>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Tydzień 11: Dallas 2, Guadalajara, Pingguo, Rabat, Sarajevo

Status
Zamknięty.
christopher48 2K

christopher48

Forum VIP
Dallas 2

Location: Dallas, TX, U.S.A.
Surface: Outdoor Hard
Prize Money: $125,000 +H
Tournament website: http://www.dallastennisclassic.com/
Main draw singles: http://www.atpworldtour.com/posting/2012/6486/mds.pdf


Guadalajara

Location: Guadalajara, Mexico
Surface: Outdoor Hard
Prize Money: $100,000
Tournament website: http://www.jalisco-open.com/
Main draw singles: http://www.atpworldtour.com/posting/2012/6284/mds.pdf


Pingguo

Location: Pingguo, China
Surface: Outdoor Hard
Prize Money: $50,000
Tournament website:
Main draw singles: http://www.atpworldtour.com/posting/2012/6248/mds.pdf


Rabat

Location: Rabat, Morocco
Surface: Outdoor Clay
Prize Money: €30,000 +H
Tournament website: http://www.arryadia.com/mtt
Main draw singles: http://www.atpworldtour.com/posting/2012/3566/mds.pdf


Sarajevo

Location: Sarajevo, Bosnia &amp; Herzegovina
Surface: Indoor Hard
Prize Money: €30,000 +H
Tournament website: http://www.saopen.ba/
Main draw singles: http://www.atpworldtour.com/posting/2012/1683/mds.pdf
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
santoro86 18,1K

santoro86

Użytkownik
Dyscyplina: Tenis, ATP, Sarajewo
Spotkanie: E.Korolev - M.Basić (ilość gemów)
Typ: powyżej 22.5
Kurs: 1.83
Bukmacher: Bet365
Analiza:
Dzisiaj postanowiłem przyjrzeć się turniejowi w Sarajewie, gdzie zobaczymy ciekawy pojedynek Koroleva z Bośniakiem Basiciem.
Jak dla mnie spotkanie to zapowiada się bardzo ciekawie i uważam, że kibice zobaczą tutaj więcej niż 2 sety.
Korolev wczoraj wygrał w 1 rundzie z M.Hizakiem dość łatwo 6:4, 6:2. Jego poprzedni występ na kortach we francuskim Cherbourgu zakończył jednak już po pierwszym pojedynku - porażka z A.Sidorenką 1:2 w setach.
Formę pokazał jednak na kortach w niemieckim Wolfsburgu gdzie odpadł dopiero w półfinale po wyrównanym boju z naszym J.Janowiczem.
Kazach na pewno dzisiaj powalczy z zawodnikiem gospodarzy jednak upatruję tutaj wielkiej szansy na przynajmniej 3 setowy mecz. Dlaczego ?
Korolev w ostatnich występach praktycznie 50-60 % spotkań kończył po 3 setach.
Dzisiaj jego rywalem jest o 4 lata młodszy Bośniak Basić. W rankingu jest on niżej od Koroleva bo na miejscu 301 (Korolev 272) nie mniej jednak ranking nie gra.
Basić występował ostatnio na turniejach w Chorwacji gdzie wpierw w Zagrzebiu zakończył rywalizację na 2 rundzie po porażce 6:7,6:3,1:6 z M.Chiudinellim a następnie wziął udział w niżej notowanych turniejach z pulą 15.000 $. Tutaj także nie odniósł wielkich sukcesów odpadnięcie w 1 rundzie oraz w 3 rundzie (2 turniej).
Dzisiaj jednak gra &quot;u siebie&quot; co na pewno doda mu skrzydeł. Spotkanie z Chiudinellim potwierdza, że ten chłopak może powalczyć z lepszymi od siebie co dzisiaj w pojedynku z Korolevem (spory % &quot;meczów 3-setowych&quot;) może mieć spore znaczenie.
No i twarda nawierzchnia kortów w Sarajewie poniekąd to także atut po stronie Bośniaka, który ostatnimi czasy występował na turniejach rozgrywanych na takiej właśnie nawierzchni. spodziewam się tutaj ciekawej rywalizacji.
 
P 160

peter42

Użytkownik
Adrian Ungur-Dusan Lojda 5-7,6-2,1-0 krecz Lojdy
typ 1 kurs 1,45
Tobet

Adrian Ungur gra przyzwoicie w tym roku dwa finaly challengera , oba niestety przegrane ,ale to powinno go tylko motywowac do dalszej pracy i może do trzech razy sztuka ,a w tym turnieju sie uda. Taki mecz jak z midelkoppem w casablance juz chyba mu sie nie powtórzy,chociaz to zawodnik specyficzny i u niego nigdy nic nie jest na 100%. Tu za rywala ma słabego Czecha Lojde który w ostatnim czasie odpada w 1 lub 2 rundach. Jego wymeczone zwyciestwa z rachidim czy cereno busta nie robia na mnie wrazenia, Ungur to troche wyzsza półka ,na dzien dzisiejszy nie osiagalna dla Lojdy.
 
P 160

peter42

Użytkownik
Evgeny Korolev-Mirza Basic 4-6,2-6
typ 2 kurs 2,2
Tobet


Turniej w Sarajewie w ojczyznie Basica - Bosni i Hercegowinie gdzie jak dla mnie faworytem jest gospodarz. Basic w tym roku nie grał nic specjalnego, jeden finał futersa na poczatku roku,ale według mnie nie bedzie to miało wpływu na jego forme w tym tygodniu. W 2011 tez poczatek miał słaby a juz w sarajewie ogrywał zemlje czy tursunowa.i doszedł do półfinału. Musi wiec bronić punktów,zadanie bedzie miał ułatwione bo w sarajewie nie tylko ściany pomagaja gospodarzom...
Korolev to zawodnik który zagubił sie w tym całym cyrku atp,zapowiadał sie niezle niestety kariery nie zrobił. Jedyne z czym mi sie kojarzy, to z tym ze jest kuzynem kurnikowej.W tym roku w wolsburgu doszedł do półfinału czym bardzo mnie zadziwił a pozniej było juz tylko gorzej i oby tak zostalo po turnieju w Sarajewie.
 
openprotennis 26

openprotennis

Użytkownik
kazda opinia bedzie bezposrednio na spojrzenie w drabinke nie znam wynikow ostatnio bardzo malo czasu ale zobaczmy:

GUADALAJARA, MEXICO

na wstepie widze rozstawiony z nr 1 Roger Vasselin i tutaj dla mnie nie jest to za mocna jedynka widze wiele innych nazwisk ktore moga pokusic sie o turniej: (3)Lorenzi, Paul Capdeville. Bachinger rowniez za mocna (2) turniejowa nie jest i moze miec po drodze najwpierw Capdevilla ewentualnie potem Lorenzi takze ciezki turniej dla niego. 100.000$ w puli dosyc dobry turniej wielu graczu o podobnym poziomie wiec &quot;niespodzianki&quot; moga byc czeste.
W turnieju zagra Robby Ginepri wychowany na hardzie lekki weteran ale wciaz przedzierajacy sie na jakies kolejne rundy w turniejach ATP. Ma umiejetnosci znacznie wyzsze pytanie czy jest jeszcze w stanie fizycznie kilka dni dobrze pograc ale dla mnie faworyt turnieju.


Pingguo, China

Tutaj troche sie spoznilem kilka meczow widze w drabince skonczonych (4) i (5) turniejowa graja dalej wygrali po 2:0, Soede jako faworyta turnieju w zyciu nie bralbym pod uwage juz w cwiartce Mitchell albo Kim pokaza mysle wyzszosc. Sadzilem ze Udomchoke cos zablyszczy jednak widze jego porazke i tutaj Matsui mnie zaskoczyl. W dolnej polowce malo dobrych graczy i mysle ze turniej rozgrywa sie w gornej polowce.

Rabat, Morocco

Turniej o podobnej puli co Chiny jednak naziwsk o wiele wiele wiecej. Wielu bedzie chcialo zablysnac sa juz to zalazki pod Roland Garrosa, turniej grany na maczce w koncu. Skoro maczka to wiaome jaki styl i umiejetnosci beda wskazane aby osiagac &quot;przewage&quot;. Volandri z jedynką i mysle ze rzeczywiscie bedzie tutaj mocny ale juz w pierwszej rundzie Gicquel moze nie dac mu latwego meczu kolejno Hajek - tutaj latwiej. Po drodze Volandriego widze Stephane Roberta i on rowniez patrzac na losowanie moze bardzo daleko zajsc. Dawno nie robil wynikow a to za sprawa hard courtu chyba, sezon na szybkiej mu nie leżał ale na maczce on zawsze gral dobrze, czyzby powrot ? Gimeno Traver prezentuje solidny poziom, rowny styl i widzac jego pozycje ze strony losowania to ma chlopak dobrze ???? . Gra z kwalifikantem a pozniej z ewentualnym zwyciezca LL lub goscia z dziką kartą od gospodarzy (czyli tamtejszy pewnie malo znaczacy ktos). Greul nie raz pokazywal zabek kto wie cwiartke moze zlapac natomiast wyjadacz Challengarowy Riba rowniez jeden z kandydatow do turnieju i powiem tak, ma mega losowanie do samego finalu teraz juz sprawa jest tylko w jego rekach tak mysle. Zwyciezca turnieju zgarnia 4300E i pamietajmy jedni przyjezdzaja tutaj zarobic a inni sie ograc inwestujac w siebie ta zasada tyczy sie wiekszosci turniejow Challengerowych bo w ATP trzeba non stop maksa ladowac.

Sarajevo, Bosnia &amp; Herzegovina
Turniej rozgrywany na nwierzchni DYWANOWEJ ! Dla znawcy tenisowego jest to od razu wskazowzka o co bedzie chodzilo w grze i jakie mocne argumenty tutaj sa potrzebne. Przewage beda mieli zawodnicy ktorzy potrafia konczyc szybko wymiany 8&lt;. Dodatkowo serwis sciety tutaj jest mocno zaskakujacy i bierzmy pod uwage to ze jak ktos ma serwis 195 kmh to na tej nawierzchni nie wiele bedzie sie roznilo od 220 kmh jesli chodzi o skutecznosc wygrywania punktow tym serwisem. Odpowiednio mocno spunktowany wystarcza tutaj(Ostatnio wlasnie trenowalem na korcie Carpet ja mam serwis ok 190kmh a moj partner z ktorym trenuje ponad 200 kmh moze 210 kmh). Patrzac w drabinke Kudryavtsev moze cos pograc, Janowicz w gazie widzialem ze wygrał mecz 2:0 i mysle ze jeden z faworytow i Jerzyk zdecydowanie kroczy do ATP. Jest i Dustin Brown na nieszczescie dla Przysieznego ktory z Kwalifikacji trafia na niego ale kto wie Michał lubi szybka i mocna gre uwazam ze jest w stanie zrobic niespodzianke ma wredny styl. Z (2) Berrer do cwiartki ma latwe losowanie i mysle ze na tym sie nie skonczy ma latwa polowke i finał otwarty dla niego jest w stanie tam dojsc i kto wie moze i wygrac turniej.

A tutaj jakby co Futures:

Canada F2, Canada
Carpet
$15,000
S | D | QS | QD | OOP
France F5, France
Hard
$15,000

S | D | QS | QD| OOP
Great Britain F5, Great Britain
Hard
$15,000
S | D | QS | QD | OOP
Russia F6, Russia
Carpet
$15,000
S | D | QS | QD | OOP
U.S.A. F7, United States
Hard
$15,000
S | D | QS | QD | OOP
Argentina F3, Argentina
Clay
$10,000
S | D | QS | QD | OOP
Croatia F3, Croatia
Clay
$10,000
S | D | QS | QD | OOP
Israel F4, Israel
Hard
$10,000
S | D | QS | QD | OOP
Japan F1, Japan
Hard
$10,000
S | D | QS | QD | OOP
Portugal F3, Portugal
Hard
$10,000
S | D | QS | QD | OOP
Spain F6, Spain
Clay
$10,000
S | D | QS | QD | OOP
Switzerland F1, Switzerland
Carpet
$10,000
S | D | QS | QD | OOP
Turkey F10, Turkey
Clay
$10,000
S | D | QS | QD | OOP


christopher48 // Tak na przyszłość, to temat do futuresów znajduje się gdzie indziej (tutaj: http://forum.bukmacherskie.com/f154/turnieje-z-cyklu-itf-kobiece-itf-y-oraz-meskie-futuresy-26859.html), ale i tak fajnie, że wkleiłeś te linki :) Pozdrawiam.
 
dingsaller 1K

dingsaller

Użytkownik
Gimeno Traver prezentuje solidny poziom, rowny styl i widzac jego pozycje ze strony losowania to ma chlopak dobrze ???? . Gra z kwalifikantem a pozniej z ewentualnym zwyciezca LL lub goscia z dziką kartą od gospodarzy (czyli tamtejszy pewnie malo znaczacy ktos).
Gimeno traver prezentuje żenujący poziom, stylu to on już nie ma żadnego, gra jak zwykły futuresowiec. Serwisem wali jak szalony (pierwszy pod linie końcową, chyba celuje w rywala), masa dfów, backhandu nie potrafi zagrać nad siatką (z schwartzmanem miał gema, że 3 razy z rzędu nie potrafił przebić lekkiej piłki z backhandu nad siatką), z forehandu głównie w korytarze deblowe. W zeszłym sezonie był cieniem samego siebie, teraz jest cieniem tego co prezentował w zeszłym sezonie - cień cienia.
 
openprotennis 26

openprotennis

Użytkownik
jak mozesz powiedziec ze prezentuje zenujacy poziom skoro nie majac formy od jakiegos czasu nie bedac graczem super formatu gosciu jest 101 w rankingu ? to pozycja dla 90% grajacych ludzi w tenisa na dobrym poziomie nigdy nie osiagalna a on to ma od tak wiec moze grac po prostu slabo ale slaby to on nie jest inaczej bylby w innym miejscu a nie z 1,5 mln zarobionymi na korcie (zobacz ilu polakow stara sie wejsc do setki ATP i nie moze tego osiagnac tj. Przysiezny - ma swietny styl do tenisa byl moment ze probowal i koniec a Gimeno Traver jest w tej setce juz kilka lat. A serwis agresywny ma swoje dobre i zle strony nie tylko powstają double faulty ale dzieki temu jego statystyka 1st points won % ktora jest w tenisie bardzo istotna szczegolnie zawodowym ma ja na przyzwoitym poziomie. Poza tym nie wszyscy musza walczyc w tourze Champions Race jest duzy odsiew mega duzy i wogole szacun ze Danielowi udalo sie dojsc tu gdzie doszedl wedlug mnie niewiele sie rozni od takiego gracza jak Riba a ten jest z (2) rozstawiony. Kilka slow wspomnianych i teraz zobacz jego potencjalnych przeciwnikow, kilka rund jest conajmniej na wyciagniecie reki.
 
dingsaller 1K

dingsaller

Użytkownik
To który jest w rankingu zapewnia końcówce zeszłego sezonu i 3 rundzie mastersa w madrycie. to ile zarobił nic a nic nie mówi o jego aktualnej dyspozycji (tego chyba pisać nie powinienem).
To gdzie on ma walczyć jak nie tourze champions race? W turniejach organizowanych w rodzinnym mieście?
Mogę powiedzieć, że prezentuje żenujący poziom, ponieważ widziałem jego ostatni mecz.
moze grac po prostu slabo ale slaby
ja rozumuję tak - tenisista gra słabo - jest słaby.
Serwis agresywny to jedno, a konsekwentne granie df&#39;ów przy break pointach to drugie.
Oczywiście, że kilka rund jest na wyciągnięcie ręki, co nie zmienia faktu, że Gimeno nie
prezentuje solidnego poziomu,
a tym bardziej
na koniec podrzucam wideo z fragmentem meczu, chyba warto obejrzeć i zastanowić się jeszcze raz nad swoją opinią:
http://videobam.com/oJXAy
 
P 160

peter42

Użytkownik
Knittel- Robert 4-6,5-7
typ 2 kurs 1,72
Tobet

Zaryzykuje na Francuza za mała stawkę, bo nie wygrał jeszcze nic w tym roku i chyba nadeszła pora to zmienić.Wreszcie ulubiona nawierzchnia Roberta antuka,rywal jak najbardziej w zasięgu.Bedzie to jego pierwsze spotkanie na clayu, wiec nie szaleje.Knittel grał już 2razy w tym roku w Maroku szału nie zrobil,raz nie przechodząc nawet kwalifikacji ,drugim razem doszedł do 2 rundy uległ Ungurowi. Ja stawiam na Stephane bo Francuzi zawsze dobrze prezentują się na tutejszych kortach i oby Robert tego nie popsuł. Mecz o 11,czyli za chwilę.
 
G 0

gzj

Użytkownik
Martin F. - Goodall J. 2 @2,20

Krótko bo mecz za jakąś chwile.

Goodall wyżej w rankingu, zdecydowanie lepsza forma, ulubiona nawierzchnia w przeciwieństwie do Martina który mało co pogrywa na dywanie.
 
openprotennis 26

openprotennis

Użytkownik
Jaka nawierzchnia twoim zdaniem najbardziej odpowiada Martinowi?
On zdecydowanie wychowal sie i gral wiekszosc zycia na hardzie a nawet niezle czuje dywan,w zeszlym roku wygral Challenger we Włoszech:
Recanati, Italy; 25.07.2011; CH;
Outdoor: Hard; Draw: 32
Round Opponent Ranking Score Q1
Roberto Vecchi (ITA) N/A W 6-1, 6-0
Q2 Cristian Salvatori (ITA) N/A W 6-1, 6-2
Q3 Stefano Ianni (ITA) 872 W 6-0, 6-2
R32 Federico Delbonis (ARG) 203 W 6-3, 6-4
R16 Igor Sijsling (NED) 181 W 4-6, 7-6(6), 6-4
Q Federico Gaio (ITA) 435 W 6-3, 7-6(4)
S Grega Zemlja (SLO) 136 W 6-4, 6-7(2), 6-4
W Kenny De Schepper (FRA) 144 W 6-1, 6-7(6), 7-6(3)
Przegrał niedawno z Evansem 6:7, 6:7 wiec radzi sobie natomiast malo wiem o tym Goodallu poza tym ze gra w Futuresach
 
dingsaller 1K

dingsaller

Użytkownik
To było pytanie do kolegi powyżej, który najpewniej nigdy nawet nie spojrzał na jakiś mecz Martina. Martin to głównie potężny serwis, który zdobywa masę punktów (W Sarajevie, na ultraszybkiej nawierzchni wyserwuje sobie większość gemów serwisowych), częste wycieczki do siatki i słaba gra z głębi kortu - dużo błędów, zwłaszcza backhand to dziurawe skrzydło nad którym nie ma dużej kontroli (w defensywie kompletnie się nie sprawdza). To idealna nawierzchnia dla niego.
 
widzu 4,5K

widzu

Forum VIP
Grigelis, L - Janowicz, J 1,65 ✅

Normalnie bym ten mecz odrzucił, bo mecz wygląda na klasycznie no bet. Dwóch wyrównanych grajków. Jednak Jurek na hali wygląda znakomicie i mimo wszystko powinien ograć Litwina. Kurs przeciętny, mecz na pewno będzie wyrównany, pewnie jakieś Tb, ale jak mówiłem jakoś Jurek na hali mnie naprawdę przekonuje, kilka razy w tym sezonie złapałem go jako lekkiego doga, teraz kurs mniejszy dlatego gram to mniej chętniej...
Bilans Grigelisa na hali w tym sezonie to 3/5, Janowicz natomiast 11/4.
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
P 160

peter42

Użytkownik
typ Widzu uważam za bardzo dobry ,moze nie za duże pieniądze ale napewno warto pograć.Ja złapałem w Tobecie Janowicza za 1,7. 3-6,7-6,6-2


Mirza Basic-Dusan Lajowic 1-6,4-6 ZONK
Typ 1 kurs 1,45
Betsson


Faworyt gospodarzy jak i moj do zwycięstwa w tym turnieju,musi pokonywać kolejne przeszkody.Drabinke ma już wyczyszczona z faworytów,ewentualny cieższy rywal to kudra w cwiercfinale. Najpierw jednak musza obaj wygrac pojedynki z drugiej rundy.Lajowic to przecietny zawodnik z Serbii, w ostatnim czasie max. przechodził do drugich rund challengerów,(widzialem jego gładką porazke z delicem w wolfsburgu i cieżko cos napisac pozytywnego). Agresywny serwis Basica,wola walki i trybuny pozwola mu odniesc dzis zwyciestwo.
 
ted 9,5K

ted

Forum VIP
Alexander Kudryavtsev (-1,5seta) @ 1,85 Tobet
W Sarajevie jest ultra szybko, Ci co odpadli nie szczedza słow nawierzchni, Berrer pisał ze gra sie jak na lodzie, Fischer ze to loteria. Dobry serwis oraz FH Alexa powinny wystarczyc na Albota, ktorego bardziej ciagnie do defensywy i topspinów co tutaj nie ma prawa przynosić punktów.
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
eriksson88 16

eriksson88

Użytkownik
A.Ungur (-1,5 seta) - L.Ouahab 1.80 (Bet365) ????1:6 4:6
Rumun wygrał w tym roku dwa chelki, z czego jeden w Maroku. Moim zdaniem na obecna chwilę między nim a Algierczykiem jest przepaść. Ouahab od jakiegoś czasu lata z Barcelony, gdzie mieszka, tanimi liniami na turnieje do Maroka. Nie notuje jednak takich wyników jak kilka lat temu, gdy zdobył paręnaście futuresowych tytułów. Obaj ograni na cegle, więc mój typ kieruję na Adriana.
Mecz już o 15:30.

christopher48 // Tak dla ścisłości, to Ungur nie wygrał w tym roku dwóch challengerów, tylko był dwa razy w finale takowych turniejów.
Eriksson88 // Oczywiście, mój błąd - zasugerowałem się tym, że przy przeglądaniu historii występów Ouahaba znalazłem też dwie wygrane w challengerach. Oczywiście, Rumun w tym roku zanotował dwa finały. Mod czuwa, i dobrze. ;) PS. Mecz już się rozpoczął.
 
win1988 164

win1988

Użytkownik
Cilic - Bolelli 1 1.38 Panbet ✅✅✅

Jak na challenger to obsada w Dallas zaskakująco mocna. Cilic, Haase, Lacko, Sela, Sweeting, Seppi, Haas, Andreev, Mahut, Rosol, Muller. Sporo z nich po nieudanej przygodzie w Indian Wells nie wybrała się na odpoczynek, a zdecydowała się zagrać w tym turnieju, całkiem sympatycznie. Jednym z takich, który nie zamierza próżnować jest Cilic. Powracający po kontuzji Chorwat przegrał swoje 4 ostatnie mecze, ale w tym roku rozegrał tylko dwa. Przegrał w Delray Beach z Nieminenem, i w IW po walce 6-7 6-7 z Nalbandianem. Wiemy na co stać zawodnika, który jeszcze nie tak dawno zajmował 9 miejsce w rankingu ATP. Próbuje wrócić po kontuzji do wielkiego grania, i uważam, że taki challenger, gdzie jest kilku dobrych zawodników jest świetnym miejscem do przypomnienia sobie na czym polega tenis. Przeciwnik jak najbardziej do ogrania. Bolelli to player, który należy do grona graczy określanych żartobliwie &quot;ziemniaczek&quot;. Faktycznie Włoch największe sukcesy osiągał na mączce, w ostatnim czasie wygrał nawet chellka w Florianopolis w Brazylii. Hard nie jest mu obcy, ale pewniej czuje się na wolniejszych nawierzchniach. Nie lubię pisać o banałach typu &quot;grał ostatnio na ziemi, teraz przechodzi na hard, będzie miał problemy z nawierzchnią&quot;. Jest to doświadczony zawodnik, który grał na każdym korcie, i z pewnością aż takiego problemu stanowić to nie będzie. Mimo wszystko Cilic jest faworytem, najwyżej rozstawiony, powinien przynajmniej zameldować się w finale. Jest głód grania, potrafił do końca walczyć z Nalbandianem, Bolelli powinien stawić mniejszy opór.
 
arces1992 580

arces1992

Użytkownik
Ungur grał kompletny piach. Jak on znalazł się w 2 finałach w tym roku to nie wiem do teraz. Albo się sprzedał albo po prostu nie chciało mu się grać. Oglądałem mecz i wcale nie biegał do piłek, nawet jak zepsuł prostą piłkę się tym nie przejmował. Dziękuję mu bardzo!
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom