>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Campeonato Paulista 2011

Status
Zamknięty.
kapszti 7,3K

kapszti

Forum VIP

Co prawda do rozpoczęcia Campeonato Paulista oraz pozostałych rozgrywek stanowych pozostał jeszcze miesiąc ja już postanowiłem założyć temat związany właśnie z Paulistao 2011. Jeżeli chodzi o faworytów to na pewno będą to drużyny z wielkiej czwórki czyli: Santos, Sao Paulo, Palmeiras i Corinthians. Nie zapominajmy o drużynach drugoligowych czyli Gremio Prudente, Ponte Preta, Sao Caetano, Americana(zmiana nazwy z Guaratingueta), Bragantino i Portuguesa. Ciekawe jak spiszę się Santo Andre, które jeszcze w roku 2009 grało w Serie A, a od najbliższego sezonu będą musieli zmagać się z rywalami w Serie C. Reszta drużyn zapewne będzie groźna dla faworytów w pojedynczych spotkaniach, gdyż w większości to są ekipy, które albo grają bardzo nisko na szczeblu krajowym albo jedyną ich &quot;rozrywką&quot; jest Paulistao oraz Copa do Brasil. Ciekawostką może być fakt, że w barwach Mogi Mirim wystąpi ich właściciel, a zarazem jeden z najbardziej znanych Brazylijskich piłkarzy czyli Rivaldo. Kolejną ciekawostką jest brak Guarani w Paulistao A1, gdyż znowu nie udało im się awansować z drugiej ligi stanowej, a przecież w ostatnim sezonie grali w Serie A i chociaż spadli to jest to zaskoczenie, że klub, który grał do nie dawna z Fluminense czy Gremio teraz będzie musiał się mierzyć z takimi &quot;tuzami&quot; jak Rio Claro czy chociażby Red Bull Brasil. Rozgrywki ruszają dokładnie 15 stycznia, a oto zestaw par pierwszej kolejki(godziny czasu miejscowego, a więc dajemy plus 3 i wychodzi nam o której mecz odbędzie się według naszego czasu):


Poniżej jeszcze link do transferów przeprowadzanych przez wszystkie kluby z Paulistao:
http://www.futebolinterior.com.br/campeonato/paulista-serie_a1-2011/161915+MERCADO_PAULIST%C3%83O:_Confira_TODOS_refor%C3%A7os_dos_20_clubes_do_Paulist%C3%A3o!
Oraz transfery wszystkich drużyn biorących udział w Campeonato Brasileiro 2011, gdzie również znajdziecie drużyny ze stanu Sao Paulo ale tam tylko wielka czwórka:
http://globoesporte.globo.com/futebol/vai-e-vem-do-mercado/
http://www.lancenet.com.br/vaivem/
http://esportes.terra.com.br/futebol/noticias/0,,OI4379417-EI15548,00-Mercado+da+Bola.html

W tym linku znajdziecie o wszystkich rozgrywkach stanowych od stanu Ceara do Rio Grande do Sul:
http://esportes.terra.com.br/futebol/estaduais/2011/

Zapraszam wszystkich do dyskusji
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
kapszti 7,3K

kapszti

Forum VIP
Ci co interesują się Brasileirao to wiele mogą powiedzieć na temat drużyn wielkiej czwórki, a może są i tacy, którzy powiedzą coś o drużynach z Serie B. Ja postaram się w tym poście napisać coś o mniej znanych klubach.
Botafogo SP

Imiennik słynnego klubu z Rio dość znacząco wzmocnił już swój skład. Julio Cesar czyli podstawowy bramkarz Santo Andre z poprzedniego sezonu to jest ich pierwsze takowe wzmocnienie. Do ataku przyszli zawodnicy również z Serie B. Assisinho i Andre Neles(wraca po roku) z Icasy co powinno stanowić spore wzmocnienie dla linii ofensywnej. Również jest Pablo Escobar z Ponte Prety. Ten ostatni to taki jeździeć bez głowy ale na pewno braku umiejętności nie można mu zarzucić. Poza tymi piłkarzami jeszcze dwóch lateral: Andrezinho i Joao Victor coś znaczą, a reszta póki co to anonimowe nazwiska w Brazylijskim futbolu ale mogą się wypromować jeżeli Botafogo pokaże się z dobrej strony. W poprzednim sezonie Botafogo zajęło sensacyjnie 7 miejsce wyprzedzając chociażby Palmeiras!!! Jak dla mnie w tym roku znowu mogą sporo namieszać, a widać, że piłkarzy ściągają naprawdę niezłych jak na drużynę, która zajęła w tym sezonie dopiero 33 miejsce w Serie D.
Oeste


Tutaj na razie dwa dobre transfery czyli Cicinho z Santo Andre i Roger z Sao Caetano i ja tych jedynie piłkarzy znam spośród tych, których ściągnęli. Jednak największym ich wzmocnieniem jest pozyskanie nowego trenera. Został nim Ademir Fonseca. To właśnie ten trener w minionym sezonie objął w katastrofalnej sytuacji Vile Nova Goianiense w Serie B. Nikt nie wierzył, że można ten zespół uratować przed spadkiem do Serie C. Jednak kapitalna praca jaką włożył Ademir dała efekty i w ostatniej kolejce za sprawą gola z 82. minuty Max Paradalzinho zapewnił drużynie z Goianii utrzymanie. Jak więc widać nawet w najgorszej sytuacji ten trener jest w stanie zrobić wiele. W poprzednim sezonie Oeste zajęło 9 miejsce w Paulistao. Jako ciekawostkę można dodać, że królem strzelców ostatniego Paulistao został Ricardo Bueno wtedy jeszcze piłkarz Oeste, a obecnie grający w Atletico Mineiro.

Sao Bernardo

Sao Bernardo to trzeci z przedstawicieli regionu ABC. Po Santo Andre i Sao Caetano przyszła kolej na najmłodszy klub z tego grona. Powstały zaledwie 6 lat temu klub prężenie się rozwija i ma spore ambicje. Te ambicje widać już po transferach. Bramkarz Marcelo Pitol z Icasy, dwaj defensywni pomocnicy: Lucas(Sao Caetano) i Guto(Icasa) na pewno pomogą w dobrej grze. Jednak te trzy zakupy to dopiero przedsmak tego ostatniego najważniejszego. Junior Xuxa to kolejny i na pewno najlepszy nabytek tego klubu. Jak dla mnie to jest upokorzenie klubów z wielkiej czwórki oraz wielu innych mocarzy z Serie A. Ten 26-letni gracz w ostatnim sezonie Serie B w barwach Icasy zdobył 12 goli oraz zaliczył 16 asyst. Właśnie dzięki temu został wybrany najlepszym graczem ligi. Ja osobiście czekałem na to aż jakiś wielki klub go kupi. A tu proszę małe Sao Bernardo kupuje takiego gracza, który z miejsca staje się największą gwiazdą tego klubu. Nie ma się co oszukiwać skończy się Paulistao i Junior Xuxa będzie już w dużo lepszym klubie, gdyż sam mówił po tym transferze, że liczy na wybicie się poprzez Paulistao i woli mieszkać przy Sao Paulo, a nie w odległym na północy kraju Juazerio de Norte, gdzie swoją siedzibę ma Icasa.​
 
kacmon 330

kacmon

Forum VIP
Warto też przypomnieć na jakich zasadach rozgrywane są rozgrywki Paulistao, bo każde rozgrywki stanowe mają swój system rozgrywek. Campeonato Paulista to liga składająca się z 20 zespołów, gdzie nie ma rundy rewanżowej. Po 19 kolejkach pierwsza czwórka uzyskuje awans do fazy play-off, gdzie mamy już mecz i rewanż. Drużyny z miejsc 5-8 (nie wlicza się w to najpotężniejszych ekip stanu) grają swój mniejszy turniej play-off, a cztery ostatnie drużyny z tabeli spadają do drugiej ligi stanowej.

Faworyci? Na pewno w pierwszej kolejności zawsze będziemy wymieniać Santos, Sao Paulo, Corinthians i Palmeiras. Tylko, że te drużyny nie zawsze podchodzą do takich rozgrywek poważnie i na pewno czekają ich dużo ważniejsze mecze w sezonie. Może znowu czeka nas jakaś niespodzianka, jak Santo Andre w poprzednim roku? Szkoda tylko, że przykład Santo Andre powinien odstraszyć wszystkie przeciętne drużyny, które chcą tu osiągnąć sukces. Dla nich ten sukces to był początek końca i jeżeli tak ma kończyć drużyna, która tyle osiąga, to chyba lepiej się nie wychylać. No bo po co pokazywać klasę na tak mało ważnym turnieju, skoro później najlepsi zawodnicy odejdą do lepszych zespołów, a drużyna w naprawdę ważnych rozgrywkach spada do klasy niżej?

Do Paulistao jeszcze sporo czasu, ale też już zaczynam śledzić ruchy transferowe na brazylijskim rynku. Nie mogę się doczekać kolejnego sezonu, więc dyskusje czas zacząć ;)

Na koniec wklejam cały terminarz rozgrywek Paulistao:http://www.futebolinterior.com.br/tabela.php?id_ano=221
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
kapszti 7,3K

kapszti

Forum VIP
Na dzisiaj przygotowałem kolejną porcję drużyn, które chcę opisać by jak najlepiej przybliżyć wszystkim te ekipy na zbliżające się rozgrywki Paulistao.

Mogi Mirim
Mogi Mirim Esporte Club to klub założony w 1932 roku w mieście Mogi Mirim leżącym w stanie Sao Paulo i obecnie liczącym około 86 tysięcy mieszkańców. Klub jak widać więc młody nie jest, a sukcesów na swoim koncie praktycznie nie ma. Jako największy to wicemistrzostwo Serie C w roku 2001. Jako ciekawostkę można dodać, że w 2006 roku Mogi Mirim wygrało Campeonato Paulistao do lat 20 co jest nie wątpliwym sukcesem, gdyż zawsze to te największe kluby z regionu zgarniały najbardziej utalentowanych graczy, a Sao Paulo FC co chwila wypuszcza na świat kolejne talenty jak choćby ostatnio Lucasa i Lucasa Gaucho czy Casemiro. Prezydentem tego klubu jest sam Rivaldo. W poprzednim sezonie jednak nadal występował w Uzebekistanie w klube Bunyodkor ale już od tego roku przenosi się do klubu, w którym jest najważniejszą osobą. To nie wątpliwie będzie największa gwiazda zespołu i czynnik, który przyciągnie kibiców w każdym spotkaniu u siebie niezależnie od tego czy przyjdzie ktoś z wielkiej czwórki czy drużyny mniej znane. Z tego samego klubu przyszedł również napastnik Denilson. Od razu uspokajam, że nie jest to ani obecny gracz Arsenalu, ani niegdyś świenie dryblujący gracz Betisu Sevilla. Ten Denilson, który przychodzi do Mogi Mirim co prawda grał w Europie ale nie zagrzał tam na dłużej miejsca. Występował jedynie w Feyenoordzie Rotterdam oraz PSG, miał również epizod w Meksykańskim Atlasie ale więksozść kariery spędził w Azji. Kolejnym napastnikiem, który może dać zdobych bramkową jest powracający z wypożycznia do Guarani, Geovani, którego mogliśmy oglądać w barwach Bugre w minionym sezonie. Trenerem zespołu został Roverval Davino, który w minionym sezonie prowadził chociażby drugoligowe Brasiliense i Guaratinguete. Co ciekawe ten trener, który swoją karierę trenerską rozpoczął w 1985 roku prowadził juz 48 klubów!!! Jeszcze kwestia małego wyjaśnienia. Klubów było mniej, gdyż po raz drugi będzie prowadził Mogi Mirim czy też miał kilka przygód w innych klubach ale razem licząć to już jego 49 podejście do kolejnego klubu, a co ciekawe ten trener ma dopiero 56 lat.

Paulista Jundiai

Paulista Jundiai to kolejny klub, który prezentuje. Zespół z miast Jundiai, które jest wielkości mniej więcej mojego Lublina. Klub powstał w roku 1909, a więc liczy sobie ponad 100 wiosen. Swoje mecze rozgrywają na stadionie Dr. Jayme Cintra, ktory pomieści około 15 tysięcy widzów. Jeżeli chodzi o zawodników, którzy grali w Pauliscie to swoje przygody w futbolem zaczynali tam chociażby Victor-golkiper reprezentacji Brazylii i Gremio Porto Alegre, Nene-gwiazdor PSG czy Rever-obrońca Atletico Mineiro i reprezentacji Brazylii. Jeżeli chodzi o obecnych piłkarzy to sprawa już nie jest tak różowa ale i nie jest źle. Z wypożyczeń wrócili Diego Barboza(Guarani) czy Elia Sabia(Atletico PR) czy wreszcie Fabiano(Guarani), który przecież w przeszłości 6 razy miał okazje zakładać koszulkę reprezentacji Canarinhos, a w minionym sezonie głównie zagrażał bramkarzom rywali za sprawą swoich rzutów wolnych. Również ciekawe transfery do ataku. Fabiano z Ipatingi i Rone Dias z Americi de Natal to dla interesujących się Serie B anonimowe nazwiska nie są i na pewno będą stanowili o sile ataku tego klubu. Ciekawym transferem może być pozyskanie środkowego pomocnika Bruno Formigoniego z Sao Paulo FC. Ja tylko słyszałem, że zawodnik ma talent ale jeszcze nie miałem przyjemności go widzieć w akcji. Wiem o nim tyle, że fajnie sprawdza się w grze Football Manager... I kończąc wątek tego klubu trzeba wspomnieć o trenerze. Fernando Diniz ma dopiero 36 lat i Paulista to dopiero jego drugi klub w krótkiej póki co przygodzie na ławce trenerskiej. Wcześniej trenował Votoraty również ze stanu Sao Paulo i udało mu się awansować do drugiej ligi stanowej oraz wygrać Copa Paulista czyli puchar stanowy. W tym roku również udało mu się wygrać ten puchar ale już w barwach Paulisty pokonując w finale Red Bull Brasil czyli klub, który jest sponsorowany przez giganta od napojów z Austrii i z tego co &quot;ludzie gadają&quot; jeżeli dalej będą płynęły do nich spore środki to już niedługo ten klub będzie znaczył sporo na piłkarskiej mapie Brazylii. A jeszcze bym zapomniał o sukcesach tego klubu. Paulista dwukrotnie wygrywała Copa Paulista, a także drugą ligę stanową. Jednak największych ich sukcesem jest zwycięstwo w 2005 roku w Copa do Brasil i dzięki temu mogli w 2006 roku grać w Copa Libertadores. Do zwycięstwa w pucharze Brazylii co ciekawe poprowadził ich Vagner Mancini czyli szkoleniowiec, który w minionych rozgrywkach trenował Guarani ale z marnym skutkiem, gdyż Bugre spadli z ligi.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
trackbank 1,8K

