>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Kolarstwo 2013 - Vuelta a Espana (24.08 - 15.09)

Status
Zamknięty.
K 1,5K

kulu

Użytkownik
Do Kulu: Betancur jest przewidziany na pomocnika dla Pozzovivo w trzecim tygodniu , zalozenie mialobyc takie ze etap po etapie mial dochodzic do craz wyzszej formy, ale to chyba tylko zalozenie bylo ???? ..
Skąd masz takie info?
1/ Tegoroczne Giro też jechali razem, nie było wyraźnego podziału na lider i pomocnik. Pracowali na siebie, atakowali na zmianę. Dyrektorzy grupy na pewno z takiego układu zadowoleni. Po co mieliby teraz zmieniać?
Betancur był 5 w generalce, a Pozzovivo 10. To był bardzo dobry wynik dla Ag2r.
2/ Może jeszcze Kolumbijczyk złapie jakiś rytm, ale na razie wygląda katastrofalnie. W generalce jest na samym końcu, zajmuję 176 miejsce. Wyprzedza tylko 7 kolarzy.
I tu pytanie czy z taką formą jest w jakikolwiek sposób pomóc Pozzovivo?
Wg mnie Betancur się rozpuścił po dobrym początku sezonu i trochę sobie poluzował. Możliwe, że po drodze złapał jakąś kontuzję, która przeszkadzała w normalnych treningach. Kolumbijczyk jest w bardzo słabej formie i nie widzę szans żeby nagle odrodził się w trzecim tygodniu.
 
adrians-71951 228

adrians-71951

Użytkownik
Betancur przygotowuje się do MŚ,a na tym wyścigu ma walczyć o etap w 3 tygodniu.Czego oczekiwaliście po 4 miesięcznej przerwie i problemach zdrowotnych?
 
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
Po dniu przerwy zaimponował Pozzovivo, a jutrzejsza końcówka również dla niego.
Fajna ta Vuelta, zmienna, jednak nie idzie po mojej myśli...

Znowu Horner? No nieee, to by była przesada - jeździ jakby go wczoraj z Arki Noego wyciągnęli, ale kolejny etap dla emeryta to byłoby za dużo.
Moreno też już odstrzelony jak widać.
Samu na fali lekko wznoszącej, ale to nie jest ten poziom.
Stawiam, że któryś z wielkiej 3 odkryje karty, % pasują dla Purito, dzisiaj sprawdził nogę, a kurs życiowy w porównaniu z tym co wstawili na niego na Valdepenas. Jutro stawiam, ze w końcu Valverde strzeli i coś straci, za równo jedzie jak na niego ;p
W h2h Purito - Piti czas by wygrał Katalończyk ;)
Pozzovivo TOP3 5.25
Rodriguez wygra 6.00 - on coś knuje, takie przeczucie
unibet
 
Otrzymane punkty reputacji: +21
lemoneky 1,2K

lemoneky

Użytkownik
Skąd masz takie info?

1/ Tegoroczne Giro też jechali razem, nie było wyraźnego podziału na lider i pomocnik. Pracowali na siebie, atakowali na zmianę. Dyrektorzy grupy na pewno z takiego układu zadowoleni. Po co mieliby teraz zmieniać?
Betancur był 5 w generalce, a Pozzovivo 10. To był bardzo dobry wynik dla Ag2r.

2/ Może jeszcze Kolumbijczyk złapie jakiś rytm, ale na razie wygląda katastrofalnie. W generalce jest na samym końcu, zajmuję 176 miejsce. Wyprzedza tylko 7 kolarzy.
I tu pytanie czy z taką formą jest w jakikolwiek sposób pomóc Pozzovivo?

Wg mnie Betancur się rozpuścił po dobrym początku sezonu i trochę sobie poluzował. Możliwe, że po drodze złapał jakąś kontuzję, która przeszkadzała w normalnych treningach. Kolumbijczyk jest w bardzo słabej formie i nie widzę szans żeby nagle odrodził się w trzecim tygodniu.
Z oficjalnej strony lavuelta.com gdzie 3-4 dni temu dyrektor sportowyra ekipy AG2R pytany o Betancura tak właśnie powiedział ???? wystarczy poszukać gdzieś to powinno być napisane, i jak pisze Adrians (czego akurat nie wiedziałem, miał kłopoty zdrowotne)
A jak może mu pomóc? No w tej formie póki co najwyżej bidon może mu potrzymać u siebie albo przywieźć świeży ale myśle ze na pewno zobaczymy go w ucieczce na tegorocznej vuelcie jeszcze

Popatrz na Kreuzigera, niezle pojechał na czasówce, a dziś jedno z ostatnich miejsc, też sie czai na 3 tydzień na etapowe zwycięstwo

Apropo dzisiejszego etapu , tak jak przewidywałem do mety dojechała ucieczka, w sumie ciesze się ,że wygrał ten młody obiecujący francuz, bo Francja od dawna już nie ma dobrego kolarza , który liczyłby się w stawce zarówno w klasykach jak i w wyścigach wieloetapowych(za wyjątkiem Voeckler&#39;a , może Rolland&#39;a(ale nie w tym roku) i pojedynczych wyskoków innych kolarzy np.Riblon&#39;a)

Jutro przewiduje walke liderów ciężki etap sie kroi, selekcja bedzie szła od tylu juz od pierwszego podjazdu, ciekaw jestem kto podejmie próbe uczieczki bo od tego będzie zależec też tempo, ale jeśli Valverde i Purito chcą powalczyć z Nibalim to powinni pogubić jutro jego pomocników (tak jak na któryms z etapu TDF zrobili ze Sky)

Moje bety na jutro:
Pozzovivo -Roche--&gt;Pozzovivo 1,70@bet365✅✅
Roche w znakomitej formie, naprawde chyba najlepszy wielki Tour w jego karierze jak do tej pory, ale bardzo zaimponowała mi czasówka Pozzovivo , który dał nią do zrozumienia że forma rośnie, co prawda na ostatnim z etapów był sporo za Rochem, ale myśle ,że jutro będzie inaczej

Leopold Konig-David Arroyo--&gt;Konig 1,65@bet365✅✅moje na wierzchu:cool:
Co tu dużo mówić Arroyo jedzie słabo myśle że znacznie poniżej oczekiwań, Konig jedzie dobry równy wyścig, niedyspozycja żołądkowa na ostatnim górskim etapie spowodowała że nie dał rady jechać z najlepszymi, jutro będzie na pewno lepiej , a przed Arroyo , który jedzie całkiem bezbarwnie przyjechać powinien na pewno

Rigoberto Uran-Sergio Henao---&gt;Uran 1,75@bet365 ⛔⛔Ale promocja ????
Z całym szacunkiem ale jak dla mnie promocja dnia, Uran jest liderem ekipy Sky ma dwa razy mniejszą strate w generalce od swojego kolegi, Henao nie jest w zadnej super formie a na pewno nie jest w lepszej od Urana, wogóle Uran cały sezon prezentuje się lepiej , więc nie rozumiem skąd taki kurs

Enzo-Horner--&gt;Enzo 1,85@bet365✅✅
Jako ,że nic się nie dzieje kilka razy, to bez jaj, jak Horner jutro pokona Nibalego to chyba przestane to oglądać, Nibali jest liderem jest w dobrej formie i na pewno nie pozwoli na odjazd Hornera po raz 3, zresztą jutro są porzadniejsze góry niz do tej pory i mysle ze Horner w koncu wymieknie bo to juz dwa tygodnie, kurs bardzo atrakcyjny moim zdaniem i warty pogrania

i na koniec Typ Filozoficzny, i Typ Antypatritoyczny

Filozoficzny:grin:
Kenny Elisonde-Dominik Nerz--&gt;Nerz 1,60@bet365✅✅
Ten Pinot jezdzi w kratke dzis sie meczyl na jednym z podjazdow i miał problemy, ciagnał go właśnie Elisonde, i to mnie zaciekawiło, jezeli Pinot bedzie miał kłopoty to do pomocy zostanie mu Elisonde, a w BMC wyglada na to ,że kazdy sobie rzepke skrobie i Nerz moze jechac dla siebie, takie odnosze wrazenie, chlopak jedzie naprawde fajny wyscig, i nawet bez takiej sytuacji może byc lepszy od małego francuza

Antypatriotyczny
Anton-Majka--&gt; Anton 2,00@bet365✅✅
Dlaczego tak? Bo Anton jest powiedzmy jednym z liderów ekipy tam nikt na nikogo pracował nie będzie i Anton na pewno bedzie chciał znów powalczyc o zwyciestwo na etapie, a Majka na profilu na facebooku napisał że czuje sie dobrze blablabla ale nie zapomina pomoc Rochowi w zajeciu jak najlepszego miejsca, niestety, a jakos nie widzi mi sie ten Roche jutro w czołówce

A co do jutrzejszego zwyciezcy o ile nie pojdzie jakis odjazd wczesniej i dojedzie to moim zdaniem albo Nibali albo Sanchez albo Anton albo Rodriguez albo Pozzovivo, ktoś z tej 5tki
 
Otrzymane punkty reputacji: +40
K 1,5K

kulu

Użytkownik
Dobra temat Betancura zakończony. Ja zostaję przy swoim, że na razie bardzo zawodzi (nawet po długiej przerwie powinien spisywać się lepiej) i nie wierzę w jego odrodzenie w trzecim tygodniu. Jest w zbyt słabej formie żeby wygrać etap nawet z jakiejś odpuszczonej ucieczki.
Profil 14 etapu wygląda bardzo fajnie. Trasa krótka (155,7 km), cały czas góra-dół i meta etapu na podjeździe. Czego chcieć więcej? Dziś kolarze nie będą mieć zbyt dużo czasu na odpoczynek, spodziewam się od początku mocnego tempa. Faworyci będą musieli się bardzo pilnować bo można sporo stracić.
Vicenzo Nibali -Chris Horner 1,70 bet365 ✅ 2 - 3
Zgadzam się z typem Lemoneky. Nibali teraz na pewno sobie przypilnuję Hornera, pozostali zawodnicy też będą pilnować &quot;dziadka&quot; i nie będzie mu już tak łatwo odjechać.Horner to wiekowo kolarz i w końcu musi &quot;pęknąć&quot;. Może dzisiaj na trudnym, górskim etapie?
Forma Włocha idzie cały czas w górę. Nie raz już pokazał, że potrafi przygotować się na trzytygodniowe wyścigi. Wg to najlepszy góral Vuelty i powinien dziś powalczyć nawet o wygranie etapu.
 
martinus 491

martinus

Użytkownik
A. Valverde -I. Basso 2 @ 2.20 Unibet
Nie powiedziałby czy Valverde jest aż takim faworytem w starciu z Włochem. Profil dzisiejszego etapu zdaje się raczej preferować Basso. Krótki etap zakończony trudnym podjazdem może w końcu stworzyć spore różnice pomiędzy głównymi faworytami. Jeżeli Basso rzeczywiście myśli o podium w wyścigu powinien dzisiaj mocno pojechać i zyskać jakąś przewagę nad pozostałymi pretendentami do podium w klasyfikacji generalnej, w tym nad Valverde.
 
valverde 9,7K

valverde

Użytkownik
David Arroyo - Leopold Konig 1 @ 2.25 Betsson
Obaj kolarze są liderami w swoich ekipach z przyzwoitymi pozycjami w klasyfikacji generalnej. Czech to jedno z objawień Vuelty, gdyż spisuje się powyżej oczekiwań, zaś na jednym z górskich etapów odniósł zwycięstwo. Czemu wiec stawiam na Arroyo. Po pierwsze primo na etapie 10 był znacznie lepszy od Czecha, który prędzej czy później zacznie odczuwać trudy trzygodniowego grand Touru. Arroyo jest o wiele bardzie doświadczonym zawodnikiem dlatego też na pewno lepiej potrafi rozłożyć siły na tak długie ściganie. Po drugie primo dzisiaj jest ekstremalnie trudny etap, a mam wrażenie, że Czech w tak trudnych warunkach już tak dobrze sobie nie poradzi. No i po trzecie primo kurs, który moim zdaniem jest zbyt dobry, ażeby nie spróbować.
 
lemoneky 1,2K

lemoneky

Użytkownik
David Arroyo - Leopold Konig 1 @ 2.25 Betsson

Obaj kolarze są liderami w swoich ekipach z przyzwoitymi pozycjami w klasyfikacji generalnej. Czech to jedno z objawień Vuelty, gdyż spisuje się powyżej oczekiwań, zaś na jednym z górskich etapów odniósł zwycięstwo. Czemu wiec stawiam na Arroyo. Po pierwsze primo na etapie 10 był znacznie lepszy od Czecha, który prędzej czy później zacznie odczuwać trudy trzygodniowego grand Touru. Arroyo jest o wiele bardzie doświadczonym zawodnikiem dlatego też na pewno lepiej potrafi rozłożyć siły na tak długie ściganie. Po drugie primo dzisiaj jest ekstremalnie trudny etap, a mam wrażenie, że Czech w tak trudnych warunkach już tak dobrze sobie nie poradzi. No i po trzecie primo kurs, który moim zdaniem jest zbyt dobry, ażeby nie spróbować.
Znacznie gorzej czyli 20 sekund, a szkoda że nie wiesz albo zapomniałeś dodać że Czech miał tzw. srake wtedy a czasówke pojechał tysiąc razy lepiej od Arroyo
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Znacznie gorzej czyli 20 sekund, a szkoda że nie wiesz albo zapomniałeś dodać że Czech miał tzw. srake wtedy a czasówke pojechał tysiąc razy lepiej od Arroyo
Ale jaki związek ma czasówka z górskimi etapami gdzie jak wiemy nawet najlepszy góral nie jest dobrym specjalistą od czasówek. Pierwszy przykład Basso czasówki jeździł i jeździ żałośnie a w górach jeździł i teraz też jeździ bardzo dobre. Czasówka kompletnie nie jest adekwatna do jazdy po górach!
Również grałbym na Arroyo bo sam mówił że na 3 tydzień będzie największa moc, a to co jeździł w VaB daje nadzieje na dobry wynik na VaE. Poza tym na pierwszych etapach David się przewrócił i miał problemy z udem ale teraz już jest wszystko w porządku.
Oferta ogólnie żałosna nie ma z czego wybierać i na pewno lepiej na live wychodzi granie ;)
 
cibeles 969

cibeles

Użytkownik
No to jak wynika z transmisji, robi nam się pogoda rodem z Giro w tym roku ... Transmisja póki co przerwana, a i o typy można się obawiać, bo będzie mocno loteryjnie w cięzkich warunkach.
 
lemoneky 1,2K

lemoneky

Użytkownik
Ale jaki związek ma czasówka z górskimi etapami gdzie jak wiemy nawet najlepszy góral nie jest dobrym specjalistą od czasówek. Pierwszy przykład Basso czasówki jeździł i jeździ żałośnie a w górach jeździł i teraz też jeździ bardzo dobre. Czasówka kompletnie nie jest adekwatna do jazdy po górach!

Również grałbym na Arroyo bo sam mówił że na 3 tydzień będzie największa moc, a to co jeździł w VaB daje nadzieje na dobry wynik na VaE. Poza tym na pierwszych etapach David się przewrócił i miał problemy z udem ale teraz już jest wszystko w porządku.

Oferta ogólnie żałosna nie ma z czego wybierać i na pewno lepiej na live wychodzi granie ;)
Dawid, źle mnie zrozumiałeś, ja nie porównuje czasówek do etapów górskich, a raczej forme zawodnika czasową do jego potencjalnych możliwości na tejże czasówce, Arroyo pojechał znacznie poniżej oczekiwań co oznacza ,że w dobrej formie nie jest
Wyszło na moje chociaż Arroyo pojechał lepiej niż oczekiwałem

Jutro ma być podobna pogoda do dzisiejszej więc opłaca się grać przeciwko Majce , bo jak widać ta pogoda nie leży naszemu rafałowi niestety, przeciwko Rochowi i Samu Sanchez z etapu na etap jedzie coraz lepiej co warto zauwazyc

Hmm zestawili na Bet365 Majke z Uranem, i bądz tu mądry, w normalnych warunkach Majka , ale wiadomo czy znów obaj nie przyjadą w Grupetto? Za mało informacji napływa z Vuelty żeby stwierdzic czy Majka sie pochorował wywrócił czy tak wyziebil że nie był w stanie jechać, w każdym razie jutro jest taka sama pogoda co bedzie miało duży wpływ na rywalizacje moim zdaniem

Ale konsekwentnie

Vincenzo Nibali-Christian Horner--&gt;Nibali 1,75@Bet365✅
Dziś Nibali pokazał ,że jest naprawde mocny i chyba przy zwyzkujacej formie a widać ze forma rośnie nikt mu tego zwycięstwa nie odbierze, zwłaszcza że Nibali chłodu sie nie boi i w takim warunkach jest bardzo mocny co pokazał np. na Giro. Nie odpusci Hornerowi bo wciąż ma niedużą przewage i uważam że będzie chciał przyjechać przed nim.

S.Sanchez-Nicholas Roche--&gt;Sanchez 1,65@Bet365⛔
Widzieliśmy jak Roche się dzisiaj męczył, jego pomocników brak wszyscy w odwrocie łącznie z Rafałem, natomiast Euskaltel jedzie równy dobry wyścig co prawda bez fajerwerków, ale tak jak przewidywałem forma Sanchez&#39;a rośnie dziś przyjechał 5 myśle ,że jutro będzie podobnie, zwłaszcza ,że finałowy podjazd jutro jest znacznie cięższy niż był dzisiaj, bo dziś był jak na standardy Vuelty lekki. Stawiam na Sancheza ,który dobrze spisał się w takich warunkach pogodowych.

Mikel Nieve-Igor Anton--&gt;Nieve 1,85@Bet365⛔
Co prawda obaj jadą na podobnym poziomie , to Nieve jedzie równiej Anton ma wzloty i upadki dziś przyjechał za Mikelem, każdy walczy tam o nowe kontrakty nikt na nikogo nie pracuje bo nie ma wyraznego lidera kogos kto walczylbym o top 5 Vuelty więc Nieve Anton Sanchez czy taki Landa który dziś przyjechał na dobrym 9 miejscu każdy jedzie dla siebie. No i myślę ,że regularność Nieve zwycięży z Antonem(no i ma deszczowe nazwisko facet a jutro zapowiadaja deszcz :p )

Reszte typów podam wrazie czego live albo jak coś mi przyjdzie do głowy innego jeszcze, bo pary są tak zestawione ,że ciężko coś więcej typować biorąc pod uwage warunki atmosferyczne
Można by znów nad Kenigiem sie zastanowic,para Pinot Pozzovivo, no ciezko cos wyrokowac, jakby Kangert dostał wolna reke to mysle że przyjechałby przed Moreno, ale czy on ma wolna reke to do konca pewien nie jestem, zreszta Moreno tez juz chyba nie ma, wiec moznaby sie nad Kangertem zastanowić ale z drugiej strony jemu też zdarza sie w kratke jezdzic na tej Vuelcie, jeszcze widziałbym Zaugga przed Szmydem, Szmyd 3 w kolejnosci pomagier Alejandro, Zaugg ostatni w kolejnosci(oficjalnie) pomagier Roche&#39;a, bo Krezuiger chyba jedzie dla jaj ten wyścig a Majka był chroniony a teraz nie wiadomo co będzie..Majka przed Uranem ? No z Urana schodzi powietrze z etapu na etap gorzej i gorzej, Kolumbijczyk nie lubi takiej pogody pokazał to na Giro że jak była gorsza pogoda to gorzej jechał, ale Rafał nie jest lepszy też wymiękł, jutro zapowiada sie bardzo interesujacy etap
 
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
Valverde-Rodriguez: Rodriguez @2,78 Pinnacle

Czy to jest jakiś żart ten kurs? Czy ja czegoś nie wiem? Purito ma dziś czekać za Moreno czy jak?:razz: Wielkim znawcą kolarstwa nie jestem,ale oglądam regularnie Wielkie Toury i moje zdanie jest takie: i jeden i drugi na takie górki jak wczoraj i dziś są za słabi ale jakbym miał wskazać tego co pierwszy strzeli to jest nim według mnie Valverde.

Valverde według buków jest faworytem dzisiejszego etapu,wyjaśnicie mi panowie dlaczego?

Ja faworyta widzę innego i na niego też dziś stawiam:

Nibali TOP 3 @2,10 Unibet

Jest najlepszy i dziś powinien dołożyć kolejne sekundy do swojej przewagi.
 
K 1,5K

kulu

Użytkownik
Chyba trochę za długi ten etap zrobili organizatorzy. Same podjazdy nie są bardzo trudne, ale sporo namieszać może pogoda. Jeśli znów będzie zimno i deszczowo to przed kolarzami naprawdę trudny etap. Oby tylko nie było sytuacji jak z Ivanem Basso.
Możliwy jest scenariusz, że zawodnicy z drugiego szeregu powalczą o zwycięstwo etapowe, a faworyci między sobą o sekundy w klasyfikacji generalnej.
Dominik Nerz - Michele Scarponi 1,75 unibet ⛔ 30 - 2
W tym pojedynku stawiam na młodego Niemca. Nerz do tej pory spisuję się bardzo dobrze. W klasyfikacji generalnej jest na 13 miejscu, dwie pozycje wyżej niż Scarponi. Wczoraj o ponad minutę szybszy był zawodnik BMC, który wygląda trochę lepiej od Scarponiego w górach. Nerz na pewno będzie walczył o jak najwyższe miejsce w generalce, będzie się mocno zaginał żeby przyjechać wysoko. Natomiast dla Włocha to bez różnicy czy będzie 15 czy 20. On pewnie celuję w jakiś etap.
 
lemoneky 1,2K

lemoneky

Użytkownik
Valverde-Rodriguez: Rodriguez @2,78 Pinnacle
Czy to jest jakiś żart ten kurs? Czy ja czegoś nie wiem? Purito ma dziś czekać za Moreno czy jak?:razz: Wielkim znawcą kolarstwa nie jestem,ale oglądam regularnie Wielkie Toury i moje zdanie jest takie: i jeden i drugi na takie górki jak wczoraj i dziś są za słabi ale jakbym miał wskazać tego co pierwszy strzeli to jest nim według mnie Valverde.
Valverde według buków jest faworytem dzisiejszego etapu,wyjaśnicie mi panowie dlaczego?
Ja faworyta widzę innego i na niego też dziś stawiam:
Nibali TOP 3 @2,10 Unibet
Jest najlepszy i dziś powinien dołożyć kolejne sekundy do swojej przewagi.
Pewnie dlatego, że ma najwięcej do odrobienia, może dlatego ,że wiedzą że po wczorajszym etapie jest wsciekly bo poszedl sie odlac i wtedy katusha podkrecila tempo i Alejandro zostal i w sumie na tym podjezdzie nie tracił a do Purito w stosunku do poczatku podjazdu odrobił 15 sekund, więc jak nie pojdzie siku a chce wygrac to musi dzis zaatakować
Edit@ Podsumowanie etapu
Liderzy na czysto, akcja Roche&#39;a nie wiele tak naprawde wniosła bo kiedy tylko Kisierlovski i wczesniej Astana podkrecili tempo to przewaga lidera Saxo topniała w oczach i z 1:20 zrobiło się.. 13 sekund. Cieszę się, ze Arroyo przejechał przed Konigiem, bo mam nadzieje na wyzszy kurs na Czecha, a Arroyo jest w słabszej formie, po prostu jechal w ucieczce, dzis pewnie sie ujechał troche i jutro nie wytrzyma ostatniego podjazdu, warto grać też przeciwko Rafałowi niestety, bo widać jaką role bedzie pełnił, chyba nie dadza mu powalczyc o etapowy sukces, Sanchez po wczorajszym bardzo dobrym wystepie dzis nie był tak świeży , myślę , że warto też grac przeciwko Scarponiemu , który to uciekał już 2 raz i jutro będzie chyba odpoczywał i sprobuje za 3-4 dni, podobnie Henao może Nieve, który nie jest w formie jednak chyba co pokazało szybkie odpadnięcie z ucieczki i duza strata na koniec, Pinot przegrał z Pozzovivo , jutro może być podobnie. No i konsekwentnie Nibali przed Hornerem, widać ze Enzo walczy cały czas chociaż nei musi, dodam ,że on NIGDY nie WYGRAŁ etapu na Vuelcie , chociaż wygrał już cały wyścig i na pewno jest zmotywowany żeby wygrać etap, może jutro? para Valverde Rodriguez, chyba zawsze bedzie juz dla mnie zagadką ???? ..
Jeszcze jedno, jutro jest tak naprawde przedostatni etap, w którym może dojść do poważniejszych zmian w generalce, więc kolarze tacy jak Valverde czy Rodriguez powinni atakować, ew. poza królewskim etapem etap 18 , ale tam podjazd do mety ma tylko 5 km mimo swojego stopnia trudnosci to za mało moim zdaniem
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Wyścig niesamowity. Widzę że nie ma sensu ruszania H2H pomiędzy najlepszymi bo oni tak się tasują że jest 50/50. Nie ma mocniejszego od innych, chociaż z grupy Valverde, Rodriguez, Horner, Nibali i Pozzovivo najlepszy jest Nibali z Hornerem.
Na jutro sporo betów ale obserwacje wskazują na to że powinno być ok.
Sergio Henao - Jao Mendes 1 @ 1,85 Unibet ⛔

Mendes jakiś gościu z Netappu, człowiek z cyklu sprawdź kto to bo nie znam typa. Przyjeżdża w okolicach 30 miejsca, raczej na więcej go nie stać, niżej zawsze może przyjechać ;) Henao mimo wszystko jakaś firma to jest, dzisiaj słabo ale zauważyłem że Henao raz jedzie wysoko a na drugi dzień cieniuje i taką zasadę mam nadzieję przyjmie jutro czyli będzie wysoko. Etap mógłby mu nawet pasować na wygranie, ale chyba nie ta noga i nie ten cykl przygotowań.
Robert Kiserlovski - Tanel Kangert 1 @ 2,00 Unibet ✅
Robert to ostatni gregario Hornera, robi niesamowitą robotę bo to on odczepia przeważnie pozostałych pomocników. Jest w wysokiej formie tak jak jego lider bardzo długo holuje Hamerykanina i tym samym wysoko przyjeżdża na metę. Kangert to pomocnik Nibalego i prawdę mówiąc sytuacja od kilku etapów wygląda tak samo, najpierw Astana robi selekcje wszyscy pomocnicy odpadają wtedy Kiserlovski zaczyna ciągnąć pod górę i odjeżdża 8-10 kolarzy. Poza tym nie wiadomo czy Kangert jutro będzie tym ostatnim czy może Fuglsang jako ostatni da zmianę.
Domenico Pozzovivo - Thibaut Pinot 1 @ 1,80 Unibet ✅
Dzisiaj Pinot odczepiony z łatwością przez najlepszą 5-tkę wyścigu i dostał prawie minutę do plecaka. Pozzovivo wygląda lepiej na tym wyścigu i to na niego stawiam. Pogoda też na plus dla Dominika bo Pinot ma pełne majty jak widzi wodę na asfalcie i ma po tym jechać.
 
K 1,5K

kulu

Użytkownik
Wczorajszy dzień wyszedł praktycznie na zero. Dziś kolejne starcie najlepszych zawodników Vuelty w górach. Etap zapowiada się bardzo ciekawie, trasa krótka, cały czas góra dół i fajnie wyglądający finałowy podjazd.
- Aramón Formigal (kat. 1; meta; 15,8 km; 4%, max 9,5%)

Ważne informacja dla zawodników: ma być w miarę ciepło i słonecznie, w prognozach nie ma nic o deszczu.
Na początku do ataku ruszą harcownicy i &quot;stacje przekaźnikowe&quot;. Faworyci będą pilnować siebie nawzajem by ruszyć do walki na ostatnim podjeździe. Liczę, że dziś pierwszy etap wygra Vicenzo Nibali. Włoch kontroluję wyścig, teraz trzeba wygrać etap żeby przypieczętować triumf w generalce.

Samuel Sanchez - Rigoberto Uran Uran 1,63 unibet ⛔ 21 - 2
Pierwszy typ który od razu rzucił mi się w oczy. Sanchez jedzie solidnie przez cały wyścig, może bez błysku, ale trzyma dobrą formę. Daje mu to 9 miejsce w generalce ze stratą ponad 7 minut do lidera. Uran podobnie jak całe Sky to duży zawód. Kolumbijczyk jest 24 ze stratą ponad 25 minut. Wczoraj Sanchez był 12, a Uran 14. Hiszpan wcześniej też zajmował lepsze miejsca na górskich etapach: 5, 13 i 5. Kolumbijczyk był: 71, 27 i 33. Wszystko przemawia na korzyść zawodnika Eusklatel. Obawiam się tylko tego, że Uran może zabrać się w ucieczkę która zostanie odpuszczona. Jeśli będą jechać w jednej grupie i dojdzie do pojedynku w górach to zdecydowanie stawiam na Sancheza.

Vicenzo Nibali - Chris Horner 1,45 Expekt ⛔ 26 - 20
Tak jak wspomniałem wcześniej Nibali kontroluję wyścig. Ma prawie minutę przewagi nad Hornerem i wie, że musi go teraz bardzo pilnować. Z zadania wywiązuję się bardzo dobrze, na dwóch ostatnich etapach przyjechał minimalnie wyżej od Amerykanina. Spodziewam się, że Nibali dziś zaatakuję i wtedy Hornerowi nie pomoże nawet Kiserlowski.

Robert Kiserlovski - Tanel Kangert 2,00 William Hill ✅ 31 - 30
Ja zagram ten pojedynek odwrotnie niżej dawid.400. Obaj są pomocnikami i ze swojej roli wywiązują się znakomicie. Szczególnie Chorwat w sobotę i niedzielę wykonał bardzo dobrze swoją pracę. Dziś pewnie też będzie pracował na Hornera. Liczę na to, że Kiserlovski &quot;puści korby&quot; po wykonaniu swojej roboty.
Miejsca na poprzednich etapach przemawiają na korzyść Estończyka. Jeździ bardzo równo, solidnie. Miejsca z ostatnich górskich etapów - Kiserlovski: 16, 18 i 34, Kangert: 18, 11 i 15. Zawodnik Astany jest 10 i na pewno będzie chciał utrzymać miejsce w TOP-10. Kiserlovski nie musi się tak szarpać, po zostawieniu Hornera może dojechać sobie spokojnie do mety. Wg mnie po takim kursie trzeba spróbować zagrać na Kangerta.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Nicolas Roche – Samuel Sanchez 1,73 WilliamHill ⛔
Roche po słabszym dniu Majki został liderem Saxo już oficjalnie. Sam przedwczoraj też trochę stracił ale myślę, że aż tak źle to z nim nie jest. Wczoraj popracował z kolegami z ekipy i kilka sekund odrobił. To świadczy o tym, że chyba nie jest wypompowany. Ogólnie od początku wyścigu jedzie bardzo aktywnie, sporo walczy. Sanchez natomiast jedzie bez rewelacji ale solidnie i ciągle do przodu. Wczoraj trochę się bujał za grupą faworytów, trochę zostawał, potem dojeżdżał i tak w kółko. Brakuje błysku, by powalczyć z najlepszymi, a taką rolę na dzisiejszym etapie przewiduje dla Roche’a.
 
martinus 491

martinus

Użytkownik
Jak już słusznie zauważono tegoroczna Vuelta jest bardzo ciężka do przewidzenia. W związku z tym postanowiłem dzisiaj poszukać nieco wyższego kursu.
A. Valverde - J. Rodriguez 2 @ 2.85 bet365✅
Purito póki co jedzie bardzo asekuracyjnie a mimo to jest czwarty w klasyfikacji generalnej z niedużą startą do Valverde. Wszyscy pamiętamy jak na TDF jego forma rosła z każdym dniem wraz z trwaniem wyścigu. Jeżeli tak też będzie na Vuelcie to wydaje się, że jest to dobry etap do tego żeby zacząć nadrabiać cenne sekundy nad najgroźniejszymi rywalami. Krótka, bardzo selektywna trasa już od samego początku, powinna być pomocna w przeprowadzeniu selekcji jeszcze przed finałowym podjazdem. Kurs jest według mnie zdecydowanie przeszacowany i w związku z tym warto zaryzykować.
 
K 1,5K

kulu

Użytkownik
Patrząc na profil można pomyśleć - etap dla sprinterów. Sprawdzając wyniki z płaskich końcówek można się zastanawiać czy są na Vuelcie jacyś sprinterzy w dobrej formie. Taki trochę etap zagadka, niby bez większych trudności, końcówka zupełnie płaska czyli wymarzony odcinek dla sprinterów. Oni już tyle razy mnie zawiedli więc chyba pogram dziś w stronę harcowników. Jak zaatakuję liczna grupa bez zawodników z czołówki to raczej nie będzie dużej determinacji w peletonie żeby ich gonić. Z harcownikami ten problem, że ciężko przewidzieć kto zaatakuję, kogo odpuszczą...
Buki się nie postarały z ofertą, ciężko znaleźć coś ciekawego. Wpadło mi w oko takie coś:
Anthony Roux - Juan Antonio Flecha 2,60 bet365 ⛔ 36 - 71
Wg mnie kursy przeszacowane. Roux miał dwa dobre miejsca, 7 na 5 etapie i 9 na 12 etapie. Poza tym kilka średnich miejsc, ogólnie bez szału. Flecha zajmował 5 miejsce na 6 i 7 etapie, później zanotował też kilka dobrych pozycji: 26, 23, 19 i 11. Hiszpan znany jest też z tego, że lubi zabrać się w ucieczkę. Próbował swoich sił bez większego powodzenia w poniedziałek. Może dziś kolejny odjazd? W sprinterskim pojedynku wg mnie większe szanse ma Flecha. Podsumowując - nieznacznym faworytem w tej parze jest Flecha i po takim kursie można spróbować.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom