>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Liga Europejska - ważne informacje, wydarzenia, dyskusja o typach długoterminowych

antos1992 1

antos1992

Użytkownik
Od początku LE jestem zdania iż duże szanse na swój pierwszy Europejski sukces ma Villarreal. Grają ciekawą piłkę, mają osobowości. Czego tu więcej chcieć :p. Jednak z tego co widzę w półfinale odbędzie się już finał na który stawiałem czyli Porto - Villarreal. I moim zdaniem zwycięzca tego dwumeczu zostanie zwycięzcą tych rozgrywek.
 
G 35

gesio

Użytkownik
ja bym był skłonny typować na Porto, to co wyprawiaja w lidze to juz szacun, mozna powiedziec ze to tylko liga portugalska, no dobrze ale tak pieknie ogrywac sporting, benfice i brage i wogle byc nie do zdarcia to juz szacun, no i nie zapominajmy tez o dwoch wygranych w kolejnej fazie LE, mam tez przeczucia ze Dynamo Kijow, ktore jest tu niedoceniane moze sporo namieszac
 
Z 708,3K
Moje typy na awans do polfinalow to
Porto,PSV,Villareal,Dynamo
Zgadzam sie ze pilkarze Bragi dysponuja lepsza technika od Ukraincow ale stawiam na awans Dynamo.Trzeba tez powiedziec ze pary sa bardzo wyrownane i inaczej niz w lidze Mistrzow trudno przewidziec ktore druzyny ostatecznie awansuja.Moim typem na zdobycie pucharu to Villareal ,ewentualnie Porto
 
groven 2,2K

groven

Forum VIP
Smoki oficjalnie już świętowali mistrzostwo Portugalii. Chociaż w ostatnim meczu podopieczni Andre Villasa-Boasa nie odnieśli zwycięstwa, to i tak mieli powód do radości. Po spotkaniu razem z ponad 48 tysiącami fanów świętowali na Estádio do Dragão zdobycie mistrzostwa Portugalii.
Gracze FC Porto zapewnili sobie tytuł już 3 kwietnia, ale dopiero wczoraj, w związku z ostatnim meczem na Estádio do Dragão w tym sezonie, otrzymali okolicznościowe trofeum.
Spotkanie z Paços rozpoczęło się zgodnie z planem i już w 8. minucie gospodarze mogli cieszyć się z prowadzenia po golu niezawodnego Radamela Falcao. Smoki prezentowały się lepiej od rywala i kolejne bramki były tylko kwestią czasu. Jeszcze przed przerwą wynik na 2:0 podwyższył najlepszy strzelec ligi portugalskiej, Hulk, i Porto w optymistycznych nastrojach udało się do szatni.
Po wznowieniu gry do głosu doszli goście i szybko zaczęli odrabiać straty. W 48. minucie do siatki trafił Pizzi i przewaga gospodarzy stopniała do jednej bramki. Wtedy to ponownie dał o sobie znać Falcao strzelając kolejnego gola. Na odpowiedź przyjezdnych nie trzeba było jednak długo czekać. Strzegącego bramki FC Porto Beto pokonał po raz drugi Pizzi i na tym nie zamierzał poprzestać. Ten sam zawodnik wpisał się na listę strzelców jeszcze w 88. minucie i ustalił wynik spotkania na 3:3.
Chociaż Porto nie zdołało wywalczyć kompletu punktów, wciąż jest na doskonałej drodze do tego, by pierwszy raz w historii zakończyć sezon bez ligowej porażki. Przed Smokami jeszcze tylko jedna kolejka. 15 maja zagrają na wyjeździe z Maritimo Funchal.
 
konrad140 2,5K

konrad140

Forum VIP
UEFA dokonała podziału na grupy przed piątkowym losowaniem III rundy eliminacji Ligi Europejskiej.

W trzeciej rundzie na pewno zobaczymy warszawską Legię, która właśnie od tej fazy rozgrywek zaczyna tegoroczną przygodę w pucharach. Być może zagra w niej także Śląsk Wrocław, jednak najpierw musi rozprawić się z Dundee w II rundzie.
UEFA dokonała podziału na grupy, w których znalazło się po pięć zespołów rozstawionych i pięć nierozstawionych. Zarówno Legia jak i Śląsk nie będą rozstawione w losowaniu.
Potencjalni rywale Legii:
Stade Rennais (Francja)
Hapoel Tel Awiw (Izrael)
Lewski Sofia (Bułgaria)
Vitoria Guimaraes (Portugalia)
FK Mińsk (Białoruś)/Gaziantepspor (Turcja)
Potencjalni Rywale Śląska:
Crusaders FC (Irlandia Płn.)/Fulham (Anglia)
PAOK Saloniki (Grecja)
Fimleikafelag Hafnarfjardur (Islandia)/Nacional Madeira (Portugalia)
Broendby Kopenhaga (Dania)
FK Metalurg Skopje (Macedonia)/Lokomotiw Sofia (Bułgaria)
 
M 59

mixon

Użytkownik
W dzisiejszym losowaniu par 3 rundy eliminacyjnej LE szczęście było wyraźnie po naszej stronie ????
Metalurg Skopje/Łokomotiw Sofia - Śląsk/Dundee Utd
Śląsk jeśli awansuje (a jest to wciąż sprawa otwarta), to zagra z teoretycznie najsłabszym rywalem z możliwych do wylosowania (oprócz tej pary mógł trafić na Fulham, PAOK, Brondby lub Nacional). Trzeba przyznać, że Wrocławianom w tych rozgrywkach sprzyja szczęście zarówno w losowaniach jak i na boisku i oby tak zostało jak najdłużej ;)
Legia Warszawa - FK Mińsk/Gaziantepspor
Legia również trafiła raczej na słabszego z potencjalnych rywali, biorąc pod uwagę, iż w ich grupie były takie zespoły jak Rennes, Vitoria SC czy Hapoel. Może jedynie Levski byłby nieco słabszy niż turecki Gaziantepspor, bo to z nimi raczej zagra Legia a nie z Mińskiem. Oczywiście nie ma co narzekać, bo przy DOBREJ dyspozycji Legionistów jest to rywal do przejścia.
No i co ważne oba nasze kluby zagrają rewanż na własnym stadionie.
 
adi_krk 1

adi_krk

Użytkownik
Większego farta w losowaniu to chyba być nie mogło - &quot;najlepsze drużyny&quot; dla nas. Zarówno Legia, jak i Śląsk nie są bez szans (o ile Śląsk przejdzie Dundee). Pięknie by było, gdyby Wisła zagrała w LM, a Legia i Śląsk w Lidze Europy. Jednak do tego daleka droga. Pasowało by nabić punktów do rankingu, może kiedyś doczekamy się współczynnika, który pozwoli nam grać bez eliminacji do LM czy też LE.
 
homel 918

homel

Użytkownik
hehe najpierw to spelnijmy marzenie Polski klub w Eurupejskich Pucharach... Bialorus juz miala, Slowacja kiedys miala, Izrael , Wegry mialy, Bulgarzy, a my dalej w dupie od 16 lat
 
cygeiro 486

cygeiro

Użytkownik
hehe najpierw to spelnijmy marzenie Polski klub w Eurupejskich Pucharach... Bialorus juz miala, Slowacja kiedys miala, Izrael , Wegry mialy, Bulgarzy, a my dalej w dupie od 16 lat
Pierd... Czyli standard u Ciebie. Piszesz o LM pisząć Europejskie Puchary. Do tego piszesz to w dziale Ligi Europejskiej. Ogarnij się.
E;
Pierwszy przykład z brzegu, rok temu Lech grał w Europejskich Pucharach i nabijał punkty do rankingu (jeśli odnosisz się do poprzedniego postu). Wybacz ale nie skorzystam z Twoich rad co mam robić. Nikt Cie na celownik nie bierze (bo już widziałem ten zarzut w Twoim wykonaniu do innych użytkowników), Ty sam wystawiasz się na śmieszność.
 
homel 918

homel

Użytkownik
Pierd... Czyli standard u Ciebie. Piszesz o LM pisząć Europejskie Puchary. Do tego piszesz to w dziale Ligi Europejskiej. Ogarnij się.
wziąłes sobie mnie na celownik, nie czytajac tematu, wejdz znajdz sobie jakas robote a nie wyzywaj na forum
Większego farta w losowaniu to chyba być nie mogło - &quot;najlepsze drużyny&quot; dla nas. Zarówno Legia, jak i Śląsk nie są bez szans (o ile Śląsk przejdzie Dundee). Pięknie by było, gdyby Wisła zagrała w LM, a Legia i Śląsk w Lidze Europy. Jednak do tego daleka droga. Pasowało by nabić punktów do rankingu, może kiedyś doczekamy się współczynnika, który pozwoli nam grać bez eliminacji do LM czy też LE.
ja pisalem w odpowiedzi na ten post, wiec cygeiro nie napinaj sie bo zalosny jestes szukajac zaczepki bez powodu
 
teddyboys 19

teddyboys

Użytkownik
A my już przypisujmy Polskim klubom punkty do rankingu.Jagielloni już przypsywaliśmy i jako pierwsi odpadli.Nie ma się co łudzić zbytnio.Losowanie można uznać zafartowne z tego względu że mogło być tylko gorzej czyli moglismy trafić na drużyny znacznie lepsze niż wylosowalismy(Legia i Śląsk).Wisła natomiast nie trafiła za ciekawie.
Kulawy był ich mecz w Rydze jedak co zrobić mieli zrobili i nie można im nic zarzucić.Taka gra jak w Rydze nie wystarczy na Liteks w Bułgarii(o ile przejdą Mogren).I nie ma się co sugerować tym że wygralismy z nimi w sparingu 2-1.
Zobaczymy jak sprosta Liteksowi Krakowska plejada zagraniczych grajków proawdzona przez Holenderskiego trenera.

Co do Śląska to według mnie kłopot mamy z głowy.Dundee u siebie powinno odrobić straty i awansować dalej więc nie bedę się rozpisywał na temat czy dobrze Śląsk wylosował czy nie.

Legia również wylosowała dobrze jednak nie daję im większych szans z Turkami zwłaszcza w Turcji gdzie jest gorący teren.Z Mińskiem mogą natomiast powalczyć.Zapewne fajniej było by wylosować Rennes czy Guimaraes i odpaść z nimi niż z jakimiś Turasami którzy są dla większości kibiców nieco anonimowi.
 
homel 918

homel

Użytkownik
Pierd... Czyli standard u Ciebie. Piszesz o LM pisząć Europejskie Puchary. Do tego piszesz to w dziale Ligi Europejskiej. Ogarnij się.
E;
Pierwszy przykład z brzegu, rok temu Lech grał w Europejskich Pucharach i nabijał punkty do rankingu (jeśli odnosisz się do poprzedniego postu). Wybacz ale nie skorzystam z Twoich rad co mam robić. Nikt Cie na celownik nie bierze (bo już widziałem ten zarzut w Twoim wykonaniu do innych użytkowników), Ty sam wystawiasz się na śmieszność.
tak, tylko ze faza grupowa LE nie nabije nam punktow na tyle zeby np mistrz Polski od razu zaczynal rozgrywki w fazie LM, a tak wynikalo z postu tego uzytkownika. Najpierw ty naucz sie czytac, a pozniej pouczaj.
 
cygeiro 486

cygeiro

Użytkownik
Co do Śląska to według mnie kłopot mamy z głowy.Dundee u siebie powinno odrobić straty i awansować dalej więc nie bedę się rozpisywał na temat czy dobrze Śląsk wylosował czy nie. TeddyBoys jest online Raportuj zły post
Zauważ że Szkoci będą musieli zaatakować a Śląsk tym razem zagra megadefensywnie i nastawi się na kontry. Czyli to co im wychodziło najlepiej w poprzednim sezonie (myślę nawet ze Dundee specjalnie przyjęło taką taktykę bo rozpracowali WKS i wiedzieli że dużo gorzej im wychodzi atak pozycyjny). Na wyjeździe losy się odwrócą i to może być spory atut Śląska. Pójdą z dobrą kontrą, strzelą gola i jest awans bo trójki nie stracą moim zdaniem. Wbrew pozorą 1-0 to bardzo dobry wynik przed rewanżem.
 
teddyboys 19

teddyboys

Użytkownik
Widzę że przyjmujemy wariant optymistyczny.OK.Może tak byc nie mówię że nie.
Zauważmy teraz że Szkoci zaatakują.Na wyspach często bywa tak że bramki padają w początkowej fazie meczu.Załóżmy że Dundee taką strzeli 1-20 minuta.Zaczną się nerwy taktyka na grę z kontry pujdzie na bok i mecz zrobi się otwarty.
Myślę że możemy zobaczyć coś na wzór meczu Braga - Lech.
 
cygeiro 486

cygeiro

Użytkownik
Widzę że przyjmujemy wariant optymistyczny.OK.Może tak byc nie mówię że nie.
Zauważmy teraz że Szkoci zaatakują.Na wyspach często bywa tak że bramki padają w początkowej fazie meczu.Załóżmy że Dundee taką strzeli 1-20 minuta.Zaczną się nerwy taktyka na grę z kontry pujdzie na bok i mecz zrobi się otwarty.
Myślę że możemy zobaczyć coś na wzór meczu Braga - Lech.
Moim zdaniem dość realny. Śląsk z trójki pucharowiczów którzy już grali wypadł najlepiej. Fizycznie przygotowani są dobrze (co z resztą nie dziwi przy Lenczyku) a wcale żadnej przepaści pomiędzy naszymi ligami nie ma jeśli nie będziemy liczyć dwójki z Glasgow która zdominowała szkocką Premiership (nie chce ich liczyć bo od dawna widać że tam jest różnica poziomów pomiędzy tą dwójką a resztą ligi). Nie sądzę też by WKS wpadł w panikę po stracie gola, na Oporowskiej zobaczyli że nie taki diabeł straszny. Co prawda mieli dwie setki ale to po indywidualnych błędach obrońców Śląska, Dundee nic wielkiego nie zagrało, z przebiegu meczu podopieczni Lenczyka byli lepsi (pierwsza połowa na plus dla nich, druga na remis w mojej opinii). Kluczem do awansu będzie gol na wyjeździe i myślę że Śląsk stać na bramkę. Oni na prawdę grają bardzo dobrze z kontry (jeszcze jak wyjdą Ćwielongiem i Sobotą na skrzydłach to będzie sporo ruchu z przodu, będzie do kogo posłać długą piłę bo myślę że Szkoci zagęszczą do maksimum środek jak to mają w zwyczaju drużyny oparte na przygotowaniu fizycznym i twardej walce). Osobiście wcześniej myślałem nad underem ale teraz bliżej mi do obie strzelą.
p. s.
Buki też nie do końca stawiają WKS na straconej pozycji
2.20 3.25 2.90
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
suti 16

suti

Użytkownik
Panowie jct taka sprawa ... Gdzie znajdę taki ranking klubów uefa jak w tygodniku kibica. Tam jak podawali pary eliminacyjne to w nawiasie obok klubu była taka liczba np Fulham (40,000) ... Tre Penne ( 1.100 ) itd. Gdzie znajdę taki ranking ?
 
tc4t 13

tc4t

Użytkownik
A my już przypisujmy Polskim klubom punkty do rankingu.Jagielloni już przypsywaliśmy i jako pierwsi odpadli.
Ja Jagiellonii nic nie przypisywałem, wiedziałem ,że jak nie przegrają u siebie to zrobią to na wyjeździe . 4 miejsce zajęli dzięki samobójowi Rucha i przez to straciliśmy 4 dobrą ekipę w pucharach . Mogliśmy mieć Wisłę , Śląsk , Legie , Lecha ,ale trudno już nie ma co rozpamiętywać .
Śląsk natomiast spokojnie powinien wywieźć przynajmniej remis ze Szkocji i grać dalej . Jeżeli przegra to tylko na własne życzenie . TeddyBoys ty chyba nie oglądałeś tego meczu co trzeba , jakbyś oglądał to zauważyłbyś ,że Szkoci nie grali niczego , a ich akcje wynikały z przypadkowych zagrań . Nawet mieli jedną setkę gdzie bramka była pusta , to zobaczyliśmy poziom ich napastników , kręcenie się dookoła własnej osi i strzał 2m obok słupka .
 
teddyboys 19

teddyboys

Użytkownik
Przecież ja nie pisałem że oglądałem ten mecz.Napisałem tylko że według mnie Dundee u siebie powinno odrobić straty.Zapewne będzie to inny mecz niż we Wrocławiu.
 
groven 2,2K

groven

Forum VIP
6 lipca telewizja nowej generacji n poinformowała, że zapewniła sobie prawa do transmisji piłkarskiej Ligi Mistrzów UEFA oraz Ligi Europy UEFA na sezony 2012 - 2015. Przyznanie prawa do transmisji Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA na najbliższe 3 lata było niezmiernie ważne dla być albo nie być własnego kanału sportowego nSport HD i pośrednio także samej telewizji n. Oficjalna prezentacja ramówki programów n w sierpniu.
Dzięki zawartej dziś umowie telewizja n ma w swoich rękach mecze wszystkich rozgrywek europejskich - również Ligi Europejskiej. Zgodnie z jej warunkami ITI Neovision nabył prawa do udzielania sublicencji niektórych praw wybranym kanałom TVN i Telewizji Polskiej. To oznacza, że wybrane mecze europejskich pucharów będzie można obejrzeć na tzw. otwartych kanałach TVN oraz TVP.

Dalsze informacje podane będą podczas oficjalnej prezentacji ramówki telewizji nowej generacji n na sezon 2011/2012 w sierpniu. Data prezentacji zostanie potwierdzona wkrótce.
 
Do góry Bottom