>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Nowa ustawa hazardowa/ prawo hazardowe

Status
Zamknięty.
B 0

barti

Użytkownik
Z tym przelewem z nielegalnego źródła to wielka lipa.... juz widzę jak banki sprawdzają od kogo klienci otrzymują przelewy. Inna sprawa, że osobiście nie dokonywałbym takich bezpośrednich przelewów od buka... od tego jest MB i ich karta.... kombinacja nie do namierzenia!
 
ansos 0

ansos

Użytkownik
Nie wierzcie w tą historię z 600zł. Urząd Skarbowy nie może zarządać podatku uzyskanego z nielegalnego źródła, w skrócie: &quot;nie możesz płacić podatku od nielegalnie zarobionej kasy&quot;. Zakłady online nadal się w Polsce nielegalne (przynajmniej tak wmawiają nam autorzy najnowszej ustawy), więc nikt was nie zmusi do płacenia podatku od kasy wygranej np. w expekt. To jedno. A poza tym, co trzeba być za leniem i ignorantem, żeby w dobie kart Moneybookers itd. zlecać przelewy z buków na konta w polskich bankach. Trochę oleju w głowie i wysiłku, panowie!
 
vader 2,8K

vader

Forum VIP
E-hazardowy sponsor Delekty do sprawdzenia
http://bydgoszcz.gazeta.pl/bydgoszcz/1,35591,7446080,E_hazardowy_sponsor_Delekty_do_sprawdzenia.html
Siatkarzy Delekty mogą dostać mniej pieniędzy z powodu nowej ustawy antyhazardowej, bo ich sponsorem jest firma bukmacherska betsafe.com. - Liczymy się z takim problemem - przyznaje Janusz Zacniewski z Delekty.
Od początku roku weszły w życie przepisy błyskawicznie napisanej i uchwalonej przez sejm ustawy antyhazardowej. Generalnie mają one ograniczyć dostęp do hazardu, także w internecie, stąd oczywiście zakazy reklamowania i promowania podobnych firm także przez sportowe kluby.
Reklamowanie swoich e-hazardowych sponsorów ograniczyły już niektóre kluby piłkarskiej ekstraklasy. Futbol był bowiem najczęściej zasilany przez pieniądze z tego biznesu. Firma expekt.com jest przecież nawet jednym ze sponsorów naszej reprezentacji. Na razie z oficjalnych stron internetowych Wisły Kraków i Lecha Poznań zniknęły reklamy podobnych firm zajmujących się tym biznesem, a drużyny te dostawały za to po 4 mln zł za sezon.
 
A 0

antyhazardowy

Użytkownik
Witam,
Podnoszę temat do góry, bo mam ciekawe pytanie.
Co się stanie jeśli stworzę angielską stronę o bukmacherce (na domenie .eu i zagranicznym serwerze) i będę ją promował, zarabiał poprzez program partnerski.
Jak teraz oddzielić kwotę, którą się zarobiło w ten sposób od kwoty, która pochodzi z zaprzeszłego polecenia polskich użytkowników?
No bo co ja zrobię, że nawet usunę całkiem stronę jak pieniądze przychodzą nadal - jak na złość :/
W sumie chyba mogę się z nich rozliczać jako z zarobku z programu partnerskiego, pochodzącego z zagranicznej strony?
Przychodzi mi czek i gdyby się urząd skarbowy pytał, to mam zagraniczny program partnerski i stąd te pieniądze...

I jeszcze ostatnia sprawa.
Czy zabronione jest reklamowanie angielskiej strony, która z kolei reklamuje bukmacherów?
Czy jest więc jakieś powiązanie łańcuszkowe, że np. reklamuję stronę X, strona X reklamuje Y, zaś Y reklamuje Z (bukmacherów internetowych).
Czy w takim wypadku mogę reklamować stronę X ?
Oczywiscie właścicielem X, Y i Z jestem ja.
Pozdrawiam
 
R 125

roger12

Użytkownik
Sorki że nie opisałem tej sytuacji z kolegą więc ta sprawa była jedną wielką pomyłką ale opisywał jej nie będę ponieważ znajomy nie wyraził zgody mogę jedynie powiedzieć że nie ma nic wspólnego z tym z ustawą hazardową
 
R 125

roger12

Użytkownik
buhahah &quot;gdyz znajomy nie wyrazil zgody&quot; ???? Dobre dobre nie ma to jak wierni przyjaciele ????
kolego nie chodziło o to że chciał mnie zrobić w balona tylko o co innego ja tego kolege znam od paru lat i robiłem z nim tego typu przelewy na kwoty 3k nawet i wszystko było ok lecz to całkiem inna sytuacja teraz
 
ansos 0

ansos

Użytkownik
Roger12, nie tłumacz się. Każdy kto przeczytał twoje banialuki i ma choć trochę oleju w głowie wiedział od początku, że gadasz bzdury. Zresztą próbowaliśmy Ci to uświadomić ale cóż...
PS: Panowie, bądźcie czujni!!! Głupoty od razu prostujemy, a prowokacje (patrz 1 post na forum niejakiego &quot;antyhazardowy&quot;) z miejsca ignorujemy ????
 
the-maro 8

the-maro

Użytkownik
e-mail od betsson



BETSSON PRZYPOMINA: E-ROZRYWKA JEST W 100% LEGALNA W UE
Ustawa hazardowa, która weszła w życie z dniem 1 stycznia 2010 roku w Polsce nie wprowadziła żadnych zmian odnośnie gry na Betsson.com z punktu widzenia polskiego Użytkownika.

Usługi świadczone są w rzeczywistości poza granicami Polski i zgodne są z Artykułem 49 traktatu o swobodzie przepływu osób, usług i kapitału na terenie Unii Europejskiej.

Zgodnie z prawem UE, podmiot z innego kraju członkowsiego (Malta) może świadczyć usługi w innym kraju członkowskim (Polska) bez potrzeby posiadania w nim jakiegokolwiek stałego zakładu pracy/filii/przedstawicielstwa.

Przypominamy także, że w Polsce nie ma prawa, na podstawie którego ktokolwiek może mieć wgląd w nasze konto bankowe bez toczącego się postępowania i żadania sądu lub prokuratora.
Również nie istnieje prawo, które zezwala na blokowanie licencjonowanych serwisów zajmujących się e-rozrywką na terenie Uni Europejskiej lub monitorowanie ich Użytkowników.

Warto być doinformowanym i walczyć o swoje swobody obywatelskie!

Pozdrawiamy,
Betsson.com
 
ansos 0

ansos

Użytkownik
Usługi świadczone są w rzeczywistości poza granicami Polski i zgodne są z Artykułem 49 traktatu o swobodzie przepływu osób, usług i kapitału na terenie Unii Europejskiej.
Zgodnie z prawem UE, podmiot z innego kraju członkowsiego (Malta) może świadczyć usługi w innym kraju członkowskim (Polska) bez potrzeby posiadania w nim jakiegokolwiek stałego zakładu pracy/filii/przedstawicielstwa.

Ta wypowiedź jest prawdziwa, ale jest kilka nieścisłości. Owszem, Betsson nadal legalnie świadczy usługi polskich klientom na podstawie traktatu o swobodzie przepływu osób, usług i kapitału na terenie Unii Europejskiej. Nasz Rząd może jednak (a przynajmniej chciałby) ścigać nie tylko usługodawców, ale i usługobiorców e-hazardu! Jeśli politycy przegłosują odpowiednie prawo to służby ścigania będą mogły np. wejść do domu, zarekwirować dyski twarde itd. i jeśli udowodnią, że grałeś online (co wtedy nie będzie takie trudne, jak będą mieli twoje dyski itd.) to kara od ręki, na początek ileś-tam-stawek dziennych. Na dzień dzisiejszy takiej sytuacji nie wyobrażam sobie, ale jak koalicja rządząca będzie dalej takie banialuki uchwalać to kto wie....czy do tego nie doprowadzą, aby było w Polsce takie prawo.

Przypominamy także, że w Polsce nie ma prawa, na podstawie którego ktokolwiek może mieć wgląd w nasze konto bankowe bez toczącego się postępowania i żadania sądu lub prokuratora.

A przepraszam co to za problem dla prokuratora taki nakaz wystawić?

Również nie istnieje prawo, które zezwala na blokowanie licencjonowanych serwisów zajmujących się e-rozrywką na terenie Uni Europejskiej lub monitorowanie ich Użytkowników.

To akurat kłamstwo. W zeszłym roku byłem na nartach we Włoszech i próbując wejść na stronę expek t albo bwi n wyświetlała mi się blokada strony, założona online przez włoskie służby wykonawcze.
Warto być doinformowanym i walczyć o swoje swobody obywatelskie!
Hipokryzja. Ja chętnie powalczę o swoje &quot;swobody obywatelskie&quot;, ale niech mi Betsso n opłaci dobrego prawnika!
 
S 0

srw

Użytkownik
Masz rację, ale nie popadajmy w panikę. W Polsce e-hazard uprawia pewnie kilkaset tysięcy ludzi i nie wyobrażam sobie żeby nagle zaczęli wszystko sprawdzać, bo prokuratorzy musieli by cały dzień wystawiać nakazy - bez nich nikt Ci do domu nie wejdzie.
Pozatym jeśli do tego dojdzie to jest coś takiego jak weto ludowe - zbieramy 500 tysięcy podpisów i blokujemy ustawę ????
 
radek_p123 6

radek_p123

Użytkownik
Masz rację, ale nie popadajmy w panikę. W Polsce e-hazard uprawia pewnie kilkaset tysięcy ludzi i nie wyobrażam sobie żeby nagle zaczęli wszystko sprawdzać, bo prokuratorzy musieli by cały dzień wystawiać nakazy - bez nich nikt Ci do domu nie wejdzie.
Pozatym jeśli do tego dojdzie to jest coś takiego jak weto ludowe - zbieramy 500 tysięcy podpisów i blokujemy ustawę ????
Weto ludowe? Z tego co wiem w Polsce jest tylko inicjatywa ludowa, jeżeli chodzi o takie stanowienie prawa.
 
rostek_93 0

rostek_93

Użytkownik
Politycy zapomnieli o drugiej stronie medalu chyba, ale to właśnie teraz wychodzi. Chodzi mi o Puchar Świata w Zakopanem (sponsor BAH), MŚ w Austrii w piłkę ręczną (BAH), sponsoring polskich klubów m.in Wisły czy Lecha (BAH), sponsoring 1 ligi (Unibet)... Przecież to są ogromne pieniądze wkładane w nasz sport czy MŚ w Austrii nie da się tego ukryć przed oglądającymi :p
 
S 0

srw

Użytkownik
Szczególnie ciekawa jest sprawa Zakopanego. Organizatorzy już zapowiedzieli, że wypełnią umowę i reklamy bah będą widniały podczas konkursów. Zobaczymy jakie będą konsekwencje.
radek - mój błąd, w Polsce weto ludowe nie obowiązuje. A szkoda.
 
A 0

antyhazardowy

Użytkownik
Ponowne zapytanie
Witam,
Oczywiście nie było żadnej prowokacji jak ktoś już słusznie zauważył i jestem ciekaw czy ktoś podzieli się ze mną swoim punktem widzenia...
Pozdrawiam
 
doniooo 1

doniooo

Użytkownik
Bardzo ciekawy artykuł i oczywiście jestem ciekawy jaki będzie sposób zakończenia tej sprawy,ale nawet sam pomysł czy też próba ukarania firmy bukmacherskiej za to, że jest sponsorem zawodów jest śmieszna.A poza tym dlaczego w takim przypadku Ministerstwo Finansów samo nie zasponsoruje tych zawodów. Polecam zapoznać się z treścią http://www.sport.pl/skoki/1,65075,7461427,Sponsor_Pucharu_Swiata_w_Zakopanem_nielegalny_.html
Podobny artykuł jest na Onet, ale tam nawet bali się podać nazwy sponsora pisząc o &quot;jednej z firm bukmacherskich&quot; ???? To pisać o bukmacherach też nie wolno?? Parodia.
 
dyskograf 1

dyskograf

Użytkownik
A nie można, bo podanie nazwy bukmachera jest w rozumieniu nowej ustawy reklamą tego bukmachera. Czyli jeżeli piszę &quot;BAH jest najgorszym bukiem jakiego znam&quot; to wg bardzo mądrych pupilków Donalda T. (dla mnie jest już kryminalistą, dlatego nie piszę nazwiska) reklamuję buka.
Eat this shit yourself Donald.
 
B 0

barti

Użytkownik
No i w końcu coś sie dzieje konkretnego. Wprawdzie na razie dotyczy to jednorękich, ale pewnie analogiczna sytuacja będzie w przypdaku e-hazardu...
http://wiadomosci.onet.pl/2112771,11,skarga_przeciwko_polsce_rozpatrywana_w_komisji_europejskiej,item.html
Skarga przeciwko Polsce rozpatrywana w Komisji Europejskiej
Uchwalenie ustawy hazardowej może pociągnąć za sobą poważne konsekwencje dla Polski. Komisja Europejska przewiduje 130 tysięcy zł kary za każdy dzień obowiązywania ustawy i wielomilionowe odszkodowania dla właścicieli jednorękich bandytów – podaje portal Wprost24.
Polska Izba Gospodarcza Producentów i Operatorów Urządzeń Rozrywkowych zrzeszająca właścicieli jednorękich bandytów, złożyła w Komisji Europejskiej skargę na ustawę hazardową.
Jest to ustawa przeciwko Rzeczpospolitej Polskiej i dotyczy naruszenia prawa unijnego w zakresie niepowiadomienie KE o wprowadzeniu przepisów – pisze &quot;Wprost&quot;.
W 2002 roku podobną skargę złożyli greccy właściciele jednorękich bandytów. Sprawa trafiła do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości. Jak informuje portal Wprost24, w 2009 roku zapadł wyrok i nałożono na Grecję karę w wysokości 31 799 euro (około 129 tys. zł) za każdy dzień zwłoki w poprawieniu ustawy.
Znalazłem też coś o blokowaniu stron...
http://technowinki.onet.pl/wiadomosci/czarna-lista-stron-internetowych-zmiany-w-projekci,1,3116484,artykul.html
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom