>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Speedway Grand Prix 2007

Status
Zamknięty.
flinstone 2

flinstone

Użytkownik
Bardzo fajne zawody. Troszke sie na torze dzialo :grin: :grin: Zaskoczyl mnie Tomasz Gollob. Niespodziewalem sie az tak dobrego wyniku itak dobrej jazdy. Ale to fajna sprawa, ze sie pan Tomasz odbudowal ;-) Rowniez Wiechu Jagus swoje zrobil. Kolejny udany wystep. Nie wiem skad sie u niego biora slowa typu &quot;[..] Chyba nie pasuje do GP&quot;. Swoimi wystepami wyraznie temu zaprzecza :spokodfhgfh:

P.S. Ta sytuacja Andersena i Pedersena. Z jednej strony moze to dobrze, ze tak sie stalo, bo Nicki tez potrafi wsadzic w plot. Ale.. jak dla mnie Hans mu zajechal droge.. Zuzel, jak dla mnie, nie polega na takie jezdzie 8)
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
Witam . Jutro zawody Grand Prix Polski w Bydgoszczy , więc najwyższy czas coś napisać . Byłem dzisiaj na treningu i podzielę się z Wami moim spostrzeżeniami . Może komuś się przydadzą przy typowaniu . Na początek faworyci . Niesamowicie dziś się prezentował Nicki . Mierzyłem sobie dziś czasu na pierwsze pół okrążenia , jedno , półtora i dwa i na każdym Duńczyk był najszybszy. Nieco za nim był Leigh Adams . Ta dwójka była zdecydowanie najszybsza . I to właśnie ich trzeba traktować jako głównych faworytów . No i oczywiście Tomasz Gollob . On dziś do treningu podszedł sobie na luzie . Nie startował z linii tylko parę metrów bliżej , dalej . Jeździł sobie w treningowym tempie po szerokiej , a to troszkę bliżej . Ogólnie trudno coś wywnioskować . Czasy w każdym bądź razie miał zdecydowanie najsłabsze wśród tej trójki , lecz jeździł przepięknie dla oka ; - ) Bardzo dobrze za to się prezentował Jason Crump . Choć troszkę odstawał od wspomnianej dwójki . Pozostali Polacy średnio . Jaguś i Kasprzak mam wrażenie o wiele lepiej niż Holta . Hampelowi tylko raz zmierzyłem czas i prezentował się nieco gorzej , choć na poziomie Nicholsa . Także nie jest źle . Pierwsze pół okrążenia miał na prawdę szybkie , gorzej troszkę w polu . Bez błysku za to Jonsson , Hancock czy B.Pedersen . Zdecydowanie najwolniejszy był dziś o dziwo ... Chris Harris . Strasznie wolno ruszał , strasznie wolno jechał mimo że próbował i przy krawężniku i po zewnętrznej . O wiele szybszy od niego był Lindbaeck , Żagar , Buczkowski czy Miedziński także nie wróży to chyba Anglikowi najlepiej ...

Podsumowując to ja widzę to tak :
[center:181ffca842]*****
Pedersen , Adams
****
Gollob
***
Crump , Andersen , Jonsson
**
Jaguś , Hancock
*
Kasprzak , Holta[/center:181ffca842]
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
Tomek jest w bardzo dobrej formie ostatnio . W Szwecji we wtorek zdobył 14+1 w 5 startach , czyli komplet . W poprzednich meczach ligowych zawsze też jeździł b.dobrze ( nie licząc meczu na antytorze w Toruniu ) . Ale do sedna :

22.07.2007 ( liga ) 13 (3,2,2,3,3)
23.04.2006 ( liga ) 14+1 (3,3,3,3,2*)
20.08.2006 ( liga ) 18 (1,2,3,3,3,3,3)
19.06.2005 ( liga ) 14 (3,2,0,3,3,3)
25.09.2005 ( liga ) 11+2 (1,3,3,2*,2*)
SGP 2006 11 (2,2,1,3,3)
SGP 2005 13 (3,3,2,3,2,3,3)
SGP 2004 (3,3,2,3,3,3)
SGP 2003 (3,3,3,3,3)
SGP 2002 (3,3,0,3,2,3,3)
SGP 2001 (3,1,w)
SGP 2000 (2,3,3,3,w,3)
SGP 1999 (2,1,3,1,3)
SGP 1998 (2,3,3,3)

Po co wypisuje tutaj te liczby ? To są oczywiście występy Tomka na torze w Bydgoszczy ( ligowe tylko do 2005 , bo raz że bym się rozpisał , dwa że od wtedy nie jeździ w Polonii , trzy tor się od tego czasu troszkę zmienił ) . Ale po co ? Wiadomo , że Tomek w Bydgoszczy jest rewelacyjny . Tak , tylko ja te liczby wypisałem tylko i wyłącznie z jednego powodu , na które zapewne nikt nie zwrócił uwagi . Mianowicie zawsze ostatnia liczba to trójka ( lub 2+1 ) co oznacza , że Tomek zawsze kończy występ w Bydgoszczy zwycięstwem ( w 2006 nie wpisywałem punktów z półfinałów i finałów , bo interesuje mnie zasadnicze 20 biegów ) . A to wszystko ma związek z nawierzchnią , która się odsypuje i można szaleć po szerokiej . I biorąc to pod uwagę proponuje następujące typy :

BIEG 17 . Winner : Tomasz Gollob @ 2.25

Rywale Tomka to Hancock , Crump oraz Hampel . Teoretycznie nazwiska bardzo mocne , lecz wydaje mi się , że to nie są rywale z tej samej półki na tym torze . Jedynie co może zamieszać Crump , choć wątpię by pod koniec zawodów Jazon jeździł tak dobrze jak na początku . To samo Hancock . Zawodnik typowy na pierwsze biegi , gdzie decydują szybkie starty . Pod koniec zawodów ten aspekt żużlowy nie jest aż tak ważny w Bydgoszczy . Hampel z kolei po kontuzji . Na dodatek żaden z tych zawodników nigdy na torze w Bydgoszczy nie szalał .

BIEG 12 . Winner : Tomasz Gollob @ 2.00

W tym biegu rywale Tomka to Kasprzak , Andersen oraz Lindback . Także wydaje się być jeszcze łatwiejsza obsada . Bieg dwunasty kończy trzecią serię startów , toteż będzie już można szaleć po orbicie ( argumenty te same ) . Nie widzę tutaj rywala , bo Andersen to także typowy startowiec , a ostatnio te jego maszyny nie są już tak imponująco szybkie i Hans już tak nie wymiata . Kasprzak i Lindbaeck to nie ta klasa co Tomek . Kasper dodatkowo z dziką kartą także nie sądzę , by odważył się nawet w Bydgoszczy powalczyć z Tomkiem ...
 
K 0

krawat74

Użytkownik
Witam,

Jaques, bardzo ciekawe spostrzeżenie, dzięki :mrgreen:
Odnośnie typów na biegi, dwa zdania komentarza.

Bieg 17: Tomek z 4. ale Jason z 3. i Hancock z 1. Może i rywale do objechania, ale Hampel to dobry startowiec, Greg ostatni wyścig na Łotwie wygrał. Pytanie jak się zachowa Jason, bo jeśli tor będzie nieco miękki i dziurawy, to kontuzja kolana może dać się we znaki, a wtedy refleks nieco gorszy. Z kolei jak mu wyjdzie start, to jedyną szansą jest że Tomek ucieknie jeszcze dalej i tuż przy płocie się przeciśnie. Od 2. łuku powinno już pójść dobrze.

Bieg 12: jeszcze bardziej pewny, bo Tomek z 3. a Lindbeak z 4. Łatwiej będzie Tomkowi wygrać start i uciec na duża. Nawet jak Hans (z 2.) wygra start i nie puści Golloba, to Tomek potrafi nieźle przyciąć do kredy. W dodatku ostatni bieg serii, więc najbardziej odsypany tor. KK faktycznie nie powinien pokonać GOlloba i oddawać mu pkt, a na układy jeszcze za wcześnie :spokodfhgfh:


Faktycznie, wydaje mi się że oba typy są bardziej prawdopodobne niż wskazują kursy, a to już duży plus.

powodzenia i duuużo pozytywnych emocji ????
edit by Jacques
kRaWat74 w Bydzi tak na prawdę nie ma znaczenia z jakiego pola się jedzie ( nie licząc początku ) . Wszystkim zainteresowanym polecam :
Jak było do tej pory
Nastroje Polaków przed GP
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
Jacques typy niewątpliwie bardzo ciekawe i najprawdopodobniej skorzystam z nich grając w Bwin ;)

A jeśli chodzi o moje przemyślenia na temet GP w Bydgoszczy to tak krótko....

Tomek Gollob... wiadomo... Bydgoszcz tutaj zawsze jeździło mu się bardzo dobrze. Oczywiście wszyscy liczymy na zwycięstwo i wydaje mi się, że szanse na jego odniesienie są dosyć spore. A jeśli nie uda się wygrać to mimo wszystko finał powinien być ;)

Nicki Pedersen... w niektórych GP był klasą samą dla siebie i choć dziś o zwycięstwo będzie mu trudniej to dla Duńczyka miejsce w finale raczej się znajdzie ;)

Andreas Jonsson... AJ w Bydgoszczy jeździ bardzo dobrze ;) i całkiem możliwe, że potwierdzi to w dzisiejszej GP. Półfinał minimum, a wydaje mi się, że może nawet dojść do wielkiego finału ;)

Leigh Adams... Nicki Pedersen już chyba zbyt daleko odskoczył swoim rywalom w klasyfikacji generalnej GP, ale mimo to Australijczyk powinien dziś pokazać sie z dobrej strony. Moim zdaniem na finał ;)

Hans Andersen, Jason Crump, Chris Harris, Bjarne Pedersen... Według mnie tych zawodników możemy ujrzeć w półfinałach ;)

Jarek Hampel, Wiesław Jaguś, Rune Holta, Krzysztof Kasprzak.... przeważnie jestem pełen optymizmu jeśli chodzi o występy naszych żużlowców, ale wydaje mi się, że dziś tak jak Tomek Gollob nie zawiedzie to pozostałym o awans choćby do półfinału będzie ciężko, ale najbliżej tego będzie Wiesio Jaguś ;)
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
TBM to żeś pocisnął z tą dobrą jazdą Jonssona w Bydgoszczy . Lepiej tak nie mów w Bydzi ;-)
A moje typy na dzisiejszą rundę GP to :

T.Gollob - J.Crump Typ: 1 @ 1.55
Myślę , że nie ma co się rozpisywać . Tomek jedzie u siebie , i doping 18000 kibiców na pewno mu pomoże . Crump zaczyna prezentować po mału znowu dobrą formę ale wątpię , by był tutaj lepszy od Tomka . Do tej pory nigdy mu się to nie udawało , bo tego toru za bardzo nie &quot;czuje&quot; . No i jeszcze jedno . Tomek mówi , że przy odrobinie szczęścia może nawet być trzeci . Główny rywal to Crump ...
N.Pedersen - H.Andersen Typ: 1 @ 1.40
Nicki jest szybki jak nigdy IMO . Wczoraj na treningu latał a nie jeździł . Hans u nas nigdy specjalnie dobrze się nie pokazywał i nie sądzę , by mógł pokonać Nickiego . Tym bardziej , że Nicki na torze w Bydgoszczy od dwóch lat jest równie silny jak Gollob i obaj są o klasę lepsi od reszty...
L.Adams - A.Jonsson Typ: 1 @ 1.45
Najtrudniejszy typ , bo Leigh specjalnie tego toru nie lubi , choć w tym roku jest w takim sztosie , że nie wierze by nie doszedł do finału . A Jonsson ? Mizerniutko . W ostatnim meczu ligowym na torze w Bydgoszczy jeździł beznadziejnie źle . Nie ma mowy o żadnym atucie toru ze strony AJ-a , bo nawierzchnia się zmieniła we wrześniu ...
W.Jaguś Typ: 1-8 @ 1.65
Jagoda z kolei zawsze rewelacyjnie się prezentuje na torze w Bydgoszczy . Nie inaczej powinno być dzisiaj , bo ma bardzo dobry układ biegów i powinien zapewnić sobie awans do ósemki bo trzech-czterech kolejkach .

AKO : 5.19
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
Mimo wszystko wydaje mi się, że AJ zaprezentuje się dziś z dobrej strony ;)

W całej rozciągłości popieram typy na Pedersena i Golloba ;) Sczerze mówiąc osobiście nie widzę miejsca w finale dla Crumpa dlatego tez typ na Tomka tym bardziej wydaje się być bardziej prawdopodobnym. Więcej spodziewam się po Andersenie, który jednak będzie raczej słabszy od Nickiego ;)
 
Z 0

zkz-zg

Użytkownik
Moje skromne typy przed dzisiejszym GP: Bwin

Leigh Adams (AUS) - Krzysztof Kasprzak : Typ 1 @ 1.40

Adams jest w niesamowitej formie. Dzis zakladam ze bedzie w finale. Kasper chyba nie pojedzie tak dobrze jak prezentowal sie w DPS. Cos ostatnio spadl z forma co pokazala ostatnio ligia szwecka.


Tomasz Gollob (POL) - Wiesław Jaguś (POL) Typ 1 @ 1.35

Gollob czuje sie na torze w Bydzi jak ryba w wodzie. Pewnie powalczy o final i wydaje mi sie ze bez problemow powinien byc wyzej niz Jagoda.

Calkiem fajnie mozna typki polaczyc z dzisiejsza pilka Euro08 :mrgreen:
 
S 269

sztywny

Użytkownik
ja dzisiaj liczę na dobrą jazdę Kaspera.Tomek dzisiaj nie wygra...Dzisiaj jest dzień dla Nickiego i zobaczymy zapewne powtórkę z początku sezonu czyli wygranie przez Duńczyka wszystkich biegów.
 
p_snk 0

p_snk

Użytkownik
Witam
Jeśli ktoś ogląda żużel i ma możliwość podania wyników to był bym wdzięczny , bo niestety wcięło mi telewizor i nie mam jak oglądać !!
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
[center:0fd413132c] GP CHALLANGE
VOJENS


Lista startowa:

1. Damian Baliński (Polska)
2. Tobias Kroner (Niemcy)
3. Jonas Davidsson (Szwecja)
4. Bjarne Pedersen (Dania)
5. Kenneth Bjerre (Dania)
6. Lukas Dryml (Czechy)
7. Rory Schlein (Australia)
8. Niels Kristian Iversen (Dania)
9. Steve Johnston (Australia)
10. Fredrik Lindgren (Szwecja)
11. Rafał Dobrucki (Polska)
12. Lubos Tomicek (Czechy)
13. Kyle Legault (Kanada)
14. Renat Gafurov (Rosja)
15. Krzysztof Kasprzak (Polska)
16. Denis Gizatullin (Rosja)

R1. Piotr Protasiewicz (Polska)
R2. Charlie Gjedde (Dania)

Rozkład wyścigów:
1. Baliński, Kroner, Davidsson, Pedersen
2. Bjerre, Schlein, Dryml, Iversen
3. Lindgren, Dobrucki, Johnston, Tomicek
4. Kasprzak, Gafurov, Gizatullin, Legault
5. Legault, Baliński, Bjerre, Johnston
6. Gafurov, Lindgren, Kroner, Dryml
7. Dobrucki, Kasprzak, Schlein, Davidsson
8. Pedersen, Iversen, Tomicek, Gizatullin
9. Dryml, Gizatullin, Baliński, Dobrucki
10. Tomicek, Bjerre, Kasprzak, Kroner
11. Iversen, Johnston, Davidsson, Gafurov
12. Legault, Pedersen, Lindgren, Schlein
13. Schlein, Tomicek, Gafurov, Baliński
14. Kroner, Legault, Iversen, Dobrucki
15. Gizatullin, Davidsson, Lindgren, Bjerre
16. Johnston, Dryml, Pedersen, Kasprzak
17. Baliński, Iversen, Kasprzak, Lindgren
18. Johnston, Kroner, Schlein, Gizatullin
19. Davidsson, Tomicek, Legault, Dryml
20. Bjerre, Gafurov, Dobrucki, Pedersen [/center:0fd413132c]


  1. Kto będzie w TOP 3? - Typ: Krzystof Kasprzak (POL) @ 1.70 ⛔
  2. D. Balinski/R. Dobrucki/J. Davidsson - Typ: Jonas Davidsson (SWE) @ 3.35 ⛔
  3. F. Lindgren/R. Dobrucki - Typ: Freddie Lindgren (Swe) @ 1.75 ⛔
  4. J. Davidsson/L. Dryml - Typ: Jonas Davidsson (SWE) @ 1.60 ⛔
  5. K. Kasprzak/D. Balinski - Typ: Krzystof Kasprzak (POL) @ 1.45 ✅
  6. N.K. Iversen/R. Dobrucki - Typ: Niels K. Iversen (DEN) @ 1.72 ✅ &lt; jedyny typ jaki grałem = fuks
  7. R. Schlein/D. Gizatullin - Typ: Rory Schlein (AUS) @ 1.50 ⛔
  8. R. Schlein/S. Johnston - Typ: Rory Schlein (AUS) @ 1.40 ⛔


Na początek warto skupić się na jakim torze ten turniej się odbędzie . Otóż to typowy &quot;nudny&quot; owal . Trochę przypomina mi obiekt toruński czy wrocławski . Czyli tak na prawdę kto wygra start ten przyjedzie pierwszy . Chyba , że popełni jakieś błędy na trasie . Zdecydowanie najkorzystniejsze jest pierwsze pole startowe . W takich warunkach świetnie czuć powinni się dobrzy startowcy jak np. Davidsson , Schlein czy Kasprzak oraz Duńczycy którzy na pewno będą najlepiej spasowani ( Olsen o to zadba ) , bo dzisiejszy trening niestety się nie odbył . Nie ma co owijać w bawełnę , że to są główne i zarazem jedyne ważne argumenty dla których gram te typy . No może jeszcze tak się złożyło , że gram na zawodników ogólnie lepszych ;-) Jeden typ wydaje się mniej pewny ( ten trójstronny z JD ) , bo Baliński ma b.dobry rozkład biegów ale nie sądzę by on jutro błyszczał .

Edit
Skuteczność porażająca ????
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
Znakomicie zapowiada się końcówka rywalizacji w Grand Prix. Trzech zawodników walczy o brązowe medale, wśród nich najlepszy polski żużlowiec - Tomasz Gollob, który w ostatnich trzech rundach GP stawał na podium. Czy w Krsko, gdzie w ubiegłym roku był trzeci, awansuje na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej?

Gollob ma na to na pewno spore szanse. W pełni sił nie będą liderzy cyklu - Nicki Pedersen i Leigh Adams, którzy przez ostatni dni odpoczywali po groźnych upadkach. Duńczyk najprawdopodobniej już w sobotę w Krsko będzie świętował drugi w karierze tytuł Indywidualnego Mistrza Świata, gdyż nad Australijczykiem ma 31 punktów przewagi.

Głównymi rywalami Tomasza Golloba w walce o brąz są Jason Crump i Hans Andersen. Duńczyk jest ostatnio w słabszej formie, a Crump nie ma tak znakomitego sezonu jak w ubiegłym roku. - Skoro odrobiłem już tyle punktów do trzeciego miejsca, na pewno jestem w stanie przywieźć dla Polski brązowy medal - mówił tydzień temu na antenie Polsatu Sport Gollob.

Aż sześciu żużlowców walczy o ósme, ostatnie premiowane awansem do GP 2008, miejsce w klasyfikacji generalnej. Siódmy jest jak na razie Chris Harris. Anglik ma bezpieczną przewagę (12 pkt.) nad „grupą pościgową”. Jeśli jednak „Bomber” pojedzie na Słowenii tak jak w ostatnich rundach GP, jego pozycja może zostać zachwiana. O awans do przyszłorocznego GP walczy aż trzech Polaków - Jarosław Hampel, Wiesław Jaguś i Rune Holta. Głównymi rywalami biało – czerwonych są Scott Nicholls i Andreas Jonsson. Wydaje się, że to właśnie Szwed może najbardziej pokrzyżować szyki naszym reprezentantom.

Z dziką kartą w Krsko pojedzie... Chorwat! Organizatorzy przyznali dziką kartę wschodzącej gwieździe bałkańskiego speedwaya - Juricy Pavlicowi. Młody żużlowiec zna doskonale tor w Krsko, dlatego będzie groźnym rywalem nawet dla najlepszych zawodników GP.

Relacja na żywo w sobotę od godz. 19:00 w Canal+. Wyniki na bieżąco będzie można też śledzić na łamach Sportowych Faktów.
Trudno jest mi wskazać faworyta tych zawodów . Nicki Pedersen i Leigh Adams są poobijani i od czasu ostatniego Grand Prix w Bydgoszczy nie jeździli w ani jednym spotkaniu . 2 tyogdnie bez jazdy są też Tomasz Gollob oraz Greg Hancock . Często to pomaga , ale czy teraz ? Na sam koniec sezonu ? Zobaczymy. Bardzo przeciętną formę prezentuje Hans Andersen , Chris Harris czy Andreas Jonsson . Polacy Jarosław Hampel , Wiesław Jaguś czy Rune Holta też jakby w nieco słabszej formie ostatnio . Scott Nicholls i Bjarne Pedersen jadą swoje ale ponad przeciętność raczej się nie wybiją . Zwyżkę formy z kolei zanotował Antonio Lindbaeck . Na swoim torze groźny jak zawsze będzie Matej Żagar a też młodego Jurica Pavlić nie można lekceważyć . Nie wspomniałem o jednym nazwisku - Crump . Jason ten sezon jak na siebie ma przeciętny , lecz na tym torze czuje się również wyśmienicie . W ligach też prezentuje się troszkę lepiej i zapewne chęć obrony przed Gollobem brązowego medalu wyzwoli w nim motywację .

Także czekają nas zapewne bardzo ciekawe i emocjonujące zawody , w których wytypować faworyta jest niezwykle ciężko . A jakie są Wasze typy ?

Zapraszam do dyskusji i podawania typów .
 
K 0

krawat74

Użytkownik
witam,

zbiorczo, do przemyśleń w trakcie dnia (i komentarzy):
Hampel &gt; Nicholls @ 1,68 ⛔
Gollob &gt; Adams ⛔
Zagar &gt; Pavlic @ 1,50 ✅
Nicky &gt; Adams ✅
Zagar &gt; Holta @ 1,75 ⛔
Hancock &gt; Harris @ 1,65 ⛔

Jak pisał Jaques, zawody wyrównane, wszystko się może zdarzyć, nie ma już chętnych do odpuszczania. Do tego ostatnie starty w ligach czołówki wskazują, że Hans i Jonsson zmienny jest, Scott u siebie jeździ zawsze skutecznie, Crump i Lindbaek wymiatają.
Myślę, że tor będzie równy i twardy. To eliminuje orbitę i wzmacnia startowców.
To wyrównuje też szanse kontuzjowanych zawodników.
Nicky raczej na maxa nie pojedzie, ale jemu wystarczy być ponad Adamsem. To raczej zrobi, wchodząc do finału.
Hancock i Zagar lubią ten tor, pewnie ostatnie szanse na pokazanie się w tym sezonie.
Myślę też, że Holta, Lindbaek, Nichols i Harris nie będą mieli swojego dnia.
Jeszcze Jaguś - obawiam się że końcówka turnieju to już za dużo dla Wiecha, ale obym się mylił. Z drugiej strony, w BG miał lubić tor i pojechał kiepsko, to może dzisiaj jak nie stawiamy na niego, to pokaże lwi pazur ?

pozdrawiam

PS: szkoda że brak dyskusji, sawas, szkoda że tak późno ...
 
sawas 27

sawas

Użytkownik
Gollob &gt; Adams
Nie, nie, nie. Tomek walczy o brąz, Leigh srebro już ma, ale pomimo tego Australijczyk pokona Golloba. Kangur odpoczywał - nie jeździł w Lesznie z Marmą, miał drobne stłuczenia, ale to już przeszłość. Adams jest w życiowej formie...
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
O specjalną premię w wysokości 100 tys. dolarów będą walczyli w sobotę w Gelsenkirchen uczestnicy jubileuszowego, 100. turnieju Grand Prix, ostatniej tegorocznej eliminacji indywidualnych mistrzostw świata w jeździe na żużlu.
Organizatorzy reklamują ten turniej jako najlepiej płatny w historii sportów motorowych - przez minutę (tyle mniej więcej trwa wyścig finałowy) można zarobić 100 tys. dolarów.
Losy tytułu rozstrzygnęły się już wcześniej. Po raz drugi w karierze mistrzostwo świata zapewnił sobie zdecydowanie najrówniej jeżdżący w tym sezonie Duńczyk Nicki Pedersen. Srebrny medal przypadł Australijczykowi Leigh Adamsowi, natomiast o brązowy rywalizować będą Australijczyk Jason Crump i Tomasz Gollob. Szanse na podium ma także piąty w klasyfikacji Duńczyk Hans Andersen.
W najlepszej sytuacji jest Crump, który ma osiem punktów przewagi nad Polakiem. Ten jednak nie składa broni i zapowiada twardą walkę o medal. Po kiepskim początku sezonu, jego druga część jest dla Golloba bardzo udana - w czterech ostatnich turniejach zdobył aż 64 punkty i gdyby nie kompromitujące wpadki we Wrocławiu, Cardiff i Pradze, miałby pewne miejsce na podium.
36-letni Gollob jest jednym z najbardziej doświadczonych żużlowców startujących w Gelsenkirchen. W dorobku ma cztery medale IMŚ - srebrny i trzy brązowe. Na 99 dotychczasowych eliminacji GP opuścił tylko cztery. Wygrał 11 turniejów, w tym pierwszy, historyczny, w 1995 roku we Wrocławiu.
Jedynym zawodnikiem, który startował we wszystkich eliminacjach GP jest Amerykanin Greg Hancock. Oprócz niego prawdopodobnie jeszcze tylko jeden człowiek nie opuścił żadnego turnieju - jest nim znawca i miłośnik sportu żużlowego z Bydgoszczy Jerzy Kanclerz.
W cieniu rywalizacji o medale pozostaje walka o miejsce w czołowej ósemce, co gwarantuje prawo startu w przyszłorocznym cyklu GP. Po dziesięciu eliminacjach GP ósme miejsce zajmuje Brytyjczyk Scott Nicholls, który ma dwa punkty przewagi nad Rune Holtą oraz osiem nad Wiesławem Jagusiem.
W GP Niemiec nie wystartuje Jarosław Hampel, któremu odnowiła się kontuzja ręki. Przekreśla to jego szanse na utrzymanie się w cyklu GP. Aby wystartować w przyszłorocznych mistrzostwach świata żużlowiec Unii Leszno musi liczyć na otrzymanie od organizatorów jednej z czterech stałych &quot;dzikich kart&quot;.
100. turniej GP odbędzie się na supernowoczesnym stadionie Veltins Arena, na którym na co dzień występują piłkarze Schalke 04 Gelsenkirchen. Podczas mistrzostw świata w 2006 roku odbyło się tu klika spotkań, w tym mecz Polska - Ekwador (0:2). Sędzią jubileuszowych zawodów będzie Wojciech Grodzki.
Lista startowa GP w Gelsenkirchen (w nawiasie numer na plastronie):
1. (7.) Matej Zagar (Słowenia)
2. (16.) Christian Hefenbrock (Niemcy) - dzika karta
3. (15.) Chris Harris (W.Brytania)
4. (8.) Tomasz Gollob (Polska)
5. (5.) Leigh Adams (Australia)
6. (6.) Hans Andersen (Dania)
7. (3.) Nicki Pedersen (Dania)
8. (1.) Jason Crump (Australia)
9. (4.) Andreas Jonsson (Szwecja)
10. (19.) Peter Karlsson (Szwecja)
11. (13.) Wiesław Jaguś (Polska)
12. (12.) Bjarne Pedersen (Dania)
13. (20.) Kai Laukkanen (Finlandia)
14. (2.) Greg Hancock (USA)
15. (14.) Rune Holta (Polska)
16. (11.) Scott Nicholls (W.Brytania)
rez.
17. (17.) Martin Smolinski (Niemcy)
18. (18.) Tobias Kroner (Niemcy)
źródło : sportowefakty.pl​
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
Wyniki GP NIEMIEC :
1.
Andreas Jonsson - Szwecja (3,1,3,3,2,2,6) 20 + 1 miejsce w finale
2. Greg Hancock - USA (3,3,0,1,2,3,4) 16 + 2 miejsce w finale
3. Jason Crump - Australia (2,2,1,3,3,2,2) 15 + 3 miejsce w finale
4. Leigh Adams - Australia (0,3,1,1,3,30) 11 + 4 miejsce w finale
5. Bjarne Pedersen - Dania (0,3,2,2,3,1) 11
6. Rune Holta - Polska (1,2,3,1,2,1) 10
7. Nicki Pedersen - Dania (1,1,1,3,3,0) 9
8. Hans Andersen - Dania (3,2,3,0,1,w) 9
9. Scott Nicholls - Wielka Brytania (2,1,2,2,1) 8
10. Peter Karlsson - Szwecja (2,1,2,3,0) 8
11. Tomasz Gollob - Polska (1,0,3,2,1) 7
12. Matej Zagar - Słowenia (2,2,1,0,1) 6
13. Wiesław Jaguś - Polska (1,3,0,2,0) 6
14. Chris Harris - Wielka Brytania (0,0,2,0,2) 4
15. Christian Hefenbrock - Niemcu (3,0,0,1,0) 4
16. Kai Laukkanen - Finlandia (0,0,0,0,0) 0
W przypadku równej ilości punktów decyduje niższy numer startowy (!) a nie bezpośredni bieg , ilość trójek itd.​
 
benek_27 4,5K

benek_27

Forum VIP
Noi koniec GrandPrix w tym roku. Zasłużenie wygrał Nicki, który prezentował się non stop bardzo równo. Reszta podium została zajęta przez Adamsa i Crumpa, również bez zastrzeżeń, choć po Crumpie spodziewałem się nieco więcej. Polacy całkiem dobrze poczynali sobie w tej edycji. Gollob i Holta naprawdę nieźle, choć ten pierwszy miał lekkie załamanie formy. Hampel przez większą część GP nie mógł występować z powodu kontuzji i prawdopodobnie (przynajmniej wg. mnie) dostanie Dziką Karte na przyszły sezon. I na końcu Jaguś, który potrafił zaskoczyć nas bardzo pozytywnie. Miał kilka świetnych GP, ale jednak nie jeździł równo co dało miejsce poza pierwszą ósemką.
Ogólnie bardzo pozytywna była ta edycja, już nie mogę się doczekać przyszłego sezonu.

pzDr ;)
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom