>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Zimowe Igrzyska Olimpijskie Soczi 2014 - Biegi narciarskie

maniek81 327,5K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
Jest gdzies ze Justysia nie bedzie na podium po jakims ladnym kursie ?
W unibecie jest Kalla przeciwko Justynie po 1.95, ale tego bym raczej nie grał. Kusi mnie za to inny typ, który byłby małą sensacją, aczkolwiek całkiem prawdopodobny ????
 
rogerfede93 30,1K

rogerfede93

Użytkownik
Zagram na zwycięstwo Justyny. Kursy tak poszły w górę,że szkoda nie zagrać chociażby za 100zł. Stopa jak stopa,ale po środkach przeciwbólowych aż tak bardzo nie będzie przeszkadzać. Dobrze wie,że to może być jej ostatnia szansa na olimpijski medal. Oczywiście Marit jest w bardzo dobrej formie,ale potencjał Kowalczyk jest ogromny. Czuję,że jutro może pobiec na 200%. Może jej to nie dać złota. Na pewno jednak bym nie grał przeciwko naszej w parach z Kalla,Johaug itp. Myślę,że srebro przynajmniej zdobędzie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
3.5 na wygraną Kowalczyk to sporo i nie jest powiedziane, że nie da rady z ochwatem wygrać ;p Skoro w łączonym nie traciła w klasyku, to znaczy, ze nie jest tragicznie. Sporą rolę odegra oczywiście smarowanie, bo w końcu pogoda w Sochi zaczęła szaleć.
Kluczowe będzie jutro rozłożenie sił, bo ponoć końcówka ciężka, a to Justyna robi zwykle lepiej od Kalli, a przede wszystkim Johaug.
Zostaje Marit, która zwykle się mocno motywuje, gdy na trasie może walczyć z JK.
Będzie na sekundy, jak w Oslo
 
ogarnijsie 279

ogarnijsie

Użytkownik
3.5 na wygraną Kowalczyk to sporo i nie jest powiedziane, że nie da rady z ochwatem wygrać ;p Skoro w łączonym nie traciła w klasyku, to znaczy, ze nie jest tragicznie. Sporą rolę odegra oczywiście smarowanie, bo w końcu pogoda w Sochi zaczęła szaleć.
Kluczowe będzie jutro rozłożenie sił, bo ponoć końcówka ciężka, a to Justyna robi zwykle lepiej od Kalli, a przede wszystkim Johaug.
Zostaje Marit, która zwykle się mocno motywuje, gdy na trasie może walczyć z JK.
Będzie na sekundy, jak w Oslo
Akurat nawiązywanie do łączonego w kontekście klasyka mija się z celem. Sama Justyna mówiła przed tamtym biegiem, że część klasyczna jest łatwa i prawdopodobnie przed zmianą wjadą dużą grupą. Tam po prostu nie było za bardzo jak uciec.
Warunki ciężkie, choć znowu nawiązując do słów Justyny - gorzej byłoby gdyby coś zaczęło padać. Warunki będą dla wszystkich równe, a akurat największą ekipę i pewnie jedną z lepszych (jak nie najlepszą) mają Norweżki.
Ja osobiście zwracałem na Marit dużą uwagę w łączonym. I przez cały ten bieg, szczególnie finisz miałem wrażenie, że ona ma wszystko pod kontrolą. Sprint był dziwny, tu medalu nie zdobyła - paradoksalnie tracąc szansę na 6 medali (a nawet 6 złotych, gdzie balonik podpompowały media) mogło ujść z niej trochę ciśnienia.
Tu w tym biegu gdzie ona sama mówiła, że na niego bardzo liczy, bardzo się nastawia - uderzam w:
Zwycięzca - Marit Bjoergen @ 1.53 w tym momencie Pinnacle ⛔⛔⛔
edit: To był POGROM. Mocno przeceniłem Marit i jej psychikę...
Gratulacje Justyna!
 
maniek81 327,5K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
Therese Johaug - Charlotte Kalla [2] 2.85 Betsson ✅
Typ dość zaskakujący zapewne, ale jak dla mnie z szansą powodzenia. Dlaczego tak? A no dlatego, że Szwedka bardzo, ale to bardzo poprawiła styl klasyczny. Z kolei Therese znacznie lepiej spisuje się biegając łyżwą. W tym sezonie już raz Szwedka była lepsza, na początku sezonu w Lillehammer, gdzie przegrała tylko z Justyną. Owszem Norweżki wtedy nie były w najwyższej formie, ale pokazuje to jak bardzo Charlotte poprawiła styl klasyczny. W Toblach była trzecia, niespełna 7 sekund za Johaug. Jutro z pewnością powalczy. Co do Johaug, to owszem liderka PŚ, ale w jakich okolicznościach? Główne rywalki: Charlotte, Marit i Justyna odpuściły TdS. Mimo zwycięstwa w cyklu TdS Therese nie zachwyciła, dopiero na ostatnim etapie wręcz stworzonym pokazała swoją wyższość. W Sochi póki co Norweżka nie zachwyciła, w biegu łączonym bez medalu. Dzisiaj z pewnością będzie ciążyła na niej duża presja, bo jeśli nie stanie na podium, to pozostanie tylko jedna szansa na medal indywidualnie. Do tego dochodzą ciężkie warunki, gdzie różnie może być ze smarowaniem. Ponadto Therese nie jest tą zawodniczką w poprzedniego sezonu, gdzie walka o najwyższe lokaty przychodziła jej znacznie łatwiej. Mając na uwadze wszystkie powyższe względy w parze z Charlotte, stawiam na Szwedkę!!!
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
valderrama 145

valderrama

Użytkownik
K. Niskanen/A. Kylloenen 1 1,57 bwin✅

Kertu najrówniejsza z Finek 6 we Włoszech na olimpiadzie w łączonym 7 po klasyku (szybsza od rywalki o 13 sek). Na mecie choć druga część łyżwą rożnica wyniosła 1min 45 sek co moim zdaniem świadczy także o wytrzymałości
 
rogerfede93 30,1K

rogerfede93

Użytkownik
Hannes Dotzler vs Tim Tscharnke 11/26
Hannes Dotzler
1,35 Bet365

Dotzler to aktualnie najlepszy niemiecki biegacz w stylu klasycznym. Całe sezon biega na równym,dobrym poziomie. 2 w Lanzerheide,6 w
Val di Fiemme oraz 5 w Szklarskiej Porębie. W Toblach tuż przed igrzyskami o ponad minutę lepszy od rywala.Tscharnke jednak bardziej woli sprinty. Jest to dosyć uniwersalny biegacz,ale z większym naciskiem na biegi sprinterskie. 15km to ciut za dużo i praktycznie zawsze końcówka w jego wykonaniu jest bardzo słaba. Polecam i sam gram pod limit. Spokojna i przynajmniej 20sekundowa wygrana faworyta. Inaczej być nie może.
Dario Cologna vs Alexey Poltoranin 1/9
Dario Cologna
2,10 Bet365

Dario przygotował się do igrzysk rewelacyjnie. Potwierdził to złotem w skiathlonie,a wcześniej na 15km klasykiem w Toblach,gdzie zajął 2 miejsce i przegral tylko z Legkovem,któremu wyszedl bieg sezonu. W tych zawodach wyprzedził Poltoranina o minutę z groszami. Kazach to oczywiście ścisła czołówka w klasyku. Jednak woli on biegi masowe gdzie może wykorzystać pracę innych i powalczyć na ostatnich metrach. Zauważyłem,że w biegach indywidualnych strasznie się męczy i jego bieg nie wygląda najlepiej. Na tej olimpiadzie coś mi się wydaje,że forma też optymalna nie jest. Cologna jest na fali i w trudnych warunkach powinien poradzić sobie lepiej niż jego rywal.
 
Otrzymane punkty reputacji: +15
D 0

dawidex44

Użytkownik
Bieg kobiet 30 km ze startu wspólnego
Typ: Justyna Kowalczyk
Kurs: 12
Bukmacher: Expekt
Skoro dziś się udało, to może uda się też obronić złote z Vancouver? Kurs bardzo atrakcyjny :-D
 
rogerfede93 30,1K

rogerfede93

Użytkownik
Bieg kobiet 30 km ze startu wspólnego
Typ: Justyna Kowalczyk
Kurs: 12 zł
Bukmacher: Expekt

Skoro dziś się udało, to może uda się też obronić złote z Vancouver? Kurs bardzo atrakcyjny :-D
Nie uda się. Bieg w Vancouver na 30km odbywał się klasykiem. Tutaj będzie łyżwą,którą Justyna biega w tym sezonie dużo gorzej niż Kalla,Johaug czy Bjoergen. O medal będzie bardzo bardzo ciężko. Nawet nie wiadomo czy wystartuje. Nie warto.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
Dużo zależy od pogody, jak będzie podobna do dzisiejszej, to mogą się dziać cuda - łatwiej o odwodnienie, a bieganie po pętli z każdym kołem będzie coraz cięższe. No i bardzo możliwe są częstsze pit-stopy i warto w tym kontekście przypomnieć wygraną Majdic na 30 km w Trondheim.
Jakieś tam szanse są na medal, ale bez przesady.
Jeśli nie będzie ochłodzenia, to Johaug moją faworytką, ma po prostu najlepsze akumulatorki ;]
Jutro buki wysoko cenią Olssona, a on przecież od dawna nie startował. Wydaje mi się, że można spróbować przeciw niemu na Dario.
Ja również niespecjalnie wierzę w Połtaranina, wydaje mi się, że jemu bardziej odpowiadają łatwiejsze trasy, a Sundby przez cały sezon nie schodzi poniżej czołówki.
Sundby - Połtaranin 1 2.4 maraton ⛔ ????
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Dario Cologna - Martin Johnsrud Sundby 1 @ 1,60 Expekt ✅
Jak już wspomniał kolega wyżej Darek przygotował fantastyczną formę na IO. Cały sezon leczył kontuzję stawu skokowego a teraz zachwyca wszystkich. W biegu łączonym wyglądał bardzo dobrze i bieg klasykiem napawał optymizmem. Wiemy że tamta trasa była lajtowa a to co jutro będzie jest o wiele bardziej wymagające a to sprzyja Szwajcarowi. W ostatnim biegu klasykiem w Toblach Kolonia dołożył Sundbiemu prawie minutę, jutro liczę na powtórkę. Norweg jest w czołówce w tym stylu jednak to nie jest zawodnik na pojechanie po medal klasykiem. A Darek jak najbardziej.

Johan Olsson - Dario Cologna 2 @ 1,60 Expekt
✅
Olsson wysoko oceniany ale dobry wynik osiągnął dawno temu w Lillehammer, ostatnio w klasykach nie startował. Darek jutro wygra więc ;)
A ja wierzę w Alexa Poltoranina :cool:

DAREK KOLONIA KING! :cool:
 
Otrzymane punkty reputacji: +18
maniek81 327,5K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
Best finishing position Sweden (J.Ollson, M.Hellner, D.Richardsson, L.Nelson) - typ: M.Hellner 3.50 Unibet ⛔ Markusa zbyt wiele kosztował jednak sprint, dzisiaj wogóle nie powalczył
Patrząc na ten kurs nie mogłem przejść obojętnie. Patrząc na wyniki uzyskiwane przez Markusa w tym sezonie śmiem twierdzić, że dzisiaj włączy się do walki o medale. W tym sezonie na 15km klasykiem w Lillehammer uplasował się na 4 miejscu tuż przed Olssonem, natomiast w ostatnim starcie przed IO w Toblach był na miejscu 3. Nie startował tam Olsson, natomiast Richardsson i Nelson stracili ponad pół minuty do Markusa. Ponadto widać wyraźnie, że Markus do igrzysk przygotowany jest wyśmienicie, druga pozycja w biegu łączonym oraz ten nieszczęsny i loteryjny finał sprintu, gdzie kto wie czy też nie zgarnąłby medalu. Mając na uwadze powyższe względy oraz fakt, że Olsson klasykiem startował w Lillehammer na początku grudnia, więc jego forma jest niewiadomą, stawiam w tej grupie na Markusa Hellnera!!!
 
zloty-11429 24

zloty-11429

Użytkownik
Dario Cologna miejsce 1-3 kurs 1,75 Unibet, do 11 moga poleciec w dół, a jak koledzy wyzej pisali gosc jest w formie, wiec mozna nawet symboliczna 10 postawic :p
 
valderrama 145

valderrama

Użytkownik
Hellner - Heikkinen 1 1,75 w totomix✅

Nigdy nie stawiałem na Marusa w klasyku ale do igrzysk przygotował się bardzo dobrze. Matti wprost przeciwnie dołuje coraz bardziej. W Toblach Hellner 3 szybszy o prawie dwie minuty od Fina 33 m-sce. W biegu lączonym srebrny Szwed lepszy o 3 min 37 sek (Fin przegrał nawet z Kreczmerem). Po klasyku 37 sek różnicy
 
Otrzymane punkty reputacji: +12
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
15 km C: Markus Hellner-Daniel Richardson: Hellner @2,07 Pinnacle⛔


Co prawda nie śledzę tak dokładnie każdego biegu panów jak u pań,ale mi też jakoś dotychczas Hellner nie kojarzył się z klasykiem na dystansie.No i wystarczy prześledzić poprzedni sezon aby przekonać się że Hellner na klasyku wypadał bardzo przeciętnie,potrafił stracić 2 minuty do najlpeszych i zajmować miejsca w 3.dziesiątce.Tylko że wygląda na to,że to już przeszłość.W tym sezonie w biegach klasykiem był zawsze lepszy od Richardsona: w Toblach o 40 sekund,w mistrzostwach Szwecji o 83 sekundy,w Lillehamer o 22 sekundy i w Kuusamo o 3 sekundy.Hellner widać że zbudował formę olimpijską,po grudniowych zawodach w Lillehammer wycofał sie z zawodów PŚ,po Nowym Roku pobiegał w Pucharze Skandynawii gdzie jeszcze wyniki były słabe.Później przyszły wspomniane mistrzostwa krajowe gdzie wygrał 2 biegi oraz PŚ w Toblach gdzie zajął 3.miejsce.Richardson to jest dobry dystansowiec w klasyku,ale wydaje mi się że nie ma szans z Markusem w takiej formie.
 
malin157 72,4K

malin157

Znawca - Sporty zimowe
biegi narciarskie, 15m stylem klasycznym mężczyzn, 14.02.2014 11:00

Johan Olsson - Dario Cologna 2 1.60 Expekt ✅ ponad 30sek ????

Johan Olsson to specjalista od najdłuższych dystansów, ma na koncie w maratonach sporo sukcesów. Ale nie uważam by dziś był aż takim faworytem jak pokazują to buki. Nie dość, że na tym dystansie nie osiągał nigdy jakiś spektakularnych sukcesów to jeszcze nie startował prawie w ogóle w tym sezonie, pokazał się raz dobrze i zniknął. Obecnie zupełnie nie wiadomo na co go stać a Dario Cologna to główny kandydat do złota według mnie, nawet jeśli Szwed jest dobrze przygotowany będzie miał ogromny problem z Cologną, który wrócił w wielkiej formie i stylu, wygrał skiathlon i teraz na spokojnie może powalczyć o kolejny medal, polecam.

biegi narciarskie, 15m stylem klasycznym mężczyzn, 14.02.2014 11:00
Marcus Hellner - Matti Heikkinen 1 1.75 totolotek ✅ ponad 30sek ????

Po raz kolejny duży błąd buka. Hellner to jedna z największych gwiazd w męskich biegach narciarskich, potrafi odnaleźć się w każdej konkurencji, ma na koncie sporo sukcesów, potrafi przygotować się do największej imprezy. Heikkinen nie wyróżnia się niczym specjalnym i obecnie nie jest w specjalnej formie. W pierwszej części skiathlonu na nieco krótszym dystansie Szwed Hellner wygrał z nim o 37 sekund. Na podobnym dystansie jak dzisiaj w tym sezonie odbyły się dwa biegi na tym dystansie tą techniką, w grudniu w Lillehammer Hellner był lepszy o ponad pół minuty, a niecałe dwa tygodnie temu w Toblach o ponad 2 minuty, polecam.
 
Otrzymane punkty reputacji: +39
cibeles 969

cibeles

Użytkownik
Sztafeta kobiet H2H ( 4x5 )

Finlandia - Szwecja 1 za 1,60 ⛔

Pobieram z radością. Kyllonen i Lahtameaki może nie są w życiowej formie, ale co powiedzieć o czwartej ze Szwedek ?? Kalla widomo, potem Wicken , Haag ? i kto czwarty ?
Czasy netto z biegu na 10 klasykiem i 15 łączonym, odpowiednio 36 sekund i minuta piętnaście sekund na korzyść Finek. Oczywiście w sztafecie więcej walki bezpośredniej, do tego Kalla na finiszu może pozamiatać, ale sądzę, że będzie tu odjazd i finki spokojnie zgarną srebro.



----------------------------

ZIO ( 5-0-2 + 15,4 j )
 
mariok1992 5,7K

mariok1992

Forum VIP
Sztafeta 4x5km kobiet
Kanada - Francja @ Francja --- 1.85 @ Sportingbet ✅ 14-4
Wygląda na perełkę.
Kanada nie ma tutaj zbytnio czego szukać. Na pierwszych dwóch zmianach wystawiają dwie sprinterki, które w tym sezonie startowały właściwie tylko w sprintach i to techniką dowolną. Mowa o Gaiazovej (44 miejsce na 10km klasykiem) i Jones. Francuzki też wielkich biegaczek nie mają, ale wydają się być bardziej przystosowane do dłuższych biegów. Na 10km Jean i Amyonier zmieściły się w 30.
Na łyżwie Kanadyjki mają nieznane zawodniczki - Nishikawa i Webster miały odpowiednio 39 i 55 czas w stylu dowolnym na biegu łączonym. Francuzki tutaj już powinny złapać konkretną przewagę. Co prawda Faivre-Picon jest równie słaba jak Nishikawa (40 czas w łączonym na dowolnym), to jednak Caroline Hugue robi różnicę (miała 6 czas w łączonym na dowolnym!).
Według mnie po połowie biegu Francuzki już powinny mieć sporą przewagę, a na ostatniej zmianie to już się konkretnie powiększy i będzie nokaut. Na żadnej zmianie nie widzę przewagi Kanadyjek, co najwyżej podobny poziom przy parze Nishikawa-Picon. Ponadto Francuzki na MŚ we Włoszech zaskoczyły i zajęły aż 6 miejsce, a Kanadyjki raczej w drużynówkach nie startowały. Dla mnie ciasteczko i gram mocno ;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +21
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
Sztafeta 4x5km kobiet: USA-Niemcy: USA @1,645 Pinnacle⛔
==============
Sztafeta 4x5km kobiet: Rosja-Niemcy: Rosja @1,727 Sportingbet⛔


Gram przeciwko Niemkom.Biegną w składzie Fessel/Boehler oraz Nystad/Herrmann.O ile w klasyku to wygląda przyzwoicie o tyle widzę czarną owcę na trzeciej zmianie tj. 36-letnią Nystad.U Amerykanek boję się tylko o Randall na klasyku,ale mam nadzieję że jest tak wk..po sprincie,że jutro wypruje sobie żyły żeby dobrze wypaść.Bjornsen nie powinna stracić do Boehler.Na trzeciej zmianie ta niesamowita Stephen i tu mam nadzieję,że sprawa zostanie rozwiązana na tyle,że Herrmann już nie dogoni Diggins.U Rosjanek widzę to tak,że mają mocniejszy klasyk tj Ivanova/Kuziukova,później młoda Zhukova która biega tu naprawdę w porządku i na koniec Tchekalyeva.Rosjanki równe,bez gwiazdy ale biegną u siebie.

Uważałbym z graniem Finek,bo mają na koniec Lahteenmaeki i myślę,że mogą tu nawet stracić medal na tej zmianie.

Dla odważniejszych coś co sam zagrałem:
Rosja podium @7,50 Unibet⛔ wybaczcie dzisiejsze typy,formą dostosowałem się do Norweżek niestety
 
malin157 72,4K

malin157

Znawca - Sporty zimowe
miałem pisać o tych Amerykankach, że dla mnie jutro mogą namieszać, na dwóch ostatnich zmianach są bardzo mocne, a to taka nacja, że będą strasznie zmobilizowane i zapewne świetnie pobiegną, Randall wiele nie straci, nie odstaje, Bjornsen lubi klasyk...
Niemki rozjadą, ale i Ruskim dadzą radę, kursy już poleciały teraz najwyzej w marathonie:
USA - Niemcy 1 1.615
USA - Rosja 1 1.96
marathon
 
Otrzymane punkty reputacji: +11
Do góry Bottom