>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Speedway Ekstraliga 2010

Status
Zamknięty.
arjen 18

arjen

Użytkownik
Ciekawymi typami w milenium są:

* Daugavpils - Grudziadz (+26) 2 - wiadome to, że u siebie łotweski zespół niszczy każdą drużynę w pierwszej lidze, więc co do ich wygranej nie ma nikt wątpliwości, ale jeśli chodzi o wysokość to myśle, że po raz pierwszy w tym sezonie, o ile się nie myle, przewaga na korzyść teamu z Łotwy będzie mniejsza niż 20 pkt ;) Kurs 1,90 także warty ryzyka.

* Dobrucki - Holder (+1) 2 - Typ na remis, ale wczorajsza dobra forma Holdera i ten punkt na jego korzyść przekonało mnie by postawić na niego. Kurs 1,85.

* Adams over 11,5. Typ po kursie 1,90 warty ryzyka. Jeśli pojedzie w nominowanych powinno wejść.

* Jonsson (+2) - Gollob 2. Tomek zna ten tor jak własną kieszeń plus świetna forma Golloba i słabiutka Jonssona przekonuje, aby to dać. Kurs 1,70. Przypominam, że w milenium liczą pierwszy 5 biegów o ile się nie myle także nawet jak pojedzie jako taktyczna jest szansa, aby weszło.

* Kołodziej over 11,5. Dla mnie pewniak, najpewniejsze spotkanie z dzisiejszych typów.

* Zielona Góra - Toruń (+4) 1. Nie będe powielał wypowiedzi kolegów przedemną.

Wszystkie typy z milenium.
 
robson_26 612

robson_26

Forum VIP
Holta - over 11,5 ✅
Zielona Góra - Toruń - 1 ✅
Ako: 2,24
Bwin
Bardzo fajna linia na Holte. Wczoraj nie błyszczał, ale jego forma nadal jest wysoka. W Szwecji i Polsce radzi sobie rewelacyjnie. Dzisiaj być może pojedzie sześć razy. Poza tym Rysiek startował w Tarnowie i tor zna dobrze. Falubaz mega zmobilizowany, a Apator niestety w tym sezonie słabiutko. Kurs na zwycięstwo gospodarzy bardzo wysoki i dlatego ląduje na moim kuponie.
Kościecha - Pawlicki - 2 @ 2,3 ZWROT
Betsafe
Przyjemny kurs na Przemka ze słabym Kościechą. Robert ostatnio prezentuje się bardzo słabo, a Pawlicki wręcz przeciwnie. Myślę, że po takim kursie warto to zagrać.
 
kapszti 7,3K

kapszti

Forum VIP
Polonia Bydgoszcz-Stal Gorzów

Tomasz Gollob over 12✅
1,83
Bet365


Już dzisiaj na torze w Bydgoszczy odbędzie się bardzo ciekawie zapowiadające się spotkanie Extraligi pomiędzy Polonią Bydgoszcz, a Stalą Gorzów. Ciężko wskazać jednoznacznie faworyta gdyż Polonia jest zespołem nieobliczalnym i nie wiadomo jak dzisiaj wyjdzie mecz wszystkim zawodnikom jeżdżącym z gryfem na plastronie. W zespole gości na pewno liderem będzie Tomasz Gollob, który w tym sezonie jest w niesamowitej formie. Średnia biegowa naszego najlepszego żużlowca to 2,679. Tomasz Gollob ostatni raz przegrał bieg w naszej lidze 6 czerwca!!! Z tego co udało mi się obliczyć to nie przegrał razem ostatnich 18 swoich biegów co jest wynikiem rewelacyjnym. Nie pamiętam czy ktoś w historii naszej ligi miał tak wspaniałą serię. &quot;Chudy&quot; nawet wczoraj w GP Wielkiej Brytanii na torze, którego bardzo nie lubi potrafił dojść w półfinału z 12 punktami. Niestety w tym półfinale miał defekt i przez ten pech nie miał szans walczyć o awans to finału. Mark Loram był mistrz świata powiedział po zawodach, że gdyby nie ten defekt to najprawdopodobniej wygrałby te zawody. W GP Gollob jest jak na razie drugi ze stratą tylko 2 &quot;oczek&quot; do Jarka Hampla i ma chyba nie powtarzalną szansę na wywalczenie upragnionego tytułu mistrza świata. Ja uważam, że dzisiaj będzie wyrównane spotkanie i Tomasz odjedzie pełne 5 wyścigów w których spokojnie jest w stanie zdobyć co najmniej 13 punktów. Dodatkowym i chyba największym atutem Golloba jest to w Bydgoszczy, którego Gollob jest niekwestionowanym królem. To właśnie tam przez kilka lat jeździł w barwach Polonii, a także wygrał tam 7 razy rundę Grand Prix.
To wszystko się składa w jedną całość czyli wysoką zdobycz punktową przez Golloba i taki też typ wybieram.
 
lysy-16140 268

lysy-16140

Użytkownik
Ciekawymi typami w milenium są:

* Daugavpils - Grudziadz (+26) 2 - wiadome to, że u siebie łotweski zespół niszczy każdą drużynę w pierwszej lidze, więc co do ich wygranej nie ma nikt wątpliwości, ale jeśli chodzi o wysokość to myśle, że po raz pierwszy w tym sezonie, o ile się nie myle, przewaga na korzyść teamu z Łotwy będzie mniejsza niż 20 pkt ;) Kurs 1,90 także warty ryzyka.

* Dobrucki - Holder (+1) 2 - Typ na remis, ale wczorajsza dobra forma Holdera i ten punkt na jego korzyść przekonało mnie by postawić na niego. Kurs 1,85.

* Adams over 11,5. Typ po kursie 1,90 warty ryzyka. Jeśli pojedzie w nominowanych powinno wejść.

* Jonsson (+2) - Gollob 2. Tomek zna ten tor jak własną kieszeń plus świetna forma Golloba i słabiutka Jonssona przekonuje, aby to dać. Kurs 1,70. Przypominam, że w milenium liczą pierwszy 5 biegów o ile się nie myle także nawet jak pojedzie jako taktyczna jest szansa, aby weszło.

* Kołodziej over 11,5. Dla mnie pewniak, najpewniejsze spotkanie z dzisiejszych typów.

* Zielona Góra - Toruń (+4) 1. Nie będe powielał wypowiedzi kolegów przedemną.

Wszystkie typy z milenium.
Myślę, że to nieodpowiedni temat na ten typ, a po drugie jeśli już to myślę, że nie wartyy ryzyka i na super twardym torze w Daugavie gospodarze znów zmiotą....
Ogólnie to pewki i warte ryzyka wszystko także, życzę powodzenia w ryzkowaniu i graniu tych pewniaków... Typy może i dobre, ale analizy...gl
 
verti 3,4K

verti

Forum VIP
Dość niecodzienny termin rozegrania spotkania w CMSE, bo poniedziałkowe po południe, niemniej jednak mecz niezwykle istotny dla układu tabeli, więc warto mu się uważnie przyjrzeć.

  • Unia Tarnów - Unibax Toruń, godz. 16:30 -&gt; Zapowiedź!

Czy tarnowianie zrealizują swój cel, jaki założył prezes Bogdan Gargul?
- Nie biorę pod uwagę innego scenariusza jak trzy punkty z Częstochową i Bydgoszczą, dwa z Toruniem oraz walkę o jedno oczko bonusowe w Zielonej Górze.
Czy może jednak &quot;Anioły&quot; przebudzą się i będą w stanie odnieść drugie w tegorocznych rozgrywkach wyjazdowe zwycięstwo? Zadanie to na pewno utrudni im brak Hansa Andersena, który ma do wypełnienia obowiązki w lidze angielskiej. Trener Jan Ząbik będzie musiał sięgnąć po trójkę młodzieżowców- Jesnena, Warda i Pulczyńskiego. Czy prezes Stępniewski wytrzyma kolejny wyjazdowy blamaż Apatora, a może jednak podopieczni Ząbika pokażą &quot;lwi pazur&quot;, w końcu pojawiają się głosy o renegocjacji kontraktów, czy to podziała na nich mobilizująco? Przekonamy się już za kilka godzin. A Wy jak myślicie? Kto kogo przechytrzy?
 
pierzakrys 178

pierzakrys

Użytkownik
jeżeli Ward bedzie jezdził tak jak wczoraj to za dużo nie pomoże swojej drużynie. Emil też dużo nie powojuje, może gdyby miał okazje pojeździć wiecej w SE to kto wie, a tak zostaje mu tylko Liga Juniorów w której wali dwu cyfrówki. Co do Jesnena to powalczy ale w starciu z Vaculikiem tez nie wróże mu za dużo punktów.
 
niccolo7 1,8K

niccolo7

Użytkownik
Szczerze mówiąc, to wynik tego meczu nie jest łatwy do przewidzenia. Z jednej strony Tarnowianie, którzy wczoraj u siebie ledwo wyrwali bonusa, teoretycznie najsłabszej Częstochowie, a z drugiej Toruń, który zgodnie z moimi oczekiwaniami zaliczył kolejny wyjazdowy blamaż. Co do absencji Hansa, to nie wiem czy to będzie aż tak wielkie osłabienie, bo on ostatnio w ogóle nie przykłada się do jazdy w Polsce. We wczorajszym meczu ani razu nie podjął jakiejkolwiek walki z rywalami i po przegranym starcie dojeżdżał na tej 3-4 pozycji. Myślę, że w tej sytuacji kierownictwo Unibaxu powinno podjąć jakieś kroki w stosunku do niego, a i przydałaby się również jakaś forma mobilizacji Holderowi i Wardowi. To jest niepojęte, żeby zawodnik który dzień wcześniej wygrywa w GP, nazajutrz nie potrafił zdobyć punktu! Śmiech na sali i w ogóle nie dziwię się złości toruńskich kibiców. Kolejna sprawa to uparte puszczanie Warda, któremu nawet jak nie idzie, nadal dają jeździć mimo, że to nie przynosi żadnego efektu. Australijczyk po świetnym zeszłym sezonie w tym już nie radzi sobie tak dobrze i moim zdaniem powinien być zastąpiony przez M.J.Jensena albo chociaż przez Emila Pulczyńskiego w jednym czy dwóch biegach, o co aż się wczoraj prosiło. Do tego dochodzi słaba forma Wieśka Jagusia, który jakoś nie może dogadać się ze sprzętem, a sami Sullivan z Miedziakiem wyniku dla drużyny nie zrobią. Z kolei tarnowska Unia też nie błyszczy, bo zwycięstwo tylko 12 punktami na własnym torze z Czewą, jadącą praktycznie we trójkę, wielkim wyczynem nie jest. Pewniakiem jest tylko Vacul, bo reszta równie dobrze może zrobić dwu cyfrówkę, jak i zaledwie parę punktów. Seba i Kasper mający być liderami drużyny na razie jakoś tak średnio jadą, Bjarne nierówny, Ogór coś tam szarpie, a Monberg jest dla mnie trochę nieodgadniony.
Podsumowując, jeśli Miedziak i Sully nie otrzymają dzisiaj wsparcia od Jagody i Holdera, to pewnie 2 punkty zostaną w Tarnowie. Unia obok Czewy jest najsłabszą drużyną w lidze, ale jeśli panowie gwiazdorzy z Torunia tak podejdą do meczu jak wczoraj, to nie mają co szukać w Mościcach. Moim zdaniem wynik powinien być na styku, ale ja stawiam na minimalną 2-4 punktową wygraną gospodarzy.
 
raczeq 0

raczeq

Użytkownik
W pełni zgadzam się z powyższymi słowami. Bardzo trudny mecz do typowania. Niby w teorii wyglada to na wygrana Unii, ale języczkiem u wagi może byc tor w Tarnowie. Jest on twardy, czyli taki jaki wolą zuzlowcy Apatora. Tylko w tym można upatrywac ich szans bo na pewno nie w formie, która jest fatalna, nie licząc Miedziaka. Pytanie jak pojedzie Holder. Wczoraj w Zielonej widać było efekt świetowania sobotniej wiktorii. Jagus nic nie pokazywal ostatnio, ale znowu na twardym torze w Czewie już pojechał b.dobrze. Sully to samo. W Tarnowie mogą wszyscy pojechać dobrze. Kasprzak chyba dogadał się wczoraj ze sprzętem o czym świadczą 3 trójki w 3 ostatnich biegach. Jeśli dziś dobrze zacznie może byc nie do ruszenia, a w parze z Vaculikiem smialo moga wygrywac podwojnie. Sklanialbym sie mimo wszystko do grania na Tarnów w bwin po kursie 1.75. Ja jednak postanowiłem odpuścic i zagrałem jedynie za symboliczną kase w bet365 remis przy handi 4 po 8 biegach jak i po calym meczu po kursach 11 i 15.
 
pierzakrys 178

pierzakrys

Użytkownik
Przed nami kolejne odrabianie meczu w SE. Tauron Azoty Tarnów na własnym torze będzie podejmował 4 drużynę w tabeli Unibax Torun. Tarnowianie po wczorajszym zwycięskim meczu są podbudowani i spragnieni kolejnych 2 punktów. Raczeq wspominał ze tor w Mościcach jest twardy i na pewno będzie odpowiadał on bardziej Aniołom niż wczorajszy tor w Zielonej. Holder jest juz po świętowaniu i bez kaca jakieś punkty powinien zrobić, do tego rewelacyjny wczoraj Miedziak, który mam nadzieje, że powtórzy wynik z ZG i Sullivan jeżdżący w kratkę ale za to ambitny i waleczny na torze. Moim zdaniem Walka będzie równa, ale w ostatnich biegach to Unibax przechyli szale zwycięstwa na swoja korzyść.
Unia Tarnów - Unibax Toruń
Kurs:2,37
Buk:Bet365
 
verti 3,4K

verti

Forum VIP
Jeszcze kilka tygodni przed przełożeniem spotkania faworytem wg. bukmacherów był Unibax, teraz sytuacja się zmieniła - to gospodarzom daje się więcej szans na zwycięstwo. Czyżby miało to związek z nieobecnością Andersena? Niekoniecznie, po prostu torunianie na wyjazdach w tym sezonie prezentują się naprawdę fatalnie. Jednak z takim składem jakim dysponuje trener Ząbik jest po prostu niewyobrażalne by, &quot;Anioły&quot; przegrywały mecz za meczem, pytaniem pozostaje tylko kiedy nastąpi ów &quot;wstrząs&quot;? Czyżby dzisiaj? Może i tak, bo owal w Mościcach jest przygotowany na twardo, czyli tak jak lubią torunianie. Tarnowianie jakoś nie przekonują, wczoraj z osłabionym Włókniarzem mieli nie lada problemy, obie drużyny mają coś do udowodnienia. Kto będzie górą? Na to pytanie nie odpowiem.
Ze swojej strony jednak polecam under punktowy Sebastiana Ułamka. &quot;Colgate&quot; wczoraj się poturbował w ostatnim wyścigu i po meczu cały czas trzymał się za rękę z ewidentnym grymasem bólu. Dzisiaj może być nie w pełni dysponowany. Kursy ok.2, więc można spróbować.
 
kapszti 7,3K

kapszti

Forum VIP
Unia Tarnów-Apator Toruń

Sebastian Ułamek under 9,5pkt⛔
2,00
Bwin

Dzisiaj już o godzinie 16:30 dojdzie do zaległego spotkania żużlowej Ekstraligi pomiędzy Unią Tarnów,a Apatorem Toruń. Ciężko w tym spotkaniu wskazać jednoznacznego faworyta gdyż Unia jest nisko w tabeli i jakoś nie widać po nich żeby miało się to zmienić. Z drugiej strony jest słabo jeżdżący na wyjazdach Apator.
Obie drużyny mają odmienne cele bo Unia walczy o utrzymanie i jeżeli chce powiększyć szanse na byt w lidze w następnym sezonie to dzisiaj wypadałoby wygrać to spotkanie. Ja się skupiłem na typie w którym Sebastian Ułamek nie zdobędzie 10pkt. Wczoraj Ułamek w meczu z najsłabszym zespołem ligi Włókniarzem Częstochowa zdobył 9pkt z bonusem. Ja uważam, że jak na mecz z takim słabym rywalem to wynik nie najlepszy bo poza Holtą to tak naprawdę wszyscy wśród gości byli do pokonania ale Ułamek dwukrotnie musiał uznać wyższość Szweda Petera Karlssona. Oto wyniki Ułamka w tym sezonie na torze w Tarnowie:
vs Włókniarz 9+1
vs Unia Leszno 10+1(6 startów)
vs WTS Wrocław 8+2
vs Stal Gorzów 7+1
vs Falubaz ZG 12(4 starty)

Jak widać ciężko u niego o wysoką zdobycz punktową i jeździ również nie równo co wprawia w zakłopotanie trenera Unii Mariana Wardzałę. Ułamkowi najlepiej jak widać wyszedł mecz z Falubazem w pierwszej kolejce ale ci co pamiętają tamto spotkanie to wiedzą, że tamten mecz był rozgrywany z paranormalnych warunkach w których radzili sobie tylko gospodarze.
Apator miał w tym roku odzyskać tytuł ale jak na razie strasznie zawodzi przede wszystkim na wyjazdach czego dowodem może być wczorajsza wysoka porażka w Zielonej Górze. Jednak tam tor jest bardzo przyczepny czego toruńskie &quot;Anioły&quot; nie lubią, a za to w Tarnowie tor jest twardy co na pewno powinno pomóc gościom gdyż takie tory oni preferują. Mają problem w postaci braku Hansa Andersena, który ma dzisiaj obowiązki w Elite League i nie może pojechać w Polsce. W jego miejsce pojedzie Duńczyk Michael Jepsen Jensen. Wszyscy liczą, że zwycięzca sobotniej GP Wielkiej Brytanii pokaże, że nie była to przypadkowa wygrana,a jego dobra forma. Jednak takie wrażenie o przypadku można było odnieść we wczorajszym meczu z Falubazem gdzie Australijczyk nie zdobył ani jednego punktu. Również zawiódł Wiesław Jaguś ale on zawodzi od początku sezonu. Świetny występ zaliczył za to Adrian Miedziński zdobywając 14pkt w 6 stratach. Również Ryan Sullivan pokazał w kilku wyścigach, że jest w stanie wygrywać z każdym zawodnikiem.

Ja uważam, że Apator wiecznie nie będzie zawodził na wyjazdach i dzisiaj powalczy na sprzyjającym im torze na Mościcach. Poza tym Ułamek poobijał się w ostatnim wyścigu wczorajszego meczu i nie wiadomo w jakiej będzie dzisiaj dyspozycji.

Verti polecił typ więc wydaję się być ciekawy i dzięki za to.
 
radula 5,4K

radula

Użytkownik
Krótko bo nie mam czasu...
W dzisiejszym spotkaniu liczę na przełamanie się Torunian,Wczoraj świetna jazda Adriana Miedzińskiego i jeśli do Niego dołączy Jaguś i Cholder być może Emil Pulczyński zapunktuje dziś lepiej i nie powinno być źle.Jakoś ten mecz widzę wyrównany od początku do końca i na korzyść Torunian jest to co piszecie że Ułamek będzie dziś jeździł z problemami zdrowotnymi.

Mój typ:
Unia Tarnów-Unibax Toruń : +3,5 Unibax 1,85
 
B 41,5K

bosky

Użytkownik
w Toruniu jest jeden zawodnik w formie - Adrian Miedziński, stąd fajny over na niego, w parze z Jepsenem w dodatku, powinno wejsc. Mimo wszystko nie wierzyłbym w cudowne natchnienie Jagusia, który jest absolutnie pod formą, nie szło mu nawet na lubianym gorzowskim owalu. Jak dla mnie to będzie mecz dla miejscowych. Tor pokaże, czy miałem rację ;)
 
verti 3,4K

verti

Forum VIP
Trzeba przyznać, że &quot;Jaskółczy zespół&quot; ma sporo szczęścia w tym sezonie. Podopieczni Wardzały mieli toczyć walkę o utrzymanie i wszystko na to wskazuje, że cel osiągną. Jednak fortuna sprzyja im, na początku wygrali w iście spartańskich warunkach z zielonogórskim Falubazem, później przyszła szczęśliwa wygrana nad Betardem, który do Tarnowa przybył bez Kennetha Bjerre. Wczoraj &quot;Jaskółki&quot; jechały również z osłabionym Włókniarzem i miał spore problemy z wyszarpaniem punktu bonusowego, a &quot;Lwy&quot; jechały w zasadzie trójką zawodników - Holta, Karlsson i Szombierski, mimo braku Davidssona i Woffindena Unia miała &quot;ciepło&quot;. Dzisiaj historia się powtarza &quot;Anioły&quot; osłabione brakiem Andersena, a w składzie przyjezdnych jedzie w zasadzie trzech jeźdźców- Sullivan, Miedziński i Holder i połówka Jensena. Kto wie, czy do Unii nie uśmiechnie się takie szczęście jak w ubiegłym roku do skazywanej na porażkę bydgoskiej Polonii. Los ewidentnie im sprzyja, póki co skrzętnie z tego korzystają. Takie moje odczucie.
Nie chodzi mi tutaj bynajmniej, że była to niespodzianka. Miałem na myśli po prostu, że tarnowianie wykorzystują &quot;korzystny tok wydarzeń&quot;, braki w składach przyjezdnych drużyn itd., dzisiaj po raz kolejny to potwierdzili, że mają całkiem równy skład, ale bez wybitnych indywidualności - to im w pełni wystarcza do szczęścia, póki co.

Z drugiej strony to w Toruniu coś musi &quot;drgnąć&quot;, bo zawodnicy są traktowani jak żużlowi herosi, &quot;nie żyją&quot; meczami, dla nich zaczęło to stanowić swoisty biznes, świetne warunki etc. takie mam wrażenie. A moim ulubieńcem jest ostatnio Darcy &quot;Lubię toruńskie imprezy&quot; Ward : )
 
B 41,5K

bosky

Użytkownik
to samo było swego czasu z Matejem Zagarem, ach te toruńskie klimaty ;d z Tarnowem wszystko się jak najbardziej zgadza do momentu tej Polonii z ubiegłego sezonu. Unia trafia na dzień dobry na Leszno w PO i uratować ją może tylko beton jak ta lala u siebie, mimo wszystko nie wierzę, żeby Leszno które na całkiem twardym torze w Gorzowie było w stanie wywalczyć 43 punkty oddała zwycięstwo mając wciąż w głowach klęskę z ubiegłego sezonu ;)
 
B 41,5K

bosky

Użytkownik
króciutko, bo uciekam do bukmachera:
Bydgoszcz-Zielona 2 1,90 twardy tor i brak Emila.
Jonsson pkt. 12 under 1,70 no gdzie Andreas i 12 punktów ????
Dobrucki pkt. 7 over 1,80 tutaj Fredka w parze oraz fantastyczna postawa Dobruckiego rok temu. Do tego coraz lepsza forma, powinno wejść.
Taką trójkę gram za większą kasę, zobaczymy czy się uda ????
 
verti 3,4K

verti

Forum VIP
Zwróćcie uwagę na takie dwa zakłady
▶ Denis Gizatulin - Rafał Dobrucki
1. w Bet365 handi +2 na Rosjanina po kursie 1.90, na Rafiego kurs 2.0 z ujemnym handi.
2. w bwin handi -1.5 na &quot;Gize&quot; po kursie 1.95, z kolei na Rafała +1.5 @ 1.75.
Można spróbować jakiegoś &quot;middle&quot;, chociaż uważam, że kurs w bet365 na Gizatulina to miła niespodzianka : ) Choć i należy pamiętać, że Dobrucki przy Sportowej spisywał się raczej dobrze.
@Up : W Totomixie jest over Dobruckiego po 1.45, właśnie z taką linią.
 
rygiel99 12

rygiel99

Użytkownik
Bydzia czy Zielona, to jest pytanie. W sumie tez skłaniałbym sie ku zielonej, maja chyba aktualnie bardziej stabilnych zawodników, nie zdziwie się jak Kostek nie zdobędzie za dużo punktów, tak jak i Lindbaek. Zaraz ide do toto i daje na Zielonke, tak jak wyżej Jonnson poniżej 12, w sumie ost forma jakby poszła do góry ale to nie jest jeszcze ten sam A.J., no i jako 3 typ Pepe +1 z Walaskiem, Pepe w zdecydowanie wyższej formie, zna &#39;troche&#39; to w Bydzi wiec nie powinno być zle ;)
 
verti 3,4K

verti

Forum VIP
Jakoś nie mam zdecydowanego faworyta w dzisiejszej batalii. Polonia niby na własnym torze, jednak bez Emila to nie ta sama drużyna. W Zielonej Górze wcale nie jest lepiej, mistrz z ubiegłego roku też nie radzi sobie na miarę oczekiwań, a w dodatku publiczne pranie brudów na linii trener-prezes, na pewno nie jest korzystne. Starcie dwóch zawodzących ekip, więc w pewnym sensie omijam.
Wracam do zakładu z postu powyżej.
▶ Denis Gizatulin - Rafał Dobrucki Typ: Gizatulin +2 @ 1.90
Denis dzięki wsparciu &quot;Teamu Emila&quot; sporo zyskał. Widać to po jego wynikach, to nie Jonsson był najlepiej punktującym zawodnikiem podczas wyjazdu do Torunia, to nie Walasek był liderem obok AJ w starciu z Stalą - a właśnie Rosjanin. &quot;Giza&quot; dostał pełną szansę na zaprezentowanie swoich możliwości na torach ekstraligowych i zaufanie to spłaca w więcej niż 100%, bo chyba mało kto się spodziewał, że w ostatnich potyczkach obok Jonssona będzie najlepszym jeźdźcem. Dzisiaj powinno być podobnie.
Jeżeli chodzi o Dobruckiego, to początek sezonu nie należał do niego, długo dochodził do siebie, aż w końcu zdecydował się na zainwestowanie w sprzęt. 35 tysięcy złotych dało o sobie znak, od razu w meczu z Unibaxem w minioną niedzielę, kiedy to &quot;Rafi&quot; wykręcił komplet punktów. O ile sprzęt ten w Zielonej Górze sprawował się bez zarzutu, to już w krośnieńskim półfinale IMP zawiódł i Rafał finałowe zawody o mistrzostwo Polski będzie musiał oglądać z pozycji rezerwowego. Co prawda na torze w Bydgoszczy radzi on sobie całkiem dobrze (13 punktów w ubiegłym roku), to jednak myślę, że na pokonanie Denisa może nie wystarczyć. Jak już wspomniałem post wyżej, w bwin handi ujemne na Rosjanina -1.5 po kursie 1.95, w bet365 jest na Denis +2 po kursie 1.90 - dla mnie ta druga opcja to zdecydowanie lepszy wybór i tak też typuję.
▶ Andreas Jonsson - Greg Hancock Typ: Jonsson @ 1.55
Pod nieobecność Sajfutdinowa to właśnie &quot;bydgoski Szwed&quot; bierze na siebie głównie ciężar zdobywania punktów. Ostatnie występy &quot;Adrenaliny&quot; w Bydgoszczy :
1. 13. Andreas Jonsson - 14+1 (2*,2,3,2,3,2) - Stal Gorzów
2. 13. Andreas Jonsson - 9+1 (2,1,2,2*,2) - Unia Leszno
3. 13. Andreas Jonsson - 14 (3,3,2,3,3) - Unia Tarnów
W każdym z tych spotkań to właśnie AJ, był najlepiej punktującym zawodnikiem Polonii, dzisiaj powinno być tak samo (przy bezbarwnej jeździe Lindbaecka, Walaska i Kościechy) i kto wie, czy to właśnie Szwed nie będzie miał jednego startu więcej niż sympatyczny Jankes? Możliwe, ale nawet jeśli nie, to AJ powinien przy swoim nazwisku zanotować większą ilość oczek od &quot;Herbiego&quot;. Dla doświadczonego Amerykanina to bardzo trudny sezon w zasadzie nie wychodzi mu nic, tak jakby tego oczekiwał, na próżno też oczekiwać by dzisiaj Greg powtórzył zeszłoroczny wyczyn, kiedy to na Sportowej wywalczył 17 oczek. Co prawda również i AJ, nie może być zadowolony z dotychczasowych rezultatów, jednakże lepsza znajomość bydgoskiego owalu powinna być wystarczającym handicapem.
▶ Piotr Protasiewicz (suma punktów) Typ: powyżej 10 @ 2.25
Jak już koledzy wspominali &quot;Pepe&quot; przez ładnych parę lat reprezentował &quot;Gryfy&quot;, zawsze kiedy wracał na obiekt w Bydgoszczy w barwach przeciwnego klubu spisywał się bardzo dobrze (nieco słabiej w ubiegłym roku). W 2007 roku to właśnie &quot;Pepe&quot; w znaczącym stopniu przyczynił się do spadku bydgoszczan z Ekstraligi, kiedy to w Bydgoszczy poprowadził Falubaz do wygranej 44-46, sam wówczas zdobył 15 punktów z dwoma bonusami. Dzisiaj bariera dziesięciu punktów jest jak najbardziej do przeskoczenia, nawet mimo tych wtorkowych upadków w lidze szwedzkiej.
To byłoby na tyle jeśli chodzi o dzisiejsze starcie Polonii z Falubazem ????
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom