>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

Progresja na remis. Zbadany zysk. Symulacja bieżąca.

rrobcioo 31

rrobcioo

Użytkownik
PROGRESJA#4 (Segunda Division)[Lvl. III]
19.11.11. Alcoyano CD - Huelva ⛔
kurs: 3.22 (Pinnacle)
Stawka: 4$
PW: 12.88$
Bilans: +8.58$
PROGRESJA#4 (Segunda Division)[Lvl. IV]
26.11.11. Huelva - Xerez
kurs: 3.26
Stawka: 8$
PW: 26.08$
Bilans: +0.58$
 
rrobcioo 31

rrobcioo

Użytkownik
PROGRESJA#1 (Serie B)[Lvl. II]
19.11.11. Empoli - Helas Verona ⛔
kurs: 3.05 (Pinnacle)
Stawka: 2$
PW: 6.10$
Bilans: +19.96$
PROGRESJA#1 (Serie B)[Lvl. III]
27.11.11. Gubbio - Empoli
kurs: 3.09 (Pinnacle)
Stawka: 4$
PW: 12.36$
Bilans: +15.96$

PROGRESJA#2 (Liga de Honra)[Lvl. I]
05.11.11. Estoril - Belenenses ⛔
kurs: 3.00 (Bet365)
Stawka: 1$
PW: 3.00$
Bilans: +8.7$
PROGRESJA#2 (Liga de Honra)[Lvl. II]
27.11.11. Trofense - Estoril
kurs: 3.20
Stawka: 2$
PW: 6.40$
Bilans: +6.7$
 
detmold 6

detmold

Użytkownik
Dodam tylko, że lepszym sposobem na sprawdzenie tego typu progresji byłoby porównanie statystyk historycznych (serii bez remisów). Każdy remis = zakończona progresja.
Bierzesz na warsztat np. Premiership i lecisz po sezonach i zespołach wtedy masz dużo pełniejszy obraz. Bo progresja na 3 czy 4 zespoły (czy się uda czy nie uda to raczej jest statystycznie mało wiarygodna). Oczywiście progi i budżet ustasz sobie sam.
Dla np. 14 progów mogłoby by wyjść niepowodzenie 1/1000 i wtedy wiesz, że masz 0,1% szansy utraty budżetu np. 15000 PLN przy jakiś tam potencjalnych wygranych
 
rrobcioo 31

rrobcioo

Użytkownik
PROGRESJA#1 (Serie B)[Lvl. III]
27.11.11. Gubbio - Empoli ⛔
kurs: 3.09 (Pinnacle)
Stawka: 4$
PW: 12.36$
Bilans: +15.96$
PROGRESJA#1 (Serie B)[Lvl. IV]
03.12.11. Empoli - Ascoli
kurs: 3.32 (Pinnacle)
Stawka: 8$
PW: 26.56$
Bilans: +7.96$

PROGRESJA#4 (Segunda Division)[Lvl. IV]
26.11.11. Huelva - Xerez ⛔
kurs: 3.26 (Pinnacle)
Stawka: 8$
PW: 26.08$
Bilans: +0.58$
PROGRESJA#4 (Segunda Division)[Lvl. V]
03.12.11. Gimnastic - Huelva
kurs: 2.99 (Pinnacle)
Stawka: 16$
PW: 47.84$
Bilans: -15.42$
 
egreg 942

egreg

Użytkownik
Nie rozumiem , ileż to razy można sprawdzać te progresje i przekonywać się że to fatalny pomysł na grę ?
Wielokrotnie to już sprawdzano i rezultat był zawsze taki sam.
Oczywiście są tacy którzy sprawdzali ten system zbyt krótko i są przekonani że jest bardzo dobry.
Naprawdę , szkoda czasu, przecież można sprawdzić twój system na danych archiwalnych i rezultat takiego testu szybko wybije Ci z głowy takie granie.
Jedyny dobry i bezpieczny system to skuteczne wyszukiwanie valubetów i stawkowanie stałym procentem aktualnego kapitału.
Ale żeby skutecznie wyszukiwać valuebety to trzeba dysponować wiedzą , doświadczeniem ,cierpliwością
i dużą ilością wolnego czasu.
Na skróty nie da się osiągnąć sukcesów w tej dziedzinie.
 
rrobcioo 31

rrobcioo

Użytkownik
Naprawdę , szkoda czasu, przecież można sprawdzić twój system na danych archiwalnych i rezultat takiego testu szybko wybije Ci z głowy takie granie.
Gdybyś nie wykazał się takim brakiem ignorancji i przeczytał chociażby pierwszy post tego tematu, to takie zdanie nigdy by z Twoich ust nie padło, a tym samym nie wyszedłbyś na idiotę.
Ale żeby skutecznie wyszukiwać valuebety to trzeba dysponować wiedzą , doświadczeniem ,cierpliwością i dużą ilością wolnego czasu.
Ty zapewne posiadasz to wszystko w ilościach ponadprzeciętnych, a wolne chwile poświęcasz odwiedzaniu tematów takich jak ten i piętnowaniu udzielających się w nim forumowiczów. Krzyżowiec od siedmiu boleści.
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
N 7

norek22

Użytkownik
Nie rozumiem , ileż to razy można sprawdzać te progresje i przekonywać się że to fatalny pomysł na grę ?
Wielokrotnie to już sprawdzano i rezultat był zawsze taki sam.
Trochę mało wiesz. Widziałeś e-booka o progresji, w którym jasno pokazano jak grać, aby wygrywać w ujęciu całosezonowym?
Pokazano, czyli grano sezon tydzień w tydzień pokazując wyniki?
Kiedyś wrzucałem link do niego, zapewne zaginął w gąszczu postów &quot;szpeców&quot; od progresji.
Mniemam, że nie widziałeś, więc powielasz głupoty zasłyszane.
Progresja jest skutecznym sposobem, ale nie dla amatorów. Ci są, tutaj nie zaprzeczę, dostarczycielami kasy. Ale proszę, nie oceniaj progresji na gruncie zawodowym, skoro nie masz o tym zielonego pojęcia.
Z góry dziękuję.
 
michu00 86

michu00

Użytkownik
PROGRESJA NA REMISY TO ZŁO Jest to moje zdanie oparte na własnym doświadczeniu. Przez długi czas się udawało - grałem ligę szwedzką i francuską ale do czasu... Wybrałem do progresji drużynę Auxerre, zacząłem progresje po 5 kolejkach bez remisu. Po 12 kolejkach ich bilans wyglądał następująco: wygrane:6, przegrane 6, remisy :0 . Dla doświadczonych typerów dobrym systemem gry może być progresja na ako~2. Jednak trzeba przy niej żelaznej dyscypliny i samokontroli i wiele spokoju. Trzeba pamiętać, że każda progresja może prowadzić do bankructwa, dlatego dobrym wyjściem jest wydzielenie ze swojego budżetu na granie pewnej puli, przeznaczonej tylko na progresję.
 
rrobcioo 31

rrobcioo

Użytkownik
Mógłby sprawdzać sobie w domu na kartce ale woli się pochwalić jaki to z niego geniusz
Dalej boli serduszko po tym jak Cię ostatnio potraktowałem? Spokojnie, mamusia przytuli. Ponownie podkreślam, że ja Cię do zaglądania tutaj nie zmuszam. Nazwa tematu jest napisana jasno więc wiadomo czego się można wewnątrz spodziewać, tymczasem Ty po raz kolejny trafiasz tutaj i jesteś zaskoczony tym co widzisz. Zastanów się nad sobą.
 
cpt-obvious 7

cpt-obvious

Użytkownik
Panowie, spokojnie. Wygrać można każdym systemem, tak samo jak i przegrać można każdym systemem. Już na forum udowadniałem w jednym temacie udowadniałem, że bezpiecznie progresją można wygrać, trzeba tylko to zaplanować. Było też udowodnione nie raz, że progresja proawdzi do porażki. Innymi słowy punkt wyjścia - można i przegrać i wygrać. Zobaczymy jak to wyjdzie po dłuższym czasie dla rrobcioo ???? Nie wiem czemu na forum panują takie kategoryczne opinie - &quot;nie da się i już, jesteś debil, ja wiem lepiej&quot; ????
EDIT: Norek22: twój link do pdf wygasł. Dałbyś rade mi go wysłać? Chętnie się z nim zapoznam.
 
F 0

freedom

Użytkownik
A dodam swoje 3 grosze :razz:
Progresja wygląda bardzo fajnie przy założeniu nieograniczonej gotówki i w rozważaniach teoretycznych. Ale jak już zaczniemy grać to szybko zauważymy, że nawet po krótkiej serii porażek, stawiamy stawkę (dla uproszczenie przyjmijmy początkową stawkę 2zł) 128 zł by wygrać wspomniane 2. Kwestia dyscypliny przy dużych stawkach też nie jest bez znaczenia i nie ma twardzieli na to choćby nie wiem jak się wymądrzali !!
Dla mnie to osobiście przypomina granie po porażce zakładów za dużą kase po kursie 1.02 (tyle, że zdarzenia są dużo mniej pewne), żeby odzyskać coś co straciliśmy. Ale chyba każdy musi przekonać się na własnej skórze, że czarna seria może trafić się każdemu i ryzykowanie 512 zł dla wygrania, 2 które postawiliśmy parę przegranych zakładów temu jest słabym sposobem na ogranie buka.
Tak czy siak powodzenia.
 
rrobcioo 31

rrobcioo

Użytkownik
Spóźnione wieści z frontu...
Przypuszczałem, że prędzej czy później dojdzie do takiego splotu zdarzeń, że nie będę mógł w porę wstawić na FB kolejnych etapów progresji. No i o to jeden z takich momentów mamy teraz, a czuje, że może ich być więcej w najbliższym czasie. Jest to jednak tylko symulacja i takie zdarzenia nie mają wpływu na jej przebieg, aczkolwiek chcę z góry za nie przeprosić. A o to spóźnione typy:

PROGRESJA#2 (Liga de Honra)[Lvl. II]
27.11.11. Trofense - Estoril ⛔
kurs: 3.20
Stawka: 2$
PW: 6.40$
Bilans: +6.7$
PROGRESJA#2 (Liga de Honra)[Lvl. III]
10.12.11. Naval - Estoril
kurs: 3.05 (Archiwum Betexplorer.com)
Stawka: 4$
PW: 12.2$
Bilans: +2.7$

PROGRESJA#1 (Serie B)[Lvl. IV]
03.12.11. Empoli - Ascoli ⛔
kurs: 3.32 (Pinnacle)
Stawka: 8$
PW: 26.56$
Bilans: +7.96$
PROGRESJA#1 (Serie B)[Lvl. V]
10.12.11. Vicenza - Empoli
kurs: 2.90 (Archiwum Betexplorer.com)
Stawka: 16$
PW: 46.4$
Bilans: -8.04$

PROGRESJA#4 (Segunda Division)[Lvl. V]
03.12.11. Gimnastic - Huelva ⛔
kurs: 2.99 (Pinnacle)
Stawka: 16$
PW: 47.84$
Bilans: -15.42$
PROGRESJA#4 (Segunda Division)[Lvl. VI]
10.12.11. Huelva - Huesca
kurs: 3.25 (Archiwum Betexplorer.com)
Stawka: 32$
PW: 104$
Bilans: -47.42$
 
M 8,5K

mario72k

Użytkownik
W bardzo interesujący sposób opisałeś całe zagadnienie. Mam jednak kilka pytań i przemyśleń.
1. prawodopobieństwo remisu statystycznie nie wynosi 33,3% ponieważ gdyby tak chcieć to oceniać (1 wynik z trzytorowej możliwości) to chyba lepiej rozbić to na 5 torowe lub 7-torowe zdarzenie (wygrana 2 bramkami, wygrana 1 bramką, remis, przegrana 1 bramką, przegrana dwoma bramkami). Oczywiście wygrana/przegrana jedną bramką zdarza się statystycznie częściej niż wygrana/przegrana trzema bramkami, ale pokazuje to, że prawdopodobieństwo wypadnięcia remisu wynosi mniej niż 33,3% (wg mnie to raczej ok 25% - choć tu też daleko od prawdy bo u różnych drużyn prawdopodobieństwo to jest różne). Oczywiście wpisałeś to w pliku Worda jako orientacyjne i nie mające wpływu na przebieg symulacji.
2. Drużyny wybierasz na podstawie m.in. ilości remisów w poprzednich sezonach. Ja próbowałem progresji mna remisy w mniej profesjonalny sposób (niż Ty) i doszedłem do wniosku że równie często drużyny z dużą ilością remisów w poprzedniej kolejce (lub dwóch kolejkach) mają znowu dobry procent remisów co wręcz odwrotnie (przykład &quot;z mojego podwórka&quot; (II liga zachodnia): Elana Toruń, poprzednie sezony: 10/34 i 11/34 a do dziś: 2 remisy na 20 rozegranych aktualnie meczów - a 14 meczów do końca sezonu). Ja wybierałem odwrotnie: drużyny z dużą ilością remisów 2 sezony temu i małą ilością remisów 1 sezon wstecz - zakładałem że w aktualnym będą miały powyżej 20 % remisów i to mi wystarczało. Ponieważ jednak ja nie wygrałem - to nie stawiam tego jako sposób lepszy a raczej podsuwam pod rozważenie lub podanie mi że w Waszej / Twojej ocenie: myliłem się.
3. nie wydaje mi się poprawne (tu też się moge mylić) wybieranie do 4 progresji drużyn z 4 różnych lig. Ponieważ mojej hipotezy nie sprawdziłem na identycznym przypadku jak Twój (ale w moim pomógł mi uniknąć bankructwa) - podsuwam pod rozważenie lub zanegowanie: 3-4 drużyny z tej samej ligi i do tego sprzężone stawkami, w taki sposób, aby straty nakładów na jedną z drużyn na wysokim stopniu progresji niwelować zyskami osiągniętymi przez drużynę drugą, trzecią , czwartą (stawkowanie nie na podstawie braku remisów JEDNEJ drużyny lecz na podstawie sumarycznej liczby remisów wszystkich przyjętych drużyn tej samej ligi (3-4 drużyn, albo przynajmniej dwóch) z jakimś odchyleniem w stronę nieco większej stawki na drużynę z serią bez remisu i nieco mniejszej stawki na drużynę po serii remisów. Nieco - to oczywiście nieprecyzyjnie.
W taki sposób np Fluminense w Brazylijskiej lidze nie zrujnowało mnie bo w parze z nią miałem Atletico GO. Oczywiście błędem podstawowym był pewnie wybór drużyn. Nie neguję własnego błędu lecz wskazuję możliwość zabezpieczenia. Prykładowo blisko do granicy w Twojej progresji#3 - francuskiej, a gdybyś do pary miał drugą drużynę z tej ligi? albo do kwartetu 3 drużyny??? oczywiście moja propozycja może ujemnie wpłynąć na yield, ale potencjalnie poprawia sytuację związaną z zabezpieczeniem, zmniejsza nieco ryzyko strat.
4. Co zrobisz, bo tego nie zrozumiałem, po dotarciu do 12 progu...czy uznasz że eksperyment się nie powiódł (masz w Wordzie udokumentowane 4 dowody na poprawność założeń, czy uznasz, że piąty dowód jest przeciwny... A w związku z tym mam kolejne filozofowanie z prośbą o komentarz:
a/ możnaby stawkowanie powyżej któregoś progu ustawić jak stawkę płaską (ja dzięki temu odrobiłem straty na Legii w ubiegłym sezonie - gdy od połowy wiosny do końca lub prawie końca sezonu grałem na remis płaską stawką - wypadał częściej niż co 3 mecze). Nie osiągnie się zysku w przypadku wypadnięcia remisu ,ale zminimalizuje się straty. Prawdopodobieństwo wyjścia na zero rośnie... ale to chyba pomysł tylko dla tych, którym zaplecze finansowe nie pozwala na progresję do końca sezonu (odpowiednio wcześniej przechodząc na płaską stawkę mogą dograć do końca łapiąc po drodze jeden lub kilka remisów, ale mając pieniądze na postawienie tego zakładu).
b/ pamiętam jak w jednej z lig rzuciłeś monetą dla wyboru drużyny a w innej wybierałeś z trzech niemal identycznych z punktu widzenia - co byś powiedział na PRZECZEKANIE KILKU KOLEJEK i symulację na papierze (tak jak to robisz) i wejście dopiero wtedy gdy: a/ drużyna A miała już jakieś remisy i pierwsze zyski z progresji już Ci uciekły, a drużyna B w tym czasie jest już na którymś stopniu progresji i na papierze masz określoną stratę... oczywiście mam na myśli wejście z Progresją na drużynę B - do rozważenia czy od 1 j. czy od stawki właściwej dla danego stopnia progresji (i tak oszczędzasz połowę - tę którą postawiłeś tylko na papierze).
5. Dla zmniejszenia zabezpieczenia finansowego można myśleć o progresji x1.6 - x1.7 (być może wartość zmienna zależnie od kursu na dane zdarzenie) zamiast progresji x2. Skoro po 5 kolejkach z samymi remisami mamy zysk: 10 j (5 remisów x 2 j.) to stawiajmy tak, żeby na piątym poziomie progresji mieć zysk również 10j. a nie 17j (a tak jest przy progresji x2 - wg twojej tabelki).
PYTANIE ode mnie...czy dziś nadal wybrałbyś we francuskiej lidze tę samą drużynę? czy ciągniesz to (na papierze) ze względów proceduralnych. Uprzedzam, że pytanie nie jest bezinteresowne. Łatwiej mi wejść na tym progu (po ustaleniu czy dysponuję odpowiednie zabezpieczenie, aby od teraz do powiedzmy 15 progu móc sobie pozwolić dojść) a poziom progresji w połączeniu z wyborem drużyny jakiego dokonałeś przed sezonem - po prostu kusi.
 
M 8,5K

mario72k

Użytkownik
A&#39;propos mojego p.4.
Propozycja płaskiej stawki powyżej jakiegoś progu jest oczywiście niewłaściwa dla osoby dysponującej odpowiednie zabezpieczenia finansowe, odpowiednio wcześniej - przed sezonem określone. To tylko sugestia wyjścia z impasu gdyby próg nr 12 zbliżał się już mocno a brakowałoby dobrej woli aby pogodzić się z wyjściem z gry ze stratą po 12 nietrafionej progresji.
I jeszcze jedno... Stawki meczowe za remis przy handicapie są chyba zbliżone do tych z remisu....sporo jest chyba drużyn , które częściej wygrywają jedną bramką niż wynosi suma meczów zakończonych remisem, porażką lub wygraną wyższą różnica goli.... mój luźny pomysł dotyczy grania również w ten schemat - szczególnie drużyn z potencjalnie górnej strefy tabeli...i tu chyba jednak pierwsze ligi trzeba by brać pod uwagę.
 
M 8,5K

mario72k

Użytkownik
Przepraszam, ale jeszcze jedno pytanie: czemu Metz? Czemu nie kontynuacja Laval z poprzedniego eksperymentu...przecież w kryteriach wyboru Laval mieści się doskonale...
 
Do góry Bottom