>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Speedway Grand Prix 2007

Status
Zamknięty.
J 3,9K

jacques

Forum VIP
Greg Hancock mistrz krawężnika i torów jednodniowych. To on powinien ze statystyk to wygrać ! Co prawda nie wygrywał nigdy w Kopenhadze ale zawsze był na podium lub tuż za nim . Do półfinałów zawsze był najlepszy ale tam brakło Amerykanowi zawsze &quot;jaj&quot; i tej woli walki oraz determinacji jaką ma Pedersen czy Crump . Mimo wszystko uważam , że na tym torze powinien czuć się jak ryba w wodze dla tego takie typki na Grega są według mnie racjonalne :
Greg Hancock 1-4 - 2.10 7/10
Greg Hancock 1-6 1.50 8/10
Greg Hancock 1-8 1.20 10/10
Greg Hancock - Bjarne Pedersen Typ: 1 @ 1.55 8/10
Greg Hancock - Leigh Adams Typ: 1 @ 1.90 6/10


Dodatkowo dwa h2h . Bjarne na takich torach spisuje się przeciętnie , choć miewa przebłyski ( podium w zeszłym roku ) dlatego nie 10/10 . Leigh Adams to z kolei podobny zawodnik do Grega , ale wygrał przecież w ostatnim GP a zazwyczaj u tego zawodnika po sukcesie przychodzi troszkę słabszy występ. I na to samo liczę dzisiaj . Tym bardziej , że Adams na torze na stadionie Parken nigdy nie zanotował dobrego wyniku czyt. wejścia do finału .

Nicholls, S - Hampel, J Typ: 1 Kurs:1.85 STAWKA 7/10

Na 4 eliminacje , które odbywały się na jednodniowym torze w Kopenhadze Scott Nicholls był 3-krotnie w półfinałach. Ten tor należy do jednego z jego ulubionych. Hampel z kolei gdy był u szczytu swojej formy raz był siódmy , a w ubiegłym roku ostatni ... To tyle statystyk . Ważną jednak rolę odgrywa aktualna forma . Hampel ostatnio gdzie nie pojedzie to jeździ słabo jak na zawodnika z TOP 10 GP zeszłego sezonu ( nie licząc jednego udanego spotkania w Szwecji ) . Scott zawsze swoje robi . Może nie są to komplety , ale zawsze te 10 punktów . I spodziewam się , że dziś też szaleć nie będzie ale jednak to 7-8 miejsce wywalczy , a Jarek no cóż chyba będzie musiał po raz kolejny obejść się smakiem i zakończyć zawody pod koniec stawki ... Chyba , że jego tuner przyszykuje mu sprzęt niczym z sezonu 2003 gdzie miał jeden z lepszych silników i potrafił wtedy coś zdziałać . Ale póki co nawet sprzętem odstaje , a to + dobre starty to jego jedyne atuty . Jeśli nie ma dobrego sprzętu to nie ma żadnych atutów by coś zdziałać .
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
Lindback, A - Holta, R Typ: 1 Kurs:2.20 STAWKA 5/10

No to chyba ostatni typ. Rune Holta zawodnik , na którego stawiałem że wygra Złoty Kask , nie tylko nie wygrał tej imprezy ale pokazał się z jak najgorszej strony . Do tego rozleciał mu się silnik . W Grand Prix póki co jeździ fatalnie . To samo można powiedzieć o młodym Szwedzie . Dlaczego więc gram taki wydawać by się mogło no betowy zakład ? Z jednego powodu . Doskonale pamiętam co Antonio robił na tym torze w 2005 ( w ogóle w całym sezonie) , gdzie zajął 3 miejsce ! W zeszłym przecież również nie udanym sezonie zajął w Kopenhadze 4 miejsce ! I był to jego jedyny udany występ. Na razie młody Szwed jeździ beznadziejnie źle . Ludzie zapominają , że to największy talent w Szwecji od czasów Rickardssona . Wciąż mam w pamięci jego debiut w Angli , gdzie zdobył 21 pkt ! Ostatnio troszkę przystopował w rozwoju , ba wydaje się że nawet się cofnął . Ale jeśli lubi jeździć na torze w Parken , na dodatek rywala w parze h2h ma słabego to ja po takim kursie jestem gotów na niego zagrać , zwłaszcza że jest według mnie lekkim faworytem . A jeśli będzie mocno przyczepnie i spora ilość dziur ( a tory jednodniowe tym się zazwyczaj charakteryzują ) to Antonio będzie się czuł jak rybka w wodze a Holta na takim torze zapewne znów będzie na końcu stawki .
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
Unibet
Matej Zagar - Tomasz Gollob 2 - 1,80
Wiesław Jaguś - Chris Harris 2 - 1,60
Bjarne Pedersen - Andreas Jonsson 1 - 1,60

Sportingbet
Jason Crump - Andreas Jonsson 1 - 1,30
Leigh Adams - Wiesław Jaguś 1 - 1,166



Liczę dziś na dobrą postawę Tomasza Golloba, który moim zdaniem ma łatwiejszych rywali od Zagara i zdobędzie więcej punktów od Słoweńca. Wiesio Jaguś nie jest w pełni sił po kontuzji i możliwe, że w poniedziałek przejdzie operację nadgarstka. Dziś będzie słabszy od świeżo upieczonego mistrza Anglii. Bjarne może być dziś czarnym koniem tych zawodów. Co prawda w parze do typowania ma trudnego przeciwnika Andreasa Jonssona, ale liczę, że Bjarne na własnych śmieciach będzie jeździł bardzo dobrze.

Jason Crump niby ma nierówną formę, ale na pewno nie zapomniał jak się wygrywa GP i dziś jest jednym z faworytów do zwycięstwa. Jeśli nie wygra to na pewno będzie lepszy od AJ, który moim zdaniem nie zakwalifikuje się do półfinałów. Leigh Adams znajduje się w bardzo dobrej dyspozycji i dotarcie do półfinału raczej nie przysporzy mu większych trudności, w przeciwieństwie do Wiesia Jagusia, dla którego start na sztucznym torze będzie bodajże pierwszym w karierze (?).

Expertem żużlowym nie jestem tak więc nie jestem pewien czy warto Wam to polecać, w każdym bądź razie ja zagrałem i liczę, że wejdzie... ;)
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
Ogólnie to z typami należy się zgodzić , ale ja odradzałbym grania przeciwko Jagusiowi. Co prawda wciąż odczuwa skutki kontuzji i nie wiadomo jak pojedzie na sztucznym i trudnym torze w Kopenhadze ale właśnie . Ten tor jest wręcz idealny dla Jagusia . Przyczepny i dziurawy czyli to co ma u siebie w Toruniu . Jeśli zdrówko i sprzęt dopisze to Jaguś może zrobić na prawdę dobry wynik a Tomek na tym torze raczej nie zawalczy . Tym bardziej ,że jest chory ;/ Ale wiadomo to jest Tomek jak poczuje tor to ma szanse na finał .

Liczę dziś na dobrą postawę Tomasza Golloba, który moim zdaniem ma łatwiejszych rywali od Zagara i zdobędzie więcej punktów od Słoweńca.
Heh przecież wszyscy mają takich samych rywali i jadą każdy z każdym ???? No chyba , że chodzi Tobie o rywale w pierwszych biegach ;-)
Leigh Adams znajduje się w bardzo dobrej dyspozycji i dotarcie do półfinału raczej nie przysporzy mu większych trudności
Patrząc na formę to nie , ale patrząc na wyniki w Kopnehadze to nie będzie wcale tak łatwo . Ale życzę szczęścia ! Powodzenia .

 
olimen 0

olimen

Użytkownik
G.Hancock ▶ 1-8 ▶ 1.35 ✅

Greg Hancock to światowa czołówka. Chyba nikomu nie trzeba mówić jak potrafi świetnie jeździć. W Kopenhadze miał jednak pecha w postaci wykluczenia co za owocowału odpadniecie z turnieju już przed półfinałami. Jednak Greg ten tor zna bardzo dobrze i na pewno będzie chciał powtórzyć minimum sukces z przed roku gdzie zajął miejsce tuz za podium. Warto podkreślić ze Hancock już wygrywał na tym torze w 2004 roku. Mój typ jednak troszkę zachowawczo - półfinał.

T.Gollob ▶ 1-8 ▶ 2.25 ⛔

U Tomka widać że jego forma idzie do góry. Ostatnio w lidze notuje same dobre występy co potwierdził w zaległym meczu z Zieloną Górą. 3tygodnie temu na sztucznym torze w Kopenhadze Gollob spisał sie bardzo dobrze. W Cardiff również żużlowcy będą scigać sie na sztucznym torze co miejmy nadzieje wyjdzie Tomkowi na dobre. Mój typ dojście do finału, jednak odstawiam półfinał.

J.Hampel ▶ 1-8 ▶ 2.55 ✅

Jarek w ciągu 2 ostatnich lat w Cardiff zajmował wysokie miejsca, dochodząc do finałów. Co prawda Jarek w lidze jeździ w &quot;kratkę&quot;, jednak GP to całkiem inna bajka. Myślę ze i tym razem popularny &quot;Mały&quot; zrobi nam miła niespodziankę i dojdzie sie przynajmniej do półfinału.
 
mihi 0

mihi

Użytkownik
▶ L.Adams typ: (1-4)

Jakby nie patrzeć to Adams jest drugim zawodnikiem w tabeli. Ostatnio jego forma jest wyraźnie wysoka ( w Eskilstunie zdobył 21 pkt-najwięcej.Pedersen 11 Andersen 20. W Kopenhadze zdobył 18 pkt co też jest najlepszym wynikiem.Pedersen 19,Andersen 12). Liczę na pewne miejsce Adamsa w czołówce ????
 
lysy-16140 268

lysy-16140

Użytkownik
[center:1c35ec2e3c][shadow=white:1c35ec2e3c] Grand Prix Wielkiej Brytanii w Cardiff [/shadow:1c35ec2e3c][/center:1c35ec2e3c]
[center:1c35ec2e3c][shadow=white:1c35ec2e3c]30.06.2007[/shadow:1c35ec2e3c][/center:1c35ec2e3c]

[center:1c35ec2e3c]
[/center:1c35ec2e3c]
[center:1c35ec2e3c]Milenium Stadium[/center:1c35ec2e3c]
Od sezonu 2001 na Millenium Stadium corocznie odbywa się Grand Prix Wielkiej Brytanii. Wokół murawy powstaje tor czasowy. Obecny kontrakt na organizację GP Wielkiej Brytanii obowiązuje aż do 2011.

Pojemność: 62.500tys
Długość toru: 387m
Nawierzchnia: tor tymczasowy(granit)

W zeszłym roku...
1. Jason Crump
2. Andreas Jonsson
3. Jarosław Hampel
4. Greg Hancock
...
7. Zagar
10. Tomasz Gollob


Grand Prix Cardiff 2007
Typowanie zwycięzcy w dniu dzisiejszym jest bardzo trudne i przed turniejem nie ma zdecydowanego faworyta dzisiejszych zawodów. Groźni na pewno będą Jason Crump (zwycięzca ubiegłorocznego GP Cardiff) oraz Nicki Pedersen (triumfator tytułu Mistrza Świata z Cardiff). Czarnym koniem zawodów może być Andreas &quot;Adrenalina&quot; Jonsson (2 miejsce w zeszłym roku). AJ po kontuzji jeździł słabo, jednak w ostatnim czasie zanotował dwa dobre wsytępy w lidze polskiej i wydaję mi się, że nikomu tak jak jemu będzie zależeć na dobrym występie. Leigh Adams, który ubiegłorocznego występu na tym torze nie może zaliczyć do udanych(11 miejsce), powinien dziś walczyć o czołowe miejsca i w tym momencie najrówniej jeżdżący zawodnik świata może nawet wygrać dzisiejsze zawody.

Lista startowa
1. Andreas Jonsson
2. Hans Andersen
3. David Hove (dzika karta)
4. Scott Nichols
5. Wiesław Jaguś
6. Rune Holta
7. Tomasz Gollob

8. Matej Zagar
9. Nicki Pedersen
10. Jason Crump
11. Jarosław Hampel
12. Chris Harris
13. Antonio Lindback
14. Leigh Adams
15. Bjarne Pedersen
16. Greg Hancock


Typy...

Jonsson - Harris 1.45 ⛔
Adrenalina wygrał w Kopenhadze ostatnie GP na sztucznym torze, na takim na jakim dziś również będziemy jeździć... Bomber zaś narzeka na sztuczną nawierzchnię. Typ jest tylko jeden.
Nichols - Zagar 2.30 ⛔
Trochę ryzykowny typ... Matej po upadku w Grand Prix w Kopenhadze nie czuł się najlepiej jednak wystąpił potem w meczu swojej drużyny w Rzeszowie. Stottie niczego również wielkiego nie prezentuje i mimo, że jadą w Wielkiej Brytanii to trzeba wiedzieć, że jest to sztuczny tor i wydaje mi się, że wyżej będzie Zagar.
Adams - Hancock2.10 ✅
Kurs marzenie ???? . Leigh w tamtym roku nie radził sobie w Cardiff i dziś myślę, że z bólem wejdzie do 1/2, ale to by było na tyle. Zawsze solidny Gregi wydaje mi się, że jest w stanie poprawić nawet zeszłoroczne 4 miejsce.
N.Pedersen - Hampel (kto lepszy w biegu 3) 2.40 ⛔
Bardzo ciężki bieg. Pojadą w nim oprócz tej dwójki Jason Crump i Bomber Harris. Mały, gydyby wygrał ten bieg byłby w dobrej sytuacji. Jadący z lepszego toru Polak wygra z Nickusiem, a wygra bieg Crump.
Crump - Jonsson2.30 ⛔
Wydawałoby się, że nic 2 razy się nie zdarza i pewnie tak jest. Ciężko dziś będzie Jasonowi wygrać, a tym bardziej nie będzie łatwiej pokonać Jonssona. Kurs ładny i wreszcie rządny sukcesów Jonsson jeździ jak by tego chciał. Trudno więcej pisać, poprostu kto widział jazdę i zna AJ z jego wypowiedzi to teżdzisiaj by tak postawił. Licze na Andreasa !!! ????


edit: jedna wielka porażka... ???? :sad: :roll:
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
Grand Prix Czech - Praga - 28.07.2007
[center:9491db5a3a] Grand Prix Czech , Praga -Marketa Stadium
28 lipca , godzina - 19:00

[/center:9491db5a3a]
O Wielką Nagrodę Czech żużlowcy rywalizują od 1997. Przez pierwsze cztery sezony (do 2000) GP Czech było pierwszą eliminacją i otwierało sezon.

Zawody w Czechach charakteryzują się piknikową atmosferą. Na stadionie w większości brakuje krzesełek lub ławek: kibice siedzą na usypanej górce wokół toru. Na &quot;trybunach&quot; w większości zasiadają kibice z Polski. Słaba infrastruktura jest argumentem by GP Czech przenieść do Pardubic.

Zawody na Stadionie Marketa odbyły się dotąd 10 razy, co stawia Pragę na pierwszym miejscu wśród miast, w których rozgrywane było Grand Prix.

W 1999 zawody wygrał Tomasz Gollob (jako jedyny Polak). Rozpoczął tym samym swój najlepszy sezon, kiedy to dopiero w ostatniej eliminacji stracił pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej i zdobył srebrny medal IMŚ.

W zeszłym roku zawody miały dziwny przebieg i sensacyjne wyniki . Wygrał Duńczyk Hans Andersen . Drugie miejsce zajął Słoweniec Matej Żagar , a trzecie Szwed Antonio Lindbaeck . Dwa lata temu zwyciężył Tony Rickardsson , ale na podium stanął Polak Jarosław Hampel .

[center:9491db5a3a]Lista startowa :
1. (12) Bjarne Pedersen (Dania)
2. (16) Lubos Tomicek (Czechy)
3. (9) Jarosław Hampel (Polska)

4. (10) Antonio Lindbäck (Szwecja)
5. (15) Chris Harris (Anglia)
6. (2) Greg Hancock (USA)
7. (3) Nicki Pedersen (Dania)
8. (13) Wiesław Jaguś (Polska)

9. (11) Scott Nicholls (Anglia)
10. (7) Matej Zagar (Słowenia)
11. (14) Rune Holta (Polska)
12. (5) Leigh Adams (Australia)
13. (1) Jason Crump (Australia)
14. (8) Tomasz Gollob (Polska)

15. (4) Andreas Jonsson (Szwecja)
16. (6) Hans Andersen (Dania)
Rezerwowi:
17. (17) Josef Franc (Czechy)
18. (18) Matej Kus (Czechy)[/center:9491db5a3a]

[center:9491db5a3a]Rozkład wyścigów:
1 - Bjarne Pedersen, Lubos Tomicek, Jarosław Hampel, Antonio Lindbäck
2 - Chris Harris, Nicki Pedersen, Greg Hancock, Wiesław Jaguś
3 - Matej Zagar, Rune Holta, Scott Nicholls, Leigh Adams
4 - Andreas Jonsson, Tomasz Gollob, Hans Andersen, Jason Crump
5 - Jason Crump, Bjarne Pedersen, Chris Harris, Scott Nicholls
6 - Tomasz Gollob, Matej Zagar, Lubos Tomicek, Greg Hancock
7 - Rune Holta, Andreas Jonsson, Nicki Pedersen, Jarosław Hampel
8 - Antonio Lindbäck, Wiesław Jaguś, Leigh Adams, Hans Andersen
9 - Greg Hancock, Hans Andersen, Bjarne Pedersen, Rune Holta
10 - Leigh Adams, Chris Harris, Andreas Jonsson, Lubos Tomicek
11 - Wiesław Jaguś, Scott Nicholls, Jarosław Hampel, Tomasz Gollob
12 - Jason Crump, Antonio Lindbäck, Matej Zagar, Nicki Pedersen
13 - Nicki Pedersen, Leigh Adams, Tomasz Gollob, Bjarne Pedersen
14 - Lubos Tomicek, Jason Crump, Wiesław Jaguś, Rune Holta
15 - Hans Andersen, Jarosław Hampel, Matej Zagar, Chris Harris
16 - Scott Nicholls, Greg Hancock, Antonio Lindbäck, Andreas Jonsson
17 - Bjarne Pedersen, Wiesław Jaguś, Andreas Jonsson, Matej Zagar
18 - Scott Nicholls, Lubos Tomicek, Nicki Pedersen, Hans Andersen
19 - Jarosław Hampel, Leigh Adams, Jason Crump, Greg Hancock
20 - Chris Harris, Tomasz Gollob, Rune Holta, Antonio Lindbäck [/center:9491db5a3a]
 
billykid 0

billykid

Użytkownik
Witam, to mój typ na finałową czwórkę:

1. Andersen
2. Crump
3. N. Pedersen
4. B. Pedersen

Czuje, że Bjarne Pedersen troszkę namiesza jutro. Pozdrawiam
 
lysy-16140 268

lysy-16140

Użytkownik
Ja dodam tylko wyniki z przed roku, bliżej postaram się napisać jutro.

1. Hans Andersen
2. Matej Zagar
3. Antionio Lindbaeck
4. Jarosław Hampel
5. Jason Crump
6. Leigh Adams
7. Ryan Sullivan.
8. Niels K. Iversen
9. Andreas Jonsson
10. Nicki Pedersen
11. Tomasz Gollob
12. Piotr Protasiewicz
13. Lee Richardson
14. Greg Hancock
15. Adrian Rymel
16. Bjarne Pedersen
Edit by Jacques
Następnym razem proszę , by post był troszkę bardziej wartościowy . Wyniki z ubiegłych lat każdy może sobie sprawdzić , choćbytutaj :
ok chciałem tylko wstawić to, ale przecież napisałem, że jutro napiszę więcej więć piszę :jezora:

Na dziś w Pradze przewidywane są opady deszczu, a wiadome jak Polacy jeżdżą w takich warunkach i nie wiem czy to GP nie będzie kolejną katastrofą w ich wykonaniu. Proponuję również zagrać przeciwko kontuzjowanym Hancocku i Crumpie, a także wracającemu po kontuzji Jonssonowi. Niespodziankę może w takich warunkach zrobić Bjarne Pedersen, który szykuje się i to dość ostro na to Grand Prix.
Mnie jednak spodobał się prezent od buków, a mianowicie:
G.Hancock - Ch.Harris 2.10 nie pogardzę tak wysokim kursem na Bombera zwłaszcza, że jego forma z ostatnich dni jest owiele lepsza niż Amerykanina, a na dodatek ten boryka się z kontuzją.
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
No nie wiem . Bomber w SWC w Lesznie nie pokazał nic . Kompletne dno . Co do deszczu to ja powiem tak . Byłem na SGP w Pradze w 2004 roku . Straszny deszcz przed zawodami . Tor strasznie śliski , ale świetnie Polacy jeździli . Hampel i Gollob byli najlepsi w całych zawodach . Wydawało się , że obaj awansuja do finału. Niestety w półfinale zaczął już lać deszcz , nasi zaczęli ze sobą walczyć i jechać szeroko bez głowy , co wykorzystali rywale jadać przy kredzie i skończyło się ledwie finałem Hampela . ALe z tego wniosek taki , że deszcz wcale naszym przeszkadzać nie musi . Jeśli będą dobrze spasowani , a ja jestem pewien że tak będzie to mogą zrobić dobry wynik .
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
Ciekaw jestem jak poradzą sobie dziś nasi rodacy na których dobry występ dziś liczę, a przede wszystkim Tomka Golloba i Jarka Hampela. Zobaczymy czy sukces w DPŚ będzie miał wpływ na ich postawę indywidualną w GP. Może i na dłuższą metę nie, ale oby pary wystarczyło na dziś. Co prawda finał z udziałem Polaka będzie niespodzianką, ale mam nadzieję, że tak właśnie będzie.

Faworytami do zwycięstwa są niewątpliwie lider klasyfikacji Grand Prix Nicki Pedersen oraz jego główny rywal w walce o miano najlepszego - Leigh Adams. Moim zdaniem do walki z tymi żużlowcami powinien sie włączyć jeden z Polaków Gollob - Hampel (Jarkowi przeważnie dobrze wiodło się na Markecie).

Zgadzam się z Jaquesem iż Harris wcale nie musi dziś grac pierwszych skrzypiec tak jak to było choćby w Cardiff czy w DPŚ w Coventry. Spodziewam się dziś słabszej postawy narzekających na kontuzje Crumpa i Hancocka.

Wysoko może dziś być Hans Andersen, który walczy o wysoką lokatę w GP.
 
lysy-16140 268

lysy-16140

Użytkownik
Nie pisałem, że Harris będzie grał pierwsze skrzypce, ale powinien być wyżej od Hancocka, moim zdaniem za Amerykaninem w dniu dzisiejszym nie przemawia poprostu nic by na niego stawiać jeszcze po takim kursie...
 
benek_27 4,5K

benek_27

Forum VIP
Adams vs Hancock ▶ 1, 1.65 | Profesjonał

Adams jest w wyśmienitej formie. W ostatnim meczu w polskiej Ekstralidze zdobył komplet 15tu oczek i między innymi dzięki niemu Unia Leszno wygrała bardzo ważny pojedynek z Włókniarzem w Częstochowie. Natomoast Hancock miał upadek w meczu z Unią i musiał pojechać do szpitala na dokładniejsze badania.

Moim zdaniem dzisiaj Adams, który od dłuższego czasu (prócz startu w DMŚ) jest w bardzo dobrej formie i powienien być lepszym zawodnikiem niż Hancock ;)


pzDr

,Adams: 8
Hancock 6 ✅ ????
 
benek_27 4,5K

benek_27

Forum VIP
Wyniki dzisiajszego GP ;) BRAWO POLACY :!: (tzn. jeden prawie Polak :p )

1. Nicki Pedersen (Dania) 24 (3,3,3,3,3,3,6)
2. Jarosław Hampel (Polska) 16 (1,0,3,3,3,2,4)
3. Rune Holta (Polska) 16 (1,2,3,2,3,3,2)
4. Scott Nicholls (W.Brytania) 12 (0,3,2,3,2,2,0)
5. Jason Crump (Australia) 11 (1,2,2,3,2,1)
6. Wiesław Jaguś (Polska) 9 (1,3,1,0,3,1)
7. Leigh Adams (Australia) 8 (2,2,2,2,0,0)
8. Matej Zagar (Słowenia) 8 (3,3,1,0,1,0)
9. Hans Andersen (Dania) 8 (2,1,2,2,1)
10. Andreas Jonsson (Szwecja) 7 (3,1,3,u)
11. Greg Hancock (USA) 6 (0,2,1,2,1)
12. Bjaerne Pedersen (Dania) 6 (3,1,0,0,2)
13. Chris Harris (W.Brytania) 5 (2,0,1,1,1)
14. Lubos Tomicek (Czechy) 4 (2,1,0,1,0)
15. Tomasz Gollob (Polska) 1 (0,0,0,1,0)
16. Antonio Lindbaeck (Szwecja) 0 (0,0,0)
rez. Josef Franc (Czechy) 3 (1,2)
rez. Matej Kus (Czechy) 0 (0)
 
lysy-16140 268

lysy-16140

Użytkownik
Polonia bez Jonssona. Niestety teraz pewnie dadzą hc na Bydgoszcz ok 18 jak nie więcej i cały mój plan na grę tego meczu runął w gruzach...
 
olimen 0

olimen

Użytkownik
Już w sobote GP SKANDYNAWI (Malilla)

Polecam grać F.Lindgrena 1-4.

Fredrik jest zawodnikiem tamtejszej Dacarny. Taor na pewno zna bardzo dobrze. W tym sezonie startował już z dziką karta i spisał sie abrdzo dobrze zajmując 3 lokate.

Ja osobiście na Lindgrena gram grubą kase.
Pozdrawiam
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
Po raz siódmy w tym sezonie rywalizować będą najlepsi żużlowcy w świata. W sobotni wieczór w szwedzkiej Malilli odbędzie się Grand Prix Skandynawii. Polskę w tych zawodach będzie reprezentować trzech żużlowców – Wiesław Jaguś, Tomasz Gollob i Rune Holta. Z powodu kontuzji nie pojedzie Jarosław Hampel.

Polaka zastąpi drugi rezerwowy cyklu GP – Fin Kai Laukkanen. W Malilli zabraknie też kontuzjowanego Andreasa Jonssona. Jest to wielka strata dla szwedzkiego speedwaya, ponieważ przed rokiem „AJ” wygrał w Malilli. Być może wyczyn Szweda skopiuje Peter Karlsson, który zastąpi go w tych zawodach. Obaj jeźdźcy na co dzień w Szwecji startują w Dackarnie Malilla. W klubie tym startują też dwaj inni zawodnicy - Hans Andersen, który będzie jednym z faworytów do zwycięstwa, oraz Fredrik Lindgren, który otrzymał dziką kartę na GP Skandynawii. To już druga „wild card” „Freddiego” w tym sezonie. Wcześniej w GP Szwecji zajął on wysokie trzecie miejsce. Jeśli zbliży się do tego rezultatu w Malilli na doskonale znanym sobie torze, w sezonie 2008 najprawdopodobniej zobaczymy go już w elitarnym cyklu jako pełnoprawnego uczestnika. Ostatnim reprezentantem kraju Trzech Koron w Malilli będzie Antonio Lindbaeck. Szwed przez ostatnie tygodnie pauzował, dlatego nie można spodziewać się po nim wielkiego wyniku.

Z Polaków największe szanse na sukces w Grand Prix Skandynawii ma Wiesław Jaguś. Zawodnik z Torunia jest ostatnio w wybornej formie, która nadal idzie w górę. W GP Czech „Jagoda” dotarł do półfinałów. W ostatnim meczu ligowym w Lesznie zdobył komplet 15 punktów, a w środę wygrał półfinał IMP w Zielonej Górze. W Pradze zaledwie jeden punkt zdobył Tomasz Gollob. W Malilli na pewno będzie chciał się zrewanżować za ten występ. - Jeżeli w sobotę w Grand Prix w Malilli będzie dobry dzień, trafię w to co mam trafić, a jadę tam z nowym sprzętem, nowymi silnikami, to widzę szansę na lepszy wynik. Mam nadzieję, że będzie tam dużo lepiej niż do tej pory - powiedział Gollob. W Czechach rewelacyjnie pojechał za to Rune Holta, który zajął trzecie miejsce. Do czołowej ósemki cyklu Norweg z polskim paszportem traci już tylko dwa „oczka”.

Tegoroczny cykl Grand Prix zdominował Nicki Pedersen, który nad drugim Leigh Adamsem ma już 27 punktów przewagi. Jeśli Duńczyk w Malilli będzie dysponował takim samym sprzętem jak w Pradze, gdzie wygrał wszystkie biegi, to zwycięstwo w zawodach będzie tylko czystą formalnością. Bardzo słabo w tym roku w GP jeździ Jason Crump. Obrońca tytułu liczy jednak, że złą passę przełamie właśnie w Malilli. W Pradze słabo poszło też walczącym o medale Adamsowi, Andersenowi i Gregowi Hancockowi, dlatego też w Malilli będą chcieli nadrobić stracone punkty. Być może o niespodziankę postara się któryś z Anglików. W ostatnich dniach znakomicie spisuje się Scott Nicholls, natomiast Chris Harris już nie raz w tym roku zadziwiał w Grand Prix.

Początek zawodów zaplanowano na godz. 19:00. Sędziować będzie Polak Marek Wojaczek

Tak było przed rokiem w GP Skandynawii w Malilli:
1. Andreas Jonsson - Szwecja (1,3,1,3,3) 11 - 25 pkt. do klas. gen.
2. Hans Andersen - Dania (3,3,2,1,3) 12 - 20 pkt. do klas. gen.
3. Leigh Adams - Australia (2,3,3,0,3) 11 - 18 pkt. do klas. gen.
4. Jason Crump - Australia (3,1,2,3,2) 11 - 16 pkt. do klas. gen.
5. Greg Hancock - USA (3,1,3,3,2) 12 + 3 miejsce w półfinale
6. Nicki Pedersen - Dania (1,2,2,3,3) 11 + 4 miejsce w półfinale
7. Jarosław Hampel - Polska (0,3,3,2,2) 10 + 4 miejsce w półfinale
8. Scott Nicholls - Wielka Brytania (1,2,2,2,1) 8 + 3 miejsce w półfinale
8. Bjarne Pedersen - Dania (2,2,1,2,1) 8
9. Niels Kristian Iversen - Dania (2,1,1,2,0) 6
11. Matej Zagar - Słowenia (0,0,3,1,0) 4
12. Lee Richardson - Wielka Brytania (3,0,w,0,1) 4
13. Piotr Protasiewicz - Polska (1,2,0,1,0) 4
14. Tomasz Gollob - Polska (0,1,d,1,2) 4
15. Antonio Lindbaeck - Szwecja (2,0,1,u,0) 3
16. Ryan Sullivan - Australia (0,0,w,0,1) 1
17. Fredrik Lindgren - Szwecja NS
18. Jonas Davidsson - Szwecja NS
Tutaj można przeczytać całość tego artykułu .
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
▶ L.Adams-S.Nicholls typ: 1 kurs: 1.30
Adams to Adams. Dodatkowo ma lepszy rozkład pól startowych co na tym torze jest bardzo ważne ( w zeszłym roku tylko 1 raz wygrał zawodnik z pola D ! 3 razy z pola C ! Ale wszystko to zrobił magik miejscowego toru Andreas Jonsson który teraz nie jedzie )
Scott to solidny zawodnik . Ostatnio zeszła z niego presja ( pojawienie się Harrisa ) . Jeździ bardzo dobrze i w GP i w ligach , lecz nie sądzę , by pokonał Adamsa , który na szwedzkich owalach jest strasznie silny ( zwycięstwo w Eskilstunie w 2007 , Geoteborg 2002 , Sztokholm 2004 ). Aczkolwiek wcale to nie jest taki pewniak , bo Scott ma b.duże szanse na 1-8.


▶ W.Jagus typ: 1-8 kurs: 2.40
Wiechu z kolei to wielki farciarz . Świetny rozkład pól . Dobra forma i super sprzęt . Półfinał w zasięgu ręki . Wystarczy , że Jagoda zrobi swoje tj. spasuje się z torem , dobre starty i rozmyślna jazda przy kredzie . ( 4.7 za miejsce 1-6 brzmi jeszcze lepiej :p w profie )

▶ H.Andersen-G.Hancock typ: 1 kurs: 1.40
Hans jedzie u siebie i dla mnie jest głównym faworytem tego turnieju . ( 4.20 brzmi nieźle ) . Greg ma dobre pola na początek i powinien mieć 6 pkt po dwóch kolejkach , ale potem nie widzę go na szczycie . W przeciwieństwie do Hansiorka .

▶ B.Pedersen - K.Laukkanen
Myślę , że komentarz zbędny . Co prawda nie przesadzałbym z tą różnicą klas między tymi zawodnikami na torach szwedzkich ( Kai czuje się tam dobrze ) lecz sprzętowo Laukkanen odstaje i to bardzo . Myślę , że nie będzie ostatni ale Bjarne powinien powalczyć o 1-8 o czym Fin może tylko pomarzyć.

Radzę się wstrzymać od grania przeciwko Gollobowi oraz Żagarowi . Ten pierwszy co prawda ma fatalny rozkład biegów , na tym torze nie szaleje ale stawka jest dość mocno dziurawa ( brak AJ , Hampela ) i jeśli zrobi w pierwszych 3 startach 4-5 pkt to nie zdziwię się jak zajdzie daleko . Żagar z kolei typowa pipka , lecz ma najlepszy nr. startowy i też jak załapie to może być groźny .
 
S 0

snoopd

Użytkownik
Typy na dzisiaj GP skandynawii:

Spotkania :Heat 03 Heat Winner , L.Adams v K.Laukkanen, J.Crump v P.Karlsson
Typy: N.Pedersen , Adams,Crump
Kurs: 2.02 ✅ ????
Bukmacher: Sportingbet


Ad1.Analiza:
Obsada biegu wyglada nastepujaco:
N.Pedersen
R.Holta
A.Lindback
K.Laukkanen
Co do tego biegu wiadomo Nicki Pedersen glowny kandydat do zdobycie tytułu mistrza swiata nie dosc ze startuje z uprzywilejowanego 1 pola to przeciwnikow nie ma zbytnio wymagajacych. Rune Holta ostatnio prezentuje dosc kameleonowa forme A.Lindback wraca po kontuzji zreszta w Gp nie spisuje sie zbyt dobrze i to do tego Finska dzika karta K.Laukkanen. Typ N.Pedersen !

Ad2.
Wiadomo Leigh Adams jedny z najlepszych zawodnikow na swiecie kontra K.Laukkanen fin ktory jest typowym sredniakiem europejskim. Adams bez problemow powinien sobie poradzic. Typ L.Adams!

Ad3

Jason Crump wraca po kontuzji. To Gp do ktorego Jason zawsze jest swietnie przygotowany. Mimo ze Peter Karlsson jezdzi u siebie w domu i notuje ostatnio zwyzke formy w ligach angiejskiej, szwedzkiej, polskiej to mysle ze jest juz zawodnikiem wiekowym i Jason powienien sobie bez problemu poradzic. Typ Jason Crump!


Edit :

Weszlo na lajcie tak jak sie spodziewalem ????
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom