>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Kolarstwo 2017 - Tour de France (01.07-23.07)

Status
Zamknięty.
colorados 334

colorados

Użytkownik
http://eurosport.onet.pl/kolarstwo/tour-de-france-uran-ukarany-ma-wieksza-strate-do-aru/78njbb

I teraz pytanie jak rozstrzygnąć parę Aru - Uran ? Bo jeśli doliczyć 20 sekund kary, to schodzi za Fabio.
to jest całkiem co innego, nie chodzi o klasyfikacje na etapie, tylko karę do generalki
a tak z innej beczki co sądzicie o ewentualnym zwycięstwie Frooma? w tym roku widać, że jest w gorszej formie, ale w perspektywie czasówka, która jeździ najlepiej z pozostałych więc troszkę czasu nadrobi. Czy to był dzisiaj jednodniowy lekki kryzys, końcówka mu mogła nie podpasować. Na pewno zachęci Aru, Bardeta do ataków, zresztą nie mają wyboru, bo dzisiaj można było jeszcze te dodatkowe 10 sekund nadrobić, gdyby atak poszedł troszeczkę wcześniej. Zapowiadają się ciekawe kolejne etapy, chociaż przynajmniej moim zdaniem Froome ciągle największym faworytem, ale może jeszcze dużo się wydarzyć
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Fantastycznie oglądało się dzisiejszy finisz. Nie doceniłem trochę Urana, który pokazał, że jest w życiowej formie. Moc Bardeta i Aru, który detronizuje samego Froome&#39;a i to generalnie jest wiadomość nr 1. Landa, który jest pomocnikiem nr 1 zostawił Froome&#39;a i starał się pojechać na siebie. Dla Chrisa to był jednak zbyt ostry podjazd. 4 kandydatów do końcowego triumfu. Myślę jednak, że jutro będzie dzień dla uciekinierów, a faworyci pojadą na zero.
Niestety tylko wybrane fragmenty mogłem ogladać. Froome zostawiony ale jak mówisz, zbyt ostry podjazd, a on tak skoczny jak Aru i Bardet nie jest. Co też Landa dziś wymyślił, że zostawił swojego lidera w końcówce? Chyba robi sobie reklamę i będzie szukał nowej ekipy.
http://eurosport.onet.pl/kolarstwo/t...-do-aru/78njbb I teraz pytanie jak rozstrzygnąć parę Aru - Uran ? Bo jeśli doliczyć 20 sekund kary, to schodzi za Fabio.
Jak pisał Colorados, w wynikach etapowych jest tak jak było, bonusa dostał do generalki, podobnie jak Bennett i Pauwels. Bardet też brał bidon ale od kibica, więc kary nie dostał. Jeśli pił to absolutnie do ukarania (ale żaden kolarz nie pije niczego branego od kibiców). Równi i równiejsi?
a tak z innej beczki co sądzicie o ewentualnym zwycięstwie Frooma? w tym roku widać, że jest w gorszej formie, ale w perspektywie czasówka, która jeździ najlepiej z pozostałych więc troszkę czasu nadrobi. Czy to był dzisiaj jednodniowy lekki kryzys, końcówka mu mogła nie podpasować. Na pewno zachęci Aru, Bardeta do ataków, zresztą nie mają wyboru, bo dzisiaj można było jeszcze te dodatkowe 10 sekund nadrobić, gdyby atak poszedł troszeczkę wcześniej. Zapowiadają się ciekawe kolejne etapy, chociaż przynajmniej moim zdaniem Froome ciągle największym faworytem, ale może jeszcze dużo się wydarzyć
Dla mnie Froome jest nadal faworytem, chociaż wygląda na to, że na szczęście walka będzie do czasówki w Marsylii, a nie jak to bywało, że na pierwszym górskim etapie w zasadzie się kończyły emocje.

13. etap
Jutro, jak wyżej zostało wspomniane, etap dla uciekinierów. Od podjazdu do mety za daleko, żeby jakieś większe akcje próbować zawiązywać na podjeździe. Chyba, że na zjeździe - gdyby Sky przeciągnął Kwiatkowskiego do ostatniego podjazdu, to by mogło być bardzo ciekawie. Michał jest w świetnej dyspozycji, więc jeśli pójdzie w ucieczkę to wiedz, że będzie się działo ????

Co za pary powystawiali, że nawet nie ma za co się złapać. Bwin jednak nie zawodzi i zawsze służy takim zakładem:
13. etap - Przewaga zwycięzcy: 1 sekunda lub mniej 2,25 Bwin ✅
Coś podobnego grałem na etapie 9. (po którym Majka się wycofał). Jutro etap krótki, bo tylko 101 km. Ciężko powiedzieć, czy dojedzie ucieczka, bo może nawet nie mieć kiedy odjechać. Od szczytu do mety jest aż 27 km ciągle w dół ale ostatnie 14 to już w sumie nie zjazd, tylko lekko w dół. Wystarczająco długo, żeby jakaś grupka dogoniła samotnego uciekiniera. W niedzielę na dość podobnej końcówce próbował szczęścia Bardet ale jednak został doścignięty i grupa wjechała razem walcząc w sprincie. Jutro myślę, że najlepsi mogą pójść na remis, bo ciężko będzie rozerwać wszystkich. Przewiduję, że o zwycięstwie zdecyduje sprint z grupki.​
 
inzaghi78 2,7K

inzaghi78

Użytkownik
Mam podobne zdanie do sumada90 Froome nadal pozostaje faworytem ale na szczescie wydaje sie ze do czasowki beda emocje.

Czy mysle ze Froome jest najlepszy ?? NIE
Ale ma taka ekipe ktora go wciagnie prawdopodobnie przy kazdej chwili slabosci.
Aru i Bardet musza miec swiadomosc faktu ze przyjezdzanie razem nic im nie da bo na czasowce im Kenijczyk zrobi znaczna roznice.
Moze gdyby sie Uran zagial a wyglada na mocnego a i na czas potrafi jezdzic calkiem przyzwoicie -- tylko pytanie co on jeszcze moze namieszac w kwestii zwyciestwa.
Przykro natomiast patrzec na Quintane ktory jednak jak na goscia majacego w planach wygrac 2 wielkie toury to slabizna ze w oczy szczypie -- chyba przeszarzowal z planami w tym roku.
Takze sytuacja niestety wyglada tak ze Sky jako ekipa jest na tyle mocny ze ciezko znalezc godna ekipe ktora moglaby powaznie zagrozic ale czym bylby sport bez niespodzianek i marzy mi sie tak minuta straty Froome do Aru czy Bardet przed czasowka zeby byly wieksze emocje. :razz:
 
psotnick 846,4K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
Tour de France. Stage 13. Saint-Girons - Foix. 101 km
Froome, Chris - Uran, Rigoberto : Uran, Rigoberto @ 1.85 ⛔ 8-10
Marathon

Uran niespodziewanie stał się głównym faworytem do podium, a może i coś więcej w perspektywie czasówki na przedostatnim etapie. W ostatnich dniach sygnalizuje wręcz, że moc jest z nim: w Chambery wygrał, wczoraj był drugi. Dzisiaj też bardzo dogodny profil trasy na dobrą jazdę Kolumbijczyka, zwłaszcza w zestawieniu z Frommem. Wczoraj Brytyjczyk kompletnie zaprzepaścił świetną robotę swojej ekipy, został na ostatnim podjeździe i stracił koszulkę lidera. Strata tylko 6s do Aru, ale dzisiaj nie ma widoków na szybkie jej odzyskanie, etap krótki dynamiczny, z dwoma podjazdami, ale do mety prowadzi 25km zjazdu i finisz na płaskim. To nie są warunki gdzie Krzysiu może i powinien atakować, raczej poczeka na inne górskie etapy. Uran nie odstaje pod górę, a do tego jest szybszy na kresce, do tego wczoraj dostał karę 20s za bidony, traci teraz 55s więc ma motywację żeby jeszcze bardziej zbliżyć się do podium.

Tour de France. Stage 13. Saint-Girons - Foix. 101 km
Narodowość zwycięzcy: Francja @ 2.90 ✅ 1. Barguil
Unibet

Dzisiaj 14. Lipca, Dzień Bastylii, święto narodowe Francji Ta data tradycyjnie sprawia, że na Tour de France wtedy szaleją &quot;€žwaleczni francuscy kolarze&quot;€. Oczywiście organizatorzy nieprzypadkowo na ten dzień dali etap o profilu idealnie skrojonym pod ucieczkę. Nie mam wątpliwości, że dzisiaj w ucieczce będzie nadreprezentacja gospodarzy z dużą szansą na powodzenie któregoś z nich, a do wyboru całe tłumy kandydatów z odpowiednio dużą stratą do lidera, żeby liderzy zostawili ich w spokoju: Pinot, Barguil, Rolland, Calmejane i jeszcze paru innych.
 
S 0

stluczka

Użytkownik
A co myślicie o takim scenariuszu. Atak Kwiatka z Froomem na 1-2 km przed szczytem i zjazd na wariata. Obu zawodników, przy braku Nibaliego, to chyba najlepsi zjazdowcy w peletonie, a co robi Kwiato na płaskim to już w TdF pokazał. Trochę partyzantka ale... ????
 
zibi16 1,1M

zibi16

Moderator
Członek Załogi
Tak jak koledzy wyżej liczę, że ucieczka dojedzie do mety, może Kwiato będzie w ucieczce, końcówka jest dla niego świetna, długi zjazd na którym czuje się jak ryba w wodzie.
Także, jestem tego zdania, że w ucieczce może być większość Francuzów, dlatego typuję zwycięstwo jednego z nich.
Nie stawiał bym na Pinota, po Giro jest on wypompowany i to z każdym startem pokazuje.
Czołówka pewnie dojedzie do mety razem, gdyż jest długi zjazd do mety i wątpię aby ktokolwiek uciekł na zjeździe. Dziś krótki etap zaledwie 100 km.
L. Calmejane - T. Pinot 1,42 STS ✅✅✅ 59 - 101 - Kurs może nie zachwyca ale wydaje mi się, że typ będzie na plus. Nawet Calmejane typuję jako zwycięzce dzisiejszego etapu, wydaje mi się, że to właśnie ten Francuz wygra.
D. Martin - R. Uran 1,75 eFortuna ✅✅✅ 6 - 10 - Tutaj typ pod końcówkę, zdecydowanie szybszym kolarzem jest Martin i to on powinien na samym końcu wyprzedzić Urana a może i pozostałych kolarzy z którymi będzie się ścigał.
 
maer 216,2K

maer

Typer A-League
Tak ode mnie jak bym jeszcze Quintany nie skreślał szczególnie że Froome wczoraj pokazał że nawet przy takiej pomocy swojej grupy Sky jest po prostu słaby i Bardet i Aru łyknęli go jak chcieli, z drugiej strony to nawet lepiej jakby Froome przegrał bo ja osobiście wolę kolarzy którzy potrafią sobie radzić sami nawet w ciężkich sytuacjach.
 
Semtex 247,7K

Semtex

Użytkownik
Tak ode mnie jak bym jeszcze Quintany nie skreślał szczególnie że Froome wczoraj pokazał że nawet przy takiej pomocy swojej grupy Sky jest po prostu słaby i Bardet i Aru łyknęli go jak chcieli, z drugiej strony to nawet lepiej jakby Froome przegrał bo ja osobiście wolę kolarzy którzy potrafią sobie radzić sami nawet w ciężkich sytuacjach.
Łykneli go na 200m o 20% nachylenie wg mnie to nie ze względu na słabszą forme Frooma tylko jego styl jazdy, on raczej jest mniej dynamicznym kolarzem i jeśli nie urywa rywali wcześniej kręcąc dużo mocniej to takie końcówki przeważnie przegrywa.


Quintana - Contador @1.63

Gram to dlatego ponieważ sądzę, że pod Mur de Peguere pójdzie mocniejsze tempo i Alberto może zostać urwany widać u niego, że forma już nie ta do tego już był chyba w 3 kraksach na tym turze i jest mocno poobijany.
 
Y 118

yasiu1

Użytkownik
1. A. De Marchi - J. Bakelants 2 @ 1,73 1xbet ✅
2. G. Van Avermaet - S. Chavanel 2 @ 1,37 1xbet ⛔
3. F. Aru m.1-10 2,00 Fortuna ✅

Jestem bardzo ciekawy jak potoczy się 13 etap. Zgadzam się z opinią, że teoretycznie jest to etap dla uciekinierów. Jednak podobne zdanie panuje pewnie w peletonie. Należy się spodziewać, że od kilometra 0 będzie trwała walka o zabranie się do ucieczki. Etap jest na tyle krótki, że zanim uformuje się ucieczka kolarze będą już blisko mety, więc akcja może spalić na panewce, a o zwycięstwo znów będą walczyć faworyci wyścigu. Dlatego typuję, że Aru znów znajdzie się w dziesiątce.
Ponadto wybrałem pary w których jeden z kolarzy jest lepszym góralem, ponieważ ostatni podjazd jest bardzo trudny i można na nim stracić wiele minut.
 
valverde 9,7K

valverde

Użytkownik
Uran - Froome Typ: 2 @ 1.90 STS✅
Bardet - Aru Typ: 2 @ 2.25 STS✅


Z dzisiejszej ostatniej górki 25 km zjazdów więc wiaro w jakieś epickie ściganie w mojej ocenie płonna. Faworyci choć mogą się nieco rozjechać na górze, to na zjazdach powinni stworzyć parę grupek i przyjechać razem.

Co do pierwszej pary, to spodziewam się, że SKY będzie chciało wziąć odwet, zaś Froome pokazać miejsce w szeregu innym. Ponad 6 godzin na rowerze wczoraj na pewno wszystkim dało się we znaki wszystkim, ale jak wiadomo SKY to drużyna, która ma doskonałe zaplecze również naukowe, więc zakładam, że ich kolarze a w szczególności Froome zregenerują się szybciej. Uran jak wielokrotnie podkreślano, to nie jest kolarz na 3 tygodnie i pomimo, że bardzo mi imponuje na tegorocznym TdF (wygrany etap na jednej przerzutce) to jednak może dzisiaj mu nieco brakować.

Co do drugiej pary. Obaj kolarze przyjadą obok siebie w tej samej grupie, więc nie wiem czemu buki faworyzują mniejszego Bardet. Aru to lepszy sprinter, a mając żółtą koszulęna sobie na pewno zechce podkreślić swoje prowadzenie jakąś wysoką lokatą nawet z małej grupki.
 
Otrzymane punkty reputacji: +42
skilorrpl 12

skilorrpl

Użytkownik
Za kolarzami dwa etapy w Pirenejach . Bardzo ciekawe jeśli chodzi o klasyfikacje generalna , okazało się ze SKY ma problemy wewnątrz .. Landa strzela fochy na lewo i prawo . Wczoraj odjechal licząc na wygrana etapową .. przegrał . 14 etap wydawało by się płaski - jedyne premie - 2 trzeciej kategorii na około 30km przed metą .Jednak wydaje się że ten etap nie padnie łupem typowych sprinterów ( kittel,greipel,groenewegen ) . Ostatnie kilemetry to jednak jest Lekki podjazd który faworyzuje kolarzy &#39;klasycznych&#39; takich jak gilbert,kwiatkowski czy też mattheus . Z tego też względu obstawiam mistrza świata z Ponferady przed Albasinim
Kwiatkowski v Albasini 1.62
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Tak jak myślałem, Kwiatkowski wczoraj się wyrwał do przodu ale niestety Sky go zatrzymało. Wielka szkoda, bo przecież gdyby dojechał do mety z Contadorem, Quintaną i Barguilem to mielibyśmy zwycięstwo etapowe. Na kresce Kwiatek byłby zdecydowanie najszybszy z tej grupki.
Bardzo ciekawe jeśli chodzi o klasyfikacje generalna , okazało się ze SKY ma problemy wewnątrz .. Landa strzela fochy na lewo i prawo . Wczoraj odjechal licząc na wygrana etapową .. przegrał .
Landa to jednak może być taktyka zespołu, żeby zrobić z Hiszpana drugiego faworyta. Aru nie ma zespołu do pomocy, bo Cataldo i Fuglsang odpadli. Przy atakach Landy już będzie musiał atakować i w ten sposób obaj go mogą zajechać.
Lekki podjazd który faworyzuje kolarzy &#39;klasycznych&#39; takich jak gilbert,kwiatkowski czy też mattheus
Matthews, nie mattheus.
14. etap


John Degenkolb - Edvald Boasson Hagen 1,80 STS ✅ 36-3
Etap raczej nie dla klasycznych sprinterów. Te górki na trasie powinny przesiać najszybszych kolarzy i szansę powinni mieć specjaliści od klasyków. Degenkolb potrafi hopki przejeżdżać ale tu może być za trudno, do tego sam finisz pod górę. Niemiec bardzo słabo tu jedzie, jak na jego możliwości - tylko dwa razy w TOP10 się zjawił na mecie. Końcówka go nie preferuje, jeśli Trek myśli o wygraniu etapu to powinni wysłać w odjazd Felline, ten ma większe szanse.
Hagen podjazdów się nie boi i taki etap jak dziś nawet jest w stanie przejechać w głównej grupie, o ile nie będzie wielkiego tempa. Końcówka mu pasuje, jest aktywny na tym wyścigu i moim zdaniem jest duża szansa, że go zobaczymy w ucieczce.
 
valverde 9,7K

valverde

Użytkownik
Bardet - Froome Typ: 2 @ 1.98 STS ✅
Bardet - Aru Typ: 2 @ 2.20 Bwin ⛔

Jak koledzy słusznie zauważyli etap dla uciekinierów. Faworyci zapewne zagrają na remis. Będą się oszczędzać i przyjadą razem w głównej, dużej grupie. Najmocniejsze ekipy, jak SKY zapewne zadbają aby liderzy przyjechali bezpiecznie, bez kraks w czubie grupy. Dlatego też nie rozumiem czemu bukmacher faworyzuje to Bardet. Francuz niedość, że jest drobniejszym kolarzem od Frooma, więc prędkości na finiszach z reguły osiąga niższe. tak ostatnio regularnie przyjeżdża za Chrisem. Typ jest oczywiście nieco loteryjny, ale nie gram tu Frooma jako faworyta, tylko jako doga po znacznie lepszym kursie.
Przy Aru argumentacja identyczna, a i kurs wyższy.
 
L 180

lukbor

Użytkownik
Czy Tiesj Benoot (BEL) zajmie miejsce w top 10? TAK @ 3,80 Bwin
Trochę faktów przemawiających za tym typem. Zawodnik drużyny Lotto Soudal jest typowym kolarzem wyścigów jedno dniowych w klasyfikacji One day races zajmuje miejsce 18. Jest najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem swojego zespołu w Tour de France aktualnie jest na miejscu 22 ze stratą 35&#39;33&quot; wiec jeżeli pójdzie w odjeździe nie będzie wielkiego ciśnienia wśród liderów by go gonić. Na poprzednich podobnych etapach w wyścigu zajmował miejsca etap 3 -15 miejsce, 4 - 9 miejsce. Natomiast na górskich etapach zajmował pozycję 12 , 17 a więc typ jak najbardziej ma szansę na +
 
Otrzymane punkty reputacji: +42
psotnick 846,4K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
Tour de France. Stage 14. Blagnac - Rodez. 181,5 km
Różnica zwycięzcy: 2 s lub więcej @ 3.00 ⛔
Unibet

Profil dla punczerów albo ucieczki, przy czym jedno nie wyklucz drugiego. Pofałdowany w drugiej części etapu, kilka selektywnych dla klasycznych sprinterów wzniesień, w tym ostatnie La Primaube, po którym następuje 11km zjazdu do mety, a ostatnie 500m to finisz pod górę. Do tego spodziewany spokój wśród głównych faworytów generalki. Myślę, że to razem wzięte to są wystarczające okoliczności, żeby finisz z większej grupy nie był pewnikiem, jakiś samotny rajd prawdopodobny, a przecież nawet pod przy finiszu puncherów te 2 s da się zrobić jak ktoś dobrze depnie.
 
Y 118

yasiu1

Użytkownik
Michael Albasini m. 1-5 @ 5,00 Fortuna
Michael Albasini jest zawodnikiem stworzonym do tego typu wyścigów. Szwajcar jest niezwykle doświadczonym kolarzem, dobrze radzącym sobie w pagórkowatym terenie, a do tego dysponującym niezłym finiszem z grup. Uważam, że od początku nastawiał się na ten etap i jego zespół pojedzie właśnie na niego. Jeżeli dyspozycja dnia dopisze to jest szansa, że znajdzie się wysoko.
 
maer 216,2K

maer

Typer A-League
Tak jak pisałem wczoraj Quintana wcale nie odpuścił i nie odpuści do końca i ja na jego miejscu bym się raczej Frooma nie obawiał tylko Aru, Urana i bardziej raczej Landy.
Dzisiaj etap niby płaski ale pod koniec etapu pagórki i myślę że typowi górale będą jechać spokojnie no chyba że ktoś zamierzy się na ucieczkę to wtedy będą gonić.
Dla mnie to jest głupota że Kwiatkowski robi mega robotę Fromowi a oni nawet jak ma szansę na wygranie etapu to go blokują.
 
skilorrpl 12

skilorrpl

Użytkownik
Jutro , 15 już etap tdf 2017 . Wydaje się być to etap dla harcowników/kolarzy mocnych potrafiących przejechąc dobrze pojedyncze etapy , kolarzy takich jak chociażby Barquil , Calmejane , Voeckler .Na traśie cztery premie górskie -dwie pierwszej kategorii . Odjechać powinna ucieczka i wygrana etapowa któregoś z faworytów była by niespodzianką . Ostatnia duża góra kończy się na około 30km przed metą , potem już zjazd i mała chopka .Tutaj co do wygranej etapowej bym zaryzykował i obstawił Calmejane @15 ( byłby to już drugi wygrany jego etap w tym roku na turze!) Drugi typ - Van Avermeat lepszy od Diego Ullisiego po 2.3 .Motywuje to typ że GVA jest kolarzem chyba nieco szybszym od Diego a kurs jest bardzo kuszący .
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
15. etap


Mało ucieczek w tym tourze dojeżdża do mety ale dziś jedna z lepszych okazji, bo nie ma bardzo ekipy, która miałaby gonić. Chyba że ataki liderów pójdą na powyższym podjeździe ale ze szczytu 30 km do mety.
Carlos Betancur - Guillerme Martin 1,94 Fortuna ⛔ 44-52
Betancur w ucieczce? Nie widzi mi się to, bo Kolumbijczyk jest w sumie jedynym wsparciem Quintany w górach. Tutaj jest podjazd na Col de Peyra Taillade (8,3km o średnim nachyleniu 7,4%), więc pomoc będzie niezbędna, tym bardziej, że Nair wygląda słabo jak na jego możliwości. Betancur pod górę wcale nie wygląda lepiej niż Guillerme Martin, który jako lider Wanty jedzie na siebie i na nikogo się nie ogląda. Jeśli więc ktoś z nich miałby zostać na Taillade to bym wskazał jako pierwszego kolarza Movistaru. Jeśli do mety wjadą w jednej grupie to Martin powinien mieć więcej chęci do walki o pozycje (co pokazał na 8. etapie). Ma się o co bić Carlos jest tylko pomocnikiem, do tego przy brzuszku, jaki nabrał w ostatnich latach to i szybkość stracił.

Sylvain Chavanel - Jan Bakelants 1,85 Fortuna ✅ 50-8
Kilka lat temu na takim etapie w ciemno można było stawiać, że Chavanel pójdzie w odjazd. Czas jednak mija, a w raz z nim możliwości. Francuz już tak wiele nie jest w stanie zwojować na najwyższym poziomie. Bakelants z kolei to taka nowa wersja Chavanela. Belg wie kiedy uciekać, do tego na tym wyścigu jest w niezłej formie, bo często go można zobaczyć, jak się wychyla z peletonu. Gorzej z Chavanelem, który nawet jak ucieka to nie potrafi długo się utrzymać w odjeździe. Dla Bakelantsa etap idealny do ucieczki. Jest góra, która wykruszy szybkich zawodników, z kolei sprint na koniec, na którym może wyprzedzić górali.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom