>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Nowa ustawa hazardowa/ prawo hazardowe

Status
Zamknięty.
S 0

srw

Użytkownik
Każda forma reklamy, którą umieścisz na swojej stronie będzie nielegalna.
Admin reklamuje, bo reklamowanie na tym forum nie łamie prawa.
 
B 0

barti

Użytkownik
To forum nie ma żadnych powiązań z Polską oprócz użytkowników i języka.
I DZIĘKI BOGU! A tak nawiasem mówiąc nowa ustawa jest naginana przez buków jak się da. Wczoraj widziałem na bilbordzie reklamę ligi mistrzów w TV no i oczywiście na pierwszym planie zawodnik Realu Madryt w koszulce z wiadomo jaką reklamą ????
 
efter313 0

efter313

Użytkownik
acha czyli administratorzy pomieszkują za granica po to by to forum istniało. Z tego co się dowiedziałem nie mogę umieszczać reklam na mojej stronie ;/ to nie dobrze. Trochę po kręcone to polskie prawo pełno w nim dziur. Tak na marginesie obowiązuje nas polskie prawo czy unijne? bo jeśli polskie to nie potrzebne nam są prawa unijne, które przeciwstawiają się naszemu prawu.
 
lukas155 11

lukas155

Użytkownik
Panowie, ta cała ustawa to jeden pic ???? Nikt sobie z tego nic nie robi. Teraz oglądam mecz AZS - ZAKS-a i przez cały czas świecą się banery bet-at-home ???? Nie wspominając już o meczu Resovii z Trentino, gdzie siatkarze Trento grali z koszulkami z logiem BetClic.
 
krzysztof1985 68

krzysztof1985

Użytkownik
No cóż nie wszyscy są równi wobec prawa ;)
A jestem ciekaw jak np ustawa reguluje działania for bukmacherskich :?:
(nie chce napinki :! ???? ale np część osób prowadzi programy partnerskie, albo ma na na swoich stronach banery reklamowe
 
S 0

srw

Użytkownik
Nie sądzę żeby administratorzy tego forum specjalnie dla jego istnienia przeprowadzili się za granicę...

Ustawa jest jaka jest, wkrótce zostanie pewnie zniesiona albo przez Trybunał Konstytucyjny albo przez Trybunał Europejski.
Krzysztof przecież też możesz umieścić banery na swojej stronie, po prostu będziesz działał niezgodnie z prawem. W najgorszym razie zapłacisz paredziesiąt tysięcy grzywny, w najlepszym i najbardziej prawdopodobnym nic się nie stanie.
 
S 381

szczurek

Użytkownik
Podczas meczu Polonii Bytom i Legii na elektronicznych tablicach wokół boiska przez dłuższy czas wyświetlały się same znaki zapytania. Podejrzewam że to ma coś wspólnego z Bet-at-Home :p. Niektórzy więc jak widać panikują...
Panie Kaczyński, niech Pan chociaż raz zrobi coś dla narodu i przekaże tą debilną ustawę do Trybunału Konstytucyjnego, bo teraz pan niszczysz Polski sport (Wisła, Lech, cała I liga...)
 
F 0

fasolkabolka

Użytkownik
Nowa Ustawa - Moneybookers, Neteller 100% Bezpieczeństwa
Czytając tak po kolei wszystkie wasze posty na temat ustawy wypłat z bukmacherów kartą na konto na Moneybookers na Neteller itp. zastanawia mnie jedna rzecz. Bo skoro przy podobno większych obrotach pieniędzmi MB blokują konto Neteller też nie wiadomo co mogą zdziałać wypłaty kartą z dowolnego bankomatu też niby może być sprawdzone przez naszych urzędasów to tak naprawdę żadna metoda nie daje nam gwarancji 100%, że przy wypłatach wpłatach na nasze konto bukmacherskie w internecie możemy wpaść mogą nas złapać mogą coś podejrzewać. Dlatego jeśli ktoś z Polski wygra dużą sumkę na bukmacherce to musi się głowić jak by tu ją wypłacić. Bo wszystko może być dobrze teraz i mogło być w przeszłości ale nie wiadomo jaka czeka nas przyszłość i ciesząc się w domu z naszej wspaniałej wygranej możemy będziemy musieli brać pod uwagę że ktoś może wpaść do domu do nas właśnie w sprawie zakładów lub ktoś może nas kontrolować.
Osobiście jak będzie to nie wiem ale teraz wszystko się kreci raz tak raz tak i nie wiadomo kompletnie jaka przyszłość czeka polskich graczy internetowych zakładów.

Oby wszystko przebiegało pomyślnie i nikogo nie łapali, i szczególnie gracze mogli spokojnie spać.
Cieszyć się pieniędzmi i w przyszłości nie mieć z tym problemów, a kupić sobie za wygrane coś fajnego.
 
S 0

strogonoff

Użytkownik
Rząd po cichu wraca do cenzury internetu
http://www.dziennik.pl/polityka/article568617/Rzad_po_cichu_wraca_do_cenzury_internetu.html

Kilka tygodni temu premier Donald Tusk zapewniał internautów, że nie będzie cenzurowania internetu, dziś rząd po cichu wraca do tego pomysłu. Wiceminister finansów Jacek Kapica chce regulacji prawnych, które pozwolą podległym mu służbom blokować witryny internetowe.

Ministerstwo finansów opublikowało list jaki Kapica wysłał do Macieja Berka, szefa rządowego centrum legislacyjnego, i Michała Boniego, szefa doradców premiera Tuska. Wiceminister finansów domaga sie stworzenia alternatywnego rozwiązania, które da mu pełną kontrolę nad funkcjonowaniem sieci.
Jak miałoby to wyglądać? Kapica wyjaśnia to w przygotowanych przez siebie założeniach do propozycji rozwiązania umożliwiającego zwalczanie nielegalnych gier urządzanych w sieci. Decyzję o nakazie blokowania adresu strony lub nakazie usunięcia treści, która reklamuje lub umożliwia gry hazardowe miałby podejmować sąd. Jej wykonawcą miałby być specjalna komórka służby celnej, którą według Kapicy powinni powołać w porozumieniu ministrowie finansów, sprawiedliwości oraz infrastruktury.
Służba miałaby też uprawnienia do kontroli czy obowiązek blokowania strony został wykonany. Za złamanie nakazu Kapica proponuje sankcje karne.
List wywołał zdumienie w środowisku internautów. Miesiąc temu na spotkaniu z nimi premier Donald Tusk zapowiedział, że o cenzurze internetu nie ma mowy. &quot;Ustawa będzie procedowana, ale bez rejestru stron i usług niedozwolonych, (...) czy rejestr wróci, czy będą innego typu instrumenty, będzie zależało od wyników konsultacji społecznych&quot; - mówił 5 lutego szef rządu.
&quot;Mam nadzieję, że list Kapicy to wynik braku dobrej komunikacji w rządzie. W innym wypadku świadczyłoby to o tym, że rząd nie rozumie, czym jest internet i czym są konsultacje społeczne&quot; - mówi Jarosław Lipszyc, prezes Fundacji Nowoczesna Polska, jeden z uczestników spotkania z Tuskiem w lutym. On debaty z rządem nie uważa za zamkniętą. Pod koniec marca fundacja organizuje panel dyskusyjny &quot;Demokracja w czasach Internetu&quot;, dziś na biurko premiera i jego doradców trafi zaproszenie na tę konferencję. &quot;Będzie okazja, by wyjaśnić tam różniące nas kwestie&quot; - dodaje Lipszyc.
 
trance4life 0

trance4life

Użytkownik
A jeśli załóżmy mam forum o tematyce bukmacherskiej ale nie zamieszczam na swojej witrynie reklam firm bukmacherski, buttonów firm, itd. to czy mogę prowadzić ten serwis utrzymywany na polskim serwerze bez przyszłych konsekwencji?
 
J 5

jawa123

Użytkownik
tak sie zastanawiam, moze juz ktos pytal ale sporo stron do przewertowania. Mianowicie, jak to jest jak np. ja ubralbym koszulke milanu z logiem Bwin no bo takie sa oryginalne koszulki i poszedl na jakas impreze masową?
 
blaster 0

blaster

Użytkownik
tak sie zastanawiam, moze juz ktos pytal ale sporo stron do przewertowania. Mianowicie, jak to jest jak np. ja ubralbym koszulke milanu z logiem Bwin no bo takie sa oryginalne koszulki i poszedl na jakas impreze masową?
Poszedlbys do wiezienia... Ludzie opanujcie sie
 
Baqu 834K

Baqu

Forum VIP
tak sie zastanawiam, moze juz ktos pytal ale sporo stron do przewertowania. Mianowicie, jak to jest jak np. ja ubralbym koszulke milanu z logiem Bwin no bo takie sa oryginalne koszulki i poszedl na jakas impreze masową?


w weekend mecz gwiazd w plk ????
 
darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
tak na prawdę to ta ustawa to chyba jakieś widmo jest;), jest ale nikt się do niej nie stosuje, jak do tej pory nikt nie wyciągną konsekwencji, nie jestem prawnikiem ale wydaje mi się, że w niej jest jakaś luka prawna, bo to jest nie pojęte, że nikt nie został ukarany

wydaje mi się, że nawet jeśli ukarana organizacja/firma by się odwoła, to powinna być podjęta chociaż próba nałożenia kary:cool:
 
rts 55

rts

Użytkownik
Izba Celna zareagowała na reklamy w tym meczu:
Izba Celna w Białej Podlaskiej wszczęła w poniedziałek postępowanie w sprawie reklam firmy bukmacherskiej widocznych podczas Meczu Gwiazd koszykarzy. Takie reklamy są niezgodne z nową ustawą hazardową. Władze Polskiej Ligi Koszykówki zachowują spokój.
Postępowanie zostało wszczęto w trybie pilnym - poinformowała rzecznik prasowy Izby Celnej w Białej Podlaskiej Marzena Semeniuk.
Władze Polskiej Ligi Koszykówki nie boją się konsekwencji. - Liga podpisała umowę z agencją reklamową, sprzedając prawa do powierzchni reklamowej w czasie meczu. Agencja sprzedała te miejsca, między innymi firmie bukmacherskiej, za co wzięła pełną odpowiedzialność. Mamy to zapisane w umowie. Liga nie podpisywała bezpośrednio kontraktu z firmą bukmacherską. Agencja szukając środków, by móc się wywiązać z umowy z ligą, znalazła takiego, a nie innego sponsora. Najważniejsze jest to, że było dobre widowisko, a zamieszczone treści nikogo nie obrażały - bagatelizuje sprawę prezes PLK Jacek Jakubowski.
Dostali po kieszeniach
Zgodnie z ustawą Polska Liga Koszykówki może jednak ponieść konsekwencje, ponieważ karze podlega każdy, kto odnosi korzyść z reklamy e-hazardu. Do tej pory najgłośniej o podejrzeniu złamania nowej ustawy mówiło się w przypadku styczniowych zawodów PŚ w skokach narciarskich w Zakopanem oraz meczów Vive Targów Kielce w rozgrywkach Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych.
W Zakopanem reklamowała się ta sama firma, co w Lublinie podczas Meczu Gwiazd PLK. W przypadku piłkarzy ręcznych sprawa jest bardziej skomplikowana, bo dotyczy banerów reklamowych jednej z firm bukmacherskich, która jest oficjalnym sponsorem federacji EHF i obecnej edycji Ligi Mistrzów. Postępowanie prowadzą odpowiednie dla miejsc imprez Izby Celne, ale do tej pory nikt został ukarany.
Nowa ustawa
Przed podobnym problemem, jak władze Vive Kielce, stanęli po 1 stycznia 2010 szefowie mistrza Polski koszykarzy Asseco Prokomu Gdynia, bo jednym ze sponsorów Euroligi jest firma bukmacherska. Władze Euroligi zgodziły się jednak, by podczas meczów w Gdyni nie były pokazywane reklamy tejże firmy.
Od 1 stycznia obowiązuje nowa ustawa, która zabrania firmom z branży hazardowej, w tym bukmacherskim działającym w internecie i zarejestrowanych zagranicą, sponsorowania zawodów sportowych w Polsce i reklamowania tego typu działalności podczas trwania imprez. Ustawa przewiduje za złamanie prawa przez organizatorów grzywnę w wysokości od 700 tys. do 1,2 mln zł.
źródło:TVN 24
Oto link do informacji: http://www.tvn24.pl/0,1648977,0,1,mecz-gwiazd-pod-lupa-izby-celnej,wiadomosc.html
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom