>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Eurovision Song Contest 2016

kebi 259

kebi

Użytkownik
Takie wysokie kursy na Polskę a na YT najwięcej wyświetleń i to ze znaczną &quot;przewagą&quot; nad resztą, skąd się to bierze? Jakby nie patrzeć, jest to jakiś wyznacznik.
Wyświetlenia nabijane przez naszych rodaków. Niestety w konkursie nie będzie to miało żadnego znaczenia. Szanse na wygraną mieliśmy w przypadku Margaret, bo na Eurowizji co jak co, ale nie trzeba śpiewać jak Adele, aby wygrać (chociażby Azerbejdżan 2011). Szpak w Szwecji nic wielkiego nie ugra z tą piosenką, według mnie miejsce w 20 będzie dobrym osiągnięciem. Wystarczy zobaczyć jak w Europie przyjęto jego awans:
http://wiwibloggs.com/2016/03/05/poland-wins-krajowe-eliminacje/130377/

Up:
Szkoda 10zł :grin:
&quot;The rules also expressly forbid the use of live animals.

While Ivan can unleash his inner wolf and howl his three minutes away, he’ll have to use digital wolves or call on dancers to interpret wolves in his stage performance. FACT.&quot;

Lepiej zatrzymaj tą dyszkę i pograj, że Białoruś nie awansuje do finału, to może zarobisz na piwko ;)
 
kopytko1337 1,2K

kopytko1337

Forum VIP
W tym roku są nowe zasady głosowania. Głosowanie jury i widzów jest teraz kompletnie oddzielne. To znaczy, że jury ma swoje osobne głosowanie i widzowie też. Później te głosy się dodaje. Oznacza to w sumie tyle, że praktycznie powinno być dwa razy więcej głosów na każdego reprezentanta.
No ciekawe, czyli raczej na + dla tych co mają duże rozbieżności między głosami widzów a jury, już przynajmniej nie będzie takich akcji że jesteśmy 1 w głosowaniu widzów a ostatni u jury i dostajemy 0 punktów
Mam pytanko, Szwecja tak jak ruski dostają też dużo punktów niezależnie jaką piosenkę mają? Trochę nie ogarniam czemu u buków Szwecja na 2 miejscu jest, już nie mówiąc że była miesiąc temu faworytem. Na pewno zagramy coś przeciwko Szwecji, na to że top 3 nie będzie jakieś 1.7 na pewno będzie, chyba że kursy się pozmieniają do eurowizji
 
marqs3lby 10K

marqs3lby

Użytkownik
Mam pytanko, Szwecja tak jak ruski dostają też dużo punktów niezależnie jaką piosenkę mają? Trochę nie ogarniam czemu u buków Szwecja na 2 miejscu jest, już nie mówiąc że była miesiąc temu faworytem. Na pewno zagramy coś przeciwko Szwecji, na to że top 3 nie będzie jakieś 1.7 na pewno będzie, chyba że kursy się pozmieniają do eurowizji
Na pewno jakiś tam wpływ ma fakt, że Szwedzi są gospodarzami oraz fakt, że poziom tej edycji Eurowizji jakiś specjalnie wysoki nie jest. Szwedzi sobie zrobili jaja wysyłając tego smęcącego brzdąca, ogólnie Skandynawia w tym roku słabiutko (jedynie Islandia ale to też raczej nie jest piosenka na top3).

Osobiście nie widzę innego zwycięzcy niż Rosja lub Chorwacja. W czołówce umieściłbym również Azerbejdżan, Węgry, Francję. Pamiętajmy że Rosja ma duże plecy i w zasadzie już teraz można im wpisać 12 punktów od m.in. Estonii i Białorusi.
 
S 135

seba96

Użytkownik
Oczywiście, że Szwecja nie będzie w tym roku nawet w TOP 10. Myślę, że zakręcą się w okolicy 15-20 miejsca.
Odnośnie tegorocznej Eurowizji widać różnice poziomów między oboma półfinałami. Szpak jest w drugim półfinale i powinien awansować, gdyby znalazłby się w pierwszym to byłoby mu niezwykle ciężko o finał.
P.S. Pytanie do bardziej doświadczonych. Czy można łączyć na kuponie oba półfinały?
 
S 135

seba96

Użytkownik
Bwin rusza z pierwszymi propozycjami na eurowizję i od razu promocja:
Francja vs Szwecja
Typ: Francja
Kurs brytyjski: 31/20, europejski 2.55
Oczywiście ktoś powie, że Francja w finale zawsze kiepsko się prezentowała. Ostatnie występy nie dawały nic więcej niż koniec stawki. Tylko czy to ma jakieś znaczenie? Francja nie lubiana przez inne kraje, chyba głównie przez to, że dla nich to francuski jest jedynym słusznym językiem. Teraz propozycja angielsko-francuska, bardzo pozytywnie oceniana przez internetową społeczność. Typowa eurowizyjna kompozycja wpadająca w ucho. Myślę, że to będzie przełomowy występ Francuzów i wreszcie zajmą przyzwoitą pozycję. Może nawet TOP 10.
Tylko czy Francja musi zająć miejsce w TOP 10, aby przeskoczyć Szwedów? Niekoniecznie. Po prostu fatalna propozycja Szwecji. Zdecydowanie najgorsza wśród skandynawskich krajów. Sądzę, że mają szanse powtórzyć &quot;sukces&quot; Austrii, która w 2015 roku - po zwycięstwie pani Kiełbasy w 2014 - zdobyła w finale równe 0 pkt. Oczywiście są sąsiedzi, zawsze mogą uchronić Szwecję przed kompromitacją. Tylko czy to starczy na wyjście do &quot;20&quot;? Naprawdę, jeżeli zajmą jakieś miejsce powyżej 15. miejsca będzie to ogromny sukces, ale chyba nierealny. Może te 5 krajów przy dobrych wiatrach wyprzedzą, tylko nie potrafię znaleźć gorszej piosenki, która ma szansę na finał, a jest gorsza od szwedzkiej propozycji!
Łapcie drodzy forumowicze ten kurs albowiem za miesiąc nie będzie już po nim śladu. 2.55 PROMOCJA
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
S 135

seba96

Użytkownik
Bwin wystawił szerszą ofertę i znowu mamy kilka niespodzianek. Na początku pod lupę bierzemy 1. półfinał.
Rosja Awans - Tak 1.07.
Nie ma co za bardzo komentować. Główny faworyt do zwycięstwa. Na podbicie.
Armenia Awans - Tak 1.15
Armenia zawsze wystawiała dobre propozycję, teraz jest tak samo, awans pewny
Azerbejdżan Awans - Tak 1.2
Identyczny przypadek jak Armenia. Oba kraje się nienawidzą, ale oba wywalczą awans
Malta Awans - Tak 1.25
Malta wystawiła dobrą propozycję, zawsze miała &quot;chody&quot; u jurorów. Teraz dojdzie wysoka ocena od telewidzów.
Chorwacja Awans - Tak 1.33
Jedna z lepszych propozycji eurowizyjnych, TOP 5 bardzo możliwe zaskakujący kurs.
Cypr Awans - Tak 1.45
Wiadomo, że za miesiąc kurs będzie wynosił 1.2. Teraz mamy mała promocję. Jedyna rockowa propozycja, bardzo przyjemna.
Węgry Awans - Tak 1.45
To samo co Cypr. Za miesiąc nie będzie tego kursu. Powalczy o TOP 5.
San Marino Awans - Nie 1.13
Najgorsza propozycja w tym półfinale, nie ma szans na finał, na podbicie
Czarnogóra Awans - Nie 1.2
Z taką piosenką na Eurowizję? Samobójstwo. Powalczą z San Marino o ostatnią lokatę.
Finlandia Awans - Nie 1.35
Może gdyby była w 2. półfinale mogliby mieć nadzieję na awans. Tutaj nie widzę na to szans, za duża konkurencja, piosenka mało atrakcyjna.
Mołdawia Awans - Nie 1.3
Piosenka rodem z Eurowizji z lat 90. Piosenka do potańczenia, ale nie do słuchania, bez szans na awans.
Podsumowując mamy 11 typów, które mają bardzo dużą szanse powodzenia.
Natomiast za mniejszą stawkę można pograć:
Bośnia Awans - Nie 2.2
Niby zawsze wchodzili jak uczestniczyli, ale w tym półfinale konkurencja jest ogromna i sądzę, że Bośnia sobie nie poradzi.
Grecja Awans - Nie 1.75
Identyczny przypadek jak Bośni, chociaż tu szanse na awans większe i kurs mniejszy...
Holandia Awans - Nie 2.7
Holandia zapewne na granicy awansu będzie, ale kurs jest taki, że trzeba skorzystać
Jednocześnie przypominam o typie Francja vs Szwecja 1.72, kurs już znacznie spadł z 2.55, ale nadal jest atrakcyjny. Prawidłowy powinien być w okolicach 1.2. Wkrótce typy na 2. półfinał. Zalecam grać te typy jak najszybciej,ponieważ kursy będą spadać.
 
catalona 704

catalona

Użytkownik
Eurowizja w Szwecji po zwycięstwie Mansa Zelmerlowa. W mojej ocenie będzie to druga z najlepszych edycji eurowizyjnych w historii tej imprezy. Przez lata Eurowizja była w mojej opinii symbolem kiczu muzycznego, gdzie pośród wielu kandydatów ciężko było odnaleźć cokolwiek ciekawego. Ostatnie lata to progres, szczególnie rok ostatni, gdzie można było znaleźć powyżej 10 bardzo dobrych występów. Występy reprezentantów Szwecji, Estonii, Słowenii, Gruzji, Malty, Włoch czy Łotwy wryły się na tyle w pamięć, że długo gościły na rodzimych i zagranicznych scenach, rozgłośniach. I nie wymieniłem tu jeszcze kilku naprawdę ciekawych koncepcji. Ten rok zapowiada się odrobinę gorzej, ale również ciekawie. Eurowizja też przestaje być (powoli) konkursem politycznym i bardziej odzwierciedla muzyczne upodobania a nie geograficzne sympatie międzypaństwowe.
Zmienia się również system przyznawania głosów. Każdy kto śledzi, interesuje się przeprowadzeniem konkursu Eurowizji wie, jak krzywdzący dla widzów i samej idei konkursu był to system. Zwycięzcami nie byłby koleś z Austrii, czy Mans Zelmerow a szwedzkie Undo oraz Il Volo z Włoch. Organizatorzy tegorocznego konkursu zmienili zasady oddawania głosów na te obowiązujące na ich rodzimym podwórku. Tegoroczne przyznawanie głosów będzie składać się z dwóch etapów:
- głosy jury 1-7 pkt automatycznie przyznawane, 8-10-12 podawane tak jak to bywało wcześniej
- głosy publiczności zsumowane z wszystkich państw podawane od ostatniego miejsca do lidera po głosach od jury
Nie ukrywam, że ciekawi mnie jak będzie wygłądać taka forma przyznawania pkt. Pewne jest to, że będzie to system dłużej trzymający w niepewności widzów i uczestników. Dalej jestem za zmniejszeniem wpływu 4-5 osobowego jury na wynik konkursu. Obecnie traktuje się kilka opłaconych osób na równi z milionami wysyłającymi smsy.
Teraz trochę statystyk. Zebrałem przeszło 800 głosów youtube&#39;rów, osób interesujących się na YouTube zbieraniem głosów na kandydatów do zwycięstwa w Eurowizji. Polega to na przyznawaniu punktów, podobnie jak w konkursie 1-12 pkt. Jest to dobre odzworowanie panujących trendów wśród zywo interesujących się tym konkursem, z dużą szansą na to, że zagłosują tez w konkursie finałowym.
1. FRANCJA 6173 pkt
2. Rosja 5392
3. Hiszpania 5255
4. Łotwa 4845
5. Węgry 4828
6. Chorwacja 4632
7. Australia 3991
8. Bułagaria 3945
9. Włochy 3714
10. Azerbejdżan/Estonia 3348
Polska zajęła w tym notowaniu miejsce gdzieś w granicach 20-23 miejsca.
Jeśli chodzi o wyświetlenia teledysków na YouTube na oficjalnym kanale eurowizyjnym o dziwo zdecydowanie przoduje Michał Szpak ( 2.800.000 wejść ). Dziwi też dlatego bo sam teledysk bez fajerwerków, piosenka środka stawki. Myślę, że może być to spowodowane dużym szumem wokół polskich preselekcji i ambitnym odtwarzaniu teledysku przez naszych. Prócz naszej propozycji powyżej 2 mln wyświetleń mają tylko kandydatki z Australii ( 2.350.000 ) i Armenii ( 2.220.000 ). Wysoka ilość wyświetleń (powyżej 1 mln ) mają Bośnia(buk 251!, moim zdaniem dwukrotnie za wysoki), Francja, Azerbejdżan, Malta, Serbia, Hiszpania i Bułgaria. Faworyt bukmacherów ma prawie 990 tys. wyświetleń (dwukrotnie mniej niż kandydat z Francji).
Wśród krytyków wysoko oceniani są wśród wokolistek Włochy, Azerbejdżan, Chorwacja, Malta, Hiszpania, Serbia, Ukraina, Czechy, Armenia, Bułagaria, Austria i Niemcy.
Wśród mężczyzn wysokie noty zbierają Francja, Łotwa, Rosja, Estonia, Węgry oraz Polska.
Wśród zespołów wiele pochwał kierowanych w stronę Cypru, chwalone wiązanie stylów muzycznych i wykonanie w rodowitym języku przez Bośniaków, wspominana Dania.
Najniżej oceniane reprezentacje San Marino, Gruzji, Grecji, Mołdawii, Czarnogóry. Słabo wypada Wielka Brytania czy Irlandia - ikony i wielokrotni zwycięzcy Eurowizji. Po świetnym zeszłorocznym kawałku, na laurach opadli Gruzini-moim zdaniem najgorsza propozycja.
FRANCJA vs ROSJA
Jeśli chodzi o jury sądzę, że może wygrać Francja bądź Rosja. Widownia, często głosując politycznie, geograficznie może rezygnować z głosowania w stronę Rosji i wybierze wykonawcę z Francji, bądź mniej faworyzowanych z Wegier, Łotwy czy Estonii (Polski). A nie ma co się oszukiwać że polityka i geografia czasem widoczna na ESC jest. Francuskie wykonanie ma duże poparcie nie tylko u widzów, ale również u krytyków muzycznych, którzy będą oceniać występy. Amir ma najstabilniejsze poparcie w różnych środowiskach. J&#39;ai cherché to rytmiczny, poprawny, pozytywny kawałek. Finał ma już gwarantowany. Rosyjskie You are the only one Sergeya Lazareva to taki Zelmerlow bis. Dużo zależy od miejsca zajętego przez Rosjanina w półfinale. W I półfinale pozycji Rosji mogą zagrozić wykony z Węgier, Azerbejjdżanu( moje czarne konie), Malty, Chorwacji, Estonii, Armenii czy Czech. Pierwszy półfinał mocniej obstawiony od II, zatem zwycięstwo Rosji może wzmocnić pozycję Seryeya w finale. Na korzyść Rosji przemawiają dobre wyniki rosyjskich kandydatów z poprzednich lat, peffki z Białorusi, Estonii, Azerbejdżanu czy Białorusi oraz co najważniejsze dobry utwór i świetne show. Jeśli jednak spojrzeć na poszczególne rankingi czy to na YT czy na forach, notowania Lazarewa spadają, a Amira rosną. Oglądalnośią teledysku Francuz dwukrotnie przebija Rosjanina. Dlatego więc ja gram już teraz.
CZARNE KONIE BUKMACHERÓW
Szwedzka propozycja zajmuje 2. miejsce wśród kandydatów do zwycięstwa w Eurowizji. Nie rozumiem tego podejścia. Wiem, że konkurs odbywa się w Szwecji a ich kandydat ma dość dobrą piosenkę. W tłumie finałowych kandydatów propozycja ta jednak zniknie w fali mocnych głosów kobiecych oraz wysokiego poziomu ( uważam że najwyższego w historii Eurowizji) wokalistów. Kawałek ani przebojowy, ani liryczny - może handi jakieś za gospodarza, ale na pewno nie na top 6.
Ominę 3. miejsce jakim jest propozycja z Francji, ponieważ już o niej pisałem.
Australia faworyt do pierwszej piątki, ale czy na zwycięstwo? Kawałek typowo w amerykańskim stylu, fajny. Jakoś jednak geografia, która w pewnym sensie ma jeszcze znaczenie mi za nimi nie przemawia. Ukarina - kawałek upolityczniony do cna... Nie widze tu punktów z Rosji, Białorusi, Estonii czy Azerbejdżanu. Europejczcy też raczej nie będą szczególnie zachwycać się treścią, ponieważ świadomość historyczna ustępuje laickiemu, świeckiemu modelowi życia czyt. Conchita a nie solidarności z Ukrainą na którą &quot;moda już minęła&quot;. Osobiście też nie podoba mi się ten kawałek, bardziej krzykliwy niż melodyczny. Szanse na awans do finału tak, dość wysokie miejsce tak, ale nie chce mi się wierzyć nawet w zwycięstwo Jamali. Gdyby ta propozycja była rok-dwa lata temu miałaby sporo większą szansę wśród publiki. Malta, Bułgaria, Chorwacja - fajne fajne fajne ale dużo tego będzie w tym konkursie a słuchając 26 piosenek w finale trzeba się wbić w pamięć. W małym ale istotnym stopniu może zadecydować tez kolejność występów. Z tej trójki najbardziej podoba mi się chorwackie wykonanie.
MOJE CZARNE KONIE
Hiszpańskie Say Say Barei to typowy skoczny popowo-funkowy kawałek, ale patrząc na popularność wśród europejskiej publiki ma duże szanse. Wykonanie rytmiczne, wpadające w ucho, dużo zależy od show jakie pokaże. Zeszłoroczna propozycja, w mojej opinii krzywdząca dla Hiszpanii była lepsza od tegorocznej, ale trend jest popowy a Say Say idelanie wpasowuje się w ten styl. Piosenka najwyżej notowana przez fanów Eurowizji na YT. Ciekawy jestem jak ocenii tą propozycję jury, króre może pogrzebać szansę Hiszpanii na zwycięstwo. Najmniej wierzę w ten kawałek, statystyki jednak każą nie ignorowac tej propozycji.
Kurs 51 w bet365 na zwycięstwo Węgier to value. Kawałek Pionner Freddiego z wpadającym w ucho refrenem, wokalista typowy lovelas, połączenie dobrego chrypkowatego wykonania wokalnego ze wspólczesnymi elektrnicznymi brzmieniami. Typowy filmowy kawałek. W półfinale występ blisko z wykonawcą Rosji, więc szanse wyrównane. Nie powinien mieć też problemów z wyjściem z półfinału, w finale może zamieszać. Po kwalifikacji kurs pewnie znacznie spadnie więc lepiej grać wcześniej.
Miracle z Azerbejdżanu jest w wielu rankingach w top-ce, lecz w żadnym w pierwszej trójce. Traktuję to jednak jako dobry prognostyk. Azerbejdżan, który co roku zbiera co roku fajne miejsca w Eurowizji ( nie ma problemów z awansem z półfinału) i w tym roku będzie w czołówce. Miejsca reprezentanów Azerbejdżanu na konkursach od 2008: 8, 3, 5, 1, 4, 2, 22, 12. Kawałek z mocnym kobiecym wokalem, chwytliwy tytuł, refren oraz uroda wokalistki. Do tego peffki od Rosji ( bo nie sądzę, że po wykonaniu &quot;1944&quot; Jamali poleci cokolwiek do Ukrainy, Białoruś nie wejdzie do finału), Gruzji oraz Malty ( często wyróżnia Azerbejdżan w swoich notach). Mając do wyboru Azerbejdżan i Polskę z tym samym kursem, lepiej nie stawiać tym razem na patriotyzm i pograć kogoś z szansami.
Osobiście podoba mi się również propozycja z Włoch, lecz z tego co wiem w konkursie będzie wykonanie włosko-angielskie... Co może przynieść efekt odwrotny do zamierzonego i angielski wplątany w melodyczne strofy po włosku nie pomoże.
POLSKA
Przed preselekcjami bukmacherzy zdecydowanie typowali Margharet z Cool Me Down. Z tego co kojarzę kurs na Szpaka w STS był w granicach 4.5-5. Na wielu forach pisano o pewnym starcie Margharet i o wysokich szansach na zwycięstwo w konkursie. Fala oburzenia Edyty Górniak, protesty fanów Margharet oraz oskarżenia o plagiat podbiły Szpakowi wejścia na YT. Osobiście też sądzę, że mielibyśmy pewną pozycję nie tylko w finale, ale i miejsce w pierwszej dziesiątce. Ale mamy Szpaka z poprawnym, balladowym utworem. Nie jest to jednak utwór z szansami na czołowe miejsca. Żeby być w finale musimy też przejść eliminacje. Moje pewniaki z II półfinału to Australia, Łotwa, Serbia, Bułgaria oraz Ukraina. Zostaje więc pięć miejsc, o które też łatwo nie będzie. Geografia też nam nie służy ( a to nowość ???? ). Jury jakoś też miernie ocenia naszych wokalistów, wyżej zawsze oceniają nas widzowie. Nie mamy wielu pewnych punktów &quot;za przyjaźń&quot;.. .Najwięcej dostajemy od Niemców, Austrii i Francji. Uważam jednak że awans do finału będzie. Na zwycięstwo jednak nie robiłbym sobie smaku. Będzie fajnie gdyby udało się dostać do finału i zająć w nim miejsce w pierwszej 15, co jest w zasięgu Szpaka.

TYPY
Mój faworyt: Francja @ 9 Bet365 1j
https://www.youtube.com/watch?v=boYQovCybYQ&amp;amp;list=PL_8Ls-dzQCjm1dFZUhoVdu2a5VrQZDILo&amp;amp;index=16
Azerbejdżan @41 0.2j
Hiszpania @26 0.2j
Wegry @51 0.2j
Za złotówki pogram Norwegię i Włochy, ale tylko dlatego że mi się podobają :p
Oczywiście wiele zależy od performansu, jaki zaprezentują wykonawcy. W zeszłym roku wygrał zdecydowany faworyt bukmacherów(~1.7). Dwa lata temu faworytów było kilku, dopiero po półfinałach zarysował się ten zdecydowany, wcześniej nie typowany jednak na 1. miejsce. Zmienia się jednak system głosowania, wiążę z nim nadzieję na niespodzianki (pozytywne).
Niestety bet365 nie ma jeszcze szerszej oferty na Eurowizję, więc z innymi typami muszę się wstrzymać. Takie kursy zapewne utrzymają się do pierwszych prób w Sztokholmie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +32
S 135

seba96

Użytkownik
Czas na analizę 2. półfinału, który jak trzeba podkreślić jest zdecydowanie słabszy od pierwszego.
Łotwa Awans - Tak 1.15
Jedna z trzech lepszych propozycji w tym półfinale, dość nietypowa propozycja na Eurowizję, ale zdecydowanie się obroni
Australia Awans - Tak 1.07
Coś w stylu Rosji z 1. półfinału, zdecydowany awans, na podbicie
Bułgaria Awans - Tak 1.3
Promocja. Moim zdanie piosenka ma duże szanse na wygranie tego półfinału
Kurs za wysoki.
Serbia Awans - Tak 1.2
Wokalistka z wyrazistym i mocnym wokalem, jedna z lepszych propozycji 2. półfinału
Gruzja Awans - Nie 1.4
Promocja. Zdecydowanie najgorsza propozycja w drugim półfinale, słuchać to się tego nie da
Albania Awans - Nie 1.25
Zmieniona aranżacja piosenki na fatalną, słabo to wygląda, bez szans na awans
Słowenia Awans - Nie 1.4
Promocja. Piosenka bardzo prosta, za prosta wiecie niebieskie jest niebieskie, czerwone jest czerwone... to nie może się udać
Białoruś Awans - Nie 1.3
To, że koleś wyjdzie goły na scenę nie znaczy, że zacznie lepiej śpiewać. Wiem, że ten półfinał jest kiepski, ale nie wierzę, żeby dostał się do finału.
Podsumowując daj nam to 8 typów z dużym prawdopodobieństwem powodzenia. Reszty nie tykam. W tym półfinale mogę się dziać dziwne rzeczy.
To by było na tyle. Kursy pewnie jeszcze spadną.Przepraszam, że moje &quot;analizy&quot; nie są skomplikowane, ale nie lubię lać wody. Typy które podają wydają mi si się oczywiste.
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
catalona 704

catalona

Użytkownik
Witam. Garść kolejnych informacji ode mnie jeśli chodzi o śledzenie promocji kawałków eurowizyjnych w Europie. Dalej utwierdzam się w przekonaniu, że moje typowania są dobre. Po pierwsze kurs na Francję w ciągu trzech dni od wstawienia mojej analizy na forum spadł z @9 na @6. Nie sugeruje, że to moja sprawka, być może to dzieło przypadku, jednak przez dwa tygodnie kursy na inne piosenki się zmieniały, Francji stał w miejscu. Po drugie, sprawdzałem jak to było w poprzednich latach z kursami na zwycięzców konkursu Eurowizji. Kandydat Austrii 2 lata temu na 3 tygodnie przed półfinałami wisiał z kursem @41-@43 i zajmował tym 11./12. miejsce wśród kandydatów do zwycięstwa. Moje typy z Hiszpanią, Azerbejdżanem( wzrósł do @56) oraz Węgrami dalej w grze. Co do trendów i odtworzeń na YT panuje tendencja spadkowa jeśli chodzi o Rosję. Zliczyłem trzy nowe kumulatory głosów fanów Eurowizji oraz osób żywo się tym konkursem interesujących. Oto pierwsza dycha tych trzech zestawień:
1. Francja
2. Hiszpania
3. Rosja
4. Łotwa
5. Węgry
6. Australia
7. Chorwacja
8. Włochy
9. Azerbejdżan
10. Bułgaria
Polska w tym zestawieniu zajmuje 19. miejsce. Jeśli chodzi o rozkład punktowy to zdecydowane zwycięstwo Francji, Hiszpania-Rosja blisko siebie, Łotwa-Węgry-Australia-Chorwacja no i reszta już ze sporą stratą.
W tych dużych zestawieniach, bez względu na państwo z którego pochodzi takie zestawienie jest bardzo zbliżona kolejność.
Jeśli chodzi o preferencje jury w ostatnich latach to dziwnie wysoko faworyzowane są Malta i Szwecja.
W ostatnich dniach odbył się już coroczny koncert poprzedzający właściwe wydarzenie. Jak co roku odbył się on w Amsterdamie, gdzie wystąpiło 27 z 43 kandydatów. Szpak wypadł dobrze, moim zdaniem prezentując się w czołówce występów. Najlepsze wrażenie (prócz Szpaka, który został bardzo dobrze oceniony przez widownię i dziennikarzy po występie) wywarła na mnie Nina Kraljić z Chorwacji, Zoe z Austrii (kibicuję jej wejściu do finału) oraz energiczny występ Barei z Hiszpanii (im więcej takich koncertów tym jej szanse bardziej rosną)- wszystkie ze świetnie przyjętymi utworami. Żeby było obiektywnie występ mojego faworyta po prostu wstawię niżej. Poniżej oczekiwań opartych na odsłuchu klipu moim zdaniem Malta. Na scenie nie pojawił się Rosjanin, co może mnie jedynie cieszyć. Amsterdam to ważne miejsce na eurowizyjnej mapie, występ tam to ważny punkt promocji swojej muzyki. Ważnymi koncertami na mapie promocji są też Tel Awiw i Londyn, gdzie również prezentuje się polska piosenka. Trzeba przyznać, że Szpak bardzo poważnie podszedł do promowania Color of Your Life w Europie.
https://www.youtube.com/watch?v=xVsCQMFJoIY&amp;amp;index=40&amp;amp;list=PLUj9YGQtlfgEHNuCqwm9wXd7S5ysvsP13&amp;amp;nohtml5=False
https://www.youtube.com/watch?v=ysHop0gDsQk&amp;amp;index=43&amp;amp;list=PLUj9YGQtlfgEHNuCqwm9wXd7S5ysvsP13&amp;amp;nohtml5=False
https://www.youtube.com/watch?v=Cia-BEeFtmA&amp;amp;list=PLUj9YGQtlfgEHNuCqwm9wXd7S5ysvsP13&amp;amp;index=22&amp;amp;nohtml5=False

Nie chcę nikogo podpalać moimi analizami, grajcie za naturalne stawki. To są moje obiektywno-subiektywne opinie a Eurowizja pokazała niejednokrotnie, że jest również maszynką do trzepania kasy na nieświadomej często widowni.
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
Jak będzie kandydat typu homoseksualny murzyn ze środowiska skrajnie prawicowego, &quot;eko-oszołom&quot;, wyznania islamu urodzony w Izraelu z korzeniami Chińsko-Peruwiańskimi to dajcie znać, a wejdę grubo ;).
Zapomniałeś dodać że jeszcze mason i wegetarianin
Masonem nie może być, bo masoni kontrolują ten konkurs, czy tam iluminaci, a o &quot;vege&quot; już wspomniałem pod symbolem &quot;eko&quot; ???? .
 
T 57

tylkotenis

Użytkownik
Jak będzie kandydat typu homoseksualny murzyn ze środowiska skrajnie prawicowego, &quot;eko-oszołom&quot;, wyznania islamu urodzony w Izraelu z korzeniami Chińsko-Peruwiańskimi to dajcie znać, a wejdę grubo ;).
Zapomniałeś dodać że jeszcze mason i wegetarianin ????
 
S 135

seba96

Użytkownik
Kolejny prezent od Bwin... oni mnie przerażają.
Szwecja TOP 10 NIE 2.7
No ja przepraszam bardzo, ale tutaj trzeba grać bezlitośnie i bez mrugnięcia okiem przeciw Szwecji i to jeszcze po takich kursach, no ludzie, błagam. Ten bukmacher sobie jakieś jaja robi z tego konkursu. Nie będę się powtarzał, na temat Szwecji dużo zostało napisane, w tym roku mamy dużo piosenek zdecydowanie lepszych od propozycji Szwedów. Ja rozumiem, że sąsiedzi pomogą,rozumiem, że gospodarz, ale to po prostu nie wystarczy. Szczyt możliwości jaki może osiągnąć Szwecja to 15. miejsce. Nawet gdyby dostała te dwunastki od Skandynawii w co mocno wątpię, to i tak nie ma siły na to TOP 10. Naprawdę nie chcę mi się już na ten temat więcej pisać.
Jest połowa kwietnia kurs Francja vs Szwecja 1.75 się utrzymuje, śmiech.​
 
D 224

dboniem

Użytkownik
W BWIN ciekawy kolejny typ
Francja w top 10 ? - tak @ 1,30
Jeden z głównych faworytów do wygranej w tegorocznej Eurowizji w dziesiątce powinien znaleźć się bezproblemowo.
Co do kursów na wygraną w festiwalu, to Betfair na giełdzie proponuje następujące kursy:
Kursy z czołowej dziesiątki według zestawienia Catalona:
1. Francja @ 6,4
2. Hiszpania @ 38
3. Rosja @ 3,1
4. Łotwa @ 30
5. Węgry @ 110
6. Australia @ 15,5
7. Chorwacja @ 92
8. Włochy @ 50
9. Azerbejdżan @ 100
10. Bułgaria @ 42
dodatkowe:
Norwegia @ 240
Ukraina @ 26
Estonia @ 230
Austria @ 170
 
catalona 704

catalona

Użytkownik
Co do poprzednich wypowiedzi - oczywiście że Bwin błędnie oszacował kursy. Nawet nie wiedziałem, że są tam takie kursy na zakłady. To, że Francja będzie w top10 to niemal 30% lokata. Francja przewodzi w zdecydowanej ilości pre głosowań, w czołówkach typowań nie tylko widowni eurowizyjnej, ale również krytyków muzycznych. Kawałek ma już przeszło 2 mln wyświetleń na kanale Eurowizji. Może u bukmacherów Francję i Szwecję dzieli jedna pozycja, jednak w rzeczywistym odbiorze piosenek istnieje różnica średnio 10-20 pozycji...
Na udowodnienie wstawiam średnią miejsc z 8 stron zajmujących się tematyką eurowizyjną i muzyczną (m.in. escwordl, eurovision forum). Oto wyniki:
1. Francja - 2,25 ( w czterech 1. miejsce)
2. Rosja - 3,12 (2)
3. Bułgaria - 4,87
4. Chorwacja - 5,12
5. Hiszpania - 7
6. Australia - 8
7. Łotwa - 10,2
8. Ukraina - 10,62 (1)
9. Włochy - 11,87
10. Cypr - 12,37
11. Węgry - 13,5
12. Czechy - 14,75
13. Polska - 16
Szwecja w tym rankingi znajduje się poza 15 w jednym tylko zajmując miejsce w pierwszej dyszce. Kurs 2,7 podany przez @seba96 jest value. Szwedzi mają duże hc bo są gospodarzem, a taki zawsze dostanie kilkanaście pkt więcej za sam fakt organizowania imprezy i wykonawca jest bardzo młody (17-latek)czym może sobie zjednać jakąś część jury czy widowni. Nie widzę jednak szans na to, by miał on szanse z propozycjami z Francji, Rosji czy Hiszpanii.
 
catalona 704

catalona

Użytkownik
Koledzy bardzo szybko namówili mnie do pogrania w Bwin zakładów długoterminowych na Eurowizję. Z tego co widzę mnóstwo typów do godnego pogrania, z mniejszym lub większym kursem. Moje typy, prócz tego co wstawiono już to oczywiście:
Francja win @ 6.5
Hiszpania win @ 21
Oprócz tego świetny kurs na zakład
Czy zwycięzca będzie pochodzić z 1. półfinału, 2. półfinału czy będzie to kraj wcześniej zakwalifikowany do finału?
Kraj wcześniej zakwalifikowany @ 3
Czemu? Skład wielkiej szóstki: Niemcy, Francja, Szwecja, Wielka Brytania, Włochy, Hiszpania. Prócz Wielkiej Brytanii same bardzo dobre lub dobre kawałki. Szczególny nacisk położyłbym na Francję i Hiszpanię, które realnie liczą się w walce o zwycięstwo. Kolejne są Włochy z fajną nutką, lecz regularnie z miejscem 6-9. Szwecja i Niemcy z równymi szansami na zwycięstwo, moim zdaniem niskimi ale zawsze coś wnoszą do zakładu. Moim zdaniem fajny zakład, warty rozważenia.
Takie zakłady jeszcze pod rozwagę z Bwin ode mnie:
Rosja vs Szwecja; Rosja @ 1.3
Rosyjska propozycja bardzo wysoko we wszystkich rankingach, u bukmacherów zdecydowanie w przodzie, Szwecja przeszacowana. Utwór niezły, ale nie da sobie rady z taką ilością dobrych propozycji. Rosja na pewno z dużym show.
Czy Węgry zakwalifikują się do finału; TAK @ 1.42
W bet365 mam pograne lżej zwycięstwo Freediego. Uważam, że można pograć ten typ w dubelku.
Czy Rumunia zakwalifikuje się do finału; NIE @ 1.95
Oglądałem występ w Tel Awiw i zdania nie zmieniam, Rumunia do finału nie wejdzie. Nisko notowani w rankingach. Nie wiem nawet w czyje miejsce mieliby wejść do finału.
Czy Austria zakwalifikuje się do finału; TAK @ 2.55
Trochę subiektywnie stwierdzę - chciałbym Zoe w finale. Występy w Amsterdamie czy Tel Awiwie świetnie przyjęte. Daje się zauważyć w tłumie angielskojęzycznych piosenek.
Czy Irlandia zakwalifikuje się do finału; NIE @ 1.6

Bezpłciowy kawałek radiowy. Nudny, oryginalność 0%. Poparcia wielkiego wśród widowni nie ma również. W zeszłym roku klapa z fajnym wykonaniem, w tym zdziwiłbym się gdyby było inaczej.
Dla fanów lokat jednak z pełnym przekonaniem Francja top10@ 1.3
Wszystkie moje poprzednie analizy potwierdzają słuszność tego typu.
PS. Wszystko co podałem oczywiście gram, żeby nie było że rzucam słowami w próżnię.

Niestety Bwin z tego co widzę strasznie limituje graczy, ale dobre i tyle...
 
S 135

seba96

Użytkownik
Oczywiście zgadzam się z @catalona co do typu na Irlandię i brak awansu po 1.6. Piosenka jaka jest każdy słyszy. Dodatkowo Irlandia nie może liczyć na wiele głosów od sąsiadów. Pozycja startowa też nie jest dla niego łaskawa. Biedny Irlandczyk zostanie zmiażdżony wokalnie przez reprezentantkę Serbii występują ą przed nim i reprezentantkę Macedonii występującą po nim. Naprawdę strasznie pechowo dla niego.
Co do Rumunii to dla mnie istna loteria i kurs jest wystawiony prawidłowy. Jak wiemy Rumunia zawsze wchodziła do finałów, Rumuni są rozsypani po całej europie. Piosenka Rumunii z mocnym wokalem, może rodem z Eurowizji 10 lat wstecz, ale nadal będzie liczyć się w walce o awans. Dodatkowo podkreślić trzeba, że ten półfinał jest zdecydowanie słabszy od pierwszego. Oczywiście nie jestem w stanie podać 10 państw, które miałby wyprzedzić Rumunię. Sam umieściłbym ich w okolicach 9-12 miejsca.
 
Do góry Bottom