>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

Lekkoatletyka 2010

Status
Zamknięty.
vader 2,8K

vader

Forum VIP


Mam nadzieję, że taki temat się przyda. Na forum chyba jest coraz więcej sympatyków Lekkiej Atletyki. Do pełni sezonu jest jeszcze trochę czasu. Ale jeśli pojawi się temat to może i pojawią się zainteresowani do pisania od początku sezonu na otwartym stadionie.
Bukmacherzy wystawiają ofertę na różne zawody. Im większe zawody tym większa oferta. Biorąc pod uwagę bukmacherów naziemnych oraz kilku internetowych, głównie unibet, bwin, expekt można pokusić się o granie. Wiele zawodów oferuje bwin do gry w ramach livebettingu.

Kalendarz zawodów lekkoatletycznych możemy znaleźć tutaj--&gt; &gt;&gt;&gt; KALENDARZ 2010 &lt;&lt;&lt;
W tym roku najważniejszymi zawodami będą Mistrzostwa Europy w Barcelonie, które odbędą się w dniach 27.07 - 1.08.

Link do oficjalnej strony Mistrzostw--&gt; http://www.bcn2010.org/
Zmieniono formułę dotychczasowych zawodów z cyklu Golden League Poprzednio można zobaczyć jak to wyglądało tutaj -&gt; http://www.iaaf.org/gle09/index.html
Można poczytać ten artykuł o zmianach -&gt; http://www.iaaf.org/news/kind=101/newsid=49541.html
Obecnie jest to formuła Diamond League -&gt; http://www.diamondleague.com/Home/

Przydatne linki:
http://www.iaaf.org/index.html oficjalna strona IAAF.
http://www.european-athletics.org/ oficjalna strona EA
http://www.iaaf.org/statistics/toplists/index.htmx strona z najlepszymi tegorocznymi wynikami na świecie
http://www.pzla.pl/ oficjalna strona Polskiego Związku Lekkiej Atletyki

Zapraszam do dyskusji i analiz :spokodfhgfh:
 
S 381

szczurek

Użytkownik
Spotkanie: Lekkoatletyka, Diamond League - Rzym
Typ: Skok wzwyż kobiet - Blanka Vlasić
Kurs: 1,55
Bukmacher: Bwin
Analiza: Dzisiaj odbędą się kolejne zawody z cyklu lekkoatletycznej Diamentowej Ligi. Stawiam, że w konkursie skoku wzwyż kobiet, zwycięży reprezentantka Chorwacji, Blanka Vlasić. Znajduje się ona w dobrej formie, wygrała poprzednie dwa konkursy w ramach Diamond League, w Doha i Oslo. Posiada drugi najlepszy wynik w historii, 2,08 m. które skoczyła w zeszłym roku w Zagrzebiu (rekord świata Stefki Kostadinovej z 1987 roku wynosi 2,09 m.). Na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie nie zdobyła złota, mimo iż była murowaną faworytką. W tym roku zwyciężyła w Halowych Mistrzostwach Świata w Katarze, a w zeszłym roku wygrala Mistrzostwa Świata w Berlinie. Nie wygrała nigdy Golden League, choć zawsze brakowało jej bardzo niewiele: w 2008 roku wygrała wszystkie konkursy, poza jednym, ostatnim w Brukseli, gdzie zajęła drugie miejsce. Teraz ma zamiar zdominować wszystkie konkursy. Uważam ze spokojnie powinna wygrać zawody. Mityng rozegrany zostanie na Stadio Olimpico w Rzymie, i będzie transmitowany przez Polsat Sport.
Pozdrawiam.
 
coolmen7 8,8K

coolmen7

Użytkownik
Spotkanie: Lekkoatletyka, Diamond League - Rzym
Typ: Skok wzwyż kobiet - Blanka Vlasić
Kurs: 1,55
Bukmacher: Bwin
Analiza: Dzisiaj odbędą się kolejne zawody z cyklu lekkoatletycznej Diamentowej Ligi. Stawiam, że w konkursie skoku wzwyż kobiet, zwycięży reprezentantka Chorwacji, Blanka Vlasić. Znajduje się ona w dobrej formie, wygrała poprzednie dwa konkursy w ramach Diamond League, w Doha i Oslo. Posiada drugi najlepszy wynik w historii, 2,08 m. które skoczyła w zeszłym roku w Zagrzebiu (rekord świata Stefki Kostadinovej z 1987 roku wynosi 2,09 m.). Na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie nie zdobyła złota, mimo iż była murowaną faworytką. W tym roku zwyciężyła w Halowych Mistrzostwach Świata w Katarze, a w zeszłym roku wygrala Mistrzostwa Świata w Berlinie. Nie wygrała nigdy Golden League, choć zawsze brakowało jej bardzo niewiele: w 2008 roku wygrała wszystkie konkursy, poza jednym, ostatnim w Brukseli, gdzie zajęła drugie miejsce. Teraz ma zamiar zdominować wszystkie konkursy. Uważam ze spokojnie powinna wygrać zawody. Mityng rozegrany zostanie na Stadio Olimpico w Rzymie, i będzie transmitowany przez Polsat Sport.
Pozdrawiam.
Dobra wygrała Vlasic poprzednie dwa konkursy w Doha i Oslo ale w obu konkursach wygrała tylko dzięki temu że oddała mniej skoków bo taką samą wysokość zaliczyła również Chaunté Howard Lowe. Jednak najlepszy wynik w tym roku należy właśnie do Howard która skoczyła 2.04, oraz 3 razy już ogólnie przekroczyła 2.0m a także 2x skakała 1.98.
Przytaczając historię i osiągnięcia Vlasic nie za bardzo rozumiem po co to wszystko. Nie liczy się historia a to w jakiej obecnie jest formie, a forma być może i zwyżkuje jednak Howard jak najbardziej może dziś wygrać bo ona ma ustabilizowaną formę na dobrym poziomie.
Nie mówię że Vlasic nie wygra, ale jestem przekonany że będzie świetny konkurs i jak najbardziej może być mała niespodzianka.
Do niespodzianki nie dużo brakło, ale przede wszystkim konkurs znakomity.
 
jedrula 25,2K

jedrula

Użytkownik
NASTASSIA MIRONCHYK VS NAIDE GOMES 1 @ 2.34 pinnacle,

bardzo dobra forma Białorusinki 6.84m dwukrotnie w tym sezonie(ostatnio 29.06 w Moskwie)
Portugalka Gomez 6.78m w najlepszym skoku,kurs warty gry⛔


Tobet

Shawn Crawford - Paul Hession 2 @1.85 amerykanin z 8 toru,co nie jest tu atutem,Irlandczyk niezłe(lepsze) czaasy w tym sezonie✅
______



pozdro
 
jedrula 25,2K

jedrula

Użytkownik
Diamentowej ligi c.d -ostatnie rexultaty wskazują na to :

Yarelis Barrios - Becky Breisch 1 @ 1.33 ladbrokes ✅

Marcin Lewandowski - Michael Rimmer 1 @ 1.50 ladbrokes
zwrot
 
jedrula 25,2K

jedrula

Użytkownik
Nie zwalniamy,Mistrzostwa Europy w LA tuz,tuż,ale dziś kolejny diamentowy dzien.

Moje propozycje-Piotr Malachowski - Zoltan Kovago 1 @1.33,fantastyczna dyspozycja Polaka

Yargelis Savigne - Olga Rypakova 1 @ 1.28 (tu kurs spadł od rana)
Nadezha Ostapchuk-Valeri Vili 1 @1.20,ostatnie zawody Białorusinka nokautowała rywalki

tripla z ladbrokes
 
kamil1989 963

kamil1989

Użytkownik

20. Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce
Barcelona 2010

Impreza odbędzie się między 27 lipca, a 1 sierpnia tego roku. Mistrzostwa zostaną rozegrane na Estadi Olímpic Lluís Companys, który z okazji zawodów został wyposażony w nową niebieską bieżnię. Będą to pierwsze lekkoatletyczne mistrzostwa Europy zorganizowane na Półwyspie Iberyjskim. Do imprezy zgłoszono rekordową ilość uczestników – 1368. Pierwszy raz w historii w mistrzostwach Starego Kontynentu weźmie udział wszystkie 50 krajów skupionych w European Athletics.

Strona główna: http://www.bcn2010.org/

Program 20. mistrzostw Europy w lekkiej atletyce z uwzględnieniem startu Polaków:​

wtorek, 27 lipca (2 finały)

8.05 chód 20 km M (FINAŁ) Rafał Augustyn (Sokół Mielec) Jakub Jelonek (AZS AWF Kraków) Dawid Tomała (AZS AWF Katowice)​

9.30 młot M (eliminacje, gr. A) ew. Wojciech Kondratowicz (Skra Warszawa) ew. Szymon Ziółkowski (AZS Poznań)​

10.00 400 m ppł K (eliminacje) Anna Jesień (Prefbet Śniadowo Łomża)​

10.30 kula K (eliminacje)​

10.40 400 m M (eliminacje) Piotr Klimczak (Śląsk Wrocław) Kacper Kozłowski (AZS UWM Olsztyn) Marcin Marciniszyn (Śląsk Wrocław)​

11.05 młot M (eliminacje, gr. B) ew. Wojciech Kondratowicz (Skra Warszawa) ew. Szymon Ziółkowski (AZS Poznań)​

11.30 800 m K (eliminacje) Angelika Cichocka (Talex Borzytuchom)​

12.15 1500 m M (eliminacje) Mateusz Demczyszak (Śląsk Wrocław)​

12.30 w dal K (eliminacje) Anna Jagaciak (Juvenia Puszczykowo)​

12.45 dysk K (eliminacje, gr. A) ew. Żaneta Glanc (AZS Poznań) ew. Wioletta Potępa (Śląsk Wrocław) ew. Joanna Wiśniewska (LKS Polkowice)​

13.55 dysk K (eliminacje, gr. B) Żaneta Glanc (AZS Poznań) ew. Wioletta Potępa (Śląsk Wrocław) ew. Joanna Wiśniewska (LKS Polkowice)​

* * *​

19.05 oszczep K (eliminacje, gr. A)​

19.10 wzwyż M (eliminacje) Sylwester Bednarek (RKS Łódź) Konrad Owczarek (AZS Politechnika Opolska) Wojciech Theiner (AZS AWF Katowice)​

19.15 100 m M (eliminacje) Paweł Stempel (AZS AWF Biała Podlaska)​

19.35 kula K (FINAŁ) 20.10 400 m K (eliminacje) 20.20 trójskok M (eliminacje) 20.30 oszczep K (eliminacje, gr. B)​

21.05 10 000 m M (FINAŁ) Marcin Chabowski (Flota Gdynia)​


Zapraszam do dyskusji i pisania analiz. ;)
 
kamil1989 963

kamil1989

Użytkownik
Pojawiła się częściowa oferta w betsafe na dzisiejszy finał na 10000 m panów.

Oto pary i krótka charakterystyka z argumentacją na kogo warto postawić.

Lamdassem - Silva 1,57 - 2,25 ✅

Patrząc na tegoroczne najlepsze osiągnięcia obu panów 28:03.18 Lamdassem i 28:17.39 Silva to pokazują one kto jest faworytem w tej parze. Ayad Lamdassem to 29 letni Marokańczyk reprezentujący obecnie barwy Hiszpanii. Legitymuje się rekordem życiowym 27:45.58. Największe osiągnięcie to jak dotąd 5 miejsce w Mistrzostwach Europy w biegach przełajowych w 2008 r. Rui Pedro Silva to 29 letni Portugalczyk którego rekord życiowy jest na poziomie mniej więcej tegorocznego najlepszego rezultatu Hiszpana: 28:01.63. Podsumowując w tej parze zdecydowanie Lamdassem.

Farach - Thompson 1,20 - 4,00

Dziwią mnie kursy w tej parze. Obaj są na dwóch pierwszych miejscach na tegorocznej liście najlepszych wyników w Europie. Odpowiednio Farach 28:28.86 , Thompson 28:29.61, co jest zarazem ich rekordami życiowymi. Farah - Brytyjczyk Somalijskiego pochodzenia w tamtym roku zdobył tytuł Halowego Mistrza Europy w Turynie. Zazwyczaj startuje na dystansie o połowę krótszym. Jest na pewno faworytem dzisiejszej rywalizacji. Brytyjczyk Chris Thompson Młodzieżowy Mistrz Europy na dystansie 5000 m w 2003 roku. Na pewno będzie liczył się w walce o podium. Jak dla mnie to ta para = no bet

Meftah - Meucci 1,57 - 2,25 ⛔

Francuz Meftah ma na liście najlepszych tegorocznych rezultatów w Europie 5 czas: 28:12.83 a jego rekord życiowy jest znakomity: 27:34.81. Był drugi w tegorocznym Pucharze Europy. Meucci to trzykrotny mistrz Włoch na dystansie 10000 m. Jego tegoroczny rezultat 28:18.56 nie powala na kolana. Poza tym bez większych sukcesów na arenie międzynarodowej.
 
jedrula 25,2K

jedrula

Użytkownik
M Farah (-5.20 seconds) - C Thompson 1 @ 1.83 , myslę że handikap jak najbardziej do gry ⛔ ladbrokes

( inaczej sobie wyobrazałem rozegranie tego biegu,zabrakł naprawdę niewiele)
 
kamil1989 963

kamil1989

Użytkownik
środa, 28 lipca (6 finałów)
---------------------------
8.05 20 km chód K (FINAŁ) Paulina Buziak (Sokół Mielec) Agnieszka Dygacz (AZS AWF Katowice)​

10.00 dziesięciobój - 100 m Marcin Dróżdż (SL WKS Zawisza Bydgoszcz)​

10.10 młot K (eliminacje, gr. A) minimum 69,00 m Anita Włodarczyk (Warszawa)​

10.30 tyczka K (eliminacje)10.48 100 m K (eliminacje, 2.seria) Marika Popowicz (SL WKS Zawisza Bydgoszcz)​

11.00 dziesięciobój - w dal Marcin Dróżdż (SL WKS Zawisza Bydgoszcz)​

11.30 3000 m z przeszkodami K (eliminacje) Wioletta Frankiewicz (AZS AWF Kraków) - 1. seria Katarzyna Kowalska (Vectra Włocławek) - 2. seria12.00 młot K (eliminacje, gr. B) minimum 69,00 m Małgorzata Zadura (AZS AWF Warszawa)​

12.10 800 m M (eliminacje) Marcin Lewandowski (SL WKS Zawisza Bydgoszcz) - 2. seria Adam Kszczot (RKS Łódź) - 3. seria​

12.30 dziesięciobój - kula Marcin Dróżdż (SL WKS Zawisza Bydgoszcz)​

13.14 400 m ppł M (eliminacje, 4. seria) Rafał Omelko (AZS AWF Wrocław)​

* * *​

18.00 dziesięciobój - wzwyż Marcin Dróżdż (SL WKS Zawisza Bydgoszcz)​

18.30 dysk K (FINAŁ) Wioletta Potępa (Śląsk Wrocław) Joanna Wiśniewska (LKS Polkowice)18.35 400 m K (półfinały) Agata Bednarek (AZS Łódź)​

19.10 400 m M (półfinały) Marcin Marciniszyn (Śląsk Wrocław) 1. seria Kacper Kozłowski (AZS UWM Olsztyn 2. seria Piotr Klimczak (Śląsk Wrocław) 3. seria​

19.50 100 m M (półfinały) Robert Kubaczyk (AZS Poznań) Dariusz Kuć (AZS AWF Kraków) Paweł Stempel (AZS AWF Biała Podlaska)​

20.00 w dal K (FINAŁ) Anna Jagaciak (Juvenia Puszczykowo)​

20.15 400 m ppł K (półfinały) Marzena Kościelniak (Olimpia Poznań)

20.25 młot M (FINAŁ) Wojciech Kondratowicz (Skra Warszawa) Szymon Ziółkowski (AZS Poznań)​

20.40 1500 m M (półfinały) Mateusz Demczyszak (Śląsk Wrocław)​

21.05 10 000 m K (FINAŁ)​

21.45 100 m M (FINAŁ)​

21.55 dziesięciobój - 400 m Marcin Dróżdż (SL WKS Zawisza Bydgoszcz)​



Później edytując tego posta napiszę co dzisiaj będę grał.​

Dzisiaj startuje aż 25 Polaków. Mamy 6 finałów więc będzie co grać. Zapraszam do dyskusji i pisania analiz ;-)​
 
jarosh 0

jarosh

Użytkownik
Wyścig na 100 m
D. Chambers - C. Lamaitre 2.40 ewentualnie na win 3.25
Ja zagram bardzo ryzykowny typ, ale mam nadzieję, że wejdzie. Dwóch wydaje się wyrównanych zawodników, którzy osiągnęli takie same czasy w tym roku. Lamaitre to młody talent, który ujawnił się w tym roku, pierwszy biały, który zszedł poniżej 10 sekund. Dobrze zaprezentował się w Walencji, gdzie uzyskał swój najlepszy czas. Rozum podpowiadałby, że to doświadczony Brytyjczyk powinien być górą, który jest aktualnym mistrzem świata na 60 m. zdobyty w Doha. Ja jednak uważam, że wobec tego, że różnicy czasów między nimi w tym roku nie ma to kurs 2.40 na Lamaitre jest warty gry. Zwłaszcza, że Chambers ma już 32 lata i raczej czasów nie poprawi, a Lamaitre ma jeszcze spore rezerwy :]
 
D 21

duza-stawka

Użytkownik
Lemaitre-Saidy Ndure 1.35 według mnie zdecydowanym faworytem tego biegu będzie francuz
Kolchanova-Kucherenko1.37 uważam ze w tej parze nie będzie niespodzianki .
Za komentarze do moich typów będę wdzięczny
 
kamil1989 963

kamil1989

Użytkownik
Dzisiaj w sesji wieczornej 5 finałów. Skupię się jednak na 4 (skok w dal W, rzut dyskiem W, 100 m M, rzut młotem M).
Rzut dyskiem W
Sandra Perkovic - Nicoleta Grasu 2,35 - 1,52 7/10 tobet ⛔
Sandra Perkovic - Nadine Muller 2,35 - 1,52 7/10 tobet ⛔
Sandra Perkovic to bardzo utalentowana zaledwie 20 letnia Chorwatka która w tym roku ustanowiła rekord życiowy 66,85 co jest obecnie drugim rezultatem w Europie. Do tej pory zdobyła tytuł Młodzieżowego Mistrza Europy w rzucie dyskiem w 2009 roku. Kompletnie brak jej doświadczenie na arenie międzynarodowej, szczególnie na takiej imprezie jak seniorskie Mistrzostwa Europy. Pokazała to w kwalifikacjach, które i tak były na słabym poziomie. Chorwatka rzuciła tylko 57,70 co było dopiero 10 rezultatem w kwalifikacjach. Myślę, że trema jaka będzie jej towarzyszyła w debiucie na Mistrzostwach Europy nie pozwoli jej na oddawanie dalekich rzutów.
Natomiast jej przeciwniczki w parze z bukmachera tobet to doświadczone Nadine Muller i Nicoleta Grasu. Muller rzuciła w tym roku najdalej w Europie 67,78. W kwalifikacjach potwierdziła że będzie walczyć o medale w Barcelonie rzucając 60,54 co było drugim rezultatem kwalifikacji. Była 6 w ubiegłorocznych Mistrzostwach Świata. Dobre występy w serii Diamond League czyni ją faworytką do złotego medalu. Podobnie się ma z już niespełna 38 letnią Grasu. W tym roku jej rezultat nie jest zachwycający 63,78 ale jej doświadczenie dzisiaj powinno zaprocentować. Wygrała kwalifikacje wynikiem 62,10. Była 4 krotną medalistką Mistrzostw Świata. W tym roku również dobre występy. Podsumowując typy zamieszczone powyżej według mnie są warte grania.
Niedoceniłem Chorwatki która zdobyła złoty medal. Gratulacje dla niej i dla legionisty 696 za trafne przewidzenie, że Perkovic walczyć będzie o medale. Muller totalna klapa. Wielka faworytka dopiero na 8 miejscu. A ja chyba sobie podaruje typowanie Mistrzostw Europy. :-|
Libor Charfreitag - Szymon Ziółkowski 1,25 - 3,55 8/10 Tobet ✅
Krisztian Pars - Szymon Ziółkowski 1,42 - 2,65 7/10 Tobet ✅
Szymon Ziółkowski ma apetyt na medal Mistrzostw Europy. Zdobywał medale mistrzostw świata wszystkich kolorów, wywalczył tytuł mistrza olimpijskiego, ale mistrzostwa Europy do tego stopnia były dotąd dla niego nieudane, że we wtorek po raz pierwszy awansował do finału. Teraz ma się to zmienić. Głównym kandydatami do walki o medale są Chartfreitag - lider tegorocznych Europejskich tabel z wynikiem 80,59, doświadczony Słowak, brązowy medalista Mistrzostw Świata w 2007 roku, wygrał tutaj kwalifikacje, Pars - Węgier który ma obecnie 3 rezultat w Europie 79,64, zajął drugie miejsce w kwalifikacjach, 4 na Mistrzostwach Świata w 2009 roku i na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie. Tegoroczny najlepszy rezultat Ziółkowskiego 77,51 jest gorszy nawet od najlepszego tegorocznego rezultatu drugiego Polaka który wystąpi w dzisiejszym finale Wojciecha Kondratowicza. (78,10) . Myślę że Szymon ma szanse ale tylko na walkę o medal brązowy ponieważ dwa pierwsze miejsca są zarezerwowane dla Charfreitaga i Parsa.
 
legionista696 1

legionista696

Użytkownik
Dobra, i ja coś napiszę, trzeba może trochę rozruszać ten dział ...
Odniosę się może najpierw do typów kamila1989.
Rzut Dyskiem : z 1wszym typem się nie zgadzam, z drugim się zgadzam. Moim zdaniem w dzisiejszym konkursie o zwycięstwo będą walczyły głównie Muller z Perkovic, z przewagą dla Muller. Grasu jest to dobra zawodniczka, ale jednak już dosyć wiekowa ( ur. 1971) i lata świetności ma za sobą, swój rekord życiowy ustanowiła 11 lat temu wynikiem 68,80 w tym sezonie najlepszy wynik uzyskała kilkanaście dni temu wynikiem 63,78. Czy to wskazuje, że formę szykuje na ME ? Pewnie tak, rok temu swoją &quot;sezonówkę&quot; ustanowiła na MŚ w Berlinie co dało jej wtedy brązowy medal z wynikiem 65,20. Co do Nadine Muller to jest to zawodniczka już doświadczona, ale wciąż bardzo młoda ( ur. 1985), przewodniczka tegorocznych list z wynikiem 67,78, co jest równocześnie jej życiowym rekordem. Rok temu w Berlinie jej nie poszło, zajęła dopiero 6 miejsce, myślę, że w tym roku powinno być lepiej, i conajmniej srebrny medal powinna mieć, a myślę, że i złoty. Co do tej młodej Sandry Perkovic. Rekord życiowy w tym roku ustanowiony &quot;u siebie&quot; w Splicie wynikiem 66,85. W ciągu roku poprawiła się o ponad 4m. Jej pierwszą wielką imprezą były zeszłoroczne MŚ na których zapłaciła &quot;frycowe&quot; zajmując dopiero 9 miejsce. W tym roku powinno być już lepiej, konkurencja też jest mniejsza, myślę, że medal będzie, upatruję w niej właśnie, a nie Grasu największą konkurencję dla Nadiny Muller.
Mój typ na ten konkurs : Nadine Muller - Nicoleta Grasu 1 @ 1,70 ⛔
Rzut Młotem : Kamil1989 podał typy raczej na faworytów, jednak mam nadzieję, że mu nie wejdą :p Oczywiście nie dlatego, że źle mu życzę, ale bardzo bym chciał, żeby wreszcie Szymonowi Ziółkowskiemu powiodło się na Mistrzostwach Starego Kontynentu. W tym roku faktycznie wynik ma gorszy nawet od Kondratowicza, ale z drugiej strony bardzo łatwo zapewnił sobie start w finale pierwszą próbą w kwalifikacjach, liczę na to, że poprawi tutaj swój najlepszy wynik w tym sezonie, bo stać go na to. Jest to już zawodnik bardzo doświadczony, bliżej końca kariery niż jej początku, więc to już możliwe, że jedna z ostatnich szans żeby na ME zdobyć medal. Liczę tutaj conajmniej na brąz, ale po cichu wierzę w złoto, i ja bym przeciwko Ziółkowskiemu tutaj nie grał, teraz już nie ma dominacji żadnego zawodnika tak jak to było kilka lat temu kiedy niedoścignieni byli Białorusini Tichon i Dewiatowski. Drugi z Polaków Kondratowicz w tym sezonie rzuca dobrze, lepiej niż w poprzednich latach, ale myślę, że jednak na podium nie da rady, jak również na pokonanie Ziółkowskiego.
Mój typ : Ziółkowski - Kondratowicz 1 @ 1,45 ✅
Skok w dal : Konkurencja jedna z moich ulubionych, z polskim akcentem. W kwalifikacjach Anna Jagaciak pobiła swój rekord życiowy który teraz wynosi 6,74 i jeśli by to powtórzyła, a jeszcze lepiej chociaż nieznacznie poprawiła to jest szansa zakręcić się koło 3-4 miejsca. 3-4 dlatego, bo jednak pierwsze dwa moim zdaniem będą zajęte dla Ludmiły Kolchanovej i Naide Gomes. Ta pierwsza w tym roku przekroczyła wynik 7m(7,01 :p), kilkanaście dni temu, więc forma jest. Naide Gomes to siedmioboistka, która specjalizuje się w skoku w dal, życiowy rekord ma bardzo dobry 7,12, jednak w tym sezonie tylko 6,80. Kolchanova nie jest bardzo utytułowaną zawodniczką, jej najlepsze osiągnięcie to v-ce mistrzostwo świata w Osace. Gomes to zupełne przeciwieństwo, v-ce mistrzyni olimpijska, mistrzyni świata w Hali, i wiele innych. Myślę, że tu jednak będzie inaczej, bo to jest sezon Kolchanovej.
Mój typ : Kolchanova - Gomes 1 @ 1,70 ⛔
Zachęcam innych do pisania, do komentowania moich typów, trzeba rozmawiać ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
kamil1989 963

kamil1989

Użytkownik
To może i ja odniosę się do typów legionisty696 :grin:.
Widzę że legionista przecenia zbytnio możliwości Chorwatki Perkovic. Rzucała tylko daleko w swojej ojczyźnie i jakoś nie wydaje mi się żeby włączyła się w walkę o medale. Sam rezultat ma bardzo dobry ale już w kwalifikacjach tutaj w Barcelonie zbytnio się nie popisała. Zobaczymy wieczorem kto miał rację :razz:. Co do typu na Nadine Muller jest on dosyć ryzykowny. Owszem Grasu to już wiekowa zawodniczka, ale zawsze na najważniejszych imprezach odgrywała główne role. Rezultatu w tym roku nie ma najlepszego ale rzut w granicach 63-64 metrów dzisiaj da według mnie złoty medal. Zresztą kwalifikacje pokazały, że ten konkurs nie będzie stał na najwyższym poziomie. Grasu z pewnością stać na oddanie jednego kapitalnego rzutu dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu.
Legionista napisał, że wolałby żeby moje typy nie weszły, dlatego, że chciałby żeby Szymon dzisiaj wygrał. A ja mam do Ciebie legionista pytanie: czy są jakieś racjonalne przesłanki ku temu, żeby Ziółkowski dzisiaj zdobył medal? :razz: Ja nie widzę. Nie podałeś też argumentu dla którego popierałbyś medal Szymona. Jest wyraźnie pod formą a argumentowanie i zachwycanie się tym, że wypełnił minimum kwalifikacyjne (zresztą bardzo nisko ustawione) już w pierwszym rzucie to zdecydowanie naciąganie faktów. Co do typu jak najbardziej do grania.
I skok w dal. Dziwi mnie spadek kursu w Tobecie właśnie w tej parze. Rano na Kolchanovą było 1,65 - Naide Gomes 2,10 a teraz Kolchanova 1,90 - Gomes 1,80. Jednak typ popieram jak najbardziej. :razz:
 
A 220

andrzej78

Użytkownik
Ja bym Ziółkowskiego nie skreślał z walki o złoto. Na MŚ też jakoś specjalnie na niego nie liczono a spisał się b.dobrze. To stary lis, a doświadczenie robi swoje ????
 
kamil1989 963

kamil1989

Użytkownik
czwartek, 29 lipca (5 finałów)
10.05 dziesięciobój - 110 m ppł
Marcin Dróżdż (SL WKS Zawisza Bydgoszcz)
10.15 tyczka M (eliminacje)
Przemysław Czerwiński (MKL Szczecin)
Łukasz Michalski (SL WKS Zawisza Bydgoszcz)
Mateusz Didenkow (SKLA Sopot)
10.45 110 m ppł M (eliminacje)
Dominik Bochenek (SL WKS Zawisza Bydgoszcz)
Artur Noga (Warszawianka)
11.00 dziesięciobój - dysk M (gr. A)
11.30 200 m M (eliminacje)
Kamil Kryński (Podlasie Białystok)
Piotr Wiaderek (AZS AWiS Gdańsk)
12.30 trójskok K (eliminacje)
Małgorzata Trybańska (Warszawianka)
Anna Jagaciak (Juvenia Puszczykowo)
12.30 dziesięciobój - dysk (gr. B)
Marcin Dróżdż (SL WKS Zawisza Bydgoszcz)
14.15 dziesięciobój - tyczka
Marcin Dróżdż (SL WKS Zawisza Bydgoszcz)
---
17.30 dziecięciobój - oszczep (gr. A)
18.30 wzwyż M (FINAŁ)
Sylwester Bednarek (RKS Łódź)
18.45 5000 m M (eliminacje)
19.00 dziesięciobój - oszczep (gr. B)
Marcin Dróżdż (SL WKS Zawisza Bydgoszcz)
19.30 400 m ppł M (półfinały)
19.40 trójskok M (FINAŁ)
19.55 200 m M (półfinały)
20.20 100 m K (półfinały)
20.40 oszczep K (FINAŁ)
20.50 800 m M (półfinały)
Adam Kszczot (RKS Łódź)
Marcin Lewandowski (SL WKS Zawisza Bydgoszcz)
21.10 dziesięciobój - 1500 m (FINAŁ)
Marcin Dróżdż (SL WKS Zawisza Bydgoszcz)
21.45 100 m K (FINAŁ)
Zapraszam do dyskusji i pisania analiz. ;)
 
legionista696 1

legionista696

Użytkownik
Dzisiaj krótko, napiszę tylko mniej więcej co i jak ja gram.
Dzisiaj poszedł tripel :
Tamgho win
Spotakova - Ratej
Sailer - Turner
Dlaczego tak ?
Ad.1
Tamgho to zdecydowany faworyt, przewodzi na listach światowych, prawie 18m (17,98) uzyskane w czerwcu przez tego zawodnika robi wrażenie. Moim zdaniem nikt mu tu nie zagrozi, powinien pokonać resztę swoich rywali spokojnie o kilkadziesiąt cm, może 30, może 50, kto wie ;)
Ad.2
Spotakova rekordzistka świata z zeszłego roku, wielka gwiazda światowego oszczepu, ze startujących tu zawodniczek najlepszy wynik w tym roku. Miał być grany jej win, ale poszedł pewny typ w parze z średnią zawodniczką.
Ad.3
Sailer jest lepsza i dzisiaj wygra z Turner ???? ???? ????
Ludzie, piszcie coś, cokolwiek ;)
 
kamil1989 963

kamil1989

Użytkownik
Na dzisiaj warto zagrać zwycięstwo Barbory Spotakovej (1,72 Tobet) w konkursie rzutu oszczepem. Mistrzyni olimpijska z Pekinu jest w dobrej formie, w tym roku najdalej rzuciła 68,66. Rzuciła również najdalej tutaj w kwalifikacjach. Jej głównymi rywalkami dzisiaj będą Rosjanka Abakumova (która ma najlepszy w tym roku rezultat w Europie: 68,89) i Niemka Obergfoll. Ogromne doświadczenie Czeszki sprawi iż stanie dzisiaj na najwyższym stopniu podium. Stawka 7/10
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom