>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Grand Prix

Status
Zamknięty.
verti 3,4K

verti

Forum VIP

Speedway World Cup (Vojens) 17.07.08r
Polska
1. Tomasz Gollob
2. Jarosław Hampel
3. Wiesław Jaguś
4. Grzegorz Walasek
5. Rune Holta
Szwecja
1. Fredrik Lindgren
2. Daniel Nermark
3. Jonas Davidsson
4. Peter Ljung
5. Andreas Jonsson ? *
Wielka Brytania
1. Scott Nicholls
2. Chris Harris
3. Lee Richardson
4. Tai Woffinden
5. Edy Kennett
Rosja
1. Denis Gizatullin
2. Grigorji Laguta
3. Danił Iwanow
4. Renat Gafurov
5. ???
W czwartkowy wieczór fani speedwaya nie powinni narzekać na brak emocji, już około 23 poznamy pozostałą dwójkę finalistów - Wielkiego Finału Druzynowego Pucharu Świata w Vojens. Faworytem jutrzejszych zawodów jest Nasza reprezentacja, ja również przychylam się do tej opinii. Marek Cieślak, dokonał jednej zmiany w porównaniu z półfinałowym turniejem w Lesznie, Grzegorz Walasek zastąpi Krzysztofa Kasprzaka. Myślę, że jest to dobra decyzja naszego trenera, Kasprzak mimo startu na domowym torze w Lesznie nie pokazał nic wielkiego ;) z kolei Greg lubi jeździć na torze w Vojens. Obok zawodnika &#39;&#39;Falubazu&#39;&#39; - Marek Cieślak desygnował do boju : Jagusia, Golloba, Hampela i Holte. Uważam, że o punkty Hampela i Golloba powinniśmy być spokojni, kapitan Naszej reprezentacji w tym sezonie spisuje się bardzo dobrze, dwa triumfy w cyklu GP, na pewno dobrze świadczą o zawodniku gorzowskiej Stali, dużo dały Gollobowi właśnie starty na gorzowskim torze, który swoją specyfiką przypomina trochę angielskie tory ( w Vojens mamy podobny). Hampel w półfinale w Lesznie pokazał się ze świetnej strony, komplet punktów i tylko porażka w dodatkowym biegu z Leigh Adamsem. Najsłabszym zawodnikiem podczas półfinałowego turnieju był Wiesław Jaguś - jednak myślę, że w barażu będzie tylko lepiej, Wiesiek to typowy startowiec - a tor w Vojens należy do takich, gdzie właśnie kluczowy jest moment startu. Obawiam się trochę o postawę Rune Holty, który dobre występy przeplata słabszymi, ostatnio Rune zaskoczył pozytywnie, więc teraz wypada ... że Rysiek może pojechać słabiej, jednak myślę, ze tym i tym razem Holtański udowodni, że Jego obecność w kadrze jest bardzo potrzebna i będzie przywoził punkty na wagę zwycięstwa w barażowym turnieju w Vojens ! Niektórzy twierdzą, że Polacy nie potrafią jeździć na takich torach, jednak nie sądzę by stanowiło to problem dla dobrze dysponowanych Polaków. Naszym najgroźniejszym rywalem będzie reprezentacja Szwecji, skandynawowie nie sprostali w Coventry reprezentacji Danii, jutro również nie będą mieli łatwej przeprawy - prawdopodobnie jutro nie zobaczymy &#39;&#39;ojca&#39;&#39; drużyny szwedzkiej Andreasa Jonssona. AJ zostanie w najbliższych dniach ojcem i sam nie wie czy będzie w stanie pojechać w &#39;&#39;takim stanie&#39;&#39; - już w Coventry był dziwnie rozkojarzony ;) więc jeżeli nie będziemy oglądać Adrenaliny to z pewnością ogromne osłabienie dla Szwedzkiej drużyny. Pozostali szwedzkiej drużyny będą próbować zastąpić AJ (o ile ten faktycznie nie pojedzie), jednak mimo wspaniałego występu Davidssona - nie sądzę by powtórzył to także w Vojens, podobnie Lindgren który jest zawodnikiem niezwykle chimerycznym, potrafiącym jednego wieczoru przywieźć komplet a następnego dnia totalnie zawieść, jeżeli chodzi o pozostałą dwójkę: Ljunga oraz Nermarka, to dla mnie są to typowi średniacy i tak klasowi zawodnicy jak: Gollob czy Hampel nie powinni mieć problemów z pokonywaniem ich.
Kolejną przeszkodą na drodze do awansu biało-czerwonych będą Anglicy, którzy kompletnie zawiedli w Coventry, gdzie wywalczyli zaledwie 25,5 punkta, to oni mieli walczyć z Duńskim Dream-Teamem, jednak przez jakiś czas czuli na plecach oddech drużyny Czeskiej, która należy do outsiderów. Brytyjczycy tłumaczą się słabszym wieczorem, jednak zawodnicy którzy startowali lub startują na torze w Coventry kilka lat, jadą tak słabo - obserwując jazdę brytyjczyków miałem wrażenie, jakby jeździli pierwszy raz na tym torze, na dystansie doganiali ich nawet Czesi. Szczególnie zawiódł kapitan - Scott Nicholls, który przywiózł zaledwie 4 pkt. Widać, jednak, że Anglicy chcą zmazać z siebie tą straszną porażkę, ale czy będą mieli ku temu okazję? Menadżer &#39;&#39;Dumy Albionu&#39;&#39; - Jim Lynch, zdecydował się dokonać roszad w składzie i tak więc nie zobaczymy w czwartek ani Oliviera Allena ani Simona Steada, w Jego miejsce wielka nadzieja brytyjskiego speedwaya Tai Woffinden - zaledwie 17 letni zawodnik oraz Edward Kennett. Czy to pomoże? Szczerze wątpię, gdyż na własnym torze Anglicy jeździli straszny piach a co dopiero na wyjeździe ;) Stawkę uzupełniają Rosjanie, którzy dość solidnie zaprezentowali się w Lesznie przywożąc 36pkt, szczególnie imponował Emil Sajfudtinov, jednak w Vojens nie zobaczymy aktualnego Indywidualnego Mistrza Świata Juniorów, gdyż Emil ma w sobotę start w półfinale IMŚJ. Czy dla Rosjan będzie w takim razie zarezerowane ostatnia lokata, być może nie, uważam że mogą oni pokusić się o trzecią lokatę, nawet bez Sajfudtinova, lecz nie ukrywam, że będzie to ogromnie trudne.
Podsumowując : Gram na Polskę ;)
Kto wygra turniej barażowy (Vojens)
Typ: Polska
Kurs: 1,60
Uważam, że warto zagrać już teraz bo kursy mogą jeszcze spaść, gdyby potwierdziło się że zabraknie Andreasa Jonssona ;)
 
wer890 300

wer890

Użytkownik
mam takie pytanie czy ktos z was moze zagrac za wiecej niz 75 zloty zdarzenie ze Polska lub inna druzyna wygra ?
bo ja mam cos takiego
amount within parentheses shows part of stake taken under consideration for acceptance. acceptance/refusal of remaining stakes will be announced as soon as possible. stakes that are not yet accepted by expekt.com before the start of the first event will be refunded and will not be part of the wager.
 
roxanne 5,7K

roxanne

Forum VIP
Szwecja bez Andreasa Jonssona a to dużo zmienia, czy Jonasa stac na drugi taki występ jak w Coventry? Nie wiadomo. Ruch Cieślaka nie zbyt mi sie podoba ale może ma racje, Kasprzak był w Lesznie u siebie a gdyby nie defekt Wieśka może by tak na niego wszyscy nie najeżdzali. Chyba nie jest nic do gry, teoretycznie Polacy faworytami jeśli Szwecja bez AJ, gdyby był Jonsson to grałabym Szwedów. Woffinden hit dnia, brytyjczycy kompromitacja.
 
lysy-16140 268

lysy-16140

Użytkownik
Ja myślę, mimo wszystko, że to jakaś zasłona i AJ wystąpi zarówno w barażu jak i w finale, bo jeśli dziś miałby nie wystąpić, a pojechałby w finale to byłby wielki bezsens. No to chyba poczekamy na wzrost kursu Szwecji z Wielką Brytanią, a nie będziemy brali Polski po współczynniku 1,25. Jakoś nie mogę sobie wyobraźić, że u siebie nie pojechali, a na torze w Vojens odnajdą się tacy zawodnicy jak Richardsson czy nawet Kennet, ktory wskoczy do składu i do tego tem młody Tai. Jedynie zrehabilitować może się Nichols oraz Harris, ale mimo to nie wystarczy do zajęcia choćby 2 miejsca. Ja czekam jeśli będzie dobra okazja to zagram na Szwecję przeciwko Wielkiej Brytanii, nawet z jakimś dogodnym handicapem 4-5 punktów.
 
roxanne 5,7K

roxanne

Forum VIP
Ale czemu bez sens? Przeciez chodzi tylko o to, że jego laska mu bachora rodzi właśnie i Jonsson nie bardzo ma jak dzis wystąpić. Do finału już otrzeżwieje z tego stanu. To nie jest celowy manerw trenera.
 
lysy-16140 268

lysy-16140

Użytkownik
Rodzi, rodzi tylko czy wyrodzi do soboty... ???? Adrenalina powinien na czas zawodów o tym zapomnieć i jechać jak najlepiej, a potem najwyżej do żony. Bądź, co bądź zawsze lepsze zapoznanie się z torem i większe aspiracje na finał. No dobra nawet jak nie pojedzie to sytuacja jest jasna wygrywa Polska, Szwecja przed Wielką Brytanią, chyba, że Rosja będzie przed Brytyjczykami, co za małą stawkę można również zagrać. Więc już nie spekulujmy czy pojedzie, czy nie, bo na to będzie czas przed finałem ????
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
Jak AJ nie wystąpi to będzie to wzmocnienie Reprezentacji Szwecji. Gdy on jest rozkojarzony to jeździ beznadziejnie. Jako kibic Polonii coś o tym wiem. W zeszłym roku jego laska była w szpitalu i też był mocno zdenerwowany i zdobył bodaj 5-6 punktów. Widać to było też we Wtorej gdy jeździł jakby go nie było. Po dorobku punktowym tego widać nie było bo zdobył te 9 punktów co nie jest kompromitacją ale umówmy się, że zbyt silnych rywali poza Danią to on nie miał a jego jazda była bez błysku. Jeśli zastąpiłby go Karlsson to mielibyśmy zdecydowanie trudniejsza przeprawę.
 
verti 3,4K

verti

Forum VIP
póki co coś takiego wyłowiłem ze słabiutkiej oferty ;)
Tomasz Gollob
Scott Nicholls
Typ: Tomasz Gollob +1 ✅
Kurs: 1,85
Jarosław Hampel
Andreas Jonsson
Typ: Jarosław Hampel +0,5 ⛔
Kurs: 1,85
Szwecja
Wielka Brytania
Typ: Szwecja ✅
Kurs: 1,45

1) Tomasz Gollob
Scott Nicholls
Kapitan naszej reprezentacji kontra kapitan reprezenatcji Anglii. Zdecydowanie lepszym żużlowcem jest Gollob - kilka medali IMŚ, Nicholls może poszczycić się co najwyżej kilkoma podium w zawodach cyklu GP. Jest między nimi ogromna różnica Gollob walczy o medale, Nicholls o pozostanie w czołówce. Tomek wykręcił w Lesznie 12 pkt, natomiast Anglik na własnym torze w Coventry tylko 4, widać ze Hot-Scott jeszcze nie jest w optymalnej dyspozycji po kontuzji, jeżeli mamy wygrać te zawody to Nasz kapitan musi przywieźć ponad 10pkt. Nie rozumiem zupełnie tego handicapu, powinnien być w drugą stronę i mimo wszystko trochę wyższy ;)
2) Jarosław Hampel
Andreas Jonsson
Pod znakiem zapytania stoi występ AJ, w najbliższych dniach Andreas zostanie ojcem no właśnie i z tego powodu AJ może nie wystarować w barażowym turnieju w Vojens. Jednak, nawet jeśli wystartuję to będzie miał inne sprawy na głowie niż jazda na żużlu, myślami pewnie będzie w szpitalu, więc taka sytuacja na pewno nie sprzyja koncentracji oraz dobrej jeździe. Po drugiej stronie staje najlepszy polski zawodnik w półfinałowym turnieju - Jarek Hampel. Mały wywalczył w sobotę komplet punktów, dzisiaj również powinnien stanowić o sile zespołu Polskiego. Hampel ma dobry start, a na torze w Vojens będzie to odgrywać znaczenie kluczowe.
3) Szwecja
Anglia
Szwedzi bez AJ, sam już pogubiłem się w tym - nie ma oficjalnego stanowiska w sprawie Andreasa. Jednak tak czy siak, Szwedzi powinni zameldować się za Polakami. Davidsson i Lindgren pojechali dobrze w Coventry dzisiaj czy pojadą podobnie? Myślę, że powinni dawać radę. AJ jeżeli pojedzie to jakieś punkty dorzuci, ale na pewno nie będzie to komplet ;) Nermark i Ljung uważam, że są lepsi od Kenneta czy Taia. Anlicy nie potrafili odnaleźć się na własnym torze, to jakoś nie wydaję mi się by zaczęli &#39;&#39;fruwać&#39;&#39; po torze w Vojens ;)

Kursy: nordicbet​
 
lysy-16140 268

lysy-16140

Użytkownik
Verti tylko wiesz, że pewnie Nichols pojedzie z jokera? i dlatego taki kurs, choć pewnie nie powinien nic ciekawego przywieść, ale może wreszcie pojedziena poziomie Grand Prix z Cardiff? i wtedy mamy problem...
 
verti 3,4K

verti

Forum VIP
Wielka Brytania
1. Lee Richardson
2. Tai Woffinden
3. Chris Harris
4. Edward Kennett
5. Scott Nicholls (K)
Szwecja
1. Jonas Davidsson
2. Andreas Jonsson (K)
3. Peter Ljung
4. Fredrik Lindgren
5. Daniel Nermark
Polska (biały)
1. Tomasz Gollob (K)
2. Wieslaw Jagus
3. Rune Holta
4. Grzegorz Walasek
5. Jaroslaw Hampel
Rosja ( żółty)
1. Denis Gizatullin (K)
2. Sergey Darkin
3. Danil Ivanov
4. Renat Gafurov
5. Grigory Laguta
To chyba już ostateczne składy - źródło http://www.sportowefakty.pl
Więc AJ mimo wszystko ma jechać ;)
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
UUU Tomek Gollob ostro rozchorowany, gorączka itd. Jak ktoś jeszcze może to niech gra w parach handicapowych przeciwko Tomkowi :p
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP

W piątek o godz. 15:00 miał rozpocząć się oficjalny trening przed finałem Drużynowego Pucharu Świata w duńskim Vojens. Do treningu jednak nie doszło, gdyż na przeszkodzie żużlowcom stanęły opady deszczu.

Opady zapowiadane są również na sobotę. Przypomnijmy, że jeśli finał zostanie odwołany to automatycznie zostanie on przeniesiony na niedzielę. W związku z tym odwołane zostaną wszystkie spotkania Speedway Ekstraligi i większość I ligi (poza PSŻ - Kolejarz).

Robi się ciekawie. Wiadomo deszcz niweluje atut własnego toru ... Polska teoretycznie na śliskim torze nie powinna za bardzo istnieć ale kto wie jak to się potoczy w takich warunkach ...
Jedno jest pewne. Wytypować coś dobrze będzie bardzo ciężko. Ciekaw jestem handicapów na Polaków i Australię.
 
cziken26 0

cziken26

Użytkownik
Spotkanie: Drużynowy puchar świata(żużel) - Wojens
Typ:polska
Kurs:13.00
Buk:bet365
Analiza:

W sobotni wieczór odbędzie się finał SWC w Duńskim Wojens, co dla większości oznacza już duży plus dla duńczyków, a według mnie duńczycy maja o tyle dobrze że jeżdżą przed własną publicznością bo Polska jeździła w barażach i także zaznajomiła się dobrze z torem, po głębokich przemyśleniach wydaje mi się że Polacy chcieli pojechać w barażach bo mogli wygrać z australijczykami w półfinale.
Udział w barażach to duży plus dla polaków którzy mogli się już zaznajomić z tamtejszym torem, fakt że do tej pory fantastycznie nie jeźdźili ale myślę że pozbierają się na ten finał i wypadną dobrze.
Tym razem buki troszkę nie doceniły Polaków dając tak wysoki kurs na nich, bo jedyni na przeszkodzie Polaków mogą stanąć Duńczycy z Nickim na czele. Drużyna duńska spisuję się świetnie nie maja praktycznie żadnych słabych punktów w drużynie wszyscy jeżdżą odpowiedzialnie i równo, dlatego są według mnie jedyna i największą przeszkodzą w zwycięstwie polaków.
Myślę że Polska na czele z Tomkiem pokona tą przeszkodę i zdobędzie Mistrzostwo.
 
rafalo 13

rafalo

Użytkownik
Spotkanie: Drużynowy puchar świata(żużel) - Wojens
Typ:polska
Kurs:13.00
Buk:bet365
Analiza:


W sobotni wieczór odbędzie się finał SWC w Duńskim Wojens, co dla większości oznacza już duży plus dla duńczyków, a według mnie duńczycy maja o tyle dobrze że jeżdżą przed własną publicznością bo Polska jeździła w barażach i także zaznajomiła się dobrze z torem, po głębokich przemyśleniach wydaje mi się że Polacy chcieli pojechać w barażach bo mogli wygrać z australijczykami w półfinale.
Udział w barażach to duży plus dla polaków którzy mogli się już zaznajomić z tamtejszym torem, fakt że do tej pory fantastycznie nie jeźdźili ale myślę że pozbierają się na ten finał i wypadną dobrze.
Tym razem buki troszkę nie doceniły Polaków dając tak wysoki kurs na nich, bo jedyni na przeszkodzie Polaków mogą stanąć Duńczycy z Nickim na czele. Drużyna duńska spisuję się świetnie nie maja praktycznie żadnych słabych punktów w drużynie wszyscy jeżdżą odpowiedzialnie i równo, dlatego są według mnie jedyna i największą przeszkodzą w zwycięstwie polaków.
Myślę że Polska na czele z Tomkiem pokona tą przeszkodę i zdobędzie Mistrzostwo.
Będzie bardzo ciężko Polakom wygra.
Info z ONET-u

Na kilka godzin przed startem niepewny jest występ naszego asa Tomasza Golloba, który jest chory i bierze antybiotyki. Sam zawodnik nie wyklucza, że może go zabraknąc na starcie.
 
cziken26 0

cziken26

Użytkownik
No właśnie ja liczę na to że jednak pojedzie bo jak nie pojedzie to ja już raczej nie wygrają. Bo Tomek jest najlepiej spisującym się żużlowcem w naszej drużynie, i bez niego to raczej dużych szans nie mamy. Choroba napewno mu nie ułatwi jazdy ale myślę że sobie poradzi, zakładając że wogóle będzie jeździł.
 
lysy-16140 268

lysy-16140

Użytkownik
Tak nadszedł czas zawodów, deszcz pada więc trzeba coś wymyślić... choroba to niezła wymówka w razie słabszego występu, a mogę was zapewnić, że Tomek wystartuje dziś na 100%...:-|

Ok, ale nieważne nadszedł finał więc i czas na moje typy...:-D

Fredrik Lindgren - Grzegorz Walasek @1 1.70 ✅
Co tu dużo pisać, Fredrik mnie zaskakuje w każdych zawodach coraz bardziej oczywiście na &quot;plus&quot; i to duży. Greg Walasek w barażu pojechał na tle drużyny bardzo dobrze, jednak przydarzyły mu się dwie 1, czego nie można powiedzieć o Lindgrenie. Dziś stawka będzie jeszcze bardziej wyrównana i liczę na to, że jazda w Grand Prix znów zaowocuje i będzie znów postacią czołową szwedzkiej reprezentacji.

Bjarne Pedersen - Hans Andersen(-1) @1 1.70✅
Albo ja o czymś nie wiem, albo buki sobie zrobiły lekko mówiąc &quot;jaja&quot;. Handicap +1 na Bjarne w parze z Hansem? no nie wiem... jak wiadomo oboje znają ten tor bardzo dobrze i nie będzie on miał przed nimi żadnych tajemnic. W lepszej dyspozycji jest Bjarne i to widać w każdych zawodach, a tu jeszcze dostajemy taki prezent ? Jak dla mnie cacy.... biorę! ????

Nicki Pedersen over 12,5 1.60⛔
No cóż, Nicki na własnym torze powinien również pojechać w granicach kompletu. Może dwa razy przyjechać drugi, tylko z kim mógłby przegrać? Crump, Adams, Jonsson, Gollob, Hampel, Davidsson... tak, ale na pewno nie na własnym torze! Nicki pojedzie na swoim poziomie i jeśli nie będzie żadnej wpadki over do wyrobienia spokojnie...

Hans Andersen - Rune Holta(+2) @2⛔
Rune w barażu jako jedyny pokonał Lindgrena i to jest dla mnie sygnał, że będzie bardzo mocny, a +2 z tak jak wyżej pisałem Andersenem nawet na własnym torze do wyrobienia. Dziś stawiam na tych, którzy są w lepszej dyspozycji, a do tego hc 2 to wcale nie tak mało w takich zawodach.

Wiesław Jaguś - Ryan Sullivan @1 2.10✅
Zapowiadane opady deszczu sprawiły, że postanowiłem w tej parze zagrać na naszą Polską Jagodę ???? W takim wypadku będzie liczył się start, a obaj do takiej jazdy są przyzwyczajeni w Toruniu. Do Sulliego nie jestem przekonany w tym sezonie wcale. Wiesiek objechał w czwartek zawody i na pewno wie więcej o torze niz Austarlijczyk, który na pewno nie będzie dziś dobrym punktem reprezentacji Australii. Jak dla mnie typ do grania.

Daniel Nermark - Davey Watt(+1) @2 2.15✅
Daniel to zdecydowanie najsłabszy punkt ekipy szwedzkiej. W tym pojedynku dostaliśmy zaś +1 na Wattiego. Warto spróbować, bo Watt jest zdecydowanie bardziej wartościowszym zawodnikiem i może również bardzo pomóc swojej drużynie. Nie wiem skąd takie kursy, wszyscy widzieliśmy przeciętny występ Szweda w barażu (0,0,3,0,3). Jeśli dawał się aż 3 razy objeżdżać słabiutkim Rosjanom to dziś będzie mu jeszcze ciężej wsród światowej elity.

Jarosław Hampel over 6 1.95✅
Tego kursu również nie rozumiem... Jarek Hampel jeden z najlepszych obecnie polskich żużlowców miałby dziś nie zrobić 7 punktów?! Jeśli tak się stanie to chyba będziemy drugą Rosją w barażu, a takiej sytuacji nie przewiduje. W czwartek zaliczył chyba jak na niego słabszy występ, ale liczę, że wszystko już sobie poukłada i over nie będzie stanowił dla niego problemu.

Moim skromnym okiem tak to wygląda, kilka zdarzeń wybranych z oferty internetowej. Powodzenia :spokodfhgfh:
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
Tak nadszedł czas zawodów, deszcz pada więc trzeba coś wymyślić... choroba to niezła wymówka w razie słabszego występu, a mogę was zapewnić, że Tomek wystartuje dziś na 100%...????
Co Ty Łysy wygadujesz (najgrzeczniej to napisałem jak potrafię). Tylko dlatego, że szanuję Ciebie to piszę w ten sposób bo przydałoby się dosadniej. Gollob już w Czwartek narzekał na zdrowie. Na jego miejscu nikt by nie pojechał ale że jest kapitanem to wystąpił. Tylko w Polsce można zarzucić zawodnikowi że symuluje kontuzje ... Co więcej to nie jest przeziębienie tylko dużo poważniejsza choroba. 99 % ludzi byłaby już na L4. Zastanów się Łysy zanim coś takiego jeszcze raz napiszesz ...
 
lysy-16140 268

lysy-16140

Użytkownik
Dobrze może przesadziłem... ale zauważ, że zawsze Tomek jak zalicza słabszy występ ma wymówkę, a inni zawodnicy potrafią się przyznać do tego, co zrobili źle..
 
elwis1 0

elwis1

Użytkownik
moje typy:

N. Pedersen - Jason Crump (+2) typ 2 oczywiscie. Crump, ktory jest w swietnej formie. Do tego tydzien odpoczynku. Jak jedzie przeciwnko Nickiemu to jest bardzo zmotywowany wiec sadze, ze nawet w pojedynku obu tych zawodnikow gora bedzie Jason. Crumpi bardzo lubi tor w Vojens, wielokrotnie stawal na podium Gp. Juz w 1994 roku w Vojens kiedy w jednym biegu jechal przeciwko Tonemu Rickardssonowi, Samemu Emolenko i Markowi Loramowi wygrywal z nimi. Tak wiem, ze nawierzchnia teraz pewnie sie zmienila, lecz dlugosc toru nie. OStatnio w Lesznie Jason nie byl tak dobrze dysponowany jak nas do tego przyzwyczail, poniewaz sadzil, ze Polska na pewno wejdzie od razu do finalu. Teraz na final w Vojens ma diabelnie szybkie silniki przygotowane. Do tego ma spasc deszcz, a kto jak kto chyba nikt lepiej sie nie czuje w takich warunkach niz J. Crump. Co do Nickiego jak spadnie deszcz to znajac jego mozliwosci moze lezec kilka razy na torze:p

Zwyciestwo; Australia: 4,00

Faworytem sa Dunczycy. Jednak ja postawie na Australijczykow, poniewaz mysle ze maja szanse. Jak spadnie deszcz i beda dziury to wygraja. Crump i Adams sa w wybornej formie. Do tego Holder, ktory pojedzie tak jak na niego przystalo. Sullivan na pewno nie zapomnial jak sie jezdzi. Nie mozna zapominac o Wattie, ktory pewnie latwo skory nie odda.

Dunczycy wiadomo: Pedersen i Bjarne Pedersen raczej pewniacy. Lecz Bjarne czesto ma slabe starty i watpie ze jak przegra start bedzie ogrywal na dystansie Holdera lub Crumpa. H. Andersen tak jak mowie, jesli spadnie deszcz to pojedzie slabo i bedzie potykal sie o wlasne koła. Co innego jak tor bedzie rowny. Iversen 12 punktow dzisiaj? na pewno nie zrobi. Wtedy w Coventry z kim on jechal (z A. Drymlem, Rymelem, Steadem, z Nermarkiem (przegral z nim), z Richardsonem ktory jest bez formy, Tomickiem, Ljungiem) bez jaj..... Zostal nam Bjerre dla mnie mystery.

Podsumowujac jesli spadnie deszcz taki mocniejszy wygra Australia albo Szwecja. Jesli bedzie normalny tor wygra Australia lub Dania. Ja stawiam na Aussies.
 
verti 3,4K

verti

Forum VIP

Finał Drużynowego Pucharu Świata (Vojens - 19.07.08r) Dania 1. Nicki Pedersen 2. Bjarne Pedersen
3. Kenneth Bjerre
4. Niels Kristian Iversen
5. Hans Andersen
Australia
1. Leigh Adams
2. Chris Holder
3. Jason Crump
4. Ryan Sullivan
5. Davey Watt
Szwecja
1. Andreas Jonsson
2. Daniel Nermark
3. Peter Ljung
4. Fredrik Lindgren
5. Jonas Davidsson
Polska
1. Rune Holta
2. Wiesław Jaguś
3. Tomasz Gollob
4. Grzegorz Walasek
5. Jarosław Hampel

Rozpiska Biegów:
1. Adams, Jonsson, Pedersen N. Holta
2. B.Pedersen, Holder, Nermark, Jagus
3. Bjerre, Ljung, Gollob, Crump
4. Sullivan, Lindgren, Walasek, Iversen
5. Hampel, Davidsson, Andersen, Watt
6. Watt, Gollob, Lindgren, Pedersen N
7. Adams, Walasek, Davidsson, Pedersen B
8. Holder, Bjerre, Hampel, Jonsson
9. Iversen, Crump, Holta, Nermark
10. Jaguś, Ljung, Sullivan, Andersen
11. Ljung. N. Pedersen, Holder, Walasek
12. Crump, Lindgren, Pedersen B, Hampel
13. Davidsson, Holta, Bjerre, Sullivan
14. Jonsson, Watt, Iversen, Jaguś
15. Andersen, Nermark, Adams, Gollob
16. Pedersen N. Jaguś, Crump, Davidsson
17. Pedersen B, Gollob, Sullivan, Jonsson
18. Nermark, Bjerre, Walasek, Watt
19. Iversen, Hampel, Ljung, Adams
20. Holta, Andersen, Holder, Lindgren
21. Nermark, Sullivan, Pedersen N. Hampel
22. Holta, B.Pedersen, Watt, Ljung
23. Lindgren, Adams, Jagus, Bjerre
24. Gollob, Iversen, Davidsson, Holder
25. Walasek, Crump, Jonsson, Andersen
I takie moje skromne przemyślenia na temat typów ;)
Tomasz Gollob ▶ under 10 points @1,95
Gollob cały czas zmaga się z chorobą, która trapi go od półfinałowego turnieju w Lesznie. Już podczas czwartkowego turnieju jechał na podawanych dożylnie antybiotykach. Jednak sam przyznał, że robi to dla Polski, że startuje - widać patriota ogromny. Jednak dzisiaj sama chęć pomocy kolegom, to może być za mało, bo choroba może okazać się silniejsza. W czwartkowym turnieju wywalczył 10 oczek, ale wtedy rywalizowaliśmy ze zdecydowanie słabszymi rywalami, a porażki z Nermarkiem czy Ljungiem nie napawają optymizmem, tym bardziej, ze niestety choroba nie ustępuję naszemu kapitanowi ...
Nicki Pedersen ▶ over 12 points @1,83
Dzisiaj &#39;Power&#39; będzie miał okazję zaprezentować się na torze w Vojens, najlepszy obecnie zawodnik na świecie - powinnien poprowadzić do zwycięstwa reprezentację Danii. Pedersen ma dosyć łatwy układ biegów i śmiało powinnien oscylować koło kompletu, jednak 13 punktów to nie powinno stanowić problemów dla Nickiego. Do tego przewaga własnego toru, jeżeli nic się nie stanie ze sprzętem to o over możemy być spokojni ;)
Jarosław Hampel ▶ over 6 points @1,95
Hampel mimo iż w Vojens w czwartkowym barażu był najsłabszym z polskich reprezentantów - zdobył 8 punktów. To jednak dzisiaj powinno być lepiej, po czwartkowym turnieju Mały przyznał, że miał problemy ze sprzętem, jednak w ostatnim swoim występie Hampel objechał na dystansie Jonssona i widać, było że jest już lepiej. Linia 6 punktów to mimo wszysto chyba za niska linia dla Jarka, jeżeli chcemy zdobyć medal to Hampel powinnien pojechać zdecydowanie lepiej niż 6 oczek ;]
Szwecja ▶ over 36 points @1,90
Przytoczę tutaj tylko wypowiedź menadżera reprezentacji Szwecji: Tobias Johansson uważa, że dla jego reprezentacji opady deszczu byłyby korzystne. - W Szwecji często pada deszcz podczas ligowych meczów i dobrze się na mokrym podłożu czujemy. Stawka finału jest tak wyrównana, że każda z czterech drużyn ma szansę na wygraną i dlatego będzie się liczył każdy punkt i każdy element mogący dać jakąkolwiek przewagę. W naszym przypadku jest to właśnie deszcz i im więcej go będzie, tym bardziej będziemy zadowoleni - powiedział Johansson.
Davidsson i Lindgren bardzo solidnie w obu turniejach DPŚ, Jonsson jednak widać, że obecność Fridy w szpitalu nie działa na niego aż tak źle ;) Ljung dla mnie nadspodziewanie równo, jedynie martwi mnie forma Nermarka ..
Rune Holta ▶ over 7 points @2,10
Martwiłem się o formę Ryśka przed zawodami w Lesznie, jednak pojechał dobrze, powrót do formy sygnalizuje także w Vojens, gdzie mógłby być najlepszym polskim zawodnikiem gdyby nie defekt w 22 gonitwie. W pierwszej częsci zawodów zaliczył dwie trójki, miał dobry start a później aby dalej do przodu ;) nie dawał się objeżdżać jak Walasek. Dzisiaj Rysiek powinnien być czołową postacią Polskiej drużyny, w czwartek pojeździł sobie na torze w Vojens, więc poznał trochę nawierzchnie duśkiego owalu, jednak dzisiaj będą trochę inne zawody (deszcz ...)​
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom