>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Konto bankowe-internetowe,pytania

Status
Zamknięty.
M 3

mistrzunio

Użytkownik
Nigdy nie miałem konta w banku,ani internetowego,więc chciałbym dowiedzieć się jak to działa,czy tak:

Zakładam konto internetowe w internecie.Wpłacam przelewem na nie pieniądze(normalnie fizycznie w banku) i na koncie w internecie mam środki.
Jeżeli chodzi o bukmachera internetowego to można wpłacać -zlecając przelew z konta w internecie(nie trzeba latać po bankach) a bukmacher wypłaca pieniądze na konto w internecie.
I jeżeli chodzi o wypłacania pieniędzy z konta internetowego to jak to działa.Wypłacam z konta internetowego na konto bankowe?(czyli aby założyć konto bankowo-internetowe muszę mieć konto bankowe w banku?).A może można zrobić tak:że wypłacam na określone konto (np. teraz gdy sam nie mam konta to kogoś w rodzinie,a w przyszłości gdy miałbym już konto to na swoje)

proszę o odpowiedzi bo tylko tak przypuszczam że tak to działa

nie chciałbym zakładać konta w banku normalnie bo sporo pobierają co miesiąc(6-7 złotych)
 
lewy18 15

lewy18

Użytkownik
otwierasz konto bankowe, które ma możliwość obsługi przez internet(może że założyć także przez internet). Ze swojej strony polecam ci mbank, badź bzwbk(darmowe konta) lub alior bank(konto za darmo tylko za kartę się płaci 3 zł miesięcznie, ale wypłaty w każdym bankomacie za darmo). Z reszto poszukaj na gorum jest tego pełno
 
kondor 28

kondor

Użytkownik
Faktycznie piszesz jak nieogarniety....a co Ty chcesz iśc po 50zł do okienka bankowego? a wiesz, że ktoś wymyślił bankomaty?
 
M 3

mistrzunio

Użytkownik
Wiem,wiem.Jestem zielony,bo jak pisałem nigdy nie miałem konta w banku.
1.A jeżeli idzie o kartę do bankomatu to skąd ją dostanę?Wyślę mi jak założę konta na necie w banku?
2.Za konto w banku płaci się 6-7 zł za prowadzenie rachunku miesięcznie,a za internetowe jakoś taniej,prawda czy też nawet wogóle się nie płaci.?
 
nabuchodonozor 0

nabuchodonozor

Użytkownik
Wiem,wiem.Jestem zielony,bo jak pisałem nigdy nie miałem konta w banku.
1.A jeżeli idzie o kartę do bankomatu to skąd ją dostanę?Wyślę mi jak założę konta na necie w banku?
2.Za konto w banku płaci się 6-7 zł za prowadzenie rachunku miesięcznie,a za internetowe jakoś taniej,prawda czy też nawet wogóle się nie płaci.?
1. zeby zalozyc konto musisz isc do placowki banku... (chyba ze zakladasz w mbanku to kurier przyjdzie do ciebie i chyba wystarczy ze podpiszesz cos tam ; p)
karte przysla poczta
2. w bzwbk (&lt;30):
- przelew 0,50zl , wewnetrzny (do tego samego banku) za darmo
- prowadzenie konta 1zl miesiecznie + 2 zl miesiecznie ubezpieczenie karty (z ubezpieczenia mozna zrezygnowac)
- karta za darmo
edit
nie ma czegos takiego jak konto bankowo-internetowe
po prostu zakladasz normalne konto i do niego masz dostep przez internet ; ]
 
P 1

premi

Użytkownik
W bankach dostępnych tylko przez internet wypłacasz pieniądze za pomocą karty. Konta z dostępem przez internet możesz założyć w placówce banku ale wiem że takie konta są &quot;drogie&quot;. Z kont dla Ciebie polecam sprawdzić mbank lub vwbankdirect z którego korzystam - konta te są darmowe (w standardowych pakietach). Jedyna opłata jaką obecnie ma pakiet standard w vwbanku to wypłata poniżej 400 pln i wynosi ona 1,5 pln, od 400 i więcej wypłacasz za darmo i to z każdego bankomatu w kraju(z darmowych kont chyba tylko oni mają taką możliwość). Mbank wogóle chyba nie ma opłat i jest bardzo poplurany ale jeżeli nie mieszkasz w większym mieście trochę się naczekasz na kuriera (czasem nawet 2 miesiące). Jeżeli chesz jednak się wybrać do placówki sprawdź stronę (albo idź) Alior banku.
 
M 3

mistrzunio

Użytkownik
Czyli nie można założyć konta tylko do użytku przez internet i żeby wpłacać przelewem i wypłacać na kartę(tylko w mbanku ale u mnie w mieście nie ma mbank,jest gdzieś czytałem mKiosk a to chyba nie to samo). ??
Trzeba zakładać konto w banku z dostępem przez internet,ale wtedy mam tak jakby konto i w banku (normalnie fizycznym banku) i w banku w internecie(oczywiście tak naprawdę to jest jedno konto,ale płacę bankowi za prowadzenie konta normalnie tam 6-7 zł czyli duzo?tak?)
Zależy mi na tym,aby grać w zakłady bukmacherskie przez internet i założyć konto z którego wpłacałbym do bukmachera i wypłacał kasę (ewentualnie jakieś tam oszczędności trzymałbym na koncie) i żeby bank nie pobierał dużej kasy ode mnie za prowadzenie konta,bo podobno pobiera 6-7 złoty co dla mnie jest sporą sumą(rocznie wychodzi ładna sumka przynajmniej jak dla mnie).
ps.jest zielonym w tym,pamiętajcie
 
nabuchodonozor 0

nabuchodonozor

Użytkownik
nie ma czegos takiego jak bank w internecie
bank co najwyzej moze oferowac dostep do konta przez internet ; ]
mozesz oczywiscie sobie przelewac kase do bukmachera i z powrotem, pobierac pieniadze w bankomacie itp..
w mbanku nie placisz nic za prowadzenie i za przelwy ale ten bank ma jeden spory minus - brak placowek; jedynie te mkioski..
oobiscie polecam bzwbk &lt;30 no chyba ze faktycznie 1-3zl za prowadzenie konta + kilkadziesiat groszy za przelew to dla ciebie za duzo, wtedy zostaje chyba tylko mbank
//edit
wez tez pod uwage czy masz bankomat danego banku w poblizu.. bo za pobieranie pieniedzy w bankomacie innego banku trzeba placic.
 
R 2

robsonikk

Użytkownik
mistrzunio, żeby załozyć konto w mbanku, to potrzebny jest Ci tylko ... internet, resztę przywiezie kurier, a potem poczta (karta do bankomatu). mKiosk jest &quot;po części&quot; punktem obsługi mbanku.
Zobacz jakie masz banki w swoim mieście, następnie zobacz w internecie ile jaki bank bierze za prowadzenie konta. Są banki z prowadzeniem za 0 zł, inne za kilka złotych. Każdy ma albo nie ma wymagań i przestań się upierać z tym prowadzeniem za 6-7 zł. Napisz ewentualnie jakie masz banki blisko siebie, wtedy coś poradzimy.
 
M 3

mistrzunio

Użytkownik
bank zachodni WBK, oraz bank PKO
nigdy nie miałem konta więc wiecie-jestem naprawdę mało pojęty w tym,
czyli tak:idę do banku,biorę dowód,zakładają mi konto przez internetu i płacę za prowadzenie konta tam nie wiele(a to jakbym zakładał zwykłe konto bez internetu to za prowadzenie konta jest więcej niż z dostępem przez internet,oto chodzi,tak?0-odpowiedzcie
co do tych 6-7 złotych,zdaje się moja mama tak płaci na swoim więc tka przytaczałem
 
P 1

premi

Użytkownik
konto do użytku tylko przez internet można założyć bo ja takie mam. Mój bank ma siedzibę w W-awie a jeszcze nigdy nie musiałem do siedziby po coś się zgłaszać. Mbank ma tak samo i są to banki praktycznie darmowe. Banki które proponują konto z dostępem przez internet np PKO lub WBK z reguły każą sobie płacić drogo za ten luksus.
 
nabuchodonozor 0

nabuchodonozor

Użytkownik
bank zachodni WBK, oraz bank PKO
nigdy nie miałem konta więc wiecie-jestem naprawdę mało pojęty w tym,
czyli tak:idę do banku,biorę dowód,zakładają mi konto przez internetu i płacę za prowadzenie konta tam nie wiele(a to jakbym zakładał zwykłe konto bez internetu to za prowadzenie konta jest więcej niż z dostępem przez internet,oto chodzi,tak?0-odpowiedzcie
co do tych 6-7 złotych,zdaje się moja mama tak płaci na swoim więc tka przytaczałem
idziesz do banku zakladasz normalne konto ( w bzwbk najlepiej zalozyc konto &quot;&lt;30&quot; - najmniejsze oplaty)
- do tego konta mozesz sie zalogowac w internecie (mozesz zrobic np przelew do bukmachera;])
- oni od ciebie nie wezma zadnych pieniedzy(beda po prostu potracac co miesiac pewna kwote z rachunku) oprocz tych ktore chcesz wplacic na swoje konto ; ]
- karta po kilku dniach przyjdzie poczta
zakladanie konta w banku trwa max 10 min : )
// nie widze innej opcji u ciebie niz zalozenie konta w pko lub bzwbk
mbank odpada - nie mial bys jak wplacic &#39;fizycznych&#39; pieniedzy na konto ; jedynie przelewem
 
M 3

mistrzunio

Użytkownik
Nabuchodonozor-zakładam konto w banku z dostępem przez internet,tak.
1.Ja nie rozumiem takiej rzeczy: bo można założyć konto bez dostępu przez internet i konto z dostępem przez internet,prawda.I tak: jak założę z dostępem przez internet to wszystko realizuje przez internet(przelewy do bukmachera,wypłaty na kartę) i są małe opłaty za prowadzenie konta bo wszystko odbywa się przez internet,prawda?(0 złoty,czy tam 1-2 zł).
Jeżeli zakładam konto bez dostępu przez internet to płacę większą kasę za prowadzenie konto(powiedzmy te 6-7 złotych miesięcznie) bo to odbywa się w banku a nie przez internet.Wtedy np. mogę iść do banku i w okienku brać kasę-a jak mam konto przez internet to takiej możliwości nie ma (oczywiście wiadomo,że wypłaca się na kartę ale tak teoretycznie mówię).
Bo tak: jest konto bez dostępu przez internet i z dostępem przez internet.Jak mam ta drugą możliwośc to nie mam normalnie konta w banku bo wtedy byłyby większe opłaty,a realizuje wszystko przez internet?
ehhhh zamieszania z tym żeby to pojąć
2.jeżeli chodzi o kase jaką pobiera bank czy to za prowadzenie konta czy przelewy to pobierają kasę z pieniędzy na koncie,tak?A jak nie mam pieniędzy na koncie to wtedy pobierają jak na nim od razu się pojawią pieniądze czy jak?
ps.możecie rzucić okiem,brzmi fajnie(tam przelewy d obukmachera czy np. jakby płacił rachunki ot 0.50 groszy,tak dobrze patrzyłem?),jak skończę 30 lat to konto24 otworzą mi i 5 zł za prowadzenie rachunku tam jest,
http://indywidualni.bzwbk.pl/konta/dla-mlodych/konta-dla-mlodych.html
w pko chyba jako tako nie ma jakiś takich ofert za 0 za prowadzenie,jest dla studentów 6 miesięcy darmo za prowadzenie konto,a lem w bzwbk mam do 30 lat za darmo
 
detmold 6

detmold

Użytkownik
Nabuchodonozor-zakładam konto w banku z dostępem przez internet,tak.
1.Ja nie rozumiem takiej rzeczy: bo można założyć konto bez dostępu przez internet i konto z dostępem przez internet,prawda.I tak: jak założę z dostępem przez internet to wszystko realizuje przez internet(przelewy do bukmachera,wypłaty na kartę) i są małe opłaty za prowadzenie konta bo wszystko odbywa się przez internet,prawda?(0 złoty,czy tam 1-2 zł).
Jeżeli zakładam konto bez dostępu przez internet to płacę większą kasę za prowadzenie konto(powiedzmy te 6-7 złotych miesięcznie) bo to odbywa się w banku a nie przez internet.Wtedy np. mogę iść do banku i w okienku brać kasę-a jak mam konto przez internet to takiej możliwości nie ma (oczywiście wiadomo,że wypłaca się na kartę ale tak teoretycznie mówię).
Teraz praktycznie wszystkie banki oferują dostęp przez Internet, a jeśli chodzi Ci o opłaty to to już zależy od banku i nie ma związku z tym czy masz obsługę konta przez neta czy nie (choć z reguły konta internetowa są tańsze bo generują mniejsze koszty dla banku ,nie trzeba utrzymywać placówek, pracowników itp.)


2.jeżeli chodzi o kase jaką pobiera bank czy to za prowadzenie konta czy przelewy to pobierają kasę z pieniędzy na koncie,tak?A jak nie mam pieniędzy na koncie to wtedy pobierają jak na nim od razu się pojawią pieniądze czy jak?
Mogę Ci powiedzieć jak jest w dwóch bankach w których sam mam konta tj: w mbanku i alior banku linki bezpośrednio do wniosków przez Internet, które można wypełnić w 20 min.
MBANK
✅ darmowe prowadzenie
✅ darmowe przelewy
✅ darmowa karta debetowa
✅ oprocentowanie 4,5 % - 5% (dla kapitału powyżej 50 000PLN)
✅ darmowe wypłaty z bankomatów sieci Euronet
⛔ opłata 5zł za wypłatę z bankomatów po za siecią Euronet
ALIOR BANK
✅ darmowe prowadzenie
✅ darmowe przelewy
✅ oprocentowanie to de facto 4% lokata nocna 8%/2
✅ darmowe wypłąty z wszystkich bankomatów w Polsce
⛔ opłata za kartę chyba 3zł/ miesiąc (ale nie trzeba jej brać)

Przelewy wewnątrz bankowe idą w czasie rzeczywistym :-D Przelewy do buka to zwykle kwestia góra 3 dni i oczywiście zero opłat.
 
R 2

robsonikk

Użytkownik
Kartą debetową z mbanku też wpłacasz w czasie rzeczywistym, rozliczenie transakcji następuję do 3 dni. A i wypłaty dodatkowo z bankomatów ecardu, wbk i cash4you też masz za darmo.
 
M 3

mistrzunio

Użytkownik
zobaczcie tego linka http://indywidualni.bzwbk.pl/konta/dla-mlodych/konta-dla-mlodych.html
to z bzwbk,
na stornie pkobp.pl chyba nic ciekawego dla mnie nie ma,
http://www.pkobp.pl/
możecie się przyjrzeć,
mbanku i alior banku nie ma w moim mieście a są bzwbk i pko więc z nich wybieram(jeszcze się przyjrze czy poza nimi są jakieś inne banki,ale nie wydaje mi się)&gt;
bZWBK CIEKAW OFERTA,co sądzicie?ten przelew np. do bukmachera 0.50 zl dobrze rozumiem tam w zakladce oplaty ,poza tym 0 za prowadzenie konta
ps.intelligo to pko bp?bankomat pko odbiera kartę z intelligo normalnie?
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom