>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Kolarstwo 2018 - Tour de France (07.07-29.07)

Status
Zamknięty.
rimaraf 14,6K

rimaraf

Użytkownik
Panowie, a jak się zapatrujecie na wygraną Froome&#39;a? Pierwszy tydzień skończył na dobrej pozycji, Porte wyleciał, Quintana na starcie minuta w plecy, Landa mocno obity, Thomas to pomocnik, na ten moment jedynie Nibali wygląda groźnie. Do tego jak zwykle mocna ekipa, co warte odnotowania - w komplecie. Większość buków już zjechała grubo poniżej 2.0, a w STS nadal wisi 2.50 i trochę mnie kusi, bo uważam że Krzysio bierze ten &quot;ważniejszy&quot; dublet (a potem jeszcze Vueltę, bo ponoć też ma pojechać :p ).
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
10. etap
Profil etapu

Jakob Fuglsang - Steven Kruijswijk 1,47 Etoto ⛔ 14-12
3 podjazdy 1. kategorii + jeden poza kategoriami. Meta jednak po zjazdach więc moim zdaniem to powtórka z 9. etapu z zeszłego roku, gdzie dojechała mała grupka faworytów. Wtedy wśród nich był Fuglsang i myślę, że jutro też będzie bardzo wysoko. Formę utrzymuje bardzo wysoką, w zeszłym roku wszedł na wyższy poziom górali i trzyma się mocno. Może nie wytrzyma trudów wyścigu w pewnym momencie ale to raczej dopiero w 3 tygodniu. W Szwajcarii potwierdzał niedawno świetną dyspozycję.
Kruijswijk jeździ ostatnio solidnie, miejsca niezłe bo TOP10 ale jak przychodzi co do czego to nie jest w stanie utrzymać tempa liderów i w górach traci. Jutro będzie pierwsze sprawdzenie, kto jest mocny i kto się nadaje do jazdy. W tej wyselekcjonowanej grupce go nie widzę - szybciej Roglicia przewiduje w czołówce. Do tego na koniec zjazdy, a z tego co mi się kojarzy to Kruiswijk nie zjeżdża najlepiej.
Panowie, a jak się zapatrujecie na wygraną Froome&#39;a? Pierwszy tydzień skończył na dobrej pozycji, Porte wyleciał, Quintana na starcie minuta w plecy, Landa mocno obity, Thomas to pomocnik, na ten moment jedynie Nibali wygląda groźnie. Do tego jak zwykle mocna ekipa, co warte odnotowania - w komplecie. Większość buków już zjechała grubo poniżej 2.0, a w STS nadal wisi 2.50 i trochę mnie kusi, bo uważam że Krzysio bierze ten &quot;ważniejszy&quot; dublet (a potem jeszcze Vueltę, bo ponoć też ma pojechać :p ).
Normalnie to bym powiedział, że nie ma szans, żeby ktoś ugrał Tour po Giro. Tutaj jednak pytasz o Froome&#39;a, więc tego nie powiem ????
 
muminiasty 35,7K

muminiasty

Znawca - Kolarstwo
a potem jeszcze Vueltę, bo ponoć też ma pojechać
I jeszcze mistrzostwo świata, a kto mu zabroni? No ewentualnie kto mu coś udowodni? ;)
Ja osobiście bym się bardziej skłaniał do podanych tu już typów w stronę Nibalego jednak. To Giro to był spory koszt energetyczny, a że góry na tym TdF są naprawdę konkretne to Chris jest dla mnie kandydatem do spektakularnego kolapsu. Nie ma tu też takich &quot;Sky&#39;owych&quot; etapów z płaskim dojazdem do jedynego podjazdu. Froome też się wczoraj posiniaczył pewnie lekko i nic istotnego, ale na Giro też leżał, to wszystko się powinno nawarstwiać. Co do rywali, Nibali na pewno powalczy, Movistar jest w takiej sytuacji, że jak Valverde za mocno w górach od Nairo i Landy nie będzie odstawać to w kontekście czasówki on może być ich najpewniejszym kolarzem ;) A no i przypominam o nieco pomijanym Dumoulinie, który przecież ma tyle samo w nogach co Froome, a czasówka to też nie jest przeszkoda dla niego, ciekawe jak u niego z regeneracją, chociaż na razie jedzie po cichu, ale swoje robi, tylko 20 sekund do Froome&#39;a to niewiele. Za Chrisem przemawia na pewno drużyna i czasówka. Może wygrać, ba po kryzysie może się odrodzić przecież... Ale ja osobiście bym się raczej nie pchał po takim kursie, dużo czynników może działać na jego niekorzyść jednak. Chociaż przyznam otwarcie, że po pierwsze nie przepadam za Froomem (chociaż na Giro tonowałem nastroje, że Chris nie powalczy o wygraną ;) ), a po drugie, według mnie, dla całej dyscypliny byłoby jednak lepiej jakby Chris po prostu tego nie wygrał. To tylko moja opinia, w każdym razie jak ktoś gra Chrisa to powodzenia.

Na jutro widzę takie typy, które można spróbować w mojej ocenie, nawet wbrew temu co napisałem ;)
Christopher Froome - Tom Dumoulin 1,65 forbet ✅15-16
Na pierwszy rzut oka dla mnie kurs promocja. Spodziewałbym się w takiej parze na Chrisa 1,50 max. Można tłumaczyć sobie, że Froome leżał i lekko się potłukł- okej, to się może odbić, ale bez przesady. Wątpię, że Froome rzuci się do szaleńczego ataku już jutro, ale zjazd pewnie spróbuje po swojemu wykorzystać. W mojej opinii zjeżdża ciut lepiej niż Holender. Co do Dumoulin&#39;a napisałem wyżej, że solidnie niby jedzie, bez większych strat, ale też bez błysku i w mojej opinii jutro przyjedzie za Chrisem, a nawet straci trochę czasu.
Christopher Froome - Rafał Majka 1,50 STS ✅ 15-32
Jestem kibicem Majki, wierzę, że jest w stanie pojechać wyścig życia i w ogóle powalczyć o to zapowiadane TOP5, ale bez żartów. Jak widzę ten profil i jutrzejsze zjazdy z Colombier a przypomnę sobie umiejętności zjazdowe Rafała to tego kursu nie popuszczę, trudno najwyżej będę się cieszyć z formy Rafała ;)
Alejandro Valverde - Julian Alaphillipe 1,60 STS ⛔ 1-17 SKY zaproponowało wycieczkę to Movistar nawet nie spróbował kontrolować, a Francuz w ramach walki o grochy jednak skoczył już dzisiaj...
Tu też króciutko. Jutro prawdziwe góry i według mnie jedyna szansa dla Francuza w tej parze to skuteczny odjazd, chociaż wydaje mi się, że jutro to nie jest etap jaki upatrzył i sobie zakreślił Alaphillipe, a prędzej potankuje minuty. Jeśli ekipy faworytów do generalki będę chciały się sprawdzać to nie widzę Juliena w ostatecznej rozgrywce, po prostu. QuickStep już dość dobitnie pokazał, że numerek 1 wziął się u niego tylko z kolejności alfabetycznej, jak ktoś ma poważnie walczyć o generalkę to &quot;diesel&quot; Jungels, nie zdziwię się jak w razie co Francuz będzie coś tam pomagał Bobowi. Natomiast Alejandro to sprawdzona marka i on tu powinien bez problemu być z najlepszymi.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
grzesznik 800

grzesznik

Użytkownik
Konia z rzędem temu, kto przewidzi scenariusz jutrzejszego etapu. Szansa na dojazd ucieczki moim zdaniem marna, to samo z taktyka stacji przekaźnikowych, jutro może pogoda ostro namieszać, bo zapowiadają opady, a na zjazdach, zwłaszcza tym ostatnim to może być wręcz zabójcze.
BMC ma lidera i to na 100% do jutra. Zmiana lidera po 10 etapie TAK - 1,15 STS ???? ⛔ (edit: No chyba nikt nie grał tego z tym kursem co?)
Movistar ma mocną pakę więc wszyscy w czubie. Rekin Nibali też jutro zapoluje na ostatni zjazd. Majka przyczepi się Bardeta i Quintany. Froom schowa się za Poelsem i domłynkuje do ostatniego szczytu.
Jutro na finiszu spodziewam się redukcji różnic powstałych na podjazdach. Etap może być podobny przebiegiem do niedzielnego z tą różnicą, że to ekipa Valverde, Quintany i Landy będzie dyktowsła warunki.
Jutro rano podam typy a tymczasem zostawiam Was z myślami o dopingu mechanicznym. Jak to się stało, że w Niedzielę peleton po brukach zapieprzał chwilami ze średnią prędkością ponad 50km/h i 80% kolarzy zaliczyło drobne bądź poważniejsze epizody glebowe. Źrudła branżowe aż kipią. Coś mi tu panowie śmierdzi.
 
grzesznik 800

grzesznik

Użytkownik
Po nocnych przemyśleniach wpadła mi w oko jedna bardzo ciekawa para.
Roglić-Barguil --&gt; Roglić 1,70 STS✅
Wszyscy znamy przeszłość Roglicia i wiemy, że ten chłopak już odpalił wielokrotnie i może jeszcze nie raz namieszać. Roglić będzie walczył w tourze o pierwszą 10 i ma na to bardzo duże szanse. Lubię tego kolarza, bo nie kalkuluje, nie czai się jak Majka i nie ogląda na wszystkie strony tylko depcze ile może. To dobry zawodnik do H2H bo nie odpuści nawet tego jednego miejsca i przyjeżdżając w grupce w parze zadba o to by to jego koło było na przodzie.
Barguil jedzie w tourze czwarty raz. Zajmował dotychczas 14, 23 i ostatnio 10 miejsce. Czas zatem na zniżkę formy. Jednak uważam, że jako doświadczony zawodnik dziś zadba by być w grupie liderów ale nie będzie się wychylał.
Pierwszy dzień gór, więc na spokojnie Panowie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +31
S 265

sasa_sa

Użytkownik
. Zmiana lidera po 10 etapie TAK - 1,15 STS ????
Mi.
Na NIE też mają 1.15 ????
Co do scenariusza, najbardziej prawdopodobny liderzy na remis. Ucieczka szanse ma dojechanie dzisiaj ma znacznie większe niż zazwyczaj. BMC osłabione to raz. Greg nawet jeśli przy wolnym tempie utrzyma się w głównej grupie to już skupią się na dowiezieniu go do mety bardziej niż ściganiu uciekinierów.
Szanse na przejęcie trykotu ma dwóch kolarzy - większe Geraint Thomas ( pytanie czy SKY chce tego ), nieco mniejsze Soren Kragh Andersen - ktory jest neutralny dla reszty. Oczywiście może zaatakować AG2R czy Movistar, ale przed tygodniem ścigania się w górach utrata sił na etapie gdzie nie za duzo można zyskać mało opłacalna.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Roglić-Barguil --&gt; Roglić 1,70 STS
Dodatkowo Roglic w ostatnim okresie świetna forma. Wiosną wygrywał wszystko jak leci, ostatnio w Slowenii potwierdzil formę. Barguil słabo wygladał wg mnie na Douphine. Co większe góry to dość szybko zjeżdżał na koniec i bujał się na granicy, aż w końcu odpadał. Pytanie, czy teraz forma idzie w górę.
 
muminiasty 35,7K

muminiasty

Znawca - Kolarstwo
Greg nawet jeśli przy wolnym tempie utrzyma się w głównej grupie to już skupią się na dowiezieniu go do mety bardziej niż ściganiu uciekinierów.
Gdzieś czytałem zapowiedzi Grega, że sam spróbuje się zabrać w odjazd dzisiaj, ale nie mogę znaleźć teraz tego.
Szanse na przejęcie trykotu ma [...]Soren Kragh Andersen
Nie no, według mnie to już za duże góry dla niego. Samo Colombiere powinno go ściąć, a wcześniej przecież mają &quot;trochę&quot; gór. GT jak się nie zgubi/wyłoży na zjazdach, albo nie ułatwi mu tego np. Majka jak rok temu, to musiałby mocno się zaprzeć żeby nie jechać jutro w żółtku ;) Pomijasz trochę Jungelsa, który w swój dieslowy sposób nie powinien wiele stracić, a na zjazdach pewnie część strat jeszcze odrobi, a jest drugi w kolejce do żółtka.
tymczasem zostawiam Was z myślami o dopingu mechanicznym
Chodzi o Skuijnsa? Czy coś jeszcze? Ogólnie przez brak czasu nie nadążam za wszystkim, widziałem tylko dużo pretensji kolarzy, że motocykle (Landzie) i samochody techniczne (Bardetowi) mocno pomogły liderom dochodzić do peletonu lub minimalizować straty...
 
S 265

sasa_sa

Użytkownik
Jeden z buków oferuje coś takiego:
Rider in Yellow Jersey after stage 10
Geraint Thomas (GBR)

2.25
Greg van Avermaet (BEL)
3.00
Soren Kragh Andersen (DEN)
8.00
Bob Jungels (LUX)
10.00
Alejandro Valverde (ESP)
15.00
Primoz Roglic (SLO)
15.00
Chris Froom (GBR)
15.00
Minael Landa (ESP)
20.00
Adam Yates (GBR)
25.00
Vincenzo Nibali (ITA)
30.00
Rafał Majka (POL)
30.00
Romain Bardet (FRA)
50.00
 
S 265

sasa_sa

Użytkownik
Quintana - Landa 2 @2.47 pinnacle , u ruskich pewno zbliżone kursy, ziemniaki z większą marżą i podatkiem nie do gry.
Zakładam, że dzisiaj bez szaleństw na etapie i 3 liderów z Movistara wjedzie na metę w jednej grupie.
Na finiszu o zwycięstwo ( o ile nie będzie ucieczki wczesniej ) walczył będzie Valverde. Pozostali wjadą w jednej grupce, kto będzie wyżej kto niżej zadecyduje przypadek, stąd 2.47 przy 50% jest dużym value.
 
undertaker_tsw 2,1K

undertaker_tsw

Użytkownik
Dla mnie mocniej można spróbować Thomasa jako lidera po tym.etpie z tego co kolega wyżej podał a w dalszej kolejności Valverde, który takie etapy uwielbia. Ale jednak niewiadomo na które skrzypce zagra Movistar....
Thomas dzisiaj na 90procrnt powinien założyć koszulkę bo będzie to etap.na remis dla faworytów a on zdecydowanie najwyżej. Sky ma dzisiaj niebywałą okazję żeby zdobyć te koszulkę która uwielbiają i być tymi co później kontroluja. Po ostatnim podjeździe jeśli nie będzie szaleństw to dojadą w dobrym skladzie nawet z Kwiatkiem, który wtedy będzie mega pomocny na końcu.
Kolego sasa skąd masz ten zakład na lidera po tym etapie bo chciałbym grubo wejść w Thomasa. Nie wierzę, że Greg odda tutaj życie za pojechanie jeszcze dzień w koszulce.
Jeśli Movistar ma jaja to Valverde powinien zostać dzisiaj rzucony do ataku na ostatnim podjeździe żeby pomieszać trochę. Żal nie próbować mając taki skarb w drużynie, który i tak touru nie wygra bo zawsze coś brakuje ale ma cojones.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
11. etap
Profil etapu

Alejandro Valverde - Daniel Martin 1,80 Unibet ✅ 23-6
Nie mam przekonania, czy dziś będzie się coś działo na etapie wśród liderów - ostatni podjazd w środkowej części trudniejszy, ale końcówka znowu łatwa. Czemu na Martina:
-jest w gazie, co potwierdził wygranym etapem,
-jedzie aktywnie, wczoraj też się pokazywał z przodu peletonu. Widać, że chce odrabiać straty związane z czasówką i kraksą,
-traci aż 5 minut w generalce, jest za wszystkimi najlepszymi. Do tego nikt go nie traktuje jako lidera pierwszej linii, więc przy atakach prawdopodobnie czołówka po chwilowym zastanowieniu da mu odrabiać sekundy,
-Valverde jest za wysoko w generalce (3. miejsce), więc jego ewentualne ataki będą prawdopodobnie kasowane,
-Movistar jedzie na Landę i Quintanę, a Valverde obiecywał, że się podporządkuje. Wczoraj jechali końcówkę bez żadnych pomocników, więc możliwe, że Valverde będzie pomagał liderom,
-To nie jest etap dla Hiszpana - końcówka za łatwa. Jeśli ma gdzieś atakować to obstawiałbym 14. etap,
-wczoraj pod koniec ostatniego podjazdu pokazał słabość i zaczął odstawać od peletonu.
 
Otrzymane punkty reputacji: +21
muminiasty 35,7K

muminiasty

Znawca - Kolarstwo
Wczorajszy etap dla mnie mocno niemrawy. Dużo przewidywań się sprawdziło, niestety dla mnie również ucieczka Alaphillipe&#39;a. Balonik pod tytułem Majka zaczął powoli puszczać powietrze, ale czy to coś więcej dowiemy się dzisiaj, potwierdziło się też, że jak już Rafał ma walczyć to bez pomocników. Movistar niby z takim składem a tu nawet Bernal w SKY nie zaczął pracować a trzech muszkieterow już bez wsparcia... No i sorry, ale z taką jazdą to równie dobrze mogą od razu dać zwycięstwo Chrisowi. Wiem, że nawet nie mamy połowy wyścigu, ale czas zacząć sprawdzać samopoczucie Froome&#39;a i na ile się odbudował po Giro.
wczoraj pod koniec ostatniego podjazdu pokazał słabość i zaczął odstawać od peletonu.
Problemy z łańcuchem, a nie słabość, ale typ jak najbardziej wydaje się dobry.
Dzisiaj powtórka z 6. etapu Criterium Dauphine. Wtedy wziął etap Bilbao, najlepiej z faworytów Geraint Thomas. Wiadomo inny etap sezonu, inne ściganie. Krótki etap, powinno być dynamicznie, pytanie czy ktoś to będzie chciał wykorzystać i robić coś wcześniej niż na ostatnim podjeździe, bo jak nie to SKY znowu może zrobić procesję i selekcję na ostatnim podjeździe. Dzisiaj już nie ma szans, że GvA się znowu obroni podobnym zabiegiem jak wczoraj, więc jak movistar (lub ktoś inny) nie spróbuje czegoś to Thomas od jutra w koszulce lidera, chociaż niebiańscy bardzo tego nie chcą. Ja w każdym razie rzeźni się nie spodziewam raczej, jakby był tu Contador... Jutro Alpe d&#39;Huez to pewnie nikt się wychylać nie będzie za mocno, wymówkę mają ;)
___________________________
Geraint Thomas - Primoz Roglic 2,05 forbet ⛔ 1-11 Na tym kończę obstawianie tego cyrku, tak, tak czyste SKY ????
Tak jak pisałem nie spodziewam się raczej żadnych ataków, a etapu na remis, więc to mi się wydaje dosyć pewnym typem. Słoweniec powinien etap wytrzymać z najlepszymi, a że końcówka delikatnie się wypłaszcza (&quot;jedyne&quot; 5%) to powinien być finisz z grupki faworytów lub jakieś skoki po sekundy. Wczoraj kolega grzesznik ładnie opisał Primoza, on zawsze walczy o każde miejsce na mecie. Thomas niby też, ale on się zabijać o miejsce nie będzie, chyba że do wzięcia będą bonifikaty, ale to mało prawdopodobne w mojej ocenie. Poza tym Walijczyk może sobie pozwolić nawet na minimalne straty. Po takim kursie w mojej ocenie warto spróbować.

Słuchajcie to dziś jest ten etap tzw przełajowy bez dojazdu? Ściganie od samego startu?
O to chodzi? ;)
https://rowery.org/2018/06/05/tour-de-france-2018-start-sektorowy-na-etapie-17/

Edit:
STS przedstawia nam fajną ofertę na typowanie pozycji Majki na koniec w klasyfikacji generalnej. Ja zagram zyczeniowo trochę na przedział 4-10 po kursie 3.2 ⛔ (Niby wyścig trwa, ale bez szans). Dlaczego? Po pierwsze wierzę w Rafała, jeszcze w poniedziałek sam mówił, że czuje się mocny. Słabszy etap, zwłaszcza po dniu przerwy może zdarzyć się każdemu. A wydaje mi się, że wczorajsza gorsza jazda trochę ten kurs wywindowała. Wyścig jest jeszcze długi, wiele się może zdarzyć, a Rafał jak jeździł na generalkę to z reguły wychodził obronną rękę i kończył w dyszce, po tym kursie spróbuję, bo wg mnie warto.
 
grzesznik 800

grzesznik

Użytkownik
Słuchajcie to dziś jest ten etap tzw przełajowy bez dojazdu? Ściganie od samego startu?
Geraint Thomas - Primoz Roglic 2,05 forbet
Podzielam typ muminiasty . Roglić wczoraj tak ja przypuszczałem zawalczył na ostatnich metrach. Thomas ma chyba wolną rękę w tym wyścigu, tzn pomocnicy SKY pracują dla Frooma a jak się Thomas utrzyma to ok jak się nie utrzyma to spoko. Dziś na finisz wjedzie grupka faworytów z Thomasem i Roglićiem a, że Thomas będzie już liderem to będzie miał głęboko pod siodełkiem to na którym miejscu wjeżdża.
Rafał Majka niestety w grupie liderów niższej rangi wczoraj dojechał. Z Pozzovivo, który jak pamiętacie zawiódł na tegorocznym Giro. Tomek Marczyński wczoraj 25 minut za zwycięzcą. Odpoczywał?
Ja dziś zaryzykuję zwycięstwo Frooma w parze z Quintaną.
Quintana - Froom --&gt; Froom 1,90 STS✅
Jak posał muminiasty Sky pokazuje mega siłę, a dziś mamy krótki etap, to może nawet Kwiato doprowadzi peleton do mety (nie no żartuję). Myślę jednak, że Quintana dziś ujawni brak form.
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
psotnick 847,7K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
Stage 11. Albertville - La Rosiere. 108,5 km
Caruso, Damiano - Barguil, Warren : Barguil, Warren @ 2.07 ⛔ 4-20
Marathon
Nie kumam tych kursów. Wg buków Barguil dużym faworytem do wygrania etapu, a tu jest sporym dogiem z Caruso, który niespodziewanie z gregario stał pierwszą strzelbą BMC. Może na największe góry będzie lepszy, ale dzisiaj? Nie sądzę, zwłaszcza jak faktycznie Francuz się napali na etap.
Alejandro Valverde - Daniel Martin
Head2Head: Daniel Martin @ 1.90 (było nawet 2.07) ✅ 23-6
Betsafe
Krótki etap bez dojazdówki, to jednak te 3 podjazdy to nie żart i będzie już wiadomo który z faworytów tylko blefuje. Ale już wczoraj można było zauważyć u Valverde trochę słabości na podjazdach, dzisiaj jeszcze trudniejsze góry więc jeśli to nie tylko chwilowy regres to może Hiszpan trochę pocierpieć. Martin aktywny, zmotywowany, bo ma co odrabiać i faktycznie regularnie szarpie z przodu. Wygląda dość dobrze, wczoraj dużo lepiej niż Hiszpan.
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Co się stało z Majką, bo oglądałem tylko ostatni podjazd? Aż tak słabo to wygląda, że nawet nie dojechał do ostatniej góry?
Po dzisiejszym etapie to mi się trochę odechciewa oglądać ten wyścig. W trakcie zacząłem sobie zapisywać kto kogo odczepił z peletonu:
Castroviejo (czasowiec) - Adama Yatesa,
Kwiatkowski (góralem go nazwać nie można) - Zakarina, Fuglsanga, Latoura, Bernala (za krótko w Sky?) i chyba Poelsa.
Wygrywa Thomas, trzeci Froome.
 
muminiasty 35,7K

muminiasty

Znawca - Kolarstwo
Co się stało z Majką, bo oglądałem tylko ostatni podjazd? Aż tak słabo to wygląda, że nawet nie dojechał do ostatniej góry?
Właśnie nadrabiam, nie mogę oglądać na żywo to dzisiejszy etap sobie nagrałem w całości. Po prostu go odczepili jak Pelizotti narzucił tempo. Ogólnie liczyłem na Majkę, jego zapowiedzi o wysokiej formie, no kurcze sportowiec czuje w jakiej jest dyspozycji, oczywiście będzie tłumaczył kraksami, zapowie, że powalczy o etap, ale kontraktu na przyszły sezon brak, pozycja negocjacyjna fatalna, szkoda, bo od jego początków z peletonem zawodowym mu kibicowałem. Ogólnie to nie wiem czy sztab trenerski nie spaprał sprawy też, bo forma Poljańskiego to kpina.
To, co widzę no odbiera mi całą radość z kolarstwa. Zaczynałem tuż po erze US Postal, więc się nie odniosę jak to wówczas wyglądało, bo znam jedynie z przeczytanych historii i pojedynczych retransmisji czy skrótów. W każdym razie to, co robi SKY to zabijanie kolarstwa. Mają taki budżet, że mogą mieć kogo chcą, kto przy okazji wyrzeknie się swoich ambicji (patrz Kwiatek, taki Alaphilippe to kolarz o bardzo zbliżonym profilu do Michała, etapy sobie łapie, o koszulkę powalczy, a nasz kolarz popracuje, odczepi pół peletonu i fajnie, ale on ma 28 lat i o etapie wielkiego touru może dalej sobie marzyć). Wysyłają wszystkich do pracy na zaprogramowane tempo i zabijają wyścig. A już totalnie przypadkiem, zwykły zbieg okoliczności, że wszyscy ich kolarze nagle w lipcu, w komplecie należą do topu górali na świecie- powiecie, że to jest normalne? Castroviejo czy Kwiatek to pikuś jeśli chodzi o odczepianie rywali, obaj średnio (Jonathan) czy w miarę dobrze (Michał) po tych górach jeżdżą (chociaż nie potrafię opisać komizmu sytuacji pod tytułem &quot;Kwiatkowski odczepia Bernala i połowę liderów na generalkę&quot;), ale to jaką pracę wykonuje w górach Luke Rowe (a potrafi narzucać tempo przez jakieś 60-70% górskiego etapu, jak np. wczoraj, i konsekwentnie odczepiać kolarzy) to już plucie w twarz, sorry. Mi się odechciewa oglądać to, a co dopiero obstawiać, bo tu sobie można analizować, a wyniki i tak w 90% zależą od tego czy SKY się zechce.
___________________________________
Obejrzałem sobie ostatnie niespełna 50 km etapu. Rzeźnia ładna, a co myślę o SKY już napisałem, dodam tylko, że dobrze, że po pracy Kwiatkowskiego w grupce liderów nie został: Michał, Thomas i Froome. Dumoulin nie składa broni, co z resztą jest dla mnie równie normalne jak latające po raz n-ty tak samo SKY. Bo co tam przejechać sobie mordercze Giro a później na TdF sobie spokojnie walczyć o generalkę, chociaż nie wyrokuje, być może Tom z każdym dniem będzie co raz słabszy. Ogólnie jutro Alpe d&#39;Huez, ktoś pewnie zapłaci za dzisiaj. Zapewne ktoś ze SKY dla przykładu, że są ludźmi strzeli, albo jednak Kwiato jutro nie odczepi połowy faworytów, może nawet udadzą słabość i dadzą porządzić Movistarovi :cwl: Sorry za ten sarkazm, ale odechciewa się wszystkiego patrząc na ten cyrk. Ale wracając do meritum. Jutro powinni być aktywni Francuzi, oni lubią sobie uciekać żeby zdobyć Alpe d&#39;Huez. Długość etapu i suma przewyższeń może ożywić Kruijswijka, który lubi właśnie takie etapy. Ja osobiście muszę przemyśleć czy dalej to typować (w sumie skuteczność tragiczna, niestety i sorry, jak ktoś się sugerował), bo mam dość po tym co dzisiaj obejrzałem. W każdym razie i tak trzeba czekać na ofertę.
 
colorados 334

colorados

Użytkownik
Thomas 3.25 STS zwycięstwo końcowe w Tour de Sky (sorki France;) malutki plusik póki co idealnie pod cashout;)✅
Walijczyk jest mega mocny, co pokazał dzisiejszy etap, czy wystarczy to na zwycięstwo w całym wyścigu nie mam pojęcia, ale liczę , że przynajmniej przez kilka etapów utrzyma aktualną dyspozycję , nawet dołoży coś od siebie rywalom z Krzyśkiem włącznie i zawsze będzie można pokusić się o jakiś cash -out.
Szkoda, że Rafał nie trenował w okresie przygotowawczym ze Skyowcami na pewno wypadłby o wiele lepiej, na pewno mają jakieś nowoczesne metody treningowe ????
plus na jutrzejszy etap
Thomas - Quintana 1 1.8 STS 1 - 9✅
Jutro jeszcze trudniejszy etap z podjazdem pod Alpe d’Huez, więc liczę na powtórkę z dzisiaj. Jeśli Walijczyk będzie tracił to pewnie dopiero w 3 tygodniu, w którym to Nairo jeśli jest oczywiście w formie bywa najgroźniejszy. Nie sądzę, aby Thomas tak z dnia na dzień stracił dyspozycję, a jeśli dojdzie do bezpośredniego pojedynku jest kolarzem bardziej dynamicznym.
 
Otrzymane punkty reputacji: +28
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
12. etap
Profil etapu
Daniel Martin - Nairo Quintana 1,60 Unibet ✅ 12-9
Może ktoś być zdziwiony, bo wczoraj chwaliłem Martina, że jest w gazie, a dzisiaj przeciwko niemu. Trzeba reagować na to, co dziś widziałem na etapie. Na mecie zameldował się pół minuty przed Quintaną ale moim zdaniem jutro to Kolumbijczyk będzie wyżej z dwóch głównych powodów:
-Martin wyprzedził większość faworytów, przez jakiś czas jechał przed nimi z Froomem. Miał jednak wcześniej chwilę słabości, kiedy już zostawał z tyłu. Potem odżył i zaatakował skutecznie całą grupkę. Skąd się wzięła ta ukryta moc? Finałowy podjazd dziś miał trudną środkową część (profil) i tam Dan odpadał. Potem się wypłaszczyło trochę, ok 5%, więc całkiem inna jazda. Coś, co Irlandczykowi pasuje i od razu to było widać po przyspieszeniu. Ja jednak zanotowałem, że pokazał słabość na trudniejszym fragmencie.
-Jutro jest Alpe d&#39;Huez (13,8km/8,1%), a więc góra dla kozaków (profil). Kolarze będą wjeżdżać na metę pojedynczo lub małymi grupkami. Tutaj idzie ostro pod górę powyżej 9%, dopiero ostatnie 3km jest lżejsze 5%. Najpierw jednak trzeba przejechać te 10km strome. Martin jest niezłym góralem ale tak trudne odcinki nie są dla niego.
Quintana jak zwykle robi za czajnik ale formę ma na tyle dobrą, że czaić się będzie wśród najlepszych, a nie na tyłach. Góralem jest nieporównanie lepszym.
 
Otrzymane punkty reputacji: +15
S 265

sasa_sa

Użytkownik
O tyle ten etap był inny od dotychczasowej monotonii z lat poprzednich, ze inne grupy chociaż próbowały. Wpierw szarża Valverde w stylu Contadora - ciężko powiedzieć czy miał stanowić stację przekaźnikową dla Quintany czy walczyć o żółtą koszulkę. Później Sunweb i pojedyncze próby Bardeta, no i jeszcze dziwne &quot;nitroturbo&quot; Martina, do którego doczepił się Froom.
SKY ma kasę, kupuje, koksuje i korumpuje wszystkich, którzy staną na drodze do zwycięstwa. Co Do Kwiatka, starczyć mu muszą wiosenne klasyki czy mało istotne etapówki, ale we współczesnym sporcie głównie chodzi o pieniądze, no i nikt mu tyle nie zapłaci co SKY.
Denerwuje mnie tylko w tym przypadku ciągłe nakręcanie na Eurosporcie w stosunku do polskich zawodników. Majka w tym sezonie bez formy, licząc, że jak już będzie miał wystarczająco dużą stratę do go odpuszczą i będzie mógł walczyć o etap z kolarzami pokroju Atapuma. Reszta może poza Marczynskim przyjechała do roboty i nie ma co się tu podniecać.
Podsumowując tegoroczny wyścig o tyle będzie ciekawszy, że przez pewien moment wszyscy będą się podniecać walką wewnątrz SKY. Ile warty Thomas zobaczymy jutro. Jeśli utrzyma trykot jego szanse mocno wzrosną, bo z Frooma będzie musiało ulecieć powietrze w 3 tygodniu i SKY będzie miało alternatywę.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom