>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Transfery w sezonie 2009/2010 oraz ciekawostki

Status
Zamknięty.
L 0

lukasz77

Użytkownik
Przymierzany do gry przy Sportowej Zbigniew Zakrzewski pomyślnie przeszedł poranne badania medyczne, odebrał sprzęt z magazynu i mógł pojechać z zespołem Rafała Ulatowskiego na swój pierwszy trening w Kleszczowie. O 20:30 giekaesiacy spotkają się z kolei na siłowni. Jutro &quot;Zaki&quot; będzie miał szansę potwierdzić swe umiejętności sztabowi szkoleniowemu podczas rozpoczynającego się o godz. 12 meczu towarzyskiego z ŁKS Łódź (sztuczna nawierzchnia w Kleszczowie).
Pomiędzy treningami Zakrzewski będzie negocjował z klubem warunki ewentualnego kontraktu.
 
flamaster 875

flamaster

Forum VIP
W dniu 25.01.2010r. zarząd Polonii Bytom podjął decyzję o zawieszeniu w prawach zawodnika pana Rafała Grzyba na okres 6 miesięcy za rażące naruszenie przepisów związanych ze zmianą barw klubowych oraz niewypełnienie warunków kontraktowych. Jednocześnie klub podjął decyzję o nadaniu klauzuli natychmiastowej wykonalności zawieszenia zawodnika Rafała Grzyba. Ponadto na zawodnika została nałożona kara finansowa w wysokości 5 tys. zł.
źródło: Poloniabytom.com.pl

Moim zdanie jest to zła decyzja dla wszystkich zainteresowanych stron. Dla zawodnika ponieważ nie będzie mógł grać aż przez pół roku. Dla Polonii ponieważ straci swojego czołowego piłkarza a w dodatku będzie wciąż wypłacać mu wynagrodzenie za pracę dla Polonii. Dla Jagiellonii Białystok z którą podpisał kontrakt Grzyb ponieważ zawodnik po takiej przerwie nie będzie mógł być w wysokiej dyspozycji.
Myślę, że władze Polonii pójdą po rozum do głowy i inaczej rozwiążą tę sytuację tym bardziej, że Jaga zaproponowała 350 tys. za Rafała Grzyba. Polonia nie należy do najbogatszych klubów dlatego sądzę, że po negocjacjach wszystkie strony dojdą do porozumienia.​
 
pokerface 69

pokerface

Użytkownik
Ekstraklasa: Aleksandru Suworow nie pobił Marka Wasiluka

Szeryf Tyraspol potwierdza, że Aleksandru Suworow zagra wiosną w Cracovii. Nie będzie to jednak najdroższy transfer w historii klubu z ul. Kałuży

Negocjacje z 13-krotnym reprezentantem Mołdawii trwały od połowy stycznia, a sam zainteresowany uczestniczył w treningach Cracovii. - Ten chłopak potrafi grać - przekonywał trener Orest Lenczyk, który dał zielony sygnał działaczom do negocjowania umowy z 23-letnim pomocnikiem i jego klubem.

Do Krakowa przyjechał nawet Leonid Istrati, menedżer zawodnika. Strony doszły do porozumienia w ubiegły piątek, ale dopiero wczoraj o transferze poinformowała oficjalna strona Szeryfu Tyraspol. Cracovia wciąż oficjalnie pozyskania zawodnika nie potwierdza, ale prawdopodobnie czeka na powrót zawodnika z Mołdawii, który załatwia formalności związane z pozwoleniem na pracę w Polsce.


Jak udało nam się dowiedzieć Szeryf zarobi na sprzedaży niespełna 150 tys. euro, czyli o połowę mniej niż informowały media. - Trudno było wynegocjować wyższą sumę, bo przecież Olkowi za pół roku wygasał kontrakt z Szeryfem. I tak klub zarobił niezłe pieniądze - mówi nasz mołdawski informator. Cracovia zrobiła dobry biznes, ale oznacza to, że Suworow nie będzie najdroższym piłkarzem w historii klubu. Dwa lata temu krakowianie zapłacili Jagiellonii Białystok za obrońcę Marka Wasiluka około miliona złotych .

Suworow, sklasyfikowany na drugim miejscu w ubiegłorocznym rankingu na pomocnika roku w Mołdawii, podpisał z krakowianami trzyletni kontrakt.

Wczoraj piłkarze trenera Lenczyka ćwiczyli na obiektach Comarchu, przeszli odnowę biologiczną. Jutro zagrają sparing z Sandecją Nowy Sącz, a w spotkaniu powinien wystąpić nowy nabytek.
 
oski1929 853

oski1929

Użytkownik
Joseph Désiré Mawaye i Joël Omari Tshibamba podpisali kontrakty z ekstraklasową Arką Gdynia. Gdyński klub dogadał się także z MFK Ružomberok w sprawie przejścia do Arki Miroslava Božoka już w tym okienku transferowym.

Mawaye i Tshibamba podpisali kontrakty ważne do 30 czerwca 2010 roku z opcją przedłużenia o kolejny sezon. Božok w styczniu podpisał z Arką dwuletnią umowę obowiązującą od lipca 2010 roku. Jednak działaczom Arki po długich negocjacjach z poprzednim klubem 25-letniego pomocnika MFK Ružomberok udało się zawrzeć porozumienie, na mocy którego Božok już od tej rundy będzie mógł grać w polskiej ekstraklasie.

Oficjalna prezentacja nowych graczy nastąpi po powrocie zespołu z obozu w Turcji.
 
bukmachertsw 437

bukmachertsw

Użytkownik
Senegalczyk Issa Ba podpisał z Wisłą Kraków umowę, która obowiązywać będzie do 31 maja 2010 roku - poinformowała oficjalna strona naszego klubu. Wisła zastrzegła sobie możliwość przedłużenia kontraktu do końca sezonu 2011/12. Były gracz Auxerre będzie grał w koszulce z numerem 80.

Ba wkrótce poleci do Hiszpanii, gdzie od początku tego tygodnia przebywają piłkarze Wisły. Wcześniej pomyślnie przeszedł testy. Najpierw sportowe, podczas których przygotowywał się z drużyną Macieja Skorży zarówno w Krakowie, jak i na pierwszym zgrupowaniu w Turcji. Po nim podjęto decyzję, że Ba zostanie zaangażowany. Negocjacje kontraktowe poszły dość szybko, zaś w ostatnich dniach Senegalczyk został przebadany przez lekarzy. Wyniki badań były korzystne, a dziś podpisano kontrakt.


Dobre posuniecie Wisły chłopak dobrze sie zapowiada nawet Irek Jelen mowil ze Wisła bedzie miala pozytek kariery w Auxerre nie zrobil glownie z powodu kontuzji kolana. JEsli sie sprawdzi bedzie to dobra alternatywa a moze i cos wiecej.
 
bukmachertsw 437

bukmachertsw

Użytkownik
Georgi Hristov jest już zawodnikiem Wisły. Bułgarski napastnik został wypożyczony do Białej Gwiazdy na rok z Lewskiego Sofia z opcją definitywnego transferu.

Hristov przyjechał do Krakowa w czwartek i od razu udał się na badania medyczne. Od ich wyników zależało podpisanie kontraktu. Jak się okazało nic nie stanęło na przeszkodzie i piłkarz mógł złożyć podpis pod umową.

Wszelkie formalności transferowe zostały już załatwione i Bułgar mógł znaleźć się w 18-osobowej kadrze na jutrzejsze ligowe spotkanie z GKS-em Bełchatów. W Wiśle będzie grał z nr 14 na koszulce. - Sprawy nabrały dużego tempa i może nawet już jutro ten zawodnik zadebiutuje w polskiej ekstraklasie - powiedział trener Maciej Skorża.

Hristov zapytany dlaczego nie przeszedł do Cracovii, która była nim zainteresowana jakiś czas temu powiedział: - Chcę grać w wielkich klubach, dlatego nie zgodziłem się na tamtą propozycję. Wisła jest wielkim klubem.

- Cieszę się, ze Georgi do nas trafił - mówi trener Skorża. - Był na naszych listach już od półtora roku, oglądaliśmy go jeszcze z Jackiem Bednarzem. Mam nadzieję, że szybko wkomponuje sie w drużynę i będzie istotnym wzmocnieniem, co pomoże w walce o obronę tytułu i walkę w europejskich pucharach.
 
flamaster 875

flamaster

Forum VIP
Burkhardt przez pół roku w Jagiellonii.
10-krotny reprezentant Polski, Marcin Burkhardt podpisał dzisiaj półroczny kontrakt z Jagiellonią, jednak o tym czy zagra zadecyduje Wydział Gier PZPN.
26-letni pomocnik został wypożyczony z ukraińskiego Metalista Charków, do którego trafił w sierpniu ubiegłego roku ze szwedzkiego IFK Norrköping. Zarówno z zawodnikiem, jak i z ukraińskim klubem zostały podpisane umowy warunkowe, gdyż Jagiellonia byłaby jego trzecim klubem w okresie między 1 lipca 2009 a 31 czerwca 2010r.

źródło: jagiellonia.pl​
 
ramzesa 13,8K

ramzesa

Forum VIP
Nie wiedziałem gdzie dać to dam tutaj ;) Wywiad Irka specjalnie dla płockich kibiców. Nie dowiadujemy się nic konkretnego z tej rozmowy, ale przeczytać można, bo przecież takich piłkarzy polskiego pochodzenia jest niestety niewielu :?. Osobiście bardzo szanuję Irka Jelenia. Zrobił wiele dla płockiej piłki, ale jest tak samo dobrym człowiekiem jak i piłkarzem ;)

Witaj, Irek. Na wstępie chcielibyśmy jeszcze raz podziękować Ci za koszulkę meczową, którą przekazałeś nam po meczu z Rumunią w Warszawie. Sprzedaliśmy ją w serii charytatywnych aukcji za 1125 złotych, a cały dochód przeznaczyliśmy na pomoc ośrodkowi opiekuńczo-wychowawczemu w Płocku. Jeszcze raz wielkie dzięki w imieniu dzieciaków, które miały choć trochę radości przed świętami Bożego Narodzenia. Powiedz nam... Zaczynając grać w Płocku, marzyłeś o takiej karierze?

Od najmłodszych lat marzyłem, by grać w jak najlepszym klubie i najlepszej lidze. Można powiedzieć, że wszystko zaczęło się od Płocka, bo właśnie z Wisły przeszedłem do dobrej ligi jaką jest niewątpliwie francuska.

A co jest dla Ciebie ważniejsze? Gra w renomowanym klubie, w mocnej zachodniej lidze, czy też mocna, pewna pozycja w reprezentacji Polski?

Ciężko to porównać. Jeżeli grałbym w jakimś średniaku to trudno byłoby zdobyć w kadrze mocną pozycję.



Jaki będzie następny przystanek w Twojej karierze? Zostajesz w Auxerre, czy masz zamiar przejść do lepszego klubu we Francji? A może inna europejska liga?

Nie myślę teraz o tym, skupiam się na grze. Po sezonie będę się nad tym zastanawiał.

Jesteśmy portalem kibicowskim, dlatego tego rodzaju pytanie musi paść. Jak oceniasz francuskich kibiców? Jak to jest z atmosferą na meczach Auxerre?

We Francji jest kilka klubów, na których panuje świetna atmosfera i aż się chce grać! W Moim AJ Auxerre nie jest najgorzej, mimo, że to dość małe miasteczko. Średnio na meczu jest około 10 tysięcy kibiców, gdy gramy z czołowymi klubami to kibiców jest automatycznie więcej.



A co najbardziej podoba Ci się w mieście Auxerre?

Jak wspominałem wcześniej jest to dość małe miasteczko. W Auxerre są bardzo ładne Katedry, które naprawdę warto zwiedzić.

Kuchnia francuska czy polska? Co wybrałby Ireneusz Jeleń?

Zdecydowanie Polska!



Obcy kraj, obcy kibice, obcy język. Tęsknisz czasem za Polską?

Tęsknie. Jak tylko dostaję w klubie trochę więcej wolnego czasu to &quot;melduję&quot; się w Polsce.

W Polsce znajduje się miasto partnerskie Auxerre - Płock. Teraz, po paru latach, co najbardziej zapamiętałeś z pobytu w naszym mieście?

Do Płocka mam duży sentyment, bo właśnie tutaj się wybiłem jako piłkarz i dzięki dobrej grze dostałem powołanie do kadry i zostałem zauważony przez AJ Auxerre.

Z czym kojarzy Ci się Płock?

Jak wyżej mówiłem, do Płocka mam duży sentyment, bo tutaj zaczęła się moja kariera.

Płock to przede wszystkim Wisła. Śledzisz czasem losy swojego byłego klubu?

Jestem na bieżąco z wynikami Wisły, które śledzę za pośrednictwem Internetu. Jest mi przykro, że po moim odejściu Wisła spadła z Ekstraklasy... Zawsze będę życzył płockiemu klubowi jak najlepiej!



Jak myślisz, dlaczego sytuacja w klubie tak diametralnie uległa zmianie po Twoim odejściu?


Ciężko powiedzieć, bo nie byłem blisko tych wydarzeń. Dlatego trudno mi odpowiedzieć na to pytanie.

Gdybyś mógł cofnąć czas, na początku swojej kariery wybrałbyś Wisłę, czy też inny rodzimy klub?

Nie chciałbym cofać czasu, tak miało być! Cieszę się bardzo, że mogłem grać w Wiśle Płock, strzelać bramki i odejść do AJ Auxerre z podniesioną głową.

Teraz chwila szczerości. Co najbardziej nie podobało Ci się w płockim klubie?

Żałowałem, że jak na tak spore miasto, przychodziło mało kibiców.

Uważasz, że opinia krążąca w Polsce o Wiśle jest prawdziwa? Wielu fachowców stwierdza: &quot;chcesz zapomnieć, jak gra się w piłkę - idź do Płocka!&quot;

W kilku przypadkach się to potwierdziło. Ja się jednak starałem być przeciwieństwem tego cytatu. Zostałem wicekrólem strzelców Ekstraklasy, zdobyłem Puchar Polski i w dalszej perspektywie wypłynąłem na szersze wody. Nie wiem dlaczego innym się nie udało w Wiśle...

Wielu kibiców do dzisiaj wspomina czasy, gdy grałeś w niebiesko-białych barwach. A Ty? Które spotkanie w drużynie Nafciarzy uważasz za najciekawsze, najbardziej dramatyczne, a które za najtrudniejsze?

Najtrudniejsze, a jednocześnie najbardziej dramatyczne był moim zdaniem mój debiut. Wisła przegrywała z Widzewem 0:2, a mogła przegrywać nawet 0:5. Po moim wejściu udało się wygrać 3:2. Natomiast najciekawsze był remis 4:4 z Wisłą Kraków.

Utrzymujesz regularny kontakt z którymś z kolegów z czasów gry w Płocku?

Na kadrze zawsze porozmawiam ze Sławkiem Peszko, natomiast jakiś regularnych kontaktów nie mam z nikim.

Płoccy kibice. Jak ich wspominasz?


Na pewno wspominam ich miło, bo zawsze okazywali mi szacunek. Zresztą jak przeglądam Internet i czytam jakieś komentarze to wiem, że dalej mnie szanują!

Masz jakieś sympatie klubowe, jeżeli chodzi o polskie zespoły? Za kogo trzyma kciuki Ireneusz Jeleń?

Od małego kibicowałem Górnikowi Zabrze, jest to najbardziej utytułowany klub dosyć blisko mojego rodzinnego Cieszyna. Zawsze miło wspominam mecze Wisły z Górnika, bo wtedy kibice obu drużyn łączyła sztama i na trybunach była super atmosfera.

Życie piłkarza to nie tylko treningi i mecze. Co robisz w wolnym czasie? Za jaką muzyką przepadasz? Jaki gatunek filmowy preferujesz?


Jestem typem domatora, wolny czas spędzam z rodziną, gram często z Kubą w ogródku w piłkę. Lubię &quot;posiedzieć&quot; w Internecie, czy posłuchać muzyki, która szybko &quot;wpada&quot; w ucho.

Irek, co byś powiedział na mecz towarzyski Wisła - Auxerre? Oba kluby łączy związek miast partnerskich, a więc taka ewentualność nie jest wcale nierealna. Przyjemnie byłoby się zmierzyć ze swoją dawną drużyną?


Fajnie byłoby zagrać w takim meczu, na pewno byłoby to dla mnie bardzo miłe spotkanie, bo w Wiśle czułem się bardzo dobrze i tak samo teraz czuję się w AJ Auxerre.

Skoro jesteśmy w temacie &quot;gdybania&quot;, wyobraź sobie, że pod koniec Twojej kariery pojawia się oferta z Płocka. Zastanowiłbyś się nad powrotem do kraju?

Nie myślę jeszcze o zakończeniu kariery (śmiech). Nie wiem co przyniesie przyszłość, gdzie mnie &quot;rzuci&quot; los. Dlatego nie chciałbym składać żadnych deklaracji, a tym bardziej &quot;gdybać&quot;.
 
flamaster 875

flamaster

Forum VIP
Jan Urban zwolniony!
Zgodnie z ultimatum, które po przegranej z Odrą Wodzisław przedstawił zarząd klubu przyszła pora na radykalne decyzje. Po wczorajszej porażce z Polonią Bytom Jan Urban zakończył pracę w Legii Warszawa. Na konferencji pomeczowej szkoleniowiec mówił, że jest jeszcze trenerem wojskowych, ale dodał, że nie sprawdzał telefonu komórkowego.
Według nieoficjalnych informacji Jan Urban pożegnał się z drużyną w drodze powrotnej ze Śląska po telefonicznej rozmowie z właścicielami.
Urban rozpoczął pracę w stołecznym klubie 4 czerwca 2007 roku. Z Legią wywalczył Puchar Polski i Superpuchar Polski. Za jego kadencji Legia dwukrotnie zajęła drugie miejsce w lidze.
Do 31 maja 2010 roku trenerem Legii będzie Stefan Białas. Stanowisko dyrektora sportowego powierzono Markowi Jóźwiakowi.
źródło: legialive.pl​
 
flamaster 875

flamaster

Forum VIP
Maciej Skorża nie jest już trenerem Wisły.
Rada Nadzorcza i Zarząd Wisły Kraków SA postanowiła, że Maciej Skorża przestaje pełnić obowiązki pierwszego trenera Wisły Kraków. Taka decyzja została podjęta po spotkaniu ze szkoleniowcem. Nowego trenera Białej Gwiazdy poznamy jeszcze dziś po południu.
Maciej Skorża pełnił funkcję pierwszego trenera Wisły Kraków od dnia 14 czerwca 2007 roku. Przez ponad dwa lata pracy z zespołem zdobył dwa mistrzostwa Polski, był finalistą Pucharu Polski.
źródło:wisla.krakow.pl
Ryszard Wieczorek nowym trenerem Piasta
Zarząd GKS PIAST S.A. informuje ,że z dniem 15.03.2010 r. rozwiązał kontrakt trenerski z Panem Dariuszem Fornalakiem. Obowiązki I-go trenera powierzono Ryszardowi Wieczorkowi
źródło: piast.gliwice.pl​
 
kanonier0392 239

kanonier0392

Forum VIP
Henryk Kasperczak zastąpił na stanowisku trenera pierwszej drużyny Wisły Kraków Macieja Skorżę.

Henryk Kasperczak dobrze znany jest kibicom &quot;Białej Gwizdy&quot;. Szkoleniowiec prowadził drużynę Wisły w latach 2002-2005. Razem z krakowską drużyną zdobył trzy razy tytuł mistrza Polski, a w 2003 roku awansował do 1/8 finału Pucharu UEFA.

Wcześniej pracował jako trener we Francji, m.in. w FC Metz, AS Saint-Étienne, RC Strasbourg, Racing Club de France, Montpellier HSC, OSC Lille. Był też trenerem reprezentacji narodowej Wybrzeża Kości Słoniowej i Tunezji.

Ostatnimi polskim klubem, który prowadził Kasperczak, był pierwszoligowy Górnik Zabrze.
źródło: ekstraklasa.net
 
tobet.com 55

tobet.com

Użytkownik
Przeciek w Wiśle
Sensacyjna informacja o powrocie do Wisły Kraków Henryka Kasperczaka nie dla wszystkich była zaskoczeniem. Jak się okazuje musiał nastąpić już wcześniej wyciek tej wiadomości.
Dzisiejsze doniesienia medialne o objęciu posady trenera Wisły przez Wilfrieda Schaefera były więc nie do końca sprawdzone. Prawda okazała się zupełnie inna. Schaefer, który miał o 17:00 zostać oficjalnie przedstawiony dziennikarzom na konferencji prasowej, do Krakowa nie przyjechał. O tym, że nie przyjedzie było wiadomo już dużo wcześniej. - Już w piątek około godziny 18:00, a więc na 2 godziny przed rozpoczęciem meczu z Jagiellonią Białystok, kilku zupełnie nowych graczy postawiło dość pokaźne sumy właśnie na Henryka Kasperczaka jako nowego szkoleniowca Wisły. Było to o tyle dziwne, że Kasperczak nie był faworytem do objęcia posady trenera w zespole mistrza Polski. Piłkarscy kibice pamiętają przecież w jakich okolicznościach odszedł z Wisły, pamiętają także bardzo długo trwający proces sądowy o odszkodowanie dla Kasperczaka, który nie mógł pogodzić się wówczas ze zwolnieniem go z pracy.
Początkowy kurs na to zdarzenie wynosił 15:1 (za jedną złotówkę postawioną można było zarobić piętnaście złotych), ale później sukcesywnie spadał i około 20:00 wynosił już tylko 1,85 - mówi Jarosław R. Andruszkiewicz reprezentujący internetowe zakłady bukmacherskie Tobet.com - które wystawiły kursy na nowego szkoleniowca krakowskiej drużyny. Jak się więc okazuje losy Macieja Skorży musiały już być przesądzone w piątek i nawet przekonywujące zwycięstwo w Białymstoku nie uratowałoby jego posady. Kasperczak musiał się porozumieć z Wisłą już w piątek. Wtedy także nastąpił wyciek tej informacji.
zrodlo s24.pl
 
eman 1

eman

Użytkownik
Ciekawe czy Białas wytrzyma do końca sezonu i jeszcze trochę, czy od nowego sezonu na Ł3 przyjdzie ktoś nowy ;)
 
lwasikowski 14

lwasikowski

Użytkownik
Nic Henio nie zdziała wg. mnie. Uważam, że ma zbyt dobrą opinię jako trener...
i Ty masz w avatarze herb Wisły????

Troche wiecej wiary....bo chyba gorszego marazmu niz za Skorzy byc nie moze...... to co grali ostatnio wola o pomste do nieba

&quot;pamietaj jestes tak dobry jak twoj ostatni mecz&quot;.....nie mozna caly czas patrzec na przeszle mistrzostwa
 
K 0

k0chas23

Użytkownik
i Ty masz w avatarze herb Wisły????

Troche wiecej wiary....bo chyba gorszego marazmu niz za Skorzy byc nie moze...... to co grali ostatnio wola o pomste do nieba

&quot;pamietaj jestes tak dobry jak twoj ostatni mecz&quot;.....nie mozna caly czas patrzec na przeszle mistrzostwa

Kibicuję Wiśle i mam nadzieję, że zdobęda mistrzostwo i zaczną w końcu grać dobrą piłkę. Oczywiście dobrze się stało, że Skorza został zwolniony, ale myślę, że władze klubu miały kilku innych ciekawych kandydatów na to stanowisko i wybór Kasperczaka jak dla mnie jest złym rozwiązaniem.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom