>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Szwecja (Allsvenskan | Superettan) - 2013/2014

Status
Zamknięty.
szef-elity 20,8K

szef-elity

Użytkownik
GAIS - Ostersunds 1,94 4/10 pinnacle
GAIS straciło sporo dobrych graczy w ostatnim roku, ale nadal ma dobry zespół,
który uzupełniono graczami, który w Superettan dają duże nadzieje na powrót do Allsvenskan.
Goście to beniaminek, do tej pory trzy remisy, GAIS przegrało z Varbergs 1-3
i zremisowało z Angelholm 1-1 poza domem, u siebie 3-1 pokonali Degerfors.
Dla mnie ten kurs jest dobry, różnica między obiema ekipami jest spora
i chyba czas na pierwszą porażkę gości w lidze.
 
nicolante 149

nicolante

Użytkownik
GAIS - Ostersunds 1,94 4/10 pinnacle

GAIS straciło sporo dobrych graczy w ostatnim roku, ale nadal ma dobry zespół,
który uzupełniono graczami, który w Superettan dają duże nadzieje na powrót do Allsvenskan.
Goście to beniaminek, do tej pory trzy remisy, GAIS przegrało z Varbergs 1-3
i zremisowało z Angelholm 1-1 poza domem, u siebie 3-1 pokonali Degerfors.
Dla mnie ten kurs jest dobry, różnica między obiema ekipami jest spora
i chyba czas na pierwszą porażkę gości w lidze.
to bede zagrac kolega Szefa jescze nic nie zagrauem superettena ten sezonu :grin:
 
G 49

gazda-stach

Użytkownik
Mecz: Norrkoping – Hacken ✅
Typ: 1 DNB
Kurs: 2.17
Stawka: 4/10
Buk: Sbobet
Analiza: Kurs powyżej 2 na Norrki DNB u siebie? I to jeszcze nie z HIF, Goteborg czy Malmo? Dobre sobie.. I Hacken i Norrki zdarzyło mi się już opisać w tym sezonie. W moim przekonaniu na koniec sezonu będą sąsiadami. Kto wyżej? Kto niżej? To już wyższy poziom wróżbiarstwa.
Dzisiaj Hacken bez Khana, kapitana. Cios straszny. Poza tym: Bouraima Abdel, Jonas Bjurström, Kari Arkivuo och Daniel Forsell stannar också hemma och rehabiliterar på grund av lättare skador. Tragedii nie ma, ale obrona podziurawiona. Norrki bez Telo, który ostatnio dostał czerwoną kartkę, czyli strata równie ważna co u górników. Wraca za to Rawez Lawan, ściągnięty z Nordsjeland, na pewno podniesie poziom gospodarzy. Poza tym nic nowego nie przybyło.
Norrki u siebie, dywan, górnicy podziurawieni.. nie wydaje mi się aby goście wywieźli więcej niż 1 pkt. Na remis spore są szanse, dlatego DNB. Hacken jeszcze BTS w tym sezonie nie zaliczyło, Norrki tylko raz nie zaliczyło.. sporo bramek się szykuje. Norki nie przegrają 4 meczu pod rząd. W tamtym sezonie 2x win Hacken, czas na rewanż!
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
G 49

gazda-stach

Użytkownik
Mecz: Helsingborg - Gevle
Analiza: Nie po to wygrywa się w ciągu 3 dni dwa mecze wyjazdowe aby nie wygrać z Gefle u siebie. Gdyby to było Gefle takie jakie znamy to nawet kursy byłby dobrze wystawione. Ale zaraz, zaraz.. kto tam nie zagra? Jonas Lantto, ostatnio pisałem, badania w Upssali. W ciągu 3 czy 4 sezonów opuścił 3 mecze. Jens Portin. Ten grajek opuścił trochę więcej niż Lantto, nie mniej jest to podstawowy i bardzo ważny obrońca dla Gefle. Teraz lewa strona dostaje po kulach. W ataku nie zagra Adukor, ale to zmiennik. Tym bardziej, że Orlov już raczej wrócił na dobre. Braki są poważne. W HIF nic nowego (ze szkód) za to wraca Walid Atta i Joseph Baffo, który do zdrowia wrócił. Ostatnio HIF u siebie się nie popisał. Jutro sobota, słonecznie, sporo ludzi na trybunach.. przejadą się po tym Gavle. Ostatni mecz między tymi ekipami to 1.5 miesiąca temu, puchar Szwecji, ten sam stadion. 3:1 dla naszych. Jutro takiego wyniku być nie będzie, raczej, bo goście nie strzelą.. raczej.
Typ: 1 (-1.5) ✅✅ FT: 5:1
Kurs: 2.38
Stawka: 4/10
Buk: Pinn
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
G 49

gazda-stach

Użytkownik
Mecz: AIK – Halmstad FT:3:3 ⛔
Typ: 1 (-1.5)
Kurs: 2.47
Stawka: 4/10
Analiza: No to co, w końcu AIK u siebie wygra, nie? Wstyd gdyby było inaczej. Dzisiaj taki sam skład jak z Gefle (1:2 na wyjeździe win) poza Turiną (gk), znanym tu i ówdzie, głównie w Poznaniu. HBK za to bez kapitana, bez Slakovica, czyli bez ostoi w tym sezonie. Ściągnięty z IFK Goteborg to zdecydowanie najjaśniejsza postać w HBK. Dzisiaj nie zagra za kartki. Dzisiaj też 3 graczy będzie zagrożonych pauzą w następnym meczu. Myślę, że nie będą starali się wyzerować, bo kolejny mecz to mecz u siebie z Oster (po ich meczu półfinałowym w Pucharze). I gracze potrzebni będą i szansa na pkt są. Więc Kosic tych murzynów nie będą, a wiadomo, że szybkościowo szans nie mają. AIK dzisiaj u siebie, kolejny mecz też u siebie z IFK. Wszystko może wrócić na odpowiednie, dobre, tory. Oczywiście AH i samo win też warte gry. Mnie przekonuje kurs na EH, w końcu wygrać muszą, a Halmstad dzisiaj pewnie Autobus postawi, jak zawsze z takimi rywalami, ale nie mają kierowcy w postaci Selakovica. Polecam.

Mecz: Osters – Elfsborg FT: 1:3 ✅
Typ: 2 DNB
Kurs: 1.72
Stawka: 7/10
Buk: Pinn
Analiza: Wysoka stawka, bo DNB. Mistrz kraju przyjeżdża osłabiony brakiem Hauger i Keene.Nie ma co się oszukiwać, to są istotni gracze. Chociaż Kenne stracił miejsce w podstawowym składzie już, teraz pewnie na stałe. Elfsborg w tym sezonie 1:4:0. Przy czym, jak pisałem ostatnio, wszystkie mecze remisowe powinien wygrać. Byli zawsze lepsi od rywala (pierwszy mecz z AIK najbardziej na styk). Osters 1 maja gra półfinał z Goteborgiem. Dlatego – wydaje mi się – tam będą się skupiać, bo szanse mają. Jeśli chodzi o gości z Boras to przegrywając dzisiaj będą mieć już 4 pkt straty do Osters, ale ta strata ważna nie jest, bo wiadomo, że na koniec sezonu to z 15 pkt straty beniaminek będzie miał do Elfsborga. Strata do lidera będzie wynosiła już 7 pkt. Mając mecze z Goteborgiem i AIKem u siebie. Czyli dobrze nie jest. Gospodarze bez Pinones-Arce i Vasilj. Napadzior raczej rezerwowy, podobnie jak Vasilj, ale to przez kontuzje. Dla Elfsborga to ważny mecz, dzisiaj powinien przywieźć 3pkt. Sędzia Strombergsson od ośmiu meczów nie posędziował tak aby goście przegrali.. dzisiaj będzie podobnie.

Mecz: Mjallby - Brommapojkarna
Powiedzieć: ‘w BP szpital’ to nic nie powiedzieć. Wymieniam: Eriksson, Segerstrom, Jonson, Lindner, Gustav Sandberg Magnusson, Tronet, Rezerwowy bramkarz ( do końca sezonu, z tego robią w mediach największa aferę, nie wiem dlaczego) Blazevic, Petrovic, Ozkan. Może nie wszyscy graliby w pierwszym składzie, ale zdecydowana większość. Gospodarze bez Sudica (3x kartki), Nicklassona i 2 czy 3 nazwisk, które wiele nie powiedzą, a wymieniać byłoby je trzeba od pierwszej kolejki.
Mjallby u siebie raczej bezkompromisowe ostatnio. BP gra bardzo słabo, ławka wąska, a na boisku debiutanci w pierwszym składzie. Nie mocno, bo grać na Mjallby to trzeba mieć odwagę, ale 3/10 na win gospodarzy na pewno polecam.
Typ: 1
Kurs: 1.83 FT: 4:2 ✅
Stawka: 3/10
Buk: Betsson
Bilans: +3.53j ✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
G 49

gazda-stach

Użytkownik
Mecz: Brage – Ljungskile
Analiza: Ruchy kursów na to spotkanie dla mnie nie tyle, że są niezrozumiałe. Po prostu są niesłychanie kuriozalne, niewytłumaczalne, dziwne, śmieszne itd.
Goście stoją na skraju bankructwa. Nie wiadomo co się z nimi stanie, czy dograją sezon. Itd. Itd. Ich sytuacja finansowa jest fatalna, ale wcale nie lepiej jest z sytuacją sportową. Na dzisiejszy mecz wybiera się dwóch bramkarzy i 14 zawodników z pola. Pole manewru właściwie żadne. Po tamtym sezonie nie zostało nikogo z ofensywnych formacji. NIKOGO. Jedyny gol w tym sezonie ligowym to gol z karnego. Przed sezonem, w pucharze: 1:7 (z Sirusem, klasa rozgrywkowa NIŻEJ), 1:2 (z GAIS, spadkowicz z Allsvenskan), i 5:1 z Elfsborgiem (przedstawiać nie trzeba). Wszystko, rzecz jasna, w czapę. W tym sezonie nie grają u siebie. Aktualnie siedzą w autokarze i jadą (ponad 5h) na mecz z Brage. Które wystawia dzisiaj najsilniejszą jedenastkę w tym sezonie. Brage to nie jest hegemon, oni nie awansują do allsvenskan, ale to nie znaczy, że mają przegrywać z zespołem, w którym w ataku biega Johannesson ściągnięty z 3 ligowego zespołu a w pomocy Sinclair, który był zawodnikiem rezerwowym w POLONI BYTOM. Jak wspomniałem wszyscy z ofensywy wybyli do innych drużyn. Bakraqi czy Santana Silva kontuzjowani. Transfery robione na ostatnią chwilę. Pseudo-piłkarzy z Polonii Bytom.
Mimo dobrej statystyki dla LKS w meczach z Brage to trudno wyobrazić sobie żeby dzisiaj cokolwiek zwojowali. Stąd też:
Typ: 1 Kurs: 1.95 Buk: Sbobet Stawka: 5/10
Typ: 1 (-2 AH) Kurs: 7.2 Buk: Bet365 Stawka: 1/10
Typ: 1 (-1 AH) Kurs: 2.89 Buk: Pinn Stawka: 3/10
Typ: Czyste konto: IK Brage Kurs: 2.37 Buk: Bet365 Stawka: 4/10

Orebro powinno sobie poradzić z Varberg.
Sorda teoretycznie też, pierwszy mecz u siebie, ale mam jakieś obawy. Over bardzo prawdopodobny.
 
G 49

gazda-stach

Użytkownik
No i proszę:
HIF bez niespodzianki - win
Elfsborg bez niespodzianki - win (a karnego nie strzelili.. chociażby)
mecz LSK przełożony - kamienie na boisku :wowsdf:
Orebro nie przegrywa z FFF
Halmstad u siebie wygrywa z Osters (takie ohy-ahy nt. gry beniaminka, a oni już prawie na spadku są)
Vasby nie przegrało.. ale i nie wygrało, po 1.
Dzisiaj Allsvenska.. jest moja ????
AIK - IFK
Jeszcze mi się w życiu nie zdarzyła (chyba) taka konfiguracja braków:
X (wykartkowany)
Y (kontuzja)
Z (kontuzja)
Turnia (śmierć)
No ale taka jest rzeczywistość.
Co prawda Turiny prawdopodobnie i tak by nie było. To oczywiście był bramkarz numer jeden, ale w meczu z Gefle (win 2:1) w 84 czy 87 minucie został zmieniony. Przy interwencji doznał kontuzji uda. W ostatnim meczu tez nie grał. Już w ogóle nie zagra.
Jeśli chodzi o dzisiejszy mecz to wiadomo. Stypa.
Przyjdzie na mecz. Kupcie róże sprowadzone z Holandii. Kupcie okolicznościowe t-shirty, przyjdzie na czarno itd. Pieniądze trafią do rodziny po zmarłym bramkarzu (Żona, roczne bliźnięta + jedno w drodze - tak wiem ja, polskie media podają inaczej, nie wiem kto ma racje).
Tak czy inaczej nawet rywalizacja między AIK a IFK, Goteborgiem a Sztockholmem nabiera innego znaczenia. Pierwszy raz na stadionie narodowym IFK zagra. Wiecie jaki to jest typ, taki bardziej na &#39;to co powinno być&#39; a nie na wskutek kontuzji czy jakiejś serii.
Oczywiście - pisałem już, za życia Chorwata, że wygrają z IFK bo Ci po pucharze, z taką seria, a AIK musi u siebie w końcu wygrać. Ale teraz dochodzą okoliczności, które raczej sprzyjają AIKowi. Gdyby nie ten początek - zaskakująco dobry IFK i wręcz odwrotnie u AIK to kursy na AIK byłby 1.8-1.7. Bo przecież IFK się osłabiło przed sezonem. Dzisiaj odrobina radości w ich sercach gości, bo 17latek, reprezentujący ich klub strzelił wczoraj gola na ME U17 ze Szwajcarią. A faworytami nie byli - debiutują na tej imprezie.
Odszedłem od tematu. Wspominałem o kursach (przy normalnej dyspozycji zespołów). No a teraz na DNB mamy po 1.7 w większości buków. Więc to za 4/10 FT:3:1 (+2 karne niestrzelone)✅✅ należy pobrać. Motywacja , chęć zagrania dla Ivana z całą pewnością poniesie gospodarzy. Mecz na żywo pokazuje m.in bet365. Polecam. Raz ze względu na atmosferę, a dwa żeby umiejscowić naszą piłkę na europejskim rynku. To taki mecz typu Śląsk Wrocław - Wisła Kraków.
Dobra. Kolejne dwa spotkania.
Gefle u siebie z Kalmar.
Ostatnie 9 meczy między tymi ekipami to.. 8 remisów.
Dzisiaj żadna z drużyn jednym pkt nie pogardzi. Kalmar trochę problemów w ataku, w sumie nie tylko. No ale zespół mają troszku lepszy od gospodarzy. Gospodarze za to dalej bez Lantto i Aspa. Ten drugi to nowy brak. Obaj to bezwzględnie kluczowi zawodnicy. Lantto - jak pisałem. Ceregiele typu &#39;e to krótka kontuzja, max 2 mecze, ale badania sa robione, w Upssali zdaje się&#39;. No i już wiadomo, że dłużej grać nie będzie. Nie rozumiem tej zasłony. Ale to braki raczej w deff u Gefle. A pisąłem jak oni grają - fajna, zorganizowana obrona - chyba, że z brakami to i 5 goli dostają od HIF. Z kontry grają, no ale u siebie z Kalmar to okazji do kontr wiele nie będzie. Słaby mecz. 0:0?
Typ: X Kurs: 3.3 Buk: Bet365 Stawka: 2/10 (remisów stawiać nie lubię, delikatnie mówiąc) 1:1 WIN✅✅
Typ: under 2.0 Kurs: 2.03 Buk: Pinn Stawka: 4/10 (Zamiast 0:0 to tez pasuje nam 1:1). ZWOT

Jeśli tutaj ktoś wygra to zanotować mecz i w rundzie rewanżowej będzie to oddane.
No i ostatni mecz.
Pewniak? wydaje mi się, że tak. Gospodarze w pełnym zestawieni, chory - lekko - El Kabir. Napadzior. Pierwsza klasa.
Goście z brakami sporymi. Wyzdrowiał Petrovic, bośniak, który juz pół roku temu operacje na śródstopie miał. To, z tego co pamiętam, jakaś kontuzja typu Azarenki na pedikiurze czy Sereny/Venus Williams albo Canizaresa co sobie butelkę/szklankę na stopę upuścił/wdepnął w nią. Ogłaszają wszem i wobec, że już trenuje. Extra, ale to nie będzie ostoja drużyny przecież. Jak dla mnie to dzisiaj go wpuszczą na 10-15 min ostatnich. Tak czy inaczej - przepaść między ekipami. Hacken - ja to zawsze powtarzam - nie sa moimi ulubieńcami i ja ich tam ani na majstra ani na pudle nie widzę. Bo to się w głowie by nie mieściło. Chyba, że HIF, Malmo, AI, IFK, Elsborg stracą licencję w środku sezonu :wowsdf:. Ale poważnie - Oni grać potrafią, BP - nie. A na pewno nie na tym poziomie. Brakuje im siły, pomysłu, obrony, pomocy, ataku, doświadczenia itd. itd. W tym roku Hacken u siebie: 4:0 z DIF oraz 2:0 z Mjallby. 0:3 w dupe na inaugurację z IFK, to nie było na ich stadionie - powtarzam.
Typ: 1 (-1 AH) Jednak tylko ZWROT
Kurs: 1.69 // Pinn
Stawka: 5/10
Zwrot mało prawdopodobny.

Nieobligatoryjnie:
Vasteras u siebie nie przegra w Diw. 1 Północ
Brage nie przegra na wyjeździe z Varnamo w Superettan
Orgryte - Gais - tez na zapleczu - X
GL!
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
maro-17 789

maro-17

Użytkownik
Dyscyplina: Piłka Nożna - Szwecja - Allsvenskan
Spotkanie: AIK Stockholm - IFK Goteborg
Typ: x2 ⛔ (3:1) statystyka:;/:
Kurs: 1,62
Bukmacher: Bet365
Analiza:

Tak szybciutko bo mecz za momencik. Po 6 kolejkach w Szwecji (niektóre zespoły rozegrały już 7 kolejkę) gospodarze 13-te miejsce z bilansem 1-3-2, bramki 7-8. Goście całkiem odmiennie, 3 miejsce z bilansem 4-2-0 i świetnym bilansem goli 10-2. Szczególnie te 2 bramki stracone mogą budzić szacunek (póki co najlepsza obrona w lidze). Goteborg ogólnie świetnie gra na wyjeździe, ostatnie 7 spotkań biorąc wszystkie rozgrywki to 6 zwycięstw i 1 bezbramkowy remis. Gospodarze zaś biorąc pod uwagę tyle samo meczy tylko że u siebie to słaby wynik 1-3-3. Do tego podali już składy i widzę, że u gości w podstawie świetny szwedzki napastnik Hysen. Typ czysto statystyczny bo szczerzę mówię, że nie siedzę w szwedzkiej ale nie sądzę aby goście mieli dziś to przegrać. Dodam, że ostatni mecz pomiędzy zespołami kiedy gospodarzami był AIK zakończył się wynikiem 1:1. Powodzenia !
 
G 49

gazda-stach

Użytkownik
Cuda na kiju.
Ale jaja.
Niemożliwe.
niewiarygodne.
AIK - IFK. Pierwszy raz w życiu widziałem minutę ciszy, która trwała nie 10, 12 albo 15 sekund, ale PONAD 1 minute.
To śmieszne nie jest, ale
16 min - ręka, karny. (dla AIK)
Broni bramkarz, wybija na róg.
Róg, dośrodkowanie.
16 min - Ręka. Karny. (dla AIK)
Strzał w poprzeczkę, nie ma gola.
Generalnie AIK ciśnie, i to bardzo.
Zerkam na Gefle z Kalmar. Dużo lepsza dyspozycja Kalmar, na razie.
Czerwoną kartkę dla IFK wyczuwam. Już 3 w ważnym sektorze.
Raport z meczu:
16 min - przestrzelony rzut karny.
16 min - rzut rożny
16 min - przestrzelony rzut karny.
I jak tu Szwecji nie kochać!
E:
23 minuta. Gol dla IFK. Z karnego. Jak to mozliwe..
 
G 49

gazda-stach

Użytkownik
Mecz: Brage - Hammarby
Typ: 2 DB
Kurs: 1.66
Stawka: 5/10
Buk: Betsson
Analiza: 2-3 dni temu liczyłem, że kursy na gości wzrosną. Nie rosną, szkoda, co nie znaczy, że zdecydowanie bardziej prawdopodobne wydaje się być zwycięstwo gości. Kursy rosnąć miały bo w Brage wraca po zawieszeniu (za 3x żółta) liberyjczyk Johnson, niepewny - nawet nie tyle co gry w pierwszej 11, a uwzględnienia w kadrze na mecz - jest Demba-Nyren. Jakieś tam drobne urazy ciągnące się już jakiś czas. Hammarby bez zawieszonego za kartki Castro-Tello oraz Schleebruggeo. Nie wiadomo co z Bakircioglu. Raczej nie zagra w pierwszym składzie. Tyle jeśli chodzi o jakieś zmiany w kadrach. Ale! Różnica między drużynami wydaje się być bardzo wyraźna. Hammarby to jeden z głównych kandydatów do awansu (i to grono nie jest 7drużynowe, a 3-4). Brage to zespół na pewno nie na spadek, fajny trener, ale co z tego. Skoro oni z LSK przegrywają (mecz opisywałem), skoro oni z Varnamo przegrywają. Nie lubię stawiać przeciwko zespołowi, który przegrał 3-4 mecze z rzędu.. no ale jak się przegrywa z La Coruna i Zaragoza, to nie ma co liczyć na pkt z Atletico, przecież!
Hammarby pogubiło trochę punktów, ale siłę zademonstrowało wygrywając z Orebro. Ostatnio bardzo dobry mecz z Assyriską. Po tej kolejce mogą awansować nawet na 2 miejsce. Kolejne mecze wyjazdowe będą trudniejsze - Goteborg, Sundsvall i Degerfors dlatego dzisiaj muszą wygrać. Brage co prawda kolejne mecze też ma trudne, ale różnica chcieć a móc w tym wypadku jest nader widoczna.
Ostatni raz BRage z Bajen wygrało w 2010 roku (cały czas ta sama liga), do dzisiaj od tego meczu był 1 remis + 4 win LEPSZYCH w tym tylko raz jedną bramką.
DNB bo to tylko 2 liga, bo to początek kolejki (6), ale.. Polecam ????
FT: 0:2 ✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
G 49

gazda-stach

Użytkownik
Mecz: Norrkoping - Elfsborg
Typ: 1 DNB
Kurs: 2.4
Stawka: 6/10
Buk: NordicBet
Analiza: Mecz dopiero jutro. Jeszcze nie znamy w 100% kadry mistrzów kraju na to spotkanie. Nie mniej wiemy na pewno kogo nie będzie: 1. Stefana Ishizakiego (Wystarczy przeczytać to co o nim zawsze pisze - dla mnie to najważniejszy zawodnik tej ekipy). 2. Bramkarza, Stuhr-Ellegaarda. Podstawowy bramkarz. Za niego bronić będzie Abbas Hassan, który w poprzednim sezonie bronił barw.. Norrkoping. Niklas Hult chyba będzie przywrócony do kadry, ale raczej turystycznie (może ostatnie minuty). Z Davidem Elmem też wszystko w porządku.
Jeśli chodzi o braki w zespole gospodarzy to jest jeden, istotny, nawet bardzo: Imad Khalili. W tym sezonie &#39;skromne&#39; 4 bramki.
Więc zestawienie braków wychodzi na korzyść gospodarzy: 1 kluczowy brak, goście za to bez mega ważnego gracza + bramkarz. O, przypomniało mi się, że - jak dla mnie - nieobecnym też będzie tez Hedlund. IFK już kadrę podało, więc extra braków nie będzie, Elfsborg? Nie wiadomo, podane dwa na pewno na liście braków się znajda.
Wiadomo, że i jedni i drudzy grają na dywanie. Nie mniej zazwyczaj gospodarze wychodzą z meczów miedzy tymi ekipami górą. Ostatnie 4 mecze w lidze to 4x win gospodarzy. 5 marca zespoły grały w Boras (Elfsborg) i tam wygrał IFK. (Mecz towarzyski)
Trudno stawiać przeciwko mistrzom kraju, ale w końcu przegrać muszą (4 remisy i 3 win). Gospodarze sporo strzelają i tracą (średnia zdecydowanie największa w lidze) zwłaszcza u siebie - 4:2 (z potrzebującym pkt Hacken!) i 2:1 z Gefle + 1:4 w czapę z HIF (którzy grali - jak dla mnie - o głowę trenera). Elfsborg na wyjazdach - zdobywając mistrzostwo! - przegrywał z: Helsingborgiem, Malmo, Kalmar, Hacken, IFK Goteborg, Norrkoping i Atvidaberg. Bez tych ostatnich to 6 ekip, które śmiało można nazwać najlepszymi w lidze, ba! Gdyby usunąć w tym sezonie z tabeli Elfsborg i Mjallby (Ci to spadną zaraz) to wszystkie te 6 ekip to jest top1-6 w obecnej tabeli.
DNB. Norrki u siebie. Braki. 5 dni odpoczynku czyli o 2 mniej niż Norrki. BARDZO mało prawdopodobne wydaje mi się zwycięstwo gości. Remis? Tak. Nie mniej wole 1DNB niż 1X, bo Elfsborg sporo remisuje, wystarczy, no i nic nie wskazuje na to żeby zaczęli punktować na wyjazdach z mocnymi, a do takich należą Norrki.
GL!
FT: 1:2 ⛔
 
L 88

lenny

Użytkownik
Pierwszy raz udzielam się w tym dziale (i w tej lidze), więc nie zdziwię się jeśli mój typ będzie nietrafny ???? Ale mnie zainteresowało piątkowe spotkanie Norrkoping - Elfsborg. Kursy strasznie zachęcające a bukmacherzy skłaniają się bardziej w stronę Elfsborga. Ja jednak pójdę w drugą stronę i zaryzykuję typ na gospodarzy. Patrząc statystykami gospodarze u siebie radzą sobie z Elfsborgiem juz od dobrych 5 lat :p A sam Elsfborg nie jest asem wyjazdów. Jednak po ich stronie stoi passa 3 meczów z rzędu zakończonych kompletem punktów. Jednak ja lecę po ryzyku i zobaczymy jak to będzie. ????


Piłka Nożna, Allsvenskan
Norrkoping - Elfsborg
Typ:1 ⛔
Kurs:2.90
Bukmacher: Bet-at-home

EDIT: no cóż tak jak mówiłem ???? pomimo szybkiego prowadzenia bo już w drugiej minucie to potem jeszcze samobój i ostatecznie 1-2. No trudno
 
L 88

lenny

Użytkownik
kurde widze że powtórzyłem typ ???? akurat dodałem minutę po poprzedniku - serdecznie przepraszam ????
 
G 49

gazda-stach

Użytkownik
No niestety, Norrki mimo wyśmienitego początku przegrały 1:2. Cofnęli się po tej bramce, a Elfsborg nie miał nic do stracenia i na dobra sprawę zdominował gospodarzy, szkoda.
Dzisiaj na sucho, bo z pamięci. Na jutro się rozpiszę, może, hehe
Raz. Sirius - Vasteras SK. Szwecja, 1 dyw. Północ (południe ogarniam zdecydowanie mniej).
Wiadomo kto awansuje z tej ligi i wiadomo, że będzie to Sirius (o 2 miejsce będzie niezła walka), ale z kursami trochę (?) przesadzili.
Typ: X2 Kurs: 4.0 Stawka: 0.5/10 w bet365 ⛔
Typ: 2 (+1.5) Kurs: 1.99 Buk: 12BET Stawka: 2/10 ⛔
Ha, 7:3.. gdy było 4:3 to chciałem już księgować. Dwie drużyny, które straciły najmniej w sezonie (odpowiednio 0 i 1 gol) dzisiaj tracą odpowiednio 3 i 7 bramek
Dwa. Dalkurd - AFC United. A więc ta sama liga, moi ulubieńcy, więc United. Pisałem o nich nie raz, skład na pewno na walkę o top2, zakładając że top1 Sirius. Goście się zgrywają co mecz wyglądają lepiej, co tydzień lepiej się rozumieją i w końcu te holiłód (holiłud?), jak na warunki tej ligi, zacznie grać.
Typ: x2 Kurs: 1.95 Kub: Betway Stawka: 4/10 ⛔
Szwecja.. 1:0 na początku meczu, ale znów drużynę osłabia czerwona kartka. Od 20 minuty dowieźli do 90, ale w doliczonym im wpakowali. 2:1.

Trzy. Sundsvall - Ostersunds. To już liga wyżej, czyli zaplecze najlepszych. Beniaminek do tej pory bez porażki, jeszcze przez 3 godziny, nie więcej. GIF u siebie jeszcze nie wygrał. Fatalny początek. Przegrana z Sordą i (to nie dziwi, aż tak) OSK, potem u siebie remis z DIF i 2 wygrane wyjazdowe, wracają na dobre tory. Dzisiaj już na top3 wyjdą? Raczej tak. Bo Ostersund to przecież nie faworyt do awansu, fajnie ostatnio pograli z Sordą, ale oni byli - jak Żuławy Wiślane - w depresji (by. Mateusz Borek, hehe). Przegrali z Angelholm u siebie 4:2 grając przed 40 minutą jeszcze z przewaga jednego zawodnika. U siebie na dywaniku (nie żeby goście takiego nie mieli..) powiozą dzisiaj beniaminka. A kurs fajny, bo o to się rozchodzi.
Typ: 1 Kurs: 1.88 NordicBet Stawka: 3/10 (no niestety, to dalej Superettan).
Tutaj izzi, 3:0✅
Rzeczone wyżej Angelholm dzisiaj na wyjeździe z Varberg. Zabijcie mnie, ale nie wiem dlaczego tak kursy na gospodarzy w dół zasuwają. Wiadomo, że goście to nie super ekstra drużyna, ale gospodarze odliczają dni do spadku (jak na moje). Dzisiaj, nazwisk nie wymienię, brakuje gościa z Sierra Leone i tego co dostał 3 kartkę w w ubiegłym meczu (łatwo sprawdzić można jakby kogoś to interesiło). Na 2 czy X2 bym nie typował, ale nie radzę iść za prądem, mnie tu over wychodzi (2 braki to obrońcy, podstawowi, rzecz jasna), no a goście postrzelać (i potracić) lubią.
Angelholm jest ciekawą drużyną. Grają na wyjeździe z Sorda. Dostają czerwona kartkę i wygrywają. (kartka w 40 min z tego co pamiętam). 2 tygodnie potem grają z czerwona latarnią (zasłużenie) i prowadze, w 45 min rywal dostaje czerwoną kartę i mecz.. przegrywają. No ale over..

No i cztery - oby nie do trzech razy sztuka, a za czwartym się uda). no fajnie ten HBK wygrał z Oster, już 2 mecze bez porażki, w tym przecież wyjazd na AIK. Ale ten mecz to akurat mega frajerstwo AIK, stadion przyjaciół, może chcieli pomóc gościom. Dzisiaj jadą do Goteborga, który zaliczył ostatnio wtopę z AIK, ale ta akurat nie dziwi (mecz opisywaniu tu przeze mnie). Dzisiaj spokojnie powinni wywalczyć 3 pkt, Selakovic, czyli nowość w HBK, a w IFK przecież doskonale znany nie pomoże. Przykryją staruszka - już - i widoczny nie będzie. Mecz raczej wyglądać będzie jak walenie głową w mur. Wiadomo kto wali, wiadomo kto jest murem. Akurat Goteborg u siebie (już ok 12 000 kibiców zapewnionych, na HBK - sukces. Na narodowym było około 16k, jeśli pamiętam) na kontry narażony tak być nie powinien, więc w końcu strzelą.
Typ: 1 Kurs: 1.55 Buk: WH Stawka: 4/10
1:0 ✅ , oglądałem 1 połowę. Powinno być 3:0 w niej. Git.

Pozdrawiam i GL!
 
G 49

gazda-stach

Użytkownik
Miałem się rozpisać, ale jakoś nie wyszło ????
Dzisiaj tylko jeden typ, pewniak, mam nadzieję.
Kalmar - AIK
Typ: 2
Kurs: 2.5
Stawka: 6/10
Buk: większość
Analiza: Rozpisywał się nie będę. Oglądałem chyba każdy mecz do tej pory na stadionie ptaka i Kalmar w tym sezonie nie zachwyca. Co prawda był remis z Elfsborgiem (niezasłużony) ale był tez mecz z Atvidabergs zakończony wynikiem bezbramkowym, a od 20 min gospodarze grali z +1 zawodnikiem. AIK bez Goitoma, gospodarze mają braków więcej i ważniejszych (Goitom to ważny zawodnik, żeby nie było wątpliwości). Pkt w tym spotkaniu dla Kalmar wydają się być abstrakcją. Kurs extra.
Djurgarden z Malmo radze omijać, wiadomo jaka jest sytuacja DIF, ale wiadomo tez jaka jest sytuacja murawy w Sztockolmie. MASAKRA.
Mjallby ma za dużo pkt żeby wygrać z Kebabami. X mi pachnie.
Falki raczej nie wygrają na wyjeździe z Assyriska. Braki są.
GL!
 
G 49

gazda-stach

Użytkownik
I stawiaj na tych murzynów z AIKu. Nakupowali ich i sezon w dupę będą mieć. Potencjał mają, trenera, stadion, skład nawet. Ale jak jeden z drugim idiotą czarnym gra tak GŁUPIO jakby wczoraj go na boisko pierwszy raz wpuścili to wygrać nie moga. Kalmar poza golami 1 stytuacja. Pierwszy gol to ala wczorajszy gol przeciwko Polonii Warszawa dla Podbeskidzia, przy czym tutaj jeszcze bramkarz mógł to uratować. strzał z 16-18metrów, a ten między nogami na 6-7 metrze to puszcza.
Trudno będzie nie stawiać na AIK w przyszłości, ale na dzień dzisiejszy się wyleczyłem.
Kawa do tego meczu, więc piszę teraz, bo ciśnienie ekstremalne.. nie wiem czy jutro wstane.
 
szef-elity 20,8K

szef-elity

Użytkownik
Helsingborg - Hacken over 2,5 1,9 Sbobet ✅
Gospodarze trzy overy u siebie, Hacken na wyjazdach zdobyło tylko 2 gole,
poza właśnie przegranym meczem z Norrkoping 2-4 same undery, overowo w H2H.
Jonkopings - Orgryte over 2,5 1,81 pinnacle ⛔
Jonkopings 5 razy over w swoich spotkaniach, goście overowe oba wyjazdy,
gospodarze mają zawsze sporo sytuacji, obrona nie jest ich najlepszym punktem,
ani razy nie było overu w tym meczu, więc czas na festiwal bramek.
 
G 49

gazda-stach

Użytkownik
Dzisiaj ja spróbuję, ale zaczynam mieć wątpliwości. Czy cały świat wie o sprzedaniu tego meczu na rzecz LSK? Bo kursy wędrują inaczej niż ja chcę pograć. Właściwie polecić pogranie, bo pograć już zdążyłem.
Ljungskile w sumie kupić meczu nie ma za co. Biedują, o czym już była mowa, widmo bankructwa, gdzieś czytałem, że nie ma ratunku. Fajnie, bo coś tam powygrywali. Niespodziewanie, sensacyjnie, jak dla mnie. Co nie zmienia faktu, że ani nie mają składu, piłkarzy, perspektyw, ławki. Kontuzje te co ostatnio, do tego Niclas Andersen, czyli podstawa w obronie. (kartki) Ja nie chcę się narazić kibicom Poloni Bytom, ale gość, który właśnie z Bytomia przyszedł do LSK, niejaki Sinclair, strzelił 2 gole, po jednym w 2 ost. meczach. Od 2006 roku to jego jedyne gole. Przypadki chodzą po ludziach, ale jak ktoś nie mieści się w składzie Poloni Bytom, strzela średnio 2 gole na dekadę to nie może być ostoją drużyny. Nawet w 2 lidze Szwedzkiej. Jeśli chodzi o skład gospodarzy to brak Florena, odczuwalny, ale wraca Augustsson (podstawowy skład, a przecież on w tamtym sezonie grał - wcale nie mało - w Elfsborgu!) i Mujcic, on chyba w pierwszym nie zagra, ale jest spory wybór dla trenera, a Mujcic ogonów nie gra, w tamtym sezonie 8x w pierwszej 11 w Allsvenskan.
No i co. Obie ekipy po 7 pkt. 2:eek:ne:2. Grały w tym sezonie w pucharze, 2:1 win GAIS. GAIS w derbach z Orgryte wygrywa, nie po to żeby przegrać z LSK, które jest w dramatycznym stanie.
Mecz: GAIS - Ljungskile
Typ: 1
Kurs: 2.07
Stawka: 5/10
Buk: Pinn

Ruchy kursów dla mnie niezrozumiałe. Może ktoś wyjaśni? ????
 
G 49

gazda-stach

Użytkownik
I jak Chopy wyjaśnicie ten wynik? Ja logicznego i legalnego nie mam ????
Dzisiaj dwa fajne mecze, które powinny być przyczynkiem do wzniesienia kilku toastów.
Mjallby - Malmo
Po 8 kolejkach (ale to leci, niedawno startowali!) obie ekipy po 15pkt, z przodu Mjallby (4 miejsce) bo bilans bramkowy o jedno trafienie lepszy. Malmo od 3 meczów bez zwycięstwa. Przy czym porażka z DIF (o ile ja ją dopuszczałem, nawet o tym pisałem) jest kompromitacją tej drużyny jednak. Prowadzić 2:1 z przewagą zawodnika przegrać 2:3 to trzeba umieć. Generalnie Malmo to ekipa bardzo silna, jedna z tych 4-5 drużyn bijących się o mistrza/podium. Po 1 czy p 2 meczu kontuzji (znów!) nabawił się Ivo Pekalski, ale okazało się, że istnieje zycie w MFF bez gościa urodzonego - chyba - na Podkarpaciu. Jeśli chodzi o Mjallby to w żadnym wypadku nie jest to drużyna, która może aspirować do top 5. HIF, IFK, Malmo, AIK, Elfsborg, Hacken, Norrki. Oni z Kalmar powinni się bić o miejsce za tymi zespołami. I tak pewnie będzie. Trudno wyobrazić sobie aby dzisiaj wieczorem po rozpoczęciu 9 już (bo po 3-4 kolejkach to takie zboczenia wchodzą w grę) kolejki Mjallby było na 2 miejscu, a w przypadku remisu nad Malmo. U nas też czasem Korona czy Widzew po 5-6 kolejkach potrafi być na podium, co nie znaczy, że to ekipy silniejsze od Lecha Poznań. I tak jest w tym wypadku. Mjallby przegrywa to co ma przegrać i wygrywa to co ma wygrać. Bo nie ulega wątpliwości, że to jednak lepsza ekipa od Kebabów czy Gefle i BP. Sprawiła niespodziankę wygrywając z HIF na ich terenie (oglądałem, więcej szczęścia, ale wygrali!). Tak czy inaczej Malmo jest lepsze od Norrek czy Hacken, a te ekipy potrafiły wygrać z Mjallby. Dzisiaj też wszystko na to wskazuje. Po porażdze z Djurgarden goście będą chcieli/muszą się odbudować. 4 mecze bez zwycięstwa trudno sobie wyobrazić. Następna kolejka to mecz z HIF u siebie i straty nie mogą powiększyć. Początek kolejki, trzeba wywrzeć presję na tych z przodu.
Braki. Malmo brak nowych, wraca Ricardinho i Helander. Czyli 2x podstawowy obrońca. Gospodarze bez Sudica w obronie, czyli ex-Malmisty.
Malmo wygrać musi, Mjallby podchodzi wyluzowane, bez napięcia, i tak idzie im lepiej niż chcieli. Tutaj nie będzie niespodzianki &#39;bo Ci bez presji i na luzie i zagrali najlepszy mecz w sezonie&#39;. Zdecydowana przewaga gości nad gospodarzami.
Typ: 2 | Kurs: 2.0 (wiele buków) | Stawka: 6/10
+ Typ: 2 | (-1.5) Kurs: 3.35 Bet365 | Stawka: 2/10
No i Superettan. Dzisiaj Falkenberg z Brage. Akurat obie ekipy opisywałem. FFF przy meczach chociażby z Orgryte w pucharze. Dzisiaj bez Daniela Johanssona, w tamtym i w tym sezonie nie opuścił ani jednej minuty! Oczywiście w pozostałych sezonach tez grał, al zaliczył np. 3 zejścia w sezonie. Zdecydowanie podstawa w obronie. No i Australijczyk Dean Keat. Podstawa w pomocy, ściągnięty z LA. Goście bez Bośniaka Kapcevica. Podstawowy napadzior.
Trener gospodarzy przyznaje: Brage to drużyna o lepszych umiejętnościach, potencjale itd niż wskazuje na to miejsce w lidze. W dotychczasowych meczach mieli sporo pecha. Bla bla bla. Nie będą lekceważyć, zajmują się swoim zespołem. Bla bla bla. Nie będzie łatwo.
5 porażka Brage (mimo, ze ich, serdecznie, nie lubię) w tym sezonie zdecydowanie nie wchodzi w grę. Kursy są wyśmienite, a FFF to nie zespół na awans, żeby kierować się tabelami itd.
Typ: 2 (+0.5) | Kurs: 2.15 Pinn | Stawka: 4/10
Typ: 2 | Kurs: 4.8 Expekt | Stawka: 2/10
Typ: 2 (-0.5, 1) | Kurs: 5.75 Bet365 | Stawka: 1/10
Jestem spokojny o wyniki ;)
2x ⛔
 
szef-elity 20,8K

szef-elity

Użytkownik
Mjallby +0,5 - Malmo 1,96 2/10 Sbobet ✅
Mjallby u siebie tylko raz tym roku miało ciężkiego rywala - Norrkoping,
choć oni nie są na takim poziomie jak Malmo, może więc powiedzieć,
że tak naprawdę to ich pierwszy poważny sprawdzian w tym sezonie u siebie.
Nie wykluczam przełamania gości, którzy nie wygrali od trzech spotkań,
ale rok temu gdy różnica w potencjale obu ekip oraz grze była większa,
na gości było -0,25, skończyło się 2-2, Malmo w lidze nie wygrało tu od dawna,
oby passa została podtrzymana.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom