>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Ruch Poparcia Palikota - opinie, dyskusje, uwagi.

aerts 78

aerts

Użytkownik
Cała twoja pseudo wyższość i wiedza na każdy temat jest sarkazmem.
Teraz zaczynasz jeszcze brnąc, że to co napisałeś nie jest tym co napisałeś.
Są po prostu nieudacznikami*. Co to jest: przedszkole, że rząd ma być opiekunką i opiekować się każdym? Jeżeli rodzina ma ojca zdrowego, matkę zdrową, dzieci nie chorują i nie mogą się utrzymać to do kogo pretensje? Do Tuska,bo ... co złego to Tusk? Gratuluję socjalisto.
*pomijam sytuacje czysto losowe: np. giną rodzice w wypadku i babcia opiekuje się dziećmi itp.

Jeszcze jedno: ty studiowałeś/studiujesz ekonomię? Buahahahahaha
Gratuluję poziomu na twojej &quot;uczelni&quot;, skoro nie potrafisz odróżnić czasu prosperity od czasu kryzysu. Porównując po do pisu i podając jako sukces pisu wzrost gospodarczy najzwyczajniej manipulujesz faktami. Pomijam kolejne &quot;sukcesy&quot;, bo szkoda sił to komentować.
Rozumiem, że to całość jest sarkazmem idąc dalej wszystkie twoje poprzednie wypowiedzi w tym samym tonie nim były. Dalsza dyskusja z hipokrytą jest daremna.
 
krzysztof1985 68

krzysztof1985

Użytkownik
@Midel odpocznij może od HP co?
Są po prostu nieudacznikami*. Co to jest: przedszkole, że rząd ma być opiekunką i opiekować się każdym? Jeżeli rodzina ma ojca zdrowego, matkę zdrową, dzieci nie chorują i nie mogą się utrzymać to do kogo pretensje? Do Tuska,bo ... co złego to Tusk? Gratuluję socjalisto.

&quot;Obejmując urząd Prezesa Rady Ministrów uroczyście przysięgam, że dochowam wierności postanowieniom Konstytucji i innym prawom Rzeczypospolitej Polskiej, a dobro Ojczyzny oraz pomyślność obywateli będą dla mnie zawsze najwyższym nakazem&quot;. Przysięga może być zakończona słowami &quot;Tak mi dopomóż Bóg&quot;.

@Aerts wyjaśnił co jest istotą sprawy - POdatki, sytuacje losowe gdzie Premier i jego świta nie wywiązali się z niczego (POwódź, POmoc dla POwodzian, opóźnienie w wypłacaniu zasiłków dla powodzian)
No ale cóż Donek kończy urzędowanie w czwartek popołudniu i leci rządowym samolotem do Gdańska (koszt przelotu 30tys zł w 1 stronę) zamiast polecieć samolotem rejsowym + obstawa (300-400zł Wawa-Gdańsk)
By mydliło się oczka lepiej ;)
A wracając do tematu Palikot mówił, że ma pomysł na załatanie dziury budżetowej, odebrać darmowe ubezpieczenie zdrowotne dla bezrobotnych.
I teraz jak pan Palikiciuś zagwarantuje Konstytucyjne prawa obywatela?
Ci którzy przez wypadek losowy i np kalectwo i często potem bezrobocie są też niezaradni życiowo?
 
typer36 456

typer36

Użytkownik
Są po prostu nieudacznikami*. Co to jest: przedszkole, że rząd ma być opiekunką i opiekować się każdym? Jeżeli rodzina ma ojca zdrowego, matkę zdrową, dzieci nie chorują i nie mogą się utrzymać to do kogo pretensje? Do Tuska,bo ... co złego to Tusk? Gratuluję socjalisto.

*pomijam sytuacje czysto losowe: np. giną rodzice w wypadku i babcia opiekuje się dziećmi itp.
Midel z całym szacunkiem, ale takich słów nawet ja bez emocjonalnego komentarza nie mogę pominąć

Prześledź sobie przypadek np aglomeracji łódzkiej, jej upadku, dlaczego obecnie wygląda jak wygląda oraz przede wszystkim co się w tym mieście dzieje dzisiaj. Podaje ten przykład, bo jest mi najlepiej znany. Jeżeli po prześledzeniu dalej będziesz twierdził, że około 200 tysięcy Łodzian to nieudacznicy, to spotkaj się ze mną, ja Cię na mój koszt zabiorę na wycieczkę do Łodzi i na konkretnych przykładach objaśnię Ci, dlaczego Ci ludzie bez interwencji TYMCZASOWEJ OPIEKUNKI nie są w stanie wyjść z obecnego stanu i wyrwać się ze schematu. W drodze wyjaśnię Ci też pojęcie socjalizmu, bo rzucasz nim na lewo i prawo, jak widzę z kontekstu, nie bardzo wiedząc co to takiego.

Takich miejsc i sytuacji jest wiele.

Ale to nie jest wszystko, musisz wziąć pod uwagę &quot;stracone pokolenia&quot; i na podstawie teorii socjalizacji zrozumieć, że możliwość ich transformacji jest mało możliwa, mało opłacalna (ze względu, że sami instrumentów nie mają, a te oferowane nie są dla wszystkich i sporo kosztują)

Jest jeszcze inny czynnik. Wiem, że piszesz o ludziach zdrowych, ale jest wielu ludzi teoretycznie zdrowych, ale niezdolnych do poważnego wysiłku fizycznego i umysłowego. Dlaczego? Bo ich dieta jest mało wartościowa. Wyjaśnienie... niski i średni status materialny, a także pokoleniowe złe przyzwyczajenia (plus fałszerstwa medycyny - dopiero w roku 2011 został wprowadzany raport WHO przeczący współczesnej i jeszcze obecnej medycynie) powodują, że na wielu stołach mamy dominację ziemniaków, kasz, makaronów, ryżu, ogólnie od uja roślin. Te pokarmy stanowią często za dużą część żywienia. Efektem jest dostarczenie szybko spalanej energii, pozwalającej zachować procesy życiowe, podjęcie jakiegoś wysiłku, ale ograniczonego. Pochodne będą: migreny i wszelkie jej odmiany, zaburzenia koncentracji, szybki efekt zmęczenia, senność, zachowawczość zjawisk sfery psychicznej i inne. Tacy ludzie nie są zdolni do stałego konstruktywnego myślenia, podejmowania zdecydowanych decyzji, kontrolowania swojego organizmu. Są odejścia od reguły, rzadkie, ale są. Może się zdarzyć organizm wyjątkowo silny, u którego zajdzie wewnętrzny proces starzenia, natomiast wszelkie zdolności doraźne będą zachowane na optymalnym poziomie. Ci ludzie z przyczyn raczej kwalifikujących się jako &quot;półzależne&quot; niestety też wymagają poprowadzenia. To są ogromne masy ludzi chcących, ale wymagających pośredniej i bezpośredniej pomocy.

Mam wiele pomysłów na zmianę tego stanu, ale w obecnym systemie to utopia.

Czynników jest jeszcze wiele więcej, bardzo proste i niedojrzałe jest wrzucanie ich do jednego wora. Zjawisko jest cholernie skomplikowane

Nie mniej jednak twierdzę, że faktycznie wśród tych którzy sobie nie radzą, jest pełno alkoholików, meneli, leni, pustogłowych ludzi, Tak to też prawda. Ci faktycznie są nieudacznikami. Ja bym ich nawet gorzej nazwał, ale staram sie emocjonalnego podejścia do nawet najtrudniejszych tematów nie stosować (nie zawsze mi wychodzi).

Odpisywać nie odpisuj, ja Cię przekonywać nie potrzebuję, weź jednak pod uwagę co piszę i przeanalizuj sam sobie w jakiś wolny nudny wieczór.
 
blaise 2,8K

blaise

Użytkownik
1.Kiedy powstwał
2.Pieniądze, za które powstał
3.Ludzie związani z jego powstaniem
ale to nie są przykłady upolitycznienia. To najwyżej pewnie poszlaki, wskazujące, że tak być może (ale nie MUSI). Ja chcę przykłady gdy nastąpiło jakieś celowe przekłamanie, manipulacja faktami przekazane do publicznej wiadomości na rzecz PO.
 
dawid1892 2,1K

dawid1892

Użytkownik
ale to nie są przykłady upolitycznienia. To najwyżej pewnie poszlaki, wskazujące, że tak być może (ale nie MUSI). Ja chcę przykłady gdy nastąpiło jakieś celowe przekłamanie, manipulacja faktami przekazane do publicznej wiadomości na rzecz PO.
To jest wymysł pisowców i tyle. ;)
 
adirave 58

adirave

Użytkownik
Blaise i David jesteście po prostu żałośni, a do tego macie tak sprane mózgi, że Wam już chyba nic nie pomoże ;)
Ja chcę przykłady gdy nastąpiło jakieś celowe przekłamanie, manipulacja faktami przekazane do publicznej wiadomości na rzecz PO

Dla spostrzegawczych
 
blaise 2,8K

blaise

Użytkownik
Starasz się na każdym kroku udowodnić jaki jestem zaślepiony, tylko, że ja przyjmuję krytykę rządu PO, wiem, że popełnili dużo błędów i teraz możliwe, że na nich nie zagłosuję. Głos oddam może na RPP, może na SLD (zaraz wyzwiecie mnie od komuchów), ale raczej nie, póki jest plastykowy grześ. Ty z kolei nie przyjmujesz NAJMNIEJSZEGO słowa krytyki wobec Pisu.
I nie ukryjesz swojej prawdziwej osobowości, bo starasz się zgrywać takiego mądrego, rozważnego, obiektywnego (LOL) a teraz obrażasz mnie za to, że proszę o konkretne sytuacje potwierdzającego upolitycznienie telewizji. Typowe zachowanie pisiorów, zapisz się do armii klonów, pasujesz tam. Fanatyku.
 
typer36 456

typer36

Użytkownik
ale to nie są przykłady upolitycznienia. To najwyżej pewnie poszlaki, wskazujące, że tak być może (ale nie MUSI). Ja chcę przykłady gdy nastąpiło jakieś celowe przekłamanie, manipulacja faktami przekazane do publicznej wiadomości na rzecz PO.
to jest dowód na to, że od początku do teraz stacja jest zarządzana przez jedne z większych k... politycznych tego kraju (no nie do końca tego kraju). To jest wg mnie najważniejszy aspekt, uznałem to (z resztą słusznie) za upolitycznienie. No ale ok.... -------&gt; stację mało oglądam, bo nie ma na niej nic ciekawego oprócz czasem jakiegoś horroru (i tak są delikatne), więc o manipulacjach bezpośrednich słyszałem jedynie z opowiadań ludzi. Skoro jest temat to pooglądam sobie wiadomości na tvnie i za tydzień napiszę, czy faktycznie coś mi się nie podoba. Nic innego na niej nie będę oglądał, bo to żenada zabijająca czas (i tak tv mało oglądam bo to nudne).


Natomiast na ile zapoznaje się z wiadomości z różnych źródeł, to przede wszystkim zauważam przekazywanie zupełnie nie istotnych rzeczy, jak jakieś brutalne mordy na Seszelach czy ostrzelanie wioski w Kambodży. Od takich informacji powinien być internet, a w tv powinno mówić się o rzeczach najważniejszych. Szerzej nie opisuje, o co mi chodzi, bo i tak tego nikt dla mnie nie zmieni
 
adirave 58

adirave

Użytkownik
Widzisz Blaise, jak z kolei potrafiłem się przyznać do głosowania na PO, co uważam za zwykłą głupotę, uleganie stereotypom i powierzchowne zainteresowanie polityką.
To właśnie Ty masz klapki na oczach i widzisz świat przez pryzmat orlika za płotem i dobrej neostrady. Tak Cię to boli, że cały czas przywołuje fakty? Prosiłeś tak ochoczo i odważnie o te przykłady, jak już dostałeś, to znowu płacz i bluzgi od pisiorów czy fanatyków.
http://www.youtube.com/watch?v=68C8-V0AuUc&amp;amp;feature=player_embedded
Dodam, że w wersji oryginalnej było k*rwa, ja pier*dole także, świetny fotomontaż. Lemingi łykają takie coś jak małpa kit.

Coś dla kontrprzykładu, czyli manipulacja przeciw J.K. w celu przykrycia braku znajomości elementarnych zasad pisowni obecnego prezydenta:
http://wpolityce.pl/view/8763/Niezalezna_pl__Jak_to_z__obiatem__bylo__Kreska__ktora_miala_tworzyc_litere_T__to_w_istocie_ogonek_litery_Y_z_poprzedniego_wiersza.html
Blaise przepraszam z góry za źródło, bo widzę, że strasznie kole w oczy;)
 
fabik10 106

fabik10

Użytkownik
blaise - Andrzej Wajda jako jedna z osób które przyczyniły się do powstania Agory, członek komitetów wyborczych PO i Komorowskiego, oraz osoba głośno krytykująca PIS w mediach powinien byc Ci bliski poglądowo więc jeśli on mówi, że jest układ między TVN&#39;em, a środowiskiem PO to coś w tym jest, czy to też wymysł PIS&#39;owców ?
Zresztą tak JAWNE przedstawianie swoich poglądów jak robią to redaktorzy Tusk Vision Network jest BARDZO TRUDNE DO PRZEOCZENIA.
pis jou.
 
blaise 2,8K

blaise

Użytkownik
oczywiście wy powołujecie się na niezależną tylko z nazwy gazetę i nie dostrzegacie rozumiem ich kursu propisowskiego?
http://niezalezna.pl/polityk
Sylwetki polityków:
w pierwszym rządku Lech Kaczyński, dominujący, &quot;największy&quot; POSEŁ Jarosław Kaczyński i poseł Macierewicz, który w ogóle nie wiem co tam robi.
W dolnym rządku dopiero: Wałęsa, obecny prezydent Komorowski, obecny premier Tusk..
Niby nic nie znaczące szczegóły, ale jakże zdradzają nastawienie portalu.
I ja w ogóle bym prosił o jakieś przykłady obiektywnych mediów wg was. TVN niech będzie platformerski, zależna.pl pisowska.. Jakie media są jednak neutralne? Bo chyba jakieś są?
 
fabik10 106

fabik10

Użytkownik
Tu nie chodzi o neutralność tylko o RZETELNOŚĆ, posiadanie swoich poglądów i nie krycie się z nimi to podstawa, ale polscy dziennikarze zwłaszcza Ci z &quot;różowego&quot; Salonu non stop kłamią i manipulują, sprawdź.
PS. szkoda, ze nie napisali &quot;sylwetka TW Bolka&quot; :]
 
typer36 456

typer36

Użytkownik
oczywiście wy powołujecie się na niezależną tylko z nazwy gazetę i nie dostrzegacie rozumiem ich kursu propisowskiego?
http://niezalezna.pl/polityk
Sylwetki polityków:
w pierwszym rządku Lech Kaczyński, dominujący, &quot;największy&quot; POSEŁ Jarosław Kaczyński i poseł Macierewicz, który w ogóle nie wiem co tam robi.
W dolnym rządku dopiero: Wałęsa, obecny prezydent Komorowski, obecny premier Tusk..
Niby nic nie znaczące szczegóły, ale jakże zdradzają nastawienie portalu.
I ja w ogóle bym prosił o jakieś przykłady obiektywnych mediów wg was. TVN niech będzie platformerski, zależna.pl pisowska.. Jakie media są jednak neutralne? Bo chyba jakieś są?
TV Siedlce ???? jak ktoś mi powie, że tam jakakolwiek propaganda jest to zęby wybije:grin:
 
adirave 58

adirave

Użytkownik
Wajda, którego Tusk przy jednej akcji zwyczajnie zlał. Pytasz o neutralne media, zależy co przez to rozumiesz? Ja widzę dzisiaj jeden podział: media propagandowe, przychylne rządowi i broniące jego każdego występku, do tego manipulacja faktami, piętnowanie przewinień opozycji, ugłaskiwanie wpadek rządu, eksponowanie pierdół i pomijanie spraw fundamentalnych.

Media na które warto się powoływać, czyli dla mnie niepoprawni, niezalezna, nowyekran, rzepa, uwazam że, nasz dziennik itd przedstawiają rzeczywistość taką jaka jest. Stąd wylewa się niestety jeden obraz i prosta klasyfikacja. Do tego należy dodać analizy ekspertów ze wszelkich dziedzin.
TVN niech będzie platformerski
chwilę wcześniej zajadle gwałciłeś o przykłady, teraz widzę całkowity pass, łatwo aktualizujesz informacje ;)
 
typer36 456

typer36

Użytkownik
Wajda, którego Tusk przy jednej akcji zwyczajnie zlał. Pytasz o neutralne media, zależy co przez to rozumiesz? Ja widzę dzisiaj jeden podział: media propagandowe, przychylne rządowi i broniące jego każdego występku, do tego manipulacja faktami, piętnowanie przewinień opozycji, ugłaskiwanie wpadek rządu, eksponowanie pierdół i pomijanie spraw fundamentalnych.

Media na które warto się powoływać, czyli dla mnie niepoprawni, niezalezna, nowyekran, rzepa, uwazam że, nasz dziennik itd przedstawiają rzeczywistość taką jaka jest. Stąd wylewa się niestety jeden obraz i prosta klasyfikacja. Do tego należy dodać analizy ekspertów ze wszelkich dziedzin.
chwilę wcześniej zajadle gwałciłeś o przykłady, teraz widzę całkowity pass, łatwo aktualizujesz informacje ;)
Akurat z naszym dziennikiem miałem okazję współpracować. Przeczę obiektywności tej gazety w bardzo wielu sprawach (nie we wszystkim)
 
lukascash 2,6K

lukascash

Forum VIP
A komu to przeszkadza, że TVN jest platformerski? Mnie to nie przeszkadza. Wyborcą Platformy byłem, ale już nie będę, a TVN ogladam. Prywatny kapitał, więc wara od tego. Media są po to, żeby manipulować i wpływać na świadomość ludzi. Żaden z Was Ameryki nie odkrył, a podnietę z tego macie..ohh. W Stanach Zjednoczonych kanał Fox News jest skrajnie republikański i też manipulowali i będą pewnie manipulować. Taka jest czwarta władza. Tylko w Polsce ludziki takie jak Adirave, którzy przez Niezalezna.pl już dawno stracili niezależność rozumu, podnoszą larum z &quot;oczywistych oczywistości&quot;, nie zauważając naciągania faktów dla określonych tez choćby właśnie przez Niezależna.pl, o Naszym Dzienniku nie wspominając. A wszystkim którzy pisali o rzetelności, radzę porzucić ideały młodości, bo jak mówił Łazuka &quot;Nadszedł moment kiedy musisz wziąć sprawy w swoje ręce i opuścić ciepły kurwidołek.&quot;
 
adirave 58

adirave

Użytkownik
Jak zwykle lukascash &quot;wpada&quot; na słówko podsumować wypociny kolegów. Jak zwykle wszystko wie, a najśmieszniejsze, że jako moderator zwyczajnie prowokuje i obraża innych.
Skoro jesteś taki wszechwiedzący to, powiedz co Ty zrobiłeś w ramach &quot;wzięcia wszystkiego w swoje ręce i opuszczenia ciepłego kurwidołka&quot;. Kolejny raz po całej dyskusji przychodzi pan mod i mówi co be a co cacy. Skończ z tą demagogią panie pseudomodzie.
 
lukascash 2,6K

lukascash

Forum VIP
Jak zwykle lukascash &quot;wpada&quot; na słówko podsumować wypociny kolegów. Jak zwykle wszystko wie, a najśmieszniejsze, że jako moderator zwyczajnie prowokuje i obraża innych.
Skoro jesteś taki wszechwiedzący to, powiedz co Ty zrobiłeś w ramach &quot;wzięcia wszystkiego w swoje ręce i opuszczenia ciepłego kurwidołka&quot;. Kolejny raz po całej dyskusji przychodzi pan mod i mówi co be a co cacy. Skończ z tą demagogią panie pseudomodzie.
wpadam tylko na słówko, bo nie lubię dyskutować z oszołomami zarówno z jednej, jak i z drugiej strony.
Kilka słów sprostowania do twojego wpisu:
1) dyskusja wciąż się toczy;
2) wszystkiego nie wie - wie tylko to, do czego ty dopiero dochodzisz;)
2) do tego, co zrobić, żeby wyjść z &quot;kurwidołka&quot; sam musisz dojść - to kwestia świadomości i dojrzałości. Pseudomod nie może Ci wskazywać drogi.
3) nie obraziłem Cię - skoro używałeś określeń &quot;sprany mózg&quot; wobec kogoś innego, to ja pozwoliłem sobie użyć podobnego określenia wobec Ciebie.
 
Do góry Bottom