>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

Mistrzostwa Świata w Biathlonie - Chanty-Mansyjsk 2011 [3-13 marca]

Status
Zamknięty.
P 1

pawko12

Użytkownik
Jej rywalka Kaisa Makarainen ma tutaj srebro w sprincie ( 1 pudło ) i złoto w pościgowym ( 0 pudeł ). Kaisa Makarainen to liderka Pucharu Świata ale głownie dzięki dobremu początkowi. Przed MŚ nie była w tak dobrej formie jak tutaj, w sprincie była na 8 miejscu ( 3 pudła ), na dochodzenie 5 ( 2 pudła ) a w masowce również 5 pozycja z 3 pudłami. Jak widać nie strzela wcale tak dobrze. W tym sezonie w biegach indywidualnych bywało z Nią różnie bowiem potrafiła 4 razy spudłować w Ostersund a raz tylko w Pokljuce. Ja uważam że Kaisa i tak jest zadowolona z tego sezonu i tych MŚ, może te zawody potraktować troszkę luźniej liczyć się w Masówce, ona nie biega tak szybko jak Magdalena dla niej 20km to większe zmęczenie a jak więszke zmęczenie to mniejszy spokoj na strzelnicy. Neuner wie dobrze ze kluczem do medalu dzisiaj będzie strzelanie a ostatnio przekonuje mnie jej strzelanie dlatego stawiam w tej parze na Neuner w strzelaniu.
niestety ale Twoje informacje są wyssane z palca:
Makarainen na tych mistrzostwach jeszcze ani razu nie spudłowała:
sprint - 10/10 http://services.biathlonresults.com/results.aspx?RaceId=BT1011SWRLCH__SWSP
sztafeta - 10/10 http://services.biathlonresults.com/results.aspx?RaceId=BT1011SWRLCH__MXRL
bieg pościgowy - 20/20 http://services.biathlonresults.com/results.aspx?RaceId=BT1011SWRLCH__SWPU

moim zdaniem z taką formą strzelecką to Neuner nie ma szans z Makarainen
 
obserwator-m 9,1K

obserwator-m

Forum VIP
I jeszcze dubelek :
Ekholm - Ponza (strzelanie) (0-5) 1 (1.72)✅
Jak strzela Szwedka na tych mistrzostwach ,każdy wie... W całym sezonie 90,1% skuteczności. Ponza powinna zaliczyć ze 2 pudła...
Kuzmina Top 8 NO ! (9. 1.3sek:razz ???? (1.60)✅
Jeśli trzymać się teorii, że indywidualny jej nie służy (patrz wyniki w tym sezonie), to typ idealny...
ako 2.75✅ Betsafe
 
mbmartin 84

mbmartin

Użytkownik
Individual 15 km (Khanty-Mansiysk/RUS)
2011-03-09 13:15, MŚ - kobiety, Świat
Teja Gregorin - Kaisa Mäkäräinen
Shooting Only H2H | Individual
Typ: Makarainen
Kurs 2.00
Buk: Betsafe

Kolejnym typem , który myślę ma spore szanse jest, Makarainen w parze z Gregorin. Według bukmachera Betsafe w nieznaczym stopniu jest przychylny do Słowenki. Jest to także zakład tylko na strzelanie. Przejdźmy może do statystyk. Makarainen ma już na swoim koncie 2 medale w tych mistrzostwach świata. W sprincie była druga i strzelała bezbłędnie , w biegu na dochodzenie także strzelała bezbłędnie 20 na 20 strzałów i została mistrzynią świata na tym dystansie. Gregorin zaś w sprincie spudłowała 1 raz , a w biegu na dochodzenie ,aż 4 razy . Myślę ,że wysoka forma w jakiej aktualnie jest Kaisa daje jej spokojnie szanse na zdobycie trzeciego krążka na tych mistrzostwach. Co ciekawe na tych mistrzostwach spośród wszystkich oddanych strzałów do tarcz w zawodach także w sztafecie mieszanej 10 strzałów , sprint 10 strzałów i bieg na dochodzenie , nie spudłowała ani razu! 40/40 fenomenalny wyczyn. Wysoki kurs jaki jest na to zdarzenie skłania mnie do postawienia i zaufania tej oto zawodniczce , która dziś jest jedną z głównych pretendentek do mistrzostwa na dystansie biegu indywidualnego. Teja Gregorin nie powinna postawić większego oporu. W przypadku remisu otrzymujemy zwrot .
 
fcbialas 91

fcbialas

Forum VIP
mbmartin genialne typy z takimi kursami , az zaluje ze nie mam nic na MB.
Makarainen z Gregorinką , spokojnie wygrywa Teja m przebłyski , ale na takrowno strzelajaca i biegajaca Finke cieżko bedzie cokolwiek wskurac.
A ten typ Berger tez z pewnoscia warty gry ???? 2.55 chetnie bym wzioł , Berger dochodzi do formy widze to po biegu poscigowym.Caly sezon na podium wreszcie i na mistrzostwach musi cos upolowac.
Obserwator , nie to że bym sie czepiał , ale
I jeszcze dubelek :

Ekholm - Ponza (strzelanie) 1 (1.72)

Jak strzela Szwedka na tych mistrzostwach ,każdy wie... W całym sezonie 90,1% skuteczności. Ponza powinna zaliczyć ze 2 pudła...

Kuzmina Top 8 NO ! (1.60)

Jeśli trzymać się teorii, że indywidualny jej nie służy (patrz wyniki w tym sezonie), to typ idealny...

ako 2.75 Betsafe
Podałes statystyke Szedki okej , ale nie popatrzyleś juz na Ponzy , szczerze nie wiem ile ona wynosi , wiem tyle ze Ponza nazywana jest jedna z najlepszych strzelczyn w biathlonie.Wcale nie byl bym taki przekonany.ok zgodze ze kurs warty rozpatrzenia , jednak masz dziwny pryzmat patrzenia.W tym typie pierwszym mowisz tylko o wynikach na mistrzostwach nie patrzysz na wyniki , rezultaty z sezony jesli chodzi o forme .
Wspominasz tylko ze jak to ekholm pieknie biega na MS.a np w drugim typie odwołujesz juz sie do wczesniejszych biegow.jesli chodzi o kuzmine.
Bez obrazy ale jakos mało profesjonalnie podchodzisz do analizowania i typowania biathlonu.
 
obserwator-m 9,1K

obserwator-m

Forum VIP
Już tłumaczę. Typ na Ekholm dotyczy strzelania, na mistrzostwach strzela rewelacyjnie (60/60), w całym sezonie 90,1% i do tego się odwołuję, a nie do biegania, jak piszesz... Nie patrzę na wyniku z sezonu, formę ? No proszę Cię, przecież te 90,1% jeśli chodzi akurat o ten typ jest wykładnikiem jej formy w całym tym sezonie na strzelnicy !!! Ponza bodaj 86,5%, więc słabiej, a jak pobiegną itp w tym przypadku nie ma dla mnie znaczenia.
Kuzmina, tu akurat dotyczy wyniku końcowego, stąd też patrzę, jak jej szło w takich biegach w tym sezonie, a szło jej bardzo słabo, o czym pisałem już wcześniej, a TBM dodał do tego jej skuteczność w indywidualnych, która mówi dużo...
Zaznaczyłem na jakiej podstawie typuję we wczorajszym poście...
 
P 1

pawko12

Użytkownik
Już tłumaczę. Typ na Ekholm dotyczy strzelania, na mistrzostwach strzela rewelacyjnie (60/60), w całym sezonie 90,1% i do tego się odwołuję, a nie do biegania, jak piszesz... Nie patrzę na wyniku z sezonu, formę ? No proszę Cię, przecież te 90,1% jeśli chodzi akurat o ten typ jest wykładnikiem jej formy w całym tym sezonie na strzelnicy !!! Ponza bodaj 86,5%, więc słabiej, a jak pobiegną itp w tym przypadku nie ma dla mnie znaczenia.
ludzie skąd wy bierzecie informacje o strzelaniach na mistrzostwach. Ekholm na tych mistrzostwach pudłowała w sztafecie (gdzie dobierała naboje cztery razy) więc w żadnym wypadku nie może mieć 60 na 60 w strzelaniu.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
obserwator-m 9,1K

obserwator-m

Forum VIP
O mój błąd. Zasugerowałem się tym, co napisał levy42, wierząc w to, co pisze:] Bezbłędne sprint i na dochodzenie tylko, (to już sprawdziłem osobiście;))
 
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
O mój błąd. Zasugerowałem się tym, co napisał levy42, wierząc w to, co pisze:] Bezbłędne sprint i na dochodzenie tylko, (to już sprawdziłem osobiście;))
Napisałem że strzelała bezbłędnie w INDYWIDUALNYCH startach,a sztafeta się do nich nie zalicza. Myślałem,że dzięki nowej maturze ludzie potrafią czytać ze zrozumieniem..
 
obserwator-m 9,1K

obserwator-m

Forum VIP
No to idąc Twoim tokiem myślowym, nie dość, że z czytaniem są kłopoty, to i z dodawaniem:razz: 2*5+4*5=30, a nie 60:grin:
 
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
No racja,ale ja matury z matematyki zdawać nie musiałem. A tak poważnie to nie wiem dlaczego policzyłem że jedno strzelanie ma 10 strzałów i wyszło mi 6x10:;/:przepraszam za ten błąd
A Helena zmiażdżyła rywalki,kolejne 20 strzałów celnych!!A odchodząc trochę od kwestii czysto sportowych:czy tylko mi się wydaje że Ekholm to bardzo zgrabna dziewczyna?zgrabniejsza od &#39;pięknej Magdaleny&#39;? mówię o figurze;);)
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
Sztafeta mężczyzn 4x7,5km
kursy z Unibet
W tym sezonie sztafety rozgrywano 3x. W Hochfilzen, Oberhofie i Anterselwie. Wygrywali kolejno Norwegowie i dwukrotnie Niemcy.
Niemcy - Francja @ Niemcy - 1,45 ✅ [7-12]
Jak ktoś ma odebrać złoto Norwegom to chyba właśnie Niemcy. Bardzo dobrze dysponowani Peiffer, Birnbacher i Greis. Do tego Stephan, który na trasach biegowych w Rosji znacząco nie odstawał i ogólnie w sprincie był 7 czym potwierdził swoje pewne miejsce w sztafecie. Niemcy dobrze dysponowani i w tym sezonie już dwukrotnie biegi sztafetowe wygrywali w Oberhofie i Anterselwie.
Francuzi mają bardzo mocnego Martina Fourcade, solidnego jego brata Simona. Jednakże zawodzą Bouef i Jay i to na całej linii. Bardzo słaba dyspozycja biegowa i nawet przy dobrym strzelaniu Jay w indywidualnym zajął dosyć dalekie miejsce. Wyraźna obniżka formy, a sztafeta słabych punktów nie wybacza.
Niemcy mają prawdziwą drużynę na medal, a Francuzom kadra połowicznie się posypała i o miejsce na podium będzie trudno.
Norwegia - Austria @ Norwegia - 1,22 ✅ [1-9]
Norwegowie ze wspaniałymi Boe i Svendsenem. Bjorndalen na pierwszej zmianie również stracić nie powinien. Nie wiadomą jest druga zmiana, gdzie prawdopodobnie ujrzymy Osa. Jeśli on nie zepsuje to główni kandydaci do złota, choć trzeba przyznać, ze z Niemcami będzie im wygrać trudno. Tutaj jednak mamy parę h2h z Austrią.
Austriacy obniżyli loty. Landertinger bez formy biegowej, a i na strzelnicy bez rewelacji. Mesotitsch po świetnych występach w indywidualnych w połowie sezonu gdzieś zgubił formę. Eder biegowo odstaje od najlepszych i tylko Sumann, medalista tegorocznych MŚ wygląda na mocne ogniwo. Norwegowie mają jednak ich więcej i powinni być wyżej.
Włochy - USA @ Włochy - 1,25 ✅ [5-6]
Italia może być &#39;czarnym koniem&#39; tej imprezy. Hofer, Windisch i De Lorenzi gwarantują odpowiedni poziom i nie było dziełem przypadku ich drugie miejsce w Anterselwie. Niewiadomą jest postawa Vuillermoza, który może pogubić się na strzelnicy. Nie mniej jednak od Amerykanów reprezentanci z Południa Europy powinni być lepsi. Amerykanom w tym sezonie biegi sztafetowe zupełnie nie wychodzą, za każdym razem ktoś popsuł sztafetę kompletnie i tym razem może być podobnie. Do tego Włosi są lepsi biegowo [no może Burke z nimi rywalizować].
Rosja - Ukraina @ Rosja - 1,50 ✅ [2-3]
Ach Rosjanom w sztafetach wiodło się delikatnie mówiąc niezbyt dobrze. Nie mniej jednak w Anterselwie widać było znamiona pozytywne i 4 miejsce przyjęli jako dobry prognostyk przed MŚ. Tym razem sztafeta prawdopodobnie w składzie: Shipulin, Ustiugow, Maksimow i Tcherezow.
Maksimow wydaje się być pewniakiem na strzelnicy. Jeśli Shipulin ani Ustiugow nie zepsują swoich zmian to może być medal. To bardzo dobrzy zawodnicy, ale do tej pory w sztafetach się blokowali. Może tym razem, u siebie będzie lepiej ?
Ukraińcy chyba trochę przeceniani przez niektórych bukmacherów. Niby wyrównana kadra jest: Bilanenko, Deryzemlya, Semenov i Sednev. Ale tutaj w bardzo dobrej dyspozycji wydaje się być tylko Deryzemlya. Jeśli jeden z nich zepsuje i pogubi się na strzelnicy, to nie będą w stanie tej straty odrobić. Do tego biegowo są słabsi od Rosjan. Stawiam na gospodarzy.
Grane jako AKO: 3,32 ✅ ????
 
mariok1992 5,7K

mariok1992

Forum VIP
Jutrzejsza sztafeta panów zapowiada się ciekawie. Faworytami są Norwedzy, ale myślę, że Niemcy mogą sprawić niespodziankę i zgarnąć złoto.
Na pewno Norwegowie mają 2 zawodników z absolutnej czołówki: Svendsen i Bo. Do tego dochodzi Bjeorndalen, który poniżej pewnego poziomu nie zejdzie. Może macie info kto uzupełni ekipę Skandynawów? Będzie to Berger? Bo chyba nie Os.
Co do Niemców to zapewne: Peiffer, Greis, Birnbacher i Stephen. Bardzo dobra, solidna 4.
Sam zagram TOP3 na Deutschów i może TOP1 za drobne (kurs ok. 3.00-4.00).
Tak zwięźle, bo nie mam zbytnio czasu, trzeba się pouczyć :razz:
Edit: O Boże, ślepy jestem, post wyżej jest link ze składami xD Sorry
 
galgan 1,3K

galgan

Użytkownik
Jutrzejsza sztafeta panów zapowiada się ciekawie. Faworytami są Norwedzy, ale myślę, że Niemcy mogą sprawić niespodziankę i zgarnąć złoto.
Na pewno Norwegowie mają 2 zawodników z absolutnej czołówki: Svendsen i Bo. Do tego dochodzi Bjeorndalen, który poniżej pewnego poziomu nie zejdzie. Może macie info kto uzupełni ekipę Skandynawów? Będzie to Berger? Bo chyba nie Os.
Co do Niemców to zapewne: Peiffer, Greis, Birnbacher i Stephen. Bardzo dobra, solidna 4.
Sam zagram TOP3 na Deutschów i może TOP1 za drobne (kurs ok. 3.00-4.00).
Tak zwięźle, bo nie mam zbytnio czasu, trzeba się pouczyć :razz:
Według oficjalnych składów wśród Norwegów będzie OS.
Wg mnie kolejność:
GER
NOR
RUS
 
mbmartin 84

mbmartin

Użytkownik
MŚ - mężcz. , Świat
Relay 4x7,5km (Khanty-Mansiysk/RUS) - 14:00
Germany - Russia
Typ: Germany
Kurs: 1.55
Buk: Betsafe

Z prostego powodu gram na Niemców , po prostu są lepsi. Na tych mistrzostwach wszyscy ze sztafety,a więc cała czwórka w sprincie uplasowała się do 9tego miejsca! Jest to niesamowity wyczyn i pewnie marzą o zwycięstwie ,ale jednak Norwedzy także będą mocni i prawdopodobnie te 2 sztafety stoczą bój o mistrzostwo. Uważam iż Rosjanie nie będą odgrywać największej roli , spisują się bardzo słabo jak i przed mistrzostwami tak i na mistrzostwach jeszcze gorzej , zaledwie tylko 1 medal i to srebrny został wywalczony przez Maksimowa w biegu indywidualnym , to zapewne tylko namiastka tego czego mieli dokonać w Khanty Mansiysku. Nawet porażka tak to nazwę byłaby najlepszym określeniem tego czego dokonują rosyjscy biathloniści i biathlonistki. Jutro w sztafecie także nie wróżę im medalu , no chyba ,że maks brązowy ,ale i o ten będzie ciężko ,bo Francuzi czy też Austriacy mogą okazać się lepsi. Rosjanie w składzie Shipulin-Ustyugov-Maksimov-Tcherezov . W sztafecie nie wystąpi Makoveev , który spisał się najlepiej z Rosjan w sprincie i zajął czwarte miejsce. Zaledwie 19 miejsce Tcherezova , 29 miejsce Ustygova , 37 miejsce Shipulina ,a Maksimov w sprincie w ogóle nie wystartował ,ale pewnie po tym srebrnym medalu dołączyli go do sztafety eliminując Makoveeva , który tak ładnie spisał się w sprincie. Uważam ,że nie mają szans z reprezentacją Niemiec , która jak już wcześniej pisałem cała zmieściła się w 9tce-zawodów sprinterskich ,a u Rosjan najlepszy był 19-sty , to myślę ,że tutaj nie ma o czym w ogóle dyskutować. Jeszcze tylko wspomnę ,że w składzie sztafety Niemiec pobiegną : Stephan-Birnbacher-Peiffer-Greis . Nie powinno być niespodzianki.
 
ted 9,5K

ted

Forum VIP
Niemcy - Francja
typ: 1 kurs: 1,38 ✅
tobet

Przy dobieraniach dużo zależy od biegu, a we Francji tylko Martin jest w stanie dobrze to zrobić (Boeuf może też ale kompletnie z formą nie trafił). Niemcy dobra forma wszystkich, na strzelnicy nie powinno być wpadek.

Rosja - Austria
typ: 1 kurs: 1,57 ✅
tobet

W końcu trenerzy rosyjscy postawili na tych którzy są w formie (jeśli już o takowej można mówić) a nie na nazwiska. Shipulin odpoczywał podczas inwidualnego i jest nadzieja tylko na jego lepszy wytęp, reszta sztafety OK nie schodzi poniżej średniego poziomu. W Austrii tylko Sumann w formie, reszta albo pudłuję albo zostaje w tyle biegowo.
 
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
Jutro biegi masowe,najpierw Pań i tu mam taki dubelek
Ekholm-Vita Semerenko 1@1,33✅
Goessner-Bachmann 1@2,45⛔14-12,blisko było
ako:3,26
Pierwszego typuchyba nie trzeba analizować,nie żebym faworyzował Szwedkę za te długie,zgrabne nogi.Poprostu strzela bardzo dobrze,powoli jak trzeba,ale celnie najczęściej. A Vita obecnie ustępuje nawet swojej siostrze,a gdzie tu porównywać sie z Heleną.
Drugi typ bardzo ryzykowny,obie Niemki młode obie nieźle się na MŚ pokazały do tej pory(Bachmann srebro na 15km,Goessner 2x w &quot;10&quot;). Wydaje mi się że kurs na Miriam to niezłe value,bo szanse w tej parze oceniłbym 50/50. i tylko dlatego to zagrałem.
Z panów rzuciła mi się w oczy para
Hofer-Maximov 2@2,25 Z tego co widziałem obaj w formie i tu też widzę value,ale jeszcze nie wiem czy to zagram,trzeba się przespać;)
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
Póki co na biegi masowe zdecydowałem się na wybór z oferty Betsafe.
Tora Berger - Marie Dorin @ Berger - 1,65
W takiej bezpośredniej rywalizacji Berger czuje się znakomicie. To wyzwala w niej dodatkowe pokłady energii i w masowych zazwyczaj świetnie spisywała się na trasie biegowej. Tutaj jej znaczna przewaga nad Dorin, której w Rosji nie biega się tak dobrze jak w USA. Przewaga biegowa, a na strzelnicy wielkich różnic nie ma. Norweżka powinna być wyżej.

Vita Semerenko - Michaela Ponza
@ Vi.Semerenko - 1,60
Vita poprawiła bieg i przy dobrym strzelaniu zaowocowało to indywidualnym medalem. Ponza swój najlepszy moment w tym sezonie chyba ma już za sobą i tutaj nie spisuje się najlepiej w przeciwieństwie do Vity, która dzięki poprawie w biegu i swoim dobrym strzelaniu może być wysoko.

Anastasiya Kuzmina - Ann Kristin Flatland
@ Kuzmina - 1,33
Flatland jest cieniem zawodniczki z początku sezonu. Dyspozycja biegowa wręcz bardzo słaba, a i na strzelnicy brakuje pewności. Kuzmina może i w masowym nie zajmuje wysokich lokat - przez to, że sporo czasu spędza na strzelnicy. Ale biegowo jest w dobrej dyspozycji i ogólnie w Rosji z jej startami wszystko ok. Powinna być zdecydowanie wyżej.
Arnd Peiffer - Martin Fourcade @ M.Fourcade - 1,60
Martin to lider w masowym w tym sezonie. Dwa zwycięstwa i jedno czwarte miejsce pokazują klasę tego zawodnika. Szybkie strzelanie i fantastyczny bieg to jego domena. Obok Boe i Svendsena główny kandydat do złota. Peiffer? Kapitalny występ w sprincie, ale im dalej w las tym nieco gorzej. Pierwsze skrzypce tym razem jeśli chodzi o Niemców mogą grać Birnbacher i Greis. Peiffer zapewne solidnie, ale nie aż tak jak Fourcade, którego widzę w top3.
Michael Greis - Evgeniy Ustiugow @ Greis - 1,65
Miki Greis zawalił Niemcom sztafetę, ale to na tyle doświadczony zawodnik, że powinien się pozbierać i odpowiednio mentalnie przygotować do startu w biegu masowym, w którym z reguły osiąga dobre wynik. W tym sezonie startował dwukrotnie kiedy zajmował miejsca: 5 i 6. Ustiugow gdzieś zatracił dyspozycję biegową sprzed lat i teraz na trasie nawet u siebie przegrywa w biegu z innymi zawodnikami np. Greisem. Na strzelnicy również brakuje mu pewności i nie sądzę aby odgrywał w tym biegu pierwszoplanową rolę.
Moim zdaniem można grać jako single/duble.
Ryzykowniejsza wersja - 5 zdarzeń jako AKO: 9,27 ;)
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom