>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Co dalej z Leo Beenhakkerem?

jacekk 208

jacekk

Użytkownik
Nie musiales rozmawiac z zadnym z trenerow można sie domyślic ale do rzeczy.
Człowieku pod tobą by Grzecho napisał wytłuszczonym drukiem , że druzyne trzeba budowac w oparciu o młodych z ligi. Zgadzam sie z tym w pewnym stopniu i jak oceniasz komu łatwiej bedzie to zrobic Kasperczakowi , Smudzie czy &quot;zagranicznemu zaciągowi trenerów&quot; jak to okresliles?
Wielu zarzucało LEO , że nie zna sie dobrze na naszej lidze , że nie daje szansy Peszcze,MAłeckiemu czy innym jak myślisz kto lepiej zna nasza lige niż Smuda?
Dajże spokój. Trener jest po to, żeby obserwować swój zespół. Widocznie Leo miał inną wizję - nie jeździł na mecze tylko wysyłał swoich wysłanników. Tu chodzi o całą wizję gry, której z całym szacunkiem - żaden polski trener chyba nie posiada. Walimy głową w mur i to wszystko działa na zasadzie &quot;Ty do mnie, ja do Ciebie&quot;. Nie ma tak czegoś jak polska myśl szkoleniowa czy się to komuś podoba czy nie. Kasperczak, Smuda? - a co oni tak naprawdę osiągnęli na ławce trenerskiej? Zdobył ktoś z nich mistrzostwo Polski w zeszłym sezonie? Nie. Owszem, Franz poprzez swoją charyzmę i zdolność do motywowania wpoił w głowę piłkarzom Lecha, że można atakować, grać ofensywnie. Ale dlaczego trwało to tak krótko? Dlaczego był to jednorazowy wyskok? Dlaczego pod rubryką Mistrz Polski 2008/2009 nie ma podpisu Lech Poznań? Wracając jeszcze do obserwowania własnego boiska i zagranicznych szkoleniowców. Dlaczego Hiddink potrafił zbudować silną Rosję mimo, że jest z Holandii? Dlaczego Otto Rehhagel sięgnął z Grecją po tytuł Mistrza Europy, mimo że nigdy wcześniej nie trenował Greków?

Pozatym cos mnie trafia jak ktoś taki jak ty (internetowy jakby nie było anonim) mówi mi &quot; Smuda to nie jest dobry szkoleniowiec&quot;. Przegrywał w decydujacych momentach? To on zrobił drużyne z LEcho-Amicy który to LEch przegrywał nie mial stylu i charakteru. To on awansował z Widzewem do LM bijac sie z najlepszymi w Europie w tamtych czasach. Decydujacym meczem można okreslic tez mecz o awans do fazy gr. z Austria także jego ekipa dzieki walce do konca , charakterowi i wreszcie swietnemu przygotowaniu dala rade , mało?
Odsyłam do powyższej wypowiedzi i jednocześnie po raz kolejny zapytam dlaczego ci piłkarze tak spuchli i nie zdobyli upragnionego majstra, które był notabene celem numer jeden przed sezonem?


Troche sie ośmieszasz pisząc &quot; rozmawiałem ze starszymi ludźmi znajacymi sie na piłce&quot; dlaczego bo ty sie nie znasz?
Nie trzeba byc geniuszem aby zrozumiec , że pod względem szkolenia młodzieży czy struktury czysto piłkarskiej jestesmy w którejś daleko lidze w Europie.
Ośmieszam się? Wiesz co to wymiana poglądów, dyskusja? Żyją dłużej na tym świecie ode mnie i są encyklopedią wiedzy dla mnie. Oczywiście, że nie trzeba być geniuszem, ale trzeba zdać sobie z tego sprawę, że teraz mecz ze Słowenią, czy Słowacją to nie spacerek. Wydaje Ci się, że jeśli polski trener zostanie trenerem reprezentacji, to coś się nagle zmieni? Wywróci się o 180 stopni?

Moje zdanie jest na pewno subiektywne, ale z tego co wiem to każdy ma możliwość jego wyrażenia.
 
bukmachertsw 437

bukmachertsw

Użytkownik
Oczywiscie każdy ma prawo do zdania.
Chodziło mi raczej o to , że zabrzmiało to jakby ci starsi ludzi jak to okresliles cos odkrywczego ci oznajmili.
Polska mysl szkoleniowa czy cos takiego jest czy nie..raczej to drugie.
Ale pojedyńcze osoby naprawde znaja sie na piłce. I myśle , że przez złe okno patrzysz. Bo mimo wszystko Grecja to Olimpiakos, Panathinaikos grajace regularnie w LM. Rosja to wiadomo kluby z moskwy obecnie także Rubin z Kazania. To dobre boiska infrastruktura i ogrom pieniędzy szczególnie w Rosji. Także reprezentacje graja z najlepszymi -Argentyna - Rosja np ostatni mecz towarzyski , kiedy my z takowym graliśmy?
Hiddink miał jak czytałem w wywiadach ( jestem zwolennikiem jego talentu) wszystko co chciał, przypomne jaki szum był w Polsce jak LEO chciał zatrudnic kilku dodatkowych ekspertów. Teraz normalnym jest , że obecny przy wiekszych imprezach jest trener napastnikow od przygotowania fizycznego od każdej działki piłkarskiego rzemiosła.
Czy wywróci sie o 180 stopni?
Trzeba by sprawdzic ale Smuda nie da sobie w kasze dmuchac a jego zespoły szczególnie dobrze prezentuja sie pod wzgledem fizycznym. A jak wygladali wczoraj nasi nie musze przytaczac.
A to , że przytaczasz Jacekk jako argument przeciwko , że Smuda nie zdobył MP to dla mnie śmieszne . Dlaczego? W Polsce liczy sie wynik najmniejszym i najszybszym nakładem kosztów. Takl było i jest...
W Wiśle Cupiał po byle porażce zwalniał trenerów (ostatnio sie wreszcie opanował) nie mówiac juz o POolonii gdzie zwalnia sie trenera gdy ten nawet nie przegrywa. To jest ewenement . Smuda jak juz wspomniałem zrobił czołówke ligi polskiej udanie grał w pucharach. Ja pytam gdzie LEch był 3-4 lata temu a gdzie jest teraz ?
Jesli sądzisz , że powinien wygrac wszystko co było możliwe to sie mylisz , to nie Barcelona.
Prawda jest taka czy ktoś lubi Wisłe czy nie to ona była mistrzem i w tym sezonie także nim zostanie . Smudzie powiedizano masz zdobyc mistrza. Do przerwy zimowej byli na pierwszym miejscu. We wszystkich gazetach sportowych pisano ile to LEch wyda na transfery. Szkoda , że wpływ na te przeprowadzone zimą Franz praktycznie nie mial i na efekty nie trzeba było czekac kadra dobra ale wąska 11-12 dobrych piłkarzy.
Widac to szczegolnie po tym sezonie gdzie Golik ( to ten który wyciął równo z trawa brutalnie zawodnika Bruggi we Wronkach) , który nie grał u Smudy bo zwyczajnie był za słaby , grywa u Zielinskiego. Dlaczego od trenera który przejmuje średniaka ligi jakim był jeszcze niedawno Lech oczekuje sie odrazu mistrzostwa. Na wyniki wszedzie w Europie podczas budowy druzyn cierpliwie sie czeka u nas jest na odwrót.
 
midel 189

midel

Użytkownik
http://tygodnik.onet.pl/30,0,32948,1,artykul.html
Zgadzam się z tym artykułem w 100%
Za eliminacje bardziej niż Beenhakkerowi podziękujcie Borucowi. Pewne 3 punkty ze Słowacją dzięki naszemu super bramkarzowi zamieniły się w kilka minut w 0 punktów, zawalony mecz w Irlandii, bo go kibice &quot;zdekoncentrowali&quot; - śmiech na sali. Wczoraj też przy pierwszej bramce pokazał swój kunszt.
Co do Beenhakkera to moim zdaniem popełnił błędy w dwóch ostatnich spotkaniach. Mógł wywalić drewna Lewandowskich, Krzynówka, Rogera, a powołać świetnie grających Małeckiego czy skutecznego Sobiecha. Myślę, że liczył na przebudzenie drużyny, która kiedyś potrafiła ogrywać Czechów czy Portugalczyków, szkoda, że nie zaryzykował.
 
sandomingo 58

sandomingo

Użytkownik
Wlasnie przez takie myslenie jakie ma ten redaktorzyna polska pilka zawsze bedzie mniejszym lub wiekszym dnem. Faktycznie Beenhakker w tych eliminacjach popelnil mase bledow, ale dysponujac takimi pilkarzami jakich mamy nawet Hiddink, czy Mourinho by nie dal rady. Poziom polskiej ligi jest katastrofalny. Jakby Malecki byl taki dobry jak piszecie, to by strzelil gola amatorom z Levadii, to samo Brozek. Mijac pacholki w polskiej lidze, to zadna sztuka. 30 goli w polskiej lidze jest tyle warte, ile jeden we Francji, czy Niemczech. Ile goli strzelil Lewandowski w grupie pucharu UEFA w tamtym sezonie, ile przeciwko Brugge? Smolarek jest tak slaby, ze ZADEN klub go nie chce. A ze Slowenia w koncowce zawalil setke. Nie da sie zbudowac silnej kadry z gwiazdeczek z naszej pol-amatorskiej ligi i rezerwowych przecietnych zagranicznych klubow.
 
snajper 322

snajper

Forum VIP
- Myślałem, że byłem najgorszym trenerem w historii polskiej reprezentacji, ale jak oglądałem ten mecz to uznałem, że jednak jest ktoś inny - przyznał w rozmowie z TVN24 Zbigniew Boniek. - Mieliśmy mieć international level itd., a w końcu przegraliśmy z drużyną, która odpowiada aglomeracji warszawskiej - dodał w swoim stylu.
koncz wasc wstydu oszczec

Ja bym tak Janka Tomaszewskiego widzial na trenera, przeciez on jest najlepszy w gebie. Ma super pomysly i zawsze wie co inni robia zle a on by to akurat zrobil dobrze ????
 
midel 189

midel

Użytkownik
Krótką pamięć ma. Z jego dream-team&#39;em wygrywały tylko takie potęgi jak Łotwa ????
Tomaszewskiego to już nawet nie słucham, bo szkoda uszu :p
 
flamaster 875

flamaster

Forum VIP
W czasie meczu z Słowenia straciłem kompletnie jakikolwiek szacunek do jednej osoby - Darka Szpakowskiego. Dlaczego? strasznie mnie irytowało jego podsumowanie meczu a już najbardziej że nie rozumie faktu jak można było po nie udanych ME przedłużyć kontrakt z Leo. Ten pan chyba zapomniał co mówił po meczu z Czechami. Miałem też nadzieję, że związek będzie potrafił z klasą pożegnać selekcjonera, który wyleczył nas z kompleksu (mam tu na myśli fakt, iż jako jeden z nie licznych krajów nie byliśmy na ME), tymczasem Lato ośmiesza się po raz kolejny. Nie dość że nie powiedział o tym że zwalnia trenera najpierw samej osobie zainteresowanej to jeszcze robi coś, do czego nie ma prawa, bowiem o zwolnieniu szkoleniowca może zadecydować tylko zarząd... wstyd.
Na temat obecnej sytuacji w drużynie napisaliście już bardzo dużo ale mimo to sprobuje wtrącic swoje 3 grosze. Krótko zauważe, że to nie Leo biegał po boisku. Nikt mi nie wmowi, ze to jego wina. Eksperci wytykają brak 2 napastnika. OK. Załóżmy, że by grał Lewy od 1 minuty. I co? Nagle dzięki niemu piłkarze dostają doładowania walczą o każdą piłkę, grają wysoko atakując już na połowie rywala? ODpowiedź jest jednoznaczna: Nie! Z drugiej strony należy też obiektywnie przyznac, że Don Leo popełnił trochę błędów ale z drugiej strony to on odpowiadał za drużynę a nie &quot;eksperci&quot;. Dodatkowo zastanowiła mnie wypowiedz Michała Żewłakowa. Dokładnie nie pamiętam ale mówił o tym, że współpraca na linii kadra PZPN nie wyglądała najlepiej. Czyli kogo oskarza? Leo, ktory nie jest juz trenerem wiec moznaby latwo na niego rzucic winę czy bogaczy z PZPN?

Odniosę się też do tego co zrobił Lato wczoraj po meczu. Jak osoba na tak ważnym stanowisku może się zachowac? Podejsc tuż po spotkaniu do dziennikarzy i w tak prostacki sposob powiedziec, że ON dymisjonuje Holendra? To świadczy tylko o kompletnym braku jakiejkolwiek kultury po stronie Prezesa. Nawet gdy Leo rozegral tylko 5 spotkan z reprezentacją i wszystkie 5 przegrał to nalezy mu się szacunek. Słowa Holendra o tym, że nasz guru zachował się tak pod wpływem emocji bo za dużo wypił wcale nie wydają mi się jego wymysłem. Potwierdzeniem tego było ... dzisiejsze zachowanie Laty. Skruszony, przepraszał za swoje słowa. Dodatkowo dorzucę informację jaka pojawiła się na jednym z portali o zachowaniu naszych oficjeli wracających ze stadionu kiedy spotkali sie z fanami, którzy mecz, z braku biletów spędzili przed bramą obiektu. Słowa np. Piechniczka pasują mi bardziej do jakiegos chuligana niż do członka PZPN ...

Odniosę się także do zarzutu by Grzecho wobec Darka Szpakowskiego. Otóz całkowicie się z Tobą nie zgadzam. Szpaku powiedział wiele gorzkich ale i prawdziwych słów. Listkiewicz przedłużając kontrakt uzależnił nas od Leo a raczej od kwoty jaką należałoby mu wypłacic w razie zerwania kontraktu. To też mogło miec wpływ na zachowanie Holendra - poczuł się pewnie, zbyt pewnie.
Dariusz Szpakowski zwrócił równiez uwagę na sytuację w całej polskiej piłce. O kompromitacji Wisły czy też o sytuacji ... naszych kadrowiczów, z których większośc nie gra regularnie w klubach, a także postępowanie całego PZPN.
Szczerze to mi było go nawet żal gdy mówił, że takie spotkanie jest bardzo ciężko komentowac gdy widzi się taką bezsilnosc naszych piłkarzy. Gdy retorycznie pytał dlaczego potrafią wygrywac siatkarze, koszykarze a nasi piłkarze już nie. Spróbujmy zatem postawic się na jego miejscu. My naszą zlosc wyładowalismy w dowolny sposob (przełączając kanał, sypiąc łaciną na lewo i prawo) a on musiał zachowac w miarę fason. W moim odczuciu nie powiedział niczego co by nie pokrywało się z prawdą. Wiele zarzucił Leo ale też skrytykował PZPN i samych piłkarzy, którzy wyszli na boisko bo im kazano wiec postanowili pospacerowac przez te 90 minut. Czytając także komentarze pod artykułami pseudo redaktorów na temat wypowiedzi Szpaka zauważyłem, że większosc popiera jego wypowiedź. A posty w stylu: Nie lubie słuchac komentarza Szpakowskiego ale teraz muszę się z nim zgodzic w 100%. Nie bał się powiedział głosno o naszym bagnie - mówią same za siebie. Tak więc, niestety szukano taniej sensacji z jego wypowiedzi a tu się okazało, że większosc normalnie wypowiadających się osob go popiera.
Cóz, głosu Dariusza Szpakowskiego już tak szybko znowo nie usłyszymy ...

Jeszcze krótko o następcy Leo. Jest kilku kandydatów ale sam nie wiem kto by był najlepszy. Teoretycznie wydaje się, że Smuda ale ... No własnie, przecież on będzie tylko oglądał piłkarzy, analizował ich grę. Będzie mógł ich tylko sprawdzic w spotkaniu towarzyskim. To nie zastąpi meczu o stawkę. To się tyczy tak samo Smudy jak i innych kandydatów. Wszyscy dobrze wiemy, że skład jaki wybiegnie na boiska podczas EURO2012 będzie się znacznie różnił od obecnego. Smuda jest osobą, która lubi wyzwania a tutaj na te prawdziwe wyzwanie będzie musiał pracowac 3 lata. NO, ale cóz, zobaczymy z kim działoczom z PZPN będzie po drodze. Wiemy już, że będzie to Polak. Jasne po co płacic zagranicznemu trenerowi wysokie sumy jak można te pieniądze przeznaczyc dla siebie? Argument, że będzie musiał poswiecic czas na zapoznanie się z piłkarzami a także sytuacją w polskiej piłce jest chybione. Bo przeciez będzie miał na to 3 lata. A w 2 ostatnich spotkaniach eliminacyjnych i tak poprowadzi kadrę trener tymczasowy. Kto? Majewski? Możliwe - jesli wyjda mu te dwa mecze to nasi działacze kochający pieniądze ... przepraszam chciałem napisac polską piłkę ... będą miec mocny argument, żeby to jemu powierzyc naszą reprezentację do 2012 roku.

Amen​
 
hawkeyesti 1,7K

hawkeyesti

Forum VIP
Stefan Majewski poprowadzi reprezentację Polski w dwóch najbliższych meczach eliminacji mistrzostw świata 2010. Potwierdził to prezes PZPN Grzegorz Lato. - To wariant tymczasowy. Będzie czas, by porozmawiać z kandydatami, których jest wielu - zaznacza Lato.

Kto obejmie stery w kadrze na stałe? Według Laty ten, kto przedstawi najbardziej przekonującą wizję rozwoju reprezentacji.

- Smuda, Skorża, Kasperczak, może z kadrą zostanie Majewski. Janas? Ciekawa propozycja - wylicza prezes PZPN.

Zamieniliśmy więc człowieka który coś znaczył na kompletnego nieudacznika. Zaczęło się rozdawanie stołków po koleżeńsku w pzpnie. Pięknie, oby tak dalej, nasz piłka pod wodzą tego pseudo trenera zejdzie poniżej jakiegokolwiek poziomu...
 
panmv 10

panmv

Forum VIP
Majewski trenerem, zaraz sie okaze ze juz na dłużej. Jeśli tak będzie to życzę reprezentacji samych porażek, najlepiej do zera.
Beton PZPN nienaruszalny...
 
M 0

mysju

Użytkownik
Szacunek dla Prezesa Lato ????????????to przeciez jego retransmisje widzimy przed ważnym meczem polaków, a znając życie to jeszcze długo bedziemy oglądać te skróty, szczerze mówiąc zaczynam wątpić poslka zagra w jakich kolwiek finałach i do końca życia będziemy musieli oglądać tego dziada. :kwasny4565:
 
midel 189

midel

Użytkownik
Tak to jest jak debil po zawodówce zaczyna bawić się w menagera i jest wspierany przez równych mu tępaków ????
 
radek03 90

radek03

Forum VIP
Tak to jest jak debil po zawodówce zaczyna bawić się w menagera i jest wspierany przez równych mu tępaków ????
Napisane prosto i dosadnie, ale jakoś nie mogę się z tym nie zgodzić. Taka jest prawda, pozycje Lato, to tak jakby prezydentem Polski został Lepper.
 
jacekk 208

jacekk

Użytkownik
Powiedzmy sobie szczerze:
Lato był świetnym zawodnikiem, tego mu nikt nie odbierze.
Ale otrzymanie prezesury nie powinno być na zasadzie: zdobyłeś X bramek dla reprezentacji, zagrałeś X meczy - jesteś wybitnym piłkarzem, to sprawdzisz się w roli prezesa największego związku.
A tak naprawdę to na tym stanowisku trzeba mieć pewne kompetencje. Prezesem powinna być osoba spoza układ, spoza całego otoczenia. Gadać sobie możemy, ale i tak tego nie zmienimy. Układ ma swoje zasady...
 
waldu2 44

waldu2

Użytkownik
zwolnic lEO zatrudni Henri Kasperczaka lub Smude

wywalic z kadry: krzynowka, rogera
powolac: krychowiaka, grosickiego, rybusa, borysiuka, maleckiego, lebedynskiego (pogon szczecin jesli ktos nie zna)
 
bukmachertsw 437

bukmachertsw

Użytkownik
Powiedzmy sobie szczerze:
Lato był świetnym zawodnikiem, tego mu nikt nie odbierze.
Ale otrzymanie prezesury nie powinno być na zasadzie: zdobyłeś X bramek dla reprezentacji, zagrałeś X meczy - jesteś wybitnym piłkarzem, to sprawdzisz się w roli prezesa największego związku.
A tak naprawdę to na tym stanowisku trzeba mieć pewne kompetencje. Prezesem powinna być osoba spoza układ, spoza całego otoczenia. Gadać sobie możemy, ale i tak tego nie zmienimy. Układ ma swoje zasady...

U nas niestety to &quot; normalne&quot; . Zagranica szuka sie odpowiednich ludzi na odpowiedni stanowiska u nas robi sie &#39; beton&#39; z bylych pilkarzy, trenerow, dzialaczy. Taki LATO ani znajomosci w europie, ani klasy kultury nic a jednak prezesem jest. Śmieszne jest to , że jak pamiętam wiele osób włącznie przyznaje ze mną narzekało na Listkiewicza a trzeba przyznac , że teraz jest gorzej i to dużo. &#39; Listek&#39; był jaki był ale to dzieki jego wpływom nie małym mamy EURO 2012 a i potrafil mydlic oczy był cwany ale z kultura , a LATO zachowuje sie jak chołota. Gdyby obliczyc średnia wieku ważnych osób w PZPNie to wyszły by naprawde niezłe jaja. Powtarzam ważnych a nie typowych delegatów.
Racja my na to wpływu nie mamy bo oni mimo wszystko wiedzą , że ***** im możemy zrobic wiec beda zatrudniac znajomych nic nie znajacych sie dziadkow. Naprawde źle sie robi na sercu jak sie pomyśli , że trenerem bedzie przymuł Majewski.
 
Do góry Bottom