>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Mistrzostwa Świata w Biathlonie - Chanty-Mansyjsk 2011 [3-13 marca]

Status
Zamknięty.
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Magdalena Neuner - Rest of field @ 1,75 betsafe ⛔ Makarainen Kursy na zwycięstwo Niemki mocno spadają. Można powiedzieć że była by sensacja jak by wygrała dzisiaj bieg na dochodzenie inna zawodniczka niż Magda. Kto jej może dzisiaj zagrozić moim zdaniem nie będzie to Makarainen bo to nie jej dystans ona już swoje zrobiła w sprincie i jeśli dzisiaj zdobędzie medal to będzie bardzo dobrze. Oczywiście biegowo bardzo dobrze przygotowana ale czuję że dzisiaj Niemce nie zagrozi. Kuźmina bardzo mocna biegowo tylko że ona ma często problemy na strzelnicy i dzisiaj przy tak dużym wietrze jaki jest w Chanty-Mansijsku może mieć problem. Kto jeszcze chyba nikt, no może Zaistewa ale ona ma już za dużą stratę do Niemki by ją pokonać. Jeśli Neuner nie zwali dziś strzelania to jedzie po 2 złoty medal na tych mistrzostwach. Olga Zaitseva - Helena Ekholm @ 2,05 betsafe ⛔ 12-3 W końcu czas na medal dla Rosji? Moim zdaniem trochę kurs przeszacowany na Olgę. Obecnie w najlepszej dyspozycji z całej kadry Rosji. Chyba jako jedyna ma szanse na zdobycie indywidualnie medalu. Strata do 3 Kuzminy wynosi tylko 7 sekund więc ma o co walczyć. Jednak przewaga z jaką dzisiaj wystartuje na trasę nad Ekholm to 13 sekund, dodam również że w sprincie obie panie na strzelnicy był bezbłędne. Czyli biegowo lepiej czuje się zawodniczka gospodarzy. Mówi się że Szwedzi i Norwedzy mają problemy ze smarowaniem nart na tych MŚ. Radzę się nie kierować tym że Zaistewa w sztafecie pojechała słabo, było tak bo chciała jak najszybciej zniwelować straty Sleptsowej a jak się później okazało była to błędna decyzja. Ekholm mnie nie przekonuje na tych MŚ, wczoraj było dobrze bo 5 miejsce ale nie na takie miejsca liczyła Szwedka przed mistrzostwami. W sztafecie też rewelacji nie było. Myślę że po takim kursie można pograć wygraną Rosjanki.
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
ted 9,5K

ted

Forum VIP
Cyl - Skardino
typ: 1 kurs: 1,87 betsafe
⛔ 5 pudeł przy 1 Skardino to jednak trochę za dużo
Wygląda na to że Agnieszka pobiegła w sprincie trochę asekuracyjnie. Skardino to tylko strzelanie a w biegu bardzo odstaje, nawet od naszej Polki. Cyl ma przewagę 5sec i jeśli pobiegnie na swoim poziomie może sobie pozwolic na 1-2 pudła więcej, jednak liczymy na bezbłędne strzelanie i top 10.


Valj Semerenko - Zidek
typ: 2 kurs: 2,0 betsafe
✅
Valja zatraciła gdzieś swoją formę biegową, 17 czas biegu nie pasuję do niej. Bardzo szybko strzela lecz to nie idzie z celnością. Zidek ma stratę 3sec ale powinna być lepsza na strzelnicy nawet przy gorszym biegu który nie musi mieć miejsca.

Titovets - Ponza
typ: 1 kurs: 1,85 betsafe
✅
Titovets stać na lepszy bieg natomiast Ponza jak w przypadku Skardino tylko strzelanie. Rosjanka też poprawnie strzela gdy jej idzie, bo zdarzają się jej wtopy nawet po 6 pudeł , wczoraj tylko jedno więc dzisiaj nie powinno być gorzej.
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Już dzisiaj zapodam typy na biathlon bo jutro mnie cały dzień nie będzie. Mnie nauczono że w biegu indywidualnym gra się na dobrych strzelców, biegowo oczywiście nie może być to ogórek bo 20 km to nie lada wyczyn ale te pojedynki H2H chyba wyglądają dobrze.
Simon Eder - Simon Fourcade @ 1,75 Unibet ⛔ 17-39 Pojedynek dwóch Simonów. Jeden Francuz drugi Austriak. Fourcade bardzo dobrze przygotowany do tych Mistrzostw Świata szkoda że nie pojechał w sztafecie mieszanej bo komu jak komu ale jemu medal się jakiś należy. Tutaj będzie mu ciężko ale spokojnie może powalczyć o czołowe lokaty. Bardzo dobrze strzela a w tym biegu jest to najważniejsze bo za każde pudło jest 1 karna minuta, czyli straty w przypadku słabego strzelania są prawie że nie do odrobienia (przeliczając to jedną karną rundę zawodnicy pokonują w 30 sekund więc tu 1 pudło daje konsekwencje takie same jak dwa w sprincie czy pościgowym). Eder narazie spisuje się najlepiej spośród wszystkich Austriaków. Strzelcem jest również dobrym jednak zdarzają mu się serie niestrzelonych pocisków i liczę że jutro będzie podobnie. Biegowo są mniej więcej porównywalni. W tym pojedynku zadecyduje strzelanie a to niewątpliwie plus dla starszego z braci Fourcade. Arnd Peiffer - Evgeny Ustyugov @ 1,45 Unibet ⛔ 15-13
Rosjanie kompletnie zawodzą na tych Mistrzostwach wstyd że nie zdobyli żadnego medalu a narazie na taki się nie zanosi. Tak jak w poprzednim typie stawiam na zawodnika lepiej radzącego sobie na strzelnicy. Ustiugow nie zachwyca potrafi konkretnie spieprzyć strzelanie, Peiffer już na tych Mistrzostwach pokazał że jest w znakomitej formie i gdyby nie zadrżała ręka na ostatnim strzelaniu miałby złoto w biegu pościgowym. Biegowo i strzelecko lepszy jest Niemiec i jutro stawiam na jego zwycięstwo w tym pojedynku. Ma szanse otrzeć się o podium ale o wygraną będzie bardzo, bardzo ciężko. Race Specials (Winner comes from) Norway or France @ 2,00 Tobet ✅ Boe Przeglądając ofertę Tobetu znalazłem jeszcze jeden klawy typ, a mianowicie zwycięzca będzie z Norwegii lub Francji. Patrząc na to co obecnie wyprawiają zawodnicy tych dwóch krajów typ wydaje się być dość ciekawy. No to tak mamy Fourcada, Boe, Svendsena oraz nie skreślałbym jeszcze Bjorndalena. Głównymi konkurentami mogą być Niemcy Peiffer i Greis. Rosjanie słabo, Austriacy bez formy choć Sumann lubi startować na tym dystansie. Wydaje mi się że każdy z tych 3 zawodników + Ole może wygrać jutrzejszy bieg. Chyba to nawet lepsza opcja niż typ na Fourcade top3 który miałem pierwotnie grać. Ale jak będzie okaże się jutro. Najlepszy Francuz? Martin Fourcade @ 1,60 Unibet ✅ Trochę się pośpieszyłem z zagraniem w Unibecie bo inaczej bym to rozegrał. Bardzo fajny bet dodali do swojej oferty więc grzechem byłoby nie skorzystać. Chyba nikt nie ma wątpliwości kto powinien być najlepszym zawodnikiem z reprezentacji Francji. Jest nim oczywiście młodszy z braci Fourcade, Martin. O nim było już sporo napisane, ale jeszcze raz powtórzę jest w świetnej formie. Powinien jutro się liczyć o wygraną. Pozostali zawodnicy z repy Francuskiej to Siemon Fourcade, Vincent Jay i Alexis Boeuf. Biegowo to Martin miażdży kupli z reprezentacji. Może sobie nawet pozwolić na jedno pudło więcej niż oni a i tak powinien ich pokonać. Trochę dużo inwestuję w jutrzejszy bieg ale mam dziwne przeczucie że będzie dobrze.
 
stskarol 49

stskarol

Użytkownik
Individual 20km (Khanty-Mansiysk/RUS)
2011-03-08 13:15, MŚ - mężcz. , Świat
Typ: Michael Greis TOP 7
Kurs: 2.35
Buk: bwin

Dzisiaj na godzine 13.15 w mroźnej Rosji a dokładni na Syberi w Khanty Mansiysku jest zaplanowana kolejna konkurencja biathlonowych Mistrzostw Świata. Jest to konkurencja, która bardzo lubi Tomasz Sikora niestety z powodu problemów zdrowotnych nie wystartuje. Ja w tej sporej ofercie na te zawody które dali na Bwin znalazłem ciekawy typ iż Niemiec Michael Greis znajdzie się w TOP 7. Dla mnie przyznam szczerze kurs 2.35 jaki proponują nam na Michaela jest zbyt wysoki ponieważ Michael bardzo lubi bieg indywidualny i zawsze na te zwody bardzo się mobilizuje. Greis ma bardzo równy sezon regularnie walczy o miejsca w dziesiątce a czasami bywa u niego nawet lepiej. Dzięki temu w klasyfikacji generalnej jest na wysokim 4 miejscu. Tutaj na Mistrzostwach nie ma medalu jak na razie ale miejsca nie były tak złe bowiem w sprincie miał 9 miejsce z 2 pudłami z kolei w biegu pościgowym pudłował 3 razy i miał 11 miejsce. W biegu pościgowym mam uzasadnienie na tak słabe strzelanie bowiem po prostu tam chciał ryzykować i walczyć o wyższe miejsce ale mu się nie udało. Ale ja bym nie skreślał Niemca on potrafi się skupić na strzelaniu i jestem pewien że dzisiaj na strzelnicy pokaże swoje doświadczenie i przy wolnym strzelaniu będzie strzelać dobrze. W tym sezonie w biegach indywidualnych Greis był na 6 miejscu w Ruhpolding gdzie warunki były równe dla wszystkich. W Pokljuce było gorzej bowiem zajął na 32 miejsce ale tam to były prawdziwe cyrki bowiem faworyci miel najgorsze warunki i wygrał Mesotitsch przed Wegerem. W Ostersund Niemiec zajął 11 miejsce. Czyli w dwóch zawodach był raz 6 i 11 więc nieźle. Przed MŚ Greis startował w Fort Kent ale tylko w sprincie gdzie był 9. Podsumowując Michael wie ze ten bieg to największa szansa na osiagnięcie dobrego wyniku tutaj w Khanty Mansiysku, nie raz pokazywał się z dobrej strony na strzelnicy w Indywidualnych do tego dochodzi to że ma jedno z większych doświadczeń w stawce wszystkich zawodników a to ma wielkie znaczenie. Przy małym szczęściu TOP 7 do zdobycia.
 
ted 9,5K

ted

Forum VIP
M.Fourcade - Sumann
typ: 1 kurs: 1,45 betsafe
⛔
Sumann tak jak pisałem:
http://forum.bukmacherskie.com/f45/mistrzostwa-swiata-w-biathlonie-chanty-mansyjsk-2011-3-13-marca-55793-2.html#post2145795
poprawił bieg ale i tak nie dorównuje w nim Francuzowi, do tego na strzelnicy coś u niego kiepsko a dziś to będzie miało znaczenie.


Landertinger - Maksimov
typ: 2 kurs: 1,87 betsafe
✅
Maksimov powinnien już w sprincie startować, przed MŚ prezentował najstabilniejszą formę z Ruskich. Landertinger po chorobie to cień biathlonisty, średnio biega a i średnim strzelcem nigdy nawet nie był. Rusek u siebie i powinnien powalczyć jak Yurlova
 
obserwator-m 9,1K

obserwator-m

Forum VIP
E.H.Svendsen Top 10 (1.35)✅ Betsafe
Chyba Betsafe z rana śpi wystawiając taki kurs, bo u innych dużo mniejsze. W tym sezonie w indywidualnych m.in. 2 zwycięstwa ... Żeby był poza 10 musi chyba ze 4 pudła zaliczyć przy jego biegu, choć wg mnie będzie w okolicach podium
 
fcbialas 91

fcbialas

Forum VIP
E.H.Svendsen Top 10 (1.35) Betsafe
Chyba Betsafe z rana śpi wystawiając taki kurs, bo u innych dużo mniejsze. W tym sezonie w indywidualnych m.in. 2 zwycięstwa ... Żeby był poza 10 musi chyba ze 4 pudła zaliczyć przy jego biegu, choć wg mnie będzie w okolicach podium
Racja typ bardzo dobry , ale z tymi 4 przesadziłeś , bo nie wiem czy zdajes sobie sprawe ze dzis pudło = karna minuta . A zazwyczaj top 10 zamyka sie w max 2-3 minutach strat ????
Na dzis zagram .
Svendsen - tcherezov 1 | 1.40 fortuna✅
Svendsen strzela bardzo solidnie , a przeciwienstwie do Rosjanina . Narazie zupełnie na tych mistrzostwach pod formą. Wiec nie sadze ze dzisiaj by wystrzelił , zwłaszcza ze gram z pojedynkiem z bardzo solidnym Norwegiem , ktory z pewnoscia bedzie chciał wreszcie powalczyć o zloto , czy bedzie to dziś .Napewno bedzie niesamowicie cieżko , dzis naprawde trudny bieg , daleka trasa , duze straty za pudło.Svendsen powinnien nawet z 1 karna minute nadrobic nad tcherezovem , a nie wierze ze i tak strzeli gorzej.Kurs 1.40 biore chetnie jak na taki pojedynek .

PS beda 4 strzelania ????
 
obserwator-m 9,1K

obserwator-m

Forum VIP
No może przesadziłem, chociaż...
1.bieg indywidualny : 1.Svendsen z 2 pudłami i 2.17minuty przewagi nad 10. (czyli 2 pudła zapasu-4możliwe;))
2.indywidualny : 16.Svendsen z 4 pudłami, a mimo to tylko 25sekund straty do 10.
3.indywidualny : 1.Svendsen z 1 pudłem i 1.39 przewagi nad 10.
Reasumując, jeśli strąci chociaż 17 na strzelnicy, to top 10 być powinna
 
waclaw-65884 360

waclaw-65884

Użytkownik
Svendsen - Tcherezov też wydaje mi się good .
Do tego :
Peiffer - Ole typ 1
Niemiec liczę , że będzie miał 1-2 pudła . Biegowo zdecydowanie lepszy od już dziadka Ole . Norweg kompletnie bez formy w tym sezonie a teraz doszła beznadziejna forma strzelecka. Pudłuje po 2 razy na 1 strzelaniu i po biegu.
Slesingr - Jay typ 1
Zacznę od francuza, tragiczna forma. W sprincie ogromna strata, bardzo ale to bardzo wolny bieg. Na 10 km też strasznie. Obydwaj nie są mistrzami strzelnicy , ale tutaj w biegu Slesingr spokojnie 1 pudło nadrobi. Myślę, że Slesingr 3-4 pudła a francuz 3-5 pudeł .
 
mjaurvcein 25,1K

mjaurvcein

Użytkownik
Z góry zaznaczam, że indywidualny to konkurencja, której nienawidzę... ani oglądać ani obstawiać... no ale cóż... trzeba w tym biegu stawiać przede wszystkich na lepiej strzelających (co mój styl gry na lepiej biegających totalnie burzy :razz ???? ale spróbować można na pewno coś takiego:
1. Simon FOurcade - Sednev @ 1.65
Simon fajnie na tych MŚ. WIdać, że czasy walki o czołowe lokaty minęły, ale strzela dość pewnie, a to w tym biegu jest kluczowe. Biegowo, w obu startach lepszy od Sedneva nieznacznie, więc przy ew. remisie na strzelnicy w biegu też ma szanse wygrać ????
2. Martin Fourcade - Ole @ 1.45
Łaaaa... to co robi tu Martin biegowo to jest poezja... dobrze wie na pewno, że dzisiaj musi przede wszystkim strzelać... ale jest w stanie na 20km zrobić spokojnie ponad 1 minutę nad Ole, a to biorąc pod uwagę, że Ole też nie strzela zbyt pewnie, daje duże szanse powodzenia ;)
Zgadzam się z jednym z powyższych typów na TOP 10 Emila... pefffa zalatuje (choc w indywidualnym to słowo traci dużo mocy :razz ???? . Emil biegowo ustępuje tylko Martinowi... z resztą Martin, Emil i Boe to absolutnie inny świat :razz:
Można spróbować też:
Ferry TOP 15 @ 2.00
Ustjugov NIE TOP 8 @ 1.50
Pozdro ;)
 
T 1,5K

torretoo

Użytkownik
a co myslicie nad Martin Fourcade w top 6 za 1,35 ??
ja myslicie wygra Svendsen? 3.50 jest kurs na niego
Radze zagrac Emila na TOP10 w Betsafe, za wieksza stawke, jest w Rosji nadal bez zlota, bedzie wolniej strzelal i w biegu mysle kwestia zlota rozstrzygnie sie miedzy Emilem a Martinem ???? Jeszcze mysle, ktora z par do niego dorzucic..
Emil TOP10 1,35
Bo - Deryzemlya 1 1,27
@ 1,71 Betsafe ????
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
W tym sezonie bieg indywidualny rozgrywano trzykrotnie. Jedynie wyniki w Oestersund i Ruhpolding wydają się być miarodajne - w Pokljuce dała się we znaki pogoda.
Kursy z Unibet
Najlepszy z Norwegów @ Emil Hegle Svendsen - 2,25 ⛔ 4 [ jednak Boe]
W tym sezonie dwukrotnie wygrywał - właśnie w Oestersund i Ruhpolding. Przygotowywał się do MŚ w biegach w Oslo, ale ostatecznie na nie nie pojechał. 20km to dla niego nie problem, na takim dystansie to top3 biathlonistów. Strzela szybciej od Boe, który w sumie jest chyba trochę zmęczony sezonem i nie w każdym starcie biegnie rownie rewelacyjnie. Z celnością u obu panów podobnie. Bjorndalen jak będzie skoncentrowany na strzelnicy może osiągnąć dobry wynik - to właściwie jego jedyna realna szansa na medal indywidualny, ale jakoś Ole przed Svendsenem nie widzę. Berger lub Os nie sądzę aby wystrzelili na MŚ.
Najlepszy z Austriaków @ Christoph Sumann - 2,50 ✅ 3 miejsce !
Sumann w dobrej dyspozycji biegowej i nad kolegami z reprezentacji w biegu jest w stanie nadrobić karną minutę. Landertinger słaby biegowo i rzadko w tym sezonie startował - nie liczę, że zaliczy świetny występ. Mesotitsch raz wygrał w tym sezonie - w Pokljuce gdzie rządził wiatr. Eder szybko strzela, ale słabo biega, a nie sądzę aby Sumann niemiłosiernie pudłował.
Najlepszy z Francuzów @ Martin Fourcade - 1,55 ✅ 10 miejsce
Bouef i Jay kompletnie zgubili formę. Opcje więc zostają dwie Simon czy Martin? Simon świetnie strzela, ale Martin może w biegu odrobić ok 1,5 minuty. Do tego Martin ma lepsze czasy jeśli chodzi o sam pobyt na strzelnicy. Młodszy z braci w tym sezonie w indywidualnym startował 2x i zajmował 3 i 2 miejsce! Martin jest w wybitnej formie, dzisiaj to powinien potwierdzić.
Najlepszy z Niemców @ Michael Greis - 3,50 ✅ 7 miejsce !
Bohm dostanie szansę, ale na nic wielkiego w jego wykonaniu bym nie liczył. Indywidualny to raczej nie konkurencja dla Peiffera, który lepszy jest w rywalizacji bezpośredniej. Peiffer w tym sezonie ani razu w top20. Dobry w tej konkurencji jest Birnbacher [2x na początku drugiej dziesiątki]. Stawiam jednak na Greisa, który swoim doświadczeniem wiele tutaj może zyskać. Miki zdecydował się na start na początku i może spokojnie, jeszcze bez presji innych wyników starać się wykręcić dobry czas.

Najlepiej single, ale sam spróbowałem też ryzykowniej i grane jako AKO: 30,52 ;) ⛔
Dorzucam jeszcze z oferty Betsafe
Svendsen Top10 - 1,35 ✅ 4 miejsce
Faktycznie wygląda solidnie. O ile pogoda niespodziewanie nie będzie tam rządziła to wszystko powinno być ok. Svendsen nawet z 3-4 pudłami może być w top10 o czym już była mowa.
Peiffer Top8? NIE - 1,70 ✅ 15 miejsce
W dzisiejszych zawodach Peiffera nie widzę na wysokich miejscach. Ok biega świetnie, bardzo dobry występ w sprincie i minimalnie przegrany medal w pościgowym, ale bieg indywidualny to raczej nie konkurencja dla niego. W tym sezonie 22,23 i 20. Już wspominałem, że bezpośrednia rywalizacja - w tym czuje się lepiej. Przed nim musi być 8 zawodników, a z samej reprezentacji Niemiec moim zdaniem zarówno Birnbacher jak i Greis mogą być przed nim. Do tego Svendsen, Boe, jeden z Rosjan, jeden z Austriaków, być może dwaj bracia Fourcade... i już Peiffer poza top8 ;P [to tak na luzie powiedziane ;P ]
w AKO: 2,3 ✅ ;)
 
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
A ja gram nadal na Helenę ???? ????
Helena Ekholm-Tora Berger 1@1,75✅✅✅
Szwedka na razie w indywidualnych biegach na tych mistrzostwach strzela bezbłędnie(60/60). Biegowo nadal słabiutko,ale właśnie jutrzejszy bieg jest dla niej najlepszą szansą na zdobycie czegoś więcej niż brązu. Betsafe dał ją w H2H z nieobliczalną Berger. W biegu na 20 km dystansie jest ona w stanie odrobić ok.1 minuty do Szwedki,liczę jednak że Tora chybi celu o kilka razy więcej niż moja ulubiona Helenka
 
mbmartin 84

mbmartin

Użytkownik
Individual 15 km (Khanty-Mansiysk/RUS) - 13:15
Head-to-Head
Andrea Henkel - Anastasyia Kuzmina
Typ: Henkel
Kurs 1.87
Buk: Betsafe
Piękną promocyjkę na jutrzejszy bieg indywidualny kobiet przygotował dla nas bukmacher betsafe , czyli wygrywaj niemal na wszystkim heh. Jest to jedyna malinka z dotychczasowej oferty. Nie wiem skąd te wyrównane kursy , dla mnie tutaj jest tylko jedna faworytka w tej parze i jest nią Andrea Henkel , strzela fenomenalnie , w biegach indywidualnych zawsze w czołówce , zaś Kuzmina przeciwnie pudłuje jak na zawołanie , w ostatnim biegu na tych mistrzostwach , Andrea Henkel na strzelnicy 100% skuteczności na 20 strzałów , wszystkie trafione do celu i z 20 pozycji po sprincie awansowała na 4te miejsce tuż za podium. Kuzmina pudłowała ,aż 6 razy. W ostatnim biegu indywidualnym , który się odbył w Ruhpolding , Andrea Henkel uplasowała się na drugim miejscu strzelając 20 na 20 i przegrała jedynie z Zaitsevą. Kuzmina pudłowała w każdej pozycji i na każdym z czterech strzelań , łącznie 6 razy i zajęła wówczas odległe 42 miejsce tracąc 6 minut i 34 sekundy . Jak dobrze wiemy celne strzelanie w tymże biegu jest jedną z najważniejszych cech i umiejętności, które może się przyczynić do jutrzejszego zwycięstwa ,lecz nie tylko , bo także dobre rozłożenie sił na całym dystansie jest na prawdę istotne gdyż nie jest to krótka trasa i można wyczerpać organizm , co spowoduje iż tętno wzrasta, a na strzelnicy to nie pomaga w oddawaniu strzałów do celu. Jedną z najbardziej doświadczonych zawodniczek jest właśnie Andrea Henkel i to ja typuję, iż osiągnie dobry rezultat. Kuzminie nie daję najmniejszych szans w tym pojedynku z Andreą Henkel.
 
obserwator-m 9,1K

obserwator-m

Forum VIP
Jutrzejszy bieg indywidualny gram na podstawie wyników z 3 poprzednich biegów w tym sezonie (w nawiasie msca zawodniczek w owych biegach) :
Zaitseva - Kuzmina 1 (1.62) Zwrot (6,5,1 - 44,13,87)
Rosjanka w tym właśnie biegu spisuje się najlepiej, jutro wg mnie zakręci się wokół strefy medalowej, wyniki Słowaczki na 15km widoczne powyżej;)
Dorin - Bogali 1 (1.62)✅ (6-21) (5,38,12 - 66,51,54)
zarówno strzelanie (87,3-84,2%) jak i bieg na korzyść Francuzki...
Romanowa - Jonsson 1 (1.40)⛔ (37-36 1.2sek) (10,28,5 - 33,42,63)
mimo tego, że Jonsson strzela najcelniej ze wszystkich zawodniczek (91,1%!), to mimo wszystko gram na Rosjankę, 1 pudło więcej powinna spokojnie odrobić w biegu...
Brunet - Ponza 1 (1.95)⛔ (dnf-27, gdyby dobiegła,toby wygrała) (11,3,2 - 22,34,26)
Francuzka po beznadziejnym sprincie (44.msce) odpuściła bieg na dochodzenie, wypoczęta, z odpowiednio nastawionym celownikiem powinna być w ścisłej czołówce... dodam, że kurs spadł z 2.15 (niestety w chwili, gdy stawiałem:?), a w Betsafe tylko 1.65...
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Wiem że to nie dział na suche typy ale dzisiaj wyjątkowo
Ekholm - Zaisteva @ 1,54 bet365 ▶ 1-NS szkoda bo typ był galante :?
Moim zdaniem warte grania, Zaisteva coś spudłuje a Szwedka niesamowicie strzela na tych Mistrzostwach.
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
Helena Ekholm-Tora Berger 1@1,75 Szwedka na razie w indywidualnych biegach na tych mistrzostwach strzela bezbłędnie(60/60). Biegowo nadal słabiutko,ale właśnie jutrzejszy bieg jest dla niej najlepszą szansą na zdobycie czegoś więcej niż brązu. Betsafe dał ją w H2H z nieobliczalną Berger. W biegu na 20 km dystansie jest ona w stanie odrobić ok.1 minuty do Szwedki,liczę jednak że Tora chybi celu o kilka razy więcej niż moja ulubiona Helenka
Oj tam aż tak słabo z biegiem Ekholm nie jest. Ona na trasie biegowej nigdy nie była wybitna, ale zawsze solidna i taka jest. W biegu pościgowym była nawet lepsza o 9s od Berger. Norweżka w Rosji póki co biegowo nie zachwyca tak jak w USA. Ogólnie typ popieram ;)
==
Bieg indywidualny panów zakończył się niemal ustrzeleniem Jackpota z mojej strony. Wysokie kursy i prawie trafione szalone AKO. ;P
Przypomnę, że biegi indywidualne rozgrywane były w tym sezonie 3x. Paniom również szyki w Pokljuce nieco pokrzyżował wiatr, ale nie tak bardzo jak panom ;)
Kursy z Tobet
Kaisa Makarainen - Olena Pidrushna @ Makarainen - 1,40 ⛔ [28-24] ach Kaisa 7 pudeł ????
Kaisa już ze złotem i srebrem, ale w środę szansa na kolejny medal. Biegowo znakomita i ustępuje właściwie tylko Neuner i Gossner. W biegu pościgowym na 10km w samym biegu lepsza od Ukrainki o 1min 20s ! Na dystansie 15km według mnie jest w stanie nadrobić ok 2 minut w biegu.
Finka celnie strzela i ogólnie trwa jej znakomity sezon. W biegach indywidualnych w tym sezonie 11,2 i 8. Pidrushna 15,26 i 27 mimo lepszej skuteczności na strzelnicy!.
Jako ciekawostkę dorzucę fakt, że Pidrushna urodziła się w Polsce, w Legnicy ;) Nie mniej jednak tym razem będę za Makarainen!
Darya Domracheva - Magdalena Neuner @ Neuner - 1,35 ✅ [19-5]
Czyżby Neuner zrobiła ogromny postęp w strzelaniu? Co prawda spudłowała 2x podczas biegu pościgowego, przez co straciła złoto na rzecz srebra, ale i tak 10/10 w sprincie i 18/20 w pościgowym w jej przypadku robi wrażenie pozytywne.
Neuner najlepsza biegowo, trasa w Rosji jej odpowiada i spisuje się na niej świetnie.
Domracheva to również solidna biegaczka, ale zdecydowanie zawodzi na strzelnicy. Miała udany początek sezonu, ale później coś wyraźnie się zacięło. Bieg indywidualny to jej przekleństwo - skuteczośc ledwie 75% i odległe miejsca 35,18 i 48 niezbyt dobrze rokują przed startem na MŚ. Dla porównania &#39;Piękna Lena&#39; startowała dwukrotnie -, 8 i 16. Rewelacji więc również nie było, ale teraz wydaje się być w życiowej dyspozycji zarówno biegowej jak i na strzelnicy co powinno dać bardzo dobry rezultat. Domracheva swoją szansę może mieć w masowym - bieg gdzie dolicza się minutę kary za pudło to raczej nie jest konkurencja dla niej.
Olga Zaitseva - Anastasiya Kuzmina @ Zaitseva - 1,72 ZWROT Zaitseva nie startowała
Zaitseva - nadzieja gospodarzy na medal, bo jak nie ona to kto? Liderka w klasyfikacji biegów indywidualnych w tym sezonie. Można powiedzieć, ze Olga specjalisuje się w tej konkurencji. Kolejno 6,5 i 1 miejsce robią duże wrażenie. Strzela stosunkowo powoli, ale na bardzo wysokim procencie skuteczności - 95% co przynosi oczekiwane wyniki. Do tego solidna postawa w biegu i wysokie miejsce gwarantowane. Liczę, że podobni będzie i tym razem.
Kuzmina już swój medal zdobyła, w pościgowym, gdzie były 4 strzelania spisywała się jednak gorzej. Ogólnie Anastasiya dobrze spisuje się głównie w sprintach. Nie należy do zawodniczek świetnie strzelających stąd dalekie lokaty w tym sezonie: 87,13 i 42 ze skutecznością na strzelnicy ledwo 66%.
Kuzmina jest mocniejsza biegowo, ale raczej nie na tyle aby nadrobić karną minutę do Zaitsevej, która potrafi rozłożyć siły na długim dystansie. Do tego jeśli Kuzmina szybko zaliczy pudło, może zrezygnować z maksymalnego wysiłku i oszczędzać się na kolejne starty.
Grane jako AKO: 3,25 ;) ⛔ nie tym razem ;)
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
Dorin - Bogali 1 (1.62) (5,38,12 - 66,51,54)
zarówno strzelanie (87,3-84,2%) jak i bieg na korzyść Francuzki...
Brunet - Ponza 1 (1.95) (11,3,2 - 22,34,26)
Z tym biegiem na korzyść Dorin byłbym ostrożny. W Rosji albo trasy jej nie odpowiadają albo ma złe smarowanie nart. Bogali była od niej prawie minutę lepsza w samym biegu jeśli chodzi o pościgowy.
Ogólnie coś nie tak z Francuzkami. Brunet tak świetnie startowała, ale im dłużej trwa sezon tym gorzej. Ponza moze i w formie nie jest, ale Brunet końcówka sezonu wybitnie nie idzie. Zamiast dzisiaj porównywać ją z Ekholm czy Berger jak to było wcześniej, teraz jest porównywana ze słabo biegającą Ponzą. Brunet zgubiła formę, słabo biega, gorzej strzela. Nie jestem pewien czy warto ryzykować ;)
Z typami na Romanovą i Zaitsevą się zgadzam. 15km - indywidualny to specjalnośc Romanovej - coś jak u mężczyzn dla Maksimowa. ;) Przeciętnie biega, ale na wysokim procencie strzelanie.
 
stskarol 49

stskarol

Użytkownik
Individual 15 km (Khanty-Mansiysk/RUS)
2011-03-09 13:15, MŚ - kobiety, Świat
Kto zaliczy więcej celnych trafień podczas biegu? Head-to-Head K. Makarainen/M. Neuner
Typ: Magdalena Neuner
Kurs: 3.50
Buk: bwin
Dzisiaj o godzinie 13.15 w ramach Mistrzostw Świata w biathlonie odbędzie się bieg pań na 20km nazywany Indywidualnym. Jak zwykle bardzo spora i ciekawa oferta w Bwin, tym razem znalazłem ciekawy kurs bo aż 3.50 na pojedynek strzelecki między najlepszymi Paniami na tych Mistrzostwach czyli Finką Kaisą Makarainen i piękną Niemką Mgdaleną Neuner. Ja stawiam ze Magdalena będzie mieć mniej pudeł od Kaisy. Magdalena mimo młodego wieku zdominowała trasy biathlonowe, jest nie bywale szybka a do tego potrafi nieźle strzelać. Od kilku lat jest gwiazdą PŚ i większych imprez ma na swoim koncie 2 złote medale z Vancouver i jeden srebrny, Na Mistrzostwach Świata ogólnie zdobyła już 7 medali złotego kruszcu, oraz 3 srebrnego. Dwa razy kryształowa kula. Trzeba powiedzieć że jak na 24 letnią zawodniczkę bilans imponujacy. W tym sezonie Magda mniej startuje od rywalek, na początku sezonu miała problemy ze zdrowiem ale widać że im dłużej sezon trwa tym jest lepsza, a najlepszą formę przygotowała na te MŚ. W pierwszych zawodach jakimi były miksty pobiegla na drugiej zmianie fenomenalnie i do tego strzelała znakomicie. Mikst Niemiecki mógł się cieszyć ze srebra, w sprincie nie dała szans rywalkom, strzelała bezbłędnie i wygrała. Trzecim biegiem dla niej był bieg pościgowym w którym wszystko szło dla niej bardzo dobrze, aż do 4 strzelania, gdy wszyscy już myśleli ze ma złoto to coś w niej się stało i 2 razy spudłowała. Ale mimo tych dwóch pudeł uważam ze strzelecko jest w wysokiej formie. Przed MŚ w Fort Kent już było widać że jest z Nią dobrze, była 3 w sprincie, 2 w pościgowym a w masówce z tylko jednym pudłem wygrała. Dzisiaj dla niej bardzo ważny moment w karierze, bowiem ma medale MŚ ale... mimo tak licznego dorobku nie ma jeszcze w biegu Indywidualnym. ogólnie najmniejsze sukcesy odnosiła w tej konkurencji, wygrała tylko raz w karierze w Anterselvie. Teraz na pewno jest w stanie stanąć na pudle, Magdalena bardzo przypomina Bjoerndalena z najlepszych lat, bardzo szybko biegał i strzelanie poprawiał z każdym rokiem u Magdy jest coś podobnego. Jej rywalka Kaisa Makarainen ma tutaj srebro w sprincie ( 1 pudło ) i złoto w pościgowym ( 0 pudeł ). Kaisa Makarainen to liderka Pucharu Świata ale głownie dzięki dobremu początkowi. Przed MŚ nie była w tak dobrej formie jak tutaj, w sprincie była na 8 miejscu ( 3 pudła ), na dochodzenie 5 ( 2 pudła ) a w masowce również 5 pozycja z 3 pudłami. Jak widać nie strzela wcale tak dobrze. W tym sezonie w biegach indywidualnych bywało z Nią różnie bowiem potrafiła 4 razy spudłować w Ostersund a raz tylko w Pokljuce. Ja uważam że Kaisa i tak jest zadowolona z tego sezonu i tych MŚ, może te zawody potraktować troszkę luźniej liczyć się w Masówce, ona nie biega tak szybko jak Magdalena dla niej 20km to większe zmęczenie a jak więszke zmęczenie to mniejszy spokoj na strzelnicy. Neuner wie dobrze ze kluczem do medalu dzisiaj będzie strzelanie a ostatnio przekonuje mnie jej strzelanie dlatego stawiam w tej parze na Neuner w strzelaniu.
 
Otrzymane punkty reputacji: +11
mbmartin 84

mbmartin

Użytkownik
Individual 15 km (Khanty-Mansiysk/RUS)
2011-03-09 13:15, MŚ - kobiety, Świat
Tora Berger - Katja Haller
Shooting Only H2H | Individual
Typ: Berger
Kurs 2.55
Buk: Betsafe

No bez przesady. To co wystawia Betsafe to jest coś pięknego. Berger dzisiaj będzie walczyć o miejsce medalowe ,a Katja Haller to zawodniczka poniżej przeciętnej która ledwo co wbija się do czołowej czterdziestki by zdobyć jakiś tam punkcik do klasyfikacji generalnej. Fakt ,że w tym zakładzie chodzi tylko wyłącznie o strzelanie ,ale przecież Berger to bardzo dobra strzelczyni i skuteczność trafień z chociażby poprzedniego sezonu to 87% , Haller miała wówczas 88%. Zobaczmy , więc jednak ostatnie występy. Ładnie zaprezentowała się w strzelaniu w biegu na dochodzenie , wszystkie tarcze zestrzeliła ,a Berger 2 pudła ,no ale przejdźmy jednak do biegów indywidualnych , bo tutaj o taki chodzi w tym zakładzie. W ostatnim wyścigu indywidualnym w Ruhpolding Berger spudłowała 2 razy ,a Haller raz , we wcześniejszym biegu indywidualnym w Pokljuce Berger nie spudłowała ani razu ,zaś Haller 2 razy. Być może typ nie jest tak pewny i można by go oceniać 50 na 50 ,ale w związku z tym ,że Berger jest jedną z faworytek do dzisiejszego zwycięstwa nie może sobie pozwolić na błędy ,a bardzo słabiutka Haller jednak mimo bezbłędnego strzelania nie ma szans na medal i też wątpie w to by nie zaliczyła przynajmniej minuty dodatkowej ,bo jednak przed mistrzostwami świata w zawodach w Fort Kent pudłowała jak natchniona w sprincie 3 karne rundy , a z biegu na dochodzenie się wycofała po trzecim strzelaniu gdy już miała na swoim koncie 4 karne rundy i zrezygnowała z dalszego uczestniczenia. Myślę ,że można tutaj spokojnie spróbować grać na Berger , gdyż kurs jest wartościowy jak na taki zakład w którym uważam ,że jednak Norweżka ma większe szanse.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom