>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Grupa H [POLSKA, Senegal, Kolumbia, Japonia]

Status
Zamknięty.
ziomeczek9393 17,1K

ziomeczek9393

Użytkownik
najlepszy rywal na początek to Senegal drużyna z najsłabszą organizacją gry w naszej grupie to coś dla nas. do tego dochodzi klimat z którym przyjdzie się zmagać to również na niekorzyść Afrykańczyków. myślę że tutaj wszystko powinno się rozgrywać o pierwszego gola, jeżeli trafimy powinno być znacznie łatwiej wystarczy stanąć z tyłu i kontrować. pierwszy mecz najważniejszy także nawet skromne 1:0 będzie idealnym rozwiązaniem bo to spowoduje że wystarczy nie przegrać kolejnych spotkań a to jest spory handicap przed kolejnymi meczami. według mnie należy skupić swoją całą uwagę na pierwszym spotkaniu bo to może nam otworzyć drogę do wyjścia z grupy już na samym początku turnieju.
 
wawo 6,5K

wawo

Użytkownik
Wygrana w I spotkaniu zawsze otwiera droge do wyjscia z grupy, po przegranej pojawiaja sie nerwy i liczenie punktow, wariantow itd.
Kluczem w tych meczach bedzie przygotowanie fizyczne, nie mozemy sobie pozwolic by w 60-70 minucie Grosik czy Zielinski oddychali rekawami, bo o to ze Senegalczycy beda biegac 90 minut to pewne. Tutaj glownym aspektem jest sila fizyczna jesli dorownamy im fizycznie i nie wymiekniemy po 70 minucie przy 0-0 to jestem pewien ze wygramy w koncowce. Najgorszy wariant to strata szybko bramki lub strzelenie przez nas i cofniecie sie, przeciwnika trzeba dobic. Napewno bedzie ciekawie w I meczu, na dzien dzisiejszy postawilbym na Senegal z remisem ale za pol roku wszystko sie moze zmienic.
 
X 443

xenonter

Użytkownik
Dla mnie grupa bardzo ciekawa, nie mamy żadnego rywala z europy, także spotkamy się z drużynami z którymi gramy rzadko.
Jeśli tylko będziemy w stanie utrzymać formę defensywy z Euro 2016 i zarówno przy tym strzelać więcej bramek to jestem spokojny o awans grupy.
Warto jeszcze mieć na uwadze, że Polska przez niektórych uważana jest za potencjalnego czarnego konia turnieju, także jeśli chcemy osiągnąć coś więcej niż wyjście z grupy, nie możemy bać się rywali takich jak Senegal czy Japonia ????
 
luca69 0

luca69

Użytkownik
Moim zdaniem świetna grupa, poziomem dobrana idealnie, można poczuć super klimat Mundialu zagramy z 3 drużynami z innych kontynentów. Serce mówi że Polska wyjdzie z grupy, rozum że nie na pewno nie będzie łatwo. Myślę że wyjdziemy razem z Kolumbią w bardzo dobrej formie ostatnio jest Falcao także myślę że to Kolumbia jest faworytem tej grupy.
 
deserteagle 180

deserteagle

Użytkownik
Bardzo interesująca grupa. Może nie &quot;śmierci&quot; ale na faktyczny &quot;spacerek&quot; (jak w eliminacjach) nie ma co liczyć. Pierwszy mecz będzie prawdziwym sprawdzianem formy dla naszych &quot;Orłów&quot; i zgadzam się z forumowiczami, którzy twierdzą, że to spotkanie niejako &quot;zdefiniuje&quot; naszą dalszą grę na resztę turnieju. Absolutnie nie można zlekceważyć drużyny z Afryki gdyż Senegalczycy mają swoich reprezentantów w dobrych, europejskich ligach (Anglia, Francja) a co najważniejsze jest to reprezentacja młoda pełna siły i zapału do gry. Patrząc obiektywnie na naszą polską reprezentację(roczniki) to jak słusznie zauważył Wawo: element wytrzymałości fizycznej może odegrać tu kluczową rolę w rozstrzygnięciu spotkania. Czy wyjdziemy z grupy? Myślę, że jest na to szansa (i chciałbym bardzo aby tak się stało) jednak Kolumbia to naprawdę solidny zespół a Japończycy też całkiem nieźle rozwinęli swoje piłkarskie podwórko - grają piłkę techniczną i szybką co może być problemem dla naszych obrońców(pozostaje więc liczyć na nakręcenie wyniku w &quot;napadzie&quot;).
Wyjście Polski z grupy jest możliwe ale myślę, że razem z Senegalem niż z Kolumbią.
 
twardyz 92

twardyz

Użytkownik
Senegal może być czarnym koniem tego turnieju,bo jak na afrykańską reprezentacje to mają zawodników ogranych już w europejskich ligach i to w ligach bardzo mocnych.Myślę,że spotkanie własnie z Senegalem będzie dla naszych reprezentantów najtrudniejsze,ponieważ do tej pory nie mierzyliśmy się jeszcze z tak silną fizycznie i wybieganą reprezentacją.
 
madman01 12,1K

madman01

Użytkownik
Zgadzam się z użytkownikiem TwardyZ, Senegal to najsilniejsza drużyna w grupie, wystarczy spojżeć jakich maja zawodników; Mane (Liverpool), Keita Balde (Monaco), Niang (Torino) Koulibaly (Napoli), Sane (Hannover), Kouyate , Sakho (West Ham) Gueye (Everton), wszyscy wymienieni to podstawowi gracze swoich klubów, a w wiekszości gwiazdy (Mane, Balde, Koulibaly), jesli z nimi zgarniemy 3 pkt, to nie powinnismy mieć problemów z wyjściem z grupy, bo Japonie powinnismy ograć, Wg. mnie Japonia kiedyś była mocniejszym zespołem, w Japońskiej kadrze maly konflikt, bo trener zrezygnowal z kilku dobrych doświadczonych graczy grających na co dzień w europie, a J-League wg. mnie już nie ejst taka silna,
 
Grac45 47,5K

Grac45

Forum VIP
Lewandowski przepadnie przeciwko duetowi stoperów Koulibaly - Sane. Dwa chłopy po blisko 2 metry wysokości, będzie mega ciężko cokolwiek stworzyć przez środkową strefę czy też wygrać jakąś głowę po wrzutkach czy rożnych. Koulibaly zrobił kolosalne postępy pod wodzą Sarriego, nie wiem czy to nie jest najlepszy stoper w tej chwili w Serie A.
I tutaj też nie będzie żadnej mowy o jakimś proteście głodowym tudzież finansowym. Senegal to jest ogarnięty kraj jeśli chodzi o pato jakie było wcześniej z Kamerunem i Ghaną to to jest inny świat.
Mam już przed oczami rzut rożny Senegalu i małego Pazdna wśród Senegalczyków. Ja nie wiem na przykład kto ma odpowiadać za tych dwóch wyżej wspominanych stoperów. Jednym Glikiem to my świata nie zwojujemy grając z taką ekipą jak Senegal. Mączyński, Grosicki, Rybus, Bereszyński to wszystko konusy.
Co do całej grupy to przede wszystkim Japonia odstaje od każdego rywala. To, że walczą, że honor na 1 miejscu i inne gadki wkładam między bajki, bo kto niby takich cech nie będzie miał na tym turnieju? Czcze gadanie nic więcej. Uwielbiam takie historię, żeby z rywala z jednej z najniższych półek zrobić drużynę prawie nie do pokonania. Dla mnie Japonia max 1 punkt czyli remis ewentualna niespodzianką że 1z3 pozostałych drużyn uwali komplet punktów z nimi.
Idealnie byłoby zacząć z Japonią a kończyć z Senegalem, no ale tego już zmienimy.
Jak już o wszystkich to i Kolumbii. O ile mają full ogień w ofensywie tak idąc w ich środek pola i przede wszystkim defensywę to nie ma czego się kompletnie obawiać. Tak jak Koulibaly w Napoli to jest sam top tak taki Zapata z Milanu to jest pośmiewisko i dynamit, fatalny zawodnik w ogóle nie łapiący się do składu Milanu. A mówimy tutaj o teoretycznie najlepszym defensorze. No może jeszcze jest ten Sanchez z Ajaxu co teraz gra w Tottenhamie, ale pozostali reprezentują zaledwie ligi Meksykańską, rodzimą czy nawet Paragwaj.
Jakbym miał już na dzisiaj przygotować typy na mecze Polaków to tak:
Polska - Senegal DNB 2
Polska - Kolumbia BTS
Polska - Japonia 1
 
D 559

dobryx

Użytkownik
To ja też dodam coś od siebie - krótki o na temat
My tak naprawdę mamy kilku topowych zawodników : Lewy , Szczesny, Glik , Piszczek i to wszystko.... reszta odstaje....... Nie wiadomo co z Krychowiakiem i Milikiem ..
Skrzydła mamy wolne i już ,,stare&#39;&#39; Grosik i Kuba moga siąść po 70 min. W napadzie sam Lewy nic nie zrobi...środka nie mamy , ławy nie mamy
Panowie nie ma co się napalać - tylko chłodna głowa
 
psnkrajan 37

psnkrajan

Użytkownik
Osobiście co raz z mniejszym optymizmem patrzę na zbliżające się mistrzostwa świata. Moją nadzieją jest zgranie naszego zespołu i siła walki. Nasi &quot;podstawowi&quot; zawodnicy nie są już w takiej formie jak na Euro, wiadomo Błaszczykowski - nie ważne czy gra w klubie, w reprezentacji zawsze daje z siebie wszystko. Lewy i Szczęsny forma mistrzowska. Fajnie gra Mierzejewski w Australii (oby go Nawałka sprawdził). Może nie jestem dobrze zorientowany z tą formą...ale to moje spostrzeżenia, liczę na to, że 2 część sezonu to pełna mobilizacja, no i może Milik po kontuzji naprawi celownik i na MŚ będzie dużym wzmocnieniem, bo Teodorczyk to już nie świeci, jak kiedyś.
 
didier_drogba 7,4K

didier_drogba

Użytkownik
Witam. To może ja się wypowiem jako, że wielkim znawcą nie jestem, to jednak troszkę się interesuję piłką afrykańską od lat. Senegal hmmmmm... Oczywiście posiada dobrych graczy, najlepsze pokolenie od 2002 roku gdzie byli jedną z rewelacji mundialu. Koulibaly, Sane, Sow, Kouyate, Keita Balde czy Mane Diouf to uznane marki. Jednak podkreślam, że jest to drużyna afrykańska. Ktoś kiedyś zadał pytanie, dlaczego majac takie gwiazdy druzyny afrykanskie nie są w stanie dojść do strefy medalowej MŚ. Nie pamiętam kto, ale odpowiedz byla mniej wiecej taka: &quot;w europejskich klubach jest ich 2-3 w druzynie i są trzymani za pysk i oni podporządkowują się pod reszte, bo nikt z nimi sie nie cacka, w reprezentacjach jest ich 22 i w takiej liczbie to oni rządzą wszystkim&quot;. I uwazam ze taka jest prawda. Kłótnie o pieniądze przez wielkimi iprezami, balowanie, imprezowanie, traktowanie kadry jako czasu urlopu gdzie mozna sie spotkac z kumplami są na porządku dziennym. Zaraz ktoś napisze ale to są MŚ oni się skupią na tę imprezę. Otóż nie wazne co to jest, bylo juz wiele przypadkow ze podczas MŚ byly wielkie kłótnie w tych kadrach. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze dyscyplina taktyczna, a właściwie jej brak i czasowe odłączanie tlenu do mózgu (czytaj głupie zagrania w obronie itp). Ja uwazam, że Senegal będzie najłatwiejszym rywalem z tej trójki. Oczywiście wynik może być różny. Ale o ile w pozostałych meczach w duzej mierze od Kolumbii i Japonii będzie zalezec wynik o tyle z Senegalem wszystko jest w naszych rękach a właściwie w głowie. Jak więc należy zagrać? Przede wszystkim twardo ale najwazniejsza rzecz CIERPLIWIE. Musimy realizować plan nalozony przez Nawałkę przez 90 minut, nawet jak w 89 będzie 0-0 cały czas twardo stąpać po ziemi. Nie może być miejsca na improwizacje. Nie wierze, że Senegal będzie w stanie przez 90 minut grać mądrą, poukładaną piłkę. Będą mieli słabe momenty, a my wtedy musimy to wykorzystać. A jeśli chodzi o taktykę? Zgodzę sięz powyższymi postami. Srodek pola mamy słaby, musimy więc dużo grać skrzydłami w tym widzę naszą szansę. Lewy nic w tym meczu nie zrobi bo będzie on kryty przez dwóch graczy, licze na zejścia Grosika albo Kuby do środka i dośrodkowania po ziemi na 12-15 metr do wbiegającego w pole karne np. Zielińskiego i uderzenia z pierwszej piłki. Lewy będzie skupiał uwage dwóch piłkarzy, więc właśnie Zielu lub Milik a może Kownacki będą musieli kończyć akcje. W obronie twarda gra, ale jakoś sie nie boje o tę formację, akurat jesli chodzi o mecz z Senegalem. Jeśli strzelimy w tym meczu 2 gole to go wygramy, bo Senegal więcej jak 1 nie wpakuje, jednak wynik 0-0 także prawdopodobny, przy naszej nieudolności w ataku i tego się boję, że nasz selekcjoner właśnie nakreśli wręcz obsesyjne podania do Lewego który za wiele nie zrobi w starciu z takim czołgiem jak Koulibaly...
 
anton17 0

anton17

Użytkownik
Jeżeli chodzi o Milika.. ciężko wróżyć już poziom na jaki wszyscy ostrzyliśmy sobie zęby podczas eliminacji ME 2016 we Francji, nie mówiąc już o poziomie jeszcze wyższym, dwie tak poważne kontuzje spowodowały, że ciężko bedzie wrócić do takiej dyspozycji, a pozostaje jeszcze kwestia tego czy to zwyczajny pech, czy może jednak coś jest nie tak z jego organizmem i bedzie się to (tfu tfu) powtarzać ????
 
nuski 4,3K

nuski

Użytkownik
Ja osobiście nie przepadam za Milikiem i nie będe zawiedziony jeśli go zabraknie. Nie jesteśmy stawiani tutaj jako zdecydowani faworyci pomimo że zajmujemy aktualnie 7 miejsce w rankingu Fifa. Grupa jest do wygrania, ale nie będzie łatwo bo polacy często gdy prowadzą nie mają dalszego pomysłu na grę. Dziwi mnie wgl nasza pozycja w tym rankingu, przed nami na 6 miejscu jest Hiszpania a za nami na 9 miejscu Francja. Gdyby któryś z tych zespołów trafił do naszej grupy byłby zdecydowanym faworytem i kursy by było bardzo niskie tak jak i jest teraz w ich grupach. Nie będe raczej typował na zwycięstwa, widzę tutaj BTS i overy w naszych 3 meczach
 
nuski 4,3K

nuski

Użytkownik
Moje zdanie jest takie, pomimo że zapewnił nam 3 punkty w ostatnim meczu fazy grupowej. Grał fatalnie, marnował wiele okazji, tracił piłkę, dużo nerwów mnie kosztował oglądajc mistrzosta ???? Według mnie to słaby zawodnik. Nie bez powodu powstała tyle memów na jego temat. Wiadomo że gra w Napoli itd coś tam strzelał, wiele osób go lubi i skrytykuje mnie za tą wypowiedź. Według mnie mamy dobry team bez niego. A populistycznie patrząc i uznając go za dobrego napastnika - po takich przerwach wątpie żeby był w wyborowej formie na mistrzostwa, chyba że zreperuje nagle celownik i wróci z podwojoną mocą ^^
 
pw1985 0

pw1985

Użytkownik
Można nie lubić Milika, ale granie 2-jką napastników to klucz do &quot;sukcesu&quot;. Grając samym Lewym w ataku (nie mówiąc o jakimś odrabianiu gola straconego na początku meczu) to m wiele nie zdziałamy.
I pytanie - jeśli nie Milik to kto?
Teodorczyk? Który.. co teraz gra?
Świerczok? Który robi restart za granicą? (zobaczymy jaka będzie forma na wiosnę - życzę mu udanej).
Naprawdę nie mamy w ataku (i w ogóle na żadnej pozycji) kłopotów bogactwa, więc Milika który miejmy nadzieję złapie trochę ogrania bym nie skreślał.
 
M 1

maki

Użytkownik
Na tą chwile najlepszym wyborem bylby chyba Kownacki. Za kazdym razem jezeli dostaje szanse w Sampdori to ja wykorzystuje, Jedyny minus, ze nie jest ograny z tą reprezentacja.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom