>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Zimowe Igrzyska Olimpijskie Soczi 2014 - Skoki Narciarskie

wladcasmieci 948

wladcasmieci

Użytkownik
●●► (18:30) Sara Takanashi vs. Daniela Iraschko-Stolz 2 @ 2.65 (MarathoBet) ✅ ✅ ◄●●

Nadszedł kolejny ważny dzień w historii kroków narciarskich. Dziś wieczorem po raz pierwszy panie powalczą o medale igrzysk olimpijskich w skokach narciarskich! My natomiast chętnie spojrzymy na pojedynek dwójki wielkich faworytek tych zawodów, a mowa oczywiście o Takanashi i Iraschko-Stolz (swoją drogą, widzieliście druga tak brzydką lessbijkę?). Wszyscy bukmacherzy zdecydowanie faworyzują młoda Japonkę, kursy na nią wahają się między 1.4 a 1.55 tylko czy jest ona aż tak wielką faworytką tych zawodów? Owszem, na trzynaście zawodów w tym sezonie wygrał aż 10, jej dominacja w Pucharze Świata nie podlega żadnej dyskusji. Tylko że Igrzyska rządzą się własnymi prawami, a Daniela Iraschko skacze tutaj naprawdę doskonale, podobna sytuacja była w Planicy tam również na treningach świetna była Iraschko czego wynikiem były jej dwa zwycięstwa nad Sara Takanashi

Przejdźmy do szczegółów, Daniela oddała tutaj 8 skoków, Takanashi skakała zaś we wszystkich dziewięciu seriach treningowych. Podczas serii w których występowała Iraschko-Stolz wygrywała z Sara pięciokrotnie, czy przy takiej postawie jest ona bez szans w dzisiejszych zawodach? Skacze tutaj naprawdę dobrze, dodatkowo góruje nad Japonka jeśli chodzi o prędkości, regularnie jedzie szybciej na rozbiegu. To swego rodzaju handicap. Najlepszym przykładem tego jest, że Iraschko jadąc o jeden rozbieg niższy, ma i tak prędkość wyższą o kilka dziesiątych.

Zapowiada się naprawdę wyrównana walka o pierwsze złoto olimpijskie dla zawodniczek uprawiających skoki narciarskie. Według bukmacherów murowaną wręcz faworytką jest Takanashi, a według nas kurs @ 2.50-2.65 w stronę Austriaczki jest zdecydowanie przesadzony. I tym samym idziemy pod prąd i ryzykujemy w stronę aż o 13 lat starszej Iraschko. Swoją droga jesteśmy ciekawi jak presje wytrzyma co by nie mówić, bardzo młoda zawodniczka z Japonii (16 lat). - Piszę w liczbie mnogiej, ponieważ to moja analiza dla pewnego serwisu.
Irina Avvakumova - Sara Hendrickson 1 @ 1.38 Pinnacle 5/10

Sara, która długo nie startowała w zawodach z powodu kontuzji, na treningach skacze słabiutko. Widać, że do końca nie jest wyleczona, natomiast Rosjanka prezentuje się przeciętnie w porównaniu z ostatnimi konkursami PŚ, ale na treningach Amerykankę zdecydowanie przeskakuje.
Bez sens, zarówno jeśli patrzę na ten kurs, jak również na formę Rosjanki. Po pierwsze, oczywiście Sara wraca po poważnej kontuzji, ale ona w skokach treningowych skacze bardzo asekuracyjnie, w każdym skoku trener przestawiał jej belkę o kilka stopni niżej aby nie nadwyrężać kolana. Na co ją stać tak naprawdę nie wiadomo, oczywiście medal chyba jest w sferze marzeń ale czy nie stać ją na przeciętny występ? Nikt tak naprawdę nie wie na co ją stać, wierze w Sare że odrzuci te złe myśli dotyczące kolana, i odda dzisiaj dwa dobre skoki. I zdecydowanie odradzam powyższy zakład, bo jest on po prostu nie opłacalny względem ryzyka. Osobiście spróbuje postawić na wygrana Hendriksson @ 85 jak również podium @ 10 bo według mnie są to zdecydowanie przesadzone kursy, a już nie takie cuda się działy w sporcie. A mówimy przecież o obecnej Mistrzyni Świata w skokach. :]
●●► (18:30) Coline Mattel vs. Irina Avvakumova 1 @ 1.45 (Unibet) ✅ ✅ ◄●●
Francuska poza pierwszym skokiem, była w każdej próbie tutaj lepsza. Dodatkowo zawsze na ten pierwszy skok patrzę na pół poważnie, w końcu jest to skok rozpoznawczy. Irina zagubiona, skacze tutaj słabo, bo przy tej pozycji w Pucharze Świata skoki na miejsce 15-20 nie oceniam jako poprawne. Miejsca: 15, 19, 20, 15, 21, 16, 13, 21, 14 mówią same za siebie. Jeśli nie zdarzy się jakiś cud, to Irina nie odegra w tych zawodach większej roli. Coline ma świetne prędkości, chyba najlepsze z całej stawki, to przekłada się po części na wyniki 6/9 skoków była w TO10. I uważam że w tym oto pojedynku będzie o kilka pozycji wyżej od sympatycznej Avvakumovy.
 
Otrzymane punkty reputacji: +20
wladcasmieci 948

wladcasmieci

Użytkownik
●●► ( 12.02.2014) Peter Prevc vs. Gregor Schlierenzauer 1 @ 1.60 (Start-Typ-Sport) ✅ ◄●●
Co prawda do rywalizacji na dużej skoczni zostało jeszcze trochę czasu, a wszystkie skoki treningowe dopiero przed nami. Ale nie sądzę by była między niektórymi zawodnikami zbyt duża różnica między tym co pokazali na normalnej skoczni, a co pokażą na dużym. I taka sytuacja według mnie jest w wyżej wymienionej parze. Prevc od pewnego czasu jest bardzo solidny, czego efektem było wskoczenie na fotel lidera Pucharu Świata, jak również srebro na małym obiekcie. Skacze daleko, świetnie stylowo i co najważniejsze równo. Z bólem serca przyznaje jako fan Gregora że tego samego nie można powiedzieć o nim, pogubił się a wyjazd na kilka dni przed Igrzyskami do Dubaju był szalonym pomysłem. Odległe miejsce w konkursie na skoczni o HS 106, i tak naprawdę czemu ma być lepiej podczas drugiej szansy? Zwłaszcza że uważam że Prevc na dużym obiekcie będzie czuł się lepiej. A co za tym idzie powalczy o drugi medal na tej imprezie. A Schlieranzauer? No cóż, plany o zakończenie kariery przełoży o...4 lata. Do następnych Igrzysk Olimpijskich gdzie będzie miał szanse na złoto, którego brakuje mu w swoim dorobku.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
johny35 194

johny35

Użytkownik
Klasyfikacja końcowa - ZIO Sochi 2014, Skoki narciarskie, konkurs HS140
Peter Prevc skończy na miejscu 1-6 @1,45 (STS)
Ja proponuję taki typ już teraz mimo iż dzisiaj odbędą się pierwsze treningi na dużej skoczni. Widzę w tym kursie value i myślę że z czasem spadnie (milenium ma na ten zakład kurs 1,2). Peter już od dłuższego czasu prezentuje dobrą i równą formę. Myślę że w konkursie na dużej skoczni znajduje się w gronie faworytów do medalu, a typ jest dość bezpieczny, w sam raz do dubelka.
 
wladcasmieci 948

wladcasmieci

Użytkownik
●●► ( 12.02.2014) Kamil Stoch vs. Gregor Schlierenzauer 1 @ 1.27 (Start-Typ-Sport) ✅ ◄●●

Jak sam powiedział Kamil Stoch, robota nie została skończona, a co za tym idzie nie ma miejsca na huczne fetowanie sukcesu i zapomnienie o skokach. Kamil na chwile obecną jest faworytem według bukmacherów do zgarnięcia kolejnego złota. I ma naprawdę realne szanse to zrobić, ponieważ w formie jest wybornej. O Schlierenzauerze pisałem wcześniej, więc nie będę się powtarzał. Jestem przekonany że Kamil jest na tyle powtarzalnym zawodnikiem, że z powodzeniem powalczy o kolejny medal, czego nie wróżę niestety młodszemu Austriakowi. Nie wierzę w wielki powrót Schlierenzauera i spadek formy Stocha, no way Panie i Panowie.
●●► ( 12.02.2014) Severin Freund vs. Gregor Schlierenzauer 1 @ 1.85 (Start-Typ-Sport) ✅ ◄●●
Aż się zaczynam powoli obawiać co to będzie jak się Gregor jednak obudzi i zacznie skakać tak jak powinien...heh, no ale raczej na to się nie zapowiada. Więc jestem raczej spokojny. Nie będę oczywiście wałkował po raz kolejny tematu Gregora, jedynie kilka słów nt. Severina Freunda napiszę. Podobnie jak Austriak, Freund musi zaliczyć pierwsze zawody w Soczi do nie udanych, wszystko przez upadek, który jak sam przyznał był wynikiem stresu. Teraz powinno być lepiej, zwłaszcza że słychać głosy że skocznia w Soczi jest podobna profilem do tej w Willingen a przypomnijmy że Freund był tam w wysokiej formie. Severin podobnie jak Prevc, czy Stoch jest solidny, nie psuje skoków, skacze na równym poziomie. Ostatnie zawody to wypadek przy pracy, według mnie powalczy o pierwszy medal dla Niemiec w skokach indywidualnych. Przypomnijmy że ostatnim medalistom indywidualnym w skokach dla naszych zachodnich sąsiadów był Sven Hannawald w 2002 roku. Kurs przyjemny w stronę Niemca @ 1.85 :]
●●► ( 12.02.2014) Andreas Wellinger vs. Thomas Morgenstern 1 @ 1.70 (Start-Typ-Sport) ⛔ ◄●●
Każdy sympatyk skoków narciarskich doskonale wie po jak ciężkim upadku wraca na skocznie Thomas Morgenstern. To piękne że udało mu się wrócić na najważniejszą imprezę tego sezonu, i będzie mógł pomóc swoim kolegom w drużynie. Jednak nie oszukujmy się, ten wypadek zatrzymał przygotowania pt: &quot;Soczi 2014&quot;. Pewnych treningów nie udało się zrobić na czas, jak również ciężko po takim upadku być od razu w tak doskonałej formie w jakiej był Morgenstern wcześniej, można teraz gdybać że gdyby nie te upadki Thomas Morgenstern mógłby być główna gwiazda tego sezonu zarówno w IO jak i w Pucharze Świata. Ale to tylko gdybanie...
Sam przyznaje, że nie czuje się optymalnie, jednak na razie nie myśli o zakończeniu sportowej kariery.
Sam jak widać przyznaje, że nie czuje się w optymalnej dyspozycji, a poza tym...
- Skłamałbym, gdybym powiedział, że nic mi nie jest. Trochę się boję. Tego strachu nie było na skoczni normalnej, jednak inaczej będzie na dużym obiekcie - dodał.
Zadra w psychice pozostała, Morgenstern na małym obiekcie skakał poprawnie, jednak bez rewelacji. Na pewno przed sezonem liczył na lepszy wynik w Soczi, teraz czas na duży obiekt. Czy Morgiego stać na coś więcej? Raczej nie, jest na chwile obecną czwarty w drużynie, i nie sądzę by odegrał ważną role w tym konkursie. Co do Wellingera, mały obiekt jest dobry dla skoczków z atomowym odbiciem, a nie sądzę by takie miał Andreas. Zajął tam wysokie 6 miejsce mimo to, na dużym obiekcie powinno być jeszcze lepiej. Kto wie może zakręci się razem z Freundem gdzieś wokół podium, jestem przekonany że w tym pojedynku powinien być górą.
kurdwa, akurat Wellinger trafił na mega fatalne warunki...
 
pablo92 531

pablo92

Użytkownik
Konkurs HS140

Severin Freund - Andreas Wellinger
Typ: Freund
Kurs: 1.50 Buk: STS✅


Pierwsze zdarzenie które wybrałem to już można powiedzieć klasyk pojedynków H2H w tym sezonie skoków . Kurs na to zdarzenie nie powala ale wydaje mi się że jest to najbardziej realny typ który dotychczas wystawił STS . Freund na normalnej skoczni zajął dopiero 31 miejsce ale jak każdy wie wszystko przez upadek po którym stracił szansę na medal . Uzyskał 99.5 m co dało by mu miejsce w pierwszej 6 i Freund mógł włączyć się do walki o medal. Wellinger wykorzystał fakt że Freund upadł i był najlepszym Niemcem w konkursie na normalnej skoczni i zajął 6 miejsce co można uznać za sukces Niemca.
Dlaczego Freund ?
Dlatego że jest w lepszej formie w Soczi skakał bardzo dobrze i był zdecydowanie lepszy od Wellingera we wszystkich treningach seriach próbnych i kwalifikacjach.
Teraz będzie podobnie Freund będzie chciał udowodnić sobie i kibicom że zasługuje na wyższe miejsce jest nawet spora szansa na medal według mnie brązowy medal jest w zasięgu Niemca .

Podsumowując jeśli nic nie wydarzy się nieprzewidzianego i warunki będą takie same jak na skoczni normalnej Freund zmiecie Wellingera już w pierwszej serii .

Anders Bardal
Typ: TOP 6
Kurs: 1.60 Buk: STS
⛔


Typ obok którego nie przejdę obojętnie Bardal w pierwszej trójce jak najbardziej . Według mnie to on będzie walczył z Kamilem o zwycięstwo na skoczni dużej . Dla lubiących ryzyko
TOP 3 lub Wygrana . Kolejno Kursy 3.00 oraz 10

Michael Hayboeck
Typ: TOP 6
Kurs: 2.50 Buk: STS⛔


Taki kurs na Hayboecka w pierwszej 6 to trochę dużo . W konkursie na normalnej skoczni zajął 5 miejsce i tym razem powinno być podobnie . Przed Hayboeckiem był Diethart który według mnie teraz będzie niżej w klasyfikacji od Michaela . Widać że Hayboeck jest w gazie co pokazywał w treningach i kwalifikacjach i nie powinnien tak szybko stracić formy.


konkurs HS140 (drużynowo)

Typ: Austria Wygrana
Kurs : 2.15 Buk: STS


Jeszcze jeden typ teraz biorę na warsztat konkurs drużynowy który ma jednego wielkiego faworyta którym są Austriacy . Kto może zagrozić Austriakom moim zdaniem nikt .
Skład Austriaków zapewne będzie wyglądał następująco : Michael Hayboeck ,Thomas Morgenstern , Thomas Diethart , Gregor Schlierenzauer . Najgorzej może wypaść Morgi który jak wiemy jest po bardzo poważnym upadku , ale i tu jest niepewność bo może Thomas odda dwa kapitalne skoki . Schliri zapewne odpali , Diethart oraz Hayboeck na swoim poziomie . Niemcy mają 3 zawodników którzy prezentują przyzwoitą formę Freund , Wank oraz Wellinger mogą powalczyć o 2 miejsce jeśli nie zawiedzie Freitag jednak z tym zawodnikem może zdarzyć się wszystko . Stąd mój drugi typ na Niemców .

Typ: Niemcy TOP 3
Kurs: 1.45 Buk: STS
 
wladcasmieci 948

wladcasmieci

Użytkownik
Dlatego że jest w lepszej formie w Soczi skakał bardzo dobrze i był zdecydowanie lepszy od Wellingera we wszystkich treningach seriach próbnych i kwalifikacjach. Teraz będzie podobnie Freund będzie chciał udowodnić sobie i kibicom że zasługuje na wyższe miejsce jest nawet spora szansa na medal według mnie brązowy medal jest w zasięgu Niemca. Podsumowując jeśli nic nie wydarzy się nieprzewidzianego i warunki będą takie same jak na skoczni normalnej Freund zmiecie Wellingera już w pierwszej serii.
????
Z tym określeniem &quot;zmiecie&quot; to poniosło Cie i to bardzo. Argumentacja że Freund był zdecydowanie lepszy w każdej próbie na małej skoczni kompletnie do mnie nie przemawia. Konkurs na normalnym obiekcie, a konkurs na dużym obiekcie to zupełnie inna sprawa. Skocznia o HS106, to nie skocznia dla Wellingera, o czym pisałem w jednej z analiz podczas pierwszego konkursu. On lubi odlecieć, trochę podobnie jak Tepes, a że jest młody to w dodatku ciężej mu się odnaleźć na małej skoczni która nie wybacza choćby małych błędów. Oczywiście Freund jest mocny, kandydat do medalu jak najbardziej. Ale zdecydowanie nie doceniasz Wellingera. Patrzyłem na tę parę, i to jedna z par których kompletnie nie podejmę się typowania przed skokami treningowymi, kwalifikacjami. A kurs, nie zachwyca jak na tak małą ilość informacji. Dlatego osobiście sceptycznie podchodzę do tego typu.
 
P 32

piotrek1992

Użytkownik
konkurs HS140 (drużynowo)

Typ: Austria Wygrana
Kurs : 2.15 Buk: STS


Jeszcze jeden typ teraz biorę na warsztat konkurs drużynowy który ma jednego wielkiego faworyta którym są Austriacy . Kto może zagrozić Austriakom moim zdaniem nikt .(...)
hmm, niech trochę pomyślę.. na pewno Niemcy, Słowenia, ew. Polska.
Schlierenzauer - bez formy, Morgi - po kontuzji również bez szaleństw. Jedynie Diethart i Hayboeck skaczą równo i daleko. O Koflerze nawet nie wspominam.
Nie mówię, że Austria nie ma żadnych szans, ma spore szanse, ale pojedynek pomiędzy Niemcami i resztą reprezentacji będzie wyrównany, żadna z drużyn nie wybija się ponad inne, dlatego granie na Austrię po marnym kursie @2.15 to raczej kiepski pomysł. Lepszym wg mnie jest zagranie w stronę rywali, gdzie kursy kształtują się na poziomie @5-6.

Anders Bardal - Gregor Schlierenzauer 1 @2.20 Pinnacle (sobota)
Bardal skacze w Rosji bardzo stabilnie, prawie w każdym treningu plasuje się w ścisłej czołówce, a w konkursie zdobył brąz. Natomiast Gregor cięgle nie potrafi się odnaleźć, przeciętne skoki rzadko przeplata lepszymi. Oczywiście w przeciągu tygodnia wiele może się zmienić, ale na tę chwilę kurs na Norwega bardzo fajny :cool:
 
pablo92 531

pablo92

Użytkownik
Pożyjemy zobaczymy ;)
Po dzisiejszych treningach można jakieś tam pary wyłapać .

Gregor Schlierenzauer - Peter Prevc
Typ: Prevc
Kurs: 1.80 Buk:Totolotek✅


No widać że się trochę zagalopowali w tym Totolotku 1.80 na Prevca który jest w zdecydowanie lepszej formie niż Schliri . W dzisiejszych treningach Prevc 5 i 1 , natomiast Schlierenzauer 19 i 18 . Już po samych treningach widać kto jest w lepszej formie. Owszem wielu powie to tylko treningi ale widać że Gregor nie przygotował formy na Igrzyska w przeciwieństwie do Prevca .

Michael Hayboeck - Thomas Diethart
Typ: Hayboeck
Kurs: 1.70 Buk: Totolotek✅


Pojedynek dwóch najlepszych w tym momencie Austriackich skoczków .
Na skoczni normalnej lepszy był Thomas który był 5 tuż za nim uplasował się Michael . Jak już pisałem wcześniej uważam że na skoczni dużej lepszy będzie Hayboeck po treningach jeszcze bardziej utwierdzam się w tym przekonaniu . Hayboeck w treningach 2 i 4 , natomiast Diethart 39 i 13 . Jeszcze taki kurs gramy ;)
 
pezio 16,6K

pezio

Użytkownik
????

Z tym określeniem &quot;zmiecie&quot; to poniosło Cie i to bardzo. Argumentacja że Freund był zdecydowanie lepszy w każdej próbie na małej skoczni kompletnie do mnie nie przemawia. Konkurs na normalnym obiekcie, a konkurs na dużym obiekcie to zupełnie inna sprawa. Skocznia o HS106, to nie skocznia dla Wellingera, o czym pisałem w jednej z analiz podczas pierwszego konkursu. On lubi odlecieć, trochę podobnie jak Tepes, a że jest młody to w dodatku ciężej mu się odnaleźć na małej skoczni która nie wybacza choćby małych błędów. Oczywiście Freund jest mocny, kandydat do medalu jak najbardziej. Ale zdecydowanie nie doceniasz Wellingera. Patrzyłem na tę parę, i to jedna z par których kompletnie nie podejmę się typowania przed skokami treningowymi, kwalifikacjami. A kurs, nie zachwyca jak na tak małą ilość informacji. Dlatego osobiście sceptycznie podchodzę do tego typu.
No z tym porownaniem Wellingera do Tepesa to troche przesadzieś.Słoweniec to typowy lotnik, Niemiec pare razy udowadniał, że na średniej skoczni skakać potrafi. Co do typu na Freunda po takim kursie odpuściłbym, dzisiejsze treningi nie wiele nam wyjaśniły.

Co do drużyny, jeśli Kraus zaskoczy Niemcy mogą włączyć sie do walki o złoto jednak faworytem są podopieczni Pointnera.
 
doktor-g 576

doktor-g

Użytkownik
W temacie cicho, a jest o czym podyskutować.
Kamil Stoch upadł na treningu doznając stłuczenia stawu łokciowego.
http://www.sport.pl/soczi2014/1,134862,15448580,Soczi_2014__Stoch_wroci_w_dzis_na_skocznie__Decyzja.html#BoxSlotI3img
Moim zdaniem nie wpłynie to na jego dyspozycję, a sam poszkodowany bagatelizuje sprawę.
Liczę jednak, na trochę lepszy kurs na jutrzejsze zwycięstwo Kamila. Na małej skoczni dał zarobić dzięki miejscu na podium i zastanawiam się czy po raz drugi się pchać tym razem w zwycięstwo Kamila po w sumie już nie tak atrakcyjnych kursach. Medal będzie na pewno tylko czy złotego koloru?:/
Pozdrawiam
 
modul 118

modul

Użytkownik
Każdy liczy na lepsze kursy na jego zwycięstwo ale prawda jest taka że po 136m w pierwszym dzisiejszym treningu raczej stanie się na odwrót ;] Musiałby sobie chyba obie ręce połamać na ostatnim treningu żeby kursy wzrosły, a jego szanse nie zmalały
 
pestka7 7K

pestka7

Forum VIP
Daiki Ito - Anssi Koivuranta @ 1 @ 1,69 Betsson ✅
Taki mały prezencik walentynkowy od Betsson na dzisiejsze kwalifikacje. Daiki na dużej skoczni skacze bardzo poprawnie - 124,5m , 122m, 124,5m , 127m. Forma u Japończyka jak widać jest bardzo stabilna i &quot;na poziomie&quot;. Cały sezon Ito prezentuje się zdecydowanie lepiej od Fina bo ten poza bardzo szczęśliwym zwycięstwie w Innsbrucku (gdzie w wietrznej loteri wylosofał kapitalne warunki) nic szczególnego nie pokazał. Druga lub nawet trzecia dziesiątka to maks na co obecnie stać Koivurante. Fin wczorajsze skoki odpuścił, pokazał się jedynie w środowych treningach na których skakał odpowiednio 115,5m oraz 125. Forma Ansiego jest mocno chwiejna i jeżeli obaj będą mieli podobne warunki to Japończyk tę parę wygra.
 
nikefootball 779

nikefootball

Użytkownik
Jeśli dobrze widzę to Pinnacle ma chyba na ten moment najlepszą ofertę na sobotni konkurs.
Michael Hayboeck - Thomas Diethart typ: 1 @ 1.62 ✅
Dla mnie Hayboeck jest chyba najrówniejszym skoczkiem austriackim na tą chwilę. Skacze równo podczas wszystkich treningów. Na normalnej skoczni było podobnie. Wtedy też z tego co pamiętam był w każdej próbie lepszy od swojego kolegi.
I: 127.5 &gt; 110
II: 125.5 &gt; 123.5
III: 130 &gt; 122.5
IV: 125.5 &gt; 123.5
V: brak - 125.5
Oprócz ostatniej serii treningowej gdzie Hayboeck zrezygnował ze skoku w każdej to on był stroną przeważającą. Jest w lepszej formie i widać to gołym okiem.
Michael Hayboeck - Maciej Kot typ: 1 @ 1.402 ✅
Z całym szacunkiem dla Maćka ale nie widzę go w pierwszej dziesiątce w tym konkursie. Podczas treningów skakał słabo. Jak można było podniecać się nim na skoczni normalnej tak teraz niestety trzeba stonować ten zachwyt.
I: 127.5 &gt; 121.5
II: 125.5 &gt; 114.5
III: 130 &gt; 120.5
IV: 125.5 = 125.5
V: brak - 126
Analogiczna sytuacja jak wyżej. Mimo równej odległości w pierwszej serii wczorajszego treningu Hayboeck otrzymał lepszą notę końcową i i tak znalazł się wyżej.
Severin Freund - Andreas Wellinger typ: 1 @ 1.532 ✅
Osobiście Freund jest dla mnie głównym rywalem Stocha do zwycięstwa. Widzę go na podium. Mocno zirytowany po upadku i stracie szansy na medal na skoczni normalnej. Pokazuje że czuję się dobrze i chce walczyć.
Znakomite skoki: dwa razy po 135.5, 132.5 robią wrażenie co pozwoliło mu wygrać dwukrotnie sesje treningowe. Oprócz jednej próby gdzie był gorszy od Andreasa każda pozostała była lepsza. Jak dla mnie jasny typ w tym pojedynku.
Moim zdaniem odpali również Schlierenzauer i Kasai. Gregor ma na tyle mocną głowę że pewnie podobnie jak Freundowi będzie zależało na dobrych skokach po słabym pierwszym starcie. Pierwsze dwie próby do bani ale pozostałe trzy bardzo równe (133.5, 133.5, 129).
Kasai zaś skakał tylko dwa razy i dwa razy &quot;stał na podium&quot;. Lubi latać i pokazywał to już przed Igrzyskami. Normalna mu nie leżała ale teraz będzie czuł się jak ryba w wodzie. Dlatego warto moim zdaniem pomyśleć o:
Noriaki Kasai - Anders Bardal typ: 1 @ 1.926 ✅
... ponieważ Bardal nie prezentuje niczego szczególnego. Wątpię żeby bił się o kolejny medal. Stoch, Freund, Prevc, Kasai, Schlierenzauer - to dla mnie pierwsza piątka. Kolejność mogłaby zostać ;)

Dodatkowo:

Stoch 1-3
@ 1.30 ✅
Freund 1-6 @ 1.50 ✅ / 1-3 @ 2.60 ⛔
Kasai 1-6 @ 2.00 ✅
Hayboeck 1-10 @ 1.45 ✅
Fortuna
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
maniek81 330K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
Thomas Morgenstern - Marinus Kraus (kwalifikacje) [2] 1.70 Betsson ✅
Jak dla mnie fajny typ po dobrym kursie. Marinus dobrze tutaj skakał na treningach, skoki w granicach 130 metrów. Thomas najlepszą próbę oddał w ostatnim skoku treningowym wczoraj uzyskując 127.5 metra. Poza tym sam Austriak się wypowiadał następująco: &quot;To były prawdopodobne jedne z moich najcięższych skoków. Bałem się, nie byłem pewien. Skoczyłem 117 metrów, a czułem jak bym leciał wieczność - opowiadał Morgenstern&quot;. Widzimy więc, że uraz pozostał i są obawy przed dalekimi skokami. Potrzeba więcej czasu, aby zaleczyć rany. Dlatego w tej parze gram na Niemca.
 
modul 118

modul

Użytkownik
Kwalifikacje STS

Zogravski vs Pitea 1 @ 1.35 ✅
Liczę na dobrą predyspozycję Bułgara który 2:1 po ostatnim treningu jest nad Rumunem. Fakt faktem, od młodego Rumuna nikt nie oczekuje super skoków i on sam od siebie też nic pewnie nie oczekuje wielkiego, z kolei Bułgar ma ojca trenera na karku który napiera na syna i bardzo liczy na jego dobre skoki ale umówmy się presja zakwalifikowania się do konkursu bardziej ciąży na Rumunie który chce tylko wystartować w pierwszej serii - z racji tego ze ma 16 lat i 0 doświadczenia to prawdopodobieństwo że popełni błędy w locie jest dosyć duże.

Johnson vs Korek 1 @ 1.50 ✅
Z całym szacunkiem do Kanadyjczyka ale jego skoki nawet w połowie nie przypominają MacKenziego Boyd-Clows`a który nie może de facto być dla niego wzorem ale poziomem powinien od niego się uczyć. Z kolei Johnson doskonale wie jaka sytuacja jest w kadrze Norweskiej, i od nich cudów się nei oczekuje - wyjątek Bardal i może Velta + Jacobsen. Jeżeli skoczy na luzie to spokojnie wygra w parze

Nurmsalu vs Dellasega 1 @ 1.27 ✅
Nurmsalu już na małej skoczni potrafił oddawać świetne skoczni, teraz na treningu co prawda ze względu na warunki może nie bryluje ale od Włocha skacze zdecydowanie lepiej. W kadrze włoskiej był progres przez 2-4 konkursy i uwaga nie byli to ani Colloredo ani Morassi, tylko Dellasega i Bresadola - ale to nie są zawodnicy którzy dotrzymaja z &quot;formą&quot; do Soczi, i na pierwszy rzut oka widać że dla nich liczyć się będzie 8 w drużynówce, a nie indywidualne osiągnięcia. Nie sądzę że odpuszczą kwalifikacje, ale po prostu szykują największą pompę właśnie na drużynówkę

Deschwanden vs Shimizu 1 @ 1.40 ⛔
Jak dla mnie słabiutki kurs w porównaniu do tego co obaj panowie pokazują na tych Igrzyskach, Shimizu miał być tym 5, a okazało się że skacze nie tylko lepiej od Watabe ale i Takeuchiego i Ito. Deschwanden na kompletnym lajcie, wie że cała Szwajcaria patrzy na Ammana który będzie bił się o medale. Gregor tutaj odda na pewno spokojny świetny skok taki jak na treningach - na progu osiąga świetne predkości i stracić może tylko na notach za lądowanie, bo ląduje jakby miał kij od miotły w d.

Ahonen vs Velta 2 @ 1.70 ⛔
Wielki Mistrz Powrócił - wróć .... wtf? Ahonen nic nie pokazuje, do tego odpuszcza sobie jak gdyby nigdy nic ostatni trening - ja mu dobrze nie wróżę, wrócił by bić się o medale, a tutaj szoruje na przełomie 2-3 dziesiątki, u Velty natomiast trenerzy starali zmienić się podejście do skoków bo po falstarcie na początku sezonu 3ba było całą kadrę budować od nowa krok po kroku i ćwiczyć elementy na treningach mozolnie w kraju podczas gdy młodzicy skakali w PŚ. Teraz w treningach wszystko wydawać się mogło poukładane i Velta może pokazać swoje umiejętności w kwalach bez obawy o niezakwalifikowanie się

Hayboeck vs Matura 1 @ 1.15 ✅

Freitag vs Żyła 1 @ 1.25 ✅

Kot vs Tepes 1 @ 1.30 ✅

Do ostatnich bez komentarza ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
wladcasmieci 948

wladcasmieci

Użytkownik
Zogravski vs Pitea 1 @ 1.35
Liczę na dobrą predyspozycję Bułgara który 2:1 po ostatnim treningu jest nad Rumunem.
A czemu patrzysz tylko na ostatnie trzy treningi, spójrzmy na 5 treningów, i różnica na korzyść starszego reprezentanta Bułgarii co prawda jest taka sama jednak 3:2 wygląda inaczej niż 2:1. Co pokazuje że Pitea był wstanie polecieć dalej od Zogravskiego. - Dlaczego dzisiaj miałoby to być nierealne?
Rumuna nikt nie oczekuje super skoków i on sam od siebie też nic pewnie nie oczekuje wielkiego, z kolei Bułgar ma ojca trenera na karku który napiera na syna i bardzo liczy na jego dobre skoki ale umówmy się presja zakwalifikowania się do konkursu bardziej ciąży na Rumunie który chce tylko wystartować w pierwszej serii - z racji tego ze ma 16 lat i 0 doświadczenia to prawdopodobieństwo że popełni błędy w locie jest dosyć duże.
Kompletnie nie rozumiem tego co napisałeś. Para również według mnie kompletnie nie do grania, Zogravski jest bez formy, Rumun skacze natomiast raz lepiej raz gorzej ale skacze sobie na luzie. Czy Zogravski jest faworytem aż takim by dawać na niego kurs 1.35? Oczywiście że nie, co prawda jest bardziej doświadczony ale jego skoki w Soczi są słabe i odradzam stanowczo grę po takim śmiesznym kursie. Ja wolę spróbować Pitea po @ 2.70 :cool:
...i na pierwszy rzut oka widać że dla nich liczyć się będzie 8 w drużynówce, a nie indywidualne osiągnięcia. Nie sądzę że odpuszczą kwalifikacje, ale po prostu szykują największą pompę właśnie na drużynówkę
Proszę Cię, skąd Ty to wymyśliłeś? A...i ta pompa też dobra. ????
Jednak generalnie z typem na Nursmalu się zgadzam, 4-0 mówi samo za siebie.
 
koszyk 69

koszyk

Użytkownik
Kwalifikacje - Fortuna
Kraus M. vs Morgenstern T. - Kraus M @ 1,67 ✅
Morgenstern po upadku nie powrócił do formy, z resztą przed upadkiem też nie prezentował się świetnie. Ostatnio można było słyszeć o rozmyślaniach na temat zakończenia kariery, widać że coś jest nie tak. Co do Krausa to z treningu na trening prezentował się coraz lepiej skacząc w drugim i trzecim treningu w granicach 130m (pierwszy trening wyszedł trochę gorzej i wylądował na 122m), porównując te wyniki ze skokami Austriaka można stwierdzić, że to właśnie Niemiec jest faworytem H2H.
D. Ito - Velta R. - Velta R @ 2,15 ⛔
Nie rozumiem dlaczego w tej parze tak zdecydowanym faworytem jest Ito. Oba skoki oddane na treningach w granicy 125m, piszę oba ponieważ trzeci trening sobie odpuścił. Patrząc na wyniki Velty myślę, że warto na niego zaryzykować w pierwszym treningu 123,5, w drugim 126,5 i w trzecim 129m (4 miejsce) widać, że z treningu na trening skakał coraz lepiej. Moim zdaniem para 50/50, a nawet z lekką przewagą na Niemca.
Takeuchi T. vs Ahonen J. - Takeuchi T. @ 1,6 ✅
Ahonen przed IO zapowiadał, że włączy się do walki o medale i z zapowiedzi wyszło jak wyszło. Kolejny próba powrotu do skoków nie jest udana dla tego skoczka, tym bardziej dziwie się dlaczego odpuszcza treningi (wystąpił tylko w pierwszym). Co do Japończyka, skoki nie były jakoś zachwycające, raczej poprawne. Najlepszą odległość odnotował w trzecim treningu, 130m pozostałe skoki w granicy 120m, dlatego liczę na skok gdzieś po środku tych rezultatów co powinno spokojnie wystarczyć do pokonania Fina.

Bez analizy:
Żyła P. vs Boyd Clowes D - Żyła P @ 1,4 ⛔ słabiutko Piotrek, jutro jakieś H2H przeciwko niemu
Kot M. vs Tepes J - Kot M @ 1,5 ✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
pestka7 7K

pestka7

Forum VIP
D. Ito - Velta R. - Velta R @ 2,15
Nie rozumiem dlaczego w tej parze tak zdecydowanym faworytem jest Ito. Oba skoki oddane na treningach w granicy 125m, piszę oba ponieważ trzeci trening sobie odpuścił. Patrząc na wyniki Velty myślę, że warto na niego zaryzykować w pierwszym treningu 123,5, w drugim 126,5 i w trzecim 129m (4 miejsce) widać, że z treningu na trening skakał coraz lepiej. Moim zdaniem para 50/50, a nawet z lekką przewagą na Niemca.
Pary nie neguję, ale chciałem dodać, że w środowych treningach Velta skakał kolejno 118,5m i 106,5m. Winę oczywiście można zwalić na to, że były to skoki zapoznawcze z obiektem, ale mimo wszystko takie odległości to trochę wstyd. Dlatego ja bym tę parę odpuścił, ale życzę szczęścia ;)
Bez analizy:
Żyła P. vs Boyd Clowes D - Żyła P @ 1,4
Jeżeli ktoś gra u ziemniaka i szuka czegoś do taśmy/ dubla czy tripla to polecam właśnie tę parę. Żyła wygra tą rywalizację spokojnie, widać, że u Wiewióra nastąpił lekki progres chociaż forma pozostawia jeszcze sporo do życzenia. Boyd Clowes skaczę tutaj bardzo słabo ma problemy z doleceniem do 120 metra, w każdej próbie zdecydowanie gorszy od Żyły. Kurs to mega promocja jak na takie zdarzenie więc gorąco zachęcam.
 
J 12

jacht94

Użytkownik
Na jutro proponuję cos takiego

Prevc Top3 @ 1,8

a dla bardziej odważnych

Prevc wygra @5

Bet365

Słoweniec złapał niesamowitą formę na olimpiadę czego dowodem był jego srebrny medal na skoczni normalnej. Na skoczni dużej widać, że Prevc rozkręca się ze skoku na skok, a wczorajszy 3 skok treningowy (138m) w których zmiażdżył rywali niczym Stoch na K95 utwierdza mnie w przekonaniu, że warto spróbować coś pograć w kierunku Słoweńca. Szaleć ze stawkami nie ma co, bo jak widać na olimpiadzie faworyci co rusz zawodzą, ale dla lepszego oglądania za grosze ja przynajmniej wchodzę w ten typ. ;)

Powodzenia
 
Do góry Bottom