>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Nowa ustawa hazardowa/ prawo hazardowe

Status
Zamknięty.
vader 2,8K

vader

Forum VIP
Dla mnie post u1trakozak to zwykła prowokacja mająca wywołać burzę w temacie.
Każdy zdrowo myślący człowiek by tak nie napisał...
Proponuje czasami pomijać komentarze niektórych ludzi- nie tylko w tym temacie.
 
vader 2,8K

vader

Forum VIP
List otwarty EGBA do polskiego rządu
http://www.pokertexas.pl/poker-news/list-egba-ustawa-hazardowa
W zeszłym tygodniu European Gaming &amp; Betting Association (EGBA) wystosowała list otwarty do osób odpowiedzialnych za ustawę hazardową oraz za nowelizację dotyczącą gier online. Jak łatwo się domyślić EGBA nie zgadza się z wieloma zapisami i propozycjami polskiego rządu. Poniżej pełna treść listu EGBA.
------------------------------------------------
Bruksela, 18 lutego 2010 roku​
Pan Michał Boni
Minister Członek Rady Ministrów, Przewodniczący Stałego Komitetu Rady Ministrów
Pan Jacek Kapica
Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów
List otwarty​
Szanowni Panowie Ministrowie,
European Gaming and Betting Association (EGBA) chciałoby przede wszystkim powitać determinację Polskiego Rządu w zakresie uregulowania rynku gier i zakładów wzajemnych w Internecie. Jako stowarzyszenie zrzeszające wiodących operatorów gier i zakładów wzajemnych mających siedziby, kontrolowanych i posiadających licencje wydane przez kraje Unii Europejskiej (UE), zgadzamy się, że polscy konsumenci powinni mieć wybór umożliwiający korzystanie z kontrolowanych, zabezpieczonych i bezpiecznych usług w zakresie gier i zakładów wzajemnych. Jednocześnie chcielibyśmy jednak podkreślić, że prawidłowo funkcjonujący uregulowany rynek musi być niedyskryminujący, proporcjonalny i w pełni możliwy do zastosowania do Internetu i transgranicznego charakteru sektora gier online, tak aby zapewnić efektywną ochronę konsumentów.
Pochwalamy również aktualną decyzję Polskiego Rządu polegająca na przeanalizowaniu projektu prawa hazardowego i gotowości do rozpoczęcia debaty z sektorem prywatnym w procesie stanowienia prawa. Jesteśmy przekonani, że w celu stworzenia skutecznych ram prawnych dla gier w Internecie, Rząd powinien opierać swoje stanowisko na szerokim spektrum wiarygodnych informacji, w tym na dostępnych badaniach przedmiotu regulacji, jak też na doświadczeniu rynkowym międzynarodowych operatorów gier w Internecie licencjonowanych w innych krajach Unii Europejskiej. Tym samym jakiekolwiek decyzje polityczne dotyczące tej materii powinny być opierane raczej na możliwych do zweryfikowania faktach niż na bezpodstawnych stereotypach dotyczących negatywnego wpływu gier w Internecie, które to założenia byłyby tylko ze szkodą dla wszystkich zainteresowanych, a w szczególności konsumentów. Z tego względu chcielibyśmy prewencyjnie zakwestionować prawdziwość najbardziej rozpowszechnionych mitów dotyczących gier w Internecie poprzez zwrócenie uwagi na fakty dotyczące rynku i gier, jak też wysokie standardy stosowane przez członków EGBA.
Zaczynając, różne aktualne badania prowadzone przez rządy i uniwersytety potwierdziły, że granie w Internecie nie jest bardziej uzależniające niż granie poza nim (offline). Badanie pokazało również, że liczby dotyczące problemów związanych z graniem są podobne na rynkach regulowanych, jak i tych monopolistycznych w Europie. Ponadto, norweskie badanie SINTEF z 2007 roku i brytyjskie Prevalence Study wykazały dodatkowo, że liczby te pozostają niezmienne przez ostatnią dekadę, a odsetek problemów związanych z graniem wynosi zaledwie 0.6-0.7 procenta populacji tych obu krajów. Dostarczyły one również jasnych dowodów, że granie w Internecie nie ma żadnego wpływu na pojawianie się problemów związanych z graniem. Na koniec, stosownie do pogłębionych badań przeprowadzonych przez Harvard Medical School, tylko mniej niż 1 procent graczy ujawnia zachowania związane z grą, które wykraczają poza zwykłe wzorce zachowań. Spośród tych graczy tylko niewielki procent ujawnia problemy w zachowaniu podczas gry w Internecie. Pomimo tej relatywnie niewielkiej skali, członkowie EGBA w pełni angażują się w promowanie odpowiedzialnego grania oraz oferowania narzędzi do zapobiegania rozwojowi problemów związanych z graniem u konsumentów. Jak się okazało, najbardziej efektywną drogą kontrolowania zachowań konsumentów związanych z graniem jest zapewnienie im możliwości określania własnych limitów i dobrowolnego wyłączania się przez nich, gdy czują lub są alarmowani przez operatora, że mogą mieć problemy związane z graniem. Narzędzia dla tak zwanego ‘samo-ograniczenia’, ‘wychładzania’, czy ‘samo-wyłączenia’ są zapewniane przez wysokie standardy ochrony konsumenta wszystkich członków EGBA.
Podobnie, udział nieletnich w grach nie jest łatwiejszy w Internecie niż poza nim (offline), jak to się powszechnie uważa. Ochrona nieletnich jest w praktyce skuteczniej stosowana w Internecie ze względu na fakt, że natura Internetu dostarcza więcej możliwości weryfikacji wieku niż poza nim, co potwierdzone zostało przez badanie przeprowadzone w październiku 2009 roku przez belgijską organizację konsumentów CRIOC. Wiek graczy jest sprawdzany w czasie rzeczywistym wraz z każdą nową rejestracją i może dodatkowo zostać poddany weryfikacji przez podmioty zewnętrzne świadczące usługi weryfikacji. Ponadto, członkowie EGBA podjęli zobowiązanie do wyświetlania w widocznych miejscach znaku ‘nie poniżej 18’, jak i zapewnienia, że reklamy nie są kierowane do osób nieletnich. Nasi członkowie ponadto dostarczają linki do znanych programów filtrujących, aby umożliwić rodzicom uchronienie małoletnich przed dostępem do ich stron WWW.
Również założenie, że sponsorowanie klubów sportowych przez operatorów online prowadzi do konfliktu interesów, nie wydaje się możliwe do obrony, jako że jakakolwiek próba wpłynięcia przez sponsora na wynik rywalizacji sportowej z pewnością zniszczyłaby jego reputację. Sponsorowanie klubów z różnych dyscyplin sportowych stanowi dla operatorów gier w Internecie wyłącznie okazję do marketingu usług poprzez zapewnienie rozpoznawalności i promocji ich marek, mając na uwadze obopólne korzyści dla dyscyplin sportowych i zakładów sportowych. Umowy związane ze sportem, takie jak dotyczące transmisji na żywo w Internecie, powodują wzrost zainteresowania wydarzeniami sportowymi, a dodatek do nich w postaci dokonywania zakładów zwiększa emocje związane z grą i zapewnia dodatkowe źródło dochodu różnym dyscyplinom sportu na różnych poziomach zaawansowania, w tym sportom amatorskim.
Potencjalne manipulowanie wynikami gier dokonywane jest najczęściej przez osoby prywatne związane z konkretną grą, głównie zaangażowanych w nie graczy, trenerów czy działaczy. Prywatne spółki działające w Internecie pełnią w rzeczywistości zasadniczą rolę w wykrywaniu podejrzanych systemów obstawiania, które mogą one zidentyfikować na wczesnym etapie dzięki wyrafinowanym systemom komputerowym pozwalającym na kontrolę wszystkich operacji związanych z grą w czasie rzeczywistym. Często wspierają one także właściwe organy w zwalczaniu procederu ustawiania wyników rozgrywek. (W tym zakresie proszę o zapoznanie się ze stroną www European Sports Security Association pod adresem http://www.eu-ssa.org celem uzyskania pełniejszej informacji).
Tak samo gra w Internecie pozwala na wykrywanie w czasie rzeczywistym i wczesną analizę podejrzanych transakcji finansowych i tym samym skuteczne zapobieganie potencjalnemu praniu pieniędzy, w szczególności na rynkach regulowanych. Niezależne studia i badania opinii, przykładowo studium wykonane w 2009 roku przez Profesora Micheala Leviego z Wydziału Kryminologii na Uniwersytecie w Cardiff, pokazują że w sektorze regulowanym ryzyka i kwoty związane z grą w Internecie są niewielkie w porównaniu do innych sektorów. Dzieje się tak dzięki dużej transparentności i możliwości namierzania transakcji związanych z grą w Internecie, prowadzonych przez szczegółowo kontrolowane instytucje finansowe, takie jak banki lub wydawców kart kredytowych, jak też systemy kontroli identyfikacji klientów, które czynią nieatrakcyjnym pranie pieniędzy. Jako że wszyscy członkowie EGBA są licencjonowani i kontrolowani w Unii Europejskiej stosują się oni do wymogów 3-ciej Dyrektywy Przeciwko Praniu Pieniędzy zgodnie z ich właściwymi systemami licencyjnymi.
Chcielibyśmy w charakterze konkluzji podkreślić, że EGBA stosuje najwyższe standardy w sektorze gier online, zgodnie z naszym podejściem ‘zero tolerancji’ dla oszustw. Jesteśmy przekonani, że prywatni operatorzy gier w Internecie nie powinni ustawać w wysiłkach i być aktywni w stosowaniu odpowiedzialnego podejścia do grania celem ochrony podatnych konsumentów oraz zapewnienia, że gry losowe są czystą rozrywką. Nasi członkowie tym samym są za uzupełnieniem precyzyjnych wymogów kontrolnych w różnych jurysdykcjach Unii Europejskiej przez zestaw ponad 160 wiążących standardów utworzonych przez nich samych, z którymi zgodność jest weryfikowana podczas obowiązkowego rocznego audytu prowadzonego przez niezależne instytucje. Przeprowadzone w 2008 roku studium porównawcze przygotowane przez eCORGA, niezależną instytucję standaryzującą przemysł gier online, wykazało że w rzeczywistości sektor prywatny jest liderem w zakresie zasad odpowiedzialnego grania wyznaczonego przez standardy EGBA zgodne z, a nawet przewyższające te stosowane przez dziesięciu największych europejskich monopolistów.
Linki do wyżej wspomnianych badań i powiązanych z nimi dokumentów można znaleźć na stronie internetowej EGBA, która znajduje się pod adresem http://www.eu-ba.org.
W przypadku jakichkolwiek pytań pozostajemy do Panów Ministrów dyspozycji i oczekujemy na konstruktywną wymianę informacji z Polskim Rządem w niedalekiej przyszłości.
Z poważaniem,
Sigrid Ligné
Secretary General
EGBA
 
N 3

navson

Użytkownik
Ponoć Prezydent jednak nie wysłał tej ustawy do TK (który mógłby ją uwalić)
http://www.dziennik.pl/polityka/article557290/Prezydent_wcale_nie_odeslal_hazardowej.html
Mimo wielu zapowiedzi Lech Kaczyński nie skierował ustawy o grach hazardowych do Trybunału Konstytucyjnego - wynika z ustaleń DGP. Dlaczego? &quot;Prezydent wciąż przygląda się, jak funkcjonują jej zapisy&quot; - poinformował nas prezydencki minister Andrzej Duda. Co innego mówił jednak trzy miesiące temu.

Wtedy podczas konferencji prasowej wspólnie z szefem prezydenckiej kancelarii Władysławem Stasiakiem poinformował, że prezydent ustawę hazardową podpisał, ale zdecydował się wysłać ją do TK.
&quot;Tryb prac nad ustawą był szokująco szybki, w wyniku tego nie przygotowano żadnych ekspertyz. Jedyną analizą jest notatka wstępna sejmowego Biura Analiz. Eksperci w Kancelarii Prezydenta prowadzą gruntowną analizę ustawy przygotowanej przez rząd, w wyniku której krystalizują się pewne wątpliwości co do jej konstytucyjności i dlatego prezydent zdecydował się wnioskować do Trybunału&quot; - wyjaśniał wtedy Duda.
Jednak jak ustaliliśmy, sprawa jest wciąż otwarta. &quot;Lech Kaczyński wciąż rozważa ewentualność wysłania ustawy hazardowej do Trybunału. Do prezydenckiej kancelarii dociera wiele sygnałów od osób zadowolonych z nowych przepisów, jak i tych, którym się one nie podobają. Są na bieżąco analizowane&quot; - tłumaczył wczoraj Duda.
Kilkanaście dni temu do prezydenta trafiło kilka opinii prawnych, które wręcz miażdżyły zapisy ustawy hazardowej. Konstytucjonalista prof. Marek Chmaj wymienił ponad dwadzieścia artykułów, które w jego ocenie stoją w sprzeczności z 11 zapisami konstytucji. Chodzi m.in. o zasadę sprawiedliwości społecznej, wolności działalności gospodarczej, równości wobec prawa.
W bardzo podobnym tonie wypowiada się inny konstytucjonalista dr Ryszard Piotrowski, który skrytykował sam tryb pracy nad ustawą. Zarzuca on rządowi pośpiech, uleganie mediom i uleganie doraźnym politycznym zyskom.

Ostre słowa padają pod adresem szefa rządu Donalda Tuska, który w ocenie Piotrowskiego złamał podział władzy na wykonawczą i ustawodawczą. Chodzi o wypowiedzi Tuska, który naciskał na Sejm i Senat, by jak najszybciej uchwaliły ustawę o grach hazardowych. &quot;W warunkach obowiązywania zasady podziału władzy premier nie może narzucać ustawodawcy swojego - jedynie słusznego - poglądu dotyczącego projektu ustawy i domagać się, by parlament zakończył swoje prace w określonym terminie&quot; - napisał dr Piotrowski.
To nie koniec problemów z zapisami tej ustawy. Według opinii organizacji Euromat zrzeszającej organizacje operatorów i producentów automatów do gry w Unii Europejskiej, wynika, że ustawa łamie prawo unijne.
Do krytyki tych zapisów kilka dni temu włączyła się kolejna unijna organizacja. Pod koniec ubiegłego tygodnia do ministrów Michała Boniego i Jacka Kapicy napisało European Gaming and Betting Association - organizacja zrzeszające firmy oferujące zakłady przez internet. &quot;Jesteśmy przekonani, że w celu stworzenia skutecznych ram prawnych (...) rząd powinien opierać swoje stanowisko na szerokim spektrum wiarygodnych informacji.(...) Jakiekolwiek decyzje polityczne dotyczące tej materii powinny być opierane raczej na możliwych do zweryfikowania faktach niż na bezpodstawnych stereotypach&quot; - napisał Sigrid Ligne, sekretarz generalny EGBA.
 
1234tm 4

1234tm

Użytkownik
Głupota tych ludzi jest niereformowalna , niestety. A to w imię &quot;trosl\ki o społeczeństwo&quot; hipokryzja bez granic
 
J 0

jankowski

Użytkownik
Czy przedstawione przez was tutaj listy. Wnoszą coś nowego do zakładów bukmacherskich w internecie, a może coś się zmieni. Nie czytałem tego , bo jestem zmęczony tą sprawą. Więc prosze o wyjaśnienie dla mnie i dla forumowiczów
 
vader 2,8K

vader

Forum VIP
Czy przedstawione przez was tutaj listy. Wnoszą coś nowego do zakładów bukmacherskich w internecie, a może coś się zmieni. Nie czytałem tego , bo jestem zmęczony tą sprawą. Więc prosze o wyjaśnienie dla mnie i dla forumowiczów
Lenistwo do potęgi i do tego bezczelność :!:
Ktoś wkleja tutaj informacje a Ty nie masz wstydu napisać, że &quot;jesteś zmęczony sprawą&quot;.
Skoro jesteś zmęczony sprawą to idź do prawnika zapłać za poradę prawna a On Tobie to wytłumaczy.
 
przemoevil 283

przemoevil

Użytkownik
ustawa weszła w życie , podniesiono podatek u naziemnych do 12 % i taki jest sukces rządu...??
a co do internetu to jest niezły bajzel...
jak ja czytam przeróżne artykuły na temat tej ustawy w stosunku do Unii Europejskiej to niemal mi się chce śmiać. Rejestr stron zakazanych został wycofany, operatorzy automatów i sieci kasyn wysyłają pisma w celu sprzeciwu do ustawy, UE wyraża stanowcze nie i może być tak że pójdziemy w ślady Grecji.
Polska piłka nożna traci na tym kasę bo brak sponsorów i poda do sądu skarb państwa o odszkodowanie za utratę wpływów co ma znaczenie na rozwój.
Można wiele tak wymieniać ale mnie zastanawia jedno czy ta ustawa hazardowa jest przeprowadzona prawidłowo przez rząd polski? Czy to było tak pod publikę żeby zdobyć głosy wyborców?
A ludzie dalej grają w necie i mają za przeproszeniem w dupę tą ustawę.......
 
dokciu 2

dokciu

Użytkownik
Czy przedstawione przez was tutaj listy. Wnoszą coś nowego do zakładów bukmacherskich w internecie, a może coś się zmieni. Nie czytałem tego , bo jestem zmęczony tą sprawą. Więc prosze o wyjaśnienie dla mnie i dla forumowiczów
Jeśli ktoś Ci opisze te listy, to czy będziesz na tyle przytomny, żeby je przeczytać? Czy nie jesteś za bardzo zmęczony tą sprawą?
A może jednak przeczytałeś te listy, tylko nic z nich nie zrozumiałeś?
Dlaczego nie napiszesz wprost, że dla Ciebie to bełkot, niezrozumiałe, za trudne słowa?!
 
J 0

jankowski

Użytkownik
Nie chce mi się tego czytac, bo szkoda mi czasu i pewnie nic tam nie znajde co by zmieniało sytuacje, a jak zwykle klepanie i jeszcze raz klepanie.
 
Baqu 837,4K

Baqu

Forum VIP
Nie chce mi się tego czytac, bo szkoda mi czasu i pewnie nic tam nie znajde co by zmieniało sytuacje, a jak zwykle klepanie i jeszcze raz klepanie.
to już zależy od własnej oceny, każda wiedza moim zdaniem jest cenna, zresztą od tego jest forum - dzielenia się informacjami i konkluzjami, swobodna wypowiedź, jeżeli Ci szkoda na to czasu to suma sumarum jest to dziwne, gdyż jak widać bierzesz czynny w tym udział :)
 
vader 2,8K

vader

Forum VIP
CBA chciało pisać ustawę hazardową
Może i mało wnosi do tematu nowego to co wkleję...
Ale chociaż kryptonim operacji jest fajny...
http://www.radiozet.pl/Wiadomosci/Polska/CBA-chcialo-pisac-ustawe-hazardowa
Wprowadzić agenta do zespołu piszącego ustawę hazardową w Ministerstwie Finansów planowało CBA. Radio ZET dotarło do sensacyjnej notatki członka Zarządu Ewidencji i Administracji CBA pod rządami Mariusza Kamińskiego.
W CBA w czasach rzadów PIS-u nie tylko powstawały analizy dotyczące tego, co działo się na rynku hazardowym. Biuro prowadziło wokół hazardu tajną operację i planowało kolejną. Tak wynika to z notatki sporządzonej 12 grudnia 2006 roku przez członka Zarządu Ewidencji i Administracji CBA.
Jej autor proponuje by wprowadzić funkcjonariusza CBA do zespołu Zyty Gilowskiej, który miał w resorcie finansów pisać ustawę hazardową.
W ten sposób CBA mogłoby monitorować działalność internetowych firm bukmacherskich przez zażądanie choćby wyciągów z ich kont - tłumaczy w dokumencie funkcjonariusz. Dodaje, że takie działanie pozwoliłoby zachować zainteresowanie CBA w tajemnicy, a uzyskane dokumenty przydałyby się do Specjalnej Operacji Wywiadowczej o kryptonimie KUPON.
Na dokumencie jest adnotacja zastępcy naczelnika Zarządu Operacji Specjalnych. Wynika z niej, że zapoznał się z tym pismem i rekomenduje przekazanie go szefowi CBA w celu rozpatrzenia czy podjąć zaproponowane działania.
Notatka, która trafiła do sejmowej komisji wymaga wyjaśnienia. Hazardowi śledczy nie chcą rozmawiać o jej szczegółach. &quot;Wiemy już , że CBA interesowało się ustawa hazardową. Biuro miało pomysły na większe zaangażowanie się tę sprawę. Wydaje się konieczne wezwanie w trybie tajnym funkcjonariusza, który sporządził notatkę.&quot; - mówi poseł PO Sławomir Neumann.
Gdyby CBA udało się wprowadzić swojego funkcjonariusza do zespołu Zyty Gilowskiej nie byłby tam jedynym przedstawicielem służb. Do zespołu piszącego ustawę hazardową oddelegowano z ministerstwa sportu byłego funkcjonariusza ABW.
 
ester 87

ester

Użytkownik
Ale chociaż kryptonim operacji jest fajny...
Eee, mogli się bardziej postarać. Np. operacja HANDI AZJATYCKIE, albo operacja DROPPING ODDS, w ostateczności mogłoby też być D&#39;ALEMBERT. Nic chłopaki nie weszli w temat. ;) Po Doktorze Mengele coś im opadła fantazja.
 
P 0

piter456

Użytkownik
Ej dzisiaj jakiś koleś mi mówił że nie mogę wypłacić kasy z betssona np. bo jakieś kary się płaci? Bym chciał się dowiedzieć czy to tak jest może mi ktoś napisać ?
 
vader 2,8K

vader

Forum VIP
Ej dzisiaj jakiś koleś mi mówił że nie mogę wypłacić kasy z betssona np. bo jakieś kary się płaci? Bym chciał się dowiedzieć czy to tak jest może mi ktoś napisać ?
Przeczytaj temat lub idź do prawnika po poradę. Twój wybór.
 
cygeiro 486

cygeiro

Użytkownik
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Rzad-nie-zapytal-Komisji-Europejskiej-o-zgode-na-prace-nad-hazardem---zaplacimy-wysoka-kare,wid,12027014,wiadomosc_prasa.html
Komisja Europejska zaczęła badać tryb pracy nad ustawą o grach hazardowych. Z informacji &quot;Dziennika Gazety Prawnej&quot; wynika, że 5 lutego zwróciła się do polskiego rządu z prośbą o wyjaśnienia.
Teoretycznie nasze władze powinny odpowiedzieć w ciągu miesiąca. Problemem dla rządu może być to, że branżę właścicieli automatów przed KE będzie reprezentował Vassilis Akritidis, szef biura antydumpingowego w międzynarodowej kancelarii prawnej Hammonds. To ten sam człowiek, który wygrał podobną sprawę przeciw rządowi Grecji.
W rozmowie z &quot;DGP&quot; Akritidis zarzuca Polsce naruszenie prawa europejskiego polegające na braku notyfikacji, czyli nie zawiadomienie Komisji Europejskiej o zamiarze wprowadzenia nowych przepisów.

REKLAMA
Czytaj dalej


Prawnik wyraża nadzieję, że pod presją KE polski rząd zawiesi funkcjonowanie tej ustawy i przygotuje nowy projekt, który przekaże do notyfikacji. Przeprowadzi też debatę publiczną na ten temat i przygotuje rzetelne badania dotyczące problemu hazardu, aby udowodnić swoje stanowisko przed KE.
Jeżeli stanie się inaczej, to Europejski Trybunał Sprawiedliwości orzeka z reguły dwie kary. Jednorazową, bardzo wysoką, sięgającą milionów euro, i drugą - dzienną, którą polski rząd musiałby płacić za każdy dzień obowiązywania niezgodnych z unijnym prawem przepisów. Kara jest naliczana do momentu wejścia w życie przepisów zgodnych z prawem unijnym. Dla przykładu Grecja płaciła dziennie 32 tys. euro.
Według Akriditisa argumentem przemawiającym przeciwko polskim władzom jest to, że zakazując jednej formy hazardu, lansują gry należącego do Skarbu Państwa monopolisty, czyli Totalizatora Sportowego. Tymczasem unijni urzędnicy, rozstrzygając spory dotyczące ograniczania pewnych swobód, zwracają uwagę na zasadę zachowania równości, proporcjonalności, która w tym przypadku została naruszona.
 
sylar 87

sylar

Użytkownik
Brawo! w końcu coś ruszyło! wziąć się za dupę przed wyborami!! wtedy może ludzie zrozumieją że to był jeden wielki kicz! do śmieci z tą ustawą!
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Poker-bedzie-dyscyplina-olimpijska-2100613.html
Do rodziny sportów olimpijskich dołączy poker
Międzynarodowa Federacja Sportów Umysłowych (IMSA) zapowiedziała, że podczas najbliższego kwietniowego spotkania przyjmie w swoje szeregi Międzynarodową Federację Pokera, donosi branżowy portal coinflip.com. A ponieważ Federacja Sportów Umysłowych jest członkiem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOL), poker automatycznie zostanie zaakceptowany jako członek rodziny sportów olimpijskich.
Przewodniczący Międzynarodowej Federacji Pokera Anthony Holden powiedział: &quot;poker to nie jest gra jak inne kasynowe rozrywki. To gra między ludźmi, a nie przeciwko kasynu, to gra, w której decydującą rolę odgrywają umiejętności, a nie szczęście. Na świecie jest około 120-150 milionów graczy i zasługują oni na takie wyróżnienie&quot;.
Czy dzięki temu uda się przetłumaczyć Ustawodawcom, że poker texas holdem nie jest grą losową lecz grą umiejętności uczącą między innymi pewności siebie, wielopoziomowego myślenia, koncentracji czy umiejętności podejmowania decyzji w trudnych sytuacjach? Zdaniem ekspertów, po decyzji IMSA poker jako sport powinien być traktowany na równi z takimi grami jak szachy, brydż, czy warcaby. Różni się od nich elementem losowości, jednak nie ma wątpliwości, że to umiejętności są w tej rozgrywce decydujące.
Trudno wyobrazić sobie sytuację w której dyscyplina olimpijska byłaby w Polsce zakazana. Bo do zakazu sprowadza się nowe prawo zaproponowane przez rząd Donalda Tuska. Wg zupełnie niejasnych kryteriów poker został przez ustawodawców zakwalifikowany jako najtwardszy hazard, obok takich gier losowych jak ruletka czy automaty. Tymczasem losowania Lotto, z oficjalnie nieznanych przyczyn, za hazard uznane nie zostały.
Informacja podana przez serwis coinflip.com nie oznacza, że pokera zobaczymy już na olimpiadzie w Londynie w 2012 r., ale zostanie on włączony do gier rozgrywanych w ramach World Mind Sports Games - światowych zawodów gier umysłowych - organizowanych przy głównych Igrzyskach.
źródło: coinflip.com
I tyle w temacie, te matoły nie wiedzą co robią i to jest potwierdzenie...
 
vader 2,8K

vader

Forum VIP
Polonii Warszawa grozi ogromna kara
http://sport.interia.pl/pilka-nozna/ekstraklasa/news/po-pogromie-polonia-zaplaci-gigantyczna-kare,1446162
http://www.sportowefakty.pl/pilka-nozna/2010/03/01/polonii-warszawa-grozi-ogromna-kara/
Nawet 12 milionów złotych może kosztować warszawską Polonię niedzielny mecz ekstraklasy z Lechem Poznań (0-3). To najwyższa możliwa kara za reklamę hazardu na stadionie
Wszelka reklama hazardu zabroniona jest od początku roku, gdy w życie weszła ekspresowo uchwalona w Sejmie nowa ustawa hazardowa. Wbrew zakazowi na stadionie przy Konwiktorskiej na elektronicznych banerach wyświetlane były w trakcie meczu reklamy jednej z firm bukmacherskich. W związku z tym Izba Celna w Warszawie rozpoczęła postępowanie karno-skarbowe wobec stołecznego klubu.
Kary przewidziane przez ustawę są bardzo dotkliwe. To nawet 720 tzw. dniówek, które w zależności od kondycji firmy może wynieść od 43 złotych do nawet 17,5 tys. - mówi Piotr Tałałtaj, rzecznik Izby Celnej w Warszawie. Łatwo policzyć, że maksymalna kara może wynieść nawet 12,6 mln złotych. Ostatecznie kara będzie zależeć od wyników postępowania celników.
Na Konwiktorskiej w siedzibie Polonii Warszawa zapanowała konsternacja i niedowierzanie oraz gorączkowe poszukiwanie prawników i szefów marketingu. - Czekamy na pismo Izby Celnej. Dopiero się ustosunkujemy - tylko tyle do powiedzenia miał Igor Gołaszewski, rzecznik klubu. Raczej nie pomogą tłumaczenia klubu, że umowa reklamowa z firmą bukmacherską została podpisana, zanim w życie weszła nowa ustawa. Liczy się data popełnionego czynu. To jest dla nas najważniejsze. Czy reklama została upubliczniona po wejściu w życie zakazu - ucina rzecznik Izby Celnej.
Klubowi z Konwiktorskiej trudno będzie zasłaniać się niewiedzą o zmianie przepisów.
Ale z problemem zakazu reklamy hazardu boryka się kilka klubów ekstraklasy. Niedzielny rywal Polonii - Lech Poznań do tej pory grał z reklamą firmy bukmacherskiej na koszulkach piłkarzy. Przy Konwiktorskiej &quot;Kolejorz&quot;, w obawie przed karami właśnie, wystąpił z reklamą społeczną na koszulkach.
Dla Polonii niedzielny mecz z Lechem może być podwójnie bolesny. Na boisku &quot;Czarne Koszule&quot; poległy 0-3!
 
Baqu 837,4K

Baqu

Forum VIP
z tego co dzisiaj mówili w TOK FM - Polonia nie będzie płacila kary, gdyż banery nie należą do niej tylko do firmy reklamowej i oni z tej sprawy ręce umywają ???? kolejny kruczek prawny ? zapewne. nie dziwiłbym się gdyby ta &#39;firma reklamowa&#39; to był celowy wybieg.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom