>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Campeonato Paulista 2010

Status
Zamknięty.
kacmon 330

kacmon

Forum VIP
07/02/2010 20:00
Bragantino – Palmeiras: Obie drużyny strzelą (1.50 Sportingbet) ✅
Mecz drużyn, które potrafią zaatakować, jednak w obronie nie radzą sobie najlepiej. O Palmeiras pisaliśmy już wiele razy. Beznadziejna obrona daje znać o sobie w każdym meczu. Ostatni stracony gol z Portuguesą to znowu popis Armero. W ataku ostatnio trochę gorzej, jednak wynika to z osłabień kadrowych. Najpierw kontuzjowany był Diego Souza, a ostatnio za czerwoną kartkę pauzował Cleiton Xavier. Teraz obaj zawodnicy powinni znaleźć się w podstawowym składzie, co według mnie przełoży się na lepszą grę w ofensywie. Jedna bramka to minimum z ich strony. Jeżeli chodzi o Bragantino to jest to drugoligowa solidna ekipa. Wyróżnić w niej należy na pewno Frontiniego i Paulinho, który jeszcze kilka lat temu grał w polskiej lidze w ŁKS Łódź. W tym sezonie ma na swoim koncie już kilka bramek, między innymi tą strzeloną przeciwko Corinthians. Bragantino szczególnie na własnym terenie potrafi stworzyć świetne widowisko. Ich dotychczasowe wyniki mówią wszystko: 4:0, 3:4, 4:3. Dużo strzelają, dużo tracą. Myślę, że w spotkaniu z Palmeiras również padnie kilka bramek i to z obu stron.
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Tak błędy w defensywie Palmeirasu są żenujące. Kolejna strata przy próbie wybicia piłki i trafia prosto w rywala, wcześniej w którymś z meczów trafił w swojego zawodnika po czym piłka wpadła do siatki. Może oni to mają wycwiczone do perfekcji ????? Do klubu trzeba odnotowac że w ostatnim czasie trafił Lincoln z Galatasaray Stambuł. Wczesniej kojarze go z Bundesligi kiedy grał w barwach Schalke 04. Uważam że będize on wzmocnieniem. Playmaker z prawdziwego zdarzenia, ale wciąż brakuje mi napastnika z prawdziwego zdarzenia w tym zespole.

------------------
Jednak meczem meczów będzie starcie Sao Paulo z Santosem. Santos gra wyśmienicie. Nad grą Neymara można się wręcz rozpływac. Wszyscy spodziewamy się świetnego meczu i udanego debiutu Robinho. SPFC moze w pewnym stopniu myslę nieco ulgowo potraktowac ten mecz. Jak wcześniej wspominał Ricardo Gomes priorytetem jest Copa Libertadores a to właśnie w tych rozgrywkach w środe grają z Monterrey. Zatem coś możemy się spodziewac kombinacji ze składem ze strony gospoarzy, ale coś zdaje mi się że mecz nie odbędzie się na Morumbi tylko ponownie w Barueri, ale pewny nie jestem. Chciałbym aby w meczu padło sporo bramek.
 
kacmon 330

kacmon

Forum VIP
Dobrze, że przyszedł Lincoln, poza tym na razie zostaje Sacconi, więc wygląda to całkiem nieźle. Natomiast obrona to żenada, szczególnie Armero, który wyraźnie sobie nie radzi w defensywie.

Myślę, że można jutro pomyśleć nad Santosem. Mecz tak jak piszesz praktycznie na neutralnym terenie, Sampa ma wystawić rezerwy, a u gości debiutuje Robinho. Jak wszystko się potwierdzi to kursy na Santos bardzo interesujące.
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Ta ja się właśnie zastanawiam czy kursy z @2,85 spadną bardzo drastycznie jak się dowiemy o tym jaki skład chce wystawic Ricardo Gomes. Bo póki co przeszukałem i nie ma jeszcze zapowiedzi meczu na globo a tymsamym nie wiemy jakie składy mają byc wystawione. Jednak tak jak mówię priorytet to Copa Libertadores, a grający świetnie Santos moze ten mecz wygrac.
Poczekamy do rana może coś się rozjasni w tej sprawie ;)
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
VS

SAO PAULO - SANTOS​

El Classico, coś jak w Hiszpanii Gran Derby tak samo elektryzujące Brazylijczyków są potyczki Sao Paulo z Santosem. Właśnie dzisiaj dojdzie do kolejnego starcia tych drużyn. Mecz wyjątkowo nie odbędzie się na Morumbi czyli tam gdzie na codzień swoje spotkania rozgrywa Sao Paulo tylko w Barueri.
Historia potyczek obu zespołow jest bardzo bogata. Nie ma sensu jej przytaczac bo każdy mecz to zupełnie inny spektakl. Sądziłem że jednak SPFC czyli Ricardo Gomes nieco ulgowo potraktuje ten mecz, ale ze składu który jest przewidziany na ten mecz widze że nie zamierza odpuszczac. Wcześniej wszyscy w klubie mowili że priorytet to Copa Libertadores ale jak widac ograc rywala zza miedzy jest równie ważne. W sumie nie ma sie czemu dziwic. Eksperymenty z 4-4-2 nie powiodły sie za bardzo w początkowej fazie roku. Dzisiaj powracają do 3-5-2 czyli sprawdzonego systemu w którym grają od dawna. Linie defensywną stworzą Xandao, Renato Silva i Miranda. Warto jeszcze przypomniec że Andre Dias odszedł do Lazio Rzym. W ostatnim meczu zadebiutował już Cleber Santana sprowadzony z Atletico Madryt. Dzisiaj jednak zasiądzie na ławce. Sampa wyjdzie najsilniejszym składem jaki ma do dyspozycji w chwili obecnej.
Santos raczy nas widowiskową grą, strzelają mnóstwo bramek. Neymar jest gwiazdą. Teraz jako partner dojdzie mu Robinho. Jednak nie wyjdzie on w pierwszym składize. Zacznie na ławce. Trener Dorival Junior wie że wszystkie oczy będą zwrócone na niego. Nie chce stwarzac jeszcze większej presji na zespole i samym zawodniku. Jak sam zapowiada nie będzie rotował składu i zespól wyjdize taki sam jak przeciwko Santo Andre z jedną tylko zmianą. W miejsce Para wejdzie Marquinhos.
Pojedynek zapowiada się &quot;palce lizac&quot;. W Brazylii sugerują że to starcie Neymar kontra Dagoberto a więc dwaj napastnicy obu zespołów. Przyglądając się grze obu zespołów we wcześniejszych meczach o wiele lepsze wrażenie sprawiała gra Santosu jednak taki mezc rządzi się swoimi prawami. Typowanie 1x2 wydaje się loteryjne. Optował bym za opcją że zobaczymy min 3 gole i że oba zespoly strzelą coś. Póki co Unibet nie wystawił takich kursow nawet... Mam nadzieje że buki dodadzą taki zakład do swojej oferty...


SAO PAULO : Rogério Ceni- Renato Silva, Xandão, Miranda-Jean, Hernanes, Richarlyson, Marcelinho Paraíba,Jorge Wagner- Dagoberto, Washington.

SANTOS
: Felipe- Wesley, Edu Dracena, Durval, Léo; Rodrigo Mancha, Arouca, Marquinhos, Paulo Henrique-Neymar e André.

Typy : Powyżej 2,5 gola @ 1,75 Unibet✅1:2
Obie strzelą ? TAK @ 1,60 Unibet✅


--------------------

Co do meczu Palmeirasu z Bragantino to jestem identycznego zdania jak kacmon powyżej że tu również obejrzymy kilka bramek. Verdao z duetem Cleiton Xavier i Diego Souza z przodu. Do tego Deyvid Sacconi i RObert w ataku. Obrona fatalna z Armero. Tu też mimo wszystko zapowiada się na kilka bramek. Tylko miejmy nadzieje że Unibet wystawi te kursy do rozpoczęcia meczów...

Typ : Powyżej 2,5gola @ 1,70 Unibet ✅2:3
 
makaveli23 145,4K

makaveli23

Użytkownik
No to jest dobre, popieram overek Robinho wyzwoli dodatkowa motywacje i napastnicy Santosu by nie stracic miejsca beda chcieli sie jak najlepiej zaprezentowac :p
 
kacmon 330

kacmon

Forum VIP
Na dzisiaj dwie propozycje, żeby lepiej oglądało się Paulistao. Typy może trochę naciągane i głównie oparte na statystykach, jednak mam nadzieję, że będą trafione.
12.02.2010 22:30
Sao Caetano – Rio Branco: gospodarze ponad 1.5 (1.40 Sportingbet) ⛔
O Sao Caetano pisałem już w tym sezonie. Skład mają bardzo dobry jak na ekipę drugoligową. Od początku sezonu idzie im zdecydowanie lepiej na własnym terenie, gdzie zmierzą się dzisiaj z Rio Branco. W trzech spotkaniach na własnym stadionie zdobyli 9 bramek i póki co nie zeszli poniżej linii dwóch bramek na mecz. Dzisiaj nie powinno się to zmienić, ponieważ przeciwnik jest mało wymagający. Rio Branco to jedna ze słabszych ekip. W meczach wyjazdowych udało im się zdobyć tylko jeden punkt i to z najsłabszą drużyną w Paulistao. Ostatni mecz pomiędzy tymi drużynami odbył się dwa lata temu, kiedy Rio Branco wygrało u siebie 3:2. Kurs trochę odstrasza, ale myślę, że Sao Caetano u siebie jest wystarczająco mocne, żeby strzelić rywalom dwie bramki.

12.02.2010 22:30
Santo Andre – Mirassol: gospodarze ponad 1.5 (1.615 Sportingbet) ✅
Santo Andre mimo odejścia kilku podstawowych zawodników po spadku do drugiej ligi, prezentuje się wyjątkowo dobrze. W każdym meczu strzelają przynajmniej kilka bramek i ich bilans bramkowy jest jednym z lepszych w całej lidze stanowej. Jeżeli chodzi o Mirassol to początek mieli dobry. Remisy z Sao Paulo i Corinthians to świetne wyniki, jednak ostatnio grają już dużo słabiej. Polegli u siebie 0:3 z Sao Caetano i myślę, że dzisiaj będzie im równie ciężko. Na pewno nie są bez szans w tym meczu, jednak piłkarze Santo Andre ze swoją ofensywą powinny bez problemu pokonać bramkarza rywali przynajmniej dwa razy. Ostatni mecz pomiędzy tymi ekipami miał miejsce w zeszłym roku, kiedy Santo Andre wygrało na wyjeździe 3:0.

Poza tym hitem kolejki według mnie jest mecz świetnie spisującej się Boavisty z zawodzącym Palmeiras. Ciekawy jestem czy Verdao wreszcie zagrają na swoim poziomie, ponieważ widziałem ich mecz z Bragantino i znowu przez większość czasu bronili się we własnym polu karnym. Myślę, że można zagrać też jakiś under w meczu Portuguesa - Corinthians. Gospodarze to typowo underowy zespół, a Timao słabo spisują się na wyjazdach. Kusi kurs 2.00 na under 2.5, a under 3.0 wziąłbym bez zastanowienia.
 
kapszti 7,3K

kapszti

Forum VIP
Poza tym hitem kolejki według mnie jest mecz świetnie spisującej się Boavisty z zawodzącym Palmeiras. Ciekawy jestem czy Verdao wreszcie zagrają na swoim poziomie, ponieważ widziałem ich mecz z Bragantino i znowu przez większość czasu bronili się we własnym polu karnym. Myślę, że można zagrać też jakiś under w meczu Portuguesa - Corinthians. Gospodarze to typowo underowy zespół, a Timao słabo spisują się na wyjazdach. Kusi kurs 2.00 na under 2.5, a under 3.0 wziąłbym bez zastanowienia.
Oczywiście chodzi tu o Botafogo Ribeirao Preto a nie o Boaviste bo ci piłkarze grają w rozgrywkach Carioca. Ale do rzeczy, spotkanie trudne dla Palmeirasu który jak na razie nie pokazuje nic specjalnego a huczne zapowiedzi o triumfie w Paulistao można póki co wsadzić między bajki. Tragiczna obrona która co raz pokazuje rywalom sposoby na tracenie goli a atak wszystkiego nie da rady nadrobić chociaż i tak po takich stratach jakie ponieśli w okienku transferowym to w ataku prezentują się dość dobrze.

O gospodarzach nie za bardzo co mogę powiedzieć gdyż nie znam tego zespołu ale sam fakt jaką zajmują pozycję świadczy że coś sobą prezentują. 2 miejsce w tak doborowym towarzystwie jakie mają w rozgrywkach Paulistao jest dla nich olbrzymim sukcesem póki co ale ciężko im będzie utrzymać sie w pierwszej czwórce. Nie mniej spotkanie z Verdao pokaże czy są w stanie rywalizować z najlepszymi czy nie.
 
kacmon 330

kacmon

Forum VIP
Tak, oczywiście chodziło mi o Botafogo. Nie wiem czemu ciągle mylą mi się te dwie drużyny.
Znowu przejechałem się na Sao Caetano. Coś nie mogę ich wyczuć i zawsze jak ich gram to nie dają sobie rady. Z Rio Branco znowu atakowali cały mecz, ale to goście po kilku przypadkowych akcjach wygrywają.
Na jutro coś takiego:
13.02.2010 19:00
Portuguesa – Corinthians: poniżej 3 (1.57 Bet365) ✅
Jedno z ciekawszych spotkań aktualnej kolejki Campeonato Paulista. Według mnie bukmacherzy przesadzili trochę z kursami na liczbę bramek w tym meczu. Obie ekipy jak dla mnie są raczej underowe i myślę, że jak ktoś lubi ryzykować to można zagrać under 2.5 po kursach około 2.00. Ja wybieram bezpieczniejszą opcję z linią 3, ponieważ jak dla mnie to jest maksymalna ilość bramek w tym meczu. Portuguesa to solidna drugoligowa ekipa, która jednak od początku Paulistao 2010 gra bardzo underowo. Tylko w pierwszym meczu przeciwko Sao Paulo przekroczona została linia 3 bramek. Poza tym grają solidnie w defensywie, co przynosi im bardzo małe straty bramowe. Na pewno nie stoją na straconej pozycji w tym meczu. Wygrali już z Sao Paulo i zremisowali z Palmeiras. Widać, że nie boją się lepszych rywali i potrafią z nimi nawiązać walkę. Corinthians jest największym rozczarowaniem w tym roku i jak na skład, jaki posiadają grają przeciętnie. Powoli zaczynają się też oszczędzać na Copa Libertadores, gdzie swój pierwszy mecz rozegrają za półtora tygodnia. W sobotnim meczu pauzować za czerwoną kartkę ma Roberto Carlos (podobno został zawieszony na dwa mecze za faul z Palmeiras, ale na niektórych serwisach np. globo jego nazwisko widnieje w zapowiedziach na ten mecz), a Ronaldo, Chicao, Defederico i Danilo nie zagrają z powodu kontuzji. Jak widać okrojony skład, więc z takim rywalem jak Portuguesa może być bardzo ciężko. Corinthians podobnie jak gospodarze w tym sezonie nie strzelają zbyt dużo bramek. Linię 3 bramek przekroczyli tylko w ostatnim meczu, kiedy grali u siebie z ostatnią drużyną w tabeli. Na wyjazdach idzie im zdecydowanie słabiej i mimo, że są w czołówce tabeli to ich wyniki rozczarowują. Remisy z Mirassol, Monte Azul czy minimalne zwycięstwa z innymi słabymi ekipami to wyniki beznadziejne jak na taką ekipę. Do tej pory wygrali tylko jeden ważny mecz z Palmeiras, jednak w tym meczu wcale nie zagrali nic wielkiego. Poza tym w ostatnich czterech latach obie ekipy spotkały się czterokrotnie i nigdy nie została przekroczona linia trzech bramek, a najczęściej kończyło się na góra dwóch golach.
 
kacmon 330

kacmon

Forum VIP
17/18.02.2010 00:50
Palmeiras – Sao Caetano: gospodarze ponad 1.5 (1.571 Sportingbet) ⛔
Najwyższy czas, aby piłkarze Palmeiras się przebudzili i zaczęli osiągać lepsze wyniki. Zbyt dużo straconych punktów w rozgrywkach Paulistao, a przecież to właśnie oni z wielkiej czwórki mieli tutaj powalczyć. Dużo mówiło się, że będzie to puchar pocieszenia i wykorzystają fakt nieobecności w Copa Libertadores. Jak na razie jednak to właśnie uczestnicy Copa Libertadores radzą sobie dużo lepiej. Na początku roku nie wyglądało to bardzo źle. Jedynym problemem Palmeiras była słaba obrona, teraz jednak dochodzi do tego beznadziejna skuteczność. Niewykorzystane okazje z meczu z Botafogo pokazują słabą dyspozycję ofensywnych piłkarzy Verdao. Myślę jednak, że najwyższy czas się przebudzić. Do zespołu dołączył już Lincoln, jednak na razie nie jest brany pod uwagę w meczach Paulistao. Cieszy fakt, że Muricy Ramalho przypomniał sobie o Souzie, który przecież zaliczył świetny sezon w Brasileirao 2009 pod nieobecność Pierre. Teraz w pomocy ciągle gra Marcio Araujo, jednak według mnie to właśnie młodszy rudzielec Souza wnosi więcej do gry. Po Sao Caetano w tym sezonie spodziewałem się więcej. Mają kilku lepszych zawodników jak na tej klasy zespół, jednak nie do końca ten fakt wykorzystują. Widziałem ich w tym sezonie dwa razy i w obu meczach mnie rozczarowali. Niby potrafią zaatakować, jednak to wszystko jest bez większego sensu i pomysłu. Jeśli do tego dodamy słabą grę w obronie to wyniki mają beznadziejne. W tym sezonie rozegrali jeden ważniejszy mecz z drużyną z wielkiej czwórki Sao Paulo i przegrali go bez szans 0:3. Jak na drugoligowy zespół załamują mnie takimi porażkami jak na przykład 1:3 z Rio Claro czy 1:2 z Rio Branco. Na papierze są o wiele lepsi, ale na boisku nie potrafią tego udowodnić. Myślę, że Sao Caetano jest idealnym zespołem do przełamania się Palmeiras. Mają bardzo słabą obronę, dzięki czemu Palmeiras grające na własnym terenie powinno się wreszcie rozstrzelać. Jeżeli chodzi o statystyki to Palmeiras u siebie strzeliło w tym roku 9 bramek w 3 meczach, natomiast Sao Caetano w meczach wyjazdowych straciło 8 bramek w 4 meczach. Poza tym w ostatnich latach Palmeiras zawsze strzelało przynajmniej kilka bramek temu przeciwnikowi, a rok temu wygrali z nimi na wyjeździe 4:3.
 
kapszti 7,3K

kapszti

Forum VIP
Zgodzę się z twierdzeniem o slabej grze przy wykańczaniu akcji ze strony Verdao bo tyle okazji co oni mają co mecz to aż strach, gdyby wykorzystywali chociaż polowę tego to spokojnie by prowadzili w tabeli a tak jak na razie tracą pare punktów do prowadzącego Santosu. Ale liczę że wszystko sie odmieni po transferze Ewerthona z Zaragozy który podobno już podpisal kontrakt z Palmeirasem z czego jestem naprawde zadowolony gdyz ten zawodnik jest w stanie dać im wiele goli tak jak robil to w Hiszpanii pare lat temu bo ostatnio nie bylo z tym najlepiej oraz licze na Lincolna który także jest w stanie wnieść wiele do zespolu jezeli bedzie gral tak jak za swoich najlepszych lat w Schalke. Mysle ze Muricy Ramalho jest nawet w stanie grać teraz ustawieniem 3-5-2 gdyż w ataku bedzie mial i Ewerthona i Sacconiego a w roli ofensywnych pomocnikow Diego Souze, Cleitona Xaviera oraz Lincolna a tuz za nimi bedzie duet Pierre-Souza. Tylko przy takim ustawieniu strach o obrone gdyz jak na razie graja slabo jak graja we 4 a co dopiero by bylo gdyby przyszlo im grac we 3. Ten mecz muszą wygrać gdyż w niedziele o wiele cięższy mecz ich czeka a będą to derby z Sao Paulo.
 
kapszti 7,3K

kapszti

Forum VIP
Muricy Ramalho zwolniony !!!
Muricy Ramalho zwolniony z posady trenera Palmeirasu po kompromitującej porażce 1:4 z Sao Caetano. Ale nie chodzi tutaj o jeden konkretny mecz z SC ale o ogół wyników w tym sezonie w Paulistao które są słabe chociaż sama gra wygląda całkiem całkiem.
Prawdę mówiąc spodziewałem się zwolnienia Muriciego gdyż wyniki są bardzo słabe gdyż skuteczność w ataku jest po prostu porażająca. Sam Robert goli nie zdobywa a jest jedynym napastnikiem który jest gotowy do gry nie licząc dopiero co sprowadzonego Ewerthona z Zaragozy. Ramalho który święcił wielkie sukcesy z Sao Paulo ostatnio jest mistrzem w rozwalaniu drużyn w poprzednim sezonie zawalił początek Sao Paulo i przez to nie udało im się zdobyć 4 z rzędu mistrzostwa a przyszedł do Palmeirasu i nie dość że nie potrafił utrzymać przewagi nad goniącymi go zespołami to nawet nie udało mu się zakwalifikować do Copa Libertadores co dla takiego klubu jak Palmeiras jest kompletną klapą.
Nowym trenerem jest Antonio Carlos Zago który ostatnio prowadził ...Sao Caetano a wcześniej był dyrektorem sportowym w Corinthians.
 
kacmon 330

kacmon

Forum VIP
21.02.2010 21:00
Palmeiras – Sao Paulo: poniżej 3 (1.875 Bet365) ✅
Zawsze derbowe spotkania w Brazylii kojarzą mi się z nudnym widowiskiem, w którym pada mało bramek. Szczególnie jeśli chodzi o wszystkie drużyny z Sao Paulo, które w meczach między sobą zapominają jak się gra w piłkę. Oglądałem poprzednie dwa spotkania pomiędzy tymi drużynami w poprzednim sezonie i cały czas przed oczami mam obraz bezradności i zachowawczości w obronie. Obie drużyny starały się zagrać dobrze w obronie i nie stracić bramki, nie myśląc przy tym zupełnie o ataku. Efektem tego w ostatnich trzech meczach pomiędzy tymi ekipami padła tylko jedna bramka. Myślę, że w niedzielę również nie zobaczymy większej ilości bramek. Palmeiras rozbite, zmiana trenera, katastrofalne wyniki i beznadziejna skuteczność. Może jak przyjdzie nowy trener to coś się w zespole ruszy, jednak żaden trener nie zrobi dobrej drużyny z takimi obrońcami. W każdym meczy defensywa Verdao popisuje się coraz bardziej. Ostatni mecz z Sao Caetano to również ich żenujący występ. Najgorsze jest to, że przy takiej bezradności w ataku nie ma szans osiągać dobrych wyników. Teraz mecz z Sao Paulo, które również zupełnie zawodzi w ataku. Wyniki mają lepsze, ale to tylko zasługa mniejszej ilości traconych bramek. Oglądając ich wszystkie niewykorzystane okazje stuprocentowe w ostatnich meczach można się załamać. Poza tym Sao Paulo nigdy nie zachwyca w meczach derbowych. W meczu z Santosem zagrali według mnie słabo. Do tego Sao Paulo za kilka dni ma mecz w Copa Libertadores, a to właśnie na tych rozgrywkach się skupiają. Beznadziejna skuteczność obu zespołów, historia spotkań pomiędzy tymi ekipami, Sao Paulo przed Copa Libertadores, Palmeiras totalnie rozbite, jak dla mnie po takim kursie można zaryzykować under.
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Co do klasyku Palmeiras - Sao Paulo to mimo iż dużo wskazuje na under to ja jednak tak nie zagram. Obrona Palmeiras jest tragiczna a w SPFC ma kto &quot;kąsic&quot;. Owszem Sampa nie gra tak widowiskowo jak Santos, ale sytuacje stwarzają sobie i są poprostu nieskutezcni. Stawiają w tym sezonie siły na Copa Libertadores co już zostało napisane. Dzisiaj jednak nie sądze by się oszczędzali. Typersko sobie ten mecz odpuszczam z pewnością. Ale podam sytuacje kadrowe obu zespołów dla chcąccych cokolwiek typowac w tym meczu. W zespole Palmeiras zabraknie pzrede wszystkim Armero, ale czy to strata to nie wiem bo błędy robił katastrofalne. Ponadto wciaż nie ma Lincolna i Ewerthona. Ze strony Sao Paulo Richarlyson zawieszony, występ Hernanesa niepewny, za to w miejsce Carlinhosa Paraiby ma wystąpic Cleber Santana.
 
kacmon 330

kacmon

Forum VIP
Myślę, że można podsumować rozgrywki stanowe Paulistao na półmetku.


Rewelacją rozgrywek jest Santos, który z Robinho wygląda na jednego z głównych faworytów do wygrania tych rozgrywek. Atak Neymar-Robinho robi wrażenie i mam nadzieję, że uda się jakoś zatrzymać Robinho na sezon ligowy. Zespół, który był zupełnie bezbarwny w poprzednim sezonie zaczął grać najefektowniej. Chociaż widać, że nie bardzo lubią grać przeciwko murującym się rywalom, to kiedy się rozkręcą nikt ich nie potrafi zatrzymać. Myślę, że nie będą mieli problemów w meczach z największymi rywalami, którzy myślami są w Copa Libertadores.

Corinthians mimo, że zajmuje wysoką pozycję jest jednym z największych rozczarowań. Chociaż kadrowo wyglądają najlepiej to nie potrafią tego wykorzystać. Mam wrażenie, że nie wszyscy piłkarze mają swoje miejsce w tym zespole i więcej tutaj dużych nazwisk niż potrzebnych zawodników. Styl ich gry raczej rozczarowuje, ponieważ każdy widząc w składzie Roberto Carlosa, Ronaldo, Dentinho, Iarleya czy Defederico spodziewa się po nich dużo więcej. Na bramce Felipe również ostatnio zawodzi, a chodzi mi tutaj o błąd przy bramce w meczu z Portuguesą. Mam nadzieję, że Corinthians rozkręci się w trakcie sezonu i w Copa Libertadores i Serie A zobaczymy ich zupełnie inne oblicze.

Najwięcej można napisać o Palmeiras, chociaż akurat o nich dużo informacji się już tutaj pojawiło. Od początku sezonu zawodzi obrona, a przede wszystkim Armero. Dzisiaj świetny debiut w roli szkoleniowca zaliczył Antonio Carlos, jednak jak na razie w zespole nie widać żadnych zmian. System gry raczej jeszcze pozostał po Muricym Ramalho. Znowu w pomocy Marcio Araujo, a Souza nie pojawił się na boisku ani na minutę. Poza tym nie rozumiem sytuacji z Deyvidem Sacconim. Zaczyna dobrze grać, wszyscy go chwalą, ma odejść do Nantes, gdzie jednak nie przechodzi i co? Ląduje na ławce i wchodzi czasami na ostatnie minuty. Mam nadzieję, że Antonio Carlos dopiero zacznie zmiany w składzie, bo w ataku Lenny zamiast Sacconiego to nieporozumienie. Poza tym przydałoby się wzmocnić w obronie. Na razie sytuacja Palmeiras nie jest ciekawa, ale mam nadzieję, że za kilka miesięcy w lidze Antonio Carlos stworzy prawdziwą drużynę. Ciekawy jestem ich ustawienia z Lincolnem i Ewerthonem.

Nie podoba mi się za bardzo Sao Paulo. Niby ładnie grają, stwarzają sobie okazje, ale skuteczność to ich największy problem. Kiedy przychodzi im grać z lepszymi rywalami to zawodzą. Porażki z Santosem i Palmeiras w strasznie kiepskim stylu, ale za to może powalczą w Copa Libertadores?

Poza tym jestem pod wrażeniem Santo Andre. Drużyna, która spadła z ligi, sprzedała najlepszych piłkarzy, radzi sobie bardzo dobrze. Jak tak będą grać to szybko mogą wrócić do pierwszej ligi. Ciekawy jestem jak sobie poradzą z najlepszą czwórką Paulistao. Na półmetku mają duże szanse na awans do półfinałów tych rozgrywek.

Wielką niewiadomą jak na razie jest Sao Caetano. Z drużyn z niższych lig to właśnie tą drużynę oglądałem najwięcej razy i mam mieszane uczucia. Skład mają niczego sobie, potrafią atakować cały mecz, ale ich niewykorzystane sytuacje w końcu się mszczą i przegrywają wygrane mecze. Grają strasznie nierówno, potrafią przegrać z najgorszymi drużynami Paulistao, a wygrywają na wyjeździe z Palmeiras 4:1. Nie potrafię tego wytłumaczyć, ale życzę im jak najlepiej, ponieważ czasami pokazują, że potrafią grać w piłkę na niezłym poziomie.

Pozytywnie zaskakuje Botafogo SP, które z czołówki Paulistao gra w najniższej lidze. Nie mam pojęcia skąd się oni wzięli tak wysoko, nie mają żadnych wyjątkowych piłkarzy, ale grają całkiem nieźle. Potrafią powalczyć z najlepszymi drużynami i chwała im za to. W dziesięciu spotkaniach stracili tylko 7 goli, co jest najlepszym wynikiem w lidze. Myślę, że w miarę upływu czasu się wypalą i nie mają szans na pierwszą czwórkę, ale do tej pory ładnie dotrzymują tempa najlepszym.

Dobre wrażenie sprawia również Bragantino, jednak oni grają głównie tylko na swoim terenie. Wyjazdy mają słabe, ale ich mecze domowe są bardzo widowiskowe. Dużo strzelają, dużo tracą. Zupełnie się otwierają, nawet z takimi drużynami jak Palmeiras. Potrafią przycisnąć najlepsze drużyny i wejść z piłką do ich bramki. Problem w tym, że czasami zapominają o obronie i stracili już 22 gole.

Szkoda Barueri, ale o ich sytuacji już pisałem wcześniej. Myślałem, że będzie jeszcze gorzej, ale w lidze będą mieli poważne problemy. Myślę, że mogą być w tym sezonie głównym kandydatem do spadku, chociaż w tamtym sezonie chcieli się nawet włączyć do walki o mistrzostwo. Kilkunastoletni klub pewnie szybciej zniknie z piłkarskiej mapy Brazylii niż się tutaj pojawił.

Reszta drużyn niczym szczególnym się nie wyróżnia. Trzeba przyznać, że wszyscy walczą i nie ma drużyn spisanych od początku na straty. Drużyny, które dołują w tabeli również stawiają opór najlepszym, przez co Paulistao wydaje się być bardzo wyrównane. Typować te rozgrywki nie jest łatwo o czym świadczy choćby fakt, że takie drużyny jak Corinthians, Sao Paulo czy Palmeiras wygrały dopiero 50% swoich spotkań, a grają z rywalami o przynajmniej klasę gorszymi. Warto też teraz zwrócić uwagę na udział drużyn w Copa Libertadores, bo Corinthians i Sao Paulo będą miały teraz napięty terminarz, a wiadomo, że rozgrywki stanowe to drugorzędna sprawa. Przykład tego można było zobaczyć w sobotę, kiedy Corinthians dało odpocząć wszystkim najlepszym zawodnikom z pierwszego składu, a zmiennicy nie potrafili u siebie pokonać Rio Branco.
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Ostatnio tak wyszło że mniej przyglądałem się rozgrywkom pod względem &quot;typerskim&quot;. No ale kiedy zawodzą faworyci oprócz Santosu to tak trzeba było postąpic moim zdaniem. Nie było sensu szukac na siłe niespodzianek lub z uporem stawiac w kolejnych seriach gier na Palmeiras czy Sao Paulo liczac że tym razem nie zawiodą. Slaba dyspozcycja Palmeiras sprawiła że zespół ten spadł aż na 10 msc a przypomne że do fazy decydującej awansują czołowe 4 zespoły! Wczoraj przegrali z rewelacyjnym Santo Andre które obok Santosu bezsprzecznie dowodzi stawce.

VS

CORINTHIANS SAO PAULO - BOTAFOGO SP
Typ : Poniżej 2,5gola @ 2,00
Unibet ✅1:1​

Na Pacembeu obecnie liczy się owszem Copa Libertadores, ale myślę że nikt nie przyjmie do świadomosci że mogłoby ich zabraknąc w decydującej fazie o prymat w stanie Sao Paulo. Dzisiaj nadarza się bardzo dobra okazja by się do tego celu przybliżyc bowiem czeka ich mecz z bezpośrednim rywalem tj Botafogo który obecnie wyprzedza Timao o 2pkt. Corinthians w poprzedniej kolejce przegrał z Santosem 1:2, ale Santos to obecnie poziom do którego nie dorównuje nikt w Paulsitao.
Siła Botafogo jest bez wątpienia defensywa, zaledwie 7 straconych bramek robi wrażenie. Jak na klub z mniejszym rozgłosem to nawet bym powiedział świetny rezultat. Nikt w Paulistao nie może pochwalic sie lepszym bilansem. Pod pewnym względem dorównuje im tylko Corinthians które straciło 9 goli. Tak więc spotkają się dwa najlepiej grające w defensywie zespoły. W ataku jak jedni i drudzy także nie grzeszą. Może i Corinthians ma Ronaldo, ale ten ma tyle kg nadwagi że ledwo się porusza po boisku, owszem jest blyskotliwy Dentinho ale u niego kłopty ze skutecznością. Trener Mano Menezes nie ma Roberto Carlosa i Williana do dyspozycji. W zespole Botafogo pauzuje napastnik Malaquais, a także pomocnik João Henrique.
COrinthians niejednokrotnie maja problemy z tymi nieco mniejszymi klubami. Ich wygrane nie są przekonujące. A i często zdarza się tak że nawet nie wygrywają. Dzisiaj ciężki mecz ich czeka. Moim zdaniem nie padnie za wiele bramek.

CORINTHIANS : Felipe- Alessandro, Chicão, Leandro Castán, Dodô; Ralf, Elias, Tcheco, Jorge Henrique- Dentinho, Ronaldo.

BOTAFOGO
: Wéverton-Jonas, Cleiton, Leandro Amaro,Andrezinho- Rodrigo Pontes, Augusto Recife, Ademir Sopa, Xuxa-William, Ricardinho.


-------------------------

Drugim z meczów który dzisiaj mnie interesuje to oczywiście spotkanie Santosu. Buki wystawiły krus @ 1,45 na ten mecz i rozważam opcje czy pokusic się i postawic na kolejną wygraną tego zespołu. Rzecz jasna zabraknie w składzie Robinho który czarował we wtorkowym meczu reprezentacji na Emirates gdzie zaliczył gola i asyste. Brazylia wygrała 2:0 z Irlandią.
Santos jest w wybornej dyspozycji bowiem wygrał 8 meczow z rzedu w Paulistao. Ostatnia porażka datowana na 24 stycznia. W porównaniu ze składem z klasyku przeciwko Corinthians jedynie Leo zajmie miejsce Pary na lewej obronie.
Trener gospodarzy nie ma do dyspozycji dwóch obrońców zawieszonych za kartki tj Cléber i Márcio Santos. Ogólnie to Paulista Jiundui gra bardzo słabo. Punkty potrafią urywac wyłącznie zespołom porównywalnie słabym jak oni tj Rio Claro, Monte Azul itp. Myślę że Santos powinien sobie poradzic i po raz kolejny wygrac.

SANTOS : Felipe- Roberto Brum, Edu Dracena, Durval, Léo- Arouca, Wesley, Marquinhos, Paulo Henrique Ganso- Neymar, André.

Paulista Jiundiai - Santos Typ : 2 @ 1,45 Unibet ✅2:3
 
kacmon 330

kacmon

Forum VIP
Robinho dzisiaj wrócił do drużyny, podpisał specjalne dokumenty, dzięki którym może wystąpić w meczu z Paulistą (zakaz gry w dwóch meczach w ciągu trzech dni). Na pewno jest zmęczony i mecz zaczyna na ławce, ale Dorival już powiedział, że jeśli będzie taka potrzeba to wpuści Robinho w trakcie meczu. Dlatego popieram typ na Santos, który nie powinien mieć problemów z przynajmniej jednobramkowym zwycięstwem.
Z drugim typem też się zgadzam, jednak zagrałem trochę bezpieczniej under 3.
Paulista - Santos 2 (1.50 Bet365) ✅
Corinthians - Botafogo: poniżej 3 (1.545 Bet365) ✅
 
kacmon 330

kacmon

Forum VIP
Mogi Mirim - Ituano: DNB 1 (1.58 Unibet) ✅
Goście poważnie osłabieni. Za trzy żółte kartki pauzuje Joao Leandro, Simao, Sandro, za czerwoną Alemao, a do kontuzjowanych Carlosa Eduardo i Jeffersona w ostatnim meczu dołączył gwiazdor zespołu - Juninho Paulista. Słabo wygląda dzisiejszy skład. Mazola tak naprawdę może skorzystać tylko z pięciu podstawowych piłkarzy. Zadebiutować ma Roque Junior (w przeszłości występował m.in. w Milanie i Leverkusen). Ma być kolejnym wielkim zawodnikiem po Juninho, ale ciężko powiedzieć jak może zagrać piłkarz, który przyszedł tu po rocznym urlopie od piłki. W takiej sytuacji trudno nie stawiać Mogi Mirim w roli faworyta. Od przyjścia nowego szkoleniowca (Jose Carlos Serrao) jeszcze nie przegrali meczu (2-1-0). Kursy lecą szybko w dół. Ja zagram Mogi Mirim DNB, w Unibet można jeszcze na to zdarzenie złapać kurs 1.58.
Mogi Mirim: Alex Alves - Audalio, Fabio Sanches, Luizao - Niel, Ricardo Oliveira, Baraka, Luis Mario, Rai - Zulu, Geovane
Ituano: Saulo - Serginho, Roque Junior, Rodrigao, Alessandro - Cassio, Anderson Sales, Marcel, Anderson Ataide - Luiz Eduardo, Welton
 
kacmon 330

kacmon

Forum VIP
Sao Paulo (-1.5) - Rio Branco 1 (2.00 Bet365) ⛔
Co prawda Sao Paulo w niedzielnym meczu zagra osłabione: za kartki Xandao, kontuzjowany Cicinho, oszczędzani na Copa Libertadores: Washington, Alex Silva i Marcelinho, ale mimo to skład mają o wiele razy lepszy niż ich przeciwnik. Sampa to zespół, który ma dobrych zmienników i w meczu z Rio Branco na pewno nie zagrają dużo gorzej. W ataku zobaczymy Fernandinho od pierwszej minuty, który chce się jak najlepiej pokazać, żeby na przyszłość wywalczyć sobie miejsce w podstawowym składzie. Sao Paulo zdarzają się wpadki na wyjazdach, ale u siebie gromią każdego przeciwnika. Ostatnie 5 spotkań u siebie (nie liczę meczu z Santosem i w CL): Monte Azul 5:1, Prudente 3:1, Sao Caetano 3:0, Paulista 3:0, Rio Claro 3:0. Jutro grają ze słabym Rio Branco, które powoli zaczyna staczać się na dno. W klubie coraz głośniej mówi się o kłopotach finansowych. W poprzednim tygodniu z klubu odeszli Marcos Tamandare i Junior Maranhao (do trzecioligowego Barueri). Rio Branco miało już przegrać z Mirassol, jednak uratowała ich czerwona kartka rywala na początku meczu. Dzięki temu udało im się wywalczyć remis, jednak nie ma co porównywać domowego meczu z przeciętnym Mirassol do wyjazdu na Morumbi z jednym z najlepszych brazylijskich klubów. W niedzielę zagrają dodatkowo osłabieni: kontuzja Viniciusa, a za kartki pauzować musi Ramon. Może Sampa nie gra swoim najlepszym składem, ale tacy piłkarze jak Dagoberto, Fernandinho czy Hernanes spokojnie mogą pokonać rywala. Nie dość, że rywal z najniższej półki, to jeszcze z poważnymi problemami, które wprowadzają złą atmosferę w zespole.
Sao Paulo: Rogerio Ceni - Jean, Andre Luis, Miranda, Junior Cesar - Rodrigo Souto, Hernanes, Cleber Santana, Leo Lima - Dagoberto, Fernandinho
Rio Branco: Cristiano - Fabio Baiano, Airton, Kleber, Maurim - Carioca, Everton, Cesar, Romario - Felipe, Jobinho
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom