>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Gr A, Mecz otwarcia : Polska - Grecja [08.06.2012 godz 18:00]

Status
Zamknięty.
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
PZPN - Grecja DNB 2 @ 3,03 Tobet ▶ 1-1 ajajaj było tak blisko, szkoda :-|
Ja rozumiem wszystko, Mistrzostwa w Polsce, sielankowa atmosfera ale żeby Polacy/PZPN byli tak mocno faworyzowani i to w starciu z Grecją. Grecja odda drużynie Smudy pole do grania, a jak oni grają w ataku pozycyjnym to każdy widzi. Ze słabą Andorą mieli problemy z normalną grą aż w końcu wrzucali na aferę, z Grecją to nie przejdzie. Ten zespół w eliminacjach stracił tylko 5 bramek nie przegrywając żadnego meczu. Drużyna dobrze ułożona w defensywie i bardzo ciekawie zorganizowana w kontrataku. Zbyt wielkie ciśnienie jest na zawodnikach i oni tego nie wytrzymają. Remis to będzie wielki sukces drużyny Smudy.
 
bonaventura 270

bonaventura

Użytkownik
Polska - Grecja | 1 + Under 2,5 | 3,65 (3j)
Dla reprezentacji Polski spotkanie z Grekami będzie pierwszym, od prawie trzech lat meczem o stawkę. Presja ciążąca na piłkarzach jest ogromna, a łatwa grupa tylko ją powiększyła. Polska jest reprezentacją stosunkowo młodą, i niedoświadczoną. Jest tylko pięciu piłkarzy, którzy byli uczestnikami Euro 2008 za Leo Beenhakkera. Grecja jest pod tym względem drużyną całkiem inną, gra w niej trzech piłkarzy jeszcze z reprezentacji z 2004 roku, która to niespodziewanie sięgnęła po mistrzostwo Europy. Reprezentacja solidna w obronie, bardziej doświadczona i oparta na graczach z krajowego podwórka będzie nieprzyjemnym rywalem dla biało-czerwonych.
W ciągu trzech lat panowania Smudy reprezentacja rozegrała 34 mecze, z czego 15 wygrała, 11 zremisowała i 8 przegrała. Strzeliła 45 goli, straciła 37. Punktem odniesienia do tego, co zobaczymy jutro są jednak tylko trzy połowy dwóch spotkań z tego roku. Mecz z Portugalią, bezbramkowo zremisowany, oraz pierwsza połowa ze Słowacją, zakończona 1:0. Z Portugalią, na inauguracje stadionu narodowego wypadliśmy średnio. Biorąc pod uwagę, że drużyna wyceniana na 340 mln euro osiąga bardzo słabe wyniki, mogło być lepiej. Portugalia całkowicie przejęła inicjatywę, Polska nastawiła się na kontrataki, i biorąc pod uwagę, że miała 39% posiadania piłki, stworzyła sobie naprawdę dużo sytuacji podbramkowych. Należy jednak zwrócić uwagę na luki w defensywie z tamtego meczu. Portugalia nie strzeliła bramki chyba tylko z powodu samolubności piłkarzy, którzy zamiast podawać, chcieli koniecznie zapisywać bramki na swoje konto. Pierwsza połowa ze Słowacją była klasą samą w sobie, tak grającej Polski dawno nie widziałem. Jeden błąd w defensywie i bardzo duża łatwość w kreowaniu gry. Tego się obawiano, a to będzie koniecznie właśnie z Grecją. W tym elemencie, można zapewne by sporo poprawić, ale nie jest źle.
Malta, Gruzja, Łotwa, Izrael i Chorwacja. Te drużyny rywalizowały obok Greków, o awans na euro. Grecy nie trafili na żadną drużynę z górnej półki z prostego powodu, dzięki sukcesowi z 2004 roku są nadal bardzo wysoko w rankingu FIFA. Mimo tego, Grecja wygrała grupę dopiero w ostatnim spotkaniu, i to dość szczęśliwie. Grająca u siebie Gruzja do 78 minuty prowadziła 1:0. Dopiero w końcówce, w pięć minut dała sobie wbić dwie bramki. Grecja radziła sobie na wyjazdach bardzo dobrze, nie przegrała ani jednego spotkania. Oprócz zwycięstwa 1:2 z Gruzinami, wygrała 0:1 z Izraelem i 0:1 z Maltą, strzelając bramkę w doliczonym czasie gry. Zremisowała też dwa spotkania, 1:1 z Łotwą i 0:0 z Chorwacją. Szczególnie groźni Grecy są grając pod presją, w końcówce meczu potrafią wspiąć się na wyżyny swoich możliwości. Od zakończenia kwalifikacji, Grecja zagrała kilka ciekawych spotkań. Szczególnie warto zwrócić uwagę na remis 1:1 z Rosją. W ostatnim czasie jednak Grecy tylko zremisowali 1:1 ze Słowenią, i po naprawdę przeciętnym meczu ledwo pokonali 1:0 Armenię, nie wykorzystali wówczas dwóch rzutów karnych.
Obie drużyny preferują grę opartą na defensywie i kontratakach. Biorąc pod uwagę rolę gospodarza, jutro to Polska będzie musiała przejąć inicjatywę, i na to się przygotowała. Wszyscy spodziewają się po Grekach tego samego, szczelnej defensywy i czekania na swoje sytuacje. Mam nadzieję, że ci nie urządzą nam niespodzianki, i nie będą chcieli również kreować gry. Prawa strona reprezentacji Polski jest bardzo silna, ataki tą stronę, w które zaangażowany będzie Łukasz Piszczek mogą przynieść sporo dogodnych sytuacji. Niestety wie o tym również Fernando Santos, selekcjoner reprezentacji Grecji, który miał sporo czasu na opracowanie antidotum. Jego drużyna jest oparta na bardzo dobrej, i zgranej defensywie, co może być zaporą nie do przejścia. Z drugiej strony, zbyt głęboka gra na swojej połowie może przy takiej presji przynieść sporo błędów. Grecy będą zapewne szukać swojej okazji z lewej strony boiska, a brak zgrania wśród dwójki naturalizowanych Polaków może być naprawdę kluczem do sukcesu.
Podsumowując, scenariusz tego spotkania jest do przewidzenia, ale wynik wciąż pozostaje niewiadomą. Remis ucieszyłby względnie obie drużyny, obie mogą skupić się na zdobyciu punktów tak bardzo, że goli nie zobaczymy. Sam sposób gry ze sparingów, oraz potencjał w kadrze przemawia za Polakami. Biorąc pod uwagę, że lepszego momentu do odniesienia sukcesu w wielkim turnieju prędko nie będzie, i że jesteśmy wkońcu drużyną posiadającą indywidualności, liczę na zwycięstwo Polaków, lub w najgorszym przypadku bezbramkowy remis. Franz to człowiek urodzony w kapeluszu, oby szczęście nam sprzyjało.
Prawdopodobne składy:
Polska: Szczęsny - Piszczek, Wasilewski, Perquis, Boenisch - Murawski, Polanski - Błaszczykowski, Obraniak, Rybus - Lewandowski
Grecja: Chalkias - Torossidis, Papastathopoulos, K. Papadopoulos, Holebas - Karagounis, Katsouranis, Maniatis - Saplingidis, Gekas, Samaras
 
enriquess 697

enriquess

Farmaceuta
W bah znalazłem coś fajnego.
Co będzie pierwsze?
- żółta kartka @ 1,8 ⛔
- bramka
- zmiana połowy
- zmiana zawodnika

Grecy grają ostro, my zresztą też mamy kilka osób od czarnej roboty. Pierwszy mecz, tutaj nie będzie oszczędzania się i odkładania nogi. Zawodnicy dobrze przygotowani więc ew. kontuzja wyniknąć może tylko z faulu. Do połowy kartka padnie na pewno. Najbardziej obawiam się o bramkę, ale raczej nikt się nie rzuci od pierwszego gwizdka.
Poza tym sprawdziłem Greków pod względem kartek w el. do Ojro i mieli ich naprawdę sporo. Trochę może i bez ładu napisałem, ale wybaczcie, to emocje już działają ;)
 
wojcirej 2K

wojcirej

Użytkownik
Myśmy sami sobie szansę odebrali. Mieliśmy 1:0 i przewagę zawodnika i oddaliśmy pole Grekom. Wyszło wszystko to, co przewidywałem. Szczęsny mimo że talent, dał się zrobić w bambuko i na nim karnego wymusili, nieporozumienie z obrońcą przy bramce na 1:1. Nie może być sytuacji, że zespół na drugą połowę wychodzi bez koncentracji. Więc nie ma co wieszać psów na Smudzie, bo kogo miał wpuścić? I za kogo?
 
memfisek 97

memfisek

Użytkownik
Kolego Obraniak był pierwszy do zmiany, zawodnik kompletnie nie robił różnicy na boisku. Mogl wpuscic Grosika za Ludo i przesunac go na skrzydlo. Wiem ze fajnie sie mowi po meczu juz na spokojnie, ale jednak w pilce zmiany sa po to zeby je wykorzystywac a nasi zawodnicy w drugiej polowie wygladali naprawde blado!
 
enriquess 697

enriquess

Farmaceuta
Kolego Obraniak był pierwszy do zmiany, zawodnik kompletnie nie robił różnicy na boisku. Mogl wpuscic Grosika za Ludo i przesunac go na skrzydlo. Wiem ze fajnie sie mowi po meczu juz na spokojnie, ale jednak w pilce zmiany sa po to zeby je wykorzystywac a nasi zawodnicy w drugiej polowie wygladali naprawde blado!
W drugiej połowie mało kogo było widac, nawet Kuba już chyba nie miał sił. Ja się pytam, czemu Smuda nie zrobił zmiany? No ale emocje były chyba dla każdego i trzeba się cieszyc z tego co jest. Brawo Tytoń !
 
T 6

tolkien78

Użytkownik
Plusy obcokrajowcy,Boenisch,niezle s spisywal i staral s ciagnac gre do przodu,Obraniak szalal ale nie mial z kim wspolpracowac,Błaszczykowski-totalne nieporozumienie,ktos dzwonil do niego z informacja ze dzis jest dzis?TYTON- wielkie brawa,szczesny- z malej litery ale takie doswiadczenie i dal wymusic faul.Grajac z przewaga i prowadzac Smuda w szatni chyba dal chlopaka po lizaku a Grecko trener jak myslicie co dal swoim w przerwie?szansa na wyjscie z grypy naprawde byla ale trzeba umiec grac w pilke caly mecz i kazdy z siebei musi dac wszystko.piekna pierwsza polowa.no i pieknie gwizdal dla nas sedzia.dla mnei ten mecz przegralismy.niestety:plusy obcokrajowcy,Boenisch,niezle s spisywal i staral s ciagnac gre do przodu,Obraniak szalal ale nie mial z kim wspolpracowac,Błaszczykowski-totalne nieporozumienie,ktos dzwonil do niego z informacja ze dzis jest dzis?TYTON- wielkie brawa,szczesny- z malej litery ale takie doswiadczenie i dal wymusic faul.Grajac z przewaga i prowadzac Smuda w szatni chyba dal chlopaka po lizaku a Grecko trener jak myslicie co dal swoim w przerwie?szansa na wyjscie z grypy naprawde byla ale trzeba umiec grac w pilke caly mecz i kazdy z siebei musi dac wszystko.piekna pierwsza polowa.no i pieknie gwizdal dla nas sedzia.dla mnei ten mecz przegralismy.niestety:[
 
G 72

gwiazda2010

Użytkownik
No cóż ... dziwnym trafem Borek przewidział Euro kontuzje , kartki bramkarzy i pozamiatane zostaje Tytoń i słaby Sandomierski Dyzma po co BORUC !!
Linia obrony fatalna wiadomo prawy obrońca Wasyl bez niczego poradzi sobie na środku obrony gratulacje
Skrzydła niewidoczne środek pomocy średnio Lewy trzymał atak szarpał
Co do zmian których nie było GRATULACJE DYZMA !! Następny selekcjoner będzie musiał wykonać testy IQ aby podjąć tę pracę ( chociaż dużo nie będzie potrzeba )
 
G 7

garrincha

Użytkownik
Zawodnik spotkania bez watpienia Piszczek, praktycznie był wszedzie gdzie trzeba było. Przechwytując akcje rywali jak i sam kierując akcje ofensywne i wypracowując asystę.
Blaszczykowski jednak poniżej oczekiwan sie zaprezentował, ale wynikało to chyba z rajdów Łukasza i trzeba było bardziej asekuracyjnie grac.
Tyton czyżby wyrósł na bohatera narodowego ta interwencja ???? Jedno jest pewne, nabierze pewności siebie i nie sadze ze brak Szczęsnego bedzie osłabieniem.
 
2 0

2252

Użytkownik
Smutne jest to , że sił wystarczyło Polakom na 20-30 minut dobrej gry.
W drugiej połowie nasz zespół nie istniał .
Szkoda , że Grosicki , Wolski lub Mierzejewski nie dostali szansy gry .
TYTOŃ - wielkie brawa .
Gdyby nie ta interwencja znów w drugim meczu grali byśmy o wszystko .:?
 
zibicool 99

zibicool

Użytkownik
To, że strzeliliśmy w 17 minucie, to może i powód, ażeby do końca I połowy starać się o drugą bramkę, ale ostrożnie, nie zapominając o obronie wyniku. Ale już od początku drugiej połowy zapomnieliśmy o fakcie, że może wypada bronić rezultatu autobusem na bramce. 15 minut przerwy potrafi mentalnie odwracać losy wielu meczy. Tu powinna zacząć się przede wszystkim obrona wyniku i ewentualna szansa na kontrę a nie odkrywanie się w akcjach, które budowane były z nie wiadomo czego. Brakło też zmian jak zauważyli niektórzy i to raczej zmian defensywnych...
Dodam jeszcze, że Szczęsny jest zupełnie niewinny, do takiej sytuacji nie powinno było w ogóle dojść...
 
wojcirej 2K

wojcirej

Użytkownik
Kolego Obraniak był pierwszy do zmiany, zawodnik kompletnie nie robił różnicy na boisku. Mogl wpuscic Grosika za Ludo i przesunac go na skrzydlo. Wiem ze fajnie sie mowi po meczu juz na spokojnie, ale jednak w pilce zmiany sa po to zeby je wykorzystywac a nasi zawodnicy w drugiej polowie wygladali naprawde blado!
Obraniak musiał zostać na boisku, tym bardziej po ściągnięciu Rybusa z lewego skrzydła, które w ataku było mało wykorzystywane (i dobrze, przynajmniej był w miarę spokój), by miał kto bić ewentualne stałe fragmenty i rzuty rożne. Generalnie to w drugiej połowie pasowałoby wymienić z pół składu, bo spadła jakość gry i to zdecydowanie.
 
G 7

garrincha

Użytkownik
Balon był pompowany, w sumie nie dziwne. Ale na Euro nie ma leszczy. Ekipa Grecka bardzo doświadczona jest co wyszło na boisku. Gdyby zmieszać obie ekipy, naprawdę dobra ekipa by powstała. Jednego nie wiem co Samaras robi na Euro, a tym bardzie w 11 on praktycznie tylko człapał na boisku.
W sumie fakt. W drugiej polówce to my gralismy jakby nam brakowało zawodnika na placu, nie rywalom. Do czasu czerwa dla Wojtka. Ale wynikało to własnie z doświadczenia środkowej strefy i świetnej lini obrony.
 
zibicool 99

zibicool

Użytkownik
W sumie fakt. W drugiej polówce to my gralismy jakby nam brakowało zawodnika na placu, nie rywalom. Do czasu czerwa dla Wojtka. Ale wynikało to własnie z doświadczenia środkowej strefy i świetnej lini obrony.
Ja myślę, że jednak bardziej z naszej niezdecydowanej mentalnie gry, braku podtrzymania pewności siebie i poddania się naszej słabej psychice w grze...
 
G 7

garrincha

Użytkownik
Ja myślę, że jednak bardziej z naszej niezdecydowanej mentalnie gry, braku podtrzymania pewności siebie i poddania się naszej słabej psychice w grze...
Co sie dziwić presja ogromna była, a to miało wpływ na gre i wiązała nogi. Rybus w 65min. to było widac ze ma juz dosc gry. Nie jest zle, mamy punkt i gramy dalej. Ten wynik powinien podziałać mobilizująco na naszych. A to bedzie potrzebne, nastepne spotkanie bedzie bardzo trudne.
 
windover 21,6K

windover

Użytkownik
Już jestem wkur** po pierwszy meczu ,choć liczyłem bardzo na to jeden - zero to bardzo się zawiodłem. Początek fajny jak najbardziej dla nas dwie trzy okazje i gol Lewandowskiego zresztą bardzo ładna bramka potem spuściliśmy z tonu i daliśmy Grekom pole do popisu nie wiem dlaczego tak to wyszło a nie inaczej? Zamiast pójść za ciosem taka lipa wyszła. Czerwona kartka S. Papastathopoulos trochę śmiech na sali no ale dobra zawsze sędziowie byli przeciwko nam a teraz Carlos Velasco Carballo jakby był za nami i dobrze . Druga połowa i bramka jaka frajerska ,grać w 10 na 11 i dać sobie strzelić bramkę przecież to szkolne błędy. Karny Szczęsnego haha okej był karny ale od razu na czerwień ? Może to i dobrze bo Tytoń to wybronił potem brak zmian opadliśmy z sił. Szkoda gadać jestem zażenowany jak słabo fizycznie wypadliśmy w drugiej połowie. Remis z najsłabszą Grecją grając 10 na 11. A co to będzie z Rosją dalej. 21-12 Rosja wygrywa już dwa zero z Czechami więc i ja to blado widzę nie takiego początku Euro się spodziewałem. Słaba druga połowa w wykonaniu naszych zaważyła o tym jak zapamiętamy ten mecz. Osobiście dodam ,że bardzo podobało mi się jak reagował trener Greków Fernando Santos który na spokojnie wszystko to przyjmował. Georgios Karagounis
i mimo wszystko nękany przez komentatorów Georgios Samaras to dwie najbardziej pozytywne postacie w ofensywie rywali. W sumie napastnik Celticku stylowo przypomina trochę Lewego a może raczej na odwrót.
shots on target : 4 - 2
shots off target : 9 - 7
possession (%) : 53 - 47
corner kicks : 4 - 3
offsides : 1 - 3
fouls : 25 - 14
yellow cards : 0 - 3
red cards : 1 - 1​
 
S 1

szkot80

Użytkownik
Ludzie, żeby nie zrobić zmiany przez ponad 90 minut meczu i wezwać zawodnika do zmiany 50 sekund przed zakończeniem to chyba coś nie tak . Wiadomo w ostatnich spotkaniach towarzyskich , po zmianach zawodnika akcje naszej drużyny robiły się coraz wolniejsze ale spotkanie towarzyskie a Euro to jednak co innego. Może i nie mamy w swojej drużynie za dobrych zmienników , jednakże lepiej wprowadzić trochę świeżości do gry aniżeli grać zmęczonymi zawodnikami . To cud że w ogóle udało nam się utrzymać remis . Nie wiem czy Tytoń instynktownie rzucił się w tę stronę w którą leciała piła czy też nie ale myślę że doda to pewności bramkarzowi przed następnym meczem. Musimy wygrać z Czechami , chociaż po meczu który dziś obejrzałem w wykonaniu Czechów coś mi się nie widzi wyjście z grupy biało czerwonych....
 
V 31

vector77

Użytkownik
mnie wkurzaja ci znawcy ze studia. druzyna dobrze przygotowana najlepsza od lat. jezu moze do okregowki. grecy ruszali sie jak w smole wiec mielismy szczescie ze nie strzelili wiecej goli. zreszta im sie nie chcialo biegac.
smuda plecie ze obok niemiec mamy najmlodszy sklad a oni pluc nie maja po 45 minutach. blaszczu mowi na konferencji przed meczem ze moze nam zabraknie umiejetnosci ale nie woli walki. nie widzialem woli walki dzisiaj...

obrona obok najlepszego na boisku piszczka dupna. waslilewski nie rozumie sie ze szczesnym i stad bramka na 1-1. boenisch jest za gruby troche i na skrzydlowego obronce za slaby na euro. murawski dobry poczatek i potem slabo. rybus cos tam pokazal perkis i francuzik po jednym strzale.

wszyscy nasi w drugiej polowie zamiast podawac to holowali pilke i nie bylo gry. brak ruchu w druzynie z przodu. mam 35 lat i to zawsze bylo pieta achillesowa naszej jedynastki. brak umiejetnosci gry w ataku pozycyjnym. ale dzisiaj poprostu kleska. nie ma lidera tak jak u czechow rosicki.

nastepny minus brak zmian ze strony smudy. oni jezory na wierzchu a nie ma zmian, brak rotacji w pozycjach eh kleska.
 
uzytkownik-23347 790

uzytkownik-23347

Użytkownik
Nawet mogę bana dostać i w dupie to mam ! Nie ma to jak strzelić bramkę, grać w przewadze jednego zawodnika i co ? Stracić bramkę w przewadze I SIĘ BRONIĆ !!!!!!!!!!! O dziwo tylko ja jestem taki zniesmaczony ? Po naszej bramce zapewne nie tylko ja chciałem roznieść cały akademik + mieszkanie. Ale skąd ? Ile ta radość k...a trwał? Przecież lepiej postawić autobus grając w przewadze i bronić się przed utratą bramki !. Po takim meczu aż SZLAG może człowieka trafić jak ***** można zagrać tak po strzeleniu bramki w przewadze !djcie mi upomnienie to będzie sprawiedliwe, bo patrząc na grę naszych można się emocjonować ale nie do takiej kurwicy, gdzie Szczęsny po kilku interwencjach zachowuje się jak gówniarz z podwórka. Nie zgadzasz się ? To oglądnij powtórkę, co zrobił przy karnym i pogratuluj Tytoniowi !
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
Kompromitacja Smudy. Kompletny brak logiki. Przecież tu się prosiło o szybkie zmiany, gdy Grecy dostali czerwień. A już brak takowych w końcówce to próba sabotażu, bo inaczej tego nazwać się nie da. Kilku zawodników oddycha rękawami, zero ruchu. Obraniak tragedia, więc każdy normalny trener wprowadziłyby czy to Dudkę, który wprowadziłby trochę agresji w drugiej linii podczas gdy Grecy w końcówce robili co chcieli, czy to błyskotliwego Grosickiego lub nawet Wolskiego, Mierzejewskiego albo Wawrzyniaka.
Niestety ale z Rosją nie mamy co szukać z taką grą. Lewa strona tragiczna, Boenischa będą jechać jak będą chcieli. Polecam wszystkim program Euro Cafe na Polsacie Sport, świetnie pokazali wszystkie błędy Benisza i konstruktywnie pojechali po Smudzie ...
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom