>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Campeonato Brasileiro Serie B 2012

Status
Zamknięty.
kapszti 7,3K

kapszti

Forum VIP
Dzień przed głównym daniem, zaczyna się druga liga czyli Serie B. Co prawda nie mamy tutaj największych gwiazd typu Neymara czy Lucasa ale też nie powinno być nudno, bo w tym sezonie mamy naprawdę fajne ekipy, które powinny podnieść atrakcyjność tej ligi. Serie B zostało &quot;zasilone&quot; przez spadkowiczów takich jak: Atletico PR, Avai, America MG oraz Ceara. Praktycznie każda z tych ekip jest jednym z faworytów do awansu. Może poza Avai, gdzie nie widzę aż tak mocnego składu. Z tego co widzimy po Copa do Brasil to również faworytami do awansu są Vitoria czy Goias. Również z tego co patrzyłem to Gremio Barueri gdzie znajdziemy chociażby dwóch doświadczonych zawodników jak Ronaldo Angelim czy Marcelinho Paraiba, a do tego całkiem dobry napastnik Tadeu. Również Sao Caetano ma kilku ciekawych graczy z Somalią na czele, a tenże napastnik ostatnio został królem strzelców Campeonato Carioca. Poza tym znajdziemy takich graczy jak Ramon(Joinville) który reprezentował kiedyś barwy Bayeru Leverkusen, a w Brazylii miał tyle klubów, że głowa mała, a co najważniejsze rozegrał 6 spotkań w reprezentacji. W Bragantino mamy dwóch ciekawych napastników jak Giancarlo(3 miejsce wśród strzelców Paulistao 2012) czy Lincom, który rok temu zdobył 20 goli w Serie B. Do tego w Vitorii będziemy mogli oglądać Geovanniego, którego znamy z Barcelony, Manchesteru City czy Benficy. Naprawdę jest spora ilość ciekawych zawodników, a na pewno odkryjemy nowych, gdyż Serie B to poligon doświadczalny czy też przedsionek do tej największej piłki w Brazylii, a więc dla zawodników to jest ogromna szansa na wybicie się. Dlatego liczę na ciekawe rozgrywki. TrackBank czy BSNT interesują się dogłębnie brazylijską piłką więc liczę, że mnie wspomogą w pisaniu w tym temacie ale również i inni zainteresowani niech piszą, bo warto rozkręcić ten dział i liczę, że znowu tak jak w 2010 roku będę mógł zarabiać na tej lidze. Jeszcze wrzucę kursy na 1 kolejkę z Bet365:
Najciekawiej zapowiada się chyba starcie w Fortalezy czyli mecz Ceara-America MG czyli pojedynek spadkowiczów. Z sobotnich spotkań najciekawiej chyba powinno być w starciach America RN-Goias, Joinville-Atletico PR czy Gremio Barueri-Vitoria. Jeśli chodzi o typy, to wrzucę jakieś próbne jak będę znał składy ale na pierwszy rzut oka fajnie wygląda Sao Caetano. Ciekawe również jak spiszę się rewelacja Paulistao czyli Guarani. Dla nich najlepiej jakby punktowali teraz jak najwięcej, gdyż niedługo zapewne zacznie się wyprzedaż tego zespołu, tak jak to miało miejsce chociażby z Santo Andre, a to się dla tego klubu skończyło fatalnie, bo obecnie są w Serie C... Tak więc pozostaje mi zaprosić do dyskusji wszystkich chętnych i zainteresowanych tą ligą.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
kapszti 7,3K

kapszti

Forum VIP
Dzisiaj pierwsze spotkania, tak więc zaczynam swoje typy od meczu w Fortalezie:
VS

Na pierwszy rzut w Serie B zaczynamy ze spotkaniem spadkowiczów. Ceara podejmuje Americe MG i zapowiada nam się naprawdę ciekawe spotkanie. Obie ekipy z racji tego, że dopiero co spadły to są jednymi z kandydatów do awansu, jednak jeśli miałbym z tych dwóch ekip wybierać, to bym postawił na Americe. Ceara trochę osłabiona, bo z zespołu odeszli Osvaldo(Sao Paulo), Felipe Azevedo(Sport Recife), do tego nie ma Michela, Vicente czy Diego Sacomana. Jednak udało się pozyskać takich graczy jak Apodi, który na prawej obronie spisuje się całkiem całkiem. Na lewej obronie zagra Marcio Careca czyli były gracz Vasco. Z Mirassolu przyszedł napastnik Henrique Dias i mówi się, że to ma być wzmocnienie. W sumie ciekawy duet napastników tworzy z Misaelem. Z Palmeirasu wypożyczono młodego Tinge, który na początku swojej przygody czarował w Verdao ale ostatnio mniej grał, to i poszukał nowego klubu. America z kolei wygląda naprawdę nieźle. Fakt, że w obronie brakuje chociażby Gilsona na lewej obronie ale na prawą obronę pozyskano właśnie z Ceary bardzo ciekawego obrońcę Boiadeiro. W pomocy jest chociażby były gracz Cruzeiro czyli Gilberto, a akcje napędzać powinien Rodriguinho. W ataku Fabio Junior i Bruno Meneghel, a przecież na ławce mamy jeszcze Alessandro, który w 2010 roku był królem strzelców Serie B w barwach Ipatingi.
Tak więc widać, że po obu stronach nie brakuje ciekawych nazwisk i ogólnie są tacy gracze, którzy mogą zrobić widowisko. Jeśli ten mecz byłby rozgrywany w Belo Horizonte, to brałbym w ciemno typ na Americe ale jak wiadomo Ceara na swoim terenie jest piekielnie mocna, gdzie ma ogromne wsparcie swoich kibiców, którzy potrafią zrobić świetną atmosferę. Dlatego liczę, że padnie w tym meczu kilka goli i zobaczymy tej nocy dobre widowisko na inaugurację Serie B.
Ceara: Fernando Henrique; Apodi, Daniel Marques, Potiguar e Márcio Careca; Heleno, Régis (Tinga), Eusébio e Rogerinho; Misael e Henrique Dias
America: Neneca; Boiadeiro, Gabriel, Everton e Bryan; Leandro Ferreira, Dudu, Gilberto e Rodriguinho; Bruno Meneghel e Fábio Júnior
BTS @ 1,65 Bwin✅1:2
Over 2,5 @ 1,75✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
kapszti 7,3K

kapszti

Forum VIP
Na sobotę ode mnie dwie propozycje, o których krótko poniżej:
VS

Ciekawie zapowiada nam się starcie w Barueri na jednym z nowocześniejszych stadionów w Brazylii. Gremio podejmować będzie jednego z faworytów do awansu czyli Vitorie. W obu ekipach debiutować będą trenerzy, po stronie Gremio to będzie Vinicius Eutropio, którego w ogóle nie kojarzę, z kolei Vitorie poprowadzi Paulo Cesar Carpegiani, a to już nazwisko uznane wśród trenerów i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to Vitorie w grudniu widzę na miejscach 1-4 czyli mówimy tutaj o awansie. Skład Vitorii bardzo ciekawy, bo mamy w ataku chociażby Neto Baiano, a wspomagają go Pedro Ken czy Tarta, którzy pokazali w Copa do Brasil swoje możliwości. Do tego tacy zawodnicy jak Rodrigo Mancha(notabene były gracz Barueri), Wellington Saci czy Uelliton to coś znaczą. Jako ciekawostkę podam, że na ławce znajdzie się Geovanni czyli były gracz Barcelony, Manchesteru City czy Benficy. Jeśli chodzi o Barueri to też mają kilku niezłych graczy. W obronie mamy doświadczonego Ronaldo Angelima, który przyszedł z Flamengo. W ofensywie jest Marcelinho Paraiba ale jego występ jest niepewny, mówi się też o zainteresowaniu Jobsonem, który co prawda kłopoty sprawia ale umiejętności ma. Nie powiem Barueri też skład ma niczemu sobie ale jednak Vitoria wygląda tutaj naprawdę bardzo mocno, a do tego mają dobrego trenera, który powinien ich daleko zaprowadzić, dlatego opcja, w której goście nie przegrają jest chyba tutaj najlepsza.
Gremio Barueri: Tiago; Marcos Pimentel, Anderson Salles, Ronaldo Angelim e Leonardo; Augusto, Alê, Allan Mota e Thiago Gentil (Marcelinho Paraíba); Marcelinho e Magrão
Vitoria: Gustavo; Gabriel Paulista, Victor Ramos, Rodrigo e Wellington Saci; Uelliton, Rodrigo Mancha, Pedro Ken e Tartá; Marquinhos e Neto Baiano

Vitoria(+0,5) @ 1,50 Bet365
✅0:1

VS

Na zakończenie 1 kolejki mamy mecz Sao Caetano-ASA Arapiraca. Faworytem są tutaj gospodarze, którzy od kilku lat słyną z tego, że są drużyną własnego boiska i na Anacleto Campanella nie łatwo o punkty. Skład Azulao całkiem całkiem. W bramce dalej Luiz, w pomocy mamy chociażby Augusto Recife czy Marcelo Coste, który podczas Paulistao strzelił 8 goli. W ataku Somalia, który został królem strzelców Carioca, a poza tym to zawodnik, który sporo strzela w Serie B i myślę, że przy dobrej dyspozycji to może być jeden z czołowych strzelców ligi. Jeśli chodzi o gości to zapewne znowu się będą bronić przed spadkiem i jakoś na więcej ich raczej nie stać. Obie ekipy w ubiegłym roku skończyły tuż nad strefą spadkową więc wygląda na to, że to ekipy w miarę wyrównane ale ja uważam, że Sao Caetano to ekipa lepsza, a do tego dochodzi fakt własnego boiska, co potrafią wykorzystać i też długa podróż gości, bo jednak stan Alagoas jest na samej północy Brazylii. Dlatego ja tutaj jestem zdania, że gospodarze sięgną po komplet punktów.
Sao Caetano: Luiz; Marcone, Eli Sabiá, Gabriel e Diego; Augusto Recife, Moradei, Anselmo e Marcelo Costa; Geovane e Somália
ASA: Gilson; Gabriel (Dudu), Audálio, Gaúcho, Fabiano e Chiquinho Baiano; Cal, Jorginho, Didira e Valdivia; Lucio, Maranhão

Sao Caetano @ 1,66 Bet365⛔0:1
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
bsnt 1,3K

bsnt

Użytkownik
vs

Parana - Guarani
Typ : Under 2,5 @ 1,75 Bet365
✅ 1:1
Na pozór wydaje się ten mecz trudny do wytypowania, ale jeśli przyjrzy się lepiej, można zobaczyć, że jest to jedna z perełek na tą kolejkę. Powiem szczerze, że dopóki nie znalazłem informacji na temat tego spotkania miałem go sobie odpuścić ale..
Obie drużyny są na podobnym poziomie, w poprzednim sezonie miały identyczną ilość punktów. Parana na dziewiętnaście spotkań na Durival de Brito e Silva przegrała tylko cztery mecze i zremisowała pięć razy. Bilans trzeba powiedzieć, że średni i średnie miejsce w tabeli. Natomiast goście zanotowali bilans na wyjazdach 7-4-8. Widziałem ich w meczu z Santosem w Copa do Brasil i zaprezentowali się przyzwoicie, nawet strzelając te dwie bramki, ale po jakich błędach i ogólnej grze Peixe.
Zarówno Parana jak i Guarani przeprowadzili, można powiedzieć dogłębne rewolucje w składach, wymieniając praktycznie po 2/3 zawodników. Lepsze raczej po stronie gości, ale i tak szału nie ma.
Wracając do głównego wątku to gram ten typ głównie na osłabienia Guarani. Dzisiaj zabraknie kilku na prawdę ważnych zawodników [w nawiasach mecze i bramki z rozgrywek stanowych]: Emerson (B, 21/0), Oziel (O, 18/2), Neto (O, 18/2), Domingos (O, 17/2), Wellington Monterio (P, 16/1), Fumagali (P, 20/9) i Bruno Mendes (N, 18/4). Straty potężne nawet na tak szeroką kadrę. U gospodarzy dużo mniejsze braki i z takich ważnych zawodników nie zagrają tylko Alex Bruno (O, 5/10) i Henrique Avile (O, 17/0), Douglas (N, 3/0) i Nilson (N, 4/0)
Gospodarze praktycznie są bez napastników w tym meczu i nawet pomimo tak dużych osłabień w drużynie przeciwnej wątpię, aby udało im się strzelić więcej niż jedną bramkę, natomiast Guarani, no cóż raczej po remis przyjeżdżają, bo to dla nich i tak dobry rezultat będzie. Dodatkowo dodam, że obrona Parany była jedną z najlepszych pod względem gry na własnym obiekcie.
Parana : Luís Carlos; Paulo Henrique, André Vinícius, Alex Alves e Fernandinho; Ricardo Conceição, Cambará, Douglas Packer e Wellington; Luisinho e Arthur
Guarani : Juliano; Bruno Peres, Rodrigo Arroz, André Leone e Bruno Recife; Willian Favoni, Fábio Bahia, Medina e Danilo Sacramento; Fabinho e Ronaldo.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
bsnt 1,3K

bsnt

Użytkownik
vs

Avai - Sao Caetano
Typ : Obie strzelą @ 1,80 Bet365
⛔ 1:0 :|
Pojedynek spadkowicza z zespołem, który już od dłuższego czasu przebywa w Serie B.
Tak jak napisał kapszti w pierwszym poście tego tematu Avai, pomimo tego, że jest spadkowiczem to nie jest faworytem do awansu w tym roku. Jest tak dlatego, że po spadku z klubu odeszło wielu zawodników, którzy w poprzednim sezonie byli podstawowymi zawodnikami. Fakt, nie zaprezentowali się w ubiegłym roku jakoś specjalnie, dlatego zaliczyli spadek, ale trzeba powiedzieć, że w drugiej lidze byliby z pewnością wyróżniającymi się postaciami. Z tego co widziałem to w obronie i ataku zaszły największe zmiany w porównaniu do dzisiejszego dnia. Obrona straciła trzon, bo odeszło sześciu zawodników z podstawowym bramkarzem Felipe. Nie ma również dwójki świetnych napastników Coelho i William&#39;a, którzy łącznie w tamtym sezonie strzelili dwadzieścia bramek. Co dla mnie jest lekkim nieporozumieniem, to że do klubu sprowadzono tylko jednego zawodnika, którym jest pomocnik Mika. Takie zmiany z pewnością odbijają się na formie, bo żeby się zgrać potrzeba trochę czasu.
Skutki tak radykalnych zmian widać było między innymi w pierwszym meczu z Boa, gdzie obrona nie funkcjonowała najlepiej. Napad też nie jest jakoś dobry, ale powinni dać radę. Dzisiaj bez Nunesa, Bruno Silvy i Hemersona.
Sao Caetano to od lat mocny średniak drugiej ligi. Raz uda im się zająć miejsce praktycznie w czubie tabeli, a innym razem być lekko nad miejscami spadkowymi [tak jak to miało miejsce w tamtym roku]. Ale zawsze trzymają poziom i są trudnym przeciwnikiem dla każdego. Prawda jest taka, że są drużyną głównie własnego boiska, ale na wyjazdach też potrafią od czasu do czasu zagrać dobry futbol. Transfery [podobnie jak to ma miejsce w większości klubów brazylijskich] to podstawa. Dużo zawodników odchodzi, ale też w ich miejsce zaraz kontraktowani są nowi, prezentujący zbliżony poziom. Więc zespół znowu tak dużo na swojej jakości nie traci. Powiem szczerze, że wynik pierwszego ich meczu był dla mnie lekkim zaskoczeniem. ASA znowu jakoś specjalnie mocna nie jest, tym bardziej, że mecz grany był na terenie Azulao. Dodam, że dzisiaj goście w pełnym składzie.
Ale jednak po raz kolejny potwierdziła się moja teoria o niskich kursach w Brazylii, a szczególnie w niższych ligach.
Ogólnie w tym meczu gram, że obie drużyny zdobędą bramkę. A dlaczego ? To proste. Po pierwsze zmiany na gorsze w składzie Avai, drugie historia h2h gdzie widać, że obie drużyny lubią sobie postrzelać między sobą i wyniki 2:2 nie są im obce i fakt, że Avai zawsze ciężko się grało z przyjezdnymi. Po trzecie, odstrasza mnie strasznie ten kurs na gospodarzy, bo tak jak mówiłem wcześniej, takie kursy lubią nie wchodzić w tamtejszych ligach. Więc ja gram BTS po dość przyjemnym kursie.
 
kapszti 7,3K

kapszti

Forum VIP
VS

Na dzisiaj ode mnie jedna propozycja w Serie B. Przed tygodniem America zgodnie z moimi przypuszczeniami wywiozła punkty z Fortalezy. Może wielkiego meczu nie zagrali ale mimo wszystko punkty zdobyli. Dzisiaj dodatkowo do składu wraca Alessandro i to on stworzy duet napastników z Fabio Juniorem. Trzeba dodać, że duet wymarzony wręcz, bo pamiętamy osiągnięcia strzeleckie obu panów z 2010 roku, gdy zostali dwoma najlepszymi strzelcami Serie B. Skład Americy jest naprawdę mocny i wg. mnie to jeden z głównych kandydatów do awansu. Na pewno też trener Givanildo Oliveira liczy na walkę o awans i sam przyznał, że kluczem do wysokich pozycji będzie dobra postawa u siebie i zdobywanie kompletu punktów mecz w mecz. Fakt, że nie możliwe jest uzyskanie 57pkt u siebie ale takie mecz jak dzisiaj z CRB trzeba po prostu wygrywać. O gościach praktycznie nic nie wiem, poza tym że to główny kandydat do spadku. Ekipa z Alagoas zapewne biedna jak mysz kościelna, to też jak widzę skład cienki, bo w podstawowym zestawieniu jest zawodnik, który był rezerwowym podczas Paulistao w barwach Guaratinguety czyli nic mocnego.
Kurs na Coelho może nie za wysoki ale moim zdaniem adekwatny do siły obu drużyn więc warto ich tutaj grać.
America: Neneca; Boiadeiro, Gabriel Santos, Éverton Luiz e Bryan; Leandro Ferreira, Dudu, Rodriguinho e Gilberto; Fábio Júnior e Alessandro
CRB: Anderson; Edney, Rodrigão e Filipe; Everton Luís, Gercimar, Daniel, Geovani e Jadilson; Preto e Wanderley

America @ 1,30 Bwin✅4:0
America(-1) @ 1,91✅
 
kapszti 7,3K

kapszti

Forum VIP
Na szybko ode mnie na dzisiejszą noc dwa typy:
VS

Bardzo ciekawie zapowiada się starcie na Estadio Presidente Vargas w Fortalezie pomiędzy ekipami, które w niedalekiej przeszłości grały w Serie A. Ceara spadła w ostatnim sezonie 2011, a Goias rok wcześnie, a przy okazji doszli do finału Copa Sudamericana i byli o krok od zakwalifikowania się do Libertadores 2011!!! Obie ekipy nie najlepiej zaczęły ten sezon Serie B. Ceara po dwóch meczach ma 0pkt i bilans bramkowy 2:4, gdyż dwukrotnie poległa 2:1. Na początek dostali od Americy MG u siebie, a w sobotę ulegli Guaratinguecie. W obu spotkaniach trzeba przyznać, że mieli multum okazji i oba spotkania powinni wygrać, jednak tracili w łatwy sposób bramki, a że mieli fatalną skuteczność pod bramką rywala to musiało się to skończyć porażkami. Dobrą wiadomością dla trenera PC Gusmao jest powrót na środek obrony Williana Thiego, tak więc brak kłopotów kadrowych ze strony gospodarzy. Z kolei Goias zagra bez kontuzjowanego Ricardo Goularta i jest to osłabienie ale w ataku jego miejsce zajmie Richely czyli były gracz Santo Andre czy Santosu i moim zdaniem jak na Serie B jest to naprawdę niezły grajek. Do tego na ławce Junior Vicosa więc ładnie się to prezentuje. Goias ma świetne boki obrony, które baaardzo pomagają w ofensywie, gdyż Egidio i Peter potrafią swoimi wejściami zrobić mnóstwo spustoszenia pod bramką rywala, co pokazali chociażby w meczu z Sao Paulo, gdzie mieli na przeciw siebie naprawdę mocny zespół, chociaż obrona SPFC cieniutka. Gracze z Goianii rozegrali w lidze dopiero jeden mecz i przegrali aż 5:2 z America RN na wyjeździe ale też trzeba przyznać, że tam trochę rezerwowy skład wystawił Enderson Moreira.
Jak dla mnie to zobaczymy dzisiaj dobry meczy, w którym padnie sporo bramek i najlepszym rozwiązaniem będzie tutaj over czy też jakiś bts. Obie ekipy na pewno po nie udanych inauguracjach ligowych będą chciały sięgnąć po komplet punktów więc ofensywne nastawienie murowane!
Ceara: Fernando Henrique; Apodi, Daniel Marques, Willian Thiego e Márcio Careca; Heleno, Régis, Eusébio e Tinga; Mota e Romário
Goias: Harley; Peter, Rafael Tolói, Ernando e Egídio; Thiago Mendes, Marcos Paulo, Ramon e David; Iarley e Richely
Over 2,5 @ 1,80 Bwin✅2:2
BTS @ 1,67✅


VS

Kolejne spotkanie tej kolejki i kolejne które zapowiada nam się bardzo ciekawie. Zmierzą nam się Criciuma czyli póki co rewelacja początku sezonu oraz Vitoria czyli jeden z głównych kandydatów do awansu. Criciuma po dwóch kolejkach ma komplet 6pkt i bramki 8:4. Póki co wygrali 4:1 z Guaratingueta i 4:3 z Bragantino na wyjeździe. 3 gole zdobył Lucca, a po 2 Marlon i Ze Carlos. Do tego już niedługo może dołączyć do nich napastnik Lins, który w 2010 roku przyczynił się do awansu do Serie B tego zespołu, a w poprzednim sezonie został wytransferowany do Gremio, a potem trafił do Ponte Prety ale furory w obu ekipach nie zrobił. Z tego co czytałem to Criciuma bez osłabień więc wszystko jest w jak najlepszym porządku w tej ekipie. Vitoria do nie dawna walczyła o półfinał Copa do Brasil ale dostali aż 4:1 w rewanżu od Coritiby i odpadli. W lidze póki co zagrali jeden mecz i wygrali z Gremio Barueri na wyjeździe 1:0 po golu Neto Baiano. To właśnie ten człowiek jest odpowiedzialny za zdobywanie bramek i póki co wywiązuje się z tego dobrze. Dzisiaj zabraknie kilku zawodników. W ofensywie najbardziej odczuwalny będzie brak Pedro Kena, w pomocy nie ma Neto Corujy, a w obronie Uellitona ale jego miejsce już zajął wcześniej Gabriel. Z kolei miejsce tych dwóch pierwszych zajmą Eduardo Ramos i Ananias. Jednak najwięcej zależeć w ofensywie będzie od trójki: Marquinhos, Tarta i Neto Baiano.
Co do spotkania, to podobnie jak w Fortalezie, tutaj też widzę sporo goli z obu stron i dobre widowisko.
Criciuma: Douglas Leite; Ezequiel, Matheus, Nirley e Marlon; Elias, Fransérgio, Kleber e Lucca; Gilmar e Zé Carlos
Vitoria: Douglas; Léo, Victor Ramos, Rodrigo e Gabriel; Rodrigo Mancha, Ananias, Eduardo Ramos, Marquinhos e Tartá; Neto Baiano
Over 2,5 @ 1,80 Bwin✅2:1
BTS @ 1,67✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +17
kapszti 7,3K

kapszti

Forum VIP
Kolejka w środku tygodnia udana, bo było 4/4 więc lecimy dalej z typami i dzisiaj zaczynam z dwoma meczami:
VS

Na dzisiejszą nockę spróbuje zagrać Goias na przełamanie. Wiadomo kurs nie zachwyca ale i rywal też nie jest zbyt wymagający. Goias póki co nie najlepiej zaczęło Serie B. W pierwszej kolejce przegrali 5:2 z America RN, w drugiej kolejce mieli grać z Parana ale ich mecz przełożono, natomiast we wtorek zremisowali z Ceara 2:2, chociaż prowadzili już 2:0 ale jak się strzela takie samobóje jak to zrobił Rafael Toloi, to trudno oczekiwać zwycięstw... Jak pisałem kilka dni temu, to Goias mnie zauroczyło w Copa do Brasil i dalej twierdzę, że jest to jeden z kandydatów do awansu. Dzisiaj trener Enderson Moreira ma kilka powodów do zadowolenia, gdyż dostępni będą już ostatnio kontuzjowani: Ricardo Goulart, Felipe Amorim czy Amaral. Jednak, żeby nie było tak różowo to bramkarz Harlei narzeka na ból w kolanie i jest występ dzisiaj stoi pod dużym znakiem zapytania. Tak więc o ile ofensywa dzisiaj wygląda bardzo fajnie, to już defensywa nie jest w takiej super formie, co pokazują ostatnie mecze. Co do CRB to we wtorek zdobyli pierwsze bramki i zwycięstwo. 3:1 u siebie z Guaratingueta to jest powód do zadowolenia ale też dzisiaj nie mam wątpliwości, że Goias jest zespołem dużo lepszym od ich ostatniego rywala, a do tego dochodzi fakt, że nie zagrają u siebie, a wiemy, że dla beniaminków często jest to ogromny problem. Dzisiaj trener Roberto Fonseca nie może skorzystać z Luiza Felipe i Gleidsona czyli kolejno prawego i lewego obrońcy. Jak mówiłem o słabej obronie Goias to też trzeba dodać, że i CRB póki co straciło 7 goli czyli też nie najlepiej świadczy o ich formacji defensywnej. A jak widziałem skrót z meczu z America MG to po mimo porażki 4:0 to i tak mogli być &quot;zadowoleni&quot; gdyż mogli stracić tych goli dwa razy tyle...
Jak dla mnie to dzisiaj wreszcie Goias wygra pierwszy swój mecz w tych rozgrywkach i po mimo nie najwyższego kursu, ja w to wchodzę i pobieram gospodarzy dzisiaj.
Goias: Pedro Henrique (Harlei); Peter, Rafael Tolói, Ernando e Egídio; Thiago Mendes, Marcos Paulo, Ramon (Ricardo Goulart) e David; Iarley e Richely
CRB: Anderson; Ednei, Rodrigão e Rogélio; Elsinho, Gercimar, Everton Luis, Paulo Victor e Jadilson; Preto e Wanderley
Goias @ 1,40 Bwin✅1:0

VS

Również na dzisiaj w mojej ocenie warto pobrać kolejnego z kandydatów do awansu do Serie A. Tą drużyną jest Atletico Paranaense, które dzisiaj debiutuje przed &quot;własną&quot; publicznością w Serie B. Napisałem &quot;własną&quot; gdyż grają na stadionie Parany ale to się zmieni, gdyż władze tego klubu podjęły decyzje, że Atletico PR nie będzie tam już grać, gdyż boją się o swoją murawę i tylko oni będą używać tego stadionu. Wobec tego od następnej kolejki CAP będą grać 91km od Kurytyby. Jeśli chodzi o CAP to póki co w dwóch meczach zdobyli 3pkt po zwycięstwie 4:1 z Joinville i porażce 2:1 z Boa Esporte, a oba te mecze zagrali na wyjeździe. Poza tym mamy w pamięci ich dobrą postawę w Copa do Brasil, gdzie odpadli w 1/4 finału z Palmeirasem, a trzeba przyznać, że wcale dużo gorsi nie byli w tym dwumeczu. Dzisiaj skład wychodzi praktycznie najmocniejszy, chociaż dalej nie ma Guerrona ale z nim jest jakiś cyrk i chyba odejdzie do Ponte Prety, a przynajmniej takie informacje można było przeczytać w brazylijskich mediach. Do składu wracają Paulo Baier i Heracles kosztem Alana Bahii i Zezinho. Dość powiedzieć, że Paulo Baier to swoisty kat ekipy z Barueri. W dwóch dotychczas rozegranych spotkaniach pomiędzy tymi ekipami w Kurytybie, Atletico wygrało dwa razy, a w nich aż 3 gole łącznie zdobył ten niezwykle doświadczony ofensywny pomocnik. W ataku miejsce Lucasa Sotero zajął Tiago Adan. Jeśli chodzi o gości to tutaj trochę nie rozumiem ich dyspozycji. Graczy mają całkiem niezłych, a póki co tragedia. 3 mecze i tylko 1pkt. Na inaugurację przegrali 1:0 z Vitorią u siebie, potem nadszedł remis z ASA na wyjeździe 1:1 i we wtorek dostali baty u siebie 3:0 od ABC Natal. Tak więc rywale poza Vitoria nie byli najmocniejsi, a mimo to punktów brak. Jednak w dzisiejszym meczu wystąpią nowo ściągnięci Tadeu oraz Jobson. Obaj ci gracze mają dać nową jakość w ataku i jeśli zagrają na swoim normalnym poziomie to ekipa z Barueri powinna mieć z nich pociechę. Jednak też buki powinny pomyśleć o becie na Jobsona, kiedy coś wywinie w nowym klubie... Ten grajek ma zadatki na naprawdę dobrego zawodnika ale po jego przygodach w Botafogo, Atletico MG i Bahii to teraz co raz mniej tych porządnych klubów ma ochotę na jego zatrudnienie, gdyż co chwilę ma jakieś problemy albo z prawem albo ze zwykłą dyscypliną w klubie...Ten mecz to też ważne spotkanie dla trenera Viniciusa Eutropio dla którego w przypadku porażki może to być koniec roboty na Arena Barueri znając &quot;cierpliwość&quot; pseudo działaczy w Brazylii...
Ja tam wybieram gospodarzy, którzy są bitym faworytem do awansu i liczę, że im się uda, gdyż Serie A bez Furacao traci, gdyż mecze na Arena da Baixada z ich świetnymi kibicami zawsze dodawały kolorytu tej lidze. A dzisiaj liczę na ich zwycięstwo, gdyż grają u siebie, do tego mają mocniejszy zespół i jak pisałem Gremio ma spore problemy z formą na początku sezonu.
Atletico PR: Rodolfo; Gabriel Marques, Manoel, Cleberson e Heracles; Deivid, Paulo Baier e Ligüera; Tiago Adan, Bruno Mineiro e Fernandão
Gremio Barueri: Fernando Leal; Anderson Salles, Ronaldo Angelim e Diego Giaretta; Marcos Pimentel, Alan Mota, Marcos Vinícius, Marcelinho Paraíba e Leonardo; Tadeu e Marcelinho
Atletico PR @ 1,40 Bwin✅3:0
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
zksstal 5,4K

zksstal

Użytkownik
X
Już dzisiejszej nocy rozpocznie się 4 kolejka brazylijskiej Serie B. Pierwszy raz w roli gospodarza grać będzie spadkowicz z ubiegłego roku Atletico Paranaense. Przeciwnikiem będzie Gremio Barueri. Mecz odbędzie się na Estadio Vila Capanema - domowym stadionie klubu Parana, i będzie to ostatni mecz tego zespołu w Kurytybie, ponieważ od następnego spotkania klub będzie korzystał ze stadionu w mieście Paranagua. Tak więc Atletico chcąc awansować będzie musiało poradzić sobie przez cały sezon z grą nie na swoim stadionie. Furacao po spadku nie robiło wyprzedaży: z poważniejszych graczy odszedł Marcinho, Marcelo Oliveira, Fabricio i Clerber Santana. Przyszli za nich tacy gracze jak Martin Liguera, Tiago Adan czy Fernandao. Szczególnie silnym wzmocnieniem może byc osoba Martina Liguery, który z Unionu Espanyola, gdzie był mocnym punktem drużyny zdecydował się przyjść do drugiej ligi brazylijskiej. Furacao po dwóch meczach (obydwa na wyjeździe) mają na koncie 3 punkty. Na inaugurację pokonali Joinville 4-1, następnie przegrali z Boa Esporte 1-2.
Gremio Barueri w trzech meczach zdobyło zaledwie jeden punkt. Dwie porażki na własnym stadionie 0-1 z Vitorią i 0-3 z ABC a także wyjazdowy remis 1-1 z ASA na pewno nie jest dobrym startem sezonu. W 2011 roku drużyna uplasowała się w środku ligowej tabeli, a tu na początek rozgrywek tylko jeden punkt. Do zespołu przyszedł doświadczony Marcelinho Paraiba (ze Sportu Recife z którym awansował do Serie A) czy były gracz Botafogo a rok temu grający w Bahia (6 goli w 14 meczach) Jobson. Pozostał najlepszy strzelec drużyny w poprzednim sezonie Marcelinho. W obronie zmiany: przyszedł z Flamengo Ronaldo Angelim a także mający za sobą występy w greckich klubach Leanardo.
Wydaje mi się jednak że większy potencjał ma drużyna z Kurytyby i dlatego dziś powinna sobie spokojnie poradzić w starciu z drużyną ze stanu Sao Paulo.
Atlético-PR: Rodolfo; Gabriel Marques, Manoel, Cleberson e Héracles; Deivid, Paulo Baier e Martin Ligüera; Tiago Adan, Fernandão e Bruno Mineiro.
Barueri: Fernando Leal; Anderson Salles, Ronaldo Angelim e Leonardo; Diego Giaretta, Fábio Souza, Alan Mota, Marcus Vinícius e Marcelinho Paraíba; Magrão e Marcelinho
Atletico @ 1,36 b365 ✅ 3-0
Atletico (-1AH) @ 1,65
✅
over 2,5 @ 1,61 ✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
kapszti 7,3K

kapszti

Forum VIP
VS

Na Barradao tym razem przyjeżdża Ipatinga, która w dwóch meczach nieoczekiwanie zdobyła już 4pkt. Jednak faworytem będą gospodarze, którzy też w dwóch grach uzbierali o &quot;oczko&quot; mniej.
Jeśli chodzi o Vitorie to pisałem już o nich, że jest to jeden z kandydatów do awansu. Póki co zgromadzili 3pkt na swoim koncie, a to dzięki wygranej w Barueri przeciwko Gremio 1:0. W ostatni wtorek przegrali z Criciuma 2:1 ale to był trudny rywal, który jest w ogromnym gazie więc są w jakiś sposób usprawiedliwieni. Jeśli chodzi o sytuacje kadrową to nie jest jakoś różowo szczególnie na bokach defensywy. Na prawej stronie zagra Gabriel Paulista czyli nominalny lewy obrońca, a to dlatego, że Nino Paraiba i Romario są kontuzjowani, a zawieszony jest Carlinhos... W ofensywie tradycyjnie najważniejszą postacią będzie Neto Baiano, który ostatnio jakby się zaciął, bo marnuje naprawdę sporo okazji ale dzisiaj pewnie tez ich nie zabraknie więc powinno coś wpaść z jego strony.
Ipatinga ma za sobą dwa mecze i to dwa grane u siebie. Najpierw zremisowali z ABC, a kilka dni temu obrali ASA. Rywale jak więc widać nie byli z górnej półki ale najważniejsze, że zdobyli kilka punktów. Właśnie w spotkaniu przeciwko ASA pięknego gola piętką strzelił Tiago Pereira czyli najlepszy strzelec zespołu w tym sezonie, bo to był jego drugi ligowy gol,a wcześniej zdobył 10 goli w rozgrywkach stanowych. Po mimo wygranej we wtorek, w klubie nie ma spokoju. Trwa zamieszanie, gdyż jeden z zawodników chce rozwiązać kontrakt ze względu na brak wypłat w terminie i sprawa ponoć już w sądzie... To na pewno nie pomaga skupić się na meczu ale na szczęście trener Ney da Matta nie ma innych kłopotów, bo z zawodników brakować będzie tylko napastnika Marcinho, który ma kontuzje uda.
Jak dla mnie tutaj rozwiązanie tego meczu jest jedno i jest nim zwycięstwo gospodarzy. Vitoria ma mocniejszy skład, do tego gra u siebie, gdzie już nie takie ekipy jak Ipatinga poległy więc innego wyjścia niż zwycięstwo Vitorii nie wchodzi w grę.
Vitoria: Douglas; Gabriel Paulista, Rodrigo, Victor Ramos e Wellington Saci (Mansur); Michel, Rodrigo Mancha, Eduardo Ramos e Tartá; Marquinhos e Neto Baiano
Ipatinga: Bruno; Flávio, Gasparetto, Azevedo e Chiquinho (João Vitor); Leanderson, Ruy, Leandro Brasília e Wellington Bruno; João Neto e Tiago Pereira
Vitoria @ 1,50 Bwin✅4:0

VS

Mecz na szczycie w Serie B dzisiaj mamy. Obok Americy RN to właśnie America MG i Criciuma to dwie drużyny, które póki co mają na swoim koncie komplet punktów. O ile w przypadku Coelho to nie jest dziwne, o tyle Tigre to już niespodzianka, bo nikt się po nich takiego startu nie spodziewał.
Na początek o Coelho: America d początku sezonu wydaje się być jednym z głównych faworytów do awansu. Widać, że są mocni, bo póki co mają 9pkt, a pokonali na wyjazdach Ceare czy Parane, a przecież obie te ekipy na własnych terenach są ciężkie do ogrania. Jedyny do tej pory mecz u siebie wygrali bez problemu 4:0 z CRB ale to jakiś wyznacznik nie jest, bo też ekipa ze stanu Alagoas do mocarzy nie należy. Jeśli chodzi o skład na dzisiejszy mecz, to zabraknie Dudu i Thiaguinho, którzy w Kurytybie dostali czerwone kartki. Ale co najważniejsze to w środku tygodnia pozyskano z Ponte Prety, Agenora czyli środek pola został wzmocniony, bo ten grajek jak na Serie B to naprawdę dość wysoki poziom. W ofensywie jak pisałem są Fabio Junior, Bruno Meneghel, Alessandro, a za nimi chociażby Rodriguinho.
Jeśli chodzi o Criciume to tutaj podstawowym problemem jest brak Marlona, który w meczu z Vitoria dostał czerwoną kartkę i dzisiaj jego miejsce zajmie Willian Simoes. Najważniejsze jednak, że w ataku są Lucca i Ze Carlos. Ten pierwszy ma 3 gole, a ten drugi 4, a to co robił z obrońcami Vitorii ostatnio to mistrzostwo świata. Dwa świetne gole oraz jeszcze raz po wolnym trafił w poprzeczkę. Naprawdę ta ofensywa Criciumy wygląda baaardzo fajnie. Jednak w obronie nie jest tak różowo, bo już w trzech meczach stracili 5 bramek. Jeszcze dopiszę, że dalej nie mogą zagrać Valber i Lins czyli nowe wzmocnienia Criciumy. Co prawda obaj już trenowali z zespołem ale CBF jeszcze nie potwierdził ich do gry więc muszą czekać.
Obie ekipy dysponują sporym potencjałem ofensywnym i fajnie się ogląda właśnie tak grające drużyny. Dlatego najlepszym pomysłem na ten mecz jest over i bts. Myślę, że nawet atakowanie wyższych linii overowych będzie tutaj niegłupią inwestycją.
America MG: Neneca; Boiadeiro, Gabriel, Everton e Bryan; Agenor, Leandro Ferreira, Gilberto e Rodriguinho; Bruno Meneghel e Fábio Júnior
Criciuma: Douglas Leite; Ezequiel, Mateus, Nirley e Willian Simões; Diego Oliveira, Fransérgio e Kleber; Lucca, Gilmar e Zé Carlos
Over 2,5 @ 1,65 Bwin✅3:0
BTS @ 1,67⛔
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
bsnt 1,3K

bsnt

Użytkownik
vs

Guarani - Ceara
Typ : Under 2,5 @ 1,85 Bet365 ⛔ 4:1 ....​
Długo się zastanawiałem co wybrać z tej kolejki i jednak po dogłębniejszej selekcji doszedłem do wniosku, że ten mecze będzie najlepszy.
Obie ekipy obecnie zajmują odległe miejsca w tabeli, a mianowicie gospodarze 17 miejsce i Ceara 19.
Guarani w ostatnich trzech meczach zdołała zdobyć dwa punkty po remisach z Paraną i Boa. Porażkę zaliczyli z tegorocznym beniaminkiem Joinville [2:0 na wyjeździe]. Po starcie sezonu udało mi się już zaobserwować parę rzeczy w niektórych zespołach. U gospodarzy dość dobrze funkcjonuje linia obrony i to dzięki niej zdobywają cenne punkty. Praktycznie we wszystkich dotychczasowych spotkaniach nastawiali się na mocną defensywę i grę z kontry, z których pierwsze działało dobrze, ale z drugim był już problem. I dlatego w tym momencie mają tylko jedną bramkę strzeloną i to przez Fabinho, którego już w klubie nie ma. Sądzę, że ciężko będzie im się zdobywało następne bramki bez dobrego napastnika, którego w zespole obecnie brak. Żaden z obecnie będących w składzie napastników nie zapewni takiego poziomu w grze jaki posiadał wyżej wymieniony Fabinho. U siebie punkty muszą ciułać, więc spodziewam się bardziej ofensywnej gry z ich strony, a przy takim jakby nie było wyrównanym obecnie poziomie obu zespołów o bramki powinno być im trudno. Dzisiaj nie zagra paru zawodników, dokładnie sześciu, ale jak na razie tylko jeden z nich zdołał zagrać w lidze, a jest nim obrońca Bruno Peres 3/0.
Ceara dotychczas nie miała problemów z umieszczaniem piłki w siatce rywala. Czyniła to we wszystkich meczach [Goias 2:2, Guaratingueta 2:1, America Mineiro 1:2], ale czy w kolejnym już spotkaniu podtrzyma swoją skuteczność? Myślę, że jednak nie, bo serię mają już dobrą jak na realia Serie B. Do tego grali z drużynami, których defensywa jest strasznie dziurawa, ale też z Goias i Americą grali u siebie, a to jednak lekko zmienia postać rzeczy. Mecz z Guaratinguetą przegrali 2:1, ale oni już w lidze stracili dziesięć bramek i są obecnie najgorszą defensywą ligi. Przed startem sezonu wydawało się, że od samego początku goście będą bili się o czołowe miejsca w tabeli, ale jednak pierwsze mecze zweryfikowały wszystko. W zespole dalej jest duży potencjał, ale tak jak to miało miejsce w ubiegłym roku w Serie A, tak będzie i w tym, że gra ma wyjazdach nie będzie należała do ich atutów. Dzisiaj bez : Juca (P, 1/0), Joao Marcos (P, 0/0), Romario (N, 1/0) i Javiera Reiny (P, 3/0). Dodam również fakt, że Ceara to bardziej drużyna własnego boiska, na którym zdobywa większą część wszystkich punktów.
Statystyki i jednak kurs bardziej mnie przekonywują do zagrania w tym spotkaniu underu.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
kapszti 7,3K

kapszti

Forum VIP
VS

Dzisiaj krótko, bo niestety czasu brak. W Serie B kolejne spotkania, a szlagierem na dzisiaj jest mecz Vitoria-America RN. Faworyta ciężko wskazać, chociaż według tabeli są nimi goście, którzy póki co odnieśli komplet 3 zwycięstw i mają bilans bramkowy 8:2. Póki co najlepszymi graczami są Lucio Curio(3 gole) oraz Isac(2 gole). Do tego w zespole z Natal mamy jednego z moich ulubieńców Juniora Xuxe ale z tego co czytałem to on dzisiaj pauzuję za kartki. Co do gospodarzy to możliwe, że zabraknie na prawej obronie Gabriela, który zachorował i jego miejsce może zająć Leo. Poza tym w obu ekip wszyscy do dyspozycji trenera więc nie powinno być źle. Co prawda Americy jeszcze nie widziałem ale Vitorie widziałem w Copa do Brasil czy też w ostatni weekend przeciwko Ipatindze, którą zlali aż 4:0 u siebie. Co prawda teraz nie liczę na podobny wynik ale też spodziewam się ich zwycięstwa, tyle że z dużą dozą prawdopodobieństwa można powiedzieć, że bramki padną z obu stron i kilka ich będzie, dlatego wybieram overa.
Vitoria: Douglas; Gabriel (Léo), Victor Ramos, Rodrigo e Mansur; Michel, Rodrigo Mancha, Eduardo Ramos e Tartá; Marquinhos e Neto Baiano
America RN: Dida; Norberto, Cléber, Edson Rocha e Wanderson; Ricardo Baiano, Fabinho, Marcio Passos e Raphael Augusto; Isac e Lucio Curió

Over 2,5 @ 1,70 Bwin✅2:2
 
Otrzymane punkty reputacji: +12
kapszti 7,3K

kapszti

Forum VIP
VS

Bardzo ciekawie zapowiada się dzisiejsze starcie w stanie Santa Catarina. Criciuma i Goias to obie ekipy, która mają ambicje na awans i to się przekłada na ich dobrą postawę u progu sezonu, zatem należy oczekiwać dobrego meczu.
Criciuma to drużyna przy której nie da się nudzić. Póki co 4 mecze i aż 18 goli w nich padło. Taka statystyka robi naprawdę ogromne wrażenie. Ostatnio co prawda dostali od Americy MG aż 3:0 ale wynik nie odzwierciedlał przebiegu spotkania, gdyż Criciuma miała mnóstwo okazji ale tego dnia byli okropnie nie skuteczni, a przy okazji świetnie w bramce spisywał się Neneca. Dzisiaj do składu wracają Giovani Augusto oraz Marlon. Jedyna nie wiadoma to obecność Eliasa, który narzeka na jakiś uraz i jego występ jest póki co niepewny. A kto tutaj ma spełniać rolę kata drużyny przeciwnej? Oczywiście duet Lucca i Ze Carlos czyli dwóch zawodników w czołówce klasyfikacji strzelców Serie B.
Goias jak na razie 7pkt czyli o dwa mniej od dzisiejszego rywala. Spisują się całkiem całkiem, tylko że dzisiaj trener Enderson Moreira ma spore kłopoty kadrowe. W bramce znwou zabraknie Harleia i zastąpi go nie pewny wg. mnie Pedro Henrique, którego widziałem przeciwko CRB i zaliczył kilka niefajnych interwencji ale na szczęście rywal nie mocny, to nic nie wpadło. Poza tym brakuje Petera dalej na prawej obronie. Nie ma środkowych obrońców Lacerdy i Wallinsona ale to nie są podstawowi zawodnicy. W pomocy zabraknie jedynie Davida, który pauzuje za kartki. Jego miejsce zajmie ktoś z dwójki Thiago Humberto i Felipe Amorim. Goias może nie gra dobrze w obronie ale ofensywa nie najgorsza więc można liczyć na bramki z ich strony.
Podsumowując spotykają się dwie ofensywne ekipy, które lubią postrzelać, tak więc jedyne co tutaj przychodzi do głowy to oczywiście over więc gram bez wahania.
Criciuma: Douglas Leite; Ezequiel, Matheus, Nirley e Marlon; Elias(Diego Oliveira) Fransergio, Kleber e Giovani Augusto; Lucca e Zé Carlos
Goias: Pedro Henrique; Vítor, Ernando, Rafael Toloi e Egídio; Amaral, Thiago Mendes, Ramon, Ricardo Goulart e Thiago Humberto (Felipe Amorim); Iarley
Over 2,5 @ 1,80 Tobet✅3:0
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
kapszti 7,3K

kapszti

Forum VIP
VS

We wtorek jak zwykle swoje mecze rozgrywa Serie B i z tej też okazji kolejny typ ode mnie na tą ligę. Najciekawiej zdecydowanie powinno być w Salvadorze, gdzie Vitoria podejmuje Guarani. Wg. mnie faworytem są tutaj gospodarze, którzy u siebie są naprawdę mocni i ciężko jest z Barradao wywieźć dobry wynik.
Vitoria póki co ma na swoim koncie 10pkt i jest na 4 miejscu, które daje awans do Serie A . Póki co przegrali tylko jedno spotkanie i był to mecz z Criciuma na wyjeździe czyli baaardzo trudne zadanie było przed nimi, gdyż Ze Carlos i spółka póki co są ciężcy do zatrzymania u siebie. Poza tym zanotowali remis z America RN 2:2 u siebie, a resztę spotkań z mniejszymi lub większymi problemami wygrali. Ich dobra postawa, a szczególnie napastnika Neto Baiano, który w tym sezonie strzelił już 35 goli we wszystkich rozgrywkach(stanowe, puchar i liga), nie uszła bokiem, gdyż ponoć Vasco jest zainteresowane angażem tego zawodnika. Jeśli chodzi o sytuacje kadrową, to dalej zawirowania z bokami obrony ale jak widać możliwy jest powrót Welingtona Saci, a to byłaby świetna informacja, chociaż Mansur wcale źle nie grał. Do składu powracają poza tym Dinei, Rodrigo Mancha i Michel, a więc skład wzmocniony. Do tego na ławce chociażby Uelliton, Xuxa czy Marquinhos więc wygląda to całkiem przyjemnie.
Jeśli chodzi o zestawienie Guarani to tutaj trener Vadao ma trochę kłopotów. Przede wszystkim w ataku zabraknie Clebinho, który do tej pory grał we wszystkich spotkaniach. W obronie nie pewny występ jest stopera Domingosa, do tego dalej kontuzjowani są boczni obrońcy Bruno Peres czy Oziel, defensywny pomocnik Wellington Monteiro, pomocnicy bardziej ofensywni Fabricio i Fumagalli oraz napastnik Bruno Mendes. Straty spore ale pamiętajmy, że wielu z nich nie gra od początku ligi więc jakoś tam Vadao to poustawiał by to funkcjonowało. Przypomnę także, że z zespołu po udanym Paulistao odszedł chociażby stoper Everton Pascoa(Santos). Póki co Bugre nie prezentują się najlepiej w lidze. Jedno zwycięstwo z będącą w kryzysie Ceara to nie jest wielki wyczyn, bo przy okazji zremisowali z Parana, Boa Esporte czy Gremio Barueri, a to przecież drużyny z dołu tabeli, a także przegrali z Joinville. Jak więc widać dobra postawa w Paulistao póki co nie przekłada się na dobrą postawę w lidze, gdyż kontuzje uniemożliwiają dobrą grę, a do tego dochodzi fakt, że wiele klubów jest zainteresowanych wieloma zawodnikami Guarani i jeśli odejdą to może być ciężko poskładać tą ekipę do kupy, by dobrze funkcjonowała.
Jak dla mnie to w tym meczu inny wynik, aniżeli zwycięstwo Vitorii to będzie spora niespodzianka więc myślę, że Leao na Barradao dadzą sobie radę i odniosą 4 zwycięstwo w tym sezonie.
Vitoria: Douglas; Carlinhos (Léo), Victor Ramos, Rodrigo Costa e Wellington Saci (Mansur); Rodrigo Mancha, Michel, Eduardo Ramos e Tartá; Dinei e Neto Baiano
Guarani: Emerson; Chiquinho, Domingos (Rodrigo Arroz), André Leone e Bruno Recife; Fábio Bahia, Jackson, Danilo e Kleyton Domingues; Rafinha (Thiaguinho) e Ronaldo
Vitoria @ 1,67 Bwin✅1:0
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
kapszti 7,3K

kapszti

Forum VIP
Miało nie być z mojej strony typów na weekend w Serie B ale zauważyłem dwa ciekawe bety to wrzucam:
VS

Obie ekipy miały walczyć o awans, a póki co spisują się w lidze co najwyżej średnio. Atletico PR póki co po 4 rozegranych meczach ma na swoim koncie 2 zwycięstwa i 2 porażki. Co ciekawe porażki doznali na wyjazdach z Boa Esporte 2:1 i z CRB 2:0. U siebie jak na razie rozegrali tylko jedno spotkanie i wygrali je z Gremio Barueri 3:0, chociaż goście mieli kilka okazji. Po ostatniej porażce przed tygodniem z CRB, zarząd zdecydował się wyrzucić z pracy Juana Pablo Carrasco i jego miejsce zajął Ricardo Drubscky. Od razu zaszło kilka zmian, bo w bramce teraz ujrzymy Wevertona. Do tego do składu wskakują Renan Teixeira, Harrison czy Fernandao. Na ławce zasiądzie chociażby Martin Liguera ale nie wiem czy jest to dobra decyzja, bo urugwajczyk grał do tej pory nieźle z tego co widziałem. Goias z kolei dalej ma problemy z bramkarzami. Kontuzjowany Harlei nie może grać, Pedro Henrique jest cienki i zasiądzie dzisiaj na ławce i wobec tego zagra Edson czyli nominalny trzeci bramkarz Goias!!! Nie wróży to najlepiej gościom, zwłaszcza jeśli dodamy fakt, że nie zagra kapitan i podstawowy stoper Rafael Toloi. Co ciekawe w ataku zabraknie Iarleya, który zostanie zastąpiony przez Juniora Vicose, a obok niego zagra Felipe Amorim, który zastępuje Ramona. Goias póki co w lidze fatalnie spisuję się na wyjazdach, bo w 3 spotkaniach poza Serra Dourada zdobyli ledwie 1pkt, a bilans bramkowy się przedstawia 4:10...
Obie ekipy nie najlepiej zaczęły ten sezon, jeśli zobaczymy jakim potencjałem dysponują. Dzisiaj liczę na dobry mecz z ich stron jednak, bo będą chcieli się przełamać, a wygrana z mocnym rywalem to jednak dodaje sił i dlatego myślę, że over będzie tu najlepszy ze względu na problemy w defensywie Goias oraz ich postawę na wyjazdach, a ich atak nie spisuję się najgorzej więc kilka bramek powinno wpaść.
Atletico PR: Weverton; Gabriel Marques, Manoel, Cleberson e Heracles; Deivid, Renan Teixeira, Harrison e Paulo Baier; Edigar Junior e Fernandão
Goias: Edson; Vitor, Valmir Lucas, Ernando e Egídio; Amaral, Thiago Mendes, David e Ricardo Goulart; Felipe Amorim e Júnior Viçosa

Over 2,5 @ 1,57 Bwin
⛔0:0

VS

Bardzo wysokie kursy na Criciume mnie trochę dziwią. Rozumiem, że na wyjazdach nie spisują się tak super, jak u siebie ale to trochę przesada. Tym bardziej, że ASA w dotychczasowych spotkaniach u siebie gole traciła, a Criciuma ma kim strzelać, bo jak pisałem kilka razy Lucca i przede wszystkim Ze Carlos strzelają sporo i co by nie mówić, to ekipa ze stanu Santa Catarina ma drugi po Americe RN atak w lidze ale pamiętajmy, że America ma mecz więcej rozegrany. Do tego problemem jest brak Fabinho, który dostał czerwoną kartkę w meczu z Joinville i nie zagra dzisiaj, a to podstawowy stoper. Jego miejsce zajmie Diego Borges. Wobec tego, że buki nam umożliwiły tutaj granie na gości i to po dobrych kursach, to ja sobie wezmę jedynie gola dla nich, bo kurs do dubla czy do nawet tripla jest dla mnie świetny.
ASA: Gilson; Gabriel, Audálio, Gaúcho, Diego Borges e Chiquinho Baiano; Cal, Jorginho (Geovane), Didira, Valdivia; Lúcio Maranhão
Criciuma: Douglas Leite; Ezequyiel, Matheus, Nirley e Marlon; Diego Oliveira, Fransérgio, Kléber e Giovanni Augusto; Lucca e Zé Carlos

Criciuma strzeli @ 1,42 Bwin✅1:2
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
kapszti 7,3K

kapszti

Forum VIP
Vs

Mecz dwóch drużyn, które w tabeli ligowej dzieli przepaść. Criciuma przed 7. kolejką prowadziła w ligowej tabeli, a po zwycięstwach obu Amerik jest trzecia, spotyka się z Ipatingą, która póki co ma ledwie 4pkt, co prawda w 5 meczach ale jednak to nie jest wynik robiący na kimkolwiek wrażenie. Jak wiadomo było przed sezonem, że Ipatinga jako beniaminek będzie broniła się przed spadkiem i póki co mamy odzwierciedlenie tego w tabeli ligowej. Criciuma póki co ma 15pkt po 5 zwycięstwach i ledwie jednej porażce, którą doznali w starciu z America MG więc na pewno wstydu nie ma. Dzisiaj grają u siebie, a tam każdego dosłownie leją. Wyraźne wygrane chociażby z Goias czy Vitorią robią wrażenie, a gdy dzisiaj na przeciw ich wychodzi jedna ze słabszych ekip ligi to raczej nie trudno się domyślić jakiego wyniku się spodziewamy. Co prawda zabraknie Giovanniego Augusto(kontuzja) oraz Klebera(kartki) ale reszta jest więc będzie dobrze. Najważniejsze, że jest Ze Carlos czyli najlepszy snajper ligi(8 goli). Co ciekawe on sam zdobył dwa razy tyle bramek, co cała ekipa z Ipatingi... Jak dla mnie to tutaj wynik jest już znany przed meczem, czyli zwycięstwo gospodarzy, a jakie rozmiary to już ciężej określić ale spodziewam się coś koło 3:0.
Criciuma: Douglas Leite; Ezequyiel, Matheus, Nirley e Marlon; Diego Oliveira, Fransérgio, Diego Felipe e Válber; Lucca e Zé Carlos
Ipatinga: Bruno; Ruy, Pedrão, Azevedo e Chiquinho; Leanderson, Anderson Uchôa, Leandro Brasília e Wellington Bruno; Tiago Pereira e Márcio Diogo
Criciuma @ 1,40 PinnacleSports✅3:2
 
strasznik 2,6K

strasznik

Użytkownik
Goias - Guaratingueta
Goias 1,36 Betsson ⛔
Over 2,5 1,62 Betsson ⛔

Goias - Guaratingueta FT 1:1

Goias na trzy rozegrane do tej pory mecze u sibie odniosło trzy zwycięstwa, z kolei Guaratingueta na cztery spotkania wyjazdowe wszystkie wygrała, ale w trzech z nich strzelała bramki, na co liczę również w tym meczu. Ogólnie rzecz ujmując Goias jest drużyną własnego boiska i powinni odnieść zwycięstwo, bilans bramkowy u siebie nie jest imponujący (7:3) ale w poprzednim meczu ciekawie sie rozkręcili ???? (Goias-Vitoria 4:3)
 
bsnt 1,3K

bsnt

Użytkownik
vs

America-RN - Guarani
Typ : America-RN @ 1,73 Bet365 ✅ 1:0
Powiem szczerze, że nie do końca rozumiem ten wzrost kursów na gospodarzy. Forma jak najbardziej przemawia za nimi, fakt że są typową drużyną własnego boiska, grają bardzo fajną piłkę i pomimo tego, że są beniaminkiem pokazują swoje aspiracje i jeśli nie zdarzy się nic nieprzewidywalnego to będą się liczyć w walce o awans. Jedynym uszczerbkiem w dzisiejszym meczu będzie brak podstawowego strzelca zespołu Lucio (N, 7/3) i obrońcy Norberto (O, 5/0). Te braki zapewne powodują takie wzrosty, ale bez przesady. Taka szeroka ławka to z pewnością ktoś jest w stanie zastąpić Norberto, natomiast za Lucio awizowany jest Pingo, który ma na swoim koncie już trzy bramki. Zagra on w duecie z Isac&#39;iem [sześć bramek].
Guarani jest bez formy, porażki i remisy - to na chwilę obecną stać zespół trenera Vadao. Drużyna nękana wciąż wielkimi problemami kadrowymi, dalej brak wielu zawodników, którzy jeśli byliby zdrowi od kopa graliby w pierwszym składzie. Nie radzą sobie w meczach wyjazdowych - remis z Paraną, która wówczas grała bez żadnego napastnika i Barueri, obecnie zdecydowanie najsłabszą ekipą w stawce. Lista zawodników, którzy dzisiaj nie wystąpią jest bardzo długa, jeśli dobrze policzyłem to jest ich dziewięciu, więc nie będę ich wszystkich wypisywał, bo oprócz Emilio (N, 3/0) i Bruno Peresa (O, 3/0) nie zaliczyli jeszcze w tym sezonie żadnego meczu.
Według mnie większe atuty i potencjał jest po stronie gospodarzy, którzy powinni dzisiaj wygrać. Do tego dodam również fakt, że drużyna z Sao Paulo &#39;leży&#39; Americe, bo w dotychczasowej historii zawsze z nimi wygrywali.
America RN : Dida; Walber, Edson Rocha, Cléber e Wanderson; Márcio Passos, Ricardo Baiano, Fabinho e Thiago Galhardo; Isac e Pingo
Guarani : Emerson; Chiquinho, Rodrigo Arroz, André Leone e Bruno Recife; Jackson, Fábio Bahia, Renato Ribeiro e Danilo Sacramento; Kleiton Domingues e Schwenck.
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
bsnt 1,3K

bsnt

Użytkownik
vs

Criciuma - CRB

Typ : Criciuma @ 1,40 Bet365 ✅ 2:0
Dzisiaj dokończenie kolejki. Criciuma pokazuje od początku sezonu, że będą się liczyli w walce o awans do Serie A. Zespół fajny, z wieloma bardzo dobrymi zawodnikami o wielkim potencjalne, który to z resztą pokazują. Obrona taka sobie, potrafi zagrać fajny spokojny mecz, ale też zdarzają się i stracić stanowczo za dużo [mecz z Braganitino wygrany 3:4]. Atak jeden z lepszych jak na ten moment w drugiej lidze. Ze Carlos i Lucca mają łącznie trzynaście bramek! Z tego co się dowiedziałem sytuacja kadrowa jest dobra. Do treningów wrócił Nirley podstawowy obrońca i zapewne zagra w dzisiejszym spotkaniu. Kleber pauzował w ostatniej kolejce z Ipatingą za nadmiar kartek i dzisiaj zagra za Diego Felipe. Jedynym nieobecnym będzie obrońca Ozeia (3/0).
CRB to beniaminek, ale jest dużo słabszy od reszty &#39;podobnych sobie&#39;. Z początkowych obserwacji widać, że to zespół własnego boiska a wyjazdy nie są nawet średnią stroną tego zespołu. Trzy porażki w trzech meczach i to dość wysokie porażki. Tylko Goias ich &#39;oszczędziło&#39; strzelając tylko jedną bramkę. Defensywa CRB słaba, jedna z najgorszych w lidze co szczególnie widać w wyżej wymienionych meczach wyjazdowych. Słabo również wygląda ofensywa, gdzie brak dobrego napastnika widać gołym okiem. Awizowany w pierwsze jedenastce jest lewy obrońca Jadilson, a co za tym idzie na to spotkanie będzie pełny skład.
Smaczku całemu spotkaniu dodaje również fakt, że obecny trener Criciumy Paulo Comelli do kwietnia był związany właśnie z CRB z którą zresztą wywalczył awans do Serie B.
Przewaga zarówno terenu, dyspozycji i potencjału leży po stronie gospodarzy dlatego sądzę, że to właśnie oni wygrają dzisiejsze spotkanie.
Criciuma : Douglas Leite ; Ezequyiel, Matheus, Nirley e Marlon, Diego Oliveira, André Grava, Kleber e Valber, Lucca e Zé Carlos
CRB : Anderson; Ednei, Rogélio e Rodrigão; Elsinho, Gercimar, Roberto Lopes, Geovani e Jadilson; Preto e Ricardinho.
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
kapszti 7,3K

kapszti

Forum VIP
Wypada się tylko zgodzić z BSNT odnośnie dzisiejszego typu ale również i wczoraj miałem podobne zdanie więc widzę, że mamy podobny tok myślenia????. Ja oprócz Criciumy jeszcze mam na dzisiaj jeden typ z Serie B, a o nim kilka słów poniżej:

VS

Ciekawie zapowiada się dzisiejsze starcie na Barradao. Tak tak tym samym Barradao na którym kilka lat temu Vitoria odprawiała z kwitkiem największe tuzy brazylijskiego futbolu. Teraz może już nie przyjeżdżają tutaj najlepsze ekipy ale jednak w Serie B czy Copa do Brasil dalej ten stadion jest trudny do zdobycia. W lidze póki co 7pkt w trzech meczach, a jedyna strata punktów to mecz z America Natal czyli samą czołówką ligi. W Copa do Brasil remisowali tutaj z Coritiba i Botafogo. Jeśli chodzi o tabelę to ekipa z pierwszej stolicy Brazylii czyli Salvadoru zajmuje miejsce w pierwszej czwórce, co daje awans do Serie A ale jeszcze przed nami od cholery grania więc o awansie to jeszcze za wcześnie by mówić. Póki co strzelili 14 goli i z tego aż 6 padło łupem Neto Baiano, którym ponoć interesuje się Vasco. Poza nim reszta goli rozkłada się już po równo. Jeśli chodzi o skład na dzisiejsze spotkanie to praktycznie same dobre wiadomości dla Paulo Cesara Carpegianiego. Po kontuzji wraca podstawowy bramkarz Douglas oraz obrońcy Nino Paraiba(3 miesiące przerwy miał) oraz Rodrigo. W pomocy miejsce Ananiasa zajmie Uelliton ale nie jest to duże osłabienie. Najważniejsze, że znowu jest duet pomocników Pedro Ken i Tarta, którzy są w stanie rozrywać obronę rywali, a w ataku jak jest Neto Baiano to też jest spokój o bramki. Dla Vitorii ten mecz będzie ważny jeszcze z jednego powodu - muszą odzyskać wiarę w siebie i zaufanie kibiców po ubiegłotygodniowej wpadce, gdy prowadzili z Goias na wyjeździe 3:0 by przegrać 4:3... Taka porażka na pewno boli ale teraz znakomita okazja by o tym zapomnieć. Avai w tym sezonie też sobie całkiem nieźle radzi w rozgrywkach Serie B. 11pkt jakie zgromadzili póki co, to wynik chyba lepszy od spodziewanego, bo jednak w porównaniu do poprzedniego sezonu skład się zmienił o wiele i to na gorsze. Jednak dzisiaj czeka ich trudne zadanie, bo rywal wymagający, wyjazd, a do tego sporo problemów kadrowych. Trener Hemerson Maria będzie musiał sobie radzić bez 4 podstawowych zawodników. Zabraknie Bruno Silvy i Pirao(obaj dostali po czerwonej kartce przeciwko Guaratinguecie), Miki(trzy żółte) oraz Julinho, który się rozchorował. Problem wydaję się być spory, bo cała czwórka to zawodnicy podstawowi i zawodnicy odpowiedzialni za defensywę, a jako przykład można podać, że Pirao i Bruno Silva są w czołówce klasyfikacji przechwytów, tak więc widać jak ważne to są ogniwa dla tej ekipy. Z resztą widać to po tabeli, gdzie wyraźnie widzimy, że Avai dobrze broni, bo stracili ledwie 7 goli w 7 spotkaniach, a to jak na Serie B wynik naprawdę dobry. Jednak dzisiaj wobec sporych kłopotów w obronie to może już tak różowo nie być, a dodajmy do tego, że ich atak należy do tych słabszych w lidze więc raczej za dużo dzisiaj nie ugrają, dlatego najlepszym pomysłem będzie tutaj zagranie gospodarzy.

Vitoria: Douglas; Nino Paraíba, Victor Ramos, Rodrigo e Mansur; Rodrigo Mancha, Uelliton, Pedro Ken e Tartá; Marquinhos e Neto Baiano

Avai: Diego; Arlan, Leandro Silva, Cássio e Aelson; Diogo Orlando, Marcinho Guerreiro, Cleber Santana, Patric e Felipe Alves; Diogo Acosta

Vitoria @ 1,62 Bwin✅2:0
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom