>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Liga Europejska - ważne informacje, wydarzenia, dyskusja o typach długoterminowych

Baqu 916,8K

Baqu

Forum VIP
UEFA podjęła w czwartek decyzję o wykluczeniu z rozgrywek Ligi Europejskiej Olympiakosu Volos. Jest to kara za udział w aferze korupcyjnej w jaką zamieszany był w zeszłym sezonie grecki zespół.

Dzięki piątej pozycji w lidze Olympiakos wywalczył w poprzednich rozgrywkach historyczny awans do Ligi Europejskiej. Po wyeliminowaniu w trzeciej rundzie luksemburskiego Differdange, drużyna z Volos była o krok od fazy grupowej. W decydującym meczu jej rywalem miało być francuskie PSG.

W czwartek UEFA zadecydowała, że zamieszany w korupcję klub zostanie wykluczony z dalszej rywalizacji. Działacze Olympiakosu mają szansę na odwołanie się od tej decyzji do poniedziałki. Federacja nie podjęła jeszcze decyzji, jaka drużyna mogłaby zająć miejsce Greków w rozgrywkach. Działacze Olympiakosu mogą odwołać się od decyzji federacji do poniedziałku. UEFA nie wyklucza, że miejsce klubu z Volos w czwartej rundzie zajmie Differdange. Możliwa jest również opcja, w której PSG otrzyma promocję do fazy grupowej bez rozgrywania dwumeczu w play-off.

 
x_design 450

x_design

Użytkownik
Podział na grupy:

Grupa A
Tottenham
Rubin Kazań
PAOK Ateny
Shamrock Rovers

Grupa B
FC Kopenhaga
Standard Liege
Hannover 96
Worskla Połtawa

Grupa C
PSV Eindhoven
Hapoel Tel Aviv
Rapid Bukareszt
Legia Warszawa

Grupa D
Sporting Lizbona
Lazio Rzym
FC Zurich
FC Vaslui

Grupa E
Dynamo Kijów
Besiktas Stambuł
Stoke City
Maccabi Tel Aviv

Grupa F
Paris Saint-Germain
Athletic Bilbao
FC Salzburg
Slovan Bratysława

Grupa G
AZ Alkmaar
Metalist Charków
Austria Wiedeń
Malmoe FF

Grupa H
Sporting Braga
Club Brugge
Birmingham City
NK Maribor

Grupa I
Atletico Madryt
Udinese Calcio
Stade Rennes
FC Sion

Grupa J
Schalke 04
Steaua Bukareszt
Maccabi Hajfa
AEK Larnaca

Grupa K
Twente Enshede
Fulham
Odense BK
Wisła Kraków

Grupa L
RSC Anderlecht
AEK Ateny
Lokomotiw Moskwa
Sturm Graz
 
hama 11

hama

Użytkownik
Moim zdaniem trafiliśmy całkiem nieźle.
Grupa K
Twente Enshede
Fulham
Odense BK
Wisła Kraków
Myślę, że wszyscy w zasięgu Krakowian.
Grupa C
PSV Eindhoven
Hapoel Tel Aviv
Rapid Bukareszt
Legia Warszawa
Tutaj zdecydowanie wyróżnia się PSV, ale wczoraj Legia pokazała, że może walczyć z najlepszymi (moim zdaniem PSV=Spartakowi) także jeśli uda się urwać chociaż punkt z PSV to myslę, że Legia spokojnie również walczy tutaj o wyjście.
Podsumowując trafiliśmy na całkiem fajne grupy i mam nadzieję że zarówno Wisła jak i Legia awansują dalej, i tak jak mieliśmy portugalski finał rok temu tak teraz będzie on Polski ????
PS: Kiedy pierwsze spotkania się zaczynają?
 
grzeg232 1,1K

grzeg232

Użytkownik
Według mnie dla Wisły i Legii nie będzie tak łątwo. Są oczywiście trudniejsze grupy, ale Legia raczej ma szanse małe. Rapid jużwiemy co gra i w porównaniu z polskimi zespołami.
Teren Izraela też raczej nie jest miły do zdobywania punktów. A PSV akurat wcale nie musi być poza zasięgiem.

Co do Wisły to też może być różnie. Fulham i Twente to na dzisiaj chyba poza zasięgiem drużyny.

Według mnie najciekawsze dla polskich ekip byłyby grupa G i L, znaczy do wyjścia. No ale jak się awansowało to trzeba pokazać jakiś futbol. Mam nadzieję, że nie taki jak kiedyś Amica Wronki (4 kilkubramkowe porażki) tylko jak Lech Poznań.
 
Baqu 916,8K

Baqu

Forum VIP
FC Sion grozi wykluczenie z rozgrywek​


UEFA poinformowała, że szwajcarski klub piłkarski FC Sion może zostać wykluczony z Ligi Europejskej. Powodem jest występ nieuprawnionych zawodników w czwartkowym meczu 4. rundy eliminacji przeciwko Celtikowi Glasgow.

Już po pierwszym spotkaniu dwumeczu szkocki zespół złożył oficjalny protest, w którym poinformował, że FC Sion złamał roczny zakaz transferów. Został on nałożony na Szwajcarów w 2009 roku, ale zaczął obowiązywać od styczna tego roku z powodu długiego rozpatrywania odwołań. Powodem ukarania szwajcarskiej drużyny było nakłanianie egipskiego bramkarza Essama El-Hadary&#39;ego do zerwania kontraktu z klubem Al-Ahly w 2008 roku.

Prezydent UEFA Michel Platini poinformował, że występ zakupionych tego lata piłkarzy był &quot;wyraźnym naruszeniem zasad&quot;. Chodzi o pięciu nowych zawodników, którzy byli w składzie podczas konfrontacji ze Szkotami: Jose Goncalvesa, Mario Mutscha, Billy Ketkeophomphone, Gabri i Pascal Feindouno. FC Sion broni się, że odcierpiał już karę nie kupując zawodników podczas wcześniejszych okienek transferowych.

Sekretarz Generalny europejskiej federacji Gianni Infantino oświadczył, że sprawą zajmie się komisja dyscyplinarna, która zbierze się przed 15 września, czyli datą rozpoczęcia pierwszej rundy spotkań. Sion pozna w czwartek rywali w fazie grupowej europejskich rozgrywek, ale niewykluczone, że późnej zostanie zastąpiony przez Celtic.

W rewanżowym meczu 4. rundy eliminacji FC Sion pokonał u siebie 3:1 &quot;Celtów&quot;. W pierwszy spotkaniu padł bezbramkowy awans. W obu potyczkach na ławce rezerwowych siedział polski Celtiku bramkarz Łukasz Załuska.

▶ http://www.sport.pl/sport/1,65025,10178109,Liga_Europejska__FC_Sion_grozi_wykluczenie_z_rozgrywek.html
 
K 0

krakk

Użytkownik
Jak Lech wylosował rok temu to prawie każdy mówił że nie mają szans, skończyło się tym że wyszli z grupy.
Jak ostatnio Legia wylosowała Spartak mówiło się że nie ma szans przed dwumeczem, przed rewanżem tak samo - skończyło się że awansowali.
Śląsk i Wisła mieli mieć rywali do ogrania - obydwa zespoły odpadły.
Teraz po losowaniu dla Legii i Wisły już panują opinie że mają szanse na wyjście z grupy.... jak to się skończy...?
Jak dla mnie na papierze to Fulham i Twente o wiele mocniejsze od Wisły, sensację może też sprawić Odense.
W grupie Legii zdecydowanie PSV zajmie 1 miejsce, pozostałe drużyny myślę że powalczą o pozostałe 3 miejsca.
Polskie ekipy mogą ugrać coś tylko u siebie, na wyjeździe nie sądzę żeby udało się wygrać jakiś mecz, może jakiś remis uda się wywieźć. Wiśle z Twente i Fulham i tak będzie ciężko u siebie, Legia z Rapidem, u siebie będzie to nawet ciężki mecz widząc jak grali ze Śląskiem. Hapoel z kolei w poprzednim sezonie grał w lidze mistrzów i zdobył 5 punktów, remis chociażby z Lyonem na wyjeździe, remis z Schalke, wygrana u siebie z Benficą.
 
valverde 9,9K

valverde

Użytkownik
W mojej ocenie znacznie łatwiejsze zadanie wydaje się mięc Legia, która z Rapidem Bukareszt powinna poradzić sobie lepiej niz Sląsk (choć z Wrocławianami Legioniści paradoksalnie przegrali w stolicy), zaś z PSV lub Maccabi powinna spróbować powalczyć.
Co do Wisły to z Odense mogą jeszcze posilić się na jakieś wyrównane boje. Jednak już Fulham i Twente mogą się okazać za silne.
 
bodzio9 247

bodzio9

Użytkownik
Nie wiem dlaczego pojawiają się głosy, że trudniejszą grupę ma Legia. Według mnie jest zupełnie inaczej.
Gracze z Warszawy trafili na PSV, Hapoel Tel Aviv i dobrze znany Śląskowi Rapid, choć nie tak dobrze wspominany. Pierwsze dwie drużyny to w mojej opinii ekipy własnego boiska. I widać to nawet po spotkaniach 4 rundy eliominacji, w których żadna z nich na wyjazdach nie odniosła zwycięstwa. PSV zremisowało bezbramkowo z austriackim Ried, a Izraelczycy PRZEGRALI z litewskim Ekranasem 0-1. Nie wiem czemu, ale najbardziej obawiam się Rumunów, którzy w meczach ze Śląskiem pokazali świetną dyscyplinę taktyczną, która widoczna była także w wygranym letnim sparingu z Wisłą, wygranym z resztą przez Rapid 2-0.
Twente to drużyna obecnie dużo lepsza od PSV, choć koledzy Marcelo są ekipą bardziej rozpoznawalną. Po 3 kolejkach na koncie 9 punktów. Walczyli o awans do Ligi Mistrzów, ale nie sprostali Benfice, choć na własnym boisku zremisowali 2-2. I właśnie w roli gospodarze będą szczególnie mocni.
Fulham nie jest może europejska potęgą, ale każda drużyna z Premier League jest bardzo mocna. W eliminacjach szli jak burza, choć ich rywale (może poza Dnipro, któeego w pierwszym meczu pokonali 3-0) nie byli zbyt wymagający.
No i na koniec jeszcze duńskie Odense. Odense, któe wcale nie będzie chłopcem do bicia. Odpadli w ostatniej fazie eliminacji Champions League, choć mieli dużo trudniejszego rywala od Wisły, a było nim hiszpańskie Villareal. I Duńczycy wygrali pierwsze spotkanie 1-0. W rewanże klase pokazali jednak Hiszpanie wygrywając 3-0. Co ciekawe Odense w 3 rundzie odprawiło grecki Panathinaikos. Zespół ten wydaję się jednak być w sporym kryzysie, bowiem nie dostał się nawet do LE.
 
P 38

pitbulek

Użytkownik
Co więcej do wypowiedzi Bodzia9 myślę ze Odense może być tu nawet najtrudniejszym rywalem Wiślaków, bo to solidna ekipa. Podobnie Twente.Fulham nie grał jakoś imponująco w eliminacjach ale tez cięzki będzie. Zresztą jak każda ekipa z Premie League jest trudna do ogrania. Ogólnie Wiśle będzie niezwykle ciężko przejść przez tą grupę i z każdego punktu będzie trzeba sie cieszyć ale plus jest taki że nabiorą bardzo dużego doświadczenia.
A Legia ? Hmm nie lubię ich zbytnio ale wczoraj mi zaimponowali- zagrali kapitalnie. Na tyle że kto wie? Może w nich będzie można upatrywać polskiego zespołu na wiosnę w Europie.
 
typer36 456

typer36

Użytkownik
W mojej analizie oba zespoły mają bardzo duże szanse na awans. Pierw Wisła...

Przyjrzałem się sprawię i widzę wyraźnie, że wszystkie drużyny w grupie przede wszystkim lubią grać na swoim boisku. Fulham w eliminacjach LE na wyjazdach ograło tylko półamatorów z Irlandii Północnej, nie pokonali zespołu z Wysp Owczych (choćby grali trzecim składem to i tak lipa), przegrali z Dnipro (0:1, ale mogli wyżej). U siebie Wisła spokojnie z nimi powalczy, nie zdziwią mnie 3 pkt. Na wyjeździe będzie ciężej, Fulham świetnie opanowało grę na swoim ciasnym boisku i tak z nimi walczyć jest ciężko.

Twente - tutaj to sam nie wiem czego się spodziewać. Grają zupełnie nie holenderską piłkę, bardziej taktyczną. Dla Maaskanta będzie to na pewno jakiś smaczek grać z ekipą z Holandii. Jakieś punkty da się tu ugrać.

Z kolei Odense to wg mnie najsłabsza ekipa tej grupy. W elm. do LM najpierw trafili na żenująco grający Panathinaikos, wręcz śpiący na boisku. Wygrana w Grecji to dzieło obrony Greków i strzału życia chyba Henriksena. Potem dwumecz z Villarealem i przeszczęśliwa wygrana na własnym terenie. W rewanżu przyjęli najniższy wymiar kary. Wisła skuteczność w pucharach ma znakomitą, wg mnie wypunktuje Duńczyków

Teraz Legia...

Widzieliśmy co gra Rapid, czy to jest coś super - nie powiedziałbym. Madej bardzo ciekawie się wypowiedział po meczu z Legią na temat porażki 1:3 z Rapidem, twierdząc że gdyby zagrać z nimi mądrze, jako dojrzały zespół, to mogłoby to inaczej wyglądać. Jeszcze kilka przekonujących zdań dodał. Także ja uważam, że Legia wyciągnie wnioski z występu Śląska i dokładając swój bardziej optymalny do rywala styl gry da radę się przeciwstawić i u siebie i na wyjeździe.

PSV to groźny rywal, ale na wyjeździe. Na stadionie Philipsa dawno chyba nikt nie wygrał, większość przegrała. Tam będzie ciężko. Ale już w Warszawie spokojnie są do ogrania. Jak Legia zagra na takim powerze jak w Moskwie i ruszy na nich to z defensywy rywala nie będzie co zbierać. Oglądam czasami PSV w lidze i jak się ich przyciśnie trochę to gubią się dzieci niemiłosiernie

Hapoel, Maccabi Tel Aviv są w grupach LE, Maccabi Haifa dopiero w karnych przegrało walkę o LM. To są na prawdę mocne ekipy, groźne przede wszystkim u siebie. O ile się nie mylę, wszystkie zespoły z Izraela w tym sezonie wygrały wszystkie spotkania na własnym terenie. Ale już na wyjazdach przegrywają z zespołami z Bośni czy reprezentantem Liechtensteinu. Pamiętamy różnicę w grze u siebie a na wyjeździe Beitaru. W tej materii wiele się nie zmieniło. U siebie widzę trzy punkty


A tak na marginesie to teraz każdy inny wynik niż porażka dla naszych klubów to wielki sukces. Tu nie ma słabych zespołów. Maaskant zapowiada walkę o finał, trochę Engelem zapachniało, ale dobrze że ma ambicje facet. Potencjał w drużynie spory, więc do dzieła!
 
hama 11

hama

Użytkownik
Jak masz , to daj link bo mnie tym zaskoczyłeś ????
Czcze gadanie, nie ma się co podniecać, też bym tak zapowiedział na miejscu trenera każdej drużyny która gra w grupowej LM czy LE.

To jest gra słowna, wiadomo, że każdy gra w każdym spotkaniu o zwycięstwo a co za tym idzie o finał również więc każdy może tak powiedzieć i nie skłamie right? ????
 
bukmachertsw 437

bukmachertsw

Użytkownik
Tez zgadzam sie , że obie grupy do przejscia, wiadomo nie czesto zdarza sie sezon jak Lechowi , który wyszedl z grupy , ktora spokojnie mogla miec miejsce w LM.

Ale do rzeczy:
Z kolei Odense to wg mnie najsłabsza ekipa tej grupy. W elm. do LM najpierw trafili na żenująco grający Panathinaikos, wręcz śpiący na boisku. Wygrana w Grecji to dzieło obrony Greków i strzału życia chyba Henriksena. Potem dwumecz z Villarealem i przeszczęśliwa wygrana na własnym terenie. W rewanżu przyjęli najniższy wymiar kary. Wisła skuteczność w pucharach ma znakomitą, wg mnie wypunktuje Duńczyków
Wszystko racja , tylko obawiać sie można stałych fragmentów gry , z których Odense często korzysta. Ale dobrze , że Wisła trafia na ekipe nie dużo lepsza od siebie technicznie, choc Odense to nie zespol drwali jakby moglo sie wydawac.

Twente tutaj wedlug mnie bedzie najturdniej. U siebie Wisła oczywiście powalczyc musi jak z kazdym ale to zaprawiona i doswiadczona ekipa z aspiracjami wyższymi niż LE. Zgranie , solidnośc, technika i taktyka.
Zdecydowanie wyżej widze szanse z Fulham u siebie koniecznością Wisły jest komplet 3 pkt i powalczenie o jakiekolwiek na wyjezdzie.

Legia bardzo prestiżowo z PSV , ktore na wyjezdzie jest kompletnie inna druzyną , może czesto lekcewazy rywala , za tu u siebie jest bardzo mocne, takze Legia zacznie z wysokiego C!

Hapoel ekipa bardzo odmieniona z szybkich wyliczen wynika ze odeszlo 3-4 podstawowych graczy tu konieczna bedzie zdobycz 4-6 punktowa jesli myslec o czyms wiecej.

No i Rapid, moze na tle Slaska wygladal bardzo dobrze , ale bedzie wysmienite porównanie, stylem gry obu ekip LEgia ma wieksze szanse. Porownujac ich do Spartaka: Rapid ma tez niezlych technicznie pilkarzy ale gorszych niz Rosjanie natomiast jest lepszy jako calosc , jako druzyna zatem sadze glwonie z nimi rozegra sie walka o wyzsza lokate.
 
Z 708,3K
Moim zdaniem oba nasze zespoly maja szanse powalczyc o awana,ale tylko wtedy jak zagraja na 100 procent swoich mozliwosci.Z taka dyspozycja jaka zaprezentowala Wisla w Spotkaniu z Apolem to niema co szukac.Jedynie legia mnie bardzo zaskoczyla swoim awansem i mozna powiedziec ze w pilce niem,a faworytow.Jeszcz takie ciekawe spostrzezenie w Legi gralo zdecydowanie wiecej Polakow niz w Wisle.Nmiezawsze kupowanie zagranicznych pilkarzy o watpliwych umiejetnosciach jest lepsze niz dawanie szansy swoim pilkarzom.
 
snoopdogg 369

snoopdogg

Forum VIP
Jeśli Legia będzie grała tak jak ze Spartakiem to o awans jestem spokojny. Zrealizowali wszystkie założenia taktyczne trenera, nie bali się przeciwnika i tworzyli kolektyw. Naprawdę fajnie się oglądało tak grającą Polską drużynę. Jednak żeby walczyć na trzech frontach ( liga, puchar i LE) potrzeba wzmocnień. Pamiętajmy, że Lech w poprzednim sezonie również dobrze grał w pucharach, a w lidze tracił punkty. Żeby osiągnąć sukces potrzebna jest silna ławka rezerwowych. Nie mówię tutaj o sprowadzenie drogich zawodników z zagranicy, wystarczy poszperać w polskiej lidze i ściągnąć dobrych grajków. Marek Jóźwiak powinien mieć w swoim notesie kilka nazwisk, i szybko załatwić Skorży dwóch grajków. Co do Wisła to sam nie wiem co myśleć. Wydawało mi się przed meczem w Nikozji, że w końcu po 15 latach polski klub zagra w Lidze Mistrzów, teraz albo nigdy. Okazało się, że jeszcze musimy poczekać. Ciężka grupa choć Fulham czy Odense są w naszym zasięgu. Mam nadzieję, że na wiosnę zobaczymy choć jeden klub grający dalej w rozgrywkach Ligi Europejskiej.
 
radula 5,4K

radula

Użytkownik
Co do typów długoterminowych to Tobet oferuje fajne zakłady na Legie i Wisłe ile pkt zdobęda w grupie lub ile bramek zdobędą.Kursy wydają mi się dość ciekawe i sam sobie wybrałem takie zdarzenia:
Legia Warszawa w Lidze Europejskiej (Ile punktów w fazie grupowej Ligi Europejskiej 2011/2012 zdobędzie Legia Warszawa?)
over 5,5 - 1,95
over 4,5 - 1,52
Wydaje mi się,że Legia jest w stanie powalczyć jak równy z równym w meczach z Rapidem i Hapoelem.U siebie powinni poradzić sobie z Rapidem z Hapoelem liczę minimum na remis.Na wyjazdach również z tymi rywalami po 1 pkt możemy wywalczyć.Co do pierwszego meczu z PSV to raczej porażka jednak rewanż tu może Legia napewno powalczyć. Jak sobie tak liczę to mi wychodzi ok6-8pkt Legii a jak będzie zobaczymy.

Legia Warszawa w Lidze Europejskiej (Ile bramek w fazie grupowej Ligi Europejskiej 2011/2012 zdobędzie Legia Warszawa?)
over 5,5- 1,95
Ten zakład jeszcze bardziej mi się podoba niż ten wyżej.Legia gra bardzo ofensywnie i w dwumeczu ze Spartakiem już strzeliła 5 bramek dlatego na 6 spotkań strzelenie 6 goli nie powinno być większym problemem.
 
lacroz 0

lacroz

Użytkownik
Jak dla mnie to Legia ma łatwiejszą grupę, myślę że przy odrobinie szczęście mogą wywalczyć nawet 1 miejsce. Natomiast Wisła moim zdaniem całkiem zawali, wywalczy max 3 pkt po pierwszych dwóch meczach już odpuści i skupi się na lidze gdzie też z obecną formą będą mieli problemy by być w czołówce
 
jagr 5,7K

jagr

Użytkownik
Lacroz -&gt; Nie zgodze sie z toba Wisła ma potęcjał do tego by zmucic każdego w tej grupie,warto dodać że rywale Wisły to nie są super potęgi jakie miał naprzykład Lech Poznań w tam tym sezonie w prawdzie te zespoły bardziej skupiły się na swoich ligach niż na LE ale jednak wygrane lub remisy z takimi firmami jak &quot;stara dama czy szejkowie z city&quot;chlube jednak przynoszą.Dla tego sądze ze duzo tu zależy od mętalnosci Wiślaków od tego czy oni nie chceli za duzo w tych główkach,chceli nagle z nędzy iśc do raju jednak tak sie nie da najlepsze firmy budują składy latami a plony zbierają puzniej mam nadzieje ze Maskaant to własnie powiedział swoim piłkarzą i naprawde Biała Gwiazda przyłoży się do tych meczy bo powietrze troszke z nich zeszło,jednak za duzo oczekiwali , myśle ze taki prysznic dobrze im zrobi.

Co do Legi to dla mnie wielka nie wiadoma tak naprawde nawet po tych meczech ze Spartakiem nie wiem na co ich tak naprawde stać,dodam tez że Legia na awans zasłuzyła ,a co pokażą to już bóg wie.PSV moim skromnym zdaniem po za zasiengiem no może u siebie wygrają ,reszta zespołów jak najbardziej w zasiengu.
 
Do góry Bottom