i nie chciał odpuścić prawie do samego końca. Valverde bardzo mądrze jechał ale kiedy został z tyłu to Purito pokpił sprawę i przez to będzie się przyglądał dzisiejszej dekoracji z boku. Wygra Horner, czas pokaże jak długo będzie w zestawieniach zwycięzców. Wczoraj jechał, wydawało się, dość swobodnie ale tuż za metą mało nie wykitował.
 
K 1,5K

kulu

Użytkownik
Dziś ostatni etap Vuelty. Krótki, płaski odcinek więc na zakończenie o wygranie wyścigu powinni powalczyć sprinterzy. W stawce dalej jest kilku niezłych sprinterów: Hagen, Matthews, Richeze, Farrar czy Meersman. Powalczyć tez mogą Flecha, Morkov czy Bole.
Sprinterzy na płaskich etapach do tej pory zawodzili, ale stawiam, że dziś będzie to ich dzień.
Gianni Meersman - Robert Wagner 1,70 expekt ✅ 4 - 10
Przyznam, że Meersman trochę mnie zawodzi na Vuelcie. Finiszował 4 razy w TOP-10, ale spodziewałem się po nim więcej. Dziś ma ostatnią szansę na wygranie etapu, co było jego celem minimum na ten wyścig. Wagner raz finiszował na 3 miejscu podczas 7 etapu. Poza tym jedzie wyścig anonimowo. Sukcesy etapy także przemawiają na korzyść Belga. Kurs bardzo ładny i warto spróbować.
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
K 1,5K

kulu

Użytkownik
No to ode mnie kilka typów długoterminowych na wyścig.

Zwycięzca wyścigu - Vicenzo Nibali 3,00 Bet365 ⛔ 2
Włoch jest faworytem hiszpańskiej Vuelty. Początek sezonu miał znakomity, wygrywał wszystko co chciał np: Giro di&#39; Italia. Później trochę poluzował żeby forma przyszła właśnie na Vueltę i MŚ we Florencji. Myślę, że Nibali jest już w bardzo dobrej dyspozycji. Ma kilku niezłych zawodników do pomocy (Brajković, Fuglsang, Kangert czy Tiralongo). Na Giro pokazał, że jeździ bardzo czujnie, znakomicie w górach i na czas.
Kto może mu przeszkodzić? Wśród faworytów wymienia się Rodrigueza, Valverde, Henao czy Basso. Ja bardzo liczę na Carlosa Betancoura, bardzo podoba mi się styl jazdy młodych Kolumbijczyków. Mam nadzieję, że z dobrej strony pokażą się zawodnicy Euskaltel, którzy mają naprawdę bardzo mocny skład (Sanchez, Anton, Verdugo, Nieve). Ciekawe jak zaprezentują się Kolumbijczycy ze Sky Henao i Uran Uran.

Top-10 - Rafał Majka 1,75 Bet365 ⛔ 19
Majka jest w bardzo dobrej formie. Coraz lepiej jeździe na czas i świetnie ogrania trudne podjazdy w górach. Dobrze zaprezentował się na TdP, w maju znakomicie pojechał na Giro. Wiadomo, to jeszcze nie jest zawodnik na wygranie generalki czy nawet miejsce na podium. Jednak pierwsza dziesiątka jest bardzo realna. Trzeba brać też pod uwagę, że kilku faworytów wyścigu jest po Tour de France, są zmęczeni i mogą nie wytrzymać trudów wyścigu. Jeśli Majka nie zostanie oddelegowany do pomocy dla Kreuzigera to Top-10 w generalce jest bardzo możliwe.

Top-10 - Carlos Betancour 1,62 Bet365 ⛔ 126
Tak jak wspomniałem już wyżej Betancour to mój cichy faworyt Vuelty. Może nawet uda mu się powalczyć o podium w generalce? Bardzo podobał mi się na Giro, gdzie zajął 5 miejsce. Jeździ bezkompromisowo, nie boi się atakować. Jest bardzo mocny w górach. Podczas Vuelty będzie chciał przynajmniej powtórzyć wynik z Giro.

I krótko H2H:
Benat Intxausti - Gorka Verdugo 1,45 Bet365 ⛔ 87 - 63
Zdecydowanie stawiam na zawodnika Movistaru. Obaj raczej będą pomagać swoim liderom, ale wg mnie dużo lepszym zawodnikiem jest Intxausti. Świetnie pojechał na Giro, był 8, a przez jeden dzień był nawet liderem. Tutaj też na pewno będzie walczyło jak najlepszą lokatę.

Viceznzo Nibali - Alejandro Valverde 1,55 Unibet ✅ 2 - 3
Nibali to mój faworyt na generalkę. Siłą rzeczy w tym pojedynku też powinien być lepszy od Valverde. Hiszpan ma w nogach nieudane Tour de France, to raczej działa na jego korzyść.
Tym razem typy długoterminowe słabo wyszły, typy w trakcie wyścigu też bez szału. Dobrze, że udało się fajnie zafiniszować w końcówce konkursu i zająć drugie miejsce.
Sam wyścig trochę rozczarował. Na ten moment najlepszy okazał się dziadek Horner. Jest to bardzo duże zaskoczenie. Bardzo liczyłem, że wyścig wygra Nibali. Był blisko, może powetuję to sobie mistrzostwem świata we Florencji. Włoch na razie formą nie błyszczy, ale i tak jest jednym z faworytów.
Kliku mniej znanych zawodników pokazało się z dobrej strony np: Warren Barguil czy Leopold Konig. Na plus na pewno też Nicolas Roche i Daniel Moreno.
 
Otrzymane punkty reputacji: +21
martinus 491

martinus

Użytkownik
Sam wyścig trochę rozczarował. Na ten moment najlepszy okazał się dziadek Horner. Jest to bardzo duże zaskoczenie. Bardzo liczyłem, że wyścig wygra Nibali. Był blisko, może powetuję to sobie mistrzostwem świata we Florencji. Włoch na razie formą nie błyszczy, ale i tak jest jednym z faworytów.
W niektórych opiniach poziom tegorocznej Vuelty często jest deprecjonowany właśnie przez fakt zwycięstwa Hornera. Ale jak pokazują wszystkie dane Horner nie wygrał słabością największych rywali a po prostu tym, że sam był piekielnie silny. Pisałem już o tym, że ustanowił rekord wjazdu na Pena Cabarga, na Angliru uzyskał drugi rezultat, wolniejszy jedynie od Herasa z 2000 roku, za to szybszy od Contadora w 2008!
Moc jaką generował na podjazdach pozwoliłaby mu walczyć z Froomem na TDF. Wydaje się to nieprawdopodobne, ale tak właśnie jest.
 
P 0

.pablo08.

Użytkownik
Wydaje mi się, że Horner wygrał tylko dlatego, ponieważ jego rywale chciali mu odjechać. Atakowali i męczyli się, a on jechał swoim tempem i w końcówce im odjeżdżał. Gdyby na 20 etapie Nibali jechał cały etap za Hornerem to w końcówce etapu mógłby zrobić nad nim drobną przewagę. Miał tylko 3 sekundy, na mecie czekała bonifikata, a na 21 etapie były jeszcze 2 lotne premie na których były sekundy do zdobycia (na 64 i 92,5 km).
Ale faktycznie jak chce się wygrać wielki Tour w wielkim stylu to trzeba próbować tak jak to robił Nibali. Ja kibicuję Valverde. Niestety w tym roku nie był na tyle dobry, by sięgnąć po zwycięstwo :;/:
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom