>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Speedway Ekstraliga 2013 Playoffy

Status
Zamknięty.
D 243

_danonek_

Użytkownik
Feekus sporo się nie pomyliłem miał 5 pkt po 3. biegach (choć akurat myślałem, że w juniorskim zdobędzie przynajmniej 2 pkt) co z tym handi sprawiło, że dudek musiałby mieć przynajmniej 11 pkt aby weszło(tych dwóch biegów gdzie Gomolski jechał jako zmiana zwykła po taśmie to nie liczę bo był to fart). Tak jak twierdziłem ciężko Dudkowie w Tarnowie przywozić punkty, bo tam każdemu żużlowcowi ciężko się jeździ. W 1 meczu Dudek na wyjeździe miał 8 pkt na 6 biegów przy 6 pkt Gomólskiego. Teraz podobny wynik
 
J 13

jofranco

Użytkownik
srałem sie wtrakcie meczu juz widzialem oczami walke o 3 miejsce ale jednak myszy sie nie dały, jak myślicie 4pkt raczej z palcem w dupie do odrobienia w zg , myśle że tarnów na wyjazdach nie istnieje... ?
 
grycu 1,9K

grycu

Użytkownik
Pierwsze rozstrzygnięcia półfinałowe już za nami. Jeśli chodzi o dwumecz: Zielona Góra - Tarnów to moim zdaniem wszystko już jest rozstrzygnięte. Niby do połowy to Unia jest bliżej finału, bo wygrali u siebie, ale 4 punkty to zbyt mało. Patrząc na tegoroczne wyjazdowe wyniki Tarnowa to wg mnie 40 pkt to jest max na co ich stać. W RZ w ZG zdobyli 36 pkt. Wtedy co prawda fatalnie pojechał Kołodziej i zakładam, że teraz wypadnie znacznie lepiej, ale już taki Łaguta, który zdobył wtedy 13 pkt IMO nawet nie zbliży się do 10. Swoją drogą to niewiarygodne, że Falubaz jadąc wczoraj mocno przeciętny mecz ujechał aż 43 punkty. To też pokazuje gigantyczny potencjał tej drużyny. Tarnów miał ogromną szansę dobić wczoraj do 50, a nawet 52,53 punktów i to byłby bardzo niebezpieczny wynik, a tak to stawiam, że Falubaz bez większych problemów odrobi straty i zamelduje się w finale.
Jeśli chodzi o drugi półfinał to moim zdaniem 50/50. Ciężko stwierdzić czy strata Emila jest osłabieniem czy nie. Ostatnio Rosjanin jeździł bardzo słabo i równie dobrze ZZ może dać w Częstochowie więcej punktów niż ostatnio robił Emil. Strata może być jednak ogromna jeśli chodzi o wyścigi nominowane. Trzeba liczyć na punkty Szombierskiego i juniorów, bo bez nich będzie mega ciężko odrobić straty. A jak jeszcze ktoś z dwójki Holta - MJJ zaliczy słabszy mecz co nie jest niemożliwe, bo to żadne pewniaki to może być nieciekawie. Dodatkowo Toruń zapewne zrezygnuje z Sullivana (widać, że z mocnymi rywalami to już nawet u siebie nic nie gwarantuje) i sięgnie po ZZ za Holdera. Możliwa będzie sytuacja, że Gollob, Ward, Miedziński i Przedpełski pojadą po 7 razy, a ta czwórka może trzymać wynik. Tak jak przed pierwszym półfinałem stawiałem na dość pewny awans Częstochowy, tak teraz widzę szanse bardzo równo.
 
X 283

xpiccolox

Użytkownik
A jednak napiszę...
2 bieg i gdzie tu wina Przedpełskiego?? Czaja czuje powiew powietrza napędzonego Pawła i się przewraca ala Nicki Pedersen w GP...Słuszna decyzja wykluczenie zawodnika z Częstochowy.
Czaja sam upadł, kontakt był ale on po tym kontakcie się nie przewrócił tylko później jak widział że zaraz spadnie na 4 pozycję.
Obejrzyjcie jeszcze raz tą sytuację, oto filmik zobaczcie od ok 00:10:10:
http://www.youtube.com/watch?v=z11eACyrGjA
Gdzie tu wina Przedpełskiego? Wyprzedzał go i zahaczył od niego, kontakt ten miał wpływ na tor jazdy Czaji. Kogo obchodzą dywagacje czy Czaja mógł się utrzymać czy nie? Przewrócił się i tyle. Przewrócił się po kontakcie dodam.
Ludzie z Torunia to dla mnie najwięksi hipokryci. Tutaj nie widzą winy Przedpełskiego, a w 2011 po akcji Batchelora na Holte (bez kontaktu) chcieli wykluczać Troya. Za co pytam się? ;D
Oto ten wypadek, od 02:12:05:
http://www.youtube.com/watch?v=ai4v8fBgFms
Mam wrażenie jeśli chodzi o Miedzińskiego jak zresztą większość na forum, że chyba właśnie jego jazdę spowodowała akcja w biegu 2 bo jak to się mówi w sportowej złości &quot;oni mogą? to dlaczego ja nie mogę&quot;. Wcale się nie dziwie Adranowi, że zaczął ostro jeżdzić po tym jak &quot;Griszka&quot; z nim pojechał.
Powyżej wkleiłem filmik, zobacz jeszcze raz tą sytuację. Owszem Laguta pojechał ostro, ale zostawił tyle miejsca że Miedziński mógł spokojnie i bezpiecznie obok niego pod bandą przejechać.
Teraz pytanie do ludzi z Torunia, wyobraźcie sobie taką sytuację i odpowiedzcie na to pytanie. Na miejsce Miedzińskiego wstawcie Balińskiego, a na miejsce Emila kogoś w Torunia. Kto wtedy byłby winny? Daję sobie rękę uciąć że Baliński.
 
auroksreno 763

auroksreno

Użytkownik
Patrząc na tegoroczne wyjazdowe wyniki Tarnowa to wg mnie 40 pkt to jest max na co ich stać. W RZ w ZG zdobyli 36 pkt. Wtedy co prawda fatalnie pojechał Kołodziej i zakładam, że teraz wypadnie znacznie lepiej, ale już taki Łaguta, który zdobył wtedy 13 pkt IMO nawet nie zbliży się do 10.
Tarnów rzeczywiście fatalnie na wyjazdach w tym roku. Udał im się tak naprawdę jeden mecz na torze rywala (w Rzeszowie). Jednak ZG u siebie w przekroju całego sezonu nie wygląda mocarnie. W 6 z 9 meczów goście wywozili od nich przynajmniej 40 pkt (Gorzów 40, Wrocław 41, Bydgoszcz 42, Częstochowa 43, Rzeszów 44, Toruń 46). Skreślanie Łaguty jest mocno ryzykowne. Nie zbliżyć się do 10 to on również może z tej drugiej strony, jeśli trafi z ustawieniami silnika i przełożeniami jak już nieraz w tym roku to startując 6 razy stać go na okolice kompletu punktów.
Swoją drogą to niewiarygodne, że Falubaz jadąc wczoraj mocno przeciętny mecz ujechał aż 43 punkty. To też pokazuje gigantyczny potencjał tej drużyny.
Każdy widzi co chce widzieć. Tarnów frajersko oddając pół tuzina punktów sam ograniczył swoje szanse na awans, ale wciąż ma wielki potencjał i w Zielonej Górze doskonale o tym wiedzą. Naturalnym faworytem do przejścia półfinału (i faworytem do złota wobec kłopotów rywali z drugiego półfinału) jest Falubaz, czwórka solidnych zawodników (Hampel, Protasiewicz, Dudek, Jonsson) w zwykłych okolicznościach powinna z nawiązką odrobić stratę z Tarnowa i ją utrzymać. Jednak margines błędu w rewanżu wciąż jest nieduży.
++
Betsson przeszedł sam siebie:
Zielona 1,7 Toruń 2,95 Częstochowa 6 Tarnów 8
Ponad 20% marży to już przegięcie, aż takie ryzyko w tym widzą?
 
feekus 1,7K

feekus

Forum VIP
rewanże czas zacząć...
ode mnie kartoflany dubel będący solidną alternatywą dla tych, którzy nie mają jak wpłacić do netowych buków poprzez weekend.
Holta - MJJ @ 1.85
Zielona Góra -8 @ 1.55
AKO (bez podatku): 2.53
milenium
Rune w Czewie cały sezon na mega poziomie, do tego łatwiejszy układ wyścigów, bo jedzie z Rafałem, a Duńczyk ma z/z. Michael na z/z może wejść tylko w biegu 11tym, gdzie czeka Ward i Łaguta + za Brzozowskiego Przedpełski także możliwe nawet i zero. Rysiek po zmianie par jedzie z juniorką i Miedziakiem stąd sposobność do punktowania również większa. Biegi nominowane się nie liczą, a jestem niemal przekonany, że to Holta z Łagutą pojadą w ostatniej, a co za tym idzie zakład prawie na pewno na korzyść Norwega.
ZG -8? Kurs typowo na podbicie, ale według mnie lokata. W RZ Tarnów rozbity 18toma punktami. Wiele się tu nie zmieni, Jabłko i JD coś dorzucą a liderzy z Dudkiem zrobią solidną robotę. Adamczewski też koło 4-5 zakręci co da spokojne zwycięstwo Myszki Miki, a zakład wejdzie jeśli zrobią over 49.5 punkta.
 
L 32

luntrus

Użytkownik
Z lokatą bym nie przesadzał, bo -6 już im daje awans, więc przy wyniku na lekkim styku nie będą na siłę się zabijać, a raczej kontrolować przebieg ostatniego biegu, jeżeli będzie układ na 48:42. Tarnów mimo wszystko nie jest taki słaby - Kołodziej chyba się rozkręcił, Janowski swoje zrobi, więc jak jeszcze Artiom się spasuje, to przy sześciu startach tej trójki mogą napsuć sporo krwi, a przecież Madsen, Vacul i Gomólski wcale nie muszą przegrywać z Daviddsonem, Jabłońskim i Adamczewskim. Jasne, że Zielona faworytem, ale niekoniecznie opłacalne te podbicie. Większa presja mimo wszystko będzie na gospodarzach, więc jak się przypadkiem coś nie ułoży, to może być nerwowo.
 
radhu21 4K

radhu21

Użytkownik
J. Hampel over 11,5 @ 1,52 Milenium - dla mnie pewniak. Może to załatwić w 4 biegach, a jest jeszcze nominowany, Jarek wczoraj zwycięstwo, śmigał aż miło, kto mu zagrozi z ekipy Jaskółek na jego torze? Nie widzę kandydata. Dopóki jeździł w parze z juniorami to jeszcze można było mieć obawy, ale odkąd trener wstawił go pod numer 1 lub 9 to nie widzę innej opcji.
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
Tomasz Gollob poniżej 13 punktów @ 2,45* Bet365 ✅ ✅ peffunia ;)
Jasne, rozumiem że wczoraj w Krsko Gollob pojechał super + jest ZZ i ew. taktyczne ale bardzo wątpię, żeby Tomek pojechał dziś aż 7 razy. Po pierwsze, nie wiem czy będzie taka potrzeba. To jest raz. Bo być może Toruń nie będzie musiał ratować się taktyczną, a nawet jeśli to niekoniecznie on musi być pierwszą opcją puszczaną z taktyka. Może to być np. Ward. A dwa, że nawet jeśli, to występy Golloba w Częstochowie nie są jakieś porażające ostatnio. W tym roku zdobył 8 pkt w 6 startach (mecz w lipcu więc nie tak dawno), a rok temu 9 pkt w 4 startach. W ogóle na wyjazdach to Tomek nie błyszczy w tym roku. A znając życie, to Częstochowianie dziś jadąc bez Emila będą chcieli troszkę pokombinować z torem. W 7 startach to nie jest żaden pewniak, a zakładając, że pojedzie 6 razy to ta linia jest już bardzo wysoka. W końcu w Czewie są dobrzy rajderzy + możliwe straty na bonusach z Przedpełskim czy jadąc jako ZZ. Po takim kursie moim zdaniem warto, bo występ w stylu 12+2 jest bardzo możliwy.
* - ja gram z remisem, po efektywnym kursie 1,85 za linię 13,5 punktów
 
robson_26 612

robson_26

Forum VIP
Częstochowa - Toruń - 1 :grin:
Z. Góra - Tarnów - 1
@1.63 b365 ✅
Pora na drugie półfinałowe spotkania EE. Najwięcej emocji będziemy mieć pod Jasną Górą, gdzie Włókniarz musi odrobić 8 punktów. Czy jest to możliwe? Moim zdaniem szanse są 50-50. Gospodarze ten mecz powinni wygrać, wiec idę po najmniejszej linii oporu, a sprawę awansu odpuszczam, lecz handi -4 raczej do przekroczenia. Zapewne brana jest pod uwagę niezła forma Tomka, który ma poprowadzić torunian do finału. Ok, niech tak się stanie, ale nie będzie łatwo. Gospodarze będą dopasowani, dzisiaj Szombierski nie skończy jak w Toruniu, Czaja się rozkręca, Holta + MJJ jadą swoje, a Grisza jak nie będzie miał defektu, to około 14-15 punktów wyciągnie.
Drugi mecz to powinna być formalność. Tarnowianie frajersko wypuścili sporą przewagę na swoim torze. Dwie taśmy Janusza i 6 punktów uciekło. Generalnie była duża szansa, by Jaskółki powalczyły o awans, a teraz będzie im mega ciężko. 4 punkty zaliczki, to w zasadzie nic. Zielonogórzanie powinni wygrać 10-14 punktami.
 
kapszti 7,3K

kapszti

Forum VIP
Z lokatą bym nie przesadzał, bo -6 już im daje awans, więc przy wyniku na lekkim styku nie będą na siłę się zabijać, a raczej kontrolować przebieg ostatniego biegu, jeżeli będzie układ na 48:42. Tarnów mimo wszystko nie jest taki słaby - Kołodziej chyba się rozkręcił, Janowski swoje zrobi, więc jak jeszcze Artiom się spasuje, to przy sześciu startach tej trójki mogą napsuć sporo krwi, a przecież Madsen, Vacul i Gomólski wcale nie muszą przegrywać z Daviddsonem, Jabłońskim i Adamczewskim. Jasne, że Zielona faworytem, ale niekoniecznie opłacalne te podbicie. Większa presja mimo wszystko będzie na gospodarzach, więc jak się przypadkiem coś nie ułoży, to może być nerwowo.
Wiesz raczej, jak będzie na styku wynik, to oni będą chcieli uciec, bo jednak trzymać się w okolicach -6, to ryzyko, bo wystarczy głupi defekt, jakaś taśma i już jest po finale. A ja widzę to tak:
Falubaz ZG(-10)-Unia Tarnów 1 @ 1,83 Bet365✅53:37
Jak dla mnie Falubaz zrobił, to co miał zrobić w Tarnowie czyli nisko przegrać. To się udało i teraz znakomita okazja na awans, który oni zrobią. Hampel, AJ, Pepe i Dudek to jakieś, a nawet ponad 40pkt. Wszyscy powinni tam latać aż miło. Do tego Jabłoński też myślę, że dorzuci jakieś 4-5pkt, jak to u siebie. Adamczewski z Borowiczem powinien wygrać i też kolejne punkty mamy uciułane. Na moje, to po prostu Unia nie ma argumentów, żeby cokolwiek zdziałać w Zielonej Górze. Owszem Janowski, Łaguta czy Kołodziej to liderzy ale żaden z nich nie ma nawet średniej na poziomie 2pkt/bieg na wyjazdach. Madsen i Vaculik, to żadne pewniaki, a Gomólski na wyjeździe tak łatwo mieć nie będzie. Do tego zobaczmy ile punktów Uniści robili na torach czołówki: 36 w Zielonej Górze i Częstochowie, 33 w Toruniu i 35 w Gorzowie. Wyjazdy im nie służą i dzisiaj Falubaz te 51pkt zrobi.
Włókniarz Częstochowa-Apator Toruń 1 @ 1,45 Bet365✅47:42
Czewa też ma do odrabiania kilka punktów aczkolwiek im będzie ciężej, bo i rywal mocniejszy jak na moje. Jest zz-etka za Emila, a więc Grisza, MJJ i Holta powinni zrobić tak w okolicach 35pkt. Do tego Szumina u siebie potrafi zaskoczyć od czasu, do czasu wiec i on może jakieś punkty przywiezie. Czaja i Strzelec to też jakiegoś Pulczyńskiego czy Brzozowskiego są w stanie przywieźć spokojnie, a przy dobrym starcie, to może i kogoś z liderów Apatora. U gości Gollob co raz mocniej wygląda ale Ward w lidze ostatnio mizernie i to nie jest pewniak do punktów. Miedziński na wyjazdach trochę traci, ale i tak powinien over 10 zrobić niby. Najwięcej chyba będzie tu zależało od Przedpełskiego po raz n-ty. Jak dla mnie, to Czewa ma chyba o tą jedną dziurę w składzie mniej i to powinno im dać wygraną w tym meczu, a czy uda się im awansować, to już inna sprawa.
 
Otrzymane punkty reputacji: +15
C 407

cekaem

Użytkownik
Na szybko bo zaraz wychodzę taki bet..
Protasiewicz
- Laguta 2.20 Betsafe
Artiom coś ostatnio zadyszki złapał. Słabe ostatnie dwa występy na własnym torze. A wiemy , że jest to zawodnik zdecydowanie swojego toru. Na wyjazdach nie prezentuje się już tak okazale. W związku z tym , że właśnie jest to wyjazd gdzie o punkty w Zielonej Górze będzie znacznie trudniej niż u siebie , do tego PePe raczej około 10 pkt powinien przywieźć co myślę może pozwolić mu okazać się lepszym w tej parze.
Bez analizy bo już naprawdę nie mam czasu Jonsson - Dudek 3.20 Betsafe
Bez przesady Jonsson to żaden ogórek , uważam , że bardzo duże value na Szweda , które chętnie pobieram
 
Otrzymane punkty reputacji: +15
zksstal 5,4K

zksstal

Użytkownik
MJJ - Przedpełski 1 @ 2,2 Betsafe ✅ 13-4 za takie emocje kocham ten sport
Po takim kursie wydaje mi się że warto pograć taki zakład. Pawełek (Robert Kościecha - ????) to jak wiadome jedna z rewelacji tegorocznego sezonu, dziś przed trudnym zadaniem, bo między innymi od niego zależał będzie wynik drużyny i to ile torunianie wyciągną z ZZ-ki. Dziś zapewne Jan Ząbik wykorzysta dla Przedpełskiego komplet startów, bo poza trzema regulaminowymi dochodzi ZZ i rezerwy zwykłe lub taktyczne za Brzozowskiego. Pierwszy bieg teoretycznie najłatwiejszy bo jedzie z juniorami, jednak pragnę nadmienić, że w tegorocznym pierwszym spotkaniu w Częstochowie para młodzieżowców z Częstochowy przejechała torunian na 5-1. Potem to praktycznie walka z seniorami. Jazda na wyjeździe. Presja wyniku może się pojawić u takiego młodego zawodnika. MJJ dziś minimum 6 startów, bo czeka go dodatkowy start za Emila. Jedzie na swoim torze, na którym spisuje się przyzwoicie. Ma średnią zbliżoną prawie do 2pkt/bieg. W pierwszym meczu osiągnął 11+3 w sześciu biegach, a więc stracił tylko 4 punkty. Oczywiście w tamtym meczu miał lżej, bo Toruń był bez Holdera, tyle że nie stosowali ZZ.
 
Otrzymane punkty reputacji: +14
T 1,5K

torretoo

Użytkownik
Grigorij Laguta - Tomasz Gollob (0-2) 2 2,03 Betsafe ✅

Laguta zalicza również wpadki w Częstochowie wiadomo dzisiaj jedzie z juniorem więc teoretycznie łatwiejszy układ biegów. Tomek super sobie radzi na tym torze poza tegoroczną rundą zasadnicza, w parze również z juniorem więc zobaczymy bo Paweł może pojechał dzisiaj kiepskie zawody jak i pod komplet. Średnia biegowa podobno na poziomie 2,500 więc powinno być tym bardziej, że myślę , że pojedzie o jeden bieg więcej.. Sorry, że tak a nie inaczej ale się spieszę. Go Apator Go!

warto dodać że +2pkt są na Tomka w tej parze:wink:
żeby nie było, że robię jakieś wałki z typem.
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
Apator +7,5 @1,96 Betsafe✅47-42

Ten typ to granie na awans Torunia na dobrą sprawę,bo 42 pkt dają im awans,41 już nie.W 1.meczu atmosfera jaka była każdy wie,kto ją wprowadził to już niewielu jest w stanie dojrzeć a dziś zapewne będzie tego ciąg dalszy.I na torze i na trybunach.Oba zespoły z z/z,do tego dochodzą ewentualne rezerwy taktyczne gości.Na tym etapie i przy takich wyrównanych składach nie ma co analizować indywidualnych osiągnięć zawodników.Zadecyduje dyspozycja dnia i ewentualne wykluczenia/kontuzje.Apator ma 4 zawodników,którzy dziś mogą pojechać po 7 razy i dla mnie to powinno wystarczyć do ogarnięcia handicapu.Oczywiście że to dziś gospodarze są faworytem,ale na z/z dużo tracą.U gości zapewne ktoś z tej czwórki pojedzie słabiej,ale nie wierzę że wszyscy zawalą.Dużo zależeć będzie od Golloba i Miedziaka.O tego pierwszego jestem coraz spokojniejszy po ostatnich występach.Adrian będzie miał dziś przeciwko sobie cały stadion i może tego nie wytrzymać.Ward i Przedpełski swoje zrobią jeśli tor będzie do walki.
 
Otrzymane punkty reputacji: +37
S 202

szymontom

Użytkownik
Dyscyplina.Żużel - Polska - Extraliga Play-Off
Spotkanie.Krzysztof Jablonski-Jonas Davidsson
Typ.1
Kurs.1,60
Buklmacher.Betsson
Data.08.09.2013 g.18.45
Analiza.
Dzisiaj drugie spotkanie polfinalowe w Polskiej Ekstralidze Zuzlowej pomiedzy zespolami Falubaz Zielona Góra - Unia Tarnów.W pierwszym spotkaniu w Tarnowie wynik tylko 47-43 dla jaskolek ,mimo.ze prowadzili juz nawet 12 punktami.Dzisiaj faworyt tylko jeden z wielka szansa na odrobienie strat,ale ja wybieram zaklad na pare zawodnikow miejscowego klubu Krzysztof Jablonski-Jonas Davidsson.Licze tu glownie na swietna forme Jonasa(to co on jezdi ostatnio to zenada malo powiedziane),nawet trener Dobrucki cos przebakiwal o odnowieniu licencji bo nie moze juz na to patrzec...Tak wiec dlatego na pozycji rezerwowego juniora Dudek ktory zapewne minimum raz zastapi Davidssona w biegu...Natomiast Jabol poczatek sezonu slaby,a potem sie rozkrecal z biegu na bieg i jezdzi nawet przyzwoicie.Dzisiaj w parze z Protasiewiczem i tu zawsze cos przywoza wspolnie...Natomiast Jonas z Hampelem i tu raczej szans na punkty dla Szweda nie widze,chyba ,ze Jarek bedzi go ciagnal na smyczy przez cztery kolka..srednie na swoim torze mowia wszystko...
Krzysztof Jablonski-1,73 na bieg
Jonas Davidsson-1,17 na bieg
Tak wiec przewaga masakra,a jedyny minus tego typu to,ze Jonas Davidsson pojedzie taka padake,ze wyjedzie tylko dwa razy na tor a wtedu nasz typ bedzie traktowany jako zwrot...Mimo,tego uwazam,ze warto to pograc grubiej.Polecam.
 
staleczka1947 34

staleczka1947

Użytkownik
No i dzisiaj czekają nas rewanżowe starcia o finał w polskiej Ekstralidze.
Ja mam takie typy:
Falubaz - Unia Tarnów +10,5 -2 @ 1,85
Klub z grodu Bachusa przegrał pierwsze starcie tych drużyn, ale zaledwie czterema punktami, co sprawia, że są faworytem do wywalczenia awansu.
Ostatni pojedynek tych drużyn w Zielonej Górze skończył się pogromem Tarnowian 54-36.
Skład gospodarzy jest oparty na najlepszym zawodnikiem polskich rozgrywek, aktualnym vice liderem GP Jarsoławie Hampelu. Dwucyfrówkę powinien zrobić kapitan Protasiewicz, &quot;Jabol&quot; może, także zaskoczyć. Dudek ma świetny sezon, co potwierdza wczorajszy tryumf w MIMP. Nie zbyt dobrą formę prezentuję natomiast dwójka Szwedów . Davidsson od początku sezonu mocnooo zawodzi oczekiwania kibiców, zdobywając nikłe punkty, natomiast Jonsson nie wrócił najsilniejszy po kontuzji. Lider &quot;Moto Mysz&quot; ma wiele wpadek, czy to w Szwecji, GP, czy w ostatnim pojedynku tych drużyn na tarnowskim owalu. Skład uzupełnia Adamczewski, który powinien co najwyżej pokonywać Borowicza\ Kozę .
Skład gości nie ma pewnego lidera, ale ostatnio świetną formę prezentuje Kołodziej, jeśli nie podpuści się Jarkowi, to zakręci się z taktyczną koło 15 pkt. Drugim zawodnikiem, który ustabilizował formę jest Maciej Janowski. &quot;Magic&quot; nie odczuł przejścia w wiek seniora i jest bardzo solidną 2 linią, a ostatnio nawet potrafi liderować &quot;Jaskółkom&quot;. 2 linię tworzy Leon Madsen nie prezentujący w tym sezonie najwyższej formy. Liczę na ok. 7 pkt tego zawodnika. Na lidera w przekroju sezonu wyrósł Artiom Laguta. Rosjanin w ostatnim spotkaniu zdobył 13 pkt, będac najlepszym zawodnikiem gości. Ostatnio złapał lekką zadyszkę, ale gdy się spasuję, to powinna być dycha. Ostatnim seniorem w tali Marka Cieślaka jest zawodzący ostro w tym sezonie Vaculik. Juniorską parę tworzą Kacper Gomólski, który może zaskoczyć i Mateusz Borowicz lub Ernest Koza. Jeden z dwóch ostatnim zawodników powinien być, tylko tłem dla rywali.
Reasumując, myślę że Janowski i Koldi pociągną ten zespół, dobry występ zaliczy Laguta. Gomóła jest w stanie pokonać &quot;JD&quot; i Adameczewskiego .
Darcy Ward - Rune Holta 2 @ 2,75
Moim zdaniem bardzo zawyżony kurs. &quot;Holtański&quot; przeżywa w Częstochowie renesans formy i jest szczególnie u siebie bardzo silnym ogniwem. 1,915, to jego śr. u siebie.
&quot;Darky&quot; jest ostatnio bardzo chimerycznym zawodnikiem szczególnie w rozgrywkach ligowych, gdzie jest jednego dnia liderem , drugiego dnia natomiast zalicza słaby mecz(vide półfinał z Elit Vetlandą). Austalijczyk ponad, to będzie dojeżdżał z Krsko .
Silniejszych partnerów ma Darcy, który będzie startował z Z\Z, a to daje możliwość jazdy z Gollobem, Miedziakiem, Przedpełskim i Brzózką lub Pulczasem. Dużo słabszego kolegę z pary ma Rune, a jest nim Rafał Szombierski.
Michael - Jepsen Jensen - Adrian Miedziński 1 @1 ,75
Miedziak nie wrócił w najlepszej dyspozycji po kontuzji. Przed kontuzji na MotoArenie miażdżył rywali, a na wyjazdach zdobywał dobre punkty. Jesnen natomiast złapał dobrą formę na końcówkę rozgrywek, a praktycznie za każdym razem na Olsztyńskiej był silnym ogniwem. Niby słabszego partnera ma Miedziak, ale ma silniejszych rywali moim zdaniem.
 
F 0

franky

Użytkownik
Speedway Ekstraliga Play Off 08.09.2013
Dyscyplina: Żużel - Polska ,Ekstraliga
Spotkanie: Stelmet Falubaz Zielona Góra - Unia Tarnów
Typ: J.Hampel (11.5) +
Bukmacher: eFortuna
Godz. 18:45 08/09/2013

Analiza: Falubaz do odrobienia w rewanżu ma cztery punkty a więc Hampel będzie jechał o wszystko. W wczorajszym Grand Prix pokazał ,że potrafi jeździć i swoją bardzo dobrą formę. Hampelowi dorobek przynajmniej dwunastu punktów przyjdzie bez problemu.
 
C 407

cekaem

Użytkownik
Dzisiaj już trochę lepiej oba typy , które bez większej analizy opisałem siadły. Mam nadzieję , że komuś pomogłem. Czekam na kursy ale cudotwórcą nie będę jeśli napiszę , że stawiam wszystkie pieniądze na Falubaz , że zdobędzie złoto. Dlaczego? Po pierwsze z czystej sympatii , a raczej antypatii Torunia. Po drugie ze względu na to iż panowie Wojaczek i Grodzki bardzo umiejętnie załatwili Częstochowę w dwumeczu , Miedziński - Emila , a Gollob - Holtę. Pomimo tych wszystkich przeciwności tylko i wyłącznie złośliwość rzeczy martwych sprawiła , że to Toruń jest dzisiaj w finale, a nie Włókniarz. Finał już myślę ( a przynajmniej mam taką nadzieję) odbędzie się bez podobnych cyrków i tym razem zgodnie z duchem walki zwycięży zespół lepszy. Oczywiście uważam , że Falubaz na chwilę obecną jest zespołem o niebo lepszym od Krzyżaków.

Ps: interesuje się już trochę żużlem ale czerwonej kartki to ja jeszcze nie widziałem.. ktoś może jest bardziej w temacie i powie mi kiedy ostatnio w ekstralidze u nas i za co była pokazana? A mówiono przed rewanżem , żeby tylko nie zaognić sytuacji , żeby wszystko odbyło się fair. To sędzia nim co niektórzy się jeszcze dobrze nie rozsiedli na stadionie załatwił sprawę.
/kolejny stronniczy wywód Marcinka...;p
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom