>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Matura 2013

bodzio9 247

bodzio9

Użytkownik
Ja tam WOS-u też się nigdy nie uczyłem (to znaczy miałem go w szkole i mam dalej) ale dużo ogarniam mniej więcej z zagadnień polityki itp. rzeczy które są na WOS-ie. Choćby ostatnio przeglądałem próbne matury z WOS-u to np. były zdjęcia M.Belki i J.Buzka, to chyba każdy wie jak oni wyglądają, nie wiem też czy dobrze pamiętam, ale w jednym arkuszu chyba było pytanie kto jest obecnym prezydentem Polski.
No i ja tez sporo z polityki ogarniam. Tylko właśnie kwestia tego nauczyciela, bo z wosu nic sie nie uczyłem przez te 3 lata. Czy z samego repetytorium bym się dobrze przygotował na rozszerzenie ?
 
ramzesa 13,8K

ramzesa

Forum VIP
czy opłaca się brać fizykę na mature?
Fizyka jest stosunkowo trudna, ale nie mi to oceniać. Patrz pod kątem uczelni na które chcesz składać papiery. Wszędzie praktycznie liczą się inne przedmioty na z pewnością na mniej renomowanych uczelniach można to zapchać łatwymi przedmiotami jak np. geografia rozszerzona. Zdecydować musisz jednak sam i nie kieruj się opiniami innymi ludzi, a już tym bardziej nie kieruj się &quot;Idź na x, bo po tym jest dobra praca&quot;. Każdy z nas jest inny i każdy z nas ma inne predyspozycje.

I jak Ci poszło ? Ile się przygotowywałeś i z czego?
Bo ja dziś poszedłem praktycznie bez przygotowania, to lipa straszna i ogólnie boję się, czy to wszystko ogarnę, bo z tego co mieliśmy dawno to praktycznie nic nie pamiętam. Koledzy zdawali wos, nic się nie uczyli i mówią , że po 50%. I się właśnie zastanawiam czy nie zmieni. istorii mamy dobra facetkę , a z wosu taką że nic nie robimy.
Historia jest albo dla pasjonatów albo dla kujonów. Jeśli masz problemy z tym przy przysiąść do książek albo historia Cię nudzi to lepiej sobie odpuść. WOS jest o tyle łatwiejszy, że jest tam wypracowanie i tam można nałapać sporo punktów.
 
w0jtek 199

w0jtek

Użytkownik
czy opłaca się brać fizykę na mature?
to ja też spróbuję Ci odpowiedzieć chociaż sam zdaję w tym roku maturę.
Zależy jak przykładałeś się do fizyki przez 4 lata szkoły, bo fizyka nie jest łatwa do ogarnięcia, a zwłaszcza rozszerzenie, chociaż możesz być naprawdę z tego dobry i dobrze się przygotować w krótkim okresie czasu, ja tego nie wiem. Ja natomiast chodzę do stosunkowo dobrego liceum i znam osoby, które przez 3 lata starały się uczyć na bieżąco i nie dają rady na rozszerzeniu choć się starają. Żeby nie było, nie chcę Cię straszyć ????
A i z tego co wiem, to jeśli już decydujesz się na fizykę to lepiej rozszerzenie, bo na każdej uczelni, która wymaga fizyki, na rozszerzenie jest większy przelicznik, przy czym automatycznie nawet mały procent daje Ci kilka punktów więcej.

tutaj odpowiedzi rozszerzenia z angola jak ktoś chce
http://www.edulandia.pl/matura/1,117922,12907868,Probna_matura_z_Operonem_2012___jezyk_angielski__poziom.html
mój wynik 21/32 zamknięte plus rozprawka, jakoś napisana ????
 
T 11,8K

tadzin

Użytkownik
I jak Ci poszło ? Ile się przygotowywałeś i z czego?
Bo ja dziś poszedłem praktycznie bez przygotowania, to lipa straszna i ogólnie boję się, czy to wszystko ogarnę, bo z tego co mieliśmy dawno to praktycznie nic nie pamiętam. Koledzy zdawali wos, nic się nie uczyli i mówią , że po 50%. I się właśnie zastanawiam czy nie zmieni. istorii mamy dobra facetkę , a z wosu taką że nic nie robimy.
przygotowania 0 (zero), z powodu takiego ze historia to zawsze był moj konik i chłonąłem wszystko po jednym przeczytaniu, pisalem rozszerzenie wynik bodajze 72 czy 73% i byłem zawiedziony ze tylko tyle, aczkolwiek ojebali mnie za pracę otwartą. nazwa tematu była &quot;stosunki polsko-tureckie od wieku 16 do 18&quot; no i wiadomym jest ze tak naprawde wszystko sie zaczelo o wiele wczesniej (tzn warneńczyk, wojny turecko-wegierskie gdzie polacy mieli tez spory wklad w to itp itd teraz dokladnie juz nie pamietam bo nie siedzie w temacie te 5-6 lat). w kazdym badz razie bylo wyrazie napsiane ze 16-18 wiek i mnie wszedzie uczyli zeby pisac na temat i rzeczowo no i co patrze do klucza ,zaczynaja prace od opisania tego co bylo w wieku 14 czy 15.
druga sprawa to tez nie przygotowywalem sie nic bo pisalem tez rozszerzenie z matmy i fizyke na podstawie (nie warto, lepiej brac rozszerzenie) tyle ze wtedy bylem sporym leniem i mi sie nic nie chcialo ???? ???? , matma poszla na 50%, fiza na 60% tyle ze naprawde z marnym bardzo marnym przygotowaniem, teraz jak patrze na zad z matmy rozszerzonej to wiekszosc w pamieci da sie wyliczyć.
jak cie nie interesuje historia to nie widze sensu jej zdawania ????
 
bodzio9 247

bodzio9

Użytkownik
przygotowania 0 (zero), z powodu takiego ze historia to zawsze był moj konik i chłonąłem wszystko po jednym przeczytaniu, pisalem rozszerzenie wynik bodajze 72 czy 73% i byłem zawiedziony ze tylko tyle, aczkolwiek ojebali mnie za pracę otwartą. nazwa tematu była &quot;stosunki polsko-tureckie od wieku 16 do 18&quot; no i wiadomym jest ze tak naprawde wszystko sie zaczelo o wiele wczesniej (tzn warneńczyk, wojny turecko-wegierskie gdzie polacy mieli tez spory wklad w to itp itd teraz dokladnie juz nie pamietam bo nie siedzie w temacie te 5-6 lat). w kazdym badz razie bylo wyrazie napsiane ze 16-18 wiek i mnie wszedzie uczyli zeby pisac na temat i rzeczowo no i co patrze do klucza ,zaczynaja prace od opisania tego co bylo w wieku 14 czy 15. druga sprawa to tez nie przygotowywalem sie nic bo pisalem tez rozszerzenie z matmy i fizyke na podstawie (nie warto, lepiej brac rozszerzenie) tyle ze wtedy bylem sporym leniem i mi sie nic nie chcialo , matma poszla na 50%, fiza na 60% tyle ze naprawde z marnym bardzo marnym przygotowaniem, teraz jak patrze na zad z matmy rozszerzonej to wiekszosc w pamieci da sie wyliczyć. jak cie nie interesuje historia to nie widze sensu jej zdawania
No jakimś pasjonatem wielkim nie jestem, ale nie ma takiego przedmiotu na maturze, którego jestem pasjonatem, więc trzeba coś wybrać. Przemyślałem sprawę i podjąłem decyzję, że spróbuję z tą historią. Mam jej najwięcej ze wszystkich przedmiotów w tygodniu, już sporo powtarzaliśmy, nie powinno być tak tragicznie, jak się tak na poważnie za to wezmę. O wynikach poinformuję za ponad pół roku. ????
PS. Wiem, że zdawałeś dawno, ale przecież historia się nie zmieniła, polecasz może jakieś książki, repetytoria itp. ? ????
 
T 11,8K

tadzin

Użytkownik
PS. Wiem, że zdawałeś dawno, ale przecież historia się nie zmieniła, polecasz może jakieś książki, repetytoria itp. ? ????
tak jak pisalem kompletnie nei przygotowywałem sie do matury z historii tak wiec takowych nei uzywałem.
 
poznaniak 128

poznaniak

Użytkownik
Jak tam już wyniki próbnej macie? ????
Tylko matematyka i mam tylko 48%, ale np było zadanie z sześcianem, zrobiłem, wynik dobry, pytam się nauczycielki dlaczego mam 0 punktów, a ona do mnie że trzeba takie zadania robić na literkach, a nie na liczbach i zamiast 2 mam 0, a odpowiedź to chyba była 72,8% coś takiego. Za ostatnie zadanie mam tylko 2 pkt, bo zrobiłem prostą metodą podstawiania :cool:
 
kapszti 7,3K

kapszti

Forum VIP
Ja pisałem próbną z historii(rozszerzenie) i powiem wam, że to mało ma wspólnego z tym, co jest na lekcjach. Mnóstwo tekstów źródłowych, do których trzeba sytuacje dopisać i osoby. Do tego zadania na dopasowanie osób też denerwujące, bo masz 3-4 osoby i jeśli zrobisz jeden błąd, to już po zadaniu i masz 0pkt. Do tego to wypracowanie to nawet jak wiesz wiele na dany temat, to możesz mieć pecha i nie trafić w klucz. Właśnie wkurzające jest to, że zamiast indywidualnego oceniania wypracowań, jest ten idiotyczny klucz, w który masz trafić...
 
legionista696 1

legionista696

Użytkownik
Tylko matematyka i mam tylko 48%, ale np było zadanie z sześcianem, zrobiłem, wynik dobry, pytam się nauczycielki dlaczego mam 0 punktów, a ona do mnie że trzeba takie zadania robić na literkach, a nie na liczbach i zamiast 2 mam 0, a odpowiedź to chyba była 72,8% coś takiego. Za ostatnie zadanie mam tylko 2 pkt, bo zrobiłem prostą metodą podstawiania :cool:
to i tak dziwne, że dostałeś 2pkt za metodę strzelenia, inaczej podstawiania, powinieneś się cieszyć ????
matma podstawa 96%, angol podstawa 98%, niemiecki podstawa 76%, matma rozszerzenie 86%. generalnie nie jest źle, ciekawe jak gegra jeszcze, ale jakby na głównej tak było z lekkimi poprawkami to jest ok;)
 
w0jtek 199

w0jtek

Użytkownik
matma podstawa 96%, angol podstawa 98%, niemiecki podstawa 76%, matma rozszerzenie 86%.
No to ładnie pocisnąłeś widzę, szacunek ???? oby tak dobrze było na głównej. Gdzie startujesz na studia? po przedmiotach wnioskuję, że SGH?
ja 98% z matmy z podstawy 68% z fizyki rozszerzonej, no ale to na początku przygotowań z fizyki, reszty jeszcze nie oddali, opieprzają się
 
legionista696 1

legionista696

Użytkownik
zgadza się, esgieh ;) do tego jeszcze gegra rozszerzona 75% i angielski rozszerzenie 78%, z próbnymi raczej bym się dostał, ale trzeba się jeszcze trochę poprawić :p
I tak moje wyniki to nic przy Twoich 68% z fizy rozszerzonej, u mnie w klasie najlepsze wyniki były coś koło 40-kilku % a normą były wyniki po kilka-kilkanaście procent, ładny ten arkusz dowalili z tego co widziałem ????
 
adqs 3,5K

adqs

Forum VIP
Z tego co słyszałem w mojej szkole średnia 7% z rozszerzonej matmy była w jednej z klas ;) Więc daliście radę.
 
w0jtek 199

w0jtek

Użytkownik
Jutro próbne z polskiego z CKE, ciekawe co tam nam przygotowali ???? miałem poczytać jakieś streszczenie ale chyba na planach się skończy
e. jak bedziecie mieć odpoiwedzi to dajcie znać
 
w0jtek 199

w0jtek

Użytkownik
Dzisiaj matma, podstawa i roszerzenie, bite 6 godzin siedzenia na dupie i w szkole od 9 do 17 ????
co tutaj tak cicho? jak tam wam poszło?
 
w0jtek 199

w0jtek

Użytkownik
Wybaczcie, dopiero się dowiedziałem że to tylko z OKE Poznań. ???? mimo wszystko arkusze o wiele trudniejsze ( i to nie jest tylko moja opinia)
 
Do góry Bottom