>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Kolarstwo - rozmowy, dyskusje, ciekawe linki i filmiki.

szymon1989 2,1K

szymon1989

Użytkownik
&quot;Waiting for some details, I can announce that my first goal on 2015 will be the Giro d&#39;Italia.&quot;
Z oficjalnego fan page ElPistolero.
Ciekawe czy to znaczy, że chce jechać Giro+Tour i wtedy Vuelta dla Rafała czy jednak idą na całość: Alberto Giro+Vuelta a Rafał TdF to by było coś ;)
 
zabek 3,6K

zabek

Forum VIP
&quot;Waiting for some details, I can announce that my first goal on 2015 will be the Giro d&#39;Italia.&quot;
Z oficjalnego fan page ElPistolero.
Ciekawe czy to znaczy, że chce jechać Giro+Tour i wtedy Vuelta dla Rafała czy jednak idą na całość: Alberto Giro+Vuelta a Rafał TdF to by było coś ;)
Gdzies czytalem wywiad z Alberto i wypowiadal sie, ze bedzie chcial w nastepnym roku zaliczyc wszystkie trzy wyscigi. Takze jesli to sie sprawdzi, to raczej Rafal nie dostanie na siebie zadnego wyscigu. Trzeba tez jednak pamietac, ze jesli Kreuziger nie bedzie mial bana to on tez moze zostac liderem. Chyba, ze odchodzi, bo akurat nie bylem mocno zainteresowany w transfery na nastepny rok.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
szymon1989 2,1K

szymon1989

Użytkownik
Gdzies czytalem wywiad z Alberto i wypowiadal sie, ze bedzie chcial w nastepnym roku zaliczyc wszystkie trzy wyscigi. Takze jesli to sie sprawdzi, to raczej Rafal nie dostanie na siebie zadnego wyscigu. Trzeba tez jednak pamietac, ze jesli Kreuziger nie bedzie mial bana to on tez moze zostac liderem. Chyba, ze odchodzi, bo akurat nie bylem mocno zainteresowany w transfery na nastepny rok.
Nie wierzę w to. Rafał po tym roku będzie ma za mocną pozycje w drużynie to raz. Dwa nie po to ściągano Basso czy Kiserlovskiego by teraz Alberto miał jechać 3 Toury. Po trzecie Rafał jest bardzo lubiany w ekipie. Widać, że ma tam posłuch więc nie wierzę by nie dostał jednego GT dla siebie.
Poza tym brzmi to idiotycznie. On ma ponad 30 lat po co miałby jechać 3 Toury ? Przecież od dawna wiadomo, że nie da się przejechać np Giro+TdF na najwyższym poziomie a co dopiero 3 Toury ?? Może skupić się na TdF bądź Giro+Vuelta.
To jakiś stek bzdur co piszesz. Możliwe, że pojedzie 3 Toury ale na jednym np może być wolnym strzelcem bądź pojechać treningowo ale i tak w to nie wierzę bo brzmi to absurdalnie.
Poza tym po ściągnięciu Basoo Tinkoff jasno powiedział, że w końcu Rafał będzie miał pomocnika z prawdziwego zdarzenia. Więc dla mnie jasne jest, że jeden z Wielkich Tourów Rafał będzie miał dla siebie i na pewno będzie to albo TdF albo Vuelta bo Bjarne nie jest głupi i widzi, że Giro najmniej odpowiada charakterystyce Rafała.
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Wspaniały sezon dla Polskiego kolarstwa w tym roku zwieńczony tęczową koszulką dla Michała Kwiatkowskiego. Zaczęło się na wiosnę i świetnych wyników w Ardenach Michała Kwiatkowskiego. Świetne etapy na Giro i kapitalna jazda Rafała Majki, potem TdF i król gór Rafał Majka. Vuelta to już świetny wyścig Przemka Niemca. Jednym słowem świetny sezon.

Jednak przychodzi czas by oddać dział w inne ręce, było by nie fair gdybym nie podziękował wszystkim którzy udzielali się przez 3 lata kiedy byłem moderatorem tego wspaniałego działu. Dziękuję za dyskusję, typy i wszystkie posty. Razem stworzyliśmy najlepszy dział kolarski jaki kiedykolwiek i w jakimkolwiek miejscu powstał ????
Oby znalazł się następca który poprowadzi dział który po tak wspaniałym sezonie w wykonaniu Polaków musi się dalej rozwijać.
Jeszcze raz dzięki ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +19
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
Podobno Alonso zgłosił swoją grupę na przyszły sezon - do tego trzeba mieć co najmniej 10 kolarzy.Ja szukałem kogo niby mógł zakontraktować, ale echo.Wiecie kto ewentualnie we FACTie będzie jeździć o ile idea Alonso dojdzie do skutku.
Btw. fajne transfery na rynku, ciekawe ruchy robi Ag2r, mocny team dalej będzie mieć Tinkoff biorąc solidną brygadę z Cannondale (Bodnar,Basso,2xSagan) bo ci łączą się z Garminem.Australijczy z Quebeki sprowadzają tych sprinterów i na płaskich etapach będą mieć argumenty.
 
C 748

crystiano07

Użytkownik
Mi nie podoba się transfer Koniga, bo w Sky pewnie będzie kolejnym pomocnikiem, a dwa GT jakie w karierze przejechał pokazywały, że ma potencjał na bardzo solidne wyniki jako lider.
Swoją drogą MTM Qhubeka to zespół z RPA, a nie Australii ;).
 
C 748

crystiano07

Użytkownik
Smutno mi, bo bardzo lubiłem Andy&#39;ego, ale z tym zdrowym podejściem to bym jednak nie przesadzał. Chodzi mi oczywiście o alkohol, bo to dość mało profesjonalne :p. Nawet nie mam na myśli tego słynnego wycofania z Vuelty, bo od jakiegoś czasu sporo pisało się nawet o alkoholiźmie :/. Szkoda, bo wielki talent, ale sam go sobie po części zmarnował.
Jeśli chodzi o to co najbardziej zapamiętam z jego kariery to chyba ta akcja z łańcuchem na TdF 2010, po tej sytuacji zacząłem bardzo nie lubić Contadora ;).
 
C 748

crystiano07

Użytkownik
Strasznie ciężka trasa TdF 2015. Jedna czasówka indywidualna (zaledwie 14 km) i jedna drużynowa, do tego pagórki (choćby Huy) i sporo górskich finiszy. Będą też bruki. Niezwykle ciężko będzie połączyć ten Tour z wcześniejszym Giro, bo jest o wiele trudniejszy od ostatnich edycji, układany chyba pod młodych i zdolnych Francuzów ;). Ciekawe czy Nibali oraz Contador jakoś zmienią swoje plany.
 
P 402

plastelina

Użytkownik
Strasznie ciężka trasa TdF 2015. Jedna czasówka indywidualna (zaledwie 14 km) i jedna drużynowa, do tego pagórki (choćby Huy) i sporo górskich finiszy. Będą też bruki. Niezwykle ciężko będzie połączyć ten Tour z wcześniejszym Giro, bo jest o wiele trudniejszy od ostatnich edycji, układany chyba pod młodych i zdolnych Francuzów ;). Ciekawe czy Nibali oraz Contador jakoś zmienią swoje plany.
czy tylko ja mam wrażenie, że to trasa dla Valverde ?
 
C 748

crystiano07

Użytkownik
Dla mnie bardziej dla Quintany już. Szczególnie że Piti chyba mówił o planie startu w Giro. Froome już coś mówi o Giro-Vuelta. Mi się ta trasa sama w sobie podoba, bardzo wymagająca, ale powinno być co oglądać, oby tylko obsada dopisała, bo kilku kolarzy może to zniechęcić.
 
W 25

wasul

Użytkownik
CCC Sprandi zbierają niezłą ekipę na kolejny sezon. Doszedł Grega Bole i Stefan Schumacher (były doper), a plotki mówią o rozmowach z Hornerem czy Gasparotto. Jest szansa na dziką kartę na Giro (tym bardziej, że organizatorzy mogą przyznać ich aż pięć).
 
martinus 491

martinus

Użytkownik
Doszedł Grega Bole i Stefan Schumacher (były doper), a plotki mówią o rozmowach z Hornerem czy Gasparotto.
Cooke przesłał propozycję do CCC, ale Wadecki już powiedział, że nie są zainteresowani. W najbliższym czasie ma podobno dojść dwóch młodych zawodników, więc na Gasparotto też raczej bym nie liczył.
 
C 445

cristovao

Użytkownik
Wszystko na to wskazuje, że fani kolarstwa nie zobaczą zawodników Astany na trasach wyścigów, czytamy na łamach włoskiej &quot;La Gazzetta dello Sport&quot;. Zdaniem gazety, Międzynarodowa Federacja Kolarska (UCI) podjęła decyzję o nieprzyznaniu licencji WorldTour kazachskiemu teamowi.
http://eurosport.onet.pl/kolarstwo/surowa-kara-uci-astana-bez-licencji/rlnn5
onet ... nagłówek, że nie przyznali, dalej, że zdaniem gazety, cóż pożyjemy zobaczymy
http://kolarstwo.s24.pl/szosowe/astana-jednak-bez-licencji-worldtouru,s143798/
Według doniesień włoskiego dziennika La Gazzetta dello Sport, Komisja Licencyjna UCI postanowiła nie przyznać zespołowi Astana licencji na starty w wyścigach WorldTouru w 2015 roku. Oznaczałoby to brak Vincenzo Nibalego w przyszłorocznym Tour de France.
Oficjalna informacja w tej sprawie ma być podana w przyszłym tygodniu. Głównym powodem utraty licencji są kłopoty z dopingiem kolarzy tej formacji. W ostatnich miesiącach na stosowaniu zabronionych środków przyłapani zostali bracia Iglińscy, a poza nimi także trzej kolarze z kontynentalnego zaplecza kazachskiej ekipy.
Sezon bez WorldTouru dla Astany to zielone światło dla Vincenzo Nibalego, Fabio Aru i innych liderów do swobodnego opuszczenia zespołu, choć zwycięzca Tour de France 2014 mówił niedawno, że nie zamierza odchodzić z kazachskiej drużyny.
już trenują, zabrakło koszulek?
 
Do góry Bottom