>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

US Open - turniej główny

Status
Zamknięty.
S 378

songo

Użytkownik
Djokovic - Federer 2.10 bet365

Djokovic - Federer 3-2 6.00
Djokovic - Federer 2-3 6.50
Djokovic - Federer 1-3 5,50

Krotko, bo nie mam za wiele czasu.

Jestem przekonany, ze Szwajcar jest w znacznie wyzszej formie niz mialo to miejsce podczas Wimbledonu. On tu nie wygrywa, tylko masakruje przeciwnikow !Dawno nie widzialem go w tak genialnej formie ! Nie stracil jeszcze ani jednego seta ! Gdy wygral zadziwiajaco latwo z bardzo dobrze dysponowanym Isnerem, juz widzialem go w finale US OPEN.

Djoker przegral dwa ostatnie finaly Masters. I przegra takze final US OPEN.

Nie grac wysokimi stawkami, bo finaly rzadza sie swoimi prawami. Nie zdziwi mnie zaden wynik. Wybralem te , ktore wydaja mi sie najbardziej prawdopodobne.
 
S 0

schymi

Użytkownik
Federer, jeśli chce wygrać, nie może doprowadzić do 5-ciu setów. Musi skończyć wcześniej.
W 5-tym secie faworytem byłby zdecydowanie Djokovic. W decydujących momentach przy takich okazjach przeciwko Fedexowi, Djoko jest bardzo mocny psychicznie. Udowadniał to wielokrotnie, choćby na Wimbledonie &#39;14 oraz na US Open &#39;10 i &#39;11.
Dużo też zależy od tego jak Novak będzie sobie radził z nowym pomysłem na grę Rogera, czyli tzw. SABR - &quot;Sneak Attack By Roger&quot;, tak to określili angielscy komentatorzy, czyli wchodzenie głęboko w kort przy drugim serwisie rywala. To jest as w rękawie Fedexa i będzie się starał nim rozmontować grę Djokovica tak jak to się udało z Wawrinką. Także wszystko zależy od głowy Novaka. Jeśli sobie z tym poradzi, to Federer będzie musiał się wycofać i grać z głębi kortu, a w tym aspekcie, moim zdaniem, przewagę będzie miał Djokovic.
To będzie wojna nerwów. Nie mogę się doczekać.
 
kain. 2,2K

kain.

Użytkownik
Djokovic Novak - Federer Roger
Typ : Djokovic Novak @ 1.87 Marathonbet ✅ ✅ ✅
I mamy kolejną powtórkę z poprzedniego finału Wielkiego Szlema czyli Wimbledonu i naprzeciwko siebie staną ci wielcy zawodnicy. Dla mnie osobiście jest to po raz kolejny finał marzeń i zapowiada się wielki spektakl w wykonaniu tych obu panów. Jak widać po typie ja osobiście skłaniam się w kierunku Novaka. Muszę przyznać, że na Wimbledonie liczyłem na wygraną Rogera, ponieważ to za nim stała nawierzchnia trawiasta i uważałem, że to tam powinien mieć akurat większe szanse na ogranie Djokovicia.
Tutaj mamy do czynienia z nawierzchnią twardą czyli z cała pewnością nawierzchnią, która premiuje Serba chociaż jak wiadomo Federer to mistrz tenisa i dla niego również hard jest nawierzchnią, która nie sprawia mu żadnych problemów w grze.
Dla mnie osobiście powinna być powtórka z Wimbledonu i wygrana Djokovicia. W tamtym meczu bez dwóch zdań nie pozostawił żadnych złudzeń kto jest aktualnie lepszy i kto dominuje w tourze. Federer aktualnie podtrzymuje swoją kapitalną dyspozycje co pokazuje wygrana 3:0 z Wawrinką - ale czy jest w tak dobrej formie jak kiedyś? Według mnie nie. Djoković w ostatnim pojedynku pokazał, że to on dominuje w wymianach, to on jest lepszy w grze obronnej i po prostu potrafi postawić mega warunki swojemu oponentowi, który zwyczajnie mylił się w kluczowych momentach.
Podsumowując - dla mnie aktualnie lepszy jest Nole, na jego korzyść zdecydowanie gra obronna, wymiany, przygotowanie fizyczne. Kluczem dla Federera będzie grać bardzo ofensywnie - ale według mnie przy obronie Djokovicia po raz kolejny to Serb wygra US Open.
 
macko18 12,8K

macko18

Forum VIP
Murray/Peers-Herbert/Mahut 0-2
Murray/Peers 2.50 MarathonBet
⛔
Słowo się rzekło, więc robię jak sobie obiecałem. Założyłem, że gdy tylko wybije 2.50 na Murrayów, to gram. Tak się stało, więc spełniam obietnicę. Już od momentu pojawienia się oferty kursy na Mahutów leciały mocno w dół. Najprawdopodobniej jest to spowodowane tym, iż spora liczba osób gra właśnie w ich stronę. Za bardzo na początku nie interesowałem się kursami w finale, więc gdy rozmawiałem z kimś o moich przewidywaniach, to wspominałem o Mahutach, gdyż byłem przekonany, że buki będą mieli ich za dogi. W pewnym momencie zajrzałem w ofertę, a tam 1.8 na Francuzów i coś koło 2.0 na Murrayów, czyli kursy w miarę wyrównane. Tamte liczby były imo bliskie prawdzie. W tym meczu nie ma wyraźnych faworytów patrząc przez pryzmat umiejętności. Większość chyba stara się tutaj podchodzić z perspektywy wyników na tym USO i przede wszystkim meczu Mahutów z Rojerami. Ten mecz to jednak już historia i liczy się tylko to, co dzisiaj wydarzy się na korcie. Tutaj mamy dwie podobne pary, chociaż sumarycznie większe doświadczenie mają Brytyjczyk z Kangurem. Na serwisie, przy siatce, czy nawet w wymianach wszyscy wyglądają podobnie, dlatego taki rozkład kursów powoduje u mnie tylko jeden ruch, czyli grę na Murrayów.
 
thecopro 157

thecopro

Użytkownik
Novak Djokovic - Roger Federer
Zapowiada się fascynujący mecz! Naprzeciwko siebie stanie dwóch tenisowych herosów. Dla mnie sprawa jest prosta, nie widzę w tym meczu faworyta (a przynajmniej klarownego), szanse są fifty-fifty, dlatego w takich sytuacjach zazwyczaj wybieram zawodnika z większym kursem, czyli w tym przypadku Szwajcara.
Kain zastanawia się czy Roger jest w tak dobrej formie jak kiedyś, nikt tego nie wie, a może mimo swojego wieku prezentuje aktualnie swój najlepszy tenis w karierze? Wiadome jest tylko jedno - przez ostatnie tygodnie niszczy swoich przeciwników w każdej płaszczyźnie. Jeśli utrzyma swój poziom, Djoko będzie w ogromnych opałach.
Novak jak zwykle bardzo solidny, dodatkowo wczoraj miał spacerek ze słabo dysponowanym Cilic&#39;iem. Jak słusznie koledzy zauważyli, Djoko to długodystansowiec - większość pięciosetówek kończyło się na jego korzyść.
Obaj mają silną psychikę. Jeszcze jakiś czas temu pomyślałbym, że za Novakiem przemawia aspekt fizyczny, jego sportowa werwa i kondycja, ale po ostatnich meczach Federera, nie ma żadnych gwarantów, wszystko jest możliwe.
Typ głównie matematyczny, w kursie na Federera dostrzegłem niewielkie value. Mam nadzieję, że zobaczymy na korcie wspaniałe widowisko, a mecz dostarczy nam wielu sportowych emocji. Powodzenia!
Pinnacle:
Federer - @2.16
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
tie-break 7,2K

tie-break

Użytkownik
Djokovic Novak - Federer Roger 1, Pinnacle Sports 1.81

6:4, 5:7, 6:4, 6:4✅✅✅

Przebijak, Novak Djokovic :cool: !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

EDIT: 20:35 Zagrałem jeszcze za drobniejsze kwoty:
Djokovic 3:0, Pinnacle Sports 5.34 ⛔
Djokovic pierwszy set -1.5 gemów, Unibet 2.70 ✅


VS.


Będzie to bardzo obszerna analiza albo lanie wody jak to niektórzy nazywają lecz w tym meczu liczy się dosłownie wszystko. Zacznę od bezpośrednich pojedynków łącznie z kreczami oraz walkowerami. Panowie grali ze sobą aż 42 razy i panuje remis 21:21. Sporo tych meczy było bardzo dawno temu ponieważ niektóre występy sięgają lat 2006-2007. Nie będę się skupiał na latach 2006-2014 tylko na bieżącym roku. W obecnym sezonie finaliści grali ze sobą 5 razy i 3:2 prowadzi Djokovic. Novak wgrywał w finale Indian Wells 6:3, 6:7, 6:2, w finale Rzymu 6:4, 6:3 oraz w finale Wimbledonu 7:6, 6:7, 6:4, 6:3. Federer natomiast wygrał w finale Dubaju 6:3, 7:5 oraz w Cincinnati 7:6, 6:3. No i bądź człowieku mądry kto tutaj wygra?

Djokovic w tym turnieju wygrywał tylko raz i miało to miejsce w 2011 roku lecz zaliczył dodatkowo 4 finały i ten będzie 5. W poprzednim roku przegrał w półfinale, z finalistą Nishikori w czterech setach. Federer w tamtym roku również zatrzymał się na półfinale gdzie przegrał z późniejszym triumfatorem-Cilicem 6:3, 6:4, 6:4. Szwajcar wygrywał tutaj aż 5 razy i zaliczył jeszcze jeden finał, lecz tą niesamowitą serię miał w latach 2004-2008. Djokovic w tym roku ma bilans 64/6 w tym na clayu 16/1, na hardzie 39/4 oraz na trawie 8/1. Federer natomiast 51/7 w tym 13/4 na mączce 27/2 na twardych kortach i 11/1 na trawie.

Novak w tym turnieju stracił 58 gemów (2 sety), a Roger 52 gemów i zero setów. Serb stracił swoje podanie 8 razy a Szwajcar tylko 3 razy. Novak wygrywa 64% piłek po swoim drugim podaniu a Roger 61%. Aby nie pisać ciągle Novak albo Roger będę pisał D-R. Liczba asów serwisowych D:45, F:68. Wygrywane piłki po drugim serwisie F: 82%, D:78%. Teraz będzie bardzo ciekawa statystyka ponieważ Federer prowadzi w turnieju jeśli chodzi o punkty z returnu po pierwszym serwisie i zdobył 115 punktów a Djoko 100,a returny z drugiego podania to Djoko jest na pierwszym miejscu bo ma 142 punkty a Roger 106. Kolejna statystyka...wygrywające piłki D: 182, F: 236, niewymuszone błędy D: 124, F: 102, przebiegnięty dystans D: 41146.6 M, F: 26417.55 M. Ogólnie w tych cyferkach i liczbach jest bardzo podobnie lecz rzuca się fakt i nie trzeba do tego tych wszystkich wyliczeń aby wiedzieć, że Federer tutaj przeszedł koncertowo, bez straty seta i zdemolował rywali niezależnie od klasy przeciwnika.

Myślałem, że po raz pierwszy urwie seta Rogerowi, Isner i były do tego okazje lecz nie udało się Amerykanowi. Z Gasquetem przed meczem Szwajcar H2H miał 14:2 i rozjechał Francuza totalnie bez litości 6:3, 6:3, 6:1. No i w półfinale Wawrinka....tutaj widzowie doznali kolejnego szoku ponieważ Stan miał być tym który się sprzeciwi wielkiemu mistrzowi lecz Fedex rozgromił i jego 6:4, 6:3, 6:1. Swoją drogą jak dodamy turniej w Cincinnati to arcymistrz tenisa ma 11 meczów z rzędu bez straty seta. Bez wątpienia on przeżywa kolejną młodość i chyba ta jest najbliższa do czasów kiedy przez dziesiątki tygodni był rakietą numer 1 globu. Te wyniki bardzo szokują i wielu niedowiarkom zamknęły mordy i mnie również ponieważ ja w niego za bardzo nie wierzyłem. Co może go więc zgubić? To,że nie miał tutaj naprawdę godnego przeciwnika, który był w odpowiedniej formie.

Gasquet, Isner czy Kolba? Tutaj nawet nie ma się co produkować nie ta liga. Większość typerów widziało niespodziankę albo jakąś walkę w meczu z Wawrinką który turniej zaczął miernie bo męczył się z Ramosem-Vinolasem, z Chungiem czy z Youngiem. Wielkim zaskoczeniem było to, że Wawrinka wygrał z Andersonem 6:4, 6:4, 6:0 w super stylu co wielu z nas zmyliło stawiając na młodszego ze Szwajcarów. Lecz Kevin nie miał totalnie sił po meczu z Paniczem i tak to się skończyło. Także hurra optymizm był nadmierny po meczu z Andersonem. Djokovic na dobrą sprawę dobrego rywala miał tylko na papierze, Cilica-obrońcę tytułu z poprzedniego roku. Lecz Serb pokonał Chorwata z palcem gdzieś 6:0, 6:1, 6:2 jak później okazało się, że Marin grał z urazem stawu skokowego jakiego nabawił się z Tsongą i nie mógł grać na normalnym poziomie. Jedak mimo wszystko jak człowiek popatrzy się na drabinkę turniejową to Federer miał groźniejszych przeciwników a poradził sobie koncertowo,a Novak stracił seta z Lopezem czy Bautistą Agutem.

To jest trochę zakręcone, lecz prawdziwe. Jednak jak i drugi mają ogromną chrapkę an ten tytuł. Federer ze względu na swój wiek (34 lata) może już nigdy nie dojść do finału wielkiego szlema mimo, że trzyma się bardzo dobrze. Moim zdaniem tutaj ma większe szanse niż na Wimbledonie w tym roku gdzie przegrał. A z drugiej strony Djokovic który stracił już niespodziewanie w tym roku tytuł French Open na rzecz Wawrinki i jest również bardzo głodny tego sukcesu bo tylko raz tutaj wygrał a tyle razy był w finale. Podczas Wimbledonu 2014 wypowiedziałem te słowa:

Król Federer! Według mnie on już nie wygra nigdy!!! żadnego wielkoszlemowego tytułu
i trzymam się tego aż do dzisiaj. Federer nie wygrał Wimbledonu 2014, 2015 i teraz moim zdaniem też nie wygra. Nie piszę tego ponieważ nie chcę zmienić swojego zdania z 2014 roku lecz tutaj widzę zwycięstwo Novaka. To brzmi bardzo komicznie i kolokwialnie ale Federer miał tutaj za łatwo i to może go zgubić. Były momenty jak Wawrinka grał z nim agresywnie i Roger się gubił.

I na koniec cytat Serba &quot; To bez wątpienia jest osiągnięcie. Czy przegram, czy wygram w finale to i tak będzie wspaniały rok. Najlepszy od 2011. Przyjechałem tutaj z marzeniem i misją. Awansować do finału i walczyć o trofeum. Jestem w tym miejscu i to już jest wspaniały rezultat. Chcę jednak w niedzielę trzymać puchar za zwycięstwo w rękach&quot;.

Oraz słowa Federera: &quot;&quot;Novak ma niesamowity sezon. Jest bardzo regularny, radzi sobie bardzo dobrze na różnych nawierzchniach. Jest też mocny psychicznie. Wszystkie nasze tegoroczne spotkania były dobre i wyrównane. To będzie duże wyzwanie, ale jestem na nie gotowy&quot;.

Dla wielu ten typ jest loterią lecz dla mnie jest to wygrana młodszego z nich po super kursie.

Typy na US Open 2015:
1. Gabashvili Teimuraz - Andujar-Alba Pablo 1, Pinnacle Sports 1.61. Wynik? 7:6, 0:6, 4:6, 6:4, 0:0 krecz Andujar ✅
2 .Smith John Patrick - Youzhny Mikhail 2, Pinnacle Sports 1.74. Wynik? 1:6, 6:3, 5:7. 6:7 ✅
3. Kyrgios Nick - Murray Andy, 1 handicap +2.5 setów, Pinnacle Sports 2.25. Wynik? 5:7, 3:6, 6:4, 1:6 ✅
4. Krajinovic Filip - Ferrer David 0:3, Pinnacle Sports 2.20. Wynik? 5:7, 5:7, 6:7 ✅
5. Schwartzman Diego Sebastian - Nadal Rafael 0:3, Pinnacle Sports 1.41. Wynik? 6:7, 3:6, 5:7 ✅
6. Isner John - Youzhny Mikhail, Over 35.5 asów serwisowych, Unibet 1.95. Wynik? 24⛔
7. Darcis Steve - Federer Roger, Under 27.5 gemów, Pinnacle Sports 1.67. Wynik? 1:6, 2:6, 1:6 ✅
8. Paire Benoit - Robredo Tommy 1, Bet365 2.30. Wynik? 7:6,6:1,6:1 ✅
9. Cilic Marin - Chardy Jeremy 1, Bet365 1.50. Wynik? 6:3, 2:6, 7:6, 6:1✅
10. Isner John - Federer Roger, 1 handicap +2.5 setów, Pinnacle Sports 1.99 . Wynik? 6:7, 6:7, 5:7⛔
11. Tsonga Jo-Wilfried - Cilic Marin. Over 37.5 asów serwisowych, Unibet 1.95. Wynik? 44✅
12. Djokovic Novak - Lopez Feliciano, Over 18.5 asów serwisowych, Unibet 1.80. Wynik? 23 ✅
13. Wawrinka Stan - Anderson Kevin 1, Pinnacle Sports 1.68. Wynik? 6:4, 6:4, 6:0 ✅
14. Gasquet Richard - Federer Roger, 1 handicap +1.5 seta, Unibet 4.20. Wynik? 3:6, 3:6, 1:6⛔
15. Stan Wawrinka - Federer Roger, 1 handicap +2.5 setów, Pinnacle Sports 1.53. Wynik? 3:6, 4:6, 1:6⛔
16. Djokovic Novak - Cilic Marin, Over 23.5 asów serwisowych, Unibet 1.87. Wynik? 7⛔
17. Djokovic Novak - Federer Roger 1, Pinnacle Sports 1.81. Wynik? 6:4, 5:7, 6:4, 6:4 ✅

US Open 2015 uważam za zamknięte ???? dla mnie to był bardzo udany turniej ;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
saltan 3,9K

saltan

Użytkownik
Djokovic N. - Federer R. 1 @1.84 Marathon
Dawno mnie tu nie było, więc witam ponownie ????
Wielki finał, ostatni szlem w tym roku, pojedynek światowych numerów 1 i 2. Co może być lepszego? Jednak ja tu idę w stronę Novaka. Fantastyczny rok, wygrane 2 szlemy i teraz ogromna szansa na zdobycie trzeciego. Tylko raz tutaj wygrał, był parę razy w finale a w zeszłym roku odpadał w półfinale. 2 dni temu zmasakrował Marina Cilicia. Wygrać 3 gemy w 3 setach w półfinale US Open to jednak ogromny wstyd. Djoko potrafi niesamowicie returnować, co może okazać się kluczowe w dzisiejszym meczu. Federer nie był zbyt wiele razy łamany, bodaj tylko 3. Ciekawą taktykę stosuje przy drugim serwisie rywala, gdy mocno wchodzi w kort. Bardzo ważne będzie pierwsze podanie, moim zdaniem ten, kto będzie częściej nim trafiał wygra ten mecz. Fed znakomicie przechodzi w tym turnieju z obrony do ataku, za to Novak gra to, co umie najlepiej - kąty kąty kąty. Przyznam, że nie oglądałem zbyt wiele tenisa ostatnimi czasy, więc z góry przepraszam jeśli jakieś błędy w analizie się pojawiły ;)
 
andre@ 4,3K

andre@

Użytkownik
Djoko 1,80

Wszystko zostało już napisane i powiedziane, więc powielanie tego nie ma sensu. Mój argument na ten mecz jest taki że gramy do trzech setów. W maratonach zazwyczaj Djoko wychodzi wygrany i po 3, 4 godzinie grania łamie mentalnie Króla. Król ma siłę na góra trzy sety, potem niestety nogi robią sie miękkie...

Andre@
 
C 581

czajnol

Użytkownik
Widze wiekszosc skresla Rogera w tym meczu , ja sie z tym nie dokonca zgadzam jak widac Roger jest w swetnej formie nie stracil nawet seta , przelamac go jest bardzo ciezko swietne gra przy siatce I skraca wymiany jezeli dzis to bedzie funkcjonowac o jego zwyciestwo jestem spokojny, oczywiscie Djokovic to bardzo ciezki rywal do przejscia swietny na wymianach I returnie ale mysle ze Roger dzis mocno I agresywnie go zaatakuje od poczatku I odniesie dlugo wyczekiwany triumf w wielkim szlemie czego z calego serca mu zycze.
Typ. Roger Federer 2.10 William Hill
 
greeey 1,5K

greeey

Użytkownik
Osobiście nie ruszam tego finału bo tutaj może się zdarzyć dosłownie wszystko. Ale oglądając jednego jak i drugiego nie sposób się nie zgodzić że Roger jest w najlepszej formie od momentu kiedy to został zdetronizowany. To co ten facet robi na tym turnieju to jest po prostu piękna sprawa i życzę mu aby zwycięstwo dzisiaj należało do niego. Uważam że Federer ma szansę na szlema jak nigdy i uważam że dzisiaj zgarnie tytuł jeśli wszystko będzie funkcjonowało jak do tej pory. Fakt gry do wygranych 3 setów myślę że nie będzie miał większego znaczenia bo wydaje mi się że po prostu do 5 setówki dzisiaj nie dojdzie. Czysto sportowo to co prezentuje Roger i pod warunkiem że dzisiaj będzie kontynuował taką dyspozycję widzę wynik 3:0 lub 3:1 dla Szwajcara, dlaczego? A no dlatego że Djokovic gra swoje ale nie ma co się oszukiwać nie jest w formie życia, mimo iż obecny sezon można zapisać mu jako jeden z lepszych jak nie najlepszy w karierze o tyle moim zdaniem ja uważam że właśnie ten sezon jest jak na razie największą porażką dla Nole, dlaczego? A dlatego że nie sięgnął po swój 1 tytuł WS na kortach ziemnych a szanse i predyspozycje miał do tego ogromne. Jestem pewien że niewykorzystanie takiej szansy na pewno chodzi mu po głowie i jestem pewien że wszystkie zwycięstwa w tym roku w innych WS oddał by za ten jedyny triumf na kortach w Paryżu. Ewidentnie od tego czasu Novak spuścił z gazu i już nie gra tak kosmicznie jak to miało do momentu przegranego starcia w finale RG. Mimo iż następnie wygrał Wimbledon pokonując samego Rogera po bardzo zaciętym meczu, więc jeśli Roger był wtedy w stanie powalczyć z Serbem to teraz gdy jest o jeszcze o level lub dwa wyżej w swojej grze będzie w stanie nawiązać zwycięską walkę. A Novak powolutku prawie niezauważalnie ale jednak z formą spada w dół. I w moim odczuciu kiedy na finał Wimbledonu kursy były wystawione niemal identycznie to teraz gdy różnica w formie obu zawodników jest dużo bardziej wyraźna i mamy kursy na tym samym poziomie to wydaje mi się że kurs na Rogera to jest coś w stylu promocji. Zapytacie pewnie dlaczego w takim razie jeśli uważam że jest to promocja a ja z niej nie skorzystam? A dlatego tak jak nie kupuje się wszystkiego w sklepie co jest oznaczone promocją tak i tutaj. Życzę z całego serca wygranej Szwajcarowi, tej dawki radości której mu pewnie tak potrzeba, mimo iż jest to spełniony zawodnik ale na pewno przez okres czasu w którym nie wygrywał, brakuje mu uczucia i tych emocji związanych z wygrywaniem turniejów WS. Swoją drogą finały się ogląda a nie obstawia.
 
vasyl86 2,1K

vasyl86

Użytkownik
Djokovic - Federer ---- Federer @ 2,16 Pinnacle ⛔ Szkoda, szanse były, Djokovic zagrał najlepszy mecz na turnieju.
Obu tenisistów każdy zna dobrze, więc nie ma o czym pisać w tej kwestii. Djokovic w dobrej formie, wygrywa swoje mecze bez większych problemów. Czasem tracił seta, gdy przeciwnik miał okres lepszej gry, ale ostatecznie przechylał szalę na swoją korzyść. W półfinale dobił leżącego Cilica i bez problemu awansował do finału. Federer gra ostatnio bardzo dobrze, wygrywa wszystko po 3:0, nie traci sił na długie mecze z jakimiś Mayerami czy Darcisami tylko pewnie zmierza do finału z jak najmniejszymi stratami energii. Rok temu Roger grał przed US Open na turniejach w Toronto i Cincinnati, a teraz zdecydował się tylko na obronę tytułu w stanie Ohio. Jest świeższy niż rok temu, no i jego gra wygląda zdecydowanie lepiej. Myślę, że jest gotowy na finał nawet 5-setówkę, bo połfinał z Wawrinką to bardzo szybkie zwycięstwo Federera. Gdy serwis będzie funkcjonował i pozostanie ofensywnie usposobiony do końca meczu to ma duże szanse na wygraną. Pokonywał już Djokovica na hardzie w Dubaju i Cincinnati w tym roku, więc może wygrać po raz kolejny. Wierzę, że jest w stanie to zrobić i będę mu dzisiaj kibicował. Stawka jednak symboliczna, wolę skupić się na wspaniale zapowiadającym się finale.
 
paczek303 133

paczek303

Użytkownik
Djokovic - Federer u5.5 double faults @2.01 marathon
Typ czysto statystyczny, ze stawką nie ma co szaleć jednak myślę, że warty zagrania.
Ostatnie mecze Nole : Cilić(1DF), Lopez(0DF), Bautista(2DF), Sousa(2DF), Seppi(3DF), Haider-Maurer(2DF)
Ostatnie mecze Federera : Wawrinka(2DF), Gasguet(2DF), Isner(1DF), Kolba(4DF), Darcis(1DF), Mayer(5DF)
 
savi 52

savi

Użytkownik
Djokovic - Federer u5.5 double faults @2.01 marathon
Typ czysto statystyczny, ze stawką nie ma co szaleć jednak myślę, że warty zagrania.
Ostatnie mecze Nole : Cilić(1DF), Lopez(0DF), Bautista(2DF), Sousa(2DF), Seppi(3DF), Haider-Maurer(2DF)
Ostatnie mecze Federera : Wawrinka(2DF), Gasguet(2DF), Isner(1DF), Kolba(4DF), Darcis(1DF), Mayer(5DF)
Tyle tylko, że dzisiaj na kilometr śmierdzi pięciosetówką. Ferdek do tej pory wygrywał wszystkie mecze na czysto, Djoko stracił 2 sety. Poza tym zapewne będzie dużo &quot;stresowych&quot; momentów - to w końcu finał. Nie wiem czy typ ma sens, jak dla mnie nie bardzo.
 
conors 5,6K

conors

Użytkownik
Djokovic N. - Federer R.

Djokovic win@1,76✅✅✅
Djokovic 3:1@4,25✅✅✅
Djokovic N. przegra 1 set i wygra mecz@6
⛔⛔


Kolejny klasyk przed nami. Padło już wiele słów, przytoczone zostały dokładne analizy, statystyki itd.

Dorzucę coś od siebie „na chłopski rozum”. Stawiam na Serba, już tłumaczę dlaczego

Federer to mistrz ataku, szybkiego tempa gry. Sam kreuje wydarzenia na korcie, nie lubi czekać co zrobi rywal. Świetnie kryję kort, jest niezwykle skuteczny przy siatce. Wszytko pieknie, ale taka gra na TAK wymaga wielkiej pewności siebie i perfekcyjnego przygotowania. Wystarczy, że wydarzy się jakaś nieprzewidziana okoliczność i moim zdaniniem Federer tonie, bo nie ma wyjścia awaryjnego w grze z Djokovicem. To znaczy, jeżeli jego mega ofensywny tenis nie będzie mu przynosił punktów, w inny sposób z Serbem nie wygra. On to wie i od razu wrzuci najwyższy bieg. To takie tenisowe va banque. Oczywiście może zacząć z wysokiego C i w podskokach wygrać trzy pierwsze sety, ale to statystycznie rzecz ujmując jest mało prawdopodobne i bardzo ryzykowne. Silnik najlepiej pracuje gdy jest rozgrzany i dotarty, w innym przypadku może się zatrzeć...

Co może przeszkodzić Federerowi:

1. warunki atmosferyczne: w NYC jest deszczowu, już przesunięto godzinę rozpoczęcia meczu. Duża wilgotność powoduje, że piłki się stroszą i są wolniejsze. To preferuje Serba. Nie wiem jak z wiatrem, ale jak wieje, to Federer atakując zawsze ryzykuje więcej (ramy, ramy...) niż defensor Djokovic...

2. ewentulne przerwy w meczu – to też gorzej zniesie starszy Federer. On nie lubi zmian, musi się wyspać. Może będą kończyć w poniedziałek...

3. Długość i intensywność meczu: im dłużej pograją, tym wiecej błędów będzie popełniał Federer. Czysto statystyczna okoliczność. Nie można utrzymać wysokiego tempa gry i mega skuteczności przez 3 godziny meczu. To też okoliczność przemawiająca za Serbem.

4. Federer jest bardziej wrażliwy na sytuację na korcie. Djoko wie, że ma różne wyjścia awaryjne. Jest młodszy, silniejszy, świetnie w obronie i nawet jak przegra 1 seta, cały czas jest w grze. Federer, gdy mecz mu zacznie się wymykać z rąk, zacznie się denerwować, patrz: nie ma planu B. Ta presja też nie działa korzystnie na Federera. A presja jest też związana z wielką chęcia wygrania przez niego US Open (ostatnia sznasa???).

5. Federer wie, że musi ryzykować. Będzie szukał asów, linii, winnerów. To zagrywki związane z wielkim ryzykiem. Tenis Serba, te jego lifty z forhendu, mijanie przy siatce – to zagrania statystycznie rzecz ujmując pewniejsze. Mniej widowiskowe i czasami nudne (mówi się nawet o antytenisie Serba), ale bardzo skuteczne. Tu błędów jest mało.

Reasumując – Federer musiałby grać przez 2,5 godziny kosmiczny, bezbłędny tenis. To moim zdaniem jest mało prawdopodobne z powodów, które wyłuszczyłem powyżej. Wszystko, no może przesadzam, że wszystko w rękach, nogach i głowie Federera i to on sam przegra ten mecz.
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
R 136

rw

Użytkownik
Federer 2.15 Pinnacle
- 2,5 seta 6.26 Pinnacle


Sam H2H mówi nam, że jest bez znaczenia. Fakty są takie, że Joker w dyspozycji jak na niego jest dosyć średniej, nie gra tutaj nic nadzwyczajnego. W sumie nie pokonał nikogo znaczącego po za średniakami i to nie bez problemów. Co go wyróżnia to psychika zwycięzcy, wygląda jakby miał obsesje na punkcie wygrywania, nie ważne czy ma słabszy dzień itp. zawsze chce wygrać i jest pewny siebie to cecha największych sportowców.

Problem w tym, że na przeciwko stanie największy wirtuoz w historii tenisa i do tego w gazie. Roger miał zdecydowanie trudniejszą drabinkę, mimo to dosłownie wycierał przeciwnikami kort. Jest w formie bez dwóch zdań i w moim odczuciu jest zdecydowanym faworytem.

Finały toczą się różnie, ale większość przesłanek jest za Szwajcarem więc kurs pobieram. Szósty zmysł podpowiada, że i tym razem Fedex zamieni mopa na przeciwnika więc za drobne polecam -2,5 seta
 
ajax 2K

ajax

Forum VIP
Moim zdaniem porównywanie ich spotkań sprzed 3-5 lat mija się z celem. Roger jest tutaj naprawdę w gazie. Im dłuższy będzie mecz, tym więcej szans ma Djoko, ale nie wierzę też w to, że Federer wygra 3-0 z Novakiem. 4 sety w tym finale to moim zdaniem minimum. Oglądałem ich półfinały i trzeba przyznać, że rywali nie staneli na wysokości zadania. Mamy więc wymarzony finał i spodziewam się ogromnej walki. Przygotowałem sobie na ten finał 3 typy a reszta to już będzie granie live:

Powyżej 175.5 minut @ 1.88
Powyżej 39.5 gemów @ 1.60
Federer więcej asów @ 1.23
 
weedplaja 152

weedplaja

Użytkownik
Djokovic vs. Federer 2 2.21 @b365
Wszystko napisane i chyba nie ma co lac dalej wody. Po prostu napisze ze ten typ to value a do tego jeden z najlepszych turniej bezblednego Federera w tym roku.
Swietny turniej - zaskakujacy i przewidywalny turniej, jak do tej pory sie nie pomylilem i mam nadzieje ze zostanie tak do konca!
 
inkub1986. 343

inkub1986.

Użytkownik
Djokovic - Federer 1,78 ✅ [eurotip]
Roger to Roger tamto. Znowu jestem w niezwyklej formie, US Open taki fajny, mam sporo lat, ale nadal ogrywam czolowke. Kurs na mnie taki duzy... STOP. DJOKOVIC. STOP. Historia kolem sie toczy i zadna magia mnie nie przekona, by o niej nie pamietac, jesli chodzi o pojedynki tych dwoch panow. Federer lubi robic nadzieje na koncowe zwyciestwo, kto sledzi tenis, ten przyzna mi racje, a nadzieja matka, mateczka, matuchna ;)
 
arsenal789 346

arsenal789

Użytkownik
Tenis, ATP - SINGIEL: US Open (USA), twarda
Djokovic N. -Federer R. 13.09.2015 22:00
Typ: DW 0-3, Kurs: 6,30
Jestem ogromnie zdziwiony faworyzowaniem Djoko. Moim zdaniem zwycięsca tego meczu może być tylko jeden bo król jest tylko jeden WIELKI ROGER. Żałuję, że Bogdan Tomaszewski nie może dziś z nami podziwiać Rogera w finale US open. Ach ten głos Tmaszewskiego, ten podziw dla Federera ta wielka fascynacją jego grą....tego się nie zapomina. Stawiam dziś bardzo odwaznie na deklasacje PRZEBIJAKI (taaaaaak &quot;przebijaki&quot; bo na tym polega jego gra w kazdym starciu z Federerem) Nowaka. Wiem, że przesadzam ale nie mogę znieśc oglądać jak Djoko wygrywa tyle pojedynków. Ale dziś wielki Federer powstanie!!! Już widzę jutrzejsze zachwyty nad zwycięstwem. Wszyscy mówią, że Novak podchodził lekceważąco do niektórych pojedynków ale mnie to nie obchodzi bo dziś i tak polegnie. Szybkie argumenty: 1. Federer od 11 meczy nie stracił seta (a grał z Novakiem), 2. trzy tygodnie temu Federer-Djokovic 2-0, 3. Federer pokonał m. in. Marraya, Isnera, Gasqueta czy Warwinkę po 3-0 i 2-0. 4.To jest jego nawierzchnia. 5. To jest jego turniej. 6. Mam gdzieś co piszą o jego kondycji po nim nigdy nie widziałem zmęczenia a taki maraton który on rozegrał bez straty seta to kosmos nawet dla młodych zawodowców. 7. Djoko musi w końcu polec bo jest zbyt nadęty. 8. To jest jedna z ostatnich szans na tytuł (obym się mylił). 9. KAPITALNA forma, wychodzi mu wszystko serwis, bh, fh, nie uderza ramą( jak w p. finale)...Ja widzę to tak mam nadzieje, że moja fascynacja grą Rogera nie zamydliła mi oczy i Fedcio zniszy dziś Novaka.;)

heheheh
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom