>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

Speedway Grand Prix 2007

Status
Zamknięty.
mrybka 253

mrybka

Użytkownik
Zobacz terminy żużlowych Grand Prix 2007

Kibiców żużla czeka wiele emocji. Oprócz ligi żużlowej, od 28 kwietnia do 13 października będzie rozgrywany cykl Grand Prix. Piętnastu zawodników powalczy o tytuł indywidualnego mistrza świata. Barwy Polski będzie reprezentować czterech żużlowców.

Jest wśród nich Tomasz Gollob, który zapowiada ambitną walkę o tytuł. &quot;Teraz całe moje życie podporządkowane jest turniejom Grand Prix&quot; - oświadczył. Dla naszego kraju pojadą także Jarosław Hampel, Wiesław Jaguś i... Norweg Rune Holta, który zdecydował się na starty w biało-czerwonych barwach.

Faworytem do złota będzie mistrz z poprzedniego sezonu, Australijczyk Jason Crump. Jego najwięksi rywale to Amerykanin Greg Hancock oraz Duńczyk Nicki Pedersen. O medale będą także walczyć: Andreas Jonsson (Szwecja), Leigh Adams (Australia), Hans Andersen (Dania), Matej Zagar (Słowenia), Antonio Lindbaeck (Szwecja), Scott Nicholls (Anglia), Bjarne Pedersen (Dania) i Chris Harris (Anglia).

Na cykl Grand Prix składa się jedenaście imprez. Rywalizacja rozpocznie się we Włoszech, a zakończy w Niemczech na stadionie Arena auf Schalke.

Terminarz Grand Prix 2007:

28 kwietnia
Włochy, Lonigo
Lonigo Stadium

12 maja
Polska, Wrocław
Stadion Olimpijski

26 maja
Szwecja, Eskilstuna
Smederna Motorstadion

9 czerwca
Dania, Kopenhaga
Parken Stadium

30 czerwca
Wielka Brytania, Cardiff
Millenium Stadium

28 lipca
Czechy, Praga
Marketa Stadium

11 sierpnia
Szwecja, Malilla
Malilla Motorstadion

25 sierpnia
Łotwa, Daugavpils
The Stadium &quot;Speedway Center&quot;

8 września
Polska, Bydgoszcz
Stadion Polonii Bydgoszcz

22 września
Słowenia, Krsko
Stadion im. Matije Gubca

13 października
Niemcy, Gelsenkirchen
Arena Auf Schalke
 
mrybka 253

mrybka

Użytkownik
28 kwietnia we włoskim Lonigo rozgrana zostanie I runda tegorocznego cyklu Grand Prix. Wiadomo już z jakimi numerami startowymi wystartują zawodnicy podczas tych zawodów. Przypomnijmy, że &quot;dziką kartę&quot; otrzymał reprezentant gospodarzy Mattia Carpanese.


Lista startowa Grand Prix Włoch - 28.04.2007:

1.(6) Hans Andersen - Dania
2.(9) Jarosław Hampel - Polska
3.(8) Tomasz Gollob - Polska
4.(14) Rune Holta - Polska
5.(12) Bjarne Pedersen - Dania
6.(1) Jason Crump - Australia
7.(7) Matej Zagar - Słowenia
8.(4) Andreas Jonsson - Szwecja
9.(16) Mattia Carpanese - Włochy
10.(2) Greg Hancock - USA
11.(15) Chris Harris - Wielka Brytania
12.(10) Antonio Lindbaeck - Szwecja
13.(3) Nicki Pedersen - Dania
14.(5) Leigh Adams - Australia
15.(11) Scott Nicholls - Wielka Brytania
16.(13) Wiesław Jaguś - Polska
17.(17) Daniele Tessari - Włochy
18.(18) Christian Miotello - Włochy

W nawiasie stały numer zawodnika w Grand Prix
 
sawas 27

sawas

Użytkownik
Co jest z wami żużlomaniacy :?: Lonigo już jutro a tutaj cisza...

Kursy by BAH:

Jakimś wybitnym znawcą speedway&#39;a nie jestem, ale pojęcie mam i na pewno GP zatypuję. Moim zdaniem zwycięstwo w Grand Prix nie do końca jest wynacznikiem formy danego zawodnika, bo w sytuacji gdy do walki stają wszyscy najlepsi zawodnicy świata to do końcowego triumfu niezbędna jest nutka szczęścia.

Od razu zaznaczam, że jestem z okolic Leszna, więc moje zdanie może być nie do końca obiektywne... Tak jest i tym razem, gdyż na triumfatora włoskich zawodów upatrzyłem sobie Leig Adamsa :p Ten zawodnik już na początku sezonu pokazuje, że jest w wyśmienitej formie. Myślę, że jest jednym z 5 czołowych zawodników ligi, a właśnie Ci będą się liczyć w walce o tytuł. Także za granicą Australijczyk kręci znakomite czasy.

Śmieszne wydają mi się zapowidzi Tomka Golloba o jego szansach na mistrza. Ja oceniam je znacznie niżej niż np. Hampela (ale tu znowu odzywa się sympatia). Tak czy inaczej kurs 8,0 na Adamsa jest dla mnie na tyle łakomym kąskiem, że puszczę takiego singielka.

Mój scenariusz to wspaniała jazda Adamsa w Lonigo, szybki prysznic, a nazajutrz świetne zawody i kolejne zwycięstwo Unii w Bydgoszczy :p
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
Mylisz się :p Hampel Tomkowi może co najwyżej kevlar czyścić :p A Adams nie dość że w SGP nie załapie się do finału to mimo 20 pkt z Bydzią jego zespół przegra ????

A tak bez napinki na poważnie . Wiele osób pytało mnie o typki żużlowe. Pierwsze przedstawie w ciągu najbliższych godzin edytuując tego posta .

Pozdrawiam
 
rammstein 0

rammstein

Użytkownik
Sawas kolego spod Leszna Leigh Adams nie wygra zawodów w Lonigo...nie ma do tego predyspozycji... ile to już lat idzie mu świetnie w we wszsytkich ligach w jakich jeździ na początku sezonu...i co?i nigdy w Gp nie błyszczy tego czegos mu brakuje...a W Bydzi Leszno przegra;)a Leigh przegra tam tylko z Andreasem Jonssonem.JEst bardzo solidnym ligowcem ale w GP jest o wiele słabszy... Zgadzam sie z Jaquesem że Hampelek może Tomkowi tylko kevlar czyścic za cieniutki jest na razie i nie ma &quot;jaj&quot; za miękki na torze jest...Ton rywalizacji w Lonigo bedzie nadawac 3ka Crump Pedersen NIcky i pewnie Hans Andersen... ja przedstaiw swoje typy na GP jak sie tylko pojawi oferta;) ????
 
rammstein 0

rammstein

Użytkownik
Macie tu cytat z Jasona Crumpa i te Wasze statystyki na nic sie zdadza... &quot;Liga ma tyle wspólnego z Grand Prix, co kangur ze słoniem&quot; słowa Jasona Crumpa ,także nie sugerowac sie wynikami z ligi polskiej...i pewnie bedzie jak w zeszłym sezonie 11-12 pkt w zasadniczej połfinał i finał Jego...
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
Jedziemy z koksem , pfu z SGP . Najpierw idą typy na buki naziemne , bo na netowych jeszcze nie ma oferty pełnej . Szkoda , że nie ma jeszcze h2h ale jak będą to postaram się jak naszybciej coś przedstawić . Pamiętać należy , że to 1 runda i na torze z *** więc wszystko się może zdarzyć ... Acha przedstawiam typy na fajnym kursie , dlatego nie wymagajcie 100 % skuteczności . Choć zdziwię się jak taka nie będzie , bo typy naprawdę przemyślane :p Akurat w Lonigo bardzo ważną sprawą jest spasowanie . Biorąc pod uwagę kursy w ziemniakach trzeba pamiętać , że strasznie spadają tam kursy . Wczoraj na Zagara było jeszcze 3.50 , dziś rano 3.0 . A ciekawe co będzie jutro . Pewnie coś koło 2. Ten typ to ewidentna niekometencja buków , bo oczywiście Zagar może sobie nie poradzić , ale wszystko wskazuje na to że jednak mu się uda .
[center:d4be58226d]
[/center:d4be58226d]


N.Pedersen typ: 1-4 kurs: 1.85


Pedersen prezentuje rzeczywiście wyborną formę . O ile typowanie zwycięzcy pierwszej eliminacji jest wróżeniem z fusów , to jestem przekonany , że ten zawodnik znajdzie się w finale SGP w Lonigo , bo na tym torze decydują starty i kraweżnik . A to Pedersen ma bardzo dobre .


M.Zagar typ: 1-8 kurs: 3.00


Ten typ to taki nieoszlifowany diamencik ;-) Managerem Słoweńca jest Armando Castagna . Włoch , który jest szefem toru w Lonigo ... Matej jest tam traktowany niemal jak swój zawodnik . Nie zdziwię się jak tor będzie mu &quot; sprzyjał &quot; . Sam tam trenował przed rozpoczęciem sezonu . Że potrafi to wykorzystać to pokazał choćby rok temu zajmując bardzo wysokie 3 miejsce po serii zasadniczej . Dodatkowo za małą stawkę można spróbować awans Mateja do wielkiego finału za 8.50 ...


T.Gollob typ: 1-8 kurs: 1.90


Ten typ bardziej za sympatię . Tak naprawdę wszystko jest przeciwko Tomkowi . I tor , którego nie cierpi . I losowanie nr. startowego , i pola i rywale w pierwszych biegach . Ale Tomek pokazuje w tym sezonie świetną formę . Dobry sprzęt i to coś co tylko on ma . Myślę , że do ósemki powinien się załapać .


A.Jonsson typ: 1-8 kurs: 1.70


Typ na Andreasa . Z dwóch powodów . AJ wreszcie zaczął jeździć tak jak potrafi . Chyba dogadał się ze sprzętem . Dodatkowo Szwed również trenował w Lonigo przed sezonem ...
 
sawas 27

sawas

Użytkownik
Heh, może to nie było celem mojej wypowiedzi, ale widzę, że temat się rozwinął ????

Niech wam będzie, że Adams nie wygra w Lonigo. Racja, że w GP nigdy nie pokazał do końca tego co pokazuje na co dzień.

Ale nie dam &quot;se w kasze dmuchać&quot; i wam powiem, że ta wasza Polonia może i u siebie pojedzie Unię, ale na bonusa nie macie co liczyć :p O torze w Bydgoszczy nie ma co gadać, bo do jeden z najbardziej osobliwych obiektów w Polsce i Polonia ma u siebie wielką przewagę. To nie ten temat, ale jeśli już zaczeliśmy to skończymy. Mecz na pewno będzie wyrównany, bo Unia idzie na mistrza, nie powiecie, że ekipa jest banalna, bo i Jarek i Bali i Krzysiu Kasprzak i Adams to zawodnicy &gt;10 pkt/ mecz. Matematyka prosta 4x10+ogórki = meczyk do przodu. Nie zdziwię się jak Bydzia polegnie, ale nie zapeszam :p
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
Mówisz 4*10 ? Zobaczymy ????

CRUMP-HANCOCK 1 1.32

Tego typu chyba nie trzeba komentować ? Greg to już nie ten zawodnik co w 97 . Coś tam ujedzie , ale w pojedynku z Crumpem nie ma szans .

N.PEDERSEN-ADAMS 1 @ 1.50

Pojedynek dwóch mocnych zawodników , ale Nicki będzie walczył o majstra . Adams pewnie 4-5 msc . Jak zwykle . Niedawno na torze w Swindon , czyli domowym obiekcie Adamsa Nicki wygrał z nim 3 razy ...

B.PEDERSEN-JONSSON 2 1.90

Duńczyk mnie nie przekonuję . Co prawda na Wyspach jeździ lepiej niż w latach ubiegłych ale jego jazda już w Polsce nie imponuje. Myślę , że Aj będzie walczył o czołową &quot;6&quot; a Bjarne będzie miał spore problemy , by załapać się do ósemki .

B.PEDERSEN-T.GOLLOB 2 2.40

Ten kurs mnie zadziwił . Tomek może mistrzem Lonigo nie jest , ale Bjarne to po prostu słabszy zawodnik. Zauważyłem już dawno , że bukmacherzy za bardzo przeceniają ligę angielską i kursy na gwiazdy tamtejszej ligi są za wysokie . Obaj będą mieli trudności by załapać się do ósemki , więc kurs jest wart grania .

JONSSON-NICHOLLS 1 @ 1.70

Rozumiem , że Szkot w zeszłym roku na Lonigo pojechał bardzo dobrze , ale ... Po pierwsze mało kto pamięta , że awans do finału zapewnił sobie w ostatniej chwili . Wygrywając w dziwnych okolicznościach 2 ostatnie biegi ! Miał tam sporo fuksa , a dodatkowo wtedy jego silniki były świetne . Teraz patrząc po występach w lidze jego sprzęt nie imponuje , a umiejętności też po stronie Szweda . Świetny kurs . Wart większych pieniędzy .
JONSSON-HAMPEL 1 @ 1.40

Kolejny typ na Szweda . Hampel jeśli zaskoczy na początku to ma szanse na ósemkę . Ale jest to zawodnik , który tylko startem żyje tzn. na dystansie nikogo nie wyprzedzi. Ten tor co prawda preferuje , ale oglądając występy Hampela to te starty nie były rewelacyjne . Czyli jedyny jego atut nie będzie po jego stronie .
NICHOLLS-T.GOLLOB 2 @ 2.00
Wszystko wyjaśnilem powyżej . Nicholls w słabej formie . Tomek w niezłej . Nie będzie łatwo ale raczej sobie poradzi .
T.GOLLOB-HAMPEL KL1 1 @ 1.65



  • Kupon najlepiej złożyć chyba z :
  • CRUMP-HANCOCK 1 1.32
  • JONSSON-NICHOLLS 1 @ 1.70
  • JONSSON-HAMPEL 1 @ 1.40
  • N.PEDERSEN-ADAMS 1 @ 1.50
 
mrybka 253

mrybka

Użytkownik
i ja dzisiaj cos zapodam ja uwazam ze dzisiejsze zawody wygra andesen a po cichu licze na dobra postawe zegara i harissa ze sprawia niespodizanki i do 8 sie dostana typy na dizisaj

Naziemne

Crump J. - Adams L. 1 1.35
Andersen H. - Pedersen B. 1 1.40
Gollob T. - Lindbaek A. 1 1.45
Harris Ch. - Carpanese M. 1 1.25

CRUMP-HANCOCK KL1
1 P 1.32
ANDERSEN-HANCOCK KL1
1 P 1.40
N.PEDERSEN-HANCOCK KL1
1 P 1.35
B.PEDERSEN-JONSSON KL1
2 P 1.90
B.PEDERSEN-T.GOLLOB KL1
2 P 2.40
JONSSON-NICHOLLS KL1
1 P 1.70
T.GOLLOB-HAMPEL KL1
1 P 1.65
ANDERSEN Z
1 P 4.70

betgun
H.Andersen - miejsce : 1-3 1 1,70
M.Zagar - miejsce : 1-8 1 2,15
J.Crump-G.Hancock - Kto więcej punktów? 1 1,25
A.Jonsson-S.Nicholls - Kto więcej punktów? 1 1,80

zycze powodzenia i walki na torze
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP


N.Pedersen typ: 1-4 kurs: 1.85 ✅
M.Zagar typ: 1-8 kurs: 3.00 ⛔
T.Gollob typ: 1-8 kurs: 1.90 ✅
A.Jonsson typ: 1-8 kurs: 1.70 ⛔
CRUMP-HANCOCK 1 1.32 ⛔
N.PEDERSEN-ADAMS 1 @ 1.50 ✅
B.PEDERSEN-JONSSON 2 1.90 ✅
B.PEDERSEN-T.GOLLOB 2 2.40 ✅
JONSSON-NICHOLLS 1 @ 1.70 ✅
JONSSON-HAMPEL 1 @ 1.40 ⛔
NICHOLLS-T.GOLLOB 2 @ 2.00 ✅
T.GOLLOB-HAMPEL KL1 1 @ 1.65 ✅

8/12 . Nie jest źle . Najbardziej się ****** jak widzę , że najniższe kursy nie powchodziły ...


Edit fcbialas: prosze jednak o bardziej wyrafinowane wypowiedzi.
 
sawas 27

sawas

Użytkownik
Co wy tak tym mięsem rzucacie :?:

GP dla Pedersena... Mi ten zawodnik jakoś nie przypasował... No ale co tam, trzeba się cieszyć z podium, bo już dawno polski zawodnik nie zajął tak dobrej pozycji w GP rozgrywanym poza Polską (bo o corocznych zawodach w Bydgoszczy nie będę wpominał :p ). Tym bardziej, że nie są to faworyzowani Gollob i Hampel, lecz debiutant Wiesiu ???? Brawo !

Mi szkoda Leigha, bo przegrał tylko z braku zwycięstw, punktów uzbierał wystarczająco. Jak widzimy samochwała Crump nie jest najlepszy :p Nie popisał się także Jonsson co mnie bardzo cieszy :jezora:
 
mrybka 253

mrybka

Użytkownik
TAK BYŁO ROK TEMUUUUUU!!!


W sobotę we Wrocławiu odbędzie się druga runda IMŚ 2007 - Grand Prix Europy. Przed rokiem w stolicy Dolnego Śląska wygrał Jason Crump, który w wielkim finale okazał się lepszy od Grega Hancocka, Mateja Zagara i Jarosława Hampela. Serię zasadniczą wygrał Nicki Pedersen, który w sobotę będzie głównym faworytem do zwycięstwa.



Wyniki GP Europy 2006:
1. Jason Crump 25
2. Greg Hancock 20
3. Matej Zagar 18
4. Jarosław Hampel 16
5. Nicki Pedersen - 14
6. Tomasz Gollob - 9
7. Scott Nicholls - 9
8. Leigh Adams - 7
9. Lee Rickardsson - 6
10. Bjarne Pedersen - 6
11. Niels Kristian Iversen - 6
12. Krzysztof Kasprzak - 6
13. Andreas Jonsson - 5
14. Lee Richardson - 4
15. Piotr Protasiewicz - 3
16. Antonio Lindbaeck - 2
17. Janusz Kołodziej - 0

Klasyfikacja po fazie zasadniczej:
1. Nicki Pedersen (Dania) - 14 (3,3,3,2,3)
2. Jason Crump (Australia) - 13 (3,2,2,3,3)
3. Greg Hancock (USA) - 12 (3,3,3,3,w)
4. Jarosław Hampel (Polska - 9 (0,3,3,1,2)
5. Scott Nicholls (Wlk. Brytania) - 9 (2,3,2,t,2)
6. Tomasz Gollob (Polska) - 9 (1,1,2,2,3)
7. Matej Zagar (Słowenia) - 9 (1,2,1,3,2)
8. Leigh Adams (Australia) - 7 (2,1,3,d,1)
-----------------------------------------------------
9. Niels Kristian Iversen (Dania) - 6 (3,1,0,2,0)
10. Bjaerne Pedersen (Dania) - 6 (1,0,1,3,1)
11. Krzysztof Kasprzak (Polska) - 6 (2,2,0,1,1)
12. Tony Rickardsson (Szwecja) - 6 (2,2,1,0,1)
13. Andreas Jonsson (Szwecja) - 5 (0,0,2,1,2)
14. Lee Richardson (Wlk. Brytania) - 4 (1,0,0,d,3)
15. Piotr Protasiewicz (Polska) - 3 (0,1,1,1,d)
16. Antonio Lindbaeck (Szwecja) - 2 (0,0,0,2,0)
17. Janusz Kołodziej (Polska) - 0 (0)

Bieg po biegu:
I Crump, Adams, B.Pedersen, Lindbäck
II Hancock, Nicholls, Gollob, Jonsson
III N.Pedersen, Rickardsson, Zagar, Hampel
IV Iversen, Kasprzak, Richardson, Protasiewicz
V Hampel, Kasprzak, Adams, Jonsson
VI Nicholls, Zagar, Protasiewicz, B.Pedersen
VII Hancock, Rickardsson, Iversen, Lindbäck
VIII N.Pedersen, Crump, Gollob, Richardson
IX Adams, Nicholls, Rickardsson, Richardson
X N.Pedersen, Jonsson, B.Pedersen, Iversen
XI Hampel, Gollob, Protasiewicz, Lindbäck
XII Hancock, Crump, Zagar, Kasprzak
XIII Hancock, N.Pedersen, Protasiewicz, Adams (d4)
XIV B.Pedersen, Gollob, Kasprzak, Rickardsson
XV Zagar, Lindbäck, Jonsson, Richardson (d3)
XVI Crump, Iversen, Hampel, Kołodziej (Nicholls t)
XVII Gollob, Zagar, Adams, Iversen
XVIII Richardson, Hampel, B.Pedersen, Hancock (w/su)
XIX N.Pedersen, Nicholls, Kasprzak, Lindbäck
XX Crump, Jonsson, Rickardsson, Protasiewicz (d/start)

Półfinały
XXI Hampel, Zagar, N.Pedersen, Gollob
XXII Hancock, Crump, Adams, Nicholls

Finał:
XXIII Crump, Hancock, Zagar, Hampel
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom