>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

1. kolejka Enea Speedway Ekstraligi - 9 kwietnia 2012

Status
Zamknięty.
kubson21 1,8K

kubson21

Użytkownik
Moje propozycje na dziś:
Gollob over 11,5 Tobet kurs:1.50
Kurs dosyć niski jak na początek sezonu,ale nie widzę kogokolwiek w tym meczu kto mógłby się postawić Gollobowi,bardzo dobrze pojechał w ostatnim w GP,w Gorzowie czuje się pewnie więc powinien wykręcić w okolicach kompletu.
Jędrzejak + 0,5 vs Woffinden -0.5 typ: Jędrzejak +0,5 kurs : 1.72 Tobet

Różne głosy dotyczące Jędrzejaka pojawiają się na forum. Moim zdaniem przywiezie dzisiaj więcej oczek niż Woffinden. Jędrzejak to kapitan Sparty,wie jakie są wobec niego wymagania i wydaje się że dojrzał do roli lidera zespołu.Jedzie w parze z Woffindenem,Tomek ma na początku łatwiejsze pola niż Tai.Większe doświadczenie oraz wola walki.Stawiam na Jędrzejaka.

Protasiewicz -1 vs Jonsson +1 typ: Protasiewicz -1 kurs: 1.72 Tobet
AJ bez formy na początku sezonu,Protasiewicz powinien prezentować swój stały solidny poziom w Polskiej lidze.Ciężko tu coś jeszcze napisać,to bardziej typ intuicyjny.

Darcy Ward -0.5 vs Chris Holder + 0.5 typ: Ward - 0.5 kurs: 1.85 Tobet
Tutaj stawiam na Warda ponieważ pasuje mu tor w Gorzowie i lubi na nim jeździć,w dodatku wydaje mi się być w lepszej formie niż Holder.
 
hayto 631

hayto

Użytkownik
Jason Crump over 11.5 1.80 STS ✅✅✅
Na internecie wszędzie granica 14.5, a u ziemniaka 11.5. Crump - główny filar ekipy z Rzeszowa i nikomu go nie trzeba przedstawiać. Biorąc pod uwagę to, że wyjedzie dziś za pewne 6 razy bo ZZ Kylma, to granica 12 punktów staje się coraz bardziej pewniejsza...
 
akselek 552

akselek

Użytkownik
Jason Crump over 11.5 1.80 STS
Na internecie wszędzie granica 14.5, a u ziemniaka 11.5. Crump - główny filar ekipy z Rzeszowa i nikomu go nie trzeba przedstawiać. Biorąc pod uwagę to, że wyjedzie dziś za pewne 6 razy bo ZZ Kylma, to granica 12 punktów staje się coraz bardziej pewniejsza...
Tyle, że w ziemniakach liczą pierwsze 5 startów.
 
dr.house 16

dr.house

Użytkownik
Moje propozycje na dziś:
Gollob over 11,5 Tobet kurs:1.50
Kurs dosyć niski jak na początek sezonu,ale nie widzę kogokolwiek w tym meczu kto mógłby się postawić Gollobowi,bardzo dobrze pojechał w ostatnim w GP,w Gorzowie czuje się pewnie więc powinien wykręcić w okolicach kompletu.
Jędrzejak + 0,5 vs Woffinden -0.5 typ: Jędrzejak +0,5 kurs : 1.72 Tobet

Różne głosy dotyczące Jędrzejaka pojawiają się na forum. Moim zdaniem przywiezie dzisiaj więcej oczek niż Woffinden. Jędrzejak to kapitan Sparty,wie jakie są wobec niego wymagania i wydaje się że dojrzał do roli lidera zespołu.Jedzie w parze z Woffindenem,Tomek ma na początku łatwiejsze pola niż Tai.Większe doświadczenie oraz wola walki.Stawiam na Jędrzejaka.

Protasiewicz -1 vs Jonsson +1 typ: Protasiewicz -1 kurs: 1.72 Tobet
AJ bez formy na początku sezonu,Protasiewicz powinien prezentować swój stały solidny poziom w Polskiej lidze.Ciężko tu coś jeszcze napisać,to bardziej typ intuicyjny.

Darcy Ward -0.5 vs Chris Holder + 0.5 typ: Ward - 0.5 kurs: 1.85 Tobet
Tutaj stawiam na Warda ponieważ pasuje mu tor w Gorzowie i lubi na nim jeździć,w dodatku wydaje mi się być w lepszej formie niż Holder.
Gollob może i w formie jednak trzeba pamiętać o tym że lubi pomagać partnerom na torze.
Co do AJ, to jednak tor w Bydgoszczy zna na wylot i nigdy nie wiadomo kiedy wypali
 
unicaja 7K

unicaja

Użytkownik
Sullivan over 9 @1,83 bet365 ⛔ masakra
Podoba mi się ta linia na Saletre. Ryan jedzie jako prowadzący parę z juniorem a zatem trudno spodziewać się aby tracił pkt na koledze z pary (przynajmniej w pierwszych 3 swoich startach) bo bracia Pulczyńscy na wyjeździe że tak delikatnie powiem szału nie robią. Z tego co pamiętam mecze Aniołów na gorzowskim torze sprzed roku to z całej tej bezsilności jedynie Sullivan próbował się wybijać. Myślę sobie że dodatkowy 6 start też bardzo prawdopodobny, linia spokojnie do ogarnięcia, kurs niegłupi więc warto zaryzykować.
 
sawas 27

sawas

Użytkownik
No właśnie. Zastanawiam się mocno nad dublem Hampel&amp;Gollob, ale martwię się o to przepuszczanie. O ile u Golloba to jest próg bezpieczeństwa 3 pkt, to u Hampela tylko 2. Zakładając oczywiście poza tym same trójki, a przecież jest paru kandydatów do pokonania reprezentantów.
 
jajs 66,8K

jajs

Użytkownik
No to zaczynamy długo oczekiwany sezon ligowy w Polsce! :grin:
J. Crump over 11.5 pkt @ 1,7 Milenium ✅ w 5 startach - 12 pkt
Na sam początek biorę pod lupę doświadczonego Australijczyka. Nie ma co ukrywać iż Jason jest zdecydowanym liderem teamu z Podkarpacia, zresztą te 2,8 mln za coś musi brać ;) dziś ma na rozkładzie Nickiego, Bogdanovsa, Chrzanka i THJ. Każdy do pokonania, z Nickim powinna być ładna walka ale nie sądzę aby Duńczyk miał tutaj atut własnego toru bo na dobrą sprawę to taki tor jego jak i Crumpa. Kwestia kilku treningów akurat raczej nic tutaj nie zmieniła. 12 pkt Australijczyk może wykręcić na spoko. Ale fakt jest faktem jak ktoś już tutaj pisał Crump na nowych tłumikach to nie jest Crump który fruwał na starych (patrz choćby na pierwsze mecze tamtego sezonu: 14 pkt, 11,17,14).
E. Sajfutdinov over 11.5 pkt @ 1,8 Milenium ✅ 14
Emil jak i jego Polonia wraca do Ekstraligi czyli do walki z najlepszymi. Myślę, że jeśli chce dziś wygrać a ma na to duże szanse to Emil musi zdobyć w granicach 12 pkt. Tego wymaga się od lidera którym mimo młodego wieku niewątpliwie jest bardzo utalentowany Rosjanin. Dziś w parze z rodakiem - A.Łagutą. Emil za rywali ma: dobrze znających Bydgoskich tor AJ i Pepe Protasiewicza, starszego z braci Jabłońskich, Ł.Jankowskiego, oraz Holte. Zdaje się, że zagrozić mu mogą w zasadzie tylko PePe i AJ ale co nie znaczy, że muszą z nim wygrać. Emil świetnie zaczął sezon w kilku zawodach w jakich startował, trochę zawiódł w GP albo może wymagania po świetnym początku były za duże?
T. Gapiński - R. Kościecha 1 @ 1,6 Milenium dokładnie jak tutaj rozliczą to sam nie wiem ale raczej będzie to na moją niekorzyść. W zawodach więcej pkt Kościechy ale wiemy, że Gapa w 4 starcie upadek i już na torze się nie pojawił. mieli Gapa 6 a Kostek 5 (wiem, że to ile mieli to akurat jest nie ważne)
Tutaj widzę piękna promocje. Kościecha nie oszukujmy się zawodnik bardziej 1ligowy w Ekstralidze raczej na 5-6 pkt. Gapiński rider który w najlepszej lidze świata jeździł w najlepszych klubach i walczył o medale. Czy to w Częstochowie czy to jeszcze nie dawno w Gorzowie u Władka :grin: Do tego typu kieruje mnie to jakie wyniki osiągał jak dotąd Gapiński. Bodajże w sparingu z Unibaxem kręcił same &quot;3&quot; (tak wiem, że sparing to sparing ale także ktoś tu mądrze napisał, że przecież nikt nie lubi przegrywać nawet w sparingu ;)). Do tego niezła postawa Gapy w jego kilku występach czyli kilka sparingów, Kryterium Asów. Jadą ze sobą w parze, oby Gapa nie puszczał Kostka gdy bd jechać na 5:1 czy 3:3 a wtedy będę spokojny.
Do tego dorzuciłem:
M.Zagar over 9.5 @ 1,95 ✅ 10 - Zagar powinien być w dobrej formie, w Gorzowie razem z KK kreowany na lidera oczywiście zaraz po Gollobie. Myśle, że 2-cyfrówke jest w stanie osiągnąć.
G. Laguta over 9.5 @ 1,7 ✅ w 5 - 14 - Griszka ostatni mecz na &quot;Smoku&quot; pojechał wręcz perfekcyjnie. 16 pkt i kapitalne pojedynki z Hampelem muszą robić wrażenie. Dziś linia 9.5 a to jest spokojnie do pokrycia przez Rosjanina. Oby tylko nie było jak rok temu kiedy pękały te cholerne łańcuszki sprzęgłowe. Na złośliwość rzeczy martwych nie ma siły więc oby obyło się bez tego.
Jak można zauważyć nie zdecydowałem się na żaden typ na sam mecz tylko pkt zawodników i pojedynek na Gape Gapińskiego. Wg mnie ogólnie wszystkie handicapy mogą być dziś ciężkie do pokrycia bo Leszno ma -18.5, Tarnów -20.5 a nawet -22.5, Gorzów -12.5. Dodatkowo można powiedzie, że Liga wreszcie ruszyła bo tego bardzo brakowało podczas mroźnej zimy ;)
 
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
W ekipie z Rzeszowa Maciej Kuciapa w miejsce Joonasa Kylmaekorpiego - info ze sportowychfaktów.pl
Dzięki za info,w takim razie bet na Jonassona z Richardsonem jeszcze pewniej wygląda,bo z teoretycznych 7 startów Lee robi się max 6.A Thomas minimum 5(raz z/z),do tego nominowany i ewentualnie taktyk jakby nie szło Wybrzeżu.Manewr z Kuciapą to strzał w stopę gości,bo Crump i Walasek w swoich startach za z/z zrobiliby pewnie więcej niż Kuciapa w całym meczu. A w Bet365 nadal Wybrzeże @2,80;)
 
C 407

cekaem

Użytkownik
Postawiłem takie single
Nicki Pedersen +0,5 J.Crump 1 kurs 1,85 Tobet
Nicki ma 1 bieg więcej w zanadrzu a nie spodziewam się żeby Rzeszów przegrywał więcej niż 6 pkt w Gdańsku , żeby Crump mógł pojechać jako taktyczna.
Jason Crump under 14,5 kurs 1,72 Tobet
mam nadzieję , że to moja perełka , Crump musi zdobyć komplet albo pojechać jako taktyczna żeby mi to nie weszło.
G.Laguta -1,5 C.Harris 1 kurs 1,3 Tobet tutaj wiadomo Laguta lider Włókniarza , w Lesznie mu się dobrze jechało w zeszłym sezonie , a Harris to jedna wielka niewiadoma ale tor w Lesznie wiadomo jaki jest , tam to nawet ich juniorzy objeżdżają rywali i nie mam na myśli Pawlickich ale Adamczewskiego i Musielaka.
Ponadto
J.Hampel over 12,5 kurs 1,5 Tobet nie wydaje mi się by ktokolwiek z Częstochowy oprócz Laguty był w stanie z nim rywalizować u niego na torze.
 
jajs 66,8K

jajs

Użytkownik
No cóż o wstawieniu Kuciapy - lokalnego matadora rzeszowskiego toru nie chciał bym się wypowiadać bo to są jajca. Po raz kolejny zostało pokazane to, że Śledź robi w tym klubie tylko i wyłącznie za marionetke a o wszystkim decyduje Marta. Pewnie jeszcze Maciek jak zwykle zrobili z Martą swoje przed meczem i wyjazd na mecz pewny... Żenada. Mogli mówić wcześniej to być w typerze na necie postawił na GDA a nie na ten Oranje Team...
 
lysy-16140 268

lysy-16140

Użytkownik
jak już widzę co się dzieje to nie mogę przejść obojętnie obok tego kursu:
Krzysztof Kasprzak over 9.5 @2.0 Tobet
Tor, tor i jeszcze raz tor, liga się wyrównała i robimy pod siebie z większym nakładem niż kiedykolwiek już pierwsza kolejka to pokazuje, Kasper 10 pkt powinien w tym wypadku obrócić na nie będących jeszcze w pełni formy zawodnikach Unibaxu.
 
hayto 631

hayto

Użytkownik
Jak się odnosicie co do zaistniałej sytuacji w biegu nr 12. Gdzie wykluczony został AJ ? Dla mnie decyzja wgl nie zrozumiała. Wie ktoś może kto sędziował to spotkanie ? 3 Lotne gdzie raz Artioma puścił, drugi raz Dudkowi przerwał, a za trzecim razem tak samo idealnie wyszedł Patryk i... nie przerwał co lepsze stojak poszedł do góry razem z taśmą... O wykluczeniu Piotrka na początku spotkania nie wspominam. Po 12 Biegach mogłobyć -6, a zrobiło się -12... szkoda, ale po raz kolejny sędziowie pokazali co to znaczy sędziować pod gospodarzy. Teraz pytanie czysto bukmacherskie jak mogę sprawdzić jaka oferta na żużel była dziś w Expekcie ?
 
kubson21 1,8K

kubson21

Użytkownik
Jak się odnosicie co do zaistniałej sytuacji w biegu nr 12. Gdzie wykluczony został AJ ? Dla mnie decyzja wgl nie zrozumiała. Wie ktoś może kto sędziował to spotkanie ? 3 Lotne gdzie raz Artioma puścił, drugi raz Dudkowi przerwał, a za trzecim razem tak samo idealnie wyszedł Patryk i... nie przerwał co lepsze stojak poszedł do góry razem z taśmą... O wykluczeniu Piotrka na początku spotkania nie wspominam. Po 12 Biegach mogłobyć -6, a zrobiło się -12... szkoda, ale po raz kolejny sędziowie pokazali co to znaczy sędziować pod gospodarzy. Teraz pytanie czysto bukmacherskie jak mogę sprawdzić jaka oferta na żużel była dziś w Expekcie ?
Sędzia Najwer bodajże czy jakoś tak. Dla mnie wykluczenie AJ to sprawa dyskusyjna,nie dotknął Gapy, ale w sumie uniemożliwił mu inny ruch.Mógł wykluczyć AJ lub Gape a najlepiej zrobić powtórkę w pełnym składzie. Skandal dla mnie z wykluczeniem Protasiewicza, tor był dziurawy,pełno upadków.
U Holty widać sporą motywacje...by po sezonie odejść na emeryture.
 
T 1,5K

torretoo

Użytkownik
Dzisiaj żużel dał zarobić ;) . Ale odniosę się do pojedynku w Bydgoszczy. Jestem z Bydgoszczy ale patrze obiektywnie na mecz. Jeśli Bydgoszczanie chcą wygrywać mecze wzorując się na drużynie z Leszna to są na kapitalnej drodze. Może to jeszcze nie takie kartoflisko ale za 2-3 spotkania może już takie być, bo dlaczego by nie iść za ciosem? Co do sytuacji z Protasiewiczem i Jonssonem. Nie lubie jednego i drugiego.. ale Piotr został wykluczony nie słusznie, był z przodu dyktował warunki jazdy i tyle. A dziury swoją drogą, poza tym to pierwszy łuk. Ale wykluczenie Jonssona to wykluczenie dzisiejszego dnia, co z tego, że &quot;Gapa&quot; nie miał innego pola manewru? a kogo to interesuje? Faulu nie było i tyle, nikt mu nie kazał wjeżdżać w koło Patryka. Poza tym chyba w tym momencie to Jonsson już był z przodu. Katastrofalny mecz pod względem sędziowania i tyle, bo te lotne starty które widział i nie widział sędzia eh... klasę dzisiaj pokazał Emil mimo, że nie przepadam za chłopakiem. To jego jazda przy Sportowej 2 zaczyna przypominać jazdę Tomcia na tym stadionie
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
Sędzia Najwer bodajże czy jakoś tak. Dla mnie wykluczenie AJ to sprawa dyskusyjna,nie dotknął Gapy, ale w sumie uniemożliwił mu inny ruch.Mógł wykluczyć AJ lub Gape a najlepiej zrobić powtórkę w pełnym składzie. Skandal dla mnie z wykluczeniem Protasiewicza, tor był dziurawy,pełno upadków.

U Holty widać sporą motywacje...by po sezonie odejść na emeryture.
Wykluczenia kontrowersyjne owszem,zwłaszcza wykluczenie Protasa za 1 łuk to była przesada.Przy upadku Gapińskiego kogoś sędzia musiał wykluczyć-takie są przepisy w Polsce,zapewne nie spoglądał na powtórki telewizyjne(ja je teraz widzę) bo na nich było widać że jedyny kontakt był tam między Gapą a Dudkiem.Błąd sędziego,ale czy wpłynął na to kto wygrał mecz?Wątpię..

Tor był taki jaki chcieli Buczek,Gapa i juniorzy-pisałem o tym wczoraj bodajże.Takie prawo gospodarza,że robi tor pod siebie.Dziwię się,że mimo wszystko poza Dudkiem nikt z ZG nie spasował się z nawierzchnią w kolejnych swoich startach.Falubazy niech nie narzekają na tor,bo sami święci nie są w tej kwestii i dobrze o tym wiedzą(nie pamiętacie sezonu 2009 chociażby,gdy w rewanżowym meczu 1/2 finału właśnie z Bydgoszczą zrobiliście taki tor,że nawet Dobrucki i Protas mieli co do niego zastrzeżenia,później w finale z Apatorem historia zresztą podobna). Falubaz będzie silny według mnie pod jednym warunkiem-Holta musi jechać na poziomie 10 pkt.Reszta w sumie dzis pojechała tak jak się można spodziewać,tyle że Dudek zrobił te punkty co zazwyczaj zrobi Protasiewicz(i vice versa).W Polonii znów Kościecha mnie zaskoczył-w KA na twardym był szybki,dziś na przyczepnym też.Brawo ,bo ja w niego nie wierzyłem(nadal nie wierzę).Reszta super,Curyło trochę więcej pokory poza torem i też będzie lepiej chłopaku. Gapiński pojechał na prześwietlenie,tyle wiem na ten moment.

Fajnie Gdańsk pojechał,akurat dałem radę zagrać ich mocno @2,80 po tym jak podali info że jedzie Kuciapa.Generalnie dla mnie duży plus dziś pod względem typów,oby tak przez cały sezon.I oby w tym dziale zawsze było tak gwarno,merytorycznie i bez zbędnych złośliwości.

ps.jaki tor dziś był w Lesznie,bo jestem w lekkim szoku patrząc na wynik meczu..
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
radula 5,4K

radula

Użytkownik
Wykluczenia Aj jaki i PePe nie było błędy sędziego. Lotne starty również raz widzi innym razem puszcza oj dziwne...
Pod względem bukmacherskim I kolejka idealna! 90% typów trafionych dzięki czemu bardzo duży plus.
Tarnów zaskoczył naprawdę i to bardzo. Greg,Janusz i Vaculik oraz Madsen bardzo ładne zawody.Słabiej Maciek Janowski.
W Bydgoszczy spodziewałem się super wyniku Emila i Buczkowskiego a zarazem słabszego występu Łaguty i tak też było. Rune Holta haha bardzo mnie cieszy ze odszedł z Torunia...I co nadgarstki zdrowe a jazda nadal słabiutka...?Dudek oj jak tak będzie śmigał w tym sezonie to będą bardzo mocni Zielono Górzanie!
W Lesznie słabiutko Byki no może nie wszyscy ale:Balinski-katastrofa! Batchelor również bez rewelacji. Za to młodzież super:Bracia Pawliccy i Musielak.Jednak na wyjazdach to Oni juz tak skuteczni nie będą dlatego warto na to zwrócić uwage w kontekście kolejnych meczy.
Gdańsk również planowo i wygrywa jednak wynik 51:39 dość spore zwycięstwo.Nick pozytywnie Crump również widać że będą liderami.
Na koniec mecz w Gorzowie. Toruń kolejny raz pokazuje ze na tym torze to wyników dobrych nie da rady zrobic. Na koniec zawodów rozkręcił się Holder i Miedziak ale to zdecydowanie za późno. Ward na poczatku lepiej pod koneic przygasł,Sullivan brak słów. W Gorzowie oczywiście Gollob bardzo dobrze. na własnym torze mocni Iversen i Zmarzlik ale na wyjazdach?Bardzo mnie to ciekawi. Czekamy na II kolejką aby dalej zarabiać;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
mateo1111 154

mateo1111

Użytkownik
byłem dzisiaj na meczu Unii i już po pierwszym meczu widac, że na własnym torze będą praktycznie nie do pokonania. Powiększenie jego wyszło na bardzo duży plus. Warto jest zaznczyć, że Ułamek w poprzednim sezonie znakomicie jezdzil w Unii gdzie był praktycznie najelpszym zawodnikiem poodczas dzisiejszego spotkania prkatycznie nie istniał. W pierwszym swoim biegu podajże nie zdobył żadnego punktu odstając od resztki stawki bardoz wyraźnie. Unia jechala bardzo dobrze praktycznie bez żadnych błędów. Kołodziej jeszcze w środę z tego co widziałem na treningu radził sobie bardzo przeciętnie ponieważ jak byłem na ich treningu od 13:45 - 15 nie wygrał żadnego biegu! A dzisiaj? Znakomita jazda i pokazał tym samym swoje najlepsze występy w Tarnowie. Greg klasa Mistrzowska. Juniorzy również bardzo dorbze.

I jeżeli będą dalej tak się spisywać śmiało można powiedzieć, że Mistrzostwo może wrocić do Tarnowa!!
 
x_design 450

x_design

Użytkownik
ps.jaki tor dziś był w Lesznie,bo jestem w lekkim szoku patrząc na wynik meczu..
Tor był twardszy niż zazwyczaj, o czym sugerowały czasy (60,5-61,5 sek).
Optymalny, czyli mocno przyczepny tor, to czasy rzędu 58,5-59,5 sek.
Dla nikogo nie jest tajemnicą, że leszczynianie lubią &quot;kopę&quot;. ;)

Co do spotkania - rozczarował Bally (trzy zera w fatalnym stylu, na dystansie dał się pokonać przez Zengotę czy Jabłońskiego). Myślę, że w kolejnym spotkaniu musi zaprezentować się Pavlic, który był dziś w parkingu. Pechowe zawody zaliczył Adamczewski - upadł, wychodząc na dogodną drugą pozycję (uślizg), defekt tuż za startem.
Genialny mecz Musielaka - świetny na trasie, szybki ze startu, skory do współpracy z partnerem z pary. 11+3 mówi samo za siebie.
Pawliccy zaliczyli udany start, oprócz jednej wpadki Piotrka. Jednak to on, wraz z Tofeekiem, mógł przypieczętować dzisiejszą wygraną Unii. Ahh, te &quot;bączki&quot; Pawlickiego a&#39;la Gollob. ;p

Nie chcę wyciągać daleko idących wniosków po I kolejce Ekstraligi, jednak jedno jest pewne - Unia ma najlepszych juniorów w kraju. I to rodzimych, chłopaków z Leszna.

PS. Pozdrawiam fanów speedway&#39;a! ????
 
robson_26 612

robson_26

Forum VIP
Komplet wyników I kolejki:
Tauron Azoty Tarnów - Betard Sparta Wrocław 61:29
Lotos Wybrzeże Gdańsk - PGE Marma Rzeszów 51:39
Unia Leszno - Dospel Włókniarz Częstochowa 49:41
Polonia Bydgoszcz - Stelmet Falubaz Zielona Góra 52:38
Stal Gorzów - Unibax Toruń 57:33

Przede wszystkim gratulacje dla wszystkich, którzy udzielali się w temacie ???? Prawie 100 postów i ponad 6300 odwiedzin robi wrażenie jak na temat dotyczący I kolejki. Widać jak wielki głód żużla był wśród wszystkich sympatyków speedway&#39;a na forum. Jeżeli chodzi o typy, to chyba większość jest zadowolona i tak trzymać.
Odnośnie spotkań, to w Tarnowie niespodzianki nie było. Unia potwierdza, że ma spore możliwości, jednak przestrzegałbym przed stawianiem ich w roli kandydata do mistrzostwa, bo już takie opinie się zaczynają pojawiać. Przede wszystkim mieli handi swojego toru i rywal też nie był zbyt wymagający. Do tego fatalny występ zaliczył Lindgren. Wysoko wygrany mecz mocno ich podbuduje, ale zaczekajmy na weryfikację formy z bardziej wymagającymi rywalami i na wyjazdach.
Jeżeli chodzi o drugi mecz, to naprawdę fajnie, że faworyzuje się słaby Rzeszów, który tak naprawdę ma jedynie dwóch dobrych zawodników w składzie. Dzisiaj jeszcze ta zmiana z ZZ na Kuciapę, która jak dobrze przypuszczano była nietrafna. Przecież sam Crump z Walaskiem mogliby zrobić 4-5 punktów jako ZZ. Dało się na tym zarobić zwłaszcza, że niektóre buki nie zareagowały na te info.
Co do meczu w Lesznie, to sam jestem zaskoczony wynikiem Włókniarza. Czewa pozytywnie dziś zaskoczyła, ale wszystko to sprawka rewelacyjnego Griszki ???? Hampel dwie wpadki, ale to chyba wypadek przy pracy i wkrótce Mały znowu będzie robić u siebie koło kompletu. Nie wiem co się stało z Balonem i bardzo słabo Troy. Za to zaskoczył Musielak, lecz to może się zdarzać tylko w Lesznie. Jeżeli Balon z Batchelorem czegoś nie poprawią, to Leszno mocno będzie męczyć się na wyjazdach.
Zaskoczyła też Polonia, a raczej chyba bardziej zawiedli zielonogórzanie. Zapewne te dwa wykluczenia na początku mocno podcięły im skrzydła. Polonia jak już było tutaj mówione na forum u siebie będzie naprawdę mocna. Szkoda Gapińskiego, bo chłop ciągle ma jakieś upadki na początku sezonu. Pepuś trochę pojechał bez przekonania, do tego sprzęt zupełnie nie spasowany z torem. Co do Rysia to chyba nawet nie trzeba dużo mówić... na nowych tłumikach klapa, a te jego zeszłoroczne nadgarstki, to później były jedynie wymówką.
Ostatni mecz w Gorzowie. Tu chyba też nie było wątpliwości, która ekipa jest zdecydowanym faworytem. Wynik w ogóle nie jest zaskoczeniem, aczkolwiek spodziewałem się nieco lepszej postawy Sullivana. Wg mnie w tym roku Toruniowi nie uda się wygrać tylu spotkań wyjazdowych, co rok temu. Na MA będzie dobrze, jednak silniejsi rywale na pewno mocno nie oberwą i Apator ciężko mieć będzie z bonusami. W ekipie gorzowskiej właściwie bez sensacji i też bardzo jestem ciekaw jak co niektórzy w Stali spiszą się na wyjeździe.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom