>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

TOTOMiX - ajencja

C 9

czaron1991

Użytkownik
Witam ???? , jestem z Warszawy i planuje współpracę z totomixem, a dokładniej: &quot;Znajomy&quot; prowadzi jeden z punktów totomixu o miesięcznych obrotach 70-80tysięcy. Jednak jest już &quot;znudzony&quot; prowadzeniem tego punktu i zaproponował mi następujący układ: ja mu daję pewną kwotę do kieszenii bez żadnych umów a on odstępuję mi punkt. &quot;Jedziemy do głównej siedziby, mówię że odstępuję punkt przyjacielowi, dokonujemy wszelkich formaloności i punkt jest Twój&quot;.
Ajencja więc 9-10% obrotu miesięcznego dla mnie? oczywiście wiadomo płacę za ochronę, lokal jeśli wynajem itp. Martwi mnie co będzie gdy wprowadzą grę online? Wtedy chyba obroty będą zdecydowanie mniejsze, bo ludzie rzeczywiście będą grali w totomixie ale online, no i wtedy komu będzie liczony ten obrót? no bo chyba nie mojemu punktowi, nie wiem, nie orientuje się. Doradżcie co uważacie, opłaca sie? Jakieś inne koszty o których może od &quot;znajomego&quot; nie zostałem poinformowany... ?
 
vader 2,8K

vader

Forum VIP
Nie znam się ale jak niby te obroty ludzi grających przez internet mają się liczyć dla tego punktu?
Obroty na pewno spadają na rzecz firm naziemnych, które udostępniają ofertę w necie a kolega coś mi się wydaje, że nie chce Tobie o tym powiedzieć.
Ważniejsze jest moim zdaniem coś innego.
&quot;Znajomy&quot; prowadzi jeden z punktów totomixu o miesięcznych obrotach 70-80tysięcy. Jednak jest już &quot;znudzony&quot; prowadzeniem tego punktu i zaproponował mi następujący układ
Znudzony? Jeśli interes byłby rentowny, czyli zarabiałby kasę to nie wydaje mi się aby prowadzenie tego mu się nudziło. Nawet jeśli mu się nudzi to chyba zarabianie kasy nie jest nudzące prawda?
Twój post zalatuje mi brakiem Twojej wiedzy ale i naiwnością...
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
C 9

czaron1991

Użytkownik
ma inną dochodową firme, tu akurat jestem pewny. Tamta druga firma przynosi mu 90% dochodów, a w totomixie siedzi długo... więcej informacji proszę
 
K 0

koniki

Użytkownik
Wedlug mnie to zła inwestycja. Zyski bukmacherow naziemnych z miesiaca na miesiac spadaja. Podatek robi swoje. Ostatnia deską ratunku do promocji jest Euro. Jednak myśle, ze po euro buki stacjonarne zamkna duża ilosc punktow.
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
Wedlug mnie to zła inwestycja. Zyski bukmacherow naziemnych z miesiaca na miesiac spadaja. Podatek robi swoje. Ostatnia deską ratunku do promocji jest Euro. Jednak myśle, ze po euro buki stacjonarne zamkna duża ilosc punktow.
Skoro wróżysz, to ja też powróżę ????
Inny powód zamykania punktów naziemnych: ewentualne zamykanie będzie sądzę wprost proporcjonalne do przychodów z działalności internetowej (np. Fortuna).
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
@czaron1991, zaznaczam że jest to &quot;wiedza zasłyszana&quot; i info nie musi być pewne, ale dotarło do mnie, że problemy Totolotka z uzyskaniem koncesji na grę w necie wynikają ponoć z tego, że firma złożyła do MF 2 wnioski:
a/ o kontynuację E-Promocji dla graczy anonimowych
b/ o zwykłą grę w Internecie dla graczy podających swoje dane osobowe
i trwają o to jakieś przepychanki z Ministerstwem Finansów.

Jeśli E-Promocja zostanie reaktywowana, to nadal będzie istniała konieczność dokonywania wpłat gotówkowych (i realizacji ew. wygranych) w punktach, a więc obroty z tego tytułu będą częścią wpływów od graczy.
Będąc przy &quot;plotkach&quot;: jakiś czas temu na kilku forach pojawił się wpis o likwidacji Totolotka od listopada&#39;12 - i cholera wie, czy ten wpis zrobiła któraś ich konkurencja, czy też coś w trawie piszczy.
P.s: znajomy kolektor z tej firmy powiedział mi miesiąc temu, że dostał od Zarządu propozycję objęcia punktu w którym pracuje - już jako ajent na swój rozrachunek, ale po skalkulowaniu wszystkiego uznał, że nie ma to sensu.

Mając to wszystko na uwadze:UWAŻAJ!
Też jestem z Wwy i ta w/w kolektura także.

.
 
josef39 1,3K

josef39

Użytkownik
To i ja jeszcze dopowiem swoje.Jeśli ten punkt przynosi stały,w miarę określony dochód to &quot;znajomemu&quot; lepiej opłacałoby się posadzić kogoś jeśli jemu się &quot;nudzi&quot; i mieć jakieś tam mniejsze pieniądze bez straty czasu własnego.
 
C 9

czaron1991

Użytkownik
Wiesz, po wszystkich obliczeniach mi wychodzi na prawdę pewna ładna pensja, bo opłaty za lokal są na prawdę małe!, Z tym że ja mu zaproponowałem taką kwotę, że nie dziwię się że chce sprzedać, wcześniej nie szukał kupca, ale gdy usłyszał kwotę jaką mu proponuję to na prawdę miał prawo się zgodzić i mnie wręcz namawiać do tego interesu, a wątpie żeby chciał odstawić jakiś numer bo ja go znam, wiem gdzie mieszka :p, &quot; z widzenia&quot; kojarze jego całą rodzinkę no i wiem jaką drugą firmę posiada z której na prawdę bardzo dobrze żyje. Panowie jak to jest z tym graniem przez internet, na tej tanecznej nie będą mi ściemniać &quot;że wszystko super, punkt ma bardzo równe dochody, nie grozi zamknięciu. Proszę wypowiadajcie się, bo ja praktycznie jestem zdecydowany, to moje gg: 41309435, piszczie co myślicie, ale proszę WYPOWIEDŻCIE SIĘ ;);)
 
ted 9,5K

ted

Forum VIP
jako najemca mało co tam musi robić a w dodatku jak przynosi mu to zyski to żyć nie umierać, na pewno jest jakiś inny powód odstąpienia
 
C 9

czaron1991

Użytkownik
może bardzo duża gotówka którą dostanie ode mnie za &quot;odstąpienie&quot;. To na prawdę spore pieniądze. Co z tą grą online? Wypowiadajcie się, piszcie na gg jeżeli chcecie więcej szczegołów, bo wiadomo że wszystkiego napisać nie mogę. ???? 41309435
 
kostek1916 237

kostek1916

Użytkownik
Pisałeś o miesięcznych obrotach rzędu 70-80 tysięcy złotych. Jednak z każdym miesiącem będą one regularnie spadać( nie licząc najbliższego miesiąca i euro, bo tu obroty pewnie będą powyżej tych 80 tys). Czasem wpadam do toto postawić jakąś tasiemkę i widzę jak mało osób już tam gra. Kiedyś przychodząc w sobotę było z 15-20 osób, a teraz jak jest 5 to już jest dobrze. Nawet teraz jak w moim mieście był nieczynny sts przez dłuższy okres, liczba klientów w toto-mixie zbytnio się nie zwiększyła. Coraz więcej osób przekonuje się do gry w internetowych bukach. Mogę to nawet zaobserwować po znajomych, którzy kiedyś grali tylko w ziemniakach. Teraz 80% z nich przerzuciła się na grę w internecie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
A czy nie możesz wstrzymać się z podjęciem decyzji, aż do momentu wyjaśnienia się sytuacji z oczekiwanymi koncesjami dla Totolotka?
Czy obliczyłeś, jak długo przy spodziewanej skali obrotów będziesz pracował za darmo, jedynie odzyskując tę zapłaconą koledze kasę?
Czy planujesz sam pracować 7 dni w tygodniu?
 
C 9

czaron1991

Użytkownik
Obliczyłem że przy obrotach 60-70tysięcy miesięcznie i zatrudnionym jednym pracownikiem po 18miesiącach wyjdę na zero. Edi napisz do mnie na gg to powiem Ci o kwotach itp. 413 094 35
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
A czy o tym egzaminie zawodowym wiesz?
http://www.infor.pl/dziennik-ustaw,rok,2010,nr,118/poz,794,rozporzadzenie-ministra-finansow-z-dnia-1-lipca-2010-r-w-sprawie-egzaminu-i.html
Znajomy kolektor zdał go bowiem dopiero w 3. podejściu, a te egzaminy są organizowane przez Ministerstwo Finansów co 1/2 roku i swoim zakresem obejmują bardzo szeroki obszar zasad i przepisów dotyczących bukmacherki.
Ponadto:
a/ skąd wiesz - poza deklaracją słowną aktualnego ajenta - o faktycznej skali obrotów tego punktu?
b/ czy widziałeś miesięczne sprawozdania finansowe za dłuższy okres, np. 2 lata?
c/ czy znasz aktualną umowę najmu tego lokalu, co do czasu i wysokości obecnego czynszu?
d/ czy odbyłeś rozmowę z właścicielem lokalu, w zakresie poinformowania go o konieczności zmiany umowy najmu, wobec zmiany ajenta punktu?
e/ czy masz zapewnienie tego właściciela lokalu, że podpisze już z Tobą nową umowę najmu na okres kilku lat ( bo samo wycofywanie kasy zapłaconej tytułem odstępnego zajmie Ci 18 miesięcy) ?
f/ czy wobec wysokości tego odstępnego, spodziewane najwcześniej po 1 1/2 roku wyjście na zero nie powoduje, że jest to dość mało atrakcyjna finansowo inwestycja - z tak oddalonym w czasie terminem początku realizacji oczekiwanych zysków?
Uważnie i z namysłem przeczytaj też wpis Admina Vadera...
itd.itp.
P.s: sam napisałeś:
&quot;Z tym że ja mu zaproponowałem taką kwotę, że nie dziwię się że chce sprzedać, wcześniej nie szukał kupca, ale gdy usłyszał kwotę jaką mu proponuję to na prawdę miał prawo się zgodzić i mnie wręcz namawiać do tego interesu&quot;.
Wg mnie dałeś tu świadectwo dość miernej znajomości technik negocjacyjnych, bo wynika z tego, że ten znajomy nawet nie marzył o takiej kasie - a Ty podałeś swoją cenę, nie zapoznając się z jego oczekiwaniami, które i tak prawie zawsze podlegają redukcji w dół w toku dochodzenia do kompromisu.
Podając jako pierwszy swoją cenę i nie czekając na zapoznanie się z cenę ajenta jako &quot;właściciela towaru&quot;, pozbawiłeś się możliwości grania na tym rynku...
.
 
C 9

czaron1991

Użytkownik
Napisałem Ci wszystko na PW, nie rzuciłem mu ja ceny z nieba, on ją zaproponował, napisałem tak dla potwierdzenia faktu że moje wstępne wyrażenie zgody zrobiło na nim wrażenie.
 
kostek1916 237

kostek1916

Użytkownik
Obliczyłem że przy obrotach 60-70tysięcy miesięcznie i zatrudnionym jednym pracownikiem po 18miesiącach wyjdę na zero. Edi napisz do mnie na gg to powiem Ci o kwotach itp. 413 094 35
Według mnie to zanim wyjdziesz na zero to będziesz musiał zamykać punkt:razz:
Jak dla mnie to prawie nikt nie będzie już grał wtedy w ziemniakach. Wystarczy zobaczyć na przestrzeni ostatniego roku o ile mniej osób gra w punktach naziemnych pomimo wprowadzenia ustawy.
 
C 9

czaron1991

Użytkownik
Według mnie to zanim wyjdziesz na zero to będziesz musiał zamykać punkt:razz:
Jak dla mnie to prawie nikt nie będzie już grał wtedy w ziemniakach. Wystarczy zobaczyć na przestrzeni ostatniego roku o ile mniej osób gra w punktach naziemnych pomimo wprowadzenia ustawy.
Absolutnie się nie zgadzam, obrót w dwóch punktach do których mam wgląd wzrósł w porównaniu do dwóch ostatnich lat!, więc jesteś w błędzie.
 
josef39 1,3K

josef39

Użytkownik
Zrobiłeś co mogłeś najgorszego:&quot;napaliłeś się&quot;. Powtórzę jeszcze raz:nikt z &quot;nudów&quot; nie pozbywa się interesu który przynosi stały zysk,i dodam przysłowie które mówi &quot;pośpiech jest wskazany tylko przy łapaniu pcheł&quot;.
 
Do góry Bottom