>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Ustawa hazardowa/ prawo hazardowe cz. 2

Status
Zamknięty.
marian78 20

marian78

Użytkownik
bukmacher wystarczy, że napisze że polski język jest skierowany do Polaków korzystających z serwisu z zagranicy i tyle im w zupełności wystarczy
jedyne zastrzeżenie, to rejestracja Polaków z polskim adresem, ale chyba nie wolno wymagać od obywatela Europy, żeby miał podwójne obywatelstwo
 
S 0

sparrco

Użytkownik
Kolego, to ty nie pisz głupot, bo nie masz o sprawię zielonego pojęcia. ????Wytłumaczę ci to łopatologicznie jeszcze raz. Załóżmy, że UE orzeknie, że ustawa jest niezgodna z prawem wspólnotowym wówczas:
1. Grający uniknie odpowiedzialności karno-skarbowej z tytułu uczestnictwa w grze hazardowej.
ale równocześnie
2. Grający NIE uniknie odpowiedzialności podatkowej i karno-skarobwej iż nie zapłacił podatku od dochodów ze źródeł zagranicznych.

W obu tych sprawach mogą toczyć się oddzielne postępowania, niezależne od siebie. Skończyć się mogą wysoką grzywną a nawet więzieniem (3 lata).

Powołując się na kazus, że &quot;prawo nie działa wstecz&quot; nie za bardzo wiem co masz na myśli, bo ustawa hazardowa uznana za niezgodną, to tak jakby nigdy nie istniała. (w przeszłości też jej nie było). Z kolei obowiązek podatkowy jest od zawsze.

1) jeśli ETS orzeknie, że ustawa jest niezgodna z prawem unijnym, to albo będzie zniesiona albo znowelizowana - pożyjemy, zobaczymy
2) nawet jeśli ustawa hazardowa zostanie zniesiona (czyli tak, jakby jej nigdy nie było), to nadal będzie obowiązywał KKS, a w myśl art. 107 zagraniczne gry losowe i zakłady wzajemne były, są i nadal będą nielegalne!

Zatem jest dokładnie odwrotnie niż napisałeś. NIE unikniesz odpowiedzialności karno-skarbowej z tytułu uczestnictwa w grze hazardowej, a podatku od wygranej nie zapłacisz, bo od dochodów nielegalnych podatków nie ma :razz: ale jest kara:
podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych
albo karze pozbawienia wolności do lat 3,
albo obu tym karom łącznie.


Temat był wałkowany rok temu na 4 stronie tego tematu,
a ciągle powtarzacie jakieś brednie wyssane z palca. Jak tak można? ????
 
kha1 40

kha1

Użytkownik
1) jeśli ETS orzeknie, że ustawa jest niezgodna z prawem unijnym, to albo będzie zniesiona albo znowelizowana - pożyjemy, zobaczymy
Wiesz może coś więcej na temat owego orzeczenia? Bo ja pamiętam, jak w styczniu opublikowano wypowiedź jasno przedstawiającą niezgodności w polskiej ustawie - od tamtego czasu powinno się już podjąć jakieś konkretne kroki, tymczasem przez te trzy miesiące nie słyszałem o żadnej nowej decyzji.
 
kha1 40

kha1

Użytkownik
Na poprzedniej stronie było info &gt;&gt;LINK&lt;&lt;
Nic więcej na ten temat mi nie wiadomo. Czekamy na ogłoszenie wyroku ETS.
Ale chyba będzie dobrze :grin:
Racja, sorry. Dotarłem tam już po napisaniu posta.
W każdym razie mam tu nadzieję, że nie każą czekać na ogłoszenie decyzji następnych trzech miesięcy. Na dobrą sprawę, już minął tydzień.
No zobaczymy, oby nie wyszło tak, że nadal będziemy postrzegani jako przestępcy...
PS. Ciekawe czy Polski rząd już rozważył wszystkie następstwa...
 
P 10

petepistol

Użytkownik
1) jeśli ETS orzeknie, że ustawa jest niezgodna z prawem unijnym, to albo będzie zniesiona albo znowelizowana - pożyjemy, zobaczymy
2) nawet jeśli ustawa hazardowa zostanie zniesiona (czyli tak, jakby jej nigdy nie było), to nadal będzie obowiązywał KKS, a w myśl art. 107 zagraniczne gry losowe i zakłady wzajemne były, są i nadal będą nielegalne!
Zatem jest dokładnie odwrotnie niż napisałeś. NIE unikniesz odpowiedzialności karno-skarbowej z tytułu uczestnictwa w grze hazardowej, a podatku od wygranej nie zapłacisz, bo od dochodów nielegalnych podatków nie ma :razz: ale jest kara:
podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych
albo karze pozbawienia wolności do lat 3,
albo obu tym karom łącznie.

Temat był wałkowany rok temu na 4 stronie tego tematu,
a ciągle powtarzacie jakieś brednie wyssane z palca. Jak tak można? ????
W związku jaki werdykt Trybunału będzie dla nas w pełni satysfakcjonujący? Nie będzie ustawy zabraniającej grę, ale w kks będzie to figurowało jako coś zakazanego?
 
S 0

sparrco

Użytkownik
PS. Ciekawe czy Polski rząd już rozważył wszystkie następstwa...
Polski rząd nigdy nie rozważa żadnych następstw - albo dba o własną dupę, albo po prostu ratuje ją z kłopotów. No...albo dba o dupy z zagranicy i spełnia ich zachcianki :? &quot;Kowalski&quot; jest na trzecim planie. Po przeszło 4 latach tylko skończeni głupcy mają jeszcze jakieś złudzenia.

No zobaczymy, oby nie wyszło tak, że nadal będziemy postrzegani jako przestępcy...
Nadal będziemy ---&gt; art. 107 k.k.s.

W związku jaki werdykt Trybunału będzie dla nas w pełni satysfakcjonujący? Nie będzie ustawy zabraniającej grę, ale w kks będzie to figurowało jako coś zakazanego?
Będzie ustawa zabraniająca grę = KKS.

Najbardziej satysfakcjonującym wyrokiem będzie taki, wskutek którego banda Partaczy i Oszustów wycofa ustawę hazardową w całości. Jednak wówczas i tak będzie funkcjonował KKS razem z art. 107 (treść przytoczyłem &gt;&gt;TUTAJ&lt;&lt;), który penalizuje uczestnictwo w zagranicznej grze losowej lub zagranicznym zakładzie wzajemnym.

Różnica polega na tym, że art. 107 k.k.s jest artykułem całkowicie martwym, gdyż nie ma żadnych narzędzi prawnych, aby go egzekwować. Dopiero ustawa hazardowa dała Partaczom i Oszustom takie narzędzia.
 
S 0

sparrco

Użytkownik
dzieki za odpowiedz sparrco. jak myslisz, kiedy mozna oczekiwac jakiejs decyzji ze strony ETS ws naszej ustawy?
Nie mam pojęcia ;) Mam nadzieję, że to kwestia kilku tygodni.

Nie mniej jednak, najbezpieczniej w tej chwili jest grać przez pre-paid (VPN wg mojej wiedzy nie jest w 100 % pewny) (ale też zdaje sobie sprawę, że można namierzyć komórę przez BTS z dokładnością do **jednego lub kilku sąsiednich budynków**) i wypłacać kasiorę na konto bankowe poza UE w państwie, które nie ma podpisanej umowy z PL o wymianie informacji podatkowych. Co też osobiście czynię :cool:
 
kha1 40

kha1

Użytkownik
Nadal będziemy ---&gt; art. 107 k.k.s.
Ale wg tego co piszesz, nie zmieni się absolutnie nic. Co prawda ten organ dający im realną władzę w egzekwowaniu swoich &quot;racji&quot; zniknie, ale nadal będziemy przestępcami.
A to chyba nie w tym kierunku powinna pójść decyzja UE. Robiąc taki krok, o jakim tu rozmawiamy zakończą jedną sprawę, ale w żadnym wypadku nie rozwiążą problemu.
Oby tylko mieli to na względzie, bo inaczej to straszna kapota...
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
Mógłbyś polecić jakieś?
Sprawdź listę krajów należących do OECD.
Nie ma tam tych krajów, o które zapytałeś.
Oczywiście to tylko uogólnienie bo obecny reżim sprawujący władzę w Polsce biega po Świecie i próbuje zmieniać umowy z krajami spoza OECD.
Musisz przy tym mieć świadomość, że jako obywatelowi RP prawdopodobnie nie wolno Ci mieć za Kontrahentów podmiotów spoza OECD.
 
dlord 5

dlord

Użytkownik
Jakiś czas temu grałem w bukmacherkę, a teraz ja to jest z grą?
Jest czego się obawiać za małe kwoty (zamierzam wpłacić sobie dzisiaj na początek z 50zł).
I jak to jest z tymi STSami itd. internetowymi, czy ci co grali wcześniej &quot;mniej legalnie&quot; i teraz zaczną grać w te STSy internetowe to nie będą bardziej prześwietlani i mogą poczuć się niebezpieczni?
 
P 0

pefkohori

Użytkownik
Trzeba rozroznic 2 sprawy :

- to wszystko co pisza Ci ktorzy tutaj notorycznie strasza jest prawda i gra jest nielegalna i podlega takiej i takiej karze

- ale to wszystko istnieje tylko i wylacznie w teorii :razz:

Jak ktos pisze ze chce wplacic 50zl do STS a wczesniej gral w necie to mysle ze to taki rodzaj zartu ... bo nie wierze ze ktos sie powaznie boi ???

Jak to mawia moich dwoch znajomych ktorzy graja nie dla rekreacji - zaczna sie bac jak chociaz organy scigania beda lapac 0,01% czyli slownie jeden promil grajacych :razz:

aha i obaj wyplacaja normalnie na konto bankowe zeby bylo smieszniej wiec nie wiem jaki jest sens az takiego lamentu zeby wyplacac najlepiej w Somalii gdzie wodz szczepu ukryje nasza wygrana po palma daktylowa a my raz w miesiacu bedziemy tam jezdzic po odbior :grin:

na koniec proponuje troche zdrowego rozsadku ...
 
S 0

scoobydoo

Użytkownik
Macie 100% pewności, że wyrok ETS będzie dotyczył zakładów wzajemnych i ich legalności w naszym kraju? Bo z tego co tu piszą wynika, że chodzi jedynie o maszyny...
Jaki będzie wyrok w sprawie ustawy o hazardzie w ETS
Restauracja &quot;Pędzący Królik&quot; to symbol afery hazardowej. Co będzie po wyroku ETS czy będą reperkusje ekonomiczne i polityczne?
Wyrok ETS w późniejszym terminie
Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej podczas rozprawy w dniu 22.03.2012 roku wysłuchał ustnych wypowiedzi stron toczącego się postępowania, po czym zdecydował odroczyć termin publikacji wyroku, precyzując, iż dokładna data zostanie przekazana w korespondencji pisemnej. Chodzi o skargę na polską ustawę hazardową jaką złożyła do ETS - Izba Producentów Gier i Urządzeń.

Wszyscy uczestniczący pozostali przy swoich stanowiskach, a zatem – co należy podkreślić – Komisja Europejska wypowiedziała się wyraźnie wspierając twierdzenia spółek branży hazardowej, a zdecydowanie przeciwko poglądom rządu polskiego. Obecnie pozostaje więc oczekiwanie na ustalenie terminu publikacji wyroku, oraz – rzecz jasna – przede wszystkim na sam wyrok ETSu.

Kejow
Ps. Trochę śledzę przepisy podatkowe na tym rynku podatku akcyzowego od gier POG.
Oj będzie sie działo ....
 
samin1 524

samin1

Użytkownik
hm... w sumie to może mieć się nijak do ustawy hazardowej jednakże to jest bardzo duże zagrożenie

http://banki.wp.pl/kat,6599,title,Zagrozone-konta-bankowe-Polakow,wid,14441973,wiadomosc.html

zauważcie że właśnie tego był brak organom ścigania... jeżeli będą mieli nieograniczony dostęp do tego co robisz na koncie .....to zatrudnią rzeszę hipków którzy zaczną sprawdzać skąd wpadają pieniądze i tak po sznurku dojdą do tego skąd masz pieniądze...

Ten kraj staje na ch****........ Kto w ogóle myśli o czymś takim, za to powinien być Trybunał Stanu.

człowiekowi ręcę opadają.... Taki mało off z ciekawą informacją rozszerzoną dla tych którzy chcą doczytać co robi nasz rząd...

Nadmieniam że to tylko PROJEKT.........
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom