>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Gr A, Mecz otwarcia : Polska - Grecja [08.06.2012 godz 18:00]

Status
Zamknięty.
hogan 1,4K

hogan

Użytkownik
jak dla mnie ten mecz będzie polegał głównie na badaniu się obu zespołów. Naszych może troszeczkę zjeść trema, Grecy z pewnością będą grali to co potrafią najlepiej czyli obrona i kontra, takim sposobem wygrali w 2004 Euro ;) co prawda teraz zupełnie inna drużyna i inny trener jednak grają podobny futbol. Polska z silniejszymi rywalami też nie potrafi za bardzo grać atakiem pozycyjnym, więc trochę nie wiem jak ten mecz będzie wyglądał skoro oba teamy wolą grać na zero z tyłu. Grecy mają świetnego defensora z Schalke - Papadopoulosa który ostatnimi czasy był w bardzo dobrej formie, jednak lubi on też ostrą grę i niewykluczone jest, że wyłapie czerwoną kartkę bądź sfauluje któregoś z naszych w polu karnym, dodatkowo to, że jesteśmy gospodarzami też sprzyja temu by za drobne zagrać KARNY W MECZU @? ✅Chciałbym bardzo aby Polska ten mecz wygrała jednak tutaj uważam, że oba teamy bardziej będą bardziej starać się nie stracić i dlatego dla mnie najpewniejszym typem na ten mecz jest under 2.5 @1.53✅ Expekt lub under 1.5 @2.65⛔ Expekt lub też brak gola do 28:00 @1.58⛔ Tobet
 
lukascash 2,6K

lukascash

Forum VIP
Mecz otwarcia = mecz do oglądania. Przeczytałem dwie strony tematu i może 2 czy 3 analizy posiadają jakieś sensowne argumenty, które pozwalają ROZWAŻYĆ opcję, ale nic przekonującego tutaj nie znalazłem. Argument o tym, że Grecy grali 4 razy w Polsce i 4 razy przegrali jest do bani i w żaden sposób nie przemawia za Polakami. To jest najtrudniejszy turniej piłkarski na świecie, a co za tym idzie najbardziej nieprzewidywalny, a patrząc na typy długoterminowe z samymi pefffkami, mało osób jest tego świadomych. Chyba tylko w dwóch wypowiedziach jest o tym, że Polacy mają problemy ze zdobywaniem bramek. Prawda jest taka, że Polacy nigdy nie potrafili grać z defensywnie nastawionymi drużynami, niezależnie od tego kto był trenerem. Wynika to z prostego faktu - nie mamy zbyt kreatywnych graczy. Sposób poruszania się po boisku graczy bez piłki jest powalająco słaby. Niestety dla nas Grecy grają stylem defensywnym i to oni będą grać z kontry. Taki styl okazuje się być ostatnio bardzo skuteczny - Chelsea, Zambia. Zresztą Grecy go już przetestowali z dobrym skutkiem w 2004 roku. Wobec tego jak my będziemy grać? Nie wiem. My mieliśmy grać z kontry, czekać na rywali i wykorzystywać szybkość Kuby czy Rybusa, a tymczasem już w pierwszym meczu ta koncepcja wzięła w łeb. Biorąc pod uwagę to, że rola napastników w takim turnieju znacznie maleje, nie widzę żadnej istotnej przewagi po stronie Polski. Za to Grecy mają jedną istotną przewagę - defensywa. My niestety często gubimy się w grze obronnej, nawet z taką Andorą. Strata bramki z Grekami będzie zabójcza dla dalszej gry w tym meczu, a patrząc dalej także dla naszych szans w tym turnieju, choć to drugie przy odrobinie szczęścia da się jeszcze obejść. Jedyne co marrtwi to stopień pomocy gospodarzom w takim turnieju, ale to jest rzecz jakby poza analizą. Trzeba też powiedzieć, że kursy na Polaków są strasznie zaniżane, bez uzasadnienia, z samego faktu bycia gospodarzem. Kibicuję Polakom, ale sposób gry Greków kompletnie nam nie leży, wobec tego GRECJA +0.5 @ 1.926 Pinnacle.✅✅✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
sumada90 19,8K

sumada90

Forum VIP
VS.

PolskaGrecja


Zaczęło się już końcowe odliczanie do rozpoczęcia Mistrzostw Europy. Dla nas jest to szczególnie radosne oczekiwanie, bo najlepsi gracze Starego Kontynentu zawitają na stadiony w Polsce i na Ukrainie. Jako gospodarz mamy ten przywilej, aby rozpocząć turniej. To czy będzie on udany dla Polaków zależy w dużej mierze od spotkania z Grecją.
Piłkarze z Hellady z pewnością do wirtuozów futbolu nie należą ale są wyjątkowo skuteczni. Priorytetem jest dla nich defensywa + kontry oraz ich najgroźniejsza broń – stałe fragmenty gry. Taki właśnie sposób gry dał im Mistrzostwo Europy w 2004 roku. Od tamtej pory jednak w wielkich imprezach albo nie grali (MŚ 2006 i 2010) albo przegrywali wszystkie mecze w grupie (ME 2008). Swoją grupę eliminacyjną wygrali wyprzedzając Chorwację. Ich bilans bramkowy 14-5 w 10 spotkaniach wiele mówi o sposobie i stylu gry. Teraz, tuż przed mistrzostwami mecze towarzyskie potomków Herkulesa nie napawają optymizmem kibiców spod Akropolu. W roku 2012 były to remisy z Belgią (2-2), Słowenią (1-1) i skromna wygrana z Armenią (1-0). Zamknięte treningi i odgrodzenie się od mediów całego sztabu tylko zaciemniają nam prawdziwy obraz greckiej drużyny.
Polacy w tym roku zremisowali z Portugalią (0-0) i wygrywali kolejno z Łotwą, Słowacją (po 1-0) oraz z Andorą (4-0). Z tych spotkań można wysnuć wniosek, iż na EURO grać będziemy dość wąską grupą zawodników, pierwsza jedenastkę już znamy. Jak oceniam nasze szansę na wyjście z grupy? Jako że tyle opinii nt. reprezentacji ilu kibiców i pewnie każdy ma własne przemyślenia więc nię będę zagłębiał się w ten temat. Moim zdaniem są one dość duże, takie losowanie już chyba nigdy się nie powtórzy, drużynę też mamy na niezłym poziomie.
W ostatnich 10 meczach, w których strzelaliśmy bramki aż w 8 pierwsza padała w I połowie. W meczu przeciwko Grecji będzie to szczególnie ważne, gdyż tylko w ten sposób możemy zmusić rywali do zmiany stylu gry. Podopieczni trenera Santosa będą pewnie czekać na swoje okazje, my w tym czasie prowadząc grę powinniśmy kilka razy dojść do sytuacji bramkowej w pierwszej części spotkania, choć nie będzie łatwo przedrzeć się przez obronę przeciwników. Tak więc pierwszym moim typem jest : Pierwsza bramka drużyny gospodarzy: I połowa.
Kolejny typ to: Najdłużej w posiadaniu piłki: Polska. Jak pisałem wcześniej gra piłką i atak pozycyjny nie są to silne strony naszych piątkowych rywali. Katsouranis, Karagounis nie jest to siła, która przy defensywnej taktyce mogłaby zdominować środek pola. Murawski i Polanski pewnie coś pograja piłką z obroną. W ostatnich sparingach próbowaliśmy prowadzić grę i nie było źle.
UEFA wybrała już sędziego na mecz otwarcia. Będzie nim Hiszpan Velasco Carballo. Co prawda w rozgrywkach ligowych w tym sezonie dość często sięgał po kartki ale ten turniej będzie jego debiutem w takiej imprezie. Tu kartki mają większe znaczenie niż w lidze. Na ostatnich dwóch dużych imprezach (EURO 2008 i MŚ 2010) w meczu otwarcia pokazano po 3 kartki. Nie sądzę, by w piątek było inaczej. Turniej się dopiero zaczyna a kartki mogą się przydać trochę później, kiedy będzie już walka o wszystko. Dlatego myślę, iż zawodnicy będą mieli na uwadze, by nie dostać herbatnika już w pierwszym spotkaniu. Tak więc moim ostatnim typem na to spotkanie jest under 4,5 żółtych kartek.

Moje typy:
Pierwsza bramka drużyny gospodarzy: I połowa 2,07 ✅ Betsson
Najdłuzej w posiadaniu piłki: Polska 1,65 ✅ Betsson
Liczba żółtych kartek: under 4,5 1,70 ✅Betsson
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
szczypior1990 5

szczypior1990

Użytkownik
Polska - Grecja Typ: 1 Kurs 1,90
Pierwszy mecz Polaków jest najważniejszy, gdyż jeśli go wygramy zawodnicy poczują pewność siebie co pomoże im w kolejnych meczach. Sparing z Andorą pokazał, że atak pozycyjny nie stanowi już takiego problemu, a nie mam wątpliwości, że to my w meczu z Grekami będziemy musieli prowadzić grę. Grecja zasłużenie wygrała swoją grupę eliminacyjną nie przegrywając meczu, ale strzeliła zaledwie 14 bramek , z których większą część zdobyli obrońcy. Gekas, Salpingidis i Samaras to zawodnicy którzy najlepsze lata kariery mają za sobą i nic nie jest w stanie tego zmienić. Pierwszy bramkarz Greków Sifakis nie zaliczy obecnego sezon udo udanych rozegrał kilka meczów, bo przez większą część sezonu zmagał się z kontuzją , brak ogrania może zatem sprawić problemy bramkarzowi Arisu. Problemów ze zgraniem na pewno nie będą mieli Greccy obrońcy, wszyscy bowiem są graczami Olimpiakosu Pireus . Grecy nie popisali się w ostatnim meczu sparingowym z Andorą wygrywając 1-0, potwierdzili tylko, że ich główną bronią będą stałe fragmenty gry. Polska natomiast ograła słabego przeciwnika 4-0, cieszy piękna bramka Roberta Lewandowskiego. W ostatnich pięciu meczach przeciwnicy nie zdołali strzeli gola Wojtkowi Szczęsnemu i myślę że mistrz Europy z 2004 też będzie miał z tym problem. Wszyscy w koło powtarzają , że Grecy to mistrzowie Europy z 2004, ale przecież to było osiem lat temu! Od tego czasu odbyły się już jedne mistrzostwa Starego Kontynentu, na których Grecy przegrali wszystkie mecze.
 
michbrze 387

michbrze

Użytkownik
podpisuję się pod autorem wyżej, stawiam również na naszych a także inny ciekawy zakład. Osobiście uważam, że mecz ten nie będzie należał do najciekawszych. Grecy wiadomo defensywa my natarcia i bla bla bla, wszyscy już to dobrze opisywali we wcześniejszych postach. Ale wyobraźcie sobie sytuacje w której to my ciśniemy brame Greków, bo w końcu musimy, sędziowie lekko przychylniej patrzą na gospodarzy, co w tego typu imprezach nigdy niespodzianką nie było, jedno ostrzejsze zabranie naszym piłki w polu karnym i penaltyshot dla nas ???? Piękny scenariusz... opcji innej jak brama wtedy nie widze. Na bet 365 jest zakładzik: Polska wykorzysta rzut karny, po kursie 9, dlaczego by nie postawić za drobne w każdym meczu orłów? ;)
 
jacekk 208

jacekk

Użytkownik
Chyba jednego jestem pewien: Nie padnie zbyt wiele bramek. My nie potrafimy grać atakiem pozycyjnym, a Grecy raczej wolą grać z kontry i na taki futbol nastawią się od pierwszego do ostatniego gwizdka. Wiadomo - pierwszy mecz niesie duży ciężar gatunkowy. Presja spora (tym bardziej u Polaków). Nie spodziewałbym się więc żadnej otwartej gry, raczej takie młócka w środku pola z sytuacjami pod polem karnym, które policzymy na palcach jednej ręki. Prawdę mówiąc, obie drużyny są na zbliżonym poziomie. Potrafiliśmy z nimi niedawno wygrać, czy też zremisować, ale zawsze było to raczej wyrównane spotkanie. Jeśli wygramy - to jedną, góra dwie bramkami. Nie zakładałbym wygranej Greków. Bardziej prawdopodobny wydaje się być podział punktów. Ale to takie wróżenie z fusów...
 
lukiaszenko 132

lukiaszenko

Użytkownik
Śmieszą mnie komentarze w stylu &quot;Grecja nic nie pokazuje, najsłabsza drużyna w grupie&quot;. Otóż, bzdura. Grecja to drużyna może bez wielkich gwiazd, choć i tak skład mają według mnie najlepszy od czasów pamiętnego mistrzostwa, bo są młodzi tacy jak Papadopoulos czy Ninis i doświadczeni jak Karagounis czy Gekas. Ale największą bzdurą jest argumentowanie braku szans Hellady grą defensywną. No ale zaraz. Czy to nie grą defensywną Grecy zdobyli to mistrzostwo z 2004? Czy to nie grą defensywną Grecy wygrali swoją grupę eliminacyjną? W głownej mierze dlatego, że stracili tylko 5 bramek w całych eliminacjach. W meczu z Polską Grecja na pewno zagra swoje, czyli konsekwentnie w tyłach, licząc na stałe fragmenty, o czym sami wspominają w wywiadach. Polacy pewnie wyjdą lekko stremowani i nie spodziewam się po nich gradu goli. Pewnie zdecyduje tu jeden gol i ciężko mi powiedzieć dla kogo ta bramka padnie. Jest to typowy mecz na under, jedna drużyna kiepska w ataku, ale będzie musiała grać piłką, bo gra u siebie, z drugiej świetni defensorzy, którzy pewnie nie będą się zbytnio podpalać na ten mecz. Pierwsze spotkanie turnieju, bez fajerwerków, z nutą niepewności ????
under 2,5
@ 1,48
Expekt
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
belfast-boy 415

belfast-boy

Forum VIP
Nic nowego w kwestii tego spotkania nie dodam, gdyż praktycznie już wszystko zostało napisane...
Spodziewam się zaciętego spotkania i nie za wielu sytuacji bramkowych dla którejkolwiek ze stron. Od dawna przymierzałem się do typu na under 2.5 ✅ (obecnie @1.48 w unibet), ale kurs mnie nie zadowala. Myślałem też o typie na under 1.5 ⛔ (obecnie @2.45 w unibet), ale ostatecznie zdecydowałem się pograć: most ball possession (Polska) ✅ po kursie 1.70 w unibet (teraz już tylko 1.60). Do dubla z typem na wygraną Rosji ✅ (@2.20 w unibet) jak najbardziej, według mnie, się nadaje (obecnie AKO wyniosłoby: 3.52). Na zwycięstwo Polski na pewno nie postawię, gdyż w nie nie wierzę. Nie sądzę, byśmy byli w stanie przebić się przez &quot;mur&quot; postawiony pod bramką Greków. Typuję 0:0, ze wskazaniem na podopiecznych Smudy oczywiście ;)
Tak, jak wszyscy tu piszą, to Polacy będą zmuszeni prowadzić grę i próbować swoich sił w ataku pozycyjnym. Wobec czego to nasza reprezentacja dłużej się będzie utrzymywać przy piłce. Niezależnie od tego, co wydarzy się na boisku (jakaś przypadkowa bramka dla Greków itp.), posiadanie piłki musi być po stronie Biało-czerwonych. Także ten typ to niemalże pewniak.
most ball possession (Polska) 9/10 @1.60 (unibet) ✅
 
broda90 337

broda90

Użytkownik
Witam pierwszy raz ????
Pierwszy mecz duża presja na naszych zawodnikach, lecz sądzę, że nasza drużyna posiada takich piłkarzy, którzy taką presję już w swoich klubach przeżywali. Ja osobiście stawiam na Polskę.
Lecz warto też zwrócić uwagę na sędziego naszego spotkania. Widziałem wczoraj (niestety nie mogłem tego poszukać dzisiaj) ilość kartek jakie pokazywał w swoich ostatnich meczach ilość była dość imponująca. Wiadomo nikt tego meczu przegrać nie będzie chciał a częste przerywanie gry może zakończyć się znaczną ilością kartek. Sądzę, że Ilość żółtych kartek w meczu (czas reg.) Więcej niż 5,5 i do tego kurs 2,85 zachęca. Pozdrawiam i oby do następnego razu ????
 
S 2,4K

soltysiao

Użytkownik
Nic nowego w kwestii tego spotkania nie dodam, gdyż praktycznie już wszystko zostało napisane... Spodziewam się zaciętego spotkania i nie za wielu sytuacji bramkowych dla którejkolwiek ze stron. Od dawna przymierzałem się do typu na under 2.5 (obecnie @1.48 w Unibet), ale kurs mnie nie zadowala. Myślałem też o typie na under 1.5 (obecnie @2.45 w Unibet), ale ostatecznie zdecydowałem się pograć: most ball possession (Polska) po kursie 1.70 w Unibet (teraz już tylko 1.60). Do dubla z typem na wygraną Rosji (@2.20 w Unibet) jak najbardziej, według mnie, się nadaje (obecnie AKO wyniosłoby: 3.52). Na zwycięstwo Polski na pewno nie postawię, gdyż w nie nie wierzę. Nie sądzę, byśmy byli w stanie przebić się przez &quot;mur&quot; postawiony pod bramką Greków. Typuję 0:0, ze wskazaniem na podopiecznych Smudy oczywiście Tak, jak wszyscy tu piszą, to Polacy będą zmuszeni prowadzić grę i próbować swoich sił w ataku pozycyjnym. Wobec czego to nasza reprezentacja dłużej się będzie utrzymywać przy piłce. Niezależnie od tego, co wydarzy się na boisku (jakaś przypadkowa bramka dla Greków itp.), posiadanie piłki musi być po stronie Biało-czerwonych. Także ten typ to niemalże pewniak. most ball possession (Polska) 9/10 @1.60 (Unibet)
Moglbys przytoczyc posiadanie pilki obu druzyn w meczach towarzyskich bo to chyba miarodajny argument i chyba najwazniejszy a nic o tym nie wspominasz a dajac stawke 9/10 chyba to uwzgledniles ;) ? Tak wiec prosilbym.
 
J 0

john-addison

Użytkownik
Jedna uwaga co do składu Grecji. W obronie wystąpią raczej w zestawieniu od lewej strony:
Holebas - Avraam - Papadopoulos - Torosidis. Jeśli Torosids nie będzie mół grać to na prawej stronie zobaczymy wspomnianego przez Ciebie Sokratisa z Werderu.
 
belfast-boy 415

belfast-boy

Forum VIP
Moglbys przytoczyc posiadanie pilki obu druzyn w meczach towarzyskich bo to chyba miarodajny argument i chyba najwazniejszy a nic o tym nie wspominasz a dajac stawke 9/10 chyba to uwzgledniles ;) ? Tak wiec prosilbym.
Nie miałem i nie mam zamiaru przytaczać jakichkolwiek statystyk z wcześniejszych spotkań towarzyskich, gdyż, według mnie, nie ma to najmniejszego sensu. Typ na posiadanie piłki po stronie polskiej reprezentacji oparłem jedynie na najbardziej prawdopodobnym scenariuszu jutrzejszego meczu. Skoro, jak wszyscy piszą (i wiedzą), że reprezentacja Grecji to drużyna preferująca grę z kontrataku, a jej główną (i jedyną) siłą jest defensywa, nie ma innej możliwości, jak oddanie inicjatywy naszym piłkarzom.
Pewność typu oceniłem wysoko (9/10), bo tak ją właśnie oceniam. Może to mało profesjonalne, ale czy czegokolwiek można być pewnym z typerskiego punktu widzenia w jakimkolwiek turnieju? Jakiekolwiek wcześniejsze statystyki nie są dla mnie aż tak bardzo istotne. A na pewno nie w przypadku Polski, która od ponad 2 lat nie rozegrała meczu o stawkę, a co za tym idzie z rywalem, który zagrałby na 100% swoich możliwości.
 
S 2,4K

soltysiao

Użytkownik
Nie nie miałem i nie mam zamiaru przytaczać jakichkolwiek statystyk z wcześniejszych spotkań towarzyskich, gdyż według mnie nie ma to najmniejszego sensu. Typ na posiadanie piłki po stronie polskiej reprezentacji oparłem jedynie na najbardziej prawdopodobnym scenariuszu jutrzejszego meczu. Skoro, jak wszyscy piszą (i wiedzą), że Gracy do drużyna preferującą grę z kontrataku, a jej główna (i jedyną) siłą, jest defensywa, nie ma innej możliwości, jak oddanie inicjatywy naszym piłkarzom. Pewność typu oceniłem wysoko (9/10), bo tak ja właśnie oceniam. Może to mało profesjonalne, ale czy czegokolwiek można być pewnym z typerskiego punktu widzenia w jakimkolwiek turnieju. Jakiekolwiek wcześniejsze statystyki nie są dla mnie jakimkolwiek odniesieniem. __________________
To ja statystykami moge podwazyc twoj typ. Grecy w kazdym meczu eliminaycjnym mieli wieksze posiadanie od przeciwnikow, nawet Chrowatow ktorzy wydaja sie druzyna ktora wiecej trzyma pilke niz Polska. Do tego czy zalozyles ze Polacy moga strzelic bramke i potem to oni beda musieli sie bronic ? Akurat w typach na posiadanie mam doswiadczenie i grajac takie cos trzeba patrzyc w statystyki bo to daje odzwierciedlenie. Typu nie neguje ale dawanie 9/10 w tak trudnym meczu to dla mnie lekka przesada... 1,60 tez wrazenie nie robi...
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
nalokson 26

nalokson

Użytkownik
Nie rozumiem skąd bierze się Wasz pesymizm. O ile jeszcze kilka miesięcy temu byłem zdecydowanym sceptykiem jeśli chodzi o naszą reprezentację, o tyle teraz jestem przekonany, że z Grecją sobie poradzimy. Grecja to zbieranina zawodników co najwyżej przeciętnych. Co z tego skoro w Grecji gra były król strzelców Bundesligi, skoro u nas gra obecny (prawie król)? ???? To co było a nie jest, nie pisze się w rejestr. Brożek też dobry był kiedyś, ale lata robią swoje.

Piszecie, że Grecja nie przegrała żadnego meczu w eliminacjach. Co z tego? Popatrzcie z kim grali:

Chorwacja, Izrael, Łotwa, Gruzja, Malta.

Czy uważacie, że mieli wymagającą grupę? Nie przegrać z Maltą, Gruzją czy Łotwą to chyba nie jest wielka sztuka. Na szacunek zasługuje jedynie brak porażki z Chorwacją.

Ale popatrzcie na to z drugiej strony. W 10 meczach Grecy strzelili tylko 14 goli, co daje astronomiczną średnią 1,4 gola na mecz.

Powiecie, że tylko 5 bramek stracili, ale to mnie wcale nie przekonuje. Jeśli przez cały mecz skupia się na murowaniu własnej bramki, to trudno tracić wiele goli. Ile bramek w ostatnich meczach straciła Polska? Żadnej w ciągu pięciu spotkań.

Co z tego, że nasi przez dwa lata nie zagrali meczu o punkty? To jest żaden argument!

Nigdy gospodarz Mistrzostw Europy bądź Świata nie grał o punkty przed imprezą u siebie, co wcale nie przeszkadzało niektórym w rozgrywaniu dobrych zawodów.

Wątpię, by nasi piłkarze byli w 100% zaangażowani w meczach towarzyskich. Teraz zagrają mecz, na który czekali kilka lat - jestem przekonany, że dopiero teraz pokażą prawdziwe zaangażowanie.

Lewy potrafił strzelić trzy gole Bayernowi. Myślicie, że to przypadek? Jeśli nasze trio z Dortmundu potrafi poradzić sobie z obroną, jaką ma Bayern, to i z Grecką obroną sobie poradzi. Popatrzcie kto gra w Bayernie na obronie: Boateng, Badstuber, Lahm, itp. Ta trójka zawodników warta jest więcej niż połowa całej kadry Grecji!

To my mamy piłkarzy, którzy istotnie ROBIĄ RÓŻNICĘ na boisku. Nie widzę w zespole Greckim takich nazwisk. O ile obrona może budzić szacunek, o tyle atak to grupa wypalonych zawodników, którzy teraz już powoli zaczynają myśleć o emeryturze.

I jeszcze jedno. Grecja wygrała 8 lat temu mecz otwarcia z Portugalią, ale ,,nic dwa razy się nie zdarza i nie zdarzy...&quot; jak pisała ś.p. Wisława Szymborska.


Nasza reprezentacja nie jest już tą, do której przyzwyczailiśmy się przez lata. Teraz jesteśmy zdecydowanie silniejsi niż podczas mundialu w Niemczech, czy w Korei.

Polska - Grecja
Typ: 1


Dawno nie byłem tak przekonany do żadnego meczu, jak jestem przekonany do tego spotkania!
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
M 27,2K

madangelo

Forum VIP
Poland - Greece 2 @4,40

Niestety mediowa propaganda sukcesu jakim jest euro prostuje ludziom mózgi którzy popadli w euforie i szał związany z turniejem i widzą Polaków jak faworytów w pierwszym meczu. Dla mnie na chłodno sporawa jest oczywista, bo Polacy to zdecydowanie najsłabsza drużyna na turnieju. Warto też dodać że jako reprezentacja jakoś od 3 lat nie graliśmy meczu o stawkę, owszem przyjeżdżali mocni rywale z silnym składem, ale pokopali piłke popstrykali zdjęcia bo przecież w kraju gospodarza przyszłych mistrzostw wypada podbudować dobrą atmosferę. Co do składu to nie już wiele napisano, mamy paru naprawdę b. dobrych zarodników, paru przeciętnych i pare nieporozumień. Taktycznie nic ciekawego nie gramy, Sumda zresztą za wiele pomysłów nie ma, najlepiej widział bym mu się atak z kontry bo to w sumie łatwiejsze do zrealizowania.
Mieliśmy szczęście w losowaniu bo Grecy to również jedna z słabszych ekip na turnieju ale na Polaków spokojnie wystarczy. Ostatnimi laty w mierę regularnie grali na dużch imprezach są więc ograni na tego typu turniejach. Moim zdaniem wiedząc że grają w meczu otwarcia przeciwko gospodarzą których stawia siej ako faworytów zagrają defensywnie zmuszając Polaków do ataku pozycyjnego który w naszym wykonaniu jest beznadziejny. W stałych fragmentach nie mamy czego szukać bo podczas całej kadencji Smudy nie zdobyliśmy tak ani jednego gola. Grecy przeprowadzą kilka kontr myślę że z jedna zakończy sie sukcesem przegramy 0-1 i w sobotę będzie zmasowane zdejmowanie tych wszystkich flag ????
 
darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
Odnośnie Grecji i ich piłkarzy grających w Niemczech, to Kyriakos Papadopulos z Schalke jest warty uwagi, jeden z lepiej zapowiadających się obrońców młodego pokolenia, swego czasu defensywny pomocnik. Potrafi też stworzyć zagrożenie bo ma dobry strzał głową. Na konferencji prasowej dał się poznać jako największy kozak, jak ktoś widział konferencję Greków ???? . Sokratis z Bremy też solidny, zawsze gra na swoim poziomie, ktoś wspominał że niekoniecznie zagra w pierwszej jedenastce, wiec jeśli mają lepszych od niego to naprawdę mamy się czego obawiać. Jeszcze Fortoonis ale on będzie na ławce. Nawiązując do dyskusji o Gekasie, on nie jest dobrym piłkarzem ale on jest skuteczny i tyle. Zwykle od niego niewiele wymagają trenerzy, ma strzelić bramkę, a przez resztę meczu może kosić trawę... jak ktoś zmieni mu zadanie na boisku, to on sobie przestaje radzić, zmienia klub tam strzela jeśli gra tak jak mu pasuje.

A, bo miałem i bym zapomniał. Kicker.de awizuje już składy:

Polska:
Szczesny - Piszczek, Wasilewski, Perquis, Boenisch - Murawski, Polanski - Blaszczykowski, Obraniak, Rybus - Lewandowski

Grecja:
Chalkias - Torosidis, Sokratis, A. Papadopoulos, Holebas - Maniatis, Katsouranis, Karagounis - Ninis, Samaras - Gekas
 
kuuba 28

kuuba

Użytkownik
Warto też dodać że jako reprezentacja jakoś od 3 lat nie graliśmy meczu o stawkę
Od 2000 roku gospodarze grali tak:
EURO 2000: Belgia - faza grupowe, Holandia - półfinał
MŚ 2002: Japonia - 1/8, Korea Płd. - 3. miejsce
EURO 2004: Portugalia - 2. miejsce
MŚ 2006: Niemcy - 3. miejsce
EURO 2008: Austria i Szwajcaria - tylko faza grupowa
MŚ 2010: RPA - faza grupowa
Fakt, że ciężko porównywać Niemcy czy Portugalię z naszym zespołem, ale z drugiej strony brak meczów o stawkę, jak widać, niekoniecznie wpływa na wynik osiągany na imprezie. A tacy piłkarze jak Lewandowski, Szczęsny czy Piszczek doskonale wiedzą ostatnio co to znaczy grać mecze o najwyższą stawkę.
najlepiej widział bym mu się atak z kontry bo to w sumie łatwiejsze do zrealizowania.
Czyli Polacy chcieliby grać z kontry, bo to jest najłatwiejsze, natomiast Grecy grają z kontry, bo to jest ich zabójcza broń i to absolutnie nie dlatego, że to jest najłatwiejsze do zrealizowania? ;)
Ostatnimi laty w mierę regularnie grali na dużch imprezach są więc ograni na tego typu turniejach.
EURO 2000: Grecja i Polska nie grają
MŚ 2002: Grecja nie gra, Polska gra
EURO 2004: Grecja gra, Polska nie gra
MŚ 2006: Grecja nie gra, Polska gra
EURO 2008: Grecja i Polska grają
MŚ 2010: Grecja gra, Polska nie gra
Tak więc w ciągu ostatnich 12 lat Grecja na wielkich imprezach gra dokładnie tak samo regularnie jak i Polska ;)
 
ojciec 11

ojciec

Użytkownik
Polska-Grecja moje propozycje:
under 10 rzutów rożnych 1,9 bet365
mecz otwarcia,Grecja znana z solidnej gry defensywnej,nasz atak pozycyjny kuleje.Składając to wszystko do kupy spodziewam się gry głownie w środku pola,a co za tym idzie mało sytuacji podbramkowych i mało rożnych.
 
luque 2,7K

luque

Użytkownik
Ja postanowilem poszukac innego typu dla meczu otwarcia :
Polska - Grecja : Zmiany w drużynie gospodarzy
0-2 zmiany
(kurs 2,65) betsson
Dlaczego taki typ? Polska napewno zagra w najlepszym skladzie a my zapewne wiemy kto wybiegnie w podstawowej 11 (jakis czas temu mozna sie bylo zastanawiac czy
na lewej zobaczymy Rybusa czy Grosika ale ten pierwszy ma wieksze szanse).
Jako ze dla naszej reprezentacji jest to bardzo wazny mecz wiekszosc po pierwsze bedzie chciala grac jak najdluzej a po drugie w razie wyniku remisowego czy nawet lekkiej przewagi Grekow trener Smuda jak ma kogos zmienic to raczej ofensywnych kadrowiczow mam na mysli wpuszczenie Wolskiego i Grosika bo Lewandowskiego raczej zostawi do konca (jak wiemy w Borussi Lewandowski praktycznie gra caly mecz).
 
dondamajk 40

dondamajk

Użytkownik
Polska - Grecja 1.95
Rosja - Czechy 2.15
Jeśli chodzi o Polaków, to gramy u siebie, na mistrzostwach w naszym kraju, wszystko włącznie ze ścianami będzie nam pomagać... do tego skład jest (na Greków) wystarczająco mocny i w końcu mamy paru grajków z prawdziwego zdarzenia... jeśli nie teraz mamy wygrać, po latach, mecz otwarcia to kiedy?!
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom