>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Co dalej z Leo Beenhakkerem?

belchior89 269

belchior89

Użytkownik
Kręgosłup? czyli kto?
Krzynówek, co nie ma siły zap...lać po linii tam i spowrotem?
Lewy, który stoi i mu piłke spod nóg wybijają?
Żewłakow, którego na 10 metrach wyprzedza byle Słoweniec?

Ja tzw. kręgosłup upatruję w Murawskim, Błaszczu, Dudce. Swoje grali i za 3 lata będą już ogranymi zawodnikami i na nich będzie można budować drużynę.
Nie mówię o Krzynówku. Ale np. z wywalaniem Wasilewskiego, Lewandowskiego to przesadziłeś. Gdyby tak wywalać za to, że zagrali słaby dwumecz to i Kuba i Obraniak i Brożek, OUT ? Nie przesadzajmy. Zmiany muszą być ale nie takie na pewno. Starsi zagrali tak samo słabe mecze jak młodsi. I nie ma co teraz doszukiwać się przyczyny w tym, żę są bardziej doświadczeni ????
 
sandomingo 58

sandomingo

Użytkownik
wystarczy spojrzeć w tabele obecnych eliminacji, żeby zauważyć jak przeciętnymi drużynami są obecnie Portugalczycy i Czesi. Na Euro też nic nie zwojowali.
Prawda jest taka, że ani za Janasa, ani za Engela, ani za Wójcika nie przegrywaliśmy z drużynami pokroju Armenii, Słowacji, Irlandii Północnej czy Słowenii.
W Polsce są dobrzy piłkarze. Mam nadzieję, że trenerem zostanie Franz, bo on umie wykrzesać z zawodników, to co w nich najlepsze.
Portugalia na ME wyszla z grupy przeciez, ograli ich dopiero Niemcy, Czesi przegrali w ostatnim momencie awans przez blad Czecha. A w Polsce nie ma dobrych pilkarzy i jeszcze dlugo nie bedzie, dopoki nie zrobi sie porzadnego systemu szkolenia.
 
princeas 11

princeas

Użytkownik
rok 2012:
Lewandowski 33 lata
Krzynówek 36 lat
Żewłakow 36 lat
Bosacki 37 lat
Saganowski 34 lata
Jop 34 lata
Dalej twierdzisz, ze to ma być trzon naszej reprezentacji? Banda powolnych emerytów? widziałeś, jak im uciekali Irlandczycy czy Słoweńcy DZISIAJ? myślisz, ze będzie lepiej za 3 lata? o ile sami nie zrezygnują, albo nie zakończą kariery... Bąk i Sobol wiedzieli kiedy odejść.
Z kogo budować trzon już napisałem, nie bede sie powtarzał.
Ale u nas taka mentalność dziwna. Pokaże sie jeszcze jeden z drugim emerytem gdzieś na lidze, to juz go do kadry od razu. Sosin, Wichniar - co pokazali? Pewnie ich temat powróci. Ale czemu Piszczka np. nie powołają? gra regularnie, lepiej niz Wichniar, ale sie o nim zapomniało. A Sikora, Majewski?
bez odbioru
 
snap8 12

snap8

Użytkownik
1. Trener. Ludzie, trochę szacunku dla człowieka, który zdecydował się pracować w tak wielkim syfie i wytrzymał 3.5 roku. Oczywiscie, wiem. Czasami popełniał błędy kadrowe, może czasami przesadził z ostrymi słowami w wywiadach ale i tak powinniśmy mu podziękować za to co zrobił dla naszej piłki. Leo, dziękujemy i Powodzenia.
Bez przesady. Za takie pieniądze jakie są płacone temu ........... moglibyśmy mieć klasowego trenera z zagranicy. Benhaker zarabia więcej od wiąkszości europejskich selekcjonerów, a nie robi nic. O wiele taniej można mieć o wiele lepszych trenerów. Dla porównania Domenech jest o ponad 200k E tańszy, Slaven Bilic prowadzący Chorwację jest 3 razy tańszy, a Engel i Janas zarabiali po 10 razy mniej od Holendra , a za ich czasów tak się nie kompromitowaliśmy.
Dlatego nie pisz , że zdecydował się na taką pracę jakby to była wielka łaska z jego strony , za takie pieniądze każdy by się zdecydował.
 
benek_27 4,5K

benek_27

Forum VIP
Mam nadzieję, że to już koniec kariery Leo w naszej reprezentacji. Rozumiałem wcześniejsze wpadki, które tłumaczył. Teraz jego wyjaśnienia na pewno nie przekonają mnie do tego by został. I faktycznie jak Snap napisał, Holender zarabia(ł) u nas spore pieniądze. To co wczoraj zagraliśmy ze Słowenią to kompletne rozczarowanie.
Teraz tylko czekać na decyzję o zwolnieniu, a następnie o kandydatach na stanowisko trenera. Mam nadzieję, że dokonamy właściwego wyboru.
 
uzytkownik-15140 306

uzytkownik-15140

Użytkownik
Stanowczo za dużo płacone było temu łachowi, przecież to żaden trener jakie osiągniecie ma ten drwiący z każdego buc?, z Polską a wcześniej z Trynidadem nie wygrał żadnego meczu w wielkiej imprezie Jak ME, czy właśnie MŚ z Tryidadem, żadnych osiągnieć trenerskich a oczywiście nasz zacofany Związek piłki Kopanej, zatrudnił go z wielką radością.
 
radek03 90

radek03

Forum VIP
Ta zmiana trenera, to tak jakby ktoś miał nowotwór i zamiast to wyciąć, to podaje mu się pigułki aby uśmierzyć ból, taka chwilowa ulga. To w pełni oddaje obraz polskiej piłki. Zmiana trenera to pomoc doraźna, tutaj aby wyleczyć polski futbol trzeba zmiany i to poważnych w strukturach organizacyjnych. W najbliższych latach nie ma szans na trenera z zagranicy, ze świeżą myślą szkoleniową i dystansem do naszych piłkarzy, dlatego, że Lato po przygodach z Leo, będzie chciał wstawić kogoś, kogo będzie miał w garści, więc przyjdzie jakiś Polak, którzy będzie sumiennie pracował pod dyktando PZPN. Szans na zmiany nie ma, bo PZPN sam się nie rozwiąże a ministerstwo sportu jak widać ten problem na w ....., wiadomo gdzie. Jedyne wyjście, to cofnąć się do dawnych czasów, zwołać powstanie kibiców z całej Polski i ruszyć na siedzibę PZPN, wyciągnąć działaczy z Lato na czele na rynek i zakuć w dyby na publiczne pośmiewisko.
A wracając już do sportu, to teraz mam nadzieje, że kto by trenerem nie został, to wprowadzi zmiany przy najmniej w kadrze. Teraz mamy 3 lata meczów bez stawki, będziemy grać towarzysko, więc czas powiedzieć takim piłkarzom jak Krzynówek bye-bye i powoływać młodych, aby zbudować jakąś drużynę na Euro2012, bo czasu coraz mniej a aby uniknąć blamażu na tej imprezie, to trzeba działać i to już od teraz.
 
B 4

bongo84

Użytkownik
nawet majac do dyspozycji reprezentacje Holandii nie odniosl z nia na mistrzostwach ani jednego zwyciestwa :-D Ale co nie ktorzy slepo wierza w umiejetnosci ,,wielkiego&#39;&#39; Leo piszac bzdury typu ze Salomon i z pustego nie naleje czy tez ze w Polsce nie ma lepszych od niego. Albo maja kompleksy na tle narodowym, albo maja klapki na oczach. Jak zatrudniac trenera z zagranicy to fachowca z sukcesami na fali a nie jakiegos dziada z Holandi ktory sobie dorabia do emerytury a jego ostatnie sukcesy mialy miejsce na przelomie lat 80 i 90.
 
bukmachertsw 437

bukmachertsw

Użytkownik
Prince, jak już rozpocząłeś dyskusję to ja tez coś napiszę.

1. Trener. Ludzie, trochę szacunku dla człowieka, który zdecydował się pracować w tak wielkim syfie i wytrzymał 3.5 roku. Oczywiscie, wiem. Czasami popełniał błędy kadrowe, może czasami przesadził z ostrymi słowami w wywiadach ale i tak powinniśmy mu podziękować za to co zrobił dla naszej piłki. Leo, dziękujemy i Powodzenia.
2. Następca. Według mnie przez następne 2 mecze Kadre poprowadzi tymczasowo S. Majewski. Mam nadzieje, że będzie to tylko TYMCZASOWY stan. Zdecydowanym moim faworytem jest Smuda. Człowiek z charyzmą, który wstrząśnie tą Drużyną.
3. Drużyna. Nie zgodzę się z Tobą Prince. W kadrze muszą nastąpić jakieś zmiany, lecz nie można zbudować drużyny od nowa. Kręgosłup musi zostać.

Na razie króciutko bo zbieram się do spania. DOBRANOC. Napiszę coś jutro ????
Dokladnie co do 1 punktu mam podobne rozumowanie. Polacy nie potrafia uszanowac ludzi po porazkach. Niech mi nikt nie mowi , ze po zwyciestwie np nad Potugalia czy Belgia (grajac praktycznie ekstraklasową 11-stka) nie cieszyl sie i nie wychwalal LEO. To czlowiek z klasa i kultura i cud ze w takim syfie wtrzymal tak dlugo. Pod koniec poprostu juz nie docieral do pilkarzy popelnial kilka bledow. Ale i tak wole takiego trenera z poza ukladu niz kolejnego lesnego dziada! Wiec dzieki LEO za dobre chwile ale twoj czas nadszedl,powodzenia.
Co do nastepcy jesli bedzie to Stefan &#39; doktor&#39; Majewski to bedzie zapewniam pogrzeb definitywny polskiej pilki. Kluby ktore prowadzil albo prowadził ku spadkowi albo odchodził skłócony z piłkarzami. Poza tym jego styl jest defensywny czego kibice zarzucajacy LEO gre jednym napastnikiem mogli by nie wytrzymac .

Zwracam uwage na kolejny problem. Nowo wybrany trener bedzie mial niesamowita swobode pracy - przez 2,5 roku bedzie grał towarzysko . Jako , ze jestesmy gospodarzem nie zdziwie sie jak zagramy z kims pokroju Argentyny, Holandii czy Anglii.
Druzynie potrzebny jest wstrzas i nadanie STYLU gry. W tej chwili moim marzeniem jest aby na ławce trenerskiej zasiadł Smuda.
To człowiek, choleryk imuplsywna i szalenie charyzmatyczna postac. On jest w stanie zrobic wstrzas w druzynie nadac jej styl i wiare w siebie.
My naprawde nie mamy tak tragicznych pilkarzy jak pokazuja te eliminacje.
Co jest najlepsze w ekipach Smudy?
Niby nie mozna byc niczego pewnym ale repra prowadzona przez niego nie zagralaby tak jak widzielismy wczoraj. Bylby pressing , moze gra dwoma z przodu zadziornosc walka to charakteryzuje Smude. NAsi pilkarze potrzebuja aby ich czasem opieprzyc niesetty nie ta mentalnosc. A tu wczoraj dostajemy 0-1 a LEO siedzi grzecznie na ławce bez słowa. Tak byc nie może! Szczególnie to sie nie sprawdza u nas. Gdy zaczał Franz prace w LEchu bywało ciezko pilkarze powtarzali , ze juz nie ma tak &#39; charakternych &#39; w polsce druzyn jak jego widzew. Jednak chyba po 2 latach zmienili zdanie bo bili sie jak równy z równym ze zdobywca UEFA CSKA ogrywali FEy. czy razili nieskuteczna ale piekna gra z Deportivo. Zauważcie , że w rzadnym z tych meczy nawet przegranych nie można sie było ich wstydzic w żadnym!
Bo co innego jest ogladac ekiipe co przegrywa 0-2 a co innego 2-3 to charakteryzuje Smude takze czyli - duzo goli typowe &#39; horrory&#39; pilkarskie.
Tak na marginesie wszyscy przyznam łacznie ze mną narzekali na prezesa &quot; Listka&quot; jednak trzeba przyznac , ze LATO jest duzo gorszy a jego zachowanie przed kamerami do żenada.
 
jacekk 208

jacekk

Użytkownik
Rozmawiałem dzisiaj z rozpoznawalnym polskim szkoleniowcem, którego nazwiska niestety nie mogę ujawnić. Otóż powiedział mi krótko: Problem z naszą reprezentacją wynika z tego, że nie mamy systemu szkolenia. Właśnie przez ten fakt nie potrafimy nic nie zdziałać od kilku dobrych lat na wielkich imprezach, a teraz doszło do tego, że nawet się na zakwalifikowaliśmy. I taka jest niestety prawda. Wina nie leży po stronie trenera, tylko całego systemu, a raczej jego braku. Europa już nam dawno uciekła.

Smuda głównym kandydatem do objęcia schedy po Leo? Bądźmy poważni: To nie jest dobry szkoleniowiec. W decydujących momentach czy to z Lechem, czy z Legią przegrywał to, co wydawałoby się za osiągalne. Owszem, może i ma charyzmę, ale to nie wszystko. Nam jest potrzebny zagraniczny zaciąg trenerów.

Dyskutowałem także ze starszymi osobami, które znają się na piłce. Jeden z nich podał przykład, że chociażby w Afryce kilkanaście lat temu ściągnięto świetnych trenerów, którzy od podstaw nauczyli Czarnych futbolu. I co? Odpowiedź chyba sama się nasuwa.
 
hawkeyesti 1,7K

hawkeyesti

Forum VIP
Mam nadzieję, że to już koniec kariery Leo w naszej reprezentacji. Rozumiałem wcześniejsze wpadki, które tłumaczył. Teraz jego wyjaśnienia na pewno nie przekonają mnie do tego by został. I faktycznie jak Snap napisał, Holender zarabia(ł) u nas spore pieniądze. To co wczoraj zagraliśmy ze Słowenią to kompletne rozczarowanie.
Teraz tylko czekać na decyzję o zwolnieniu, a następnie o kandydatach na stanowisko trenera. Mam nadzieję, że dokonamy właściwego wyboru.
Czas Leo z reprą z pewnością dobiega końca, z małym ale. Panowie - eliminacje się jeszcze nie skończyły i szanse na awans wciąż mamy (nie rozpatruję ich w kategoriach małe/duże - matematyczne szanse wciąż są a to czy wierzymy w awans czy nie jest mało istotne) więc moje zdanie jest takie, że praca Leo z kadrą się jeszcze nie skończyła i bez wątpienia powinien on dokończyć te eliminacje. Te 2 mecze nowemu trenerowi i tak nic nie dadzą, bo nowy będzie miał 3 lata na budowanie zespołu więc ostatnie 2 mecze eliminacji nowego selekcjonera nie zbawią. Leo i tak zrobił dla nas bardzo dużo, za emocje związane z pierwszymi w naszej historii Mistrzostwami Europy powinniśmy mu być bardzo długo wdzięczni. Niech więc Leo dokończy te eliminacje, dajmy mu szansę żeby chociaż mógł się godnie pożegnać z nami - kibicami. Szacunek za to co zrobił i za to, że miał odwagę wejść do naszego bagna.

Ale z drugiej strony zauważcie pewien fakt - nasza repra każde eliminacje gra falami, tak było za Górskiego, Piechniczka, później Engela, Janasa i w końcu Leo. Jak awansowaliśmy do MŚ, to ME przechodziły nam koło nosa, teraz jest tak samo, dokładnie tak samo, tyle że byliśmy na ME, przechodzą nam koło nosa MŚ, na kolejnych ME będziemy... przypadek? nie sądzę.

W czasie meczu z Słowenia straciłem kompletnie jakikolwiek szacunek do jednej osoby - Darka Szpakowskiego. Dlaczego? strasznie mnie irytowało jego podsumowanie meczu a już najbardziej że nie rozumie faktu jak można było po nie udanych ME przedłużyć kontrakt z Leo. Ten pan chyba zapomniał co mówił po meczu z Czechami. Miałem też nadzieję, że związek będzie potrafił z klasą pożegnać selekcjonera, który wyleczył nas z kompleksu (mam tu na myśli fakt, iż jako jeden z nie licznych krajów nie byliśmy na ME), tymczasem Lato ośmiesza się po raz kolejny. Nie dość że nie powiedział o tym że zwalnia trenera najpierw samej osobie zainteresowanej to jeszcze robi coś, do czego nie ma prawa, bowiem o zwolnieniu szkoleniowca może zadecydować tylko zarząd... wstyd.

Jeszcze słowo o następcy - moim zdaniem jedyną osobą która jako tako się nadaje jest Franc Smuda, mimo tego iż go nie lubię i mam o nim raczej słabe zdanie. Niech Majewski trzyma się z daleka od repry a niestety z tego co wiem jest on bardzo lubiany przez zarząd... Henio Kasperczak też raczej się nie sprawdzi, nie po tym pokazał w Górniku.

Aha i jeszcze jedno.
Budowanie zespołu na ME musimy zacząć od zawodników którzy grają u nas w kraju. Dajmy szansę młodym by mogli się ogrywać i tutaj zaryzykowałbym z systemem który jest w słowackim hokeju! zredukował bym lige do 8-10 zespół, licencje na grę w ekstraklasie dostali by tylko Ci, którzy zapewnią jakiś poziom - masz stadion, finanse, KILKA GRUP MŁODZIEŻOWYCH - ok, możesz grać. Skończyła by się końcu farsa że 4 kluby w jednej rundzie grają na jednym wypożyczonym stadionie, nie mają gdzie trenować, za co płacić zawodnikom... niech miasta się w końcu tez dołączą do tej zabawy. Chcecie mieć klub w Ekstraklasie? dofinansujcie go. Zróbmy ligę 10 zespołową i niech jednym z zespołów będzie Polska u23 czy u21. Niech zespoły grają ze sobą 4 razy w sezonie, niech młoda kadra Polski gra tylko połowę tych spotkań a resztę czasu niech spędza na obozach. Może w ten sposób doczekamy się zdolnej młodzieży bo system szkoleniowy w klubach mimo iż jest, to jest raczej bardzo słaby. A dodam tylko, że w hokeju ten system szkolenia się sprawdza, bowiem kilku młodych zawodników właśnie takiej repr. trafiło do klubów, w których są już ważnymi ogniwami.
 
bukmachertsw 437

bukmachertsw

Użytkownik
Rozmawiałem dzisiaj z rozpoznawalnym polskim szkoleniowcem, którego nazwiska niestety nie mogę ujawnić. Otóż powiedział mi krótko: Problem z naszą reprezentacją wynika z tego, że nie mamy systemu szkolenia. Właśnie przez ten fakt nie potrafimy nic nie zdziałać od kilku dobrych lat na wielkich imprezach, a teraz doszło do tego, że nawet się na zakwalifikowaliśmy. I taka jest niestety prawda. Wina nie leży po stronie trenera, tylko całego systemu, a raczej jego braku. Europa już nam dawno uciekła.

Smuda głównym kandydatem do objęcia schedy po Leo? Bądźmy poważni: To nie jest dobry szkoleniowiec. W decydujących momentach czy to z Lechem, czy z Legią przegrywał to, co wydawałoby się za osiągalne. Owszem, może i ma charyzmę, ale to nie wszystko. Nam jest potrzebny zagraniczny zaciąg trenerów.

Dyskutowałem także ze starszymi osobami, które znają się na piłce. Jeden z nich podał przykład, że chociażby w Afryce kilkanaście lat temu ściągnięto świetnych trenerów, którzy od podstaw nauczyli Czarnych futbolu. I co? Odpowiedź chyba sama się nasuwa.
Nie musiales rozmawiac z zadnym z trenerow można sie domyślic ale do rzeczy.
Człowieku pod tobą by Grzecho napisał wytłuszczonym drukiem , że druzyne trzeba budowac w oparciu o młodych z ligi. Zgadzam sie z tym w pewnym stopniu i jak oceniasz komu łatwiej bedzie to zrobic Kasperczakowi , Smudzie czy &quot;zagranicznemu zaciągowi trenerów&quot; jak to okresliles?
Wielu zarzucało LEO , że nie zna sie dobrze na naszej lidze , że nie daje szansy Peszcze,MAłeckiemu czy innym jak myślisz kto lepiej zna nasza lige niż Smuda?
Pozatym cos mnie trafia jak ktoś taki jak ty (internetowy jakby nie było anonim) mówi mi &quot; Smuda to nie jest dobry szkoleniowiec&quot;. Przegrywał w decydujacych momentach? To on zrobił drużyne z LEcho-Amicy który to LEch przegrywał nie mial stylu i charakteru. To on awansował z Widzewem do LM bijac sie z najlepszymi w Europie w tamtych czasach. Decydujacym meczem można okreslic tez mecz o awans do fazy gr. z Austria także jego ekipa dzieki walce do konca , charakterowi i wreszcie swietnemu przygotowaniu dala rade , mało?
Zagłebie było cienkim zespołem przejął ich i co bylo dalej w lidze...pamietasz?
To trener który absolutnie zasługuje na prowadzenie kadry. I nie mów mi , że potrzebny jest młody polski trener albo zagraniczny. Teraz to bedzie jak już wspominałem nie łatwe zadanie. Budowanie drużyny praktyczne od nowa grajac tylko mecze sparingowe. Sadzisz , że taki Tarasiewicz dałby rade? Na jakiej podstawie...?

Troche sie ośmieszasz pisząc &quot; rozmawiałem ze starszymi ludźmi znajacymi sie na piłce&quot; dlaczego bo ty sie nie znasz?
Nie trzeba byc geniuszem aby zrozumiec , że pod względem szkolenia młodzieży czy struktury czysto piłkarskiej jestesmy w którejś daleko lidze w Europie.
Cypr przez niektorych w ostatnich latach wyśmiewany . Mowiono o naszych piłkarzach &quot; po co on tam idzie&quot; lub &quot; co to za liga&quot; . Tymczasem boiska , infrastruktura czy nawet wynagrodzenia są kilkukrotnie lepsze od naszych.
Taki Kosowski walczył kilka razy z Wisła o LM gdy Wisła miała naprawde niezły skład poszedł tam i bedzie grał przeciwko najlepszym w Europie.
Co do moich wywodów na temat zagranicznego trenera nie jestem jakimś skrajnym nacjonalista , że tylko sie nasi trenerzy liczą ale jest jeden problem.
Jak juz wspomniał by Grzecho trzeba bedzie budowac młody zespoł.
Jak juz wspomnialem Smuda zna ta lige jak wlasna kieszen a i piłkarze zagraniczni dażą go szacunkiem jak chocby niechciany i obrażony na LEO Wichniarek.
Przypuscmy , że zatrudniamy najlepszego lub jednego z czołówki trenerow zagranicznych Europy np. dla mnie Hiddink.
Ile czasu zajmie mu zaznajomienie sie ze stanem naszych druzyn , młodych zawodnikow, systemu szkolenia itp?
 
Do góry Bottom