trackbank

Użytkownik
Dla mnie faworytem jest Santos i Corinthians na jakieś niespodzianki duże bym nie liczył wiadomo że nie będą się strasznie wysilać.Inne drużyny za to mają szanse się pokazać ,przede wszystkim o piłkarzy chodzi z mniejszych ekip którzy się będą chcieli pokazać i nie raz utrzeć nosa lepszym ekipą.Czasu jeszcze trochę jest na pewno będę się starał częściej udzielać i sypać ciekawymi typami;)
 
kapszti 7,3K

kapszti

Forum VIP

Kolejnym zespołem, który postanowiłem przybliżyć jest Ituano. To klub z miasta Itu, które liczy sobie około 160 tysięcy mieszkańcy. Klub powstał w roku 1947 czyli liczy sobie już 64 lata, które dokładnie skończy 24 maja bieżącego roku. Prezesem tego klubu jest wychowanek oraz do nie dawna świetny piłkarz Juninho Paulista. Ten prawie 38-letni człowiek wychował się właśnie w tym klubie by później grać chociażby w takich klubach jak Middlesbrough, Atletico Madryt, Palmeiras czy Sao Paulo FC. Swoją przygodę z piłką skończył w minionym sezonie oczywiście w barwach Ituano. Trenerem Galo(taki sam przydomek jak Atletico Mineiro) jest Sergio Ramirez. Ten 60-latek w przeszłości reprezentował barwy ojczyste czyli grał w kadrze Urugwaju. Jeśli idzie o obecną kadrę to jest w niej kilku ciekawych graczy. Chociażby Fernando Russi, ten 21-latek ostatnio grał w Internacionalu de Limeira i strzelił tam sporo goli i dzięki temu mógł się przenieść do klubu, w którym będzie mógł grać z najlepszymi w stanie SP. Z Portuguesy przyszedł napastnik Malaquias. Może i nie grał w Lusie wiele ale dla takiego klubu jak Ituano na pewno będzie pożytecznym graczem. Chyba jednak najbardziej znanym graczem jest Leandrinho, który w przeszłości miał okazję występować chociażby w portugalskim FC Porto. Nie mniej jednak ja nie wróżę zbyt wysokiego miejsca piłkarzom Ituano. Na pewno powtórzenie zeszłorocznego miejsca czyli 13 będzie dla tego klubu sukcesem i raczej dolnych rejonów tabeli spodziewajmy się jeśli idzie o ten klub. Jako ciekawostkę można dodać, że wychowankami tego klubu oprócz Juninho Paulisty są Richarlyson, oraz Hermes grający obecnie w Jagiellonii Białystok, a występował tam również Sergio Batata znany w Polsce z gry w Pogoni Szczecin za kadencji wielbiciela brazylijskiego piłki czyli pana Antoniego Ptaka.


Mirassol czyli klub, który w zeszłorocznych rozgrywkach zajął miejsce 14. Klub ten pochodzi z miasta o takiej samej nazwie, które liczy sobie około 53 tysiące mieszkańców. Klub powstał w roku 1925 ale do tej pory nie osiągnął praktycznie żadnych sukcesów, gdyż za takowy raczej nie można uznawać zwycięstwa w drugiej lidze stanowej i to jeszcze miało to miejsce 50 lat temu. Mi przypadły do gustu transfery tego klubu. Szczególnie w linii ataku dokonali wzmocnienia. Przyszli Wellington Amorim z Ceary oraz Serginho z Guaratinguety(obecnie Americana). Tak więc będzie kim straszyć oczywiście te mniejsze ekipy, bo mocarzom na pewno szczęki nie opadną na ten duet. W pomocy należy zwrócić uwagę na Jonata Escobara kupionego z Ponte Prety, Jairo z Sao Caetano oraz Xuxe, który podobnie jak Jairo grał w klubie z regionu ABC. Ten ostatni czyli Xuxa prezentował się naprawdę dobrze na początku zeszłorocznych rozgrywek Serie B ale kontuzja wyeliminowała go na długo i jak dobrze pamiętam nie grał do końca sezonu, a teraz będzie miał za zadanie kierować grą tego klubu. W obronie kupiono dwóch graczy z byłej Guaratinguety, a są nimi Renato Peixe oraz Gustavo. Szczególnie ten pierwszy stanowi wzmocnienie, bo jak dobrze pamiętam był podstawowym graczem nie istniejącego już klubu. Jeśli chodzi o moją prognozę to sądzę, że są lepszym zespołem aniżeli Ituano ale również nie powinni odegrać znaczącej roli w tych rozgrywkach. Jasne, że mogą zagrozić lepszym od siebie ale wyłącznie w pojedynczych meczach i sądzę, że powinni się utrzymać. Może nie jakoś spokojnie bardzo ale wielkich zmartwień przed rozgrywkami nie powinni mieć.
 
kapszti 7,3K

kapszti

Forum VIP
No to jeszcze na dzisiaj dwie ekipy mniej znane. A do początku rozgrywek jeszcze napiszę coś o Santo Andre i drugoligowcach, a o wielkiej czwórce to tak bardziej zbiorczo, gdyż nie ma sensu przedstawiać ich, bo ci co się interesują to dobrze wiedzą o mocnych graczach każdego z tych wielkich zespołów.


Kolejny zespół to Linense. Klub z 71 tysięcznego miasta Lins został założony w 1927 roku. Jest kolejnym przykładem na klub, który po mimo dużego wieku nie osiągnął żadnych znaczących sukcesów i ten awans do Paulista A1, który wywalczyli przed rokiem na boiskach drugiej ligi stanowej uważam, że dla nich jest sukcesem i możliwość stawienia czoła potęgom stanowym. Jeśli chodzi o obecnych piłkarzy to nie za dużo mam do powiedzenia na ich temat. Znam jedynie kilku graczy. Napastnik Pedrao, który nie mieścił się w zespole Sao Caetano może jednak dla nich być ważnym ogniwem. Również 30-letni zawodnik Fausto ma być tym zawodnikiem, który ma dbać o gole dla tego klubu. Fausto w dwóch ostatnich sezonach na zapleczu pierwszej ligi stanowej zdobył odpowiednio 24 i 25 goli dla Linense czym wydatnie przyczynił się do awansu. Ciekawostką jest ksywa tego gracza, a jest nią &quot;Chuck Norris&quot; ale nie wiem dlaczego takową mu nadano, a może sam sobie ją wymyślił. Również 30-letni pomocnik Caninde może być ich czołową postacią. Ten gracz w 1999 roku grał w Santosie z Robinho czy Diego więc jakiś poziom musi prezentować jednak pamiętajmy, że to było 12 lat temu. W bramce mamy Paulo Musse, wychowanka Vitorii Bahii, który ma na swoim koncie epizod w barwach portugalskiego Desportivo Aves. Do zespołu przyszedł chociażby środkowy obrońca Rocha z Guaratinguety czy defensywny pomocnik Marcus Vinicius i ofensywny pomocnik z Bragantino, Eder. Jak dla mnie ten zespół jest jednym z głównych kandydatów do spadku z ligi. Niby beniaminek i ktoś powie, że mogą namieszać ale dla mnie na tle zespołów tych małych mają słaby skład. Nawet takie kluby jak Mirassol czy Paulista Jundiai potrafiły zakontraktować kilku ciekawych graczy, a w Linense raczej się to nie udało i za rok powinni wrócić do drugiej ligi. Może pomoże trener Vilson Tadei, który w swojej karierze piłkarskiej grał w Sao Paulo FC czy meksykańskim Monterrey, a jeśli chodzi o trenerkę to póki co udało mu się wprowadzić do Paulisty A1 Linense w roku ubiegłym i w roku 2004 Monte Azul. Jak na razie na jego koncie nie ma żadnych znanych klubów ale jeśli udałoby mu się zrobić coś z tym klubem to możliwe, że wybiłby się na szersze wody.


Jeśli chodzi o Noroeste to jest to klub z miasta Bauru, które liczy sobie około 350 tysięcy mieszkańców czyli podobnie jak mój rodzinny Lublin. Klub założony został w roku 1910 czyli w tym roku zaczynamy drugie stulecie tego mało utytułowanego klubu. Jedynym ich większym sukcesem było zdobycie w 2006 roku Copa Paulista. Jeśli chodzi o zawodników jacy przewinęli się o ten klub to był tu chociaż Bruno Cesar, który teraz z powodzeniem błyszczy w barwach Corinthiansu. Teraz chciałbym przedstawić transfery jakie przeprowadzili. Przede wszystkim na uznanie zasługuję spore wzmocnienie środka obrony. Halisson z Santo Andre, Matheus z Sao Caetano, Da Silva ze Sportu Recife czy Cris z Gremio Prudente to jak na taki klubik dość spore wzmocnienie, które na pewno w jakimś stopniu pomoże w traceniu mniejszej ilości goli, a w spotkaniach z mocnymi drużynami to na pewno ważne i mądre posunięcie. W pomocy widzę Altaira z Santo Andre i Francisa z Bragantino. To już takie odrzutki z tych klubów ale nie wykluczone, że się przydadzą. Fajnie również w ataku to wygląda. Przyszli Aleilson z Bahii oraz Otacilo Neto z Goias. Obaj powinni tworzyć duet snajperów ale z jakim skutkiem to się okaże. Jest w ataku jeszcze niezwykle doświadczony Ze Carlos, który powinien z nimi stoczyć walkę o miejsce w składzie. Poza nimi w składzie jest kilku zawodników, którzy mają doświadczenie ale ich klasa jest dla mnie zagadką. Trenerem zespołu został Luciano Dias, który wprowadził Sao Bernardo do pierwszej ligi stanowej ale nic więcej nie udało mi się o nim ustalić. Tak więc Noroeste jest sporą zagadką. Całkiem możliwe, że spadną ale jedno jest pewne będą zaciekle walczyć o utrzymanie. Chociaż obok Linense i Ituano są to kluby, które powinny być głównymi kandydatami do spadku.
 
kapszti 7,3K

kapszti

Forum VIP
Zgodnie z zapowiedzią dzisiaj zaczynam pisać o klubach znacznie bardziej znanych niż do tej pory.


Na pierwszy ogień idzie finalista zeszłorocznych rozgrywek czyli Santo Andre. Pochodzą z miasta o nazwie takiej samej jak klub i są z regionu ABC. Rok temu ich barwy reprezentowali tacy gracze jak: Branquinho, Rodriguinho, Bruno Cesar czy Ale. Jednak po bardzo udanym turnieju Paulistao rozkupiono całą tą zgraję i zaczęły się kłopoty. Początek w Serie B bardzo słaby ale wszyscy oczekiwali, że po Mundialu pokażą klasę. Jednak tak się nie stało i w efekcie czego klub, który w roku 2009 grał w Serie A od maja będzie uczestniczył w rozgrywkach Serie C. I teraz nie wiadomo jak się spiszą w Paulistao, bo jak znowu zaskoczą tak jak rok temu to znów zespół zostanie rozkupiony i ciężko będzie o awans, który jest celem nadrzędnym tego sezonu. Przed tegorocznymi rozgrywkami nie kupiono żadnego z zawodników, którzy mają już renomę oraz są znani. Ale może to i dobrze, bo nie będzie gry na jednego gracza ale zacznie się zespołowa gra i to da efekty. Problemem może być sprzedaż kolejnych graczy i problem z wystawieniem mocnego składu. Niestety w tym roku tego sukcesu nie są w stanie powtórzyć, gdyż są już inną drużyną, a poza tym na pewno zrazili się do dobrej gry w tych rozgrywkach(To o zarządzie) ale piłkarze zrobią wszystko by wybić się z tego klubu i grać w którymś z wielkich zespołów po Paulistao.


Kolejny zespól to Americana. Jeszcze rok temu występowali pod nazwą Guaratingueta ale właściciele doszli do wniosku, że lepiej będzie przenieść ten klub do innego miasta. To też zrobili oraz zmienili nazwę. Klub ledwo co utrzymał się w Serie B ale to tylko dzięki dobrej pierwszej części sezonu, bo w drugiej dołowali niemiłosiernie. Na dodatek można jako ciekawostkę dodać, że kibice byli tak przeciwnie nastawieni do pomysłu właścicieli klubu o zmianie siedziby klubu, że przychodzili na stadion dopingować gości... Jeśli chodzi o transfery to pozyskali z ciekawych graczy jedynie obrońce z Hannoveru 96, Viníciusa oraz napastnika Vasco, Fumagalliego. Jednak dużo więcej jest po stronie strat i ciężko będzie walczyć o coś więcej niż utrzymanie w Paulistao i to im wróżę.
 
kapszti 7,3K

kapszti

Forum VIP

Sao Caetano to kolejny po Santo Andre i Sao Bernardo klub z regionu ABC i chyba jednocześnie obok Portuguesy i Ponte Prety najmocniejszy przedstawiciel Serie B w rozgrywkach Paulistao. Ich transfery naprawdę robią wrażenie, bo pozyskali chociażby Ricardo Conceicao z Vitorii, czy Waltera Minhoce z Ipatingi, a ten drugi świetnie obsługiwał podaniami swoich kolegów i na pewno bez jego pomocy Alessandro nie zdobyłby króla strzelców Serie B. Również lateral Berg z Americi de Natal obił mi się o uszy ale nie jest to już tak wielki transfer jak dwa poprzednie. Zapomniałem jeszcze o napastniku Vandinho z Avai, który również powinien zrobić wiele. Odeszli zawodnicy, którzy byli wypożyczeni z Corinthiansu czyli Moradei i Everton Ribeiro. Obaj świetnie grali, a szczególnie ten drugi raczył nas swoimi podaniami do napastników ale teraz to Minhoca będzie musiał go zastąpić, bo raczej Timao nie wypożyczą po raz kolejny Azulao swojego gracza.


Kolejny zespół jaki opisuje to Ponte Preta z miasta Campinas. Jak już pisałem przy okazji Sao Caetano powinni być jedną z lepszych ekip drugoligowych. Spore aspiracje klubu nie zostały spełnione w roku poprzednim, gdyż nie udało się awansować do Serie A po mimo składu najmocniejszego ze wszystkich drużyn(może oprócz Coritiby). Teraz kilku graczy odeszło, kilku wróciło z wypożyczeń i od nowa zaczęto budowanie składu. Odszedł chociażby Naldo do Cruzeiro po świetnym sezonie. Nie wiadomo czy zostanie para napastników: William i Reis. Co ciekawe klub zasilił Falcao czyli najlepszy zawodników w futsalu na świecie przez wiele lat. Z nowych graczy warto wspomnieć o Bruno czyli jednym z najlepszych bramkarzy Serie B 2010, wtedy grał w Nautico. Ściągnęli czwórkę z Duque de Caxias: Amaral, Xave, Mancuso i Jhon. Za najciekawszy sezon uważam jednak kupno Ricardo Jesusa z CSKA Moskwa. Ten napastnik powinien być jedną z głównych postaci tego zespołu. A jeszcze przyszedł Valber z Avai, który w pomocy powinien robić wiele dobrego. Defensywny pomocnik z Santo Andre, Gil również będzie wzmocnieniem i powinien dobrze załatać lukę po odejściu Souzy(wrócił z wypożyczenia do Palmeirasu). Tak więc przy dobrych wiatrach są w stanie powalczyć o miejsce w czwórce. Ja uważam, że w pierwszej 6 to miejsce powinni zająć bez problemu, bo mają ku temu skład i umiejętności. Ale jak to się potoczy to zobaczymy.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
kapszti 7,3K

kapszti

Forum VIP

Portuguesa to drużyna, która miała już tym roku grać w Serie A. Jednak nie udana końcówka nie pozwoliła im na awans i po raz kolejny zespół z Sao Paulo będzie musiał się męczyć w Serie B, gdzie moim zdaniem są za mocni ale jakoś nie potrafią tego pokazać. Teraz jednak mają okazję zrobić dobry wynik w Paulistao, gdyż stać ich na to, bo potencjał mają spory. W zimie nie osłabili się stratą jakiegoś czołowego gracza, a powiem więcej nawet wzmocnili się, a jedno wzmocnienie to prawdziwy hit. Tym hitem jest przyjście z Botafogo RJ, Marcelo Cordeiro. Ten zawodnik w poprzednim sezonie był podstawowym graczem klubu z Rio de Janeiro i to dziw, że zechciał przyjść do Lusy. Ponadto ciekawymi transferami wydają się być Kempes z Ceary(napastnik) oraz Ivo z Palmeirasu, chociaż ostatni sezon spędził na wypożyczeniu w Ponte Precie(def pomocnik). Tak więc ta trójka ma wzmocnić i tak już ciekawy skład Portuguesy. W ataku powinni grać Dodo i Kempes albo Heverton. Ten ostatni to niby pomocnik ale w poprzednim sezonie świetnie spisywał się w ataku i strzelił parę goli w końcówce. Ja sądzę, że ten klub jest w stanie powalczyć o miejsce w czwórce ale ciężko będzie przebić się przez hegemonię wielkiej czwórki.


Gremio Prudente to zespół z miasta Presidente Prudente. Ten klub w poprzednim sezonie przeżył bardzo wiele. Na początku roku władze klubu wobec wzrostu kosztów wynajmu stadionu w Barueri oraz małego zainteresowania klubem przez miasto postanowiły przeprowadzić się do Presidente Prudente. Z jakim skutkiem? Ano z takim, że teraz na mecze przychodzi około 1 tysiąca osób co wynikiem jak na drużynę, która grała w Serie A jest tragicznym &quot;osiągnięciem&quot;. W poprzednich rozgrywkach stanowych doszli do półfinału ale i to odbiło im się czkawką, gdyż podobnie jak w przypadku Santo Andre kilku graczy powędrowało do lepszych klubów. Najlepszymi i najprostszymi przypadkami są Marcos Assuncao i Tadeu, którzy obaj poszli do Palmeirasu, z tą różnicą, że Marcos Assuncao to zawodnik od którego zaczyna się ustalanie składu, a jego wolne to wisienka na torcie ligowym, a Tadeu grzeje ławę. Teraz po spadku z ligi z zespołu odeszło mnóstwo graczy i ciężko będzie pozbierać w należyty sposób zespół na rozgrywki stanowe. Z ciekawszych zawodników jacy przyszli do Douglas z Santo Andre oraz Rodrigo Arroz z Flamengo i obaj to środkowi obrońcy. Z tego co czytałem to Sao Paulo FC już zarzuciło sieci na Williana Jose czyli najlepszego gracza Gremio. Ale nawet jak Sampa nie kupi tego gracza to i tak na początku zabraknie go w barwach Gremio, gdyż jest obecnie z reprezentacją Brazylii U-20 na mistrzostwach Ameryki Płd. Jak dla mnie nie są w stanie powtórzyć sukcesu z przed roku i powinni zająć się jak najszybszym zapewnieniem sobie utrzymania w lidze stanowej, bo chyba to będzie ich głównym celem.


Ostatnim klubem z Serie B jest Bragantino z miasta Braganca Paulista. Tutaj wydają się być klubem, który nie powinien za wiele osiągnąć. Skład mają nie zbyt dobry ale na miejsce w środku to powinno wystarczyć. Gwiazdami zespołu będą zapewne młody 22-letni Rodriguinho, to środkowy pomocnik ale w poprzednim sezonie strzelił kilka goli dla swojego zespołu oraz kolejny pomocnik Luciano Sorriso. Warto pamiętać o jednej rzeczy. A mianowicie w Serie B po mimo tego, że zajęli miejsce 7 to mieli najlepszą obronę. Stracili tylko 37 goli w 38 spotkaniach co jak na Brazylię jest wynikiem świetnym. Więcej o tym klubie nie piszę, gdyż jakoś mało udało mi się o nich wynaleźć informacji, a transfery to zrobili takie, że nawet nie warto sobie nimi głowy zaprzątać, gdyż żaden z bardziej znanych piłkarzy tam nie przyszedł ale to nie znaczy, że są nie potrzebni, bo przecież może eksplodować czyiś talent.
 
Otrzymane punkty reputacji: +11
kacmon 330

kacmon

Forum VIP
świetna robota Kapszti ????

a w międzyczasie pojawiła się oferta na pierwszą kolejkę:


Hmm... Na pewno nie zaufam Palmeiras, bo już wiele razy negatywnie zaskoczyli. Kurs na Corinthians też wydaje się zbyt niski i chociaż powinni wygrać, to jednak grają z jedną z lepszych drużyn spoza wielkiej czwórki. Ciekawy mecz zapowiada się pomiędzy Mogi Mirim i SPFC. Jednak zamiast &quot;faworyta&quot; szukałbym tu jakiegoś BTSu lub overa. Pierwszy mecz Mogi Mirim z Rivaldo w składzie, grają u siebie i trafili na mocnego przeciwnika. To musi być show z ich strony. Pełne trybuny i pod względem marketingowym na pewno wygra Mogi Mirim. Nawet jeśli SPFC wygra na boisku, to szkoda byłoby zepsuć gospodarzom takie święto. Widowisko będzie fajne i jakoś czuje, że dla zasady gospodarze też jakiegoś gola strzelą. Natomiast jedynym z faworytów z wielkiej czwórki, który na pierwszy rzut oka wygląda zachęcająco to według mnie Santos. Grają z beniaminkiem i chyba nie powinni mieć problemów ze zwycięstwem. Mecze jednak dopiero w weekend, więc na razie pozostaje nam czekać na składy, które powinny nam sporo powiedzieć o podejściu wszystkich drużyn do Paulistao.
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
kapszti 7,3K

kapszti

Forum VIP
Jednak zrezygnowałem z pisania o wielkiej czwórce, gdyż każdy kto się interesuję wie oni sporo więc nie ma sensu. A co do pierwszej kolejki to zgadzam się z Kacmonem, że nie ma co grać na Corinthians. Fakt, że grają u siebie ale jak na rywala to kurs fatalny. Niestety raczej będzie trzeba przywyknąć do tego, że tylko na mecze z Palmeirasem, Santosem i Sampą będzie można dostać na nich jakiś sensowny kurs i tak samo z innymi drużynami. Faktycznie ciekawą opcją wydaję się być zagranie na Santos, gdyż na początku muszą wygrywać mecze i zdobyć jak najwięcej punktów, bo potem dochodzi Copa Libertadores i Paulistao na pewno odpuszczą. A co do Santosu to nie zapomnijmy, że Neymar na zgrupowaniu kadry U-20, a Ganso chyba jeszcze nie do gry więc tutaj trzeba uważać. Za to ciekawie wygląda kurs na Sao Caetano. Rywal nie jest mocny, a Bwin uważa, że to właśnie Oeste jest faworytem. Na pewno Azulao stać na remis i będzie można skorzystać z tego prezentu. Na niedziele to ja odpuszczam mecz Mogi Mirim-Sao Paulo z bukmacherskiego punktu widzenia ale chętnie bym zobaczył to spotkanie, bo zapowiada się pasjonująco. Póki co na mecze niedzielne w oczy rzuciły mi się kursy na Paulistę oraz under 2,5 w meczu Americana-Bragantino. Pierwsza opcja jest dla mnie oczywista ze względu na klasę obu zespołów i kadry aktualne. Under z kolei mi się widzi poprzez dobrą obronę Bragantino, osłabienie Americany przed sezonem i raczej brak dobrych graczy, a poza tym Bragantino też w ataku nie ma czym za bardzo straszyć, a kurs na to wynosi 2,10 i można wziąć pod rozwagę tą opcję.
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
kacmon 330

kacmon

Forum VIP
Dobrze, że napisałeś o Neymarze, bo sam o tym zapomniałem. W takim razie Santos też sobie daruje. Nie wiadomo w jakiej będą formie po miesięcznej przerwie, no i bez Neymara i Ganso. W ogóle jakoś nie chce mi się wierzyć, że powtórzą sukces z poprzedniego roku. W tamtym sezonie to oni byli rewelacją rozgrywek Paulistao, ale od tamtego czasu wiele się zmieniło. Teraz nie umiem sobie ich wyobrazić, jako najlepszej drużyny stanu, która gromi po kolei wszystkich amatorów. Może mam tylko takie wrażenie, ale sezon ligowy pokazał ich w trochę innym świetle. Jednak to tylko przeczucia, a oceniać drużyny będziemy za kilka tygodni ;) A pierwszą kolejkę jednak sobie odpuszczę. Po tym weekendzie powinniśmy trochę więcej wiedzieć o dyspozycji poszczególnych drużyn.
 
kapszti 7,3K

kapszti

Forum VIP
VS


Dzisiaj o 22:30 rozpoczną się rozgrywki Campeonato Paulista. Ja wybrałem dla siebie mecz Sao Bernardo kontra Gremio Prudente. Na pierwszy rzut oka faworytem wydaję się być Gremio, które co prawda spadło do Serie B ale rok temu byli w półfinale Paulistao. Jednak to co się stało z kadrą po spadku to koszmar. Odeszło tak wielu zawodników, że gdybym chciał wszystkich opisać to pewnie by mi to zajęło kilka minut. Więc w skrócie to odeszli Willian Jose oraz Wanderley czyli dwaj podstawowi napastnicy. Również Rodrigo Mancha wrócił z wypożyczenia do Santosu. Nie ma poza nimi jeszcze wielu graczy, którzy grali rok temu w Serie A. Na dodatek trener Rogerio Micale nie będzie mógł skorzystać z wielu graczy. Chodzi tutaj o sporą liczbę graczy: Wanderson Cafu, Douglas, Rodrigo Arroz, Marcio, Alceu, Mantega, Rafael i Tiago Tremonti. Tak więc widać, że jest spory problem z kompletowaniem składu na dobrym poziomie i to się może dzisiaj odbić na jakości w ich grze. Z drugiej strony Sao Bernardo czyli klub, który powstał dopiero 7 lat temu. Ale od tamtej pory awansowali z czwartej ligi stanowej na sam szczyt, gdzie będą mogli rywalizować z najlepszymi w stanie Sao Paulo. Po awansie zaczęto myśleć o wzmocnieniach. W bramce postawiono na Marcelo Pitola, który naprawdę robił rok temu świetną robotę na zapleczu ekstraklasy, defensywny pomocnik Guto to również spore wzmocnienie ale największym jest Junior Xuxa czyli gracz wybrany najlepszym w Serie B za rok 2010. Cała trójka przyszła z Icasy więc powinno im się łatwiej wpasować w drużynę, gdyż będą mogli liczyć na siebie co jest na pewno dla nich ważne. W obronie pojawił się za to Henrique, który z tego co pamiętam zagrał już coś w pierwszej drużynie Palmeirasu. W ataku powinni straszyć Elionar Bombinha, który ostatnie 3 lata spędził w Turcji i z tego co widziałem to strzelił tam trochę goli oraz grający ostatnio w Avai, Danielzinho. Tak więc skład jak na beniaminka wygląda naprawdę ciekawie. Tak więc podsumowując liczę dzisiaj na zwycięstwo Sao Bernardo w debiucie w Paulistao. Jest to całkiem możliwe, gdyż sami dysponują całkiem fajnym składem i są w stanie pokonać wiele drużyn, a z drugiej strony Gremio Prudente rozbite po spadku i jeszcze strasznie osłabione przed tym meczem więc można spróbować opcji bezpieczniejszej na gospodarzy po bardzo fajnym kursie.
São Bernardo
Marcelo Pitol; Henrique, Leandro Camilo, Amarildo e Reinaldo; Dirceu, Zé Forte, Guto e Júnior Xuxa; Elionar Bombinha e Danielzinho.

Grêmio Prudente
Leandro; Bruno Ribeiro, Hugo, Wescley e Rai; Anderson Pedra, Daniel, Henrique e Francismar; Jandson e Rômulo.

Mój typ:
Sao Bernardo DNB @ 1,95 Bwin
✅3:1​
 
Otrzymane punkty reputacji: +14
zksstal 5,4K

zksstal

Użytkownik
X

Brazylijscy piłkarze po ponad miesięcznej przerwie wracają na boiska aby tym razem rywalizować w rozgrywkach stanowych. Już za kilka minut zaczną się rozgrywki Paulistão czyli najwyższej ligi w stanie Sao Paulo. A tam: oprócz Wielkiej Czwórki grają również mniejsze kluby jak np. Botafogo. W opisanym przeze mnie meczu zdecydowanym faworytem będzie drużyna gospodarzy. Po nieudanym sezonie w Serie A gdzie Palmeiras zajęli dopiero 10 miejsce na pewno będą chcieli lepiej się zaprezentować w rozgrywkach stanowych. Wydaje mi się że może to być podobny scenariusz do wydarzeń z poprzedniej edycji Paulisty, gdzie Santos po katastrofalnym sezonie 2009 w meczach Paulistao bił na głowę inne ekipy mając po zaledwie 19 meczach aż 10 punktów przewagi nad drugą drużyną. I myślę że Verdao będą chcieli powtórzyć wyczyn Santosu i przynajmniej znaleźć się w pierwszej czwórce która dalej rywalizuje w fazie Play-off. Co do składów to skład gospodarzy nie różni się bardzo w porównaniu do składu z Brasileirao 2010. W ataku powinien straszyć niezawodny Kleber. W pomocy piłkę rozgrywać będą Marcio Araujo i 34-letni Marcos Assuncao. Palmeiras będą chcieli mocnym udarzeniem rozpocząć rozgrywki Paulisty i typuję ich wysokie zwycięstwo.
Palmeiras
Marcos; Vitor, Maurício Ramos, Danilo e Rivaldo; Márcio Araújo, Marcos Assunção, Tinga e Lincoln; Luan e Kleber

Botafogo
Júlio César; Dida, Dirceu, Augusto e Andrezinho; Rodrigo Soares, Leandro Carvalho, Paulinho e Ramon; Assisinho e André Neles

Palmeiras (-1) 2,15 ⛔ 0-0
over 3,5 2,6
⛔ 0-0
0-0 i aż 3 celne strzały Palmeiras na bramkę gości...
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
kapszti 7,3K

kapszti

Forum VIP
zksstal jak byś mógł na drugi raz to wrzuć troszkę wcześniej, by inni userzy mogli skorzystać. To taka moja mała uwaga do Ciebie. A co do meczu Palmeiras-Botafogo to nie oglądałem go ale miałem stawiać na gola dla gości, którzy wzmocnili bardzo atak ale jak widać Palmeiras może znowu grać jak w 2010 roku czyli przede wszystkim postawić na obronę. Santos po mimo braku wielu podstawowych graczy wygrał pewnie na wyjeździe z Linense 4:1. Jednak nie ma co się podniecać tym wynikiem, gdyż Linense to jeden z faworytów do spadku. Dopiero gdy Peixe zagrają z kimś mocniejszym to będziemy mogli ich oceniać lepiej. Niespodzianką jest dla mnie zwycięstwo Oeste nad Sao Caetano i to tym bardziej tak wysokie. Cieszy mnie wygrana Sao Bernardo, gdyż nie dość, że na nich postawiłem swoje pieniądze to jeszcze w ich szeregach jest mój ulubieniec Junior Xuxa, który w tym meczu popisał się pięknym podaniem, które otworzyło drogę do bramki Elionarowi i w efekcie mieliśmy gola na 1:0. Potem świetne kontry i gole na 2 i 3:0, a dopiero w końcówce Gremio Prudente zaatakowało ale i tak strzelili tylko jednego gola głównie za sprawą świetnie broniącego Marcelo Pitola.
Co do meczów, które w niedziele wieczorem zobaczymy to postaram się napisać do moich typów rano jakąś sensowną analizę i widzę tutaj już jeden typ, który z pewnością zagram.
 
kapszti 7,3K

kapszti

Forum VIP
VS


No dzisiaj mało już czasu tak więc opisze swój jedyny typ na wieczór. Paulista na własnym boisku podejmować będzie Ituano. Rzecz jasna są faworytami tego starcia i w moim odczuciu to oni powinni sięgnąć tutaj po 3 punkty. Paulista zbudowała naprawdę ciekawy skład, który ma szanse powalczyć o środek tabeli. Są Diego Barboza i Baiano z Guarani. Jest Eli Sabia, Hernane czy chociażby jeden z najlepszych graczy Americi de Natal w roku 2010 czyli Rone Dias. Tak więc jest wielu graczy, którzy w poprzednim sezonie reprezentowali klub grające w Serie A i B. Z kolei Ituano ma w swoich szeregach głównie napastnika Malaquiasa. Ten na ostatniej grze wewnętrznej strzelił dwa gole i teraz wszyscy liczą, że on będzie straszył każdą kolejną obronę w Paulistao. Jednak jeden zawodnik to jak dla mnie zdecydowanie za mało i może mu być ciężko samemu coś zrobić. Gospodarze bez lateral Guigova ale myślę, że spokojnie jego zastąpią. Tak więc podsumowując faworytem są gospodarze i liczę, że na inaugurację nie zawiodą i sięgną pewnie po komplet punktów.
Paulista
Cristiano; Eli Sabiá, João Paulo e Rodrigo Sabiá; Baiano, Fábio Gomes, Felipe Pinto, Rone Dias e Sidnei; Diego Barboza e Hernane

Ituano
Eder; Eder Sciola, Jackson, Jean Pablo e Rubens; Adoniran, Caju, Oliveira e Jefferson; Malaquias e Welton

Mój typ:
Paulista @ 1,90 Bwin
✅2:1​
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
zksstal 5,4K

zksstal

Użytkownik
kapszti: OK postaram się wcześniej wrzucac analizy meczów, ale to w sumie dobrze że wczoraj wrzuciłem za późno :grin:
X

Sao Paulo miało kiepski sezon. Nie zakwalifikowali się do CL, dopiero 9 miejsce w Serie A a podczas sezonu problemy z trenerami. Teraz trzeba będzie wziąć się w garść i spróbować odzyskać tytuł mistrza stanu Sao Paulo, zdobyty ostatnio przez piłkarzy Sampy aż 6 lat temu. W składzie SPFC brakuje Dagoberto i Fernandao - to jeżeli chodzi o lepszych piłkarzy poprzedniego sezonu. Wg. dziennika globoesporte trener Carpegiani w ataku postawi na duet Fernandinho-Mozola. Ten drugi to powracający z wypożyczenia z Guarani 22-letni napastnik, który w ubiegłym sezonie strzelił dla drużyny z Campinas 6 goli. Drużyna Mogi Mirim przed sezonem została wzmocniona 38-letnim Rivaldo, a także doświadczonym Denilsonem, grającym przez ostatnie lata w ligach azjatyckich. Na pewno nazwisko grającego Rivaldo doda kolegom z boiska a także kibicom wiele sił przed starciem z o wiele bardziej znanym rywalem. Po za nimi w składzie gospodarzy nie ma nazwisk piłkarzy znanych nawet w brazylijskiej lidze. Dlatego myślę że pomimo że grają na własnym boisku nie dadzą rady drużynie SPFC i mecz zakończy się zwycięstwem gości.

Sao Paulo:

Rogério Ceni; Jean, Alex Silva, Miranda e Juan; Rodrigo Souto, Cleber Santana, Carlinhos Paraíba e Ilsinho; Fernandinho e Mazola

Mogi Mirim:

João Paulo; Niel, Thiago Alves, Audálio e João Paulo; Val, Baraka, Paulo Isidoro e Rodrigo Ost; Ricardinho e Roberto Jacaré

Sao Paulo @ 1,7 Pinnacle Sports ✅ 0-2
 
Otrzymane punkty reputacji: +12
kacmon 330

kacmon

Forum VIP
zksstal fajnie, że zgodnie z zapowiedzią dołączyłeś do naszej południowoamerykańskiej ekipy ????
Dzisiejsze mecze sobie odpuszczę, chociaż Wasze typy wydają się ciekawe. Szkoda, że nie może jeszcze dzisiaj zagrać Rivaldo, bo na pewno to byłoby wydarzenie numer 1 w całej Brazylii. A tak SPFC ma ułatwione zadanie. Ciekawy też jestem jak Mazola zaprezentuje się w nowych barwach. Jednak meczem kolejki w Paulistao wydaje się być mecz Timao z Portuguesą i ten mecz postaram się gdzieś obejrzeć.
Jeśli chodzi o wczorajsze mecze, to jakoś nie dziwi mnie wpadka Palmeiras. Zaczyna się powtórka z poprzednich rozgrywek Campeonato Paulista i chyba nie warto im ufać. Kursy śmieszne, a znowu zaczynają zawodzić w meczach ze słabszymi drużynami...
 
kapszti 7,3K

kapszti

Forum VIP
Za nami już pierwsza kolejka rozgrywek. Poza remisem Palmeirasu z Botafogo 0:0 żadna z drużyn z wielkiej czwórki nie odniosła strat. Nie udało mi się oglądnąć żadnej z nich ale widziałem skróty, które sporo mi powiedziały. Santos po mimo tak wysokiego zwycięstwa mógł, a w zasadzie powinien tam stracić kilka goli więcej. Jednak kapitalnie w bramce spisał się Rafael i to on oraz słupki i poprzeczki uchroniły Peixe od straty kolejnych goli. Corinthians bez większych problemów pokonał Portuguese 2:0 chociaż goście również mieli swoje okazje. Na uwagę zasługuję druga bramka Roberto Carlosa, który zdobył gola z rzutu rożnego!!! Sampa wygrała z Mogi Mirim, które bez swojego prezesa Rivaldo w składzie nie wypadło źle i miało kilka okazji na pokonanie Rogerio Ceniego, który tego dnia otworzył wynik spotkania golem z karnego, który według oficjalnych statystyk był 94 golem zdobytym przez słynnego &quot;goleiro-artilheiro&quot;. W pozostałych meczach planowe zwycięstwa Sao Bernardo(kapitalna asysta przy pierwszym golu Juniora Xuxy), Paulisty Jundiai. Mi również udało się przewidzieć under w meczu Americana-Bragantino, które zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 1:0. Niespodziewanie wygrali piłkarze Mirassolu z Ponte Pretą 2:1 ale warto wspomnieć, że Macaca grała tego wieczoru w większości rezerwowym składem. Noroeste zremisowało z Santo Andre 2:2, które po raz kolejny dało sobie wbić za dużą liczbę goli podobnie jak było to rok temu w Serie B. I na koniec największa sensacja to zwycięstwo Oeste nad Sao Caetano. Może nie sama wygrana to sensacja ale już rozmiary porażki oraz styl już tak. Gospodarze dowodzeni przez Ademira Fonsecę pokazali Azulao jak się gra w piłkę i wygrali bezsprzecznie 3:0.
W środku tygodnia zaczynamy kolejną już kolejkę i oto kursy na nią:


Na pierwszy rzut oka ciekawy kurs na Botafogo i chyba będzie można na nich pograć. Ja bym spróbował w zależności od składu na Ponte Prete. Również można zaatakować jakieś overy bo mecz Santo Andre- Linense na taki się zapowiada. Jeśli Sao Caetano ma tak grać jak ostatnio to można rozważyć dodatnie handi na Americane ale trzeba uważać, bo Azulao zawsze słabo grają na wyjazdach, a u siebie to dużo inaczej jest z nimi. Jeszcze trochę czasu do meczów więc jak przyjdzie mi coś do głowy to na pewno o tym napiszę.

Zapraszam do dyskusji
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom