>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Wybory prezydenckie w Polsce (2015)

Q 455

qwertyuiop

Użytkownik
tak myślę, bo 26% na komora to 800 tys. więc na wyborcach kukiza duda zyska ok 700 tys czyli mniej niż jest np członków opzz,
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
Myślę, że nie doceniacie niechęci Polaków do Pis-u. W każdym innym przypadku zdecydowana większość głosów Kukiza, Korwina, Brauna itd. przeszła by na stronę kontrkandydata Komorowskiego. Teraz nie jestem tego pewien. Wiele osób głosowało na Kukiza by pokazać niechęć do obecnej polityki ale przy wyborze Komorowski-Duda albo nie pójdą na wybory albo górą będzie nienawiść do Macierewicza i Kaczyńskiego. Oczywiście większość wybierze Dudę ale wątpię czy dużo więcej niż połowa a tyle potrzebuje by wygrać. IMO Duda ma pewne 45% ale żeby wygrać musi jeszcze przekonać te kilka procent a po I turze nie robi nic aby to zrobić. Debatę obiektywnie przegrał, bo był pasywny a nie potrafił kontrować prezydenta liczbami i konkretami. Miał to być jego wielki atut, a wyszło słabo. Dodatkowo dochodzi niesamowita mobilizacja świty rządzącej. Te wszystkie nieczyste zagrywki tvp, tvn itd. Jest to zatrważające ale mobilizacja przeciwko PIS jest olbrzymia i będzie się tylko powiększać.
Kursy na Dudę rosną prawidłowo. Jak jutro nie zdominuje Brąka , to można pobierać wygraną Komorowskiego nawet po kursie &lt; 2,00, bo wybory będą formalnością...
 
D 23

dybu

Użytkownik
A nie macie przypadkiem tak jak ja, gdy patrzę na tego Dudę to widzę Kaczora i cały ten team. Ponadto ja nie mogę słuchać tych głupot które on mówi. Nie dość że bez sensu powtarza puste, oklepane frazesy dla mas, to jeszcze to wszystko jest takie sztuczne, takie czytane z kartki... Według mnie te 20% Kukiza nie zagłosuje na Dudę. Obaj nie zmienią nic w Polsce, ponieważ prawda jest taka, że prezydent nic nie może ale przynajmniej u Komorowskiego wiadomo, że nie będzie wstydu i szarpaniny jaka była w 2007.

Taka moja opinia, Duda wg mnie jest niewybieralny.????
 
Q 455

qwertyuiop

Użytkownik
Dybus, mówimy o zakładach bukmacherskich, na kogo lepiej postawić, a nie o tym kto bedzie lepszym prezydentem. ja jestem za dudą, ale stawiam na Komorowskiego
bo cud się nie zdarzy, duda przegra debatę z kretesem, będzie agresywny a komor pewny siebie, potem będzie piątek i znowu na tvp trudne tematy dla dudy, in vitro, blokowanie etatu, mąż Blidy, potem sobota, cisza wyborcza i podprogowa propaganda, życzę wygranej Dudzie ale tu chodzi o pieniądze, wygra Gajowy
 
zksstal 5,4K

zksstal

Użytkownik
Myślę, że nie doceniacie niechęci Polaków do Pis-u.
A ja uważam że już na mało kogo działa straszenie PIS-em, bo ludzie widzą co PO zrobiło przez te 7 lat z Polską i w związku z tym ogólnym niezadowoleniem raczej nie będą głosować na BK.
Trzeba mieć na uwadze że to Duda startuje ze 150k więcej głosów i te procenty od Kukiza tylko mogą powiększyć przewagę. Nie patrzcie na sondaże, bo są one maksymalnie manipulowane przez te całe agencje. To samo było przed 1. turą: jak to możliwe że jeszcze 2 dni przed wyborami według wszystkich sondaży BK miał około 40% poparcia a wyszło że otrzymał niecałe 34%? Błąd statystyczny na poziomie 6%?
 
Z 47

ziz99

Użytkownik
Kolego Adamo80, ponad 2 mln ludzi to np. 2/3 elektoratu Kukiza, co nie jest bez znaczenia na typy/prognozowanie, ale niech Ci będzie - &quot;Ordnung muss sein&quot;.

Zrobiłem małą symulację na podstawie wyników sondażowych i I tury wyborów (http://ewybory.eu/wybory-prezydenckie-2015/sondaze-prezydenckie/).

Wychodzi na to, że średnia z ostatnich 5-u sondaży przed I turą była w stosunku do wyników PKW:

- dla Komorowskiego zawyżona o ~20%
- dla Dudy zaniżona o ~ 13%

Jeżeli by zatem przyjąć podobne &quot;skrzywienie&quot; prognoz, uwzględniając w/w różnice, to mamy na dziś:

- Duda ~58%
- Komorowski ~40%

Biorąc pod uwagę prognozowany przepływ elektoratu http://www.se.pl/wiadomosci/polityka/sondaz-super-expressu-wyborcy-kukiza-zagosuja-na-dude_604832.html, powyższa (na pewno ułomna) kalkulacja nie musi być aż tak chybiona.

Marcin Palade http://palade.pl/, który na bieżąco analizuje dane, daje na dziś 52-48 na Dudę.

Jutro debata już z mniejszą widownią niż w TVP, ale nie bez znaczenia. Duda nie będzie miał spacerku, jest w sytuacji jakby grał &quot;na wyjeździe. Tyle, że tym razem podobno przygotowuje go do niej dr Marek Kochan http://300polityka.pl/live/2015/05/20/#post-126841. Prawdopodobnie może być jutro ostro, podobnie jak było przed pierwszą turą w TVN24 (Duda - MO, JP, BR).

Kto wie czy w piątek nie będzie jakiejś akcji z Kukizem, a to nie jest bez znaczenia.

Reasumując, sądzę, że większość jest już zdecydowana na kogo zagłosuje, a zostają niewielkie grupy, głównie takich, którzy zastanawiają się czy iść, czy olać wybory.
 
loki1988 13

loki1988

Użytkownik
A jak to było jak pytali Dudę o invitro, nic nie mówił czekał na prezesa aż mu instrukcje podeśle...:grin:
Tez mam takie zdanie! Duda plastik twór Jarka! Komorowski (bez jaj politycznych ????

i cytat z wiedzmina&quot; jeśli mam wybierać między złem a złem,to wolę nie wybierać w cale!
 
xavy 386

xavy

Użytkownik
A jak to było jak pytali Dudę o invitro, nic nie mówił czekał na prezesa aż mu instrukcje podeśle...

In Vitro... Taaak, to zdecydowanie największy obecnie problem naszego kraju...

To ja tylko w ramach przypomnienia:

PiS w czasie swoich rządów ---&gt; obniżanie podatków
PO w czasie swoich rządów ---&gt; podwyższanie podatków.
 
aislinnek 202

aislinnek

Użytkownik
A jak to było jak pytali Dudę o invitro, nic nie mówił czekał na prezesa aż mu instrukcje podeśle...:grin:
Mowa jest srebrem a milczenie złotem. Mówi Ci coś takie powiedzonko? Bronek skompromitował się mówiąc tyle razy, że ???? ... Duda chociażby chciał to akurat tej statystyki do 24 maja nie nadrobi. A w każdym razie będzie mu bardzo ciężko. Biorąc po bukmachersku kurs w granicach @50

To ja Cie może zapytam, nie wiem o kwestie ostatnich zmian w ustawie o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, albo ustawę o zmianie niektórych ustaw w związku ze wzmocnieniem narzędzi ochrony krajobrazu. Mogę też o nie zapytać obu prezydentów i też każdy będzie musiał czekać na opinię swojego - jeden prezesa, a drugi oficera prowadzącego. I nie są to mniej palące problemy niż in vitro if you know what i mean.
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
@ Adamo80
Akurat ładna pogoda niekoniecznie musi się przełożyć na wysoką frekwencję, piwko i chipsy można kupić w małych sklepikach i na stacjach benzynowych, a potem ruszyć na majówkę i nici z wysokiej frekwencji.
Owszem, nie musi, ale może... Natomiast zła pogoda np ulewy i zimno na pewno by zatrzymało wielu w domach. Zastanawiam się tylko jak podziałają na frekwencję te zielone świątki czyli zamknięte markety. Z 1 strony spacerki i przy okazji do OKW, z 2 ktoś mógł chcieć połączyć zakupy i głosowanie, ale raczej to 1 bo większość OKW jest w szkołach, a nie sklepach.
Co do wyboru kto wygra to jest to 50/50 i value jest na Komorowskiego, dlatego tak zagrałem. W każdym razie jeżeli ktokolwiek wygra może być o włos np o 1000 głosów. Pamiętajmy też, że I turę tak niby medialnie wygrał Duda, ale przecież to już wtedy był 1%. Dużo zależy od wyborców Kukiza i powiedzmy JKM (choć akurat ja głosowałem na JKM w I turze, a teraz głosuję na Komora), ale tu może być mimo wszystko różnie natomiast wszyscy co nie poszli na Komora w I turze + całe SLD i cały PSL zagłosuje na Komora, nie wspominając o Palikocie, a PSL w samorządowych miał świetny wynik. Chłopiec z gitarą czyli Jarubas to był śmiech więc albo w ogóle nie poszli, albo głosowali na Dudę, to samo na Ogórek. No ale to są tylko i wyłącznie spekulacje i założenia, a wybory zweryfikują. Na pewno Duda prowadzi swoją kampanię w II turze gorzej tzn bez zmian do I, natomiast Komorowski wziął się do pracy i można się śmiać, ale on przez te 3 tygodnie już zrealizował główne założenie Kukiza czyli referendum w sprawie JOWów, dzisiaj emerytury po 40 latach pracy (czyli główny postulat związków i PiSu), do tego świetnie wypadł w debacie, był u Wojewódzkiego, który też go poparł. Akurat Cejrowski i tak był uwielbiany przez środowiska prawicowe więc ten jego spot nic nie dał w sensie nowych wyborców bo Cejrowskiego szanują w sensie politycznym tylko prawicowcy. No i sondaż dla TVN gdzie prowadzi Komorowski. Sondaż oczywiście może nie doszacowywać Dudę, zresztą wcale nie z powodu manipulacji co się zarzuca TVN tylko z powodu nie właściwej metodologii, ale załóżmy, że to nie doszacowanie jest na poziomie 5% to i tak by Duda miał 3% więcej, więc to błąd statystyczny.
Prawda jest taka, że kompletnie nie wiadomo kto wygra, a o zwycięstwie zadecyduje bardzo niewielka ilość głosów.
 
U 0

Usunięty użytkownik 126432

Gość
Chciałbym zauważyć, że sondaże ograniczają się do celebrytów, widzów tvnów etc.
Wyborcy Kukiza głosują w 74% na Dudę.
Wczorajszy występ u Wojewódzkiego to akt desperacji Bronisława Komorowskiego.
Uważam, że stracił kolejnych wyborców wybierając taką metodę kampanii.
Debata bardzo arogancka, brak klasy, pana Komorowskiego który promuje hasło &quot;Zgoda buduje&quot;.
A tutaj film dla tych zagubionych forumowiczów:
https://www.facebook.com/Wojciech.Cejrowski/videos/941774005867492/
Zagłosuję na Dudę, zagram na Dudę - bo wygra, proste.
Dla mnie osobiście 1.65 na Dudę w totolotku to promocja.
Duda +52% również ????
Jeśli posiada ktoś większy kurs na Andrzeja Dudę proszę o info.
 
M 0

model36

Użytkownik
To ja tylko w ramach przypomnienia:
PiS w czasie swoich rządów ---&gt; obniżanie podatków
PO w czasie swoich rządów ---&gt; podwyższanie podatków.
A słyszałeś może w mowie końcowej w debacie w TVP jak mówił Duda o wprowadzeniu jakiegoś podatku od aktywów bankowych? Już się zaczyna szukanie $$$ na tą obiecanki wyborcze?
 
lbs06 47

lbs06

Użytkownik
Ja bym tu zauważył fakt, że Komor panikuje od ogłoszenia wyników I tury. Zmienia stanowiska z dnia na dzień, obiecuje rzeczy których się wypierał wcześniej, korzysta z suflerki w otoczeniu mediów, pcha się w miejsce, w których nie może sobie poradzić. To wszystko nosi znamiona aktu desperacji wg. mnie świadczące o tym, że w sztabie mają świadomość sporej straty i nowe działania prowadzone są pod myśl, że i tak nie ma nic do stracenia.
Prawdopodobnie odmówi debaty u Kukiza co jakiś procent niezdecydowanych przekaże Dudzie a sam fakt tych wahań na pewno już kilku przekonał.
Kukiz także oświadczył na antenie, że na pewno nie poprze Komora co wielu odczyta jednoznacznie.
Jak dla mnie wspomniany akt desperacji i niezgadzanie się na debatę pod Kukizem myślę może skutkować kilkoma procentami na PISiora. I jakaś większa procentowo wygrana Dudy może mieć miejsce.
 
F 72

filip11

Użytkownik
Problem, w tym, że nie masz żadnych polskich sklepów, nawet biedronka nie jest Polska, nie wiem czy czasem tylko żabka i osiedlowe nie są zagraniczne.
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
Akurat opodatkowanie tych wszystkich zagranicznych banków i sklepów to bardzo dobry pomysł. Wzmocni polską bankowość i polskie sklepy.
Nie chcę robić koło tyłka panu Dudzie, &quot;mój&quot; kandydat nie przeszedł do II tury, głosował będę na pana Dudę ergo przeciw obecnemu Prezydentowi ale podobne myślenie to katastrofa.
Obciążenie podatkowe nałożone na banki wzmocni akurat polską bankowość? Obciążenie, jak termin wskazuje, obciąży banki. I zgadnij, na kogo banki przerzucą to obciążenie?

I jeszcze jedno: jaką &quot;polską bankowość&quot;? Nawet PKO BP, w którym nie chcę trzymać swoich pieniędzy, a który ponoć kontrolowany jest przez Skarb Państwa, wiesz może w jakim procencie? W takim: 31,39.
Pozostałe akcje posiada ING, AVIVA i pozostali akcjonariusze instytucjonalni oraz indywidualni.
 
diegoforlan1 1,3K

diegoforlan1

Użytkownik
Wyborcy Kukiza głosują w 74% na Dudę.
Tylko 74% a nie 92%? ????????????????????????????????????????????????????
Ludzie Kochani, skąd bierzecie takie dane? Spytaliście wszystkich wyborców Kukiza na kogo oddadzą głos w drugiej turze i stąd ten procent się wziął?
 
diegoforlan1 1,3K

diegoforlan1

Użytkownik
Akurat opodatkowanie tych wszystkich zagranicznych banków i sklepów to bardzo dobry pomysł. Wzmocni polską bankowość i polskie sklepy.
Nie opodatkują a dlaczego? Sieci będą mogły się wycofać a mają ciekawą kartę przetargową.Zatrudniają wielu ludzi w Polsce, więc mogą zagrać ostro i powiedzieć &quot;chcecie nas opodatkować to wycofujemy swoje sklepy z waszego terytorium i nie będziecie mieli czego jeść + wielu ludzi straci pracę&quot; I jak myślisz opodatkują czy nie? ???? Więcej atutów w rękawie mają sieci zagraniczne niż politycy czy rząd. Skoro prawodawstwa nie było wcześniej tak jak np. w Norwegii czy innych państwach gdzie nie ma lub jest ograniczona ilość sieci handlowych zaa granicy to nic teraz z tym się nie zrobi skoro sieci zagraniczne stanowią prawie 100% w Polsce. ????
E: Poza tym pracujesz i rząd chce byś płacił większe podatki i co robisz w takim przypadku? Będziesz płacił, bo zwiększy to przypływy do budżetu czy uciekniesz do pracy za granicę? Opodatkowanie tych sieci jest mało realne, bo rząd nie ma wobec nich kontrargumentu a nawet jakby te sklepy zagraniczne płaciły ten podatek nie oznacza to, że uzyskane z niego środki będą mądrze wydatkowane na sprawy ważne.
 
Do góry Bottom