>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

Biathlon 2012/2013 - Ostersund 25.11-02.12 - Inauguracja sezonu

Status
Zamknięty.
malin157 72,4K

malin157

Znawca - Sporty zimowe
Ferry - Sumann 1 1.63 marathon 2/10
wiadomo Ferry świetny strzelec, może nie jest jakimś wielkim specjalistą od biegu indywidualnego
ale pokazał w sztafecie mieszanej że forma dobra, startuje u siebie, powinien być wysoko.
Sumann statystyki strzeleckie gorsze od Szweda, biegowo również wypadł słabiej w sztafecie mieszanej, dużo słabszy zeszły sezon.
Sednev - Leguellec 2 2.30 marathon 1,5/10
Sednev słabiutki poprzedni sezon, nie wiem czemu jest aż takim faworytem w parze z Kanadyjczykiem.
Strzelecko Ukrainiec nieco lepszy, ale poziom obu zbliżony, w zeszłym sezonie tylko minimalnie lepszy Sednev.
Leguellec w sztafecie mieszanej dobry występ, bez dobierań, przyzwoity bieg.
tak jak pisał wyżej tlenekk... nie polecam grać na ulubieńca większości kibiców biatlonowych czyli Bjoerndalena, jest oczywiście na liście startowej ale był w ostatnich dniach przeziębiony więc nawet jak wystartuje ciężko powiedzieć na co będzie go stać.
Ciekaw jestem jak zaprezentuje się Greis, czy jeszcze wróci na szczyt czy to będzie zjazd do bazy, groźni dziś powinni być Rosjanie.
 
cibeles 969

cibeles

Użytkownik
Ciekawe zakłady zaoferowało nam Milenium. Wystawiło trójkę wielkich na strzelnicy ustawiając linię na poziomie 4,5 celnego strzału.
I tak mamy.

1 strzelanie:

OEB na - 1,80 oraz na + 1,80 ( pobrałem minus grubiej )
Fourcade na - 1,90 oraz na + 1,70
Svendsen na - 1,90 oraz na + 1,70

4 strzelanie

OEB na - 1,55 oraz na + 2,10 ( pobrałem minus grubiej)
Fourcade na - 1,70 oraz na + 1,90
Svendsen na - 1,75 oraz na + 1,95 ( pobrałem minus grubiej )

Generalnie mocno loteryjnie, ale przy dyspozycji na początku sezonu można poryzykować.

Spróbowałem też delikatnie 6 razy na minus

Dodatkowo podpisuje się w pełni pod typem:

Slesingr - Suman za 1,60
 
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
No i jednak na inaugurację obyło się bez niespodzianki, znów ten Arab.
Nasze asy to się kompromitują. Co to w sprincie będzie jak przy takim strzelaniu tyle brakuje do punktów :| Punkty... Chyba w PIBU. Przyjdą MŚ i im Slettemark zaaplikuje z minutę w biegu...
Jutro panie i tu mam zagwozdkę, Brunetka czy Tora ???? Obie biegowo bardzo ładnie w mikście. Jakiegoś większego przekonania nie mam, ale te 2 zawodniczki wydają mi się najpewniejsze pod ten bieg:
Berger-Kaisa 1 1.50 ✅ Kaisa nie ma już tej pewności w strzelaniu co 2 sezony temu, a Torcia trzaska szybko na strzelnicy - i tu i w Beito chyba więcej jak 5 pudeł łącznie nie miała.
Brunet - Henkel 1 1.45 ⛔ co za człapon...
Ostatnia z tych &quot;wielkich&quot; Niemek, ale już wiekowa i biegowo znacznej różnicy nie powinna nadrobić nad MLB. A strzelanie to już królestwo Francuzki.
Vilukhina - Kuzmina 1 1.98 ✅
Mimo, że ma sukcesy w tej konkurencji, to wszyscy wiemy jaka na strzelnicy jest Kuza. Za juniorki Olga była w ścisłym topie strzelczyń, odkąd biega szybciej statystyki jej się pogorszyły, ale mimo wszystko mam do niej większe zaufanie niż do rosyjskiej Słowaczki ;) Kuza do sezonu przygotowywała się indywidualnie, a biegowo w mikście pobiegła na poziomie Olgi. Powinno wystarczyć 1 pudło więcej.
betsafe

I liczę mocno na dobre miejsce Polek, szególnie Pałki, bo ze strzelaniem Weroniki bywa różnie;) Choć ostatnio stała na podium w PIBU dzięki dobremu biegowi, a dekorowana była przez Helenę Ekholm-&gt; https://www.facebook.com/biathlonistka?fref=ts
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
harvey 967

harvey

Użytkownik
Marie Laure Brunet - Andrea Henkel
Marie Laure Brunet # 1.46 Betsson ⛔ 9-7 szkoda ostatniego strzelania wrrr :/

Dziś sobie pozwolę na taki dubel Brunet + Berger. Takie też zakłady wyszukał Davey_Watt i trudno się z nim nie zgodzić. Dla mnie to dwie najpewniejsze pary na dziś. No jeszcze fajnie wygląda Berger - Henkel, ale tam kurs już trochę za niski.
Brunet to jak wiadomo ścisła czołówka jeżeli chodzi o precyzje w strzelaniu. W zeszłym sezonie miała bardzo wysoką skuteczność, w leżaku aż 98%, natomiast w stójce 89%, co daje nam ogólnie 93%, no jak dla mnie robi to wrażenie. Biegowo uważam, że i tak się poprawiła przez wakacje i ciężko popracowała. Sądzę również, jeżeli utrzyma dobrą formę to TOP5 na zakończenie sezonu jest sprawą otwartą, a przecież w poprzednim sezonie zajęła 7 miejsce w generalce. W niedzielę w sztafecie mieszanej pobiegła przyzwoicie. Zaliczyła jedno pudło w stójce, ale biegowo wypadła całkiem nieźle, w sumie jej bieg wyniósł 12:22 min.
Henkel to jak dla mnie najlepsze swoje lata ma już za sobą. Uważam, że ciężko jej będzie o utrzymanie dobrej formy przez cały sezon i może powinna pomyśleć podobnie jak inni, że lepiej się skupić tylko na dużych imprezach. W ubiegłym roku Henkel w generalce była 8 i w mojej ocenie będzie jej bardzo ciężko utrzymać ten rezultat. Pamiętajmy, że po odejściu Neuner to ona ma być pierwszą opcją reprezentacji Niemiec. Andrea na strzelnicy to wciąż dość pewna opcja, jednak nie aż tak jak zawodniczka z Francji. Henkel w poprzednim sezonie miała skuteczność na poziomie 87% (taki sam poziom w stójce i leżaku). W sztafecie mieszanej pobiegła przyzwoicie podobnie jak rywalka raz spudłowała, ale biegowo była gorsza o około 20 sekund.
Jak dla mnie Brunet to o wiele lepsza w tej chwili zawodniczka. Na strzelnicy jest z pewnością pewniejsza i biegowo się poprawiła. Liczę, na to, że Niemka będzie pudłować więcej razy, niż Maria. Jeżeli tak będzie to pamiętajmy, że jedno pudło to dodatkowa minuta, a tego Henkel na strasie nie odrobi.

Tora Berger - Kaisa Mäkäräinen
Tora Berger # 1.45 Betsson ✅ 1-8

Tora ambicje ma z pewnością na pierwsze miejsce na koniec sezonu. Jednak walka między nią, a Darya będzie bardzo pasjonująca. Dlatego też już od pierwszych zawodów musi pobiec jak najlepiej. O formę Norweżki nie ma co się bać, gdyż przed sezonem w Beitostølen wygrała biegi zarówno ze startu wspólnego jak i bieg sprinterski. W sztafecie również pokazał, że jest w bardzo dobrze przygotowana. Jedno pudło i najszybszy bieg ze wszystkich Pań, tylko 12:14 robi wrażenie.
Finka jak dla mnie to w poprzednim sezonie była strasznie nieregularna i chyba nic w tej sytuacji się nie zmieniło. Przed sezonem startowała w jakiś zawodach w Finlandii, gdzie wygrała bieg ze startu wspólnego, ale miała aż cztery pudła. Co pokazuje, jak słaby poziom był tych zawodów. W sztafecie niedzielnej zarówno słabo biegowo jak i na strzelnicy. Czas zaledwie 13:22 i aż cztery pudła. Jak dla mnie Tora tutaj nie będzie miała żadnych problemów z pokonaniem Kaisy. Zarówno na strzelnicy jak i na trasie Berger jest w tej chwili o klasę wyżej od Finki.
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
A 709

arkadiuszch

Użytkownik
Kolejna porcja peffek ????
Nie będę sie rozpisywał jak Kolega nade mna, ale będą opisywał krótko i na temat:
Pary dzisiaj będa pochodzily z FORTUNY i STS.
Berger-Makarainen [email protected] FORTUNA 8/10 ✅
Oczywiście tu sprawa jest prosta. Tora na strzelnicy lepsza o wiele. Kaisa potrafi pudłować i to niemiłosiernie. W sztafecie pokazala, ze jednak z forma strzelecka u niej nie jest najlepiej. Biegowo podobnie. Sprawa jest prosta. Tora przed Kaisa.
Brunet-Gregorin [email protected] FORTUNA 8/10 ✅
Jak nie postawić na Brunet w biegu indywidualnym? Najlepiej strzelająca zawodniczka, z pewnością zakręci się okolo 20/20. Biegowo troche słabiej, jednak od czołowki. Od Gregorin nie odstaje tak bardzo. Myślę, ze wszystko rozwiąze sie na strzelnicy. A Brunet widzę dzisiaj w TOP 6.
Dorin Habert-Hildebrand [email protected] FORTUNA 7/10 ⛔ ale strzelanie Dorin...
Tu podobna sprawa co do Brunet. Dobrze strzelająca Dorin w Hildebrand, Niemką, która nie załapała się do sztafety. Zaskoczyła mnie Dorin, ze w sztafecie pudlowała 3 razy w stójce. Jednak wydaje mi sie, że będzie to dla niej przestroga przed dzisiejszymi zawodami. Bo jest z Brunet jednak z najlepszych strzelających w grupie.
O Hildebrand nie można za dużo powiedzieć, pewnie biegowo ciut lepsza od Dorin, jednak na strzelnicy wszystko się rozegra, a tu bezsprzecznie góra będzie Francuzka.
Zaitseva O.-Kuzmina [email protected] STS 7/10 ⛔ Olga...
Kuzmina lubi sobie popudłować, oj lubi. Pokazało to już w sztafecie. Zaitseva dobry występ w sztafecie i pobiegła dobrze. Bieg indywidualny, wiec bardzo ważne strzelanie. Tutaj górą również bez dwóch zdań lepsza jest Olga. Biegowo na pewno nie odstaje. Także kolejny dobry bet w STSie.

Brunet M.L. TOP 6@ 1.70 STS 7/10 ⛔ straszny bieg..
Znowu w stronę Brunet. Dzisiaj z pewnością bardzo dobre strzelania. Jeżeli pojadą jej dobrze narty to i widzę szanse na TOP [email protected] 3/10, oraz WIN @10.0 ale tu juz stawka 1/10
Vilukhina O. TOP [email protected] STS 8/10 ✅
Jeżeli trener Rosjan stawia na nią to znaczy, że jest w formie. Strzela bardzo szybko oraz celnie. Biegowo Olga się znacznie popawiła. Dzisiaj nie widzę tyle rywalek dobrze strzelających, zeby Olga nie znalazła się w TOP 10.
W STSie również para Berger - Makarainen [email protected] opisana na samej górze.
Edit: Route66 dzięki za info. Musiałem to przeoczyć. Także usuwam typ na Krysie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
poeta92 5

poeta92

Użytkownik
Panowie sie postarali i wszystko ładnie opisali ???? Zgadzam sie z typami w 100% a wiec:
Brunet swietna strzelczyni, a bieg indywidualny tylko sprzyja jej swietnemu strzelaniu. Jej przeciwniczka juz nie &quot;pierwszej młodosci&quot; wiec biegowo powinno byc podobnie. Strzelanie pozamiatane na korzysc francuski. Berger faworytka,jej bieganie i dobre strzelanie powinno jej zapewnic bieg w pierwszej trojce zawodow. Dorin Habert dobre strzelanie i dobry bieg,hildebrand przecietna, zadecyduja celne strzaly francuski.

Marie Laure Brunet - Andrea Henkel 1.45 TOBET (bet dnia według mnie) Bet na najgorsze bieganie..⛔
Berger-Makarainen 1.47 FORTUNA ✅
Brunet-Gregorin 1.42 FORTUNA✅
Dorin Habert-Hildebrand 1.42 FORTUNA⛔


dawid// może jednak napisz po kilka słów do typów, bo suche typy są usuwane z działów tematycznych.


 
R 67

route66

Użytkownik
Pałka K.-Cyl A. [email protected] STS 7/10
Krysia bardzo dobrze pobiegła w sztafecie. A coś w tym musi być jeżeli trener woli wystawić Gwizdoń zamiast Cyl. Jeżeli mamy mieć pocieche w biathlonie w tym sezonie z kogoś to tylko z Krysi.
W sztafecie bardzo dobre strzelanie + znakomity bieg, jeżeli chodzi o Polską zawodniczke.
W czwartkowym biegu indywidualnym kobiet na 15km nie wystartuje poobijana Agnieszka Cyl. Polka upadła podczas sobotniego sprintu w Idre i poobijała się na tyle mocno, że trenerzy postanowili oszczędzić jej start w najbardziej wyczerpującej biathlonowej konkurencji.
Na starcie nie zabraknie jednak pozostałych Polek. Już z numerem pierwszym na trasę wyruszy Krystyna Pałka, która z świetnej strony pokazała się w czasie niedzielnej sztafety mieszanej. Wiceliderka Pucharu IBU Weronika Nowakowska-Ziemniak wystartuje z numerem 32. Magdalena Gwizdoń zaprezentuje się z numerem 45, a Monika Hojnisz wystartuje jako 64. Na piersiach piątej z biało-czerwonych, Pauliny Bobak, widnieć będzie numer 87.
W sumie na liście startowej widnieją 102 nazwiska. Początek biegu o godzinie 17:30.

za biathlon . pl
do usunięcia pózniej
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
B 493

bodescu_wampir

Użytkownik
Witam wszystkich...
Post bedzie systematycznie edytowany
1. Za 1 pudlo + 1 minuta
2. Poczatek sezonu
3. To sa kobiety ( zaburzenia nastroju, okres, itp....)
Bieg na 15 km, a wiec sporo mozna zyskac biegiem, ale jeszcze wiecej mozna zyskac karnych minut przy slabym strzelaniu.
W biegach indywidualnych wole stawiac na lepiej strzelajace zawodniczki/zawodnikow....
W ogole to postaram sie poszukac niespodzianek... oferta naziemna i internetowa...

Berger-Makarainen @1.47 i @1.5 , @1.43 (fortuna, sts, panbet) ✅ Komentarz zbedny
W pelni sie zgadzam z forumowiczami. Tora jest w lepszej formie i powinna tutaj nawet w przypadku 1 pudla wiecej wyprzedzic finke...

Dorin-Makarainen @2.25 i @2.42 (tobet, panbet) ⛔ szkoda, bo wszystko ladnie wygladalo, jednak Kaisa zasuwala na trasie... Slabe strzelanie Dorin
Dorin swietnie strzela i szybko. 6 % w calym seoznie i 10 % w IN lepiej w porownaniu do Kaisy, co robi roznice. Francuzka wszystkie IN konczyla wysoko (11,8,4). Zwracam uwage na 3 pudla w ostatnim strzelaniu w mikscie, co traktuje bardziej jako slabszy dzien niz gorsza dyspozycje.
Kaisa forma nierowna. Zeszly sezon w IN (4,1,28!!). Biegowo jest lepsza jednak strzelnica jest kluczowa w tym elemencie na ktorej zdecydowana faworytka jest jej rywalka. Kaisa moze sobie pozwolic na maks 1 pudlo wiecej od przeciwniczki, jednak przy obecnej dyspozycji licze na ponad 2 pudla wiecej od francuzki.
Pindrushina-Skardino @1.68 Tobet ⛔ tutaj totalne zaskoczenie... Skardino 1 pudlo ??
Ukrainka zdecydowanie ponizej oczekiwan.

Pindrushina- biegowo odrobine lepiej, na strzelnicy w IN takze lepiej. W tym sezonie 35/40 na strzelnicy. Miejsca w IN (5,26,14).
Skardino- dobry wystep w mikscie, miejsca w IN (62,13,34). Mniej regularna od ukrainki.
Faworytka Pindrushina, ktora potwierdza forme na strzelnicy, a biegowo w mikscie rowniez byla szybsza od rywalki
Bachman-Goessner @1.6 (betsafe,betsson) ⛔ liczylem na lepsze strzelanie Tiny... Goessner jak ona pobiegla :eek:
Bachman strzelnica bardzo slabo, biegowo dobrze.Tina potwierdzila startem w sztafecie, ze jest w dobrej formie strzeleckiej 10/10. Poprzedni sezon (22,31,48)
Goesner- strzelnica katastrofa, biegowo dobrze. To bedzie pierwszy start dla niemki, ktora w poprzednim sezonie w IN byla (39,39,53,43).
Reasumujac piekny kurs. Bachman w poprzednim sezonie w kazdym starcie w IN byla szybsza od Goessner i zajmowala calosciowo lepsze miejsca. Biorac pod uwage obecna forme faworytki tej pary inny typ niz jej zwyciestwo bedzie sporym zaskoczeniem.
Kuzmina-Goessner @1.38 panbet ⛔ 0.3 sekundy tez ma znaczenie.... Goessner bieg rewelacyjny...

Kuzmina pod kazdym wzgledem lepsza. Ma juz za soba start w sztafecie. 3 pudlo to jak na nia duzo, ale dzis bedzie miala okazje do lepszego wystepu. Rywalka tak jak wspomnialem ze wzgledu na strzelanie w zasiegu...
Semerenko Vita-Palka @1.52 panbet ⛔ Palka powyzej oczekiwan, brawo...

Chyba juz ostatni zaklad na dzis...
Semerenko bardzo wysoka forma strzelecka... 4 starty i lacznie 46/50 (jesli sie myle, niech mnie ktos poprawi, bo padam z nog) Bieg na przyzwoitym poziomie. W IN zeszly sezon najgorszy pod wzgledem strzelania w karierze i &quot;tylko&quot; 80 %.
Palka w biegach Indywidualnych nie blyszczy. Na strzelnicy i biegowo to na dwoje babka wrozyla albo srednio lub slabo.
And the winner is Vita. Bardziej regularna, pod kazdym elementem lepsza i co najwazniejsze w formie.

Dzien pod wzgledem typerskim fatalny. Poczatek sezonu startu kobiet i sa niespodzianki...
Zawiodly na pewno francuzki, Brunet zamiast biegac raczej szla, a Dorin zbyt duzo pudel na strzelnicy...
Oby nastepne starty byly owocne...
Powodzenia
 
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
betcity:
Gregorin - Ponza 2 2.55 ⛔
Na taką stzelczynię jak Ponza, to tu jest value, tym bardziej, że w mikście Słowenka słabo pobiegła.
Kocher - Vitkova 2 1.75 ⛔
Różowy karabinek jak wiadomo często wariuje na strzelnicy, w mikście Kanada spisała się słabo i spory udział miała w tym Zina, biegając 3 rundy.
Czeszka jak zwykle w sztafecie spisała się solidnie, a w biegu była nawet szybsza od Kanadyjki.
Widział ktoś gdzieś parę Pałka - Nowakowska?
http://www.youtube.com/watch?v=gKVDHX-E3A0&amp;amp;feature=endscreen&amp;amp;NR=1
A u państwa Poiree pasą się kozy na dachu :d fajny motyw
 
pawacki 2,1K

pawacki

Użytkownik
Kuzmina A.-Gerekova typ 2 ( kurs 3,03) Fortuna Kuzmina &#39;tylko&#39; 3 pudła,natomiast Gerekova aż 4 ⛔
Kuzmina i 4 razy dobre strzelania? to rzadkość,może to głupie ale napisze iż Kuzmina dziś da &#39;popis&#39; podobnie jak wczoraj Vitek :p Gerekova bardzo solidna i uważam że jest lekkie value na ten typ
 
adqs 3,5K

adqs

Forum VIP
Dorin swietnie strzela i szybko. 6 % w calym seoznie i 10 % w IN lepiej w porownaniu do Kaisy, co robi roznice. Francuzka wszystkie IN konczyla wysoko (11,8,4). Zwracam uwage na 3 pudla w ostatnim strzelaniu w mikscie, co traktuje bardziej jako slabszy dzien niz gorsza dyspozycje.
Kaisa forma nierowna. Zeszly sezon w IN (4,1,28!!). Biegowo jest lepsza jednak strzelnica jest kluczowa w tym elemencie na ktorej zdecydowana faworytka jest jej rywalka. Kaisa moze sobie pozwolic na maks 1 pudlo wiecej od przeciwniczki, jednak przy obecnej dyspozycji licze na ponad 2 pudla wiecej od francuzki.
punktów procentowych, a nie procent ;)

Ja też dziś pod Dorin gram. W strzelaniu wiadomo jak mocna jest Francuzka, w leżącej rzadko bardzo pudłuje. Wiadomo jednak, że są to pierwsze zawody.
W biegu nie jest to żadna mistrzyni, ale czas na spokojne top10 powinna zrobić, zwłaszcza, że akurat wśród kobiet te czasy biegowe są zbliżone, a grupa czołowa w samym biegu jest naprawdę szeroka.
Strzelecko jeżeli nie zejdzie poniżej 90% to wg mnie jest spora szansa na taki typ. Zakładam, że Maria nie pomyli się leżąc, a i nie da gafy w 2. i 4. strzelaniu co w rezultacie oznaczało będzie pozytywne zakończenie takiego typu.
Marie Dorin TOP7 ? Tak @ 2.3 Bwin
 
mbmartin 84

mbmartin

Użytkownik
Data i Godzina: 29.11.2012 17:30
Spotkanie: Puchar Świata Östersund - 15 km indywidualnie : H2H
Tina Bachmann-Miriam Gössner
Typ: Gössner ✅
Kurs: 2,22
Bukmacher : Betsson
Zaskakująco wysoki kurs na to zdarzenie. Być może bukmacher przekonał się co do Bachmann dzieki ostatniem wyniku w sztafecie mieszanej tam , zaliczyła 10/10 , a co do dziś to będzie ważne ,bo za każdy błąd jest jedna minuta kary . Jednak z ostatniego sezonu z mistrzostw świata . Gossner spudłowała aż 5 razy ,a Bachmann ,aż 7 razy i to ona zajęła bardziej odległe miejsce od swojej koleżanki . Biegowo porównywalne , no być może z lekkim plusem dla Bachmann ,ale to strzelanie. Statystycznie Bachmann w poprzednim sezonie miała w pozycji leżącej 83% ,czyli całkiem nieźle ,ale za to w pozycji stojącej zaledwie 71% trafionych nabojów do celu. Miriam Gossner tą statystykę ma jednak gorszą ,bo 74% do 68% w stojącej . Jednak z roku na rok poprawiały to i myślę ,że w tym sezonie to lepsza okaże się Gossner , która moim zdaniem jest dużo bardziej utalentowaną biathlonistką młodego pokolenia i myślę następczynią Neuner. Widać po tych statystykach typ nie może przekonywać , tym bardziej ,że będzie to pierwszy start w sezonie i na pewno Gossner będzie chciała się pokazać ,bo powalczyć ze swoimi zawodniczkami o miejsce w kadrze. Wczoraj grałem Birnbachera i ostatnie strzelanie nie wypaliło . Dziś liczę na Gossner i bardzo się zawiodę jeśli typ nie wypali. Polecam niską stawką ,bo kurs obiecujący. Stawka 4/10 .
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Vita Semerenko - Valij Semerenko 1 @ 1,526 Sportingbet ✅ 20-29
Braterski pojedynek tfuu siostrzany pojedynek pomiędzy dwoma Ukrainkami. Zdecydowanie w tym zestawieniu gram na Vitę. Dlaczego? Jak wiemy bieg długi to liczy się strzelanie a w tym aspekcie zdecydowanie lepsza jest Vita, tak trochę dla zobrazowania powiem że rok temu a w kwestii strzelania u obu zawodniczek nic się wielkiego nie zmieniło, Vita miała skuteczność 85%,a Valij 77%, różnica ogromna. W mikstach nie pobiegła Valij bo po prostu słabo strzela. Dzisiaj to da się jej mocno we znaki jak zainkasuje ze 3 minuty dodatkowe za słabe strzelanie. Vita w sztafecie pobiegła dobrze, strzelała też szybko i dobrze tylko jedno dobieranie. Według mnie w tej parze zdecywoadną faworytką jest Vita.

Krystyna Pałka - Jana Gerekova 1 @ 1,60 Unibet ✅ 6-34
Gerekova to strasznie brzydka zawodnicza, brzydsza nawet od Tory :cool: i dlatego przeciwko niej ;) A tak na poważnie, Kristi jest w dobrej formie, obecnie to najlepsza zawodnicza z Biało-Czerwonych. Dobre strzelanie, oraz w miarę dobry bieg, po cichutku liczę na TOP10, a przy 20/20 jest do tego spora szansa. Dobry bieg w mikstach, dobrze strzelanie 10/10. Chociaż tym nie ma co się sugerować bo to pierwsze zawody, ale tymi wynikami potwierdziła dobrą formę którą prezentowała latem. Gerekova lepiej biega ale na pewno nie pobiegnie o tyle szybciej by nawet w przypadku jednego pudła więcej wyprzedzić Polkę, ja szacuję że pobiegnie szybciej o 30-40 sekund. Ale to na nic się zda, bo na strzelnicy będzie według mnie o wiele gorsza, strzela w średnim tempie, ale bardzo niecelnie. Rok temu Pałka 83,5%, Gerekova 78%, ale to tylko tak dla zobrazowania typu.

Tina Bachmann - Miriam Gossner 1 @ 1,60 Betsafe ⛔ 33-10
Swoista lokata na moje. Gossner ma zastąpić Neuner i może ją zastąpić, ale prędzej w biegach gdzie za pudła są karne rundy anieżeli karna minuta. Gossner jak strzela tak strzela i pomimo tego że trenowała strzelanie to cudów nie będzie. Przypominają mi się jej ubiegłoroczne występy w biegach długich gdzie potrafiła pudłować nawet 7 razy! Biegowo lepsza od Bachmann biegowo może nawet nadrobić ponad minutę, ale jestem wręcz pewny że Bachmann strzeli przynajmniej o dwa razy celniej niż Miriam.
 
arquisek 7,4K

arquisek

Użytkownik
Palka - Gerekova 1 @ 1,60 Unibet

Dawid.400 już napisał o tym typie dość sporo, no ale Krysia bardzo dobrze spisała się w biegu mieszanym, dobre strzelanie bez dobierania, ale na dodatek dobry bieg, nie odstawała od faworytek, momentami nawet była szybsza niż większe gwiazdy. Moim zdaniem powinno wejść, gdyż może rywalka w biegu lepsza, ale strzelanie to już nie jest najmocniejsza strona, sądzę, że spudłuje, więc automatycznie minuta w plecy.

Ponza - Nowakowska-Ziemniak 1 @ 1,55 Unibet

Ponza znakomita na strzelnicy i myślę, że ten argument mówi wiele. Polce oczywiście zdarzają się biegi bez pudeł, ale początek sezonu, pewnie jeszcze nie w rytmie i liczę na jej błędy. Trochę niepatriotycznie, ale patrzmy obeiktywnie, że na strzelnicy Włoszka o wiele lepsze, a to w tym biegu zadecyduje ????
 
malin157 72,4K

malin157

Znawca - Sporty zimowe
zgadzam się z tym co zostało napisane wcześniej, główną faworytką do wygrania wydaje się być Tora Berger, oprócz niej oczywiście Domracheva, groźne powinny być Brunet i Dorin oraz Zaitseva.
Berger - Makarainen 1 1.40
Dorin - Kuzmina 1 1.60
AKO: 2.24 4/10

Berger na początku sezonu pokazuje że jest już w bardzo dobrej formie, Makarainen przy 4 strzelaniach ma małe szanse z Norweżką, jest w tym elemencie słabsza.
Dorin oczywiście na strzelnicy mocna, w zeszłym sezonie także poprawiła bieg. Kuzmina w strzelaniu nie należy do czołówki a i biegowo w sztafecie mieszanej przeciętnie jak na swoje możliwości wyglądała.
Kocher - Vitkova 2 1.65
Zaisteva - Kuzmina 1 1.30
AKO: 2.145 4/10

Kocher na strzelnicy będzie miała przy 4 strzelaniach na pewno spore problemy. Vitkova pokazała się w zeszłym sezonie już z dobrej strony, nie powinna mieć problemu z pokonaniem Kanadyjki.
Zaitseva czołówka światowa, stabilna na strzelnicy, dobrze biegająca, z opisaną wyżej Kuzminą nie powinna mieć najmniejszych problemów.
 
malin157 72,4K

malin157

Znawca - Sporty zimowe
Data i Godzina: 29.11.2012 17:30
Spotkanie: Puchar Świata Östersund - 15 km indywidualnie : H2H
Tina Bachmann-Miriam Gössner
Typ: Gössner
Kurs: 2,22
Bukmacher : Betsson
Zaskakująco wysoki kurs na to zdarzenie. Być może bukmacher przekonał się co do Bachmann dzieki ostatniem wyniku w sztafecie mieszanej tam , zaliczyła 10/10 , a co do dziś to będzie ważne ,bo za każdy błąd jest jedna minuta kary . Jednak z ostatniego sezonu z mistrzostw świata . Gossner spudłowała aż 5 razy ,a Bachmann ,aż 7 razy i to ona zajęła bardziej odległe miejsce od swojej koleżanki . Biegowo porównywalne , no być może z lekkim plusem dla Bachmann ,ale to strzelanie. Statystycznie Bachmann w poprzednim sezonie miała w pozycji leżącej 83% ,czyli całkiem nieźle ,ale za to w pozycji stojącej zaledwie 71% trafionych nabojów do celu. Miriam Gossner tą statystykę ma jednak gorszą ,bo 74% do 68% w stojącej . Jednak z roku na rok poprawiały to i myślę ,że w tym sezonie to lepsza okaże się Gossner , która moim zdaniem jest dużo bardziej utalentowaną biathlonistką młodego pokolenia i myślę następczynią Neuner. Widać po tych statystykach typ nie może przekonywać , tym bardziej ,że będzie to pierwszy start w sezonie i na pewno Gossner będzie chciała się pokazać ,bo powalczyć ze swoimi zawodniczkami o miejsce w kadrze. Wczoraj grałem Birnbachera i ostatnie strzelanie nie wypaliło . Dziś liczę na Gossner i bardzo się zawiodę jeśli typ nie wypali. Polecam niską stawką ,bo kurs obiecujący. Stawka 4/10 .
zdecydowanie nie polecam typu.
Gossner i bieg indywidualny to się samo w sobie wyklucza ????
To jedna z najsłabiej strzelających biatlonistek w całej stawce.
 
obserwator-m 9,1K

obserwator-m

Forum VIP

Fajne zakłady proponuje Expekt... Zajcewa over 17.5 celnych wygląda nieźle⛔, tzn. jeśli ktoś widzi ją wysoko, tzn. że więcej niż 2 pudeł nie zaliczy... Dla porównania TOP 7 Bwin @ 1.75, a przy 3 pudłach to raczej wątpię w Top 7...
W sezonie 10/11 indywidualny 57/60
11/12 52/60, ale aż 5 pudeł właśnie w Ostersund.
 
T 1,5K

torretoo

Użytkownik
Tora Berger - Kaisa Makarainen 1 1,50 Betsafe ✅
Marit Laure Brunet - Andrea Henkel 1 1,55 Bwin ⛔

Masówka na te dwa typy.. Ale wygrają na prawdę solidnie. Tora w niedziele w sztafecie mieszanej bardzo dobre strzelanie a co najważniejsze lepsze od Kaisa. Trochę zdziwił mnie wynik biegu bo tutaj też była szybsza niż Finka. Żeby dzisiaj Kaisa strzelała lepiej niż Norweżka to musi zdarzyć się cud. Nie od dziś wiadomo, że to jej pięta achillesowa. Francuzka to chyba najlepiej strzelająca zawodnika w całej stawce. Nawet jak wiatr wieje to potrafi skończyć zawody z 1 pudłem przy 2-3 większości zawodniczek. Coś mi mówi, że do sezonu przygotowała się bardzo dobrze bo jej wynik z biegu również napawa optymizmem. W biegu również była lepsza w sztafecie niż Andrea. Stawiam na Francuzkę i Norweżkę bo są chyba w lepszej formie strzeleckiej i biegowej.
Marie Laure Brunet - Kaisa Makarainen 1 1,71 Expekt ⛔ 3 minuty odrobiła haha ????
Jeszcze taki typ. Szybko bo muszę wyjść. Różnica w strzelaniu ogromna. Moim zdaniem na zero nie postrzelają a nawet 1 minuty Kaisa raczej nie odrobi tym bardziej, że w niedziele w biegu była gorsza niż &quot;Brunetka&quot;...
 
waclaw-65884 360

waclaw-65884

Użytkownik
Ja ostatecznie zdecydowałem się :
Berger - Makarainen 1 ✅
Brunet - Gregorin 1 ✅
Domraczeva - Zaitseva 1 ✅
Dwa pierwsze już wszystkim znane więc nie ma co opisywać. Ostatni typ to ryzyko spore ale czuję, że Daria dobrze zacznie sezon. Jak będzie okaże się już niedługo.
3/3 to lubię a ze snookerem 5/6 więc dzień na plus.
dawid// na przyszłość podawaj bukmachera oraz kursy, no i przede wszystkim kilka słów o typach ????
 
waclaw-65884 360

waclaw-65884

Użytkownik
Będę już miał na uwadzę kursy i buki ???? Mam pytanko do was, bo rok temu IBU śmigało mi na komórce. W tym roku, nie mogę wogóle sprawdzać wyników, loguje się coś tam i brak wyników. Macie może jakiś link do wyników live na komórkę który działa albo może zeszłoroczny link ????
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom