>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

Sezon 2015/2016 - ciekawostki, pytania, rozmowy o NBA.

Status
Zamknięty.
tykon90 333

tykon90

Użytkownik
@Rambo131

Pachulia może i stary, ale nie wiem czy oglądasz czasem mecze Dallas, bo imo to on jest co najmniej dobrym obrońcą. Co nie zmienia faktu, że przy takiej linii też bym się prędzej dopatrywał overa punktowego.
 
rambo131 8,3K

rambo131

Forum VIP
@Rambo131

Pachulia może i stary, ale nie wiem czy oglądasz czasem mecze Dallas, bo imo to on jest co najmniej dobrym obrońcą. Co nie zmienia faktu, że przy takiej linii też bym się prędzej dopatrywał overa punktowego.
Jest dobrym centrem jeśli chodzi o zbiórki po obu stronach parkietu i grę ofensywną. Najlepsze lata w defensywie to już są dawno poza nim gdy grał w Atlancie. No, ale ja się nie spieram. Przekonaj mnie że masz rację. Może być na PW żeby nie ciągnąć tutaj dyskusji.

Po południu do usunięcia ;-)
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
tykon90 333

tykon90

Użytkownik
Jako, że na podstawie oglądania meczy ocenia się defensywę raczej subiektywnie, to podszedłem do sprawy statystycznie. I zestawiłem Zazę z kilkoma innymi startującymi centrami w NBA:
1.Drummondem, 2.Gasolem (Marc), 3.Gobertem,4. Jordanem, 5.Howardem, 6.Vucevicem,7. Horfordem oraz 8.Lopezem (Brookiem). Pierwsza 4ka jest powszechnie uważana za najlepszych obrońców na C. Vucevic i Horford jako raczej średniacy, a Lopez raczej uważany jako powiedzmy średni-/słaby+.
Do rzeczy (będę używać inicjałów), oceniam przez pryzmat:
a)Rim Protection (skuteczność przeciwników w odległośći poniżej 5 stóp od kosza, gdy broni ich zawodnik x, w nawiasie ile takich rzutów na mecz kontestuje)
b)Dreb% (procent piłek jakie w defensywie zbiera zawodnik, w nawiasie ilość DReb/mecz)
c)Def Rating (jako, że na def Rating wpływa w sporym stopniu styl gry drużyny to w nawiasie podaje też Net Rating - różnicę, między OffR, a DefR)

Rim Protection:
1.RG - 36,3 (9,1)
2.BL - 44,7 (9,4)
3.DJ - 45,3 (7,6)
4.MG - 45,7 (7,1)
5.AH - 50,5 (7,3)
6.DH - 50,6 (7,7)
7.ZP - 51 (7,9)
8.AD - 52 (9,3)
9.NV - 53,7 (7,1)

DefRB%:
1.AD - 33,4 (10,1)
2.DJ - 31,2 (9,7)
3.DH - 28,6 (8,4)
4.ZP - 27,2 (7,1)
5.RG - 24 (6,6)
6.MG - 20,8 (5,8)
7.NV - 20,5 (5,3)
8.AH - 18,9 (5,1)
9.BL - 17,5 (5,5)

Def Rating (od znajmoego co siedzi w zaawansowanych statystykach dowiedziałem się że DR nie jest taki ważny, bo każda drużyna gra innym systemem, i ma inną rolę w tymże systemie, ale już zostaje, bo przygotowałem staty ???? )
Zaza jest 4-ty, przed nim Gobert, Drummond i Jordan.

Słowem podsumowania - W większości Zazę wyprzedzają wybitni defensorzy - Jordan we wszystkich trzech porównaniach, Drummond i Gobert w dwóch. Spokojnie można uznać, że plasuje się w środku stawki (w przypadku RP pół punka procentowego różnicy między miejscami 5 a 7 to malutko), a wybrałem jednak więcej klasowych defensorów, niż fatalnych (taki okazuje się np Vucevic)
 
maroon 5,4K

maroon

Użytkownik
Słowem podsumowania - W większości Zazę wyprzedzają wybitni defensorzy - Jordan we wszystkich trzech porównaniach, Drummond i Gobert w dwóch. Spokojnie można uznać, że plasuje się w środku stawki (w przypadku RP pół punka procentowego różnicy między miejscami 5 a 7 to malutko), a wybrałem jednak więcej klasowych defensorów, niż fatalnych (taki okazuje się np Vucevic)
Zaza to bardzo dobry defensor koniec kropka
1.Drummondem, 2.Gasolem (Marc), 3.Gobertem,4. Jordanem, 5.Howardem, 6.Vucevicem,7. Horfordem oraz 8.Lopezem (Brookiem). Pierwsza 4ka jest powszechnie uważana za najlepszych obrońców na C. Vucevic i Horford jako raczej średniacy, a Lopez raczej uważany jako powiedzmy średni-/słaby+.
za najlepszych ? A gdzie Bogut ?
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
tykon90 333

tykon90

Użytkownik
Podkreśliłem, że podchodząc do sprawy statystycznie jest co najmniej w środku stawki. Subiektywnie też uważam go za dobrego defensora i tyle, ale jak miałem to udowodnić?
Co do Boguta, to nie wziąłem go pod uwagę, jako że w tym sezonie grywa po ~20 minut na mecz - do statystycznych porównań to imo zdecydowanie za mało.
 
maroon 5,4K

maroon

Użytkownik
Podkreśliłem, że podchodząc do sprawy statystycznie jest co najmniej w środku stawki. Subiektywnie też uważam go za dobrego defensora i tyle, ale jak miałem to udowodnić?
Co do Boguta, to nie wziąłem go pod uwagę, jako że w tym sezonie grywa po ~20 minut na mecz - do statystycznych porównań to imo zdecydowanie za mało.
napisałeś ,,powszechnie uważana&#39;&#39; 4 najlepszych obrońców na C a nie najlepsza statystycznie , a taka lista zaczyna się od : Marka Gasola , Boguta i Dwighta Howarda
 
tykon90 333

tykon90

Użytkownik
No nie wiem - o ile o Boguta się zgodzę, że jest uważany za jednego z lepszych to Gasol jest baaardzo przeceniany moim zdaniem, a Howard to był powszechnie uważany za jednego z lepszych obrońców dobrych kilka lat temu. Teraz taką listę zdecydowanie otwierają Gobert, Drummond, Jordan, Gasol (to że jest przeceniany to moje zdanie oraz statystyk ;)).
 
maroon 5,4K

maroon

Użytkownik
No nie wiem - o ile o Boguta się zgodzę, że jest uważany za jednego z lepszych to Gasol jest baaardzo przeceniany moim zdaniem, a Howard to był powszechnie uważany za jednego z lepszych obrońców dobrych kilka lat temu. Teraz taką listę zdecydowanie otwierają Gobert, Drummond, Jordan, Gasol (to że jest przeceniany to moje zdanie oraz statystyk ;)).
Drummond jest freakiem fizycznym , świetnie zbiera i to jest jego największy atut , czasami sprzeda blok efektowny . Obrońcą żadnym wybitnym nie jest
Gasol jest filarem defensywy od lat Memphis dzięki niemu tak dobrze bronili , świetny we wszystkich elementach dry defensywnej , help-d świetne , nie łapie głupich fauli
Obejrzyj sobie wczorajszy mecz Pistons - Spurs to zobaczysz jaki Drummond super obrońca , biegał zagubiony i na pickach się gubił przez cały czas
Duncan z Parkerem mu dobre szkolenie zrobili
Słaby nie jest ale elita ligi to nie jest na pewno . Co do tych zaawansowanych statystyk to z nimi jest jak z kreatywną księgowością
 
weed233 854

weed233

Użytkownik
Jeśli już mowa o najlepszych defensorach na tej pozycji to nie można zapomnieć o Chandlerze, teraz ma trudniejszy okres + jakieś problemy zdrowotne ale nadal to jest ścisła czołówka w tym elemencie. Moim zdaniem TOP5 obok Jordana/Howarda, Gasola, Boguta i Goberta
 
tykon90 333

tykon90

Użytkownik
No dobra, ale różnice robi cały czas magiczne wyrażenie &quot;powszechnie uważany&quot;. Napisałeś, że Bogut, Gasol, Howard. Nie zgadzam się z tym, i podałem tych którzy moim zdaniem są powszechnie uważani za najlepszych. Nigdzie nie powiedziałem że uważam Drummonda za najlepszego. Doskonale wiem jak często potrafi się zgubić. Inna sprawa (na przykładzie meczu z Bostonem ostatniego) - helpD w Detroit leży i kwiczy. Nie raz Drummond schodzi na pomoc do penetracji, a jego zawodnik zostaje sam pod koszem, co nie pomaga jego wizerunkowi. Obecnie za najlepszego defensora obręczy uważam Goberta - i statystyki to dobitnie potwierdzają. A Gasol czemu przeceniany? A no dlatego, że okropnie nie docenia się pracy Z-Bo, oraz (w mniejszym stopniu) Allena i reszty. U Misiów broni(ła) cała drużyna - bo w tym sezonie to ich obrona nie jest taka jak za najlepszych lat.
 
maroon 5,4K

maroon

Użytkownik
Obecnie za najlepszego defensora obręczy uważam Goberta
dlatego zadajmy sobie pytanie czy rozmawiamy o najlepszych rim protectorze czy najlepszych obrońcach ligi na C
Jeśli o rim protectorze to sprawa jest bardzo prosta - Hassan Whitside z 3.8 bloku na mecz (gdzie Howard w najlepszych roku miał 2.9) jest najlepszy
 
tykon90 333

tykon90

Użytkownik
Ja obstaję przy swoim - Gobert jest teraz najlepszym Rim Protectorem i tyle, obrona to nie tylko bloki. Hassan często wręcz poluje na bloki, co nie zawsze kończy się dla Majami najlepiej. Ogólnie najlepszego obrońce na C trudno imo wskazać, ale w pierwszej trójce widzę Goberta, DeAndre i Davisa (o ile kwalifikujemy go jako C).
 
xmarcinx 888

xmarcinx

Forum VIP
Jeśli już mowa o najlepszych defensorach na tej pozycji to nie można zapomnieć o Chandlerze, teraz ma trudniejszy okres + jakieś problemy zdrowotne ale nadal to jest ścisła czołówka w tym elemencie. Moim zdaniem TOP5 obok Jordana/Howarda, Gasola, Boguta i Goberta
Mi się wydaje,że nie jest tak dobry jak się wydaje. Nie mam żadnych statów na potwierdzenie mojej opini. Jedynie pamiętam,że kiedyś była gdzieś informacja,że Dallas więcej pkt/100 posiadan traciło z nim na boisku niż bez niego. +często jak oglądałem mecze to on zamiast skakac do bloku to się patrzył jak ktoś rzuca.
 
maroon 5,4K

maroon

Użytkownik
Mi się wydaje,że nie jest tak dobry jak się wydaje. Nie mam żadnych statów na potwierdzenie mojej opini. Jedynie pamiętam,że kiedyś była gdzieś informacja,że Dallas więcej pkt/100 posiadan traciło z nim na boisku niż bez niego. +często jak oglądałem mecze to on zamiast skakac do bloku to się patrzył jak ktoś rzuca.
Tyson był 2 po Dirku powodem wygrania mistrzostwa przez Dallas wtedy był kozak , teraz to już brakuje zdrowia i energii trochę , młodszy nie będzie
 
mkalvarez 120

mkalvarez

Użytkownik
Zgadzam się z każdym słowem maroona, najlepsi obrońcy na pozycji C w lidze to są Gasol, Howard i Bogut, blisko jest też Gobert, czekam na jego grę gdy będzie w pełni zdrowy. Drummond i Jordan nie są tak dobrzy gubią się w zespołowej obronie, są za to najlepszymi zbierającymi w lidze. Najlepiej obręczy bronią Whiteside i Gobert. Jak ktoś nie docenia Marca (sam też go nie doceniałem) to polecam zwrócić uwagę jak rzadko jego matchupy grają dobre mecze. Howard jest wyjąktkowo nielubianym zawodnikiem w polskim internecie(hating gwiazd basketu, wystawienie lakersow) w PO był najlepszym C w lidze i na pewno nie jest jeszcze done, Bogut niby minut nie gra dużych ale statystyki(zaawansowane) go cały czas bronią. Uznawanie Davisa za czołowego obrońcę nie ważne czy klasyfikując go jako C czy PF to po prostu żart i tyle jego przechwyty i bloki nie mają nic wspólnego z grą w obronie, to jedynie efekty mega talentu i możliwości atletycznych.
 
tykon90 333

tykon90

Użytkownik
Maroona jescze rozumiem - otwarcie powiedział, ze jego zaawansowane statystyki nie obchodzą zbytnio, i kieruję się subiektywnymi ocenami. Ty mówisz, że
Bogut niby minut nie gra dużych ale statystyki(zaawansowane) go cały czas bronią
czyli akceptujesz zaawansowane staty w takich porównaniach, po czym wyjeżdżasz że Davis to nie ma w ogóle podjazdu do Gasola, bo on tylko przez atletyczność ma sporo bloków i przechwytów.

Davis jest lepszy od Gasola w 4 z 6 stref obronnych (0-5 ft (procent ten sam, Davis broni więcej tego typu rzutów/mecz), 5-9 ft, 15-19 ft, 20-24 ft). Ma lepsze rim protection (44,3% do 45,7%), zbiera większy procent piłek w defensywie (16,5% do 12%). Do tego, kiedy Davis kontetstuje rzut, jego przeciwnik trafia jedynie 39% (Gasol - 43,7%), jakby tego było mało, Davis kontestuje więcej rzutów na mecz o ponad 3.

No dobra, czyli podsumujmy, jeśli chodzi o obronę obu Panów
- Davis więcej (i lepiej) zbiera
- Davis lepiej blokuje
- Davis lepiej przechwytuje
- Lepiej broni w większośći stref
- Ma lepsze Rim Protection, przy większej ilości kontestowanych rzutów
- Kiedy kontestuje rzut robi to lepiej niż Gasol

Coś jeszcze? Aha, Gasol gra w dużo lepszej drużynie jeśli chodzi o defensywę ogólnie - czyli w teorii powinno to wpływać pozytywnie na jego statystyki (może oprócz defensywnych zbiórek).

AD jest o wiele lepszym obrońcą od Gasola, i tyle.
 
maroon 5,4K

maroon

Użytkownik
No dobra, czyli podsumujmy, jeśli chodzi o obronę obu Panów
- Davis więcej (i lepiej) zbiera
- Davis lepiej blokuje
- Davis lepiej przechwytuje
- Lepiej broni w większośći stref
- Ma lepsze Rim Protection, przy większej ilości kontestowanych rzutów
- Kiedy kontestuje rzut robi to lepiej niż Gasol
AD słabiej broni post up
AD gorzej na pickach
Gasol ustawia się najlepiej w lidze
Gasol najprawdopodobniej ma najwięcej charge call wziętych na klatę ze wszystkich centrów w NBA , świetnie zamyka ,,ciałem&#39;&#39; penetracje przeciwników, łapy wysoko , jego bloki często są bez wyskoku . Najlepiej ustawiający sie wysoki w lidze (Garnetta już nie liczę)
Nie gra może tak efektownie jak murzyńskie freaky fizyczne ale jest skuteczny w tym co robi
Żeby docenić kunszt Gasola nie tylko trzeba przestać patrzeć na statsy , trzeba przestać patrzeć na piłkę w trakcie meczu i popatrzeć co robi Gasol swoim ustawieniem na boisku , jak się przemieszcza .
Zresztą mniejsza o to kto jest lepszy , ty wcześniej powiedziałeś że Marc Gasol jest przeceniany w defensywie (!!!!! WTF) , nie wiem nawet jak to skomentować
Tutaj świetny artykuł o obronie Gasola
http://www.sbnation.com/2013/3/15/4108416/marc-gasol-grizzlies-defensive-player-of-the-year
PS:
z zaawansowanymi statsami jestem na bieżąco , tylko z nimi jest jak z kreatywną księgowością . Kiedyś był tutaj jeden fan ADV stats który na ich podstawie wieścił Hawks w 2012 roku finał konferencji , założyłem się z nim wtedy o hajs że nie przejdą 1 rundy i do dzis się nie pojawił
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